Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Θέλω παιδί και το θέλω τώρα

Πφφφφφφφφ 

Τι να κάνω θα κάνω λίγη ακόμα υπομονή 

Όχι ότι σταματάω τις επαφές 

Ποτέ δε ξέρεις.

 

Ωραια θα ηταν ενα παιδακι.. και δυο μη σου πω.. αλλα τι να κανουμε; υπομονη κ επιμονη θελει.. κι αν τα καταφερουμε καλως.. Τουλαχιστον να κανουμε απο πλευρας μας   αυτο που μπορουμε.. Ειναι τρομερα ψυχοφθορο αλλα κ αδικο σε πολλεςς περιπτωσεις   (δεν βαζω τον εαυτο μου μεσα).. Οταν βλεπεις    οτι μενουν εγκυες   κ τα ριχνουν .. κι αλλα ζευγαρια αγαπημενα που αφιερωνουν τη ζωη τους    σε αυτο.. να μην τα καταφερνουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Το κορίτσι μας έχει περίοδο και όλη η παρέα γιορτάζει σήμερα!!!! Μπράβο κορίτσι μου πολύ πολύ χάρηκα!!!! Άντε ακούσαμε και ένα καλό νέο!!! Και τώρα ξέρεις εσύ....έχεις ένα στοκ από τεστακια ξεκινά να κατουρας χαχαχαχα!!!! Και μόλις βρει ευκαιρία και έρθει ο άντρας σου γραπωσε τον!!! Εγώ χτες καθάρισα από σήμερα ξεκινάω μαραθώνιους. Με πήρε και η γυναικολόγος τηλ το τεστ παπ μου είναι πεντακάθαρο. Μου έγραψε να κάνω μαστογραφία θα κλείσω για αύριο ραντεβού. 

Κοριτσάκι μου πως είσαι;; Τι κάνει το σπορακι σου;; Αχ σας έχω έννοια όλες!!!

Καλά είμαι βρε κούκλα μου. Ξαπλωμένη. Αύριο παω ξανα για χοριακή και την Παρασκευή υπέρηχο. Υπομονή...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι φίλη μου δεν έχω χρόνο να στεναχωρηθω και για αυτό 

Ίσα ίσα παίρνω απαντήσεις για το γιατί δε μένω έγκυος και προχωράμε σε θεραπείες οπότε ναι ειμαι αισιόδοξη. Μπορεί να καθυστερήσει λίγο αλλαααααα θα ερθει ένας ΜΩΡΑΚΛΟΣ μουρλια.

Χαχαχαχα

 

Είπαμε το καλό πράγμα αργεί να γίνει χαχαχαχα !!!! Εμείς γινόμαστε κακες που φωνάζουμε στους άντρες μας να κάνουν εξετάσεις αλλά πώς γίνεται πάντα μα πάντα να έχουμε δικιο!!! Κοίτα πέρα από την πλάκα ένα καλό σπέρμα διορθώνεται τα ωάρια είναι αυτά που δεν φτιάχνουν. Οπότε χαπακωσε καλά τον αντρουλη σου και κάνε σεξ!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Όχι φίλη μου δεν έχω χρόνο να στεναχωρηθω και για αυτό 

Ίσα ίσα παίρνω απαντήσεις για το γιατί δε μένω έγκυος και προχωράμε σε θεραπείες οπότε ναι ειμαι αισιόδοξη. Μπορεί να καθυστερήσει λίγο αλλαααααα θα ερθει ένας ΜΩΡΑΚΛΟΣ μουρλια.

Χαχαχαχα

 

Πολύ πολύ σωστά @Ellidr μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ellidr είπε:

Όχι φίλη μου δεν έχω χρόνο να στεναχωρηθω και για αυτό 

Ίσα ίσα παίρνω απαντήσεις για το γιατί δε μένω έγκυος και προχωράμε σε θεραπείες οπότε ναι ειμαι αισιόδοξη. Μπορεί να καθυστερήσει λίγο αλλαααααα θα ερθει ένας ΜΩΡΑΚΛΟΣ μουρλια.

Χαχαχαχα

 

Αντε μπράβο κοριτσάκι μου! Είδες, μετα6την πρώτη ψυχρολουσία, τα βλέπεις τα πράγματα λίγο πιο ρεαλιστικά. Φεύγει ο πανικός κσι ερχεταιη λογική. 40 μερούλες, τίποτα δεν είναι. Και στο μεταξύ, στον αγώνα σας! 

@Klelia81!!! Ποιος να περίμενε πως θα είχαμε τέτοια χαρά για την έλευση της περιόδου! Μπράβο κοριτσάκι, μάλλον όπως είπες ήταν στο δρόμο. Αντε να είναι ένας καλός και παραγωγικός μήνας! 

Κορίτσια, σήμερα είχα τρέξιμο με τη δουλειά από νωρίς, τώρα καθισα... Πρόλαβα όμως και εκανα το πρώτο τεστ προγεστερόνης σήμερα το πρωί, 7η μέρα από την ωορρηξία και βγήκε θετικό! Άλλα τρία μένουν για τις επόμενες 3 μέρες... Μεγάλη ανακούφιση να βλέπω πως οι ωορρηξιες μου γίνονται κανονικά. Δεν θα ησυχάσω βέβαια μέχρι να βγουν και τα υπόλοιπα θετικά. Δεν ξέρω τι γίνεται αν βγουν αρνητικά. Ότι ναι μεν ανεβαίνει η ορμόνη αλλά πεφτει απότομα, άρα πρόβλημα; τουλάχιστον ας λειτουργώ εγώ καλά και για το σπερμα θα ελπίζουμε σε μια κάποια βελτίωση. 

Στο μεταξύ φυσάει ένας μανιασμενος αέρας... Θα σηκωθεί το σπίτι από τα θεμέλια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλά είμαι βρε κούκλα μου. Ξαπλωμένη. Αύριο παω ξανα για χοριακή και την Παρασκευή υπέρηχο. Υπομονή...

Βρε @TATAKI μου τι τις θέλει τόσες χοριακες ο γιατρός σου; Απορώ με τις αντοχές σου κορίτσι μου... το θεωρώ πολύ αγχωτική διαδικασία ... αφού θα πας για υπέρηχο και θα τα δεις όλα μια χαρά... τι να πει η χοριακη σε τέτοιο στάδιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Βρε @TATAKI μου τι τις θέλει τόσες χοριακες ο γιατρός σου; Απορώ με τις αντοχές σου κορίτσι μου... το θεωρώ πολύ αγχωτική διαδικασία ... αφού θα πας για υπέρηχο και θα τα δεις όλα μια χαρά... τι να πει η χοριακη σε τέτοιο στάδιο...

Ξέρω και εγώ; θέλει χοριακή για να δει αν συνάδει με τον υπέρηχο...τι να πω; εμενα μου είπε κάνε μια χοριακή να την δεις να πάρεις τα πάνω σου...δεν ξερω...όταν είδαμε πως η κύηση είναι μικρότερη με βάσει την τελευταία περίοδο, μου είπε θα το πάμε συνδυαστικά. Υπέρηχο και χοριακή. Και στην κόρη μου θυμάμαι είχα κάνει αρκετές αλλά οχι και τόσες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ξέρω και εγώ; θέλει χοριακή για να δει αν συνάδει με τον υπέρηχο...τι να πω; εμενα μου είπε κάνε μια χοριακή να την δεις να πάρεις τα πάνω σου...δεν ξερω...όταν είδαμε πως η κύηση είναι μικρότερη με βάσει την τελευταία περίοδο, μου είπε θα το πάμε συνδυαστικά. Υπέρηχο και χοριακή. Και στην κόρη μου θυμάμαι είχα κάνει αρκετές αλλά οχι και τόσες. 

Τέλος πάντων τι να κανεις κι εσυ, αφού το λέει ο γιατρός... άντε να είναι η τελευταία σου να ηρεμήσεις τελείως. Αν κι εγώ είμαι σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Αντε μπράβο κοριτσάκι μου! Είδες, μετα6την πρώτη ψυχρολουσία, τα βλέπεις τα πράγματα λίγο πιο ρεαλιστικά. Φεύγει ο πανικός κσι ερχεταιη λογική. 40 μερούλες, τίποτα δεν είναι. Και στο μεταξύ, στον αγώνα σας! 

@Klelia81!!! Ποιος να περίμενε πως θα είχαμε τέτοια χαρά για την έλευση της περιόδου! Μπράβο κοριτσάκι, μάλλον όπως είπες ήταν στο δρόμο. Αντε να είναι ένας καλός και παραγωγικός μήνας! 

Κορίτσια, σήμερα είχα τρέξιμο με τη δουλειά από νωρίς, τώρα καθισα... Πρόλαβα όμως και εκανα το πρώτο τεστ προγεστερόνης σήμερα το πρωί, 7η μέρα από την ωορρηξία και βγήκε θετικό! Άλλα τρία μένουν για τις επόμενες 3 μέρες... Μεγάλη ανακούφιση να βλέπω πως οι ωορρηξιες μου γίνονται κανονικά. Δεν θα ησυχάσω βέβαια μέχρι να βγουν και τα υπόλοιπα θετικά. Δεν ξέρω τι γίνεται αν βγουν αρνητικά. Ότι ναι μεν ανεβαίνει η ορμόνη αλλά πεφτει απότομα, άρα πρόβλημα; τουλάχιστον ας λειτουργώ εγώ καλά και για το σπερμα θα ελπίζουμε σε μια κάποια βελτίωση. 

Στο μεταξύ φυσάει ένας μανιασμενος αέρας... Θα σηκωθεί το σπίτι από τα θεμέλια! 

Φιλεναδα μπορεί να είμαι και η μόνη στην ομαδα μας που χαιρεται όταν την βλέπει χαχα!! Δεν περιμενω να γινει κατι σε αυτον τον κυκλο να σου πω την αληθεια. Γιατί εκτός απο το να βγαλω οωθηλακια πρεπει να τα κρατησω κιολας και οι ορμόνες μου δεν βρισκονται στα επιπεδα που πρεπει. Παρολα αυτά εγώ αυριο και μεθαυριο θα κανω τα τεστ γονιμοτητας και τις οωρρηξίας αργοτερα και βλέπουμε.

Αυτα τις προγεστερόνης πρεπει ναβτα κανεις συνέχεια. Μια φορά δεν αρκει? Πως λειτουργουν τελικά? Το οτι έδειξε θετικό ειναι πολύ καλο. Πέτυχε η οωρρηξία ε?

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Αντε μπράβο κοριτσάκι μου! Είδες, μετα6την πρώτη ψυχρολουσία, τα βλέπεις τα πράγματα λίγο πιο ρεαλιστικά. Φεύγει ο πανικός κσι ερχεταιη λογική. 40 μερούλες, τίποτα δεν είναι. Και στο μεταξύ, στον αγώνα σας! 

@Klelia81!!! Ποιος να περίμενε πως θα είχαμε τέτοια χαρά για την έλευση της περιόδου! Μπράβο κοριτσάκι, μάλλον όπως είπες ήταν στο δρόμο. Αντε να είναι ένας καλός και παραγωγικός μήνας! 

Κορίτσια, σήμερα είχα τρέξιμο με τη δουλειά από νωρίς, τώρα καθισα... Πρόλαβα όμως και εκανα το πρώτο τεστ προγεστερόνης σήμερα το πρωί, 7η μέρα από την ωορρηξία και βγήκε θετικό! Άλλα τρία μένουν για τις επόμενες 3 μέρες... Μεγάλη ανακούφιση να βλέπω πως οι ωορρηξιες μου γίνονται κανονικά. Δεν θα ησυχάσω βέβαια μέχρι να βγουν και τα υπόλοιπα θετικά. Δεν ξέρω τι γίνεται αν βγουν αρνητικά. Ότι ναι μεν ανεβαίνει η ορμόνη αλλά πεφτει απότομα, άρα πρόβλημα; τουλάχιστον ας λειτουργώ εγώ καλά και για το σπερμα θα ελπίζουμε σε μια κάποια βελτίωση. 

Στο μεταξύ φυσάει ένας μανιασμενος αέρας... Θα σηκωθεί το σπίτι από τα θεμέλια! 

Το σπέρμα βελτιώνεται με βιταμίνες από όσο ξέρω. Επιβεβαιωθηκε και η ωορρηξία σου οπότε κορίτσι μου είναι θέμα χρόνου και για σένα πιστεύω.εδω η @Klelia81 μας έχει περίοδο γιατί να μην έχεις και εσύ θετικά νέα σε λίγο καιρό? Πιστεύω σε όλες μας να ξέρεις!!!

Εδώ πάλι δε φυσάει καθόλου ωστόσο επειδή τώρα κάθισα κ εγώ έριξα πάνω μου ένα ελαφρύ κουβερτακι όσο αράζω στον καναπέ.

Just now, Klelia81 είπε:

Φιλεναδα μπορεί να είμαι και η μόνη στην ομαδα μας που χαιρεται όταν την βλέπει χαχα!! Δεν περιμενω να γινει κατι σε αυτον τον κυκλο να σου πω την αληθεια. Γιατί εκτός απο το να βγαλω οωθηλακια πρεπει να τα κρατησω κιολας και οι ορμόνες μου δεν βρισκονται στα επιπεδα που πρεπει. Παρολα αυτά εγώ αυριο και μεθαυριο θα κανω τα τεστ γονιμοτητας και τις οωρρηξίας αργοτερα και βλέπουμε.

Αυτα τις προγεστερόνης πρεπει ναβτα κανεις συνέχεια. Μια φορά δεν αρκει? Πως λειτουργουν τελικά? Το οτι έδειξε θετικό ειναι πολύ καλο. Πέτυχε η οωρρηξία ε?

Από ότι κατάλαβα έδειξε ότι έκανε το κοριτσάκι μας ωορρηξία κανονικά. Κάνε και εσύ τα τεστακια σου και περιμένουμε αύριο τα νέα!! Λοιπόν έχουμε και λέμε αύριο περιμένουμε την χοριακη της @TATAKI το δικό σου τεστακι και τον υπέρηχο της @Makelen. Έκανα λίστα όπως βλέπεις μη χάσω καμία οξεια που λένε χαχαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Φιλεναδα μπορεί να είμαι και η μόνη στην ομαδα μας που χαιρεται όταν την βλέπει χαχα!! Δεν περιμενω να γινει κατι σε αυτον τον κυκλο να σου πω την αληθεια. Γιατί εκτός απο το να βγαλω οωθηλακια πρεπει να τα κρατησω κιολας και οι ορμόνες μου δεν βρισκονται στα επιπεδα που πρεπει. Παρολα αυτά εγώ αυριο και μεθαυριο θα κανω τα τεστ γονιμοτητας και τις οωρρηξίας αργοτερα και βλέπουμε.

Αυτα τις προγεστερόνης πρεπει ναβτα κανεις συνέχεια. Μια φορά δεν αρκει? Πως λειτουργουν τελικά? Το οτι έδειξε θετικό ειναι πολύ καλο. Πέτυχε η οωρρηξία ε?

Θα επικοινωνήσεις με κανένα γιατρό; μπας κι εχει να σου δώσει καμιά οδηγία; να τα κάνεις τα τεστακια, είναι ένας μπούσουλας ρε παιδί μου. 

Της προγεστερονης πρέπει να τα κάνω επί 4 μερες σερί. Υποθέτω πως δίνουν τόσα πολλά για να επιβεβαιωθεί η άνοδος της ορμονης και ισχυρίζονται πως εκεί υπερτερούν σε σχέση με την ανάλυση αίματος γιατί στην ανάλυση παίρνεις 1 τιμή για μία μέρα. Η ωορρηξία πέτυχε λοιπόν, τον Μαικλ Φελπς δεν ξέρω αν τον βρήκαμε κι αν θα τον βρούμε ποτέ!

Just now, Chrussa1982 είπε:

Το σπέρμα βελτιώνεται με βιταμίνες από όσο ξέρω. Επιβεβαιωθηκε και η ωορρηξία σου οπότε κορίτσι μου είναι θέμα χρόνου και για σένα πιστεύω.εδω η @Klelia81 μας έχει περίοδο γιατί να μην έχεις και εσύ θετικά νέα σε λίγο καιρό? Πιστεύω σε όλες μας να ξέρεις!!!

Εδώ πάλι δε φυσάει καθόλου ωστόσο επειδή τώρα κάθισα κ εγώ έριξα πάνω μου ένα ελαφρύ κουβερτακι όσο αράζω στον καναπέ.

Ευχαριστω ρε γλυκάκι, ας πιστεύει καποιος και σε μένα γιατί εγώ... Ήδη είχαμε μια βελτίωση κατά 3,5 εκ. στο σπέρμα με πάνω από 50% φυσιολογικες μορφές, αλλά δεν ξέρω αν φτάνει. Ο γιατρός λέει φτάνει αλλά ιδανικά θέλουμε ακόμα 2-3 εκ. Αντε να δουμε με τις καινούριες βιταμίνες τι θα καταφερουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agatte ενημέρωσα τον γιατρό το πρωί το μονο που μου είπε ειναι να σταματήσω τα χάπια και αναμένουμε. Τωρα τί θα αναμένουμε δεν ξερω. Κουραστηκα να τον ρωτάω τα αυτονόητα. 

Ο Μάικλ ειναι καθ'οδόν!!!:x

  • Χαχα 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

@Agatte ενημέρωσα τον γιατρό το πρωί το μονο που μου είπε ειναι να σταματήσω τα χάπια και αναμένουμε. Τωρα τί θα αναμένουμε δεν ξερω. Κουραστηκα να τον ρωτάω τα αυτονόητα. 

Ο Μάικλ ειναι καθ'οδόν!!!:x

Αργεί μωρέ ο ολυμπιονίκης μου! 

Τι θα αναμένετε; δεν κατάλαβα... Ούτε εσύ μάλλον; το αγόρι σου θα έρθει καθόλου αυτό το διάστημα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αργεί μωρέ ο ολυμπιονίκης μου! 

Τι θα αναμένετε; δεν κατάλαβα... Ούτε εσύ μάλλον; το αγόρι σου θα έρθει καθόλου αυτό το διάστημα; 

 Ούτε εγώ καταλαβα. Να δουμε στον υπέρηχο? Να δουμε αν θα μου έρθει ξανά τον επόμενο? Γιατι μόνο αυτό μου λέει. Κάθε φορά για τον επομενο μηνα μου λεει. Δεν του είπα βέβαια οτι ισως και να μην κανω υπέρηχο αυτον τον μηνα.  Ο καλός μου ήρθε σήμερα θα φυγει παλι αυριο και θα γυρίσει σάββατο. Και μετά πάλι απο βδομάδα. Ακομα καλά είμαστε μπορώ να πω. Αργοτερα που θα λειπει για 6 μηνες θα ειναι το ζόρι. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

 Ούτε εγώ καταλαβα. Να δουμε στον υπέρηχο? Να δουμε αν θα μου έρθει ξανά τον επόμενο? Γιατι μόνο αυτό μου λέει. Κάθε φορά για τον επομενο μηνα μου λεει. Δεν του είπα βέβαια οτι ισως και να μην κανω υπέρηχο αυτον τον μηνα.  Ο καλός μου ήρθε σήμερα θα φυγει παλι αυριο και θα γυρίσει σάββατο. Και μετά πάλι απο βδομάδα. Ακομα καλά είμαστε μπορώ να πω. Αργοτερα που θα λειπει για 6 μηνες θα ειναι το ζόρι. 

Περίμενε να κάνεις τα τεστ για την fsh και βλέποντας και κάνοντας μετά. Τι θα πει για τον επόμενο μήνα, δεν καταλαβαίνω. Παλεύεις να εδραιωσεις μια κατάσταση, δεν πρέπει κάποια θέματα να τα βλέπετε από τον τρέχοντα μήνα; 

Ζορι η απόσταση ρε κορίτσι, όντως... Κάπως ομως θα βρείτε μια φορμουλα που να σας βολεύει. Εσύ πως είσαι με τη δουλειά; όλα εντάξει; προσαρμοστηκες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...