Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop said:

Μας έχει πιάσει αρνητισμός από την πολύμηνη προσπάθεια... εγώ επειδή δεν το βλέπω να γίνεται, σκέφτομαι μήπως το πάρω απόφαση και σταματήσω ... Κακα τα ψέμματα όταν είναι στο μυαλό μας , γίνεται εμμονή ... κάθε μήνα σκέφτομαι τις επαφές , να γίνουν σώνει και καλά τις μέρες που πρέπει, με την απόσταση που πρέπει, με πιάνει στεναχώρια αν δεν γίνουν τελικά και μετά η αγωνια της αναμονής... θελω πολύ ένα μωρό αλλά μάλλον αυτό δεν με θέλει τελικά.

Και εγω το ιδιο σκεφτομαι.... να σταματησω...κανω και την σκεψη πως κουραζομαι πολυ γενικα και δεν εχω αντοχες ουτε σωματικες ουτε ψυχικες για προσπαθεια μηπως η φυση θελει κατι να μου πει;; του στυλ κοπελα μου σταματα στην ηλικια σου γιατι δεν θα μπορεις να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις ενος μωρου; μαυρες σκεψεις το ξερω αλλα τις κανω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Και εγω το ιδιο σκεφτομαι.... να σταματησω...κανω και την σκεψη πως κουραζομαι πολυ γενικα και δεν εχω αντοχες ουτε σωματικες ουτε ψυχικες για προσπαθεια μηπως η φυση θελει κατι να μου πει;; του στυλ κοπελα μου σταματα στην ηλικια σου γιατι δεν θα μπορεις να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις ενος μωρου; μαυρες σκεψεις το ξερω αλλα τις κανω...

αντε καλε που δεν θα μπορεσετε να ανταπελξεθετε ! ενταξει βρε κοριτσια οι προσπαθειες ειναι ψυχοφθορες αλλα απτην στιγμη που υπαρχει κ αλλο παιδακι γιατι να τις κανεις τοσο επιποπονες? κανε επαφες οσο εσυ αντεχεις κ σε κανει να νιωθεις ευχαριστα ... εχε τον στοχο σου κανε οτι περναει απτο χερι σου αλλα οχι σα σημειο να στεναχωριεσαι κ να απογοητευεσε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Αχ κορίτσια, ξεκίνησα να βάζω παραθέσεις από όλων τα σχόλια κι έχασα την μπάλα. Απαντάω λοιπόν γενικώς και προς όλες. Να έρθουν τα σπόρια να ηρεμήσουμε! 14η μέρα σήμερα και συνεχίζω με αρνητικά τεστ ωορρηξιας ενώ είχα συμπτώματα πριν 2-3 μέρες ως χθες. Υπάρχει περίπτωση να μην είχα ικανοποιητική αύξηση της ορμονης; κλουβιο αυγό δηλαδή αυτό το μήνα; κουράστηκα και με τις γυμναστικες επιδείξεις. Κι ο άντρας μου το ίδιο. 3 μέρες σερί κάναμε, σήμερα ξεκούραση. Κι αφού κλουβιασα κιόλας, δεν το σκέφτομαι καν.

Το κεφάλι μου στη δουλειά, όλη τη βδομάδα καζάνι. Γυρνάω σπίτι και δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Πρέπει μάλλον να ξαναρχίσω να παίρνω γυναίκα να με βοηθάει με τις δουλειές. Δεν έχω κουράγιο ρε παιδιά ούτε να ονειρευτω. Τι με έπιασε... Δεν ξέρω. Ίσως φταίει ο μήνας. Ο Ιανουάριος πάντα βουνό μου φαίνεται. 

Καλημερα! Συνηθως ποια μερα του κυκλου κανεις ωορηξια? Απο ποια μερα του κυκλου ξεκινησες τα τεστ? Η ορμονη η lh ανεβαινει οταν προσπαθησει ο οργανισμος να κανει ωορηξια. ειτε ειναι καλο το αυγο ειτε δεν ειναι καλο, ειτε σπασει το ωοθηλακιο ειτε γινει κυστικο. Στην περιπτωση που δεν κοκκινησει ποτε σε ολο το κυκλο θα εχεις ανωορεκτικο κυκλο. Ισως εχεις λιγο παραπανω αγχος αυτο το μηνα κ ‘καθυστερεις’ την ωορηξια σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μας έχει πιάσει αρνητισμός από την πολύμηνη προσπάθεια... εγώ επειδή δεν το βλέπω να γίνεται, σκέφτομαι μήπως το πάρω απόφαση και σταματήσω ... Κακα τα ψέμματα όταν είναι στο μυαλό μας , γίνεται εμμονή ... κάθε μήνα σκέφτομαι τις επαφές , να γίνουν σώνει και καλά τις μέρες που πρέπει, με την απόσταση που πρέπει, με πιάνει στεναχώρια αν δεν γίνουν τελικά και μετά η αγωνια της αναμονής... θελω πολύ ένα μωρό αλλά μάλλον αυτό δεν με θέλει τελικά.

Αχ φωτεινή μου γιατί μαυρισες τώρα;;;ποια πολύμηνη προσπάθεια;;;τους οχτώ δεν τους πάτησες ακόμα που σε αυτό το διάστημα πιάσαμε τις πιο αργοπορημενες...βρε κ να τους πατήσεις τίποτα δεν τρέχει αλλά σαν ψυχολογία κ εγώ αυτό έλεγα...πάνω στον χρόνο πιστεύω να κάτσει..ότι γίνεται γίνεται....το θέμα είναι ένα να είμαστε προετοιμασμένες όταν έρθει σωστά...βλέπεις εγώ νωρίς τεστ πλακωθηκα στα φάρμακα κ ότι μπορώ κάνω...αλλά το καθόλου δεν παίζει..θα πιάσεις όπου να ναι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ φωτεινή μου γιατί μαυρισες τώρα;;;ποια πολύμηνη προσπάθεια;;;τους οχτώ δεν τους πάτησες ακόμα που σε αυτό το διάστημα πιάσαμε τις πιο αργοπορημενες...βρε κ να τους πατήσεις τίποτα δεν τρέχει αλλά σαν ψυχολογία κ εγώ αυτό έλεγα...πάνω στον χρόνο πιστεύω να κάτσει..ότι γίνεται γίνεται....το θέμα είναι ένα να είμαστε προετοιμασμένες όταν έρθει σωστά...βλέπεις εγώ νωρίς τεστ πλακωθηκα στα φάρμακα κ ότι μπορώ κάνω...αλλά το καθόλου δεν παίζει..θα πιάσεις όπου να ναι..

Είναι που το όλο θέμα θέλει προσέγγιση με ψυχραιμία και υπομονή η αλήθεια είναι, κι εγώ έχω αρχίσει και τις χάνω... δεν έχω μαυρίσει, απλά προσπαθώ να το δω πιο χαλαρά . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Είναι που το όλο θέμα θέλει προσέγγιση με ψυχραιμία και υπομονή η αλήθεια είναι, κι εγώ έχω αρχίσει και τις χάνω... δεν έχω μαυρίσει, απλά προσπαθώ να το δω πιο χαλαρά . 

Ναι έτσι να το δεις κ από κει κ περα να χαρείς τις στιγμές με τον άντρα σου..είναι κ αυτό υπόθεση...το ξεχνάμε αυτό λίγο γιατί έχουμε άλλο στόχο..αλλά τα χρόνια δεν γυρνάνε πίσω..να χαιρόμαστε τις στιγμές μας...εμένα τώρα που στερείται την επαφή έχει σαλταρει..ο άνθρωπος το ζούσε χαχαχαχα..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι έτσι να το δεις κ από κει κ περα να χαρείς τις στιγμές με τον άντρα σου..είναι κ αυτό υπόθεση...το ξεχνάμε αυτό λίγο γιατί έχουμε άλλο στόχο..αλλά τα χρόνια δεν γυρνάνε πίσω..να χαιρόμαστε τις στιγμές μας...εμένα τώρα που στερείται την επαφή έχει σαλταρει..ο άνθρωπος το ζούσε χαχαχαχα..

Χαχαχα! Σε αυτό μοιάζουν οι άντρες μας... κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου είχα ατελείωτη μουρμούρα και φυσικά δεν την γλίτωνα, είχαμε επαφές . Το πρώτο πράγμα που ρωτούσε τον γιατρό ήταν αυτό! Χαχα! Αν ξαναμεινω ποτε όμως,θα επικαλεστώ την ηλικία !!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Χαχαχα! Σε αυτό μοιάζουν οι άντρες μας... κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου είχα ατελείωτη μουρμούρα και φυσικά δεν την γλίτωνα, είχαμε επαφές . Το πρώτο πράγμα που ρωτούσε τον γιατρό ήταν αυτό! Χαχα! Αν ξαναμεινω ποτε όμως,θα επικαλεστώ την ηλικία !!!

Χαχα κορίτσια καντε έρωτα!!!! Άλλωστε πως θα περάσει και η ώρα τώρα που είμαστε καραντινάτοι ε???? Χαχαχα!!

  • Χαχα 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Χαχαχα! Σε αυτό μοιάζουν οι άντρες μας... κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου είχα ατελείωτη μουρμούρα και φυσικά δεν την γλίτωνα, είχαμε επαφές . Το πρώτο πράγμα που ρωτούσε τον γιατρό ήταν αυτό! Χαχα! Αν ξαναμεινω ποτε όμως,θα επικαλεστώ την ηλικία !!!

Πωπω ρε συ...τον χαβά τους...χαχαχαχα.μα έχει πέσει σε κατάθλιψη.εγω επικαλούμαι την αντιπηκτική αγωγή...λέω δεν κάνει μην πάθω αιμορραγία...άσε να μου λείψει κ καθόλου..στον γιο μου μέχρι τελευταία στιγμή το κάναμε...κ σε όλες τις εγκυμοσύνες εκτός από την προηγούμενη κ αυτή...τώρα δεν τον αφήνω ούτε να με στραβοκοιταξει.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Άσπρη μέρα ξεξασπρη σήμερα! 

Τελικά το χαζοτεστ χαμογέλασε χθες αργά το απόγευμα, 15η μερα. Γύρισα από τη δουλειά και το έκανα. Όλη μέρα χθες πονουσα πολύ, χαμηλά και αριστερά. Επαφή δεν είχαμε το βράδυ, είχαμε σήμερα το πρωί. Τον προηγούμενο μήνα χαμογέλασε 14η μέρα και μου ήρθε περίοδος την 27η. Το πιο προηγούμενο 16η και μου ήρθε την 28η. Στο γιατρό που το είχα πει, δεν ανησύχησε. Μου είπε 12 με 14 είναι συνήθως. Τώρα λέω από βδομάδα να τον ξαναενοχλήσω λίγο. 

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ στο γιο μου από τον 5ο περίπου μήνα και μετά ήμουν σαν την Πεγκυ Καρρα:"σκύλες της λύσσας!!!". Τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν. Φοβόταν επειδή είχα αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο, μην έχουμε πάλι τα ίδια και βάψουμε το μωρό. Οπότε άπαξ και μείνω και έχω πάλι τις ίδιες διαθέσεις, ξέρω πως με την όρεξη θα μείνω. Ας μείνω βέβαια κι ας μην το ξανακάνω για ένα χρόνο μετά, δε με νοιάζει καθόλου! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Άσπρη μέρα ξεξασπρη σήμερα! 

Τελικά το χαζοτεστ χαμογέλασε χθες αργά το απόγευμα, 15η μερα. Γύρισα από τη δουλειά και το έκανα. Όλη μέρα χθες πονουσα πολύ, χαμηλά και αριστερά. Επαφή δεν είχαμε το βράδυ, είχαμε σήμερα το πρωί. Τον προηγούμενο μήνα χαμογέλασε 14η μέρα και μου ήρθε περίοδος την 27η. Το πιο προηγούμενο 16η και μου ήρθε την 28η. Στο γιατρό που το είχα πει, δεν ανησύχησε. Μου είπε 12 με 14 είναι συνήθως. Τώρα λέω από βδομάδα να τον ξαναενοχλήσω λίγο. 

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ στο γιο μου από τον 5ο περίπου μήνα και μετά ήμουν σαν την Πεγκυ Καρρα:"σκύλες της λύσσας!!!". Τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν. Φοβόταν επειδή είχα αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο, μην έχουμε πάλι τα ίδια και βάψουμε το μωρό. Οπότε άπαξ και μείνω και έχω πάλι τις ίδιες διαθέσεις, ξέρω πως με την όρεξη θα μείνω. Ας μείνω βέβαια κι ας μην το ξανακάνω για ένα χρόνο μετά, δε με νοιάζει καθόλου! 

ΧαχΧΧ καλημεραααα αντε φουλ επαφές τωρα και οταν μείνεις εγκυος και δεν κρατιέμαι δεσε τον με χειροπέδες και κανε παιχνιδι:grin:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Άσπρη μέρα ξεξασπρη σήμερα! 

Τελικά το χαζοτεστ χαμογέλασε χθες αργά το απόγευμα, 15η μερα. Γύρισα από τη δουλειά και το έκανα. Όλη μέρα χθες πονουσα πολύ, χαμηλά και αριστερά. Επαφή δεν είχαμε το βράδυ, είχαμε σήμερα το πρωί. Τον προηγούμενο μήνα χαμογέλασε 14η μέρα και μου ήρθε περίοδος την 27η. Το πιο προηγούμενο 16η και μου ήρθε την 28η. Στο γιατρό που το είχα πει, δεν ανησύχησε. Μου είπε 12 με 14 είναι συνήθως. Τώρα λέω από βδομάδα να τον ξαναενοχλήσω λίγο. 

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ στο γιο μου από τον 5ο περίπου μήνα και μετά ήμουν σαν την Πεγκυ Καρρα:"σκύλες της λύσσας!!!". Τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν. Φοβόταν επειδή είχα αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο, μην έχουμε πάλι τα ίδια και βάψουμε το μωρό. Οπότε άπαξ και μείνω και έχω πάλι τις ίδιες διαθέσεις, ξέρω πως με την όρεξη θα μείνω. Ας μείνω βέβαια κι ας μην το ξανακάνω για ένα χρόνο μετά, δε με νοιάζει καθόλου! 

Έχουμε πάθει overdose επαφών!!χαχαχα! Εγώ λέω αμάν να κάνω κανένα διάλειμμα!!! Να σε ρωτήσω @Agatte αυτά τα τεστ ωορρηξίας που κανεις στις οδηγίες λένε ότι όταν δεις το χαμόγελο η ωορρηξία θα ακολουθήσει σε δυο εικοσιτετράωρα περίπου η αμέσως;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια είδαμε άσπρη μέρα...αχχχχ...τρία χρόνια ξεπατωθηκα στο σ,,,ξ και το θέμα είναι ότι εγώ το έκανα ντε κ καλά για μωρό κ ο άλλος το εκμεταλλεύτηκε για τις ορέξεις του...τον προηγούμενο το κάναμε μέχρι στην περίοδο( γεροντοερωτας είπαμε)..εγώ στις εγκυμοσύνες δεν θέλω ντιπ...κοιμούνται όλες μου οι αισθήσεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Άσπρη μέρα ξεξασπρη σήμερα! 

Τελικά το χαζοτεστ χαμογέλασε χθες αργά το απόγευμα, 15η μερα. Γύρισα από τη δουλειά και το έκανα. Όλη μέρα χθες πονουσα πολύ, χαμηλά και αριστερά. Επαφή δεν είχαμε το βράδυ, είχαμε σήμερα το πρωί. Τον προηγούμενο μήνα χαμογέλασε 14η μέρα και μου ήρθε περίοδος την 27η. Το πιο προηγούμενο 16η και μου ήρθε την 28η. Στο γιατρό που το είχα πει, δεν ανησύχησε. Μου είπε 12 με 14 είναι συνήθως. Τώρα λέω από βδομάδα να τον ξαναενοχλήσω λίγο. 

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ στο γιο μου από τον 5ο περίπου μήνα και μετά ήμουν σαν την Πεγκυ Καρρα:"σκύλες της λύσσας!!!". Τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν. Φοβόταν επειδή είχα αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο, μην έχουμε πάλι τα ίδια και βάψουμε το μωρό. Οπότε άπαξ και μείνω και έχω πάλι τις ίδιες διαθέσεις, ξέρω πως με την όρεξη θα μείνω. Ας μείνω βέβαια κι ας μην το ξανακάνω για ένα χρόνο μετά, δε με νοιάζει καθόλου! 

Ειδες κοριτσι? Χαμογέλασε επιτέλους!! Οπότε ξέρεις ε? Επαφουλες 3-4 μέρες τωρα δωστου να καταλάβει χαχα!!! Είμαι σίγουρη πως σε 15 μέρες θα έχεις θετικό τεστάκι!!

Just now, Flolipop είπε:

Έχουμε πάθει overdose επαφών!!χαχαχα! Εγώ λέω αμάν να κάνω κανένα διάλειμμα!!! Να σε ρωτήσω @Agatte αυτά τα τεστ ωορρηξίας που κανεις στις οδηγίες λένε ότι όταν δεις το χαμόγελο η ωορρηξία θα ακολουθήσει σε δυο εικοσιτετράωρα περίπου η αμέσως;

Σόρυ που επεμβαίνω.Όχι αμέσως. Όταν χαμογελάσει απο 12 εως 36 ώρες θα γίνει η οωρρηξία.  Αχ αντε κοριτσια να ακούσουμε ευχάριστα!!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Agatte said:

Καλημέρα! Άσπρη μέρα ξεξασπρη σήμερα! 

Τελικά το χαζοτεστ χαμογέλασε χθες αργά το απόγευμα, 15η μερα. Γύρισα από τη δουλειά και το έκανα. Όλη μέρα χθες πονουσα πολύ, χαμηλά και αριστερά. Επαφή δεν είχαμε το βράδυ, είχαμε σήμερα το πρωί. Τον προηγούμενο μήνα χαμογέλασε 14η μέρα και μου ήρθε περίοδος την 27η. Το πιο προηγούμενο 16η και μου ήρθε την 28η. Στο γιατρό που το είχα πει, δεν ανησύχησε. Μου είπε 12 με 14 είναι συνήθως. Τώρα λέω από βδομάδα να τον ξαναενοχλήσω λίγο. 

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ στο γιο μου από τον 5ο περίπου μήνα και μετά ήμουν σαν την Πεγκυ Καρρα:"σκύλες της λύσσας!!!". Τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν. Φοβόταν επειδή είχα αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο, μην έχουμε πάλι τα ίδια και βάψουμε το μωρό. Οπότε άπαξ και μείνω και έχω πάλι τις ίδιες διαθέσεις, ξέρω πως με την όρεξη θα μείνω. Ας μείνω βέβαια κι ας μην το ξανακάνω για ένα χρόνο μετά, δε με νοιάζει καθόλου! 

Πηρε μποροστα το συστημα, δωσε πονο που λενε χαχαχα. Εμεις καθολου επαφες στην κορη μου. Ειχα και εγω ψιλοαποκολληση στις αρχες. Καναμε μια προσπαθεια στον 5ο ή 6ο αλλα επαφη δεν το ελεγες ακριβως. Εγω ειχα αλλο θεμα στη εγκυμοσυνη...εβλεπα παρα πολλα ονειρα τετοιου ειδους...καταλαβαινετε....μην πω λεπτομερειες και με κοψουν στο φορουμ χαχαχα. Θυμαμαι πως ξυπνουσα μεσα στην ταραχη και με συσπασεις που νομιζα πως θα γεννησω χαχαχα. Καθε μερα εβλεπα τετοια...αφου ελεγα τι λυσσα εχω καλε αλλα δεν τον ακουμπουσα με τιποτα τον αλλον. Μονο στον υπνο μου το παθαινα στον ξυπνιο ημουν κερβερος, βραχος χαχαχαχα. Ουτε εμενα ηθελε φοβοταν, αφου γεννησα σαραντησα και τιποτα. Τον παρακαλουσα για να δω αν δουλευει το συστημα. Τωρα αν μου κατσει θα περιμενω να χρονισει το μωρο και μετα χαχαχα

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...