Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Klelia81 είπε:

Στη 2η ειμαι σήμερα. Αν ημουν σιγουρη οτι θα ερθει τον επομενο μηνα δεν θα το κυνηγουσα σε αυτόν. Απο τον Γενάρη είχα να δώ περιοδο. Τραγικο.

Στη 2η είμαι.

νομιζω οτι θα επρεπε να τα ειχες ξεκινησει απο σημερα το πρωι...εγω τουλαχιστον επαιρνα ενα πρωι ενα βραδυ απο την 2η μερα για 5 μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nina21 είπε:

νομιζω οτι θα επρεπε να τα ειχες ξεκινησει απο σημερα το πρωι...εγω τουλαχιστον επαιρνα ενα πρωι ενα βραδυ απο την 2η μερα για 5 μερες

Κ εγώ τι ίδιο έκανα η αλήθεια είναι από τη δεύτερη μέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

νομιζω οτι θα επρεπε να τα ειχες ξεκινησει απο σημερα το πρωι...εγω τουλαχιστον επαιρνα ενα πρωι ενα βραδυ απο την 2η μερα για 5 μερες

Ουτως η αλλως δεν έχω καταφέρει να μιλησω με τον γιατρό δεν θα τα επαιρνα απο μονη  μου δλδ. Ασε που παιρνω και χαπι θυρωειδη και δεν ξερω αν κανει. Τελος παντων εγω θα εχω τις επαφουλες μου μετα οσες προλαβω δλδ θα κανω και υπερηχο και θα δειξει.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Στη 2η ειμαι σήμερα. Αν ημουν σιγουρη οτι θα ερθει τον επομενο μηνα δεν θα το κυνηγουσα σε αυτόν. Απο τον Γενάρη είχα να δώ περιοδο. Τραγικο.

Στη 2η είμαι.

Ωραια ακου. Οι περισσοτερες ξεκινανε στην 3η μερα. Εγω ξεκινησα στην 2η. Χρειαζεσαι 1 κουτι serpafar και 2 κουτια cyclacur. Τα cyclacur ειναι τα οιστρογονα για το ενδομητριο και τα παιρνεις μολις τελειωσεις τα serpafar. Ομως.. ειναι σε ελλειψη κ δεν τα βρισκεις ευκολα. Οποτε.. μπορεις να πας τωρα αμεσως ομως να τα βρεις. Χωρις συνταγη.. κ τα 3 κουτια κανουν γυρω στα 6 ευρω. Οποτε δεν ειναι μεγαλη η χασουρα αν δεν τα χρησιμοποιησεις. Ωστοσο συνεχισε να ψαχνεις τον γιατρο. Το πρωτο χαπι πρεπει να το παρεις αυριο το πρωι.. οποια ωρα θελεις. Οποτε εχεις κ το πρωι για να πας να τα παρεις. Serpafar θα βρεις αμεσως. Και μετα θα τα παιρνεις ιδια ωρα καθε 12 ωρες. Αν αποφασισεις οτι θα τα ξεκινησεις κ δεν εχεις βρει τον γιατρο.. πρεπει να κλεισεις υπερηχο την 10η μερα της περιοδου σου σε οποιονδηποτε γυναικολογο για να ξεκινησεις   την παρακολουθηση του κυκλου. Οι οδηγιες  γραφουν για 5 μερες   2 χαπια την ημερα.. Σε επομενο κυκλο αποφασιζει ο γιατρος.  μηπως   τα αυξησεις  .  Μπορεις να γκουγκλαρεις    κ το φυλλο οδηγιων αλλα κ να με ρωτησεις   ο.τι θες.  Αν θες   σου στελνω και το τηλ μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Εννοειται οτι ειμαι με τα μυαλα στα καγκελα και εννοειται οτι δεν χανω επαφη! Μου ειπε το εξης κουλο οταν του ειπα οτι εκανα μια το απογευμα: Ε κανε τωρα μεθαυριο! Τι λετε γιατρε του λεω.. αυριο ειναι η ωορηξια! Δεν πειραζει μου λεει.. καθε 1.5 μερα θελουμε! Ακου τι ειπεεεε!! 

Τελικα με τους γιατρους δε βρισκεις ακρη!Εμενα μου χει πει καθε 12 ωρες κι εχουμε ξεζουμιστει :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

@Lilly28 έλα εδώ καλύτερα μπορεί να σε βοηθήσει αυτή η ομάδα περισσότερο

Πες μας τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής και ποιο το ορμονικό σου προφίλ.

Βασικά η αλήθεια είναι ότι έχω ήδη παιδάκι αλλά θα ήθελα πολύ και ένα 2ο.δεν έχω κάνει τίποτα. Προσπαθώ από τον Φεβρουάριο αλλά έχω πολλές ανασφάλειες λόγω ηλικίας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

ραια ακου. Οι περισσοτερες ξεκινανε στην 3η μερα. Εγω ξεκινησα στην 2η. Χρειαζεσαι 1 κουτι serpafar και 2 κουτια cyclacur. Τα cyclacur ειναι τα οιστρογονα για το ενδομητριο και τα παιρνεις μολις τελειωσεις τα serpafar. Ομως.. ειναι σε ελλειψη κ δεν τα βρισκεις ευκολα. Οποτε.. μπορεις να πας τωρα αμεσως ομως να τα βρεις. Χωρις συνταγη.. κ τα 3 κουτια κανουν γυρω στα 6 ευρω. Οποτε δεν ειναι μεγαλη η χασουρα αν δεν τα χρησιμοποιησεις. Ωστοσο συνεχισε να ψαχνεις τον γιατρο. Το πρωτο χαπι πρεπει να το παρεις αυριο το πρωι.. οποια ωρα θελεις. Οποτε εχεις κ το πρωι για να πας να τα παρεις. Serpafar θα βρεις αμεσως. Και μετα θα τα παιρνεις ιδια ωρα καθε 12 ωρες. Αν αποφασισεις οτι θα τα ξεκινησεις κ δεν εχεις βρει τον γιατρο.. πρεπει να κλεισεις υπερηχο την 10η μερα της περιοδου σου σε οποιονδηποτε γυναικολογο για να ξεκινησεις   την παρακολουθηση του κυκλου. Οι οδηγιες  γραφουν για 5 μερες   2 χαπια την ημερα.. Σε επομενο κυκλο αποφασιζει ο γιατρος.  μηπως   τα αυξησεις  .  Μπορεις να γκουγκλαρεις    κ το φυλλο οδηγιων αλλα κ να με ρωτησεις   ο.τι θες.  Αν θες   σου στελνω και το τηλ μου.

Κι εγω θα ξεκινησω serpafar μαλλον στον επομενο κυκλο.Τα cyclacur γιατι τα παιρνεις?Δε μου πε κατι γι'αυτα.
Μια φιλη μου μου ειπε οτι δεν πρεπει να παρει καποια γυναικα πανω απο 6 φορες στη ζωη της αυτα τα χαπια γιατι ειναι υποπτα για καρκινο των ωοθηκων.Εσας σας εχει πει τιποτα ο γυναικολογος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

Τελικα με τους γιατρους δε βρισκεις ακρη!Εμενα μου χει πει καθε 12 ωρες κι εχουμε ξεζουμιστει :roll:

Κάθε 12 ώρες;;; Παναγία μου!!! Εδώ με το κάθε μέρα και δεν την παλεύω!!! Κορίτσια επιτέλους είδα χαρά στα σκέλια μου χαχαχαχα τον γραπωσα με το που μπήκε σπίτι όπως ήταν με τη φόρμα  δουλειας.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κάθε 12 ώρες;;; Παναγία μου!!! Εδώ με το κάθε μέρα και δεν την παλεύω!!! Κορίτσια επιτέλους είδα χαρά στα σκέλια μου χαχαχαχα τον γραπωσα με το που μπήκε σπίτι όπως ήταν με τη φόρμα  δουλειας.

Ε μα ναι,κι εγω αυτο λεω!Δεν παλευεται!Τι ειμαστε?18χρονα?χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lilly28 είπε:

Βασικά η αλήθεια είναι ότι έχω ήδη παιδάκι αλλά θα ήθελα πολύ και ένα 2ο.δεν έχω κάνει τίποτα. Προσπαθώ από τον Φεβρουάριο αλλά έχω πολλές ανασφάλειες λόγω ηλικίας. 

Καλώς την!!! Θέλεις να πεις και σε εμάς λίγα πράγματα για σένα;; 

Μην ακούω για ανασφάλειες εδώ όλες πιπινια είμαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

@Lilly28 έλα εδώ καλύτερα μπορεί να σε βοηθήσει αυτή η ομάδα περισσότερο

Πες μας τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής και ποιο το ορμονικό σου προφίλ.

Βασικά η αλήθεια είναι ότι έχω ήδη παιδάκι αλλά θα ήθελα πολύ και ένα 2ο.δεν έχω κάνει τίποτα. Προσπαθώ από τον Φεβρουάριο αλλά έχω πολλές ανασφάλειες λόγω ηλικίας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

Κι εγω θα ξεκινησω serpafar μαλλον στον επομενο κυκλο.Τα cyclacur γιατι τα παιρνεις?Δε μου πε κατι γι'αυτα.
Μια φιλη μου μου ειπε οτι δεν πρεπει να παρει καποια γυναικα πανω απο 6 φορες στη ζωη της αυτα τα χαπια γιατι ειναι υποπτα για καρκινο των ωοθηκων.Εσας σας εχει πει τιποτα ο γυναικολογος?

Κάτσε γιατί κάπου χάθηκα... Τα serpafar θα τα πάρεις για ποιο λόγο;; Θυμάμαι που λέγαμε ότι σκέφτεσαι εξωσωματική αλλά δεν κατάλαβα ότι ξεκινάς τώρα αμέσως ( είμαι και κάποιας ηλικίας) η πας για αυγουλοπαραγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...ειμαι 42 . Περιμένω την όμορφη στις 16/4 Δεν ξέρω πότε είχα ωορρηξια αλλά κύκλος σταθερός 27 ημερών. Έκανα κάθε μέρα σχεδόν ελεύθερα τις γόνιμες μέρες και περιμένω. Θα ήθελα να μάθω πόσο νωρίς μπορώ Να κάνω τεστ και τι άλλες εξετάσεις γονιμότητας μπορούν να γίνουν στην πολύ φυσιολογική περίπτωση που δεν. Αυτά...ευχαριστώ κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κάτσε γιατί κάπου χάθηκα... Τα serpafar θα τα πάρεις για ποιο λόγο;; Θυμάμαι που λέγαμε ότι σκέφτεσαι εξωσωματική αλλά δεν κατάλαβα ότι ξεκινάς τώρα αμέσως ( είμαι και κάποιας ηλικίας) η πας για αυγουλοπαραγωγη?

Ναι,μου ειπε πριν ξεκινησουμε για εξωσωματικη να δοκιμασουμε εναν-δυο κυκλους απλα να αυξησω τα αυγα με serpafar.
Tα παιρνουν και στην εξωσωματικη αυτα?Για τα ενεσακια ηξερα εγω

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

N

Ναι,μου ειπε πριν ξεκινησουμε για εξωσωματικη να δοκιμασουμε εναν-δυο κυκλους απλα να αυξησω τα αυγα με serpafar.
Tα παιρνουν και στην εξωσωματικη αυτα?Για τα ενεσακια ηξερα εγω

Με το καλό ψυχή μου!!! Ελπίζω να κάνουν δουλίτσα και να μη χρειαστείς εξωσωματική. Ξέρω ότι κάποια πρωτοκολλα είναι συνδυασμός χαπιών και ενέσεων. Για τα συγκεκριμένα δεν ξέρω να σου πω αν τα παίρνουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...