Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Makelen είπε:

Διαβασα οτι 12 μερες μετα τη συλληψη δειχνει μπορει να σου δειξει το ανωτερο 50. Μπορει ομως να σου βγαλει και μηδεν.. ενω εισαι εγκυος. Απ οτι ειδα πιο σωστες κ σιγουρες τιμες βγαινουν 14η κ μετα. Οποτε λεω.. επειδη 14η πεφτει Παρασκευη.. αν ο αντρας μου ειναι απογευμα στη δουλεια, θα παω Παρασκευη. Αν ειναι πρωινος.. θα παω το Σαββατο. Κι αν βγει θετικη θα επαναλαβω Δευτερα.. κ τοτε θα παρω τηλ τον γιατρο. Ευχομαι μονο να μην μου εχουν ερθει μεχρι τοτε..! Επισης δεν ξερω αν μεινω εγκυος μηπως εχω καποιο συμπτωμα πριν την καθυστερηση.. κι ετσι καταλαβουμε κατι. Και δεν εννοω συμπτωματα κατα φαντασιαν.. αλλα τυπου.. λιγο αιμα υποτειθεμενης εμφυτευσης.. αν κανω εμετο.. τετοια. Αντε να δουμεε.. θα σκασω μεχρι τοτεε!

Τα συμπτώματα μοιάζουν με της περιόδου μην τα σκέφτεσαι.εγω σε κάθε εγκυμοσύνη αλλά είχα..αν έκανες θερμομετρηση το πρωί από την αρχή του κύκλου θα σου έλεγα μια ένδειξη εμφύτευσης που είναι η πτώση για μια μέρα της πρωινής θερμοκρασίας..εγώ το έπαθα κ την επόμενη ξανανέβηκε κ μετά από δύο μέρες είχα θετικό τεστακι..κοίτα να περάσεις όμορφα τις μερες σου θα έρθει η μέρα να πας για την χοριακη σου...έχεις πολύ καλές ορμονολογικες πιστεύω είναι ζήτημα χρόνου να δεις το θετικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Το αίμα εμφυτευσης δεν είναι δεδομένο για όλες τις γυναίκες. Οι εμετοι και οι αναγουλες ξεκινάνε στην 6η περίπου βδομάδα, το ίδιο και η συχνοουρια. Οπότε τα πολύ πρώιμα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, είναι τα ίδια με της περιόδου. Είναι δύσκολη η αναμονή, το ξέρω αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι. 14η μέρα η χοριακή πιστεύω θα δείξει κανονικά! 

 

Καλέ, πώς τις έβαλες τις καρδούλες κι εγώ η άσχετη τόσο καιρο δεν μπορώ; χαχαχ! 

Μολις πατας το πληκτρολογιο να γραψεις.. πανω απο 4ο κειμενο παραθεσης.. σου βγαζει κατι συμβολακια! Οι καρδουλες και ολα τα σχεδιακια.. ειναι εκει που εχει μια φατσουλα!   Τωρα αν δεν το βρεις.. γραφε: καρδουλα καρδουλα καρδουλα.. και θα το καταλαβω εγω!!! 

Just now, Emilly800 είπε:

Τα συμπτώματα μοιάζουν με της περιόδου μην τα σκέφτεσαι.εγω σε κάθε εγκυμοσύνη αλλά είχα..αν έκανες θερμομετρηση το πρωί από την αρχή του κύκλου θα σου έλεγα μια ένδειξη εμφύτευσης που είναι η πτώση για μια μέρα της πρωινής θερμοκρασίας..εγώ το έπαθα κ την επόμενη ξανανέβηκε κ μετά από δύο μέρες είχα θετικό τεστακι..κοίτα να περάσεις όμορφα τις μερες σου θα έρθει η μέρα να πας για την χοριακη σου...έχεις πολύ καλές ορμονολογικες πιστεύω είναι ζήτημα χρόνου να δεις το θετικό.

Μακαρι να πανε ολα καλα.. και να περασουν γρηγορα οι μερες μπας και δουμε κ το θετικο τωρα στα γεραματα! Μακαρι για ολες μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Καλημέρα   κοριτσια. Μια ερωτηση.. αν ξερετε. Απο την ωορηξια συνηθως κανω 13 μερες για να μου ερθει η περιοδος. Μου εχει τυχει ομως και 14. Επισης 14 θεωρειται κ ο μεσος ορος. Αρα .. η15η θα ειναι η πρωτη μερα καθυστερησης αν ολα πανε καλα; ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη αφου εχω 3 μερες καθυστερηση. Ξερω οτι δεν μπορω να περιμενω τοσο. Να κανω την 15η λετε; αυτο θα ειναι 1η μερα καθυστερησης; γενικως με serpafar ξερετε πότε αδιαθετουμε; υπαρχει περιπτωση να μου φερει καθυστερηση η προγεστερονη; γιατι δεν γινεται να πατησω ςνα κουμπι να ερθει η μερα αυτη τωραα;?

Καλημέρα κορίτσι....τα σερπεφαρ δεν κάνουν καθυστέρηση....όσο παίρνεις όμως προγεστερόνη η περίοδος δεν θα έρχεται.Θα την σταματήσεις μετά την χοριακη αν δεν είσαι έγκυος και μέσα σε μια βδομάδα θα σου έχει έρθει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Μολις πατας το πληκτρολογιο να γραψεις.. πανω απο 4ο κειμενο παραθεσης.. σου βγαζει κατι συμβολακια! Οι καρδουλες και ολα τα σχεδιακια.. ειναι εκει που εχει μια φατσουλα!   Τωρα αν δεν το βρεις.. γραφε: καρδουλα καρδουλα καρδουλα.. και θα το καταλαβω εγω!!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα.. και να περασουν γρηγορα οι μερες μπας και δουμε κ το θετικο τωρα στα γεραματα! Μακαρι για ολες μας!

Επίσης να ξέρεις ότι η προγεστερόνη θα σου προκαλέσει συμπτώματα όπως πρήξιμο στήθους ,ανεβασμένη θερμοκρασία και υπνηλία 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Καλημέρα κορίτσι....τα σερπεφαρ δεν κάνουν καθυστέρηση....όσο παίρνεις όμως προγεστερόνη η περίοδος δεν θα έρχεται.Θα την σταματήσεις μετά την χοριακη αν δεν είσαι έγκυος και μέσα σε μια βδομάδα θα σου έχει έρθει....

Αληθεια;? Ο γιατρος μου ειπε να παιρνω προγεστερονη μεχρι το τεστ.. αλλα και οτι αν αδιαθετησω να τη σταματησω! Απο αυτο ομως που λες εσυ.. καταλαβαινω οτι δεν θα αδιαθετησω αν δεν την σταματησω.. σωστα;? Ειμαστε σιγουροι γι αυτο;?;;

Just now, Ellidr είπε:

Επίσης να ξέρεις ότι η προγεστερόνη θα σου προκαλέσει συμπτώματα όπως πρήξιμο στήθους ,ανεβασμένη θερμοκρασία και υπνηλία 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου.

Ευχαριστωω!! Θερμοκρασια δεν μετραω ποτέ   για να πω την αληθεια! Μακαρι να εχω συντομα ευχαριστα νεα να σας πω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Makelen είπε:

Αληθεια;? Ο γιατρος μου ειπε να παιρνω προγεστερονη μεχρι το τεστ.. αλλα και οτι αν αδιαθετησω να τη σταματησω! Απο αυτο ομως που λες εσυ.. καταλαβαινω οτι δεν θα αδιαθετησω αν δεν την σταματησω.. σωστα;? Ειμαστε σιγουροι γι αυτο;?;;

Ευχαριστωω!! Θερμοκρασια δεν μετραω ποτέ   για να πω την αληθεια! Μακαρι να εχω συντομα ευχαριστα νεα να σας πω!!

Κανονικά δεν έρχεται αν δεν τα κόψεις εκτός και αν δεν παίρνεις μεγάλη δόση και δεν σε πιάσει......εμένα ας πούμε έρχεται αφού τα κόψω 3 μέρες μετά.επισης θα σου φέρνει και ζαλάδα αν τα παίρνεις από το στόμα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Κανονικά δεν έρχεται αν δεν τα κόψεις εκτός και αν δεν παίρνεις μεγάλη δόση και δεν σε πιάσει......εμένα ας πούμε έρχεται αφού τα κόψω 3 μέρες μετά

Παιρνω 1 χαπι καθε βραδυ ενδοκολπικα! (Πολυ χρησιμη πληροφορια παντως   .. σ ευχαριστω!)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Παιρνω 1 χαπι καθε βραδυ ενδοκολπικα! (Πολυ χρησιμη πληροφορια παντως   .. σ ευχαριστω!)

Με ένα χάπι δεν πιστεύω ότι θα έχεις καθυστέρηση....αλλά επειδή είναι και η πρώτη φορά που τα παίρνεις μπορεί και να σου αργήσει....στο λέω γιατί και εμένα αργούσε και νόμιζα ότι είμαι έγκυος και έφαγα σφαλιάρα μετά..... δεν είχα καταλάβει και εγώ ότι κάνει καθυστέρηση.... καλή επιτυχία να έχεις.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Με ένα χάπι δεν πιστεύω ότι θα έχεις καθυστέρηση....αλλά επειδή είναι και η πρώτη φορά που τα παίρνεις μπορεί και να σου αργήσει....στο λέω γιατί και εμένα αργούσε και νόμιζα ότι είμαι έγκυος και έφαγα σφαλιάρα μετά..... δεν είχα καταλάβει και εγώ ότι κάνει καθυστέρηση.... καλή επιτυχία να έχεις.....

Σ ευχαριστω πολυ! Δεν σκοπευω να αφησω καθυστερηση ιδιατερα.. μη νομιζεις  . 14η-15η μερα θα κανω απευθειας   χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μου φαίνεται οι γυναίκες σε μια μόνιμη διαδικασία αναμονής είμαστε. Πάντα κάτι περιμενουμε.

@Makelen δεν ξέρω αν σε συνεχαρην για τα τρία σούπερ αυγουλάκια σου, με το καλό να γίνουν μωράκια! Να έχετε τις επαφές σας και διασκεδάστε το όσο μπορείτε. Ο σύντροφος σου είναι εντάξει ή τον έφαγε κι αυτόν το άγχος;

@Chrussa1982 αντε πλησιάζουν οι μέρες και για σένα. Μπορεί να το έχουμε ξανασυζητησει, δεν θυμάμαι, εσάς δεν θα σας βοηθούσε αυτό που κάνει η Μακελεν;

4ο και τελευταίο τεστ προγεστερόνης σήμερα και βγήκε θετικό κι αυτό. Το ερώτημα τώρα είναι, να τα παίρνω σε κάθε κύκλο τα τεστακια αυτά; να ξεκινάω με fsh, μετά ωορρηξιας και μετά προγεστερόνης ώστε να επιβεβαιώνω τους καλούς κύκλους; 

@Makelen, ο γιατρός τι ποσοστό επιτυχίας σας δίνει με αυτή τη μέθοδο; 

Κορίτσι μου 

Νομίζω θα σε αγχωσουν τόσα τεστ 

Καλύτερα μόνο ωορρηξίας να κάνεις στοχευμένες επαφές .

Αφού το έκανες μια φορά και είναι οκ 

Κάνεις ωορρηξίες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, konik είπε:

Με ένα χάπι δεν πιστεύω ότι θα έχεις καθυστέρηση....αλλά επειδή είναι και η πρώτη φορά που τα παίρνεις μπορεί και να σου αργήσει....στο λέω γιατί και εμένα αργούσε και νόμιζα ότι είμαι έγκυος και έφαγα σφαλιάρα μετά..... δεν είχα καταλάβει και εγώ ότι κάνει καθυστέρηση.... καλή επιτυχία να έχεις.....

Εσυ προσπαθεις   για πρωτο παιδι;?;?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Επειδή βλέπω πολύ ανυπομονησία για την πολυπόθητη εγκυμοσύνη στο φόρουμ, την οποία καταλαβαίνω εννοείται καθώς πέρασα και περνάω κατά καιρούς όσο προσπαθώ για το δεύτερο παιδάκι, θα σας δώσω τη συμβουλή μου από δική μου εμπειρία : το άγχος και η ανυπομονησία δεν μειώνονται, αλλά συγχρόνως εκμεταλλευτειτε αυτό το διάστημα να αποχαιρέτησετε την "εργένικη" ζωή! Δείτε ταινίες, διαβάστε βιβλία, ξενυχτηστε, κοιμηθείτε, στείλτε μήνυμα στο 6 και πηγαίνετε βόλτες στη φύση, πικ νικ, ότι μπορείτε να φανταστείτε και επιθυμείτε! Αφενός βοηθάει στο άγχος και ξεχνιεστε, αφετέρου όταν γίνετε μανουλες θα σας πάρει καιρό να τα ξαναπολαυσετε αυτά, μέχρι να μεγαλώσουν λίγο τα μικρά σας να τα ξανακάνετε όλα, αλλά διαφορετικά, μαζί τους :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Ναι εδώ και δύο σχεδόν χρόνια....έχω κάνει 4 κύκλους με χάπια και οβιτρελ

Ωοθυλακια εχεις καθε φορα;? Πολλα; λιγα; μεγαλωνουν; υποθετω οτι τα παρακολουθεις με υπερηχους. Εχεις εντοπισει καποιο προβλημα γονιμοτητας; (ελπιζω να μην σε πειραζουν οι τοσες   ερωτησεις  .. αλλα για να καταλαβω για σενα κ να το συζητησουμε αν θελεις  !)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ωοθυλακια εχεις καθε φορα;? Πολλα; λιγα; μεγαλωνουν; υποθετω οτι τα παρακολουθεις με υπερηχους. Εχεις εντοπισει καποιο προβλημα γονιμοτητας; (ελπιζω να μην σε πειραζουν οι τοσες   ερωτησεις  .. αλλα για να καταλαβω για σενα κ να το συζητησουμε αν θελεις  !)

Ωοθυλάκια κάνω κάθε φορά ναι συνήθως μεγαλώνουν δύο και μια φορά μεγάλωσαν τέσσερα....ήταν δηλαδή στο σωστό μέγεθος όλα μαζί..... εννοείται τα παρακολουθείς με υπερήχους μέχρι να φτάσουν στο σωστό μέγεθος....εμείς είχαμε στην αρχή θέμα με την κινητικότητα του σπέρματος.....τώρα το σπέρμα είναι σε άριστη κατάσταση.....εγώ έχω κάνει σαλπιγγογραφια και ήταν όλα καλά.... αυτό τον μήνα βέβαια έκανα ΑΜΗ και είναι χαμηλή για την ηλικία μου ( ετών 33)....θα κάνω μέσα στον μήνα και άλλες ορμονολογικες να δω που βρίσκομαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...