Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Πηρε μποροστα το συστημα, δωσε πονο που λενε χαχαχα. Εμεις καθολου επαφες στην κορη μου. Ειχα και εγω ψιλοαποκολληση στις αρχες. Καναμε μια προσπαθεια στον 5ο ή 6ο αλλα επαφη δεν το ελεγες ακριβως. Εγω ειχα αλλο θεμα στη εγκυμοσυνη...εβλεπα παρα πολλα ονειρα τετοιου ειδους...καταλαβαινετε....μην πω λεπτομερειες και με κοψουν στο φορουμ χαχαχα. Θυμαμαι πως ξυπνουσα μεσα στην ταραχη και με συσπασεις που νομιζα πως θα γεννησω χαχαχα. Καθε μερα εβλεπα τετοια...αφου ελεγα τι λυσσα εχω καλε αλλα δεν τον ακουμπουσα με τιποτα τον αλλον. Μονο στον υπνο μου το παθαινα στον ξυπνιο ημουν κερβερος, βραχος χαχαχαχα. Ουτε εμενα ηθελε φοβοταν, αφου γεννησα σαραντησα και τιποτα. Τον παρακαλουσα για να δω αν δουλευει το συστημα. Τωρα αν μου κατσει θα περιμενω να χρονισει το μωρο και μετα χαχαχα

Καλημέρα κοριτσια πως είστε? Εγώ σμρ τελειωνω τα χάπια επιτέλους και λογικά μεσα στην εβδομαδα  θα μου ερθει περιοδος. Απο χθες νιώθω κραμπες στις οωθηκες. Φτερνίζομαι και πονάω. Λες και θα μου έρθει τώρα!! Ούτε τις καλές εποχές δεν ειχα ενοχλήσεις και πόνους. Ένα σπυράκι εβγαζα και έτσι το καταλάβαινα. Τι να πω? Αλλαζουν τα πραγματα μάλλον!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Klelia81 είπε:

Καλημέρα κοριτσια πως είστε? Εγώ σμρ τελειωνω τα χάπια επιτέλους και λογικά μεσα στην εβδομαδα  θα μου ερθει περιοδος. Απο χθες νιώθω κραμπες στις οωθηκες. Φτερνίζομαι και πονάω. Λες και θα μου έρθει τώρα!! Ούτε τις καλές εποχές δεν ειχα ενοχλήσεις και πόνους. Ένα σπυράκι εβγαζα και έτσι το καταλάβαινα. Τι να πω? Αλλαζουν τα πραγματα μάλλον!!

Κλέλια εγώ αυτόν τον πόνο που ένιωθα οι ωοθήκες μου ήταν δύο τούβλα κ πάθαινα κράμπες ήταν όταν περισυ είχα πάρει κλομιφαινη...αλλά το είχα στην ωορηξια...κ έπιασα εγκυμοσύνες δύο στον αριθμό σε διάστημα τριών μηνών η κάθε μία..ήταν φουλ στο αβγό...να πας να κάνεις υπέρηχο νωρίς μετά την περίοδο...λογικά έχει πάρει μπρος το σύστημα κ θα δεις πολλά ωοθυλάκια...δες το...πάρε τον γιατρό σου να κλείσεις ραντεβού..εγώ είχα πάει όγδοη μέρα..μπορείς κ 12 μέρα...όσο πιο νωρίς όμως θα σου πει κ περιπου τον αριθμό των ωοθυλακιων που παρηγαγες πριν αυτά υποχωρήσουν κ μείνει το κυρίαρχο ωοθυλακιο..καλή επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κλέλια εγώ αυτόν τον πόνο που ένιωθα οι ωοθήκες μου ήταν δύο τούβλα κ πάθαινα κράμπες ήταν όταν περισυ είχα πάρει κλομιφαινη...αλλά το είχα στην ωορηξια...κ έπιασα εγκυμοσύνες δύο στον αριθμό σε διάστημα τριών μηνών η κάθε μία..ήταν φουλ στο αβγό...να πας να κάνεις υπέρηχο νωρίς μετά την περίοδο...λογικά έχει πάρει μπρος το σύστημα κ θα δεις πολλά ωοθυλάκια...δες το...πάρε τον γιατρό σου να κλείσεις ραντεβού..εγώ είχα πάει όγδοη μέρα..μπορείς κ 12 μέρα...όσο πιο νωρίς όμως θα σου πει κ περιπου τον αριθμό των ωοθυλακιων που παρηγαγες πριν αυτά υποχωρήσουν κ μείνει το κυρίαρχο ωοθυλακιο..καλή επιτυχία..

Έχεις δίκιο. Πρέπει μολις τελειώσει να πάω αμέσως. Λες να πήρε μπρος? Αχ Παναγία μου μακάρι!! Ευχομαι να μη κρατησει και πολλες μέρες αυτη τη φορά!! Σ ευχαριστώ πολυ.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Έχεις δίκιο. Πρέπει μολις τελειώσει να πάω αμέσως. Λες να πήρε μπρος? Αχ Παναγία μου μακάρι!! Ευχομαι να μη κρατησει και πολλες μέρες αυτη τη φορά!! Σ ευχαριστώ πολυ.

Έτσι πιστεύω...για αυτό πονάνε οι ωοθήκες από την αύξηση των ωοθυλακιων...άντε καλή επιτυχία εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Που είστε βρε συμμαθήτριες..ααα το αφήσατε άδειο το θέμα...λοιπόν έχω νέα...σε λίγο πάω να πάρω τα αποτελέσματα για την θρομβοφιλια που μάλλον από ότι μου είπε η μικροβιολόγος δεν έχω...βέβαια θα τα αξιολογήσει η ειδικός την Πέμπτη κ θα μου πει ...ξενερωμα μεγάλο...αυτό συνεπάγεται ότι οι δύο παλινδρομες μαλλον ν ήταν χρωμοσωμικες ανωμαλίες...κλάμα..ζόρι μεγάλο έχω πως θα περάσει η επίφοβη περιοδος..και πάλι καταλήγω ότι χάσαμε στιγμές για τον στόχο...δεν τελειώνει στο να πιάσουμε εγκυμοσύνη..ειδικά εμείς που φάγαμε πατάτες...σήμερα η κολλητή μου που είχε μια  βιοχημική , μια παλινδρόμη κ οχτώ χρόνια προσπάθειας μέχρι την σπερματεγχυση κ την αποχτηση του μικρού περισυ στα 39 μου είπε το εξής...ζήσε παράλληλα με την εγκυμοσύνη...κ γενικά να ζούμε παράλληλα με τις προσπάθειες κ τις απογοητεύσεις κ να μην ξεχνάμε αυτά που έχουμε ήδη τις όμορφες ζωές μας,,τους άντρες μας που μαζί πορευόμαστε σε όλες τις δυσκολιες,,κ όσες έχουμε παιδάκια να ευγνωμονούμε για αυτό...κ όσες ακόμα δεν έκαναν θα κάνουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο...δεν ξέρω αν μπορώ να είμαι χαλαρή μέσα στην ανησυχία είναι κ δεν περνάω καλά...είμαι κ στα χαλιά μου οργανικά..αλλά το σίγουρο είναι ότι κ την οικογένεια μου θα την χαρώ κ με τον άντρα μου θα ξαναζήσω τον τρελό έρωτα μας μόλις μπορέσω κ όλα θα τα κάνω...μην πέφτετε...καθόλου...δεν έχει ταβάνι η ανησυχία μιας γυναίκας πρέπει να το πάρουμε αλλιώς..που είστε βρε;;;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Που είστε βρε συμμαθήτριες..ααα το αφήσατε άδειο το θέμα...λοιπόν έχω νέα...σε λίγο πάω να πάρω τα αποτελέσματα για την θρομβοφιλια που μάλλον από ότι μου είπε η μικροβιολόγος δεν έχω...βέβαια θα τα αξιολογήσει η ειδικός την Πέμπτη κ θα μου πει ...ξενερωμα μεγάλο...αυτό συνεπάγεται ότι οι δύο παλινδρομες μαλλον ν ήταν χρωμοσωμικες ανωμαλίες...κλάμα..ζόρι μεγάλο έχω πως θα περάσει η επίφοβη περιοδος..και πάλι καταλήγω ότι χάσαμε στιγμές για τον στόχο...δεν τελειώνει στο να πιάσουμε εγκυμοσύνη..ειδικά εμείς που φάγαμε πατάτες...σήμερα η κολλητή μου που είχε μια  βιοχημική , μια παλινδρόμη κ οχτώ χρόνια προσπάθειας μέχρι την σπερματεγχυση κ την αποχτηση του μικρού περισυ στα 39 μου είπε το εξής...ζήσε παράλληλα με την εγκυμοσύνη...κ γενικά να ζούμε παράλληλα με τις προσπάθειες κ τις απογοητεύσεις κ να μην ξεχνάμε αυτά που έχουμε ήδη τις όμορφες ζωές μας,,τους άντρες μας που μαζί πορευόμαστε σε όλες τις δυσκολιες,,κ όσες έχουμε παιδάκια να ευγνωμονούμε για αυτό...κ όσες ακόμα δεν έκαναν θα κάνουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο...δεν ξέρω αν μπορώ να είμαι χαλαρή μέσα στην ανησυχία είναι κ δεν περνάω καλά...είμαι κ στα χαλιά μου οργανικά..αλλά το σίγουρο είναι ότι κ την οικογένεια μου θα την χαρώ κ με τον άντρα μου θα ξαναζήσω τον τρελό έρωτα μας μόλις μπορέσω κ όλα θα τα κάνω...μην πέφτετε...καθόλου...δεν έχει ταβάνι η ανησυχία μιας γυναίκας πρέπει να το πάρουμε αλλιώς..που είστε βρε;;;;;;

Γεια σου κοριτσάκι.ευχομαι να εχεις καλα αποτελέσματα.δικιο εχεις σε όσα λες.θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο χαλαρές δεν είναι πάντα εύκολο.ξερεις καλα οτι οσο προσπαθουμε και δεν τα καταφερνουμε πέφτουμε αρκετά.μακαρι να μην είχαμε άγχος καθολου ολα θα ήταν καλύτερα.εγω τελειωσα με γονιμες και τώρα είμαι σε αναμονή ελπίζοντας για το καλυτερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Γεια σου κοριτσάκι.ευχομαι να εχεις καλα αποτελέσματα.δικιο εχεις σε όσα λες.θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο χαλαρές δεν είναι πάντα εύκολο.ξερεις καλα οτι οσο προσπαθουμε και δεν τα καταφερνουμε πέφτουμε αρκετά.μακαρι να μην είχαμε άγχος καθολου ολα θα ήταν καλύτερα.εγω τελειωσα με γονιμες και τώρα είμαι σε αναμονή ελπίζοντας για το καλυτερο

Καλή επιτυχία βασιλική μου...εγώ ένα έχω σίγουρο ότι όλα τα κορίτσια θα το πιάσουν...πάρε τεστ να έχεις...εμένα είναι το αγαπημένο μου σπορ...τα είχα κ όποτε με έπιανε τσακ έκαιγα ένα...όχι που θα κάτσω να πληρώνω δεκαρικα στο φαρμακείο...όλα καλά να πάνε γλυκειά μου...σήμερα ξεσκιστηκα να διαβάζω ερωτήσεις στον Αναστασιάδη εμβρυολογος ο καλύτερος Θεσσαλονίκης...έλεγε σε όλες με δύο αποβολές κλπ ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι τυχαίο....αν χαλαρώσουμε νομίζω θα γίνουν θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλή επιτυχία βασιλική μου...εγώ ένα έχω σίγουρο ότι όλα τα κορίτσια θα το πιάσουν...πάρε τεστ να έχεις...εμένα είναι το αγαπημένο μου σπορ...τα είχα κ όποτε με έπιανε τσακ έκαιγα ένα...όχι που θα κάτσω να πληρώνω δεκαρικα στο φαρμακείο...όλα καλά να πάνε γλυκειά μου...σήμερα ξεσκιστηκα να διαβάζω ερωτήσεις στον Αναστασιάδη εμβρυολογος ο καλύτερος Θεσσαλονίκης...έλεγε σε όλες με δύο αποβολές κλπ ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι τυχαίο....αν χαλαρώσουμε νομίζω θα γίνουν θαύματα.

Ευχαριστώ κοριτσακι.απο τεστακια εχω μπόλικα χαχαχα.αντε περιμενω νέα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Που είστε βρε συμμαθήτριες..ααα το αφήσατε άδειο το θέμα...λοιπόν έχω νέα...σε λίγο πάω να πάρω τα αποτελέσματα για την θρομβοφιλια που μάλλον από ότι μου είπε η μικροβιολόγος δεν έχω...βέβαια θα τα αξιολογήσει η ειδικός την Πέμπτη κ θα μου πει ...ξενερωμα μεγάλο...αυτό συνεπάγεται ότι οι δύο παλινδρομες μαλλον ν ήταν χρωμοσωμικες ανωμαλίες...κλάμα..ζόρι μεγάλο έχω πως θα περάσει η επίφοβη περιοδος..και πάλι καταλήγω ότι χάσαμε στιγμές για τον στόχο...δεν τελειώνει στο να πιάσουμε εγκυμοσύνη..ειδικά εμείς που φάγαμε πατάτες...σήμερα η κολλητή μου που είχε μια  βιοχημική , μια παλινδρόμη κ οχτώ χρόνια προσπάθειας μέχρι την σπερματεγχυση κ την αποχτηση του μικρού περισυ στα 39 μου είπε το εξής...ζήσε παράλληλα με την εγκυμοσύνη...κ γενικά να ζούμε παράλληλα με τις προσπάθειες κ τις απογοητεύσεις κ να μην ξεχνάμε αυτά που έχουμε ήδη τις όμορφες ζωές μας,,τους άντρες μας που μαζί πορευόμαστε σε όλες τις δυσκολιες,,κ όσες έχουμε παιδάκια να ευγνωμονούμε για αυτό...κ όσες ακόμα δεν έκαναν θα κάνουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο...δεν ξέρω αν μπορώ να είμαι χαλαρή μέσα στην ανησυχία είναι κ δεν περνάω καλά...είμαι κ στα χαλιά μου οργανικά..αλλά το σίγουρο είναι ότι κ την οικογένεια μου θα την χαρώ κ με τον άντρα μου θα ξαναζήσω τον τρελό έρωτα μας μόλις μπορέσω κ όλα θα τα κάνω...μην πέφτετε...καθόλου...δεν έχει ταβάνι η ανησυχία μιας γυναίκας πρέπει να το πάρουμε αλλιώς..που είστε βρε;;;;;;

Έχεις απόλυτο δίκιο Emilly...ΑΠΟΛΥΤΟ! Εχω αρχίσει να το σκέφτομαι και εγω πως χάνουμε την ουσία της ζωής μας και δεν χαιρόμαστε με αυτά που έχουμε γιατί το μυαλό μας είναι εγκλωβισμενο και έχει παρασυρθεί απο μια επιθυμία που την έχουμε καταντήσει αυτοσκοπό. Πρέπει να το δουλέψουμε και να μην αφήνουμε την σκέψη μας να μας οδηγεί. Βγάζεις μια θετική αύρα παρολου που έχεις δοκιμαστεί σε δύσκολες καταστάσεις που πιστεύω πως ήρθε η ωρα να δικαιωθεις. Ευχομαι μεσα με την καρδιά μου να πάνε όλα κατευχήν και πραγματικά το πιστεύω πως θα πάνε. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian είπε:

εχω μάθει στο άλλο θεμα κ αυτο το ξεχνάω

βρε κοριτσια μου

@vasiliki2020 καλη επιτυχια κοριτσι μου μακαρι να είναι ο τυχερος σου μήνας 

Ευχαριστωωω και εγω το ιδιο εχω συνηθίσει το άλλο θέμα εσυ σε τι φάση εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Που είστε βρε συμμαθήτριες..ααα το αφήσατε άδειο το θέμα...λοιπόν έχω νέα...σε λίγο πάω να πάρω τα αποτελέσματα για την θρομβοφιλια που μάλλον από ότι μου είπε η μικροβιολόγος δεν έχω...βέβαια θα τα αξιολογήσει η ειδικός την Πέμπτη κ θα μου πει ...ξενερωμα μεγάλο...αυτό συνεπάγεται ότι οι δύο παλινδρομες μαλλον ν ήταν χρωμοσωμικες ανωμαλίες...κλάμα..ζόρι μεγάλο έχω πως θα περάσει η επίφοβη περιοδος..και πάλι καταλήγω ότι χάσαμε στιγμές για τον στόχο...δεν τελειώνει στο να πιάσουμε εγκυμοσύνη..ειδικά εμείς που φάγαμε πατάτες...σήμερα η κολλητή μου που είχε μια  βιοχημική , μια παλινδρόμη κ οχτώ χρόνια προσπάθειας μέχρι την σπερματεγχυση κ την αποχτηση του μικρού περισυ στα 39 μου είπε το εξής...ζήσε παράλληλα με την εγκυμοσύνη...κ γενικά να ζούμε παράλληλα με τις προσπάθειες κ τις απογοητεύσεις κ να μην ξεχνάμε αυτά που έχουμε ήδη τις όμορφες ζωές μας,,τους άντρες μας που μαζί πορευόμαστε σε όλες τις δυσκολιες,,κ όσες έχουμε παιδάκια να ευγνωμονούμε για αυτό...κ όσες ακόμα δεν έκαναν θα κάνουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο...δεν ξέρω αν μπορώ να είμαι χαλαρή μέσα στην ανησυχία είναι κ δεν περνάω καλά...είμαι κ στα χαλιά μου οργανικά..αλλά το σίγουρο είναι ότι κ την οικογένεια μου θα την χαρώ κ με τον άντρα μου θα ξαναζήσω τον τρελό έρωτα μας μόλις μπορέσω κ όλα θα τα κάνω...μην πέφτετε...καθόλου...δεν έχει ταβάνι η ανησυχία μιας γυναίκας πρέπει να το πάρουμε αλλιώς..που είστε βρε;;;;;;

Ποσο δίκιο έχεις @Emilly ... Στα λόγια το έχω εύκολο,στην πράξη δυσκολεύομαι , αλλά προσπαθώ ... μην σκέφτεσαι αρνητικά, μόνο θετικά !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian said:

εχω μάθει στο άλλο θεμα κ αυτο το ξεχνάω

βρε κοριτσια μου

@vasiliki2020 καλη επιτυχια κοριτσι μου μακαρι να είναι ο τυχερος σου μήνας 

Περιμενουμε συνθημα σου για να το πανηγυρισουμε...οκ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ευχαριστωωω και εγω το ιδιο εχω συνηθίσει το άλλο θέμα εσυ σε τι φάση εισαι;

φαση αφασία αστα 

με ψευδως θετικα χομτεστ κατα πασα πιθανότητα

δεν διαβασες το άλλο θέμα 

σας το λέω να μη π[εριμένετε πολλα απο έμένα

χαχχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...