Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, elise είπε:

παιρνω τα clear blue πανακριβα μεν αλλα τα βρισκω πολύ βολικά και σωστα 100%. φφφφ αντε να δουμε.... 
χαιρομαι που επεστρεψα στο φορουμ... παιρνω κουραγιο βλεποντας οτι δεν ειμαι η μονη εν μεσω προσπαθειων... τι καλα συντομα ολες να ρθουμε με τεστ θετικα !

Καλημέρα!!! Καλώς ήρθες!!! Αχ αυτό το άγχος. Σε νιώθω διότι το περνάμε και εμείς και πολλές φορές στις γόνιμες γίνεται και λίγο σαν αγγαρεία ένα πράγμα αλλά σε εμένα λειτουργεί αντίθετα. Δηλ αδυνατω να έρθω σε οργασμό . Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! 

Αφού έχετε κάνει εξετάσεις και είστε και οι 2 οκ και αφού χρησιμοποιείς και τεστακια πιστεύω είναι θέμα χρόνου.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Να σου πω τι έπαθα εγώ;; Υποτίθεται ότι τώρα θα έπρεπε να είμαι με τα πόδια ανοιχτά. Μου τρίβεται ο άντρας μου όλη μέρα αλλά έχω μια πρωτοφανή άρνηση!!! Δεν θέλω ρε παιδί μου πως το λένε χαχαχαχα. Ελπίζω αύριο να επανέλθω ακμαιοτατη στο άθλημα.

Εμένα μου λες;;;πονούσαν τα σκέλια μου..έλεγα πονάω σαν να μεδειρες.χαχαχαχα..

11 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Μπορεί να έκανες εξαντλητικό σεξ αλλά χαλάλι περιμένεις ένα μωρό μούρλια να ερθει χΧαχαχαχα καο τώρα διάλειμμα από το σεξ

Έτσι είναι βασιλικουλα κάποια στιγμή έρχεται το μωρουλι κ ξεκουραζόμαστε..σε περιμένω κ εσένα να ξέρεις..έχω δρόμο ακόμα ...θα ανοίξω κ άλλο θέμα συμμαθήτριες σε ενδιαφέρουσα..σας περιμένω έχω τέσσερις καλούς μήνες μπροστά μου μια χαρά θα μαζευτούμε.

11 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Τα λευκά που ειναι οιστρογονα για να φτιαξει το ενδομητριο. Δεν προλαβα να παρω το πρωι στα τηλ που μου δωσατε. Σημερα δουλευα εκτός και ξεμπερδεψα αργα.

Πολύ κουλό ρε φιλενάδα. Στειλε ενα μέιλ στην εταιρεία. Σίγουρα θα στο ξεκαθαρίσουνε.

Φιλενάδα εχεις καταρίψει ρεκόρ εσυ!! Χαχαχα

Ε μα μιλάμε για προσπάθεια όχι αστεία..κ εκεί να λες μα όλα καλά μα βαρουσαμε αλύπητα μα ο γιατρός όλα τα βρίσκει καλά .κι όμως όποτε θέλει ο υψηστος στέλνει .σε αυτό έκανα οχτώ κύκλους σ,,,ξ.μερα νύχτα χαχαχααχα.

12 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Δεν έχω ακόμα ροή, έχω σκούρο ροζ όποτε πηγαίνω τουαλέτα. Αλλά με τραβάει η μέση και έχω ενόχληση, επομένως μέχρι αύριο θα έχει κατέβει κανονικά. Αυτό πια δεν το περίμενα... Την Πέμπτη περίμενα περίοδο αλλά επειδή μετά την ωορρηξία μου έρχεται στις 12 μέρες, έλεγα θα έρθει την Τρίτη. Τελικά ήρθε σήμερα. Λέω να στείλω ένα μέιλ στην εταιρεία με τα τεστ προγεστερόνης. Να τους ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση ψευδως θετικού. Στο μεταξύ κι η θερμοκρασία μου ακόμα να πέσει. Στο 36.9 είμαι... 

10η μέρα σήμερα από την ωορρηξία ρε Εμιλλακι. Την παράκρουση μου μέσα! Και έκανα και υπερμαραθωνιο στο σεχ... Πωπω... Τρομερή κούραση! Δεν αντέχω άλλο. 

Αντέχεις εννοείται..θυμάσαι εγώ που είχε γαστρεντερίτιδα ο δικός μου κ το κάναμε μη χαθεί μέρα;;κ έλεγα κορίτσια μόνο μη κάνει με το πάνω μου εμετο ...αλλά μήπως είναι κ γούρι..είχα ψοφισει στο γέλιο τότε..ήταν το αποκορύφωμα ρε παιδί μου.αυτο θα πει εξαναγκασμός...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Θα σας   πρηξω τωρα.. μην με βρισετε! Λοιπον.. μετα την αποφαση μας   να στοχευσουμε στην 14η μερα μετα της   οωρηξιας      για να κανουμε την χοριακη... απομενουν 12 μερες  ! Βουνο.. αλλα τι να κανωω!! Καθε μερα θα σας   γραφω ποσες   μερες   απομενουν.. για να μην με ξεχνατε!! Χαχχ. Αν εξαφανιστω.. παει να πει πως   αδιαθετησα.. αρα κ εκανα ισως   καποιον φονο ή καποιον ξυλοδαρμο απο τα νευρα μου.. οποτε θα με δειτε στις   ειδησεις   και θα καταλαβετε! Α.. και μια ερωτηση: ποσες   μερες   μετα την ωορηξια συνεχιζετε επαφες  ;?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια. Θα σας   πρηξω τωρα.. μην με βρισετε! Λοιπον.. μετα την αποφαση μας   να στοχευσουμε στην 14η μερα μετα της   οωρηξιας      για να κανουμε την χοριακη... απομενουν 12 μερες  ! Βουνο.. αλλα τι να κανωω!! Καθε μερα θα σας   γραφω ποσες   μερες   απομενουν.. για να μην με ξεχνατε!! Χαχχ. Αν εξαφανιστω.. παει να πει πως   αδιαθετησα.. αρα κ εκανα ισως   καποιον φονο ή καποιον ξυλοδαρμο απο τα νευρα μου.. οποτε θα με δειτε στις   ειδησεις   και θα καταλαβετε! Α.. και μια ερωτηση: ποσες   μερες   μετα την ωορηξια συνεχιζετε επαφες  ;?

Κανονικά δύο μέρες μετά συνεχίζεις..αλλιώς όσες έχεις ευχαρίστηση..κ να θυμάσαι ότι τον δεύτερο κ τρίτο μήνα αυτά τα χάπια έχουν καλύτερο αποτέλεσμα...εγώ κ τις δύο φορές τον δεύτερο έπιασα..αυτό στο λέω μόνο για την παρένθεση που έκανες για το σενάριο να σου έρθει περίοδος...που να μην έρθει για ένα χρόνο εύχομαι..αλλά στο μυαλό να έχεις αυτό ότι αν αυτό το φάρμακο σου ταιριάζει μέσα σε τρεις κύκλους μένεις σίγουρα έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κανονικά δύο μέρες μετά συνεχίζεις..αλλιώς όσες έχεις ευχαρίστηση..κ να θυμάσαι ότι τον δεύτερο κ τρίτο μήνα αυτά τα χάπια έχουν καλύτερο αποτέλεσμα...εγώ κ τις δύο φορές τον δεύτερο έπιασα..αυτό στο λέω μόνο για την παρένθεση που έκανες για το σενάριο να σου έρθει περίοδος...που να μην έρθει για ένα χρόνο εύχομαι..αλλά στο μυαλό να έχεις αυτό ότι αν αυτό το φάρμακο σου ταιριάζει μέσα σε τρεις κύκλους μένεις σίγουρα έγκυος.

Σ ευχαριστω πολυ! Η αληθεια ειναι οτι εχω ξεσηκωθει κ πιστευω οτι ειναι ο μηνας μου. Φοβαμαι το αρνητικο.. αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη. Τωρα οσον αφορα τις επαφες. Μετα την ωορηξια ειχαμε μια επαφη την επομενη μερα, δηλαδη εχθες. Και λεω να εχω ακομα μια σημερα και τελος. Ελπιζω να παει καλα.. 

Just now, Makelen είπε:

Σ ευχαριστω πολυ! Η αληθεια ειναι οτι εχω ξεσηκωθει κ πιστευω οτι ειναι ο μηνας μου. Φοβαμαι το αρνητικο.. αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη. Τωρα οσον αφορα τις επαφες. Μετα την ωορηξια ειχαμε μια επαφη την επομενη μερα, δηλαδη εχθες. Και λεω να εχω ακομα μια σημερα και τελος. Ελπιζω να παει καλα.. 

Θυμασαι τι ωοθυλακια εκανες οταν δεν επιασες.. πόσα οταν επιασες.. τα χιλιοστα κτλ;? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Makelen είπε:

Σ ευχαριστω πολυ! Η αληθεια ειναι οτι εχω ξεσηκωθει κ πιστευω οτι ειναι ο μηνας μου. Φοβαμαι το αρνητικο.. αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη. Τωρα οσον αφορα τις επαφες. Μετα την ωορηξια ειχαμε μια επαφη την επομενη μερα, δηλαδη εχθες. Και λεω να εχω ακομα μια σημερα και τελος. Ελπιζω να παει καλα.. 

Θυμασαι τι ωοθυλακια εκανες οταν δεν επιασες.. πόσα οταν επιασες.. τα χιλιοστα κτλ;? 

Ανυπόμονο μου κοριτσάκι δεν μας πρίζεις καθόλου!!! Εδώ παρειτσα θα περάσουμε τις μέρες μέχρι την χοριακη!!κάνε και σήμερα μια επαφουλα και από εδώ και πέρα οπότε σου κάνει κέφι στρίμωξε τον αντρουλη σου και ορμά χαχαχαχα!!!! 

πρίν από 15 λεπτά , Emilly800 είπε:

Εμένα μου λες;;;πονούσαν τα σκέλια μου..έλεγα πονάω σαν να μεδειρες.χαχαχαχα..

Έτσι είναι βασιλικουλα κάποια στιγμή έρχεται το μωρουλι κ ξεκουραζόμαστε..σε περιμένω κ εσένα να ξέρεις..έχω δρόμο ακόμα ...θα ανοίξω κ άλλο θέμα συμμαθήτριες σε ενδιαφέρουσα..σας περιμένω έχω τέσσερις καλούς μήνες μπροστά μου μια χαρά θα μαζευτούμε.

Ε μα μιλάμε για προσπάθεια όχι αστεία..κ εκεί να λες μα όλα καλά μα βαρουσαμε αλύπητα μα ο γιατρός όλα τα βρίσκει καλά .κι όμως όποτε θέλει ο υψηστος στέλνει .σε αυτό έκανα οχτώ κύκλους σ,,,ξ.μερα νύχτα χαχαχααχα.

Αντέχεις εννοείται..θυμάσαι εγώ που είχε γαστρεντερίτιδα ο δικός μου κ το κάναμε μη χαθεί μέρα;;κ έλεγα κορίτσια μόνο μη κάνει με το πάνω μου εμετο ...αλλά μήπως είναι κ γούρι..είχα ψοφισει στο γέλιο τότε..ήταν το αποκορύφωμα ρε παιδί μου.αυτο θα πει εξαναγκασμός...

Αχ μακάρι όταν ανοίξεις το άλλο θέμα να είμαστε όλες εκεί!!! Για την ώρα προτεινω το συμμαθητριες έτοιμες για το Δαφνί χαχαχαχα!!!

Just now, despina. είπε:

Καλημερα κοριτσια!
Μετα την επαφη ποση ωρα καθεστε στο κρεββατι?

Καλημέρα!!! Παλιότερα καθόμουν κανένα 20 λεπτό έκανα και κατακόρυφους και τέτοια. Τώρα η σηκώνομαι αμέσως γιατί κατουριεμαι η σεξουαλιζομαι λίγο πριν κοιμηθώ οπότε τελειώνοντας γυρίζω πλευρό και ροχαλιζω και μένω όλη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Τα λευκά που ειναι οιστρογονα για να φτιαξει το ενδομητριο

@Makelen Και τα καφε οιστραδιολη περιεχουν,απλα ειναι κι αλλο ενα συστατικο.

Υπαρχουν κι αλλα με οιστραδιολη,αλλα οχι  estradiol valerate που λεει το συγκεκριμενο και το divina μονο.
Το cyclacur που ειναι της Bayer μου ειπε οτι η ιδια η Bayer ανακοινωσε οτι για ακομα 11 μηνες δε θα το βγαλει.Το divina ειναι πιο πιθανο να ξανακυκλοφορησει,αλλα ειναι σε ελλειψη κι αυτο αυτη τη στιγμη.

Just now, Chrussa1982 είπε:

Τώρα η σηκώνομαι αμέσως γιατί κατουριεμαι η σεξουαλιζομαι λίγο πριν κοιμηθώ οπότε τελειώνοντας γυρίζω πλευρό και ροχαλιζω και μένω όλη νύχτα.

Εγω φοβαμαι να κατσω απλυτη,γιατι εχω ιστορικο ουρολοιμοξεων.Με πειραζε το προφυλακτικο οταν το χρησιμοποιουσαμε και οποτε ερχομαστε σε επαφη,ειχα τετοια θεματα.Μαλλον απο το προφυλακτικο θεωρω ηταν γιατι με το που το σταματησαμε,ηρεμησα!
Ομως και παλι φοβαμαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

@Makelen Και τα καφε οιστραδιολη περιεχουν,απλα ειναι κι αλλο ενα συστατικο.

Υπαρχουν κι αλλα με οιστραδιολη,αλλα οχι  estradiol valerate που λεει το συγκεκριμενο και το divina μονο.
Το cyclacur που ειναι της Bayer μου ειπε οτι η ιδια η Bayer ανακοινωσε οτι για ακομα 11 μηνες δε θα το βγαλει.Το divina ειναι πιο πιθανο να ξανακυκλοφορησει,αλλα ειναι σε ελλειψη κι αυτο αυτη τη στιγμη.

Εγω φοβαμαι να κατσω απλυτη,γιατι εχω ιστορικο ουρολοιμοξεων.Με πειραζε το προφυλακτικο οταν το χρησιμοποιουσαμε και οποτε ερχομαστε σε επαφη,ειχα τετοια θεματα.Μαλλον απο το προφυλακτικο θεωρω ηταν γιατι με το που το σταματησαμε,ηρεμησα!
Ομως και παλι φοβαμαι...

Τα καφέ χάπια έχουν και προγεστερονη η οποία χρειάζεται μονο αν θέλεις να σου ερθει περιοδος. Για αυτό οι γιατροί δινουν μόνο τα λευκά. Εμείς στην ουσία  ψάχνουμε οιστραδιολη για να μας παχύνει το ενδομητριο .

Κοριτσια εγώ σκέφτομαι πως αν δεν τα βρω δεν έχει νόημα να παίρνω τα σερπαφαρ. 

@Agatte τι γίνεται κοριτσι? Κατέβηκε κανονικά η ρημάδα?

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια διαβαζω για χαπια, χιλιοστα, λεξεις που δεν εχω ιδεα τι σημαινουνε ! εγω γιατι δεν ξερω τιποτα να ανησυχησω ?

Just now, despina. είπε:

Καλημερα κοριτσια!
Μετα την επαφη ποση ωρα καθεστε στο κρεββατι?

τα βραδυα δε σηκωνομαι καθολου κοιμαμαι και σηκωνομαι το πρωι μια και καλη, αμα ειναι στη διαρκεια της μερας καθομαι καμια ωρίτσα ισως κ λιγο παραπανω

  • Χαχα 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καμια ωρα καθομαι εγω συνηθως  ..

Εντωμεταξύ δεν ξέρεις και τι είναι σωστό άλλοι γιατροί λένε ότι πρέπει μετά την επαφή να μείνεις ξαπλωμένη τουλάχιστον 20 λεπτά και άλλοι λένε ότι δεν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εντωμεταξύ δεν ξέρεις και τι είναι σωστό άλλοι γιατροί λένε ότι πρέπει μετά την επαφή να μείνεις ξαπλωμένη τουλάχιστον 20 λεπτά και άλλοι λένε ότι δεν παίζει ρόλο.

μεταξυ μας το πιστευω οτι κανονικα δεν παιζει ρολο... οτι ειναι να γινει θα γινει.... ποιο πολύ για εμας ψυχολογικα γινεται... εγω 3 φορες που εχω μεινει εγκυος συνολικα στις 2 εγινε "απρογραμματιστα" που σημαινει οτι σηκωνομουν κανονικα και εκανα και ντουσάκι... ειναι να θελει να σου κατσει η φαση... κατα τ αλλα σηκωθουμε δε σηκωθουμε.... 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elise είπε:

μεταξυ μας το πιστευω οτι κανονικα δεν παιζει ρολο... οτι ειναι να γινει θα γινει.... ποιο πολύ για εμας ψυχολογικα γινεται... εγω 3 φορες που εχω μεινει εγκυος συνολικα στις 2 εγινε "απρογραμματιστα" που σημαινει οτι σηκωνομουν κανονικα και εκανα και ντουσάκι... ειναι να θελει να σου κατσει η φαση... κατα τ αλλα σηκωθουμε δε σηκωθουμε.... 

Και εγω αυτό πιστεύω να σου πω την αλήθεια όπως λέει ο γιατρός οι καλοί κολυμβητές θα βρουν τον στόχο του.καλως ήρθες στη παρέα μας και σύντομα με το μωράκι που θελεις:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Και εγω αυτό πιστεύω να σου πω την αλήθεια όπως λέει ο γιατρός οι καλοί κολυμβητές θα βρουν τον στόχο του.καλως ήρθες στη παρέα μας και σύντομα με το μωράκι που θελεις:x

σ ευχαριστω καλως σας βρηκα και παλι !!
μακαρι να ερθει γρηγορα... μακαρι.... 
εκλεισα τα 39 το μαρτιο,... ο γιος μας κοντευει 2,5 κ εχω τρελο αγχος, λιγο η ηλικια μου αλλα και το γεγονος οτι οσο καθυστερει να ερθει το μωρακι τοσο μεγαλωνει και η διαφορα ηλικιας αναμεσα στα μωρα... ηδη αν μεινω εγκυος στην επομενη προσπαθεια η διαφορα αναμεσα τους θα ειναι 3 χρονια και 2 μηνες.... φφφ δε μπορω να διαχειριστω το αγχος μου πλεον δε ξερω τι να κανω

 

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Καλώς ήρθες!!! Αχ αυτό το άγχος. Σε νιώθω διότι το περνάμε και εμείς και πολλές φορές στις γόνιμες γίνεται και λίγο σαν αγγαρεία ένα πράγμα αλλά σε εμένα λειτουργεί αντίθετα. Δηλ αδυνατω να έρθω σε οργασμό . Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! 

Αφού έχετε κάνει εξετάσεις και είστε και οι 2 οκ και αφού χρησιμοποιείς και τεστακια πιστεύω είναι θέμα χρόνου.

 

ευχαριστώ καλως σας βρηκα !
οι εξετασεις που καναμε ηταν λογω της αποβολης που ειχα το νοεβριο, αιματος κυριως και στους δυο και εγω εκανα και υπερηχο 2 μηνες μετα την αποβολη.. ο αντρας μου εκανε και τεστ στο σπιτι για το σπερμα και βγηκε καλο και υγιες. πρεπει να κανουμε κ καμια αλλη εξεταση?

 

επισης νομιζω (διορθωστε με αν κανω λαθος και καποια κοπελα ξερει καλυτερα) οτι δεν παιζει ρολο ερθουμε δεν ερθουμε εμεις σε οργασμο...

αν καποια ξερει καλυτερα ας μας πει, εγω ξερω οτι δεν παιζει ρολο


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...