Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, elise είπε:

καλησπερα Εμιλυ !! καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι οοοολα να πανε τελεια !!! που θα πανε δλδ !! Σ ευχαριστω για τα καλα σου λόγια... ειναι αληθεια οτι το χω στο χαρακτηρα μου να πανικοβαλλομαι με το τσικ... ισως .."κακομαθα" κιολας λιγο απο τον τροπο που εμεινα εγκυος τις προηγουμενες φορες, εν ολιγοις κατευθειαν ! τον αυγουστο του 2020 ηταν απρογραμματιστο, ακομα δε μπορω να καταλαβω πως εγινε γιατι πιστευα οτι δεν ημουν σε μερες ωορρηξιας, αλλα λιγες μερες πριν... το ξερω οτι δε θα πρεπε να παραπονιεμαι για 2 μηνες προσπαθειας χωρις αποτελεσμα, εχω θεμα διαχειρισης αγχους απ οτι φαινεται, ενω το μυαλο μου λεει οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας, εκει που καθομαι με καταβαλλει ο πανικος στα καλα καθουμενα... δε βοηθαει κ η κωλοκαραντινα στο να κανω πραματα να ξεχνιεμαι... αλλα δε θα τα παρατησω εννοειται, θα συνεχισω την προσπαθεια. Εσυ εμιλυ ειχες θέμα και δυσκολευτηκες τοσο πολύ ? ή απλα δεν τύχαινε ? (πως φαινεται οτι ειμαι ασχετη εντελως ε..)

δεν εχεις Αδικο ... ακριβως εχω θεμα διαχειρισης αγχους, ενω στο μυαλο μου ξερω οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας εκει που καθομαι ξαφνικα με καταβαλλει πανικος κ δε μπορω να το διαχειριστω... ναι χανω το δασος το ξερω.. προσπαθω να το διαχειριστω ομως.... φφφφφφ

αν δε γινομαι πολυ αδιακριτη τί ηλικιες ειστε με το συζυγο και ποσο το παιδακι σας ? ελπιζω να μη πειραζει που ρωταω αν δε θελεις μην απαντας

αααχχ κανω το παν !! προσπαθω  να διαχειριστω το αγχος μου, προσπαθω πολυ,... τακτοποιω το μυαλο μου και εκει που καθομαι με καταβαλλει πανικος !! ενω δεν συντρεχει προβλημα κανενα,... αυγουστο εμεινα "καταλαθος" εγκυος... χωρις προσπαθεια... και εγινε οτι εγινε μετα.. το γιο μου πηρα τεστ ωορρηξιας και τον επιασα κατευθειαν... υπαρχει περιπτωση να απεκτησα προβλημα τωρα τους τελευταιους μηνες ? η γυναικολογος ενα μηνα μετα την αποβολη μου εδωσε αντισυλληπτικα για 2 μηνες για να καθαρισω καλα μεσα γιατι ειχα κ μια μικρη αθωα κυστουλα, πηγα μετα απο 2 μηνες εκανε υπερηχο ολα καλα ειπε... και ετσι ξεκινησαμε φεβρουαριο και μαρτιο προσπαθεια

Σε εμένα προεκειψε θρομβοφιλια εγκυμοσύνης..την διέγνωσαν μετά από την δεύτερη παλινδρόμη κ το αντιμετωπίζω σε αυτή την αγκυμοσυνη με αντιπηκτική αγωγή..όλα γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Αχ καλο μου κοριτσι,κουραγιο και δυναμη!Σε καταλαβαινω αν και δεν το χω ζησει...

Just now, silvy22 είπε:

Εγώ ήμουν στην επιτροπή του Αιγάλεω, πήγα το πρωι στις 8 είχε ουρά άφησα το φάκελο αφου τον είδε πρώτα, και ξανα πήγα στις 12 για το αποτέλεσμα

Κι εγω στο Αιγαλεω ειμαι.Μου κλεισε ραντεβου για 11/6 αλλα μου πε κατι κουλα που δεν καταλαβα οτι πρεπει να παω 10/6 να αφησω τα χαρτια,ενω συνηθως βγαινουν αυθημερον τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Αχχχχχ συμμαθήτριά πόνεσα..έχω τα λόγια αλλά δεν θα βοηθήσουν νομίζω..ότι περνάς τώρα(ψυχολογικά) θα το περάσεις κ θα το ζήσεις κ μετά θα ξαναδυναμωσεις κ θα συνεχίσεις..πολύ λυπάμαι πραγματικά.κοιτα να ανακάμψεις σωματικά τώρα..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Κορίτσι μου δεν έχω λογια ειλικρινά. Λυπάμαι πάρα πολύ. Ελπιζω να βρεις γρήγορα τη δύναμη να συνεχίσεις. Οταν νιώσεις έτοιμη και θέλεις να μας μιλήσεις ξέρεις που θα μας βρεις!! Και εμείς σε αγαπάμε:x

19 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Έχω ήδη ένα παιδί και άλλες δύο εγκυμοσυνες μετά που δεν προχώρησαν. Ο γιατρός δεν πιστεύει πως έχω θέμα με τις σάλπιγγες και μου είπε να κάνω αν θέλω σαλπιγγογραφια απλά για να πω πως τα εξέτασα όλα. Το πρόβλημα σε εμάς είναι το σπέρμα. Οι ορμονες μου ήταν καλές, ΠΑΠ και υπέρηχος άριστα οπότε θεωρεί πως για το ότι δεν έχουμε καταφέρει ακόμα σύλληψη φταίει ο συνδυασμός της ηλικίας και των δυο μας και το ότι το σπερμα είναι κάπως αδύναμο. Τέλος πάντων... Άστα βραστα. 

Περιμένουμε εσένα τώρα, να είναι ο τυχερός σου μήνας αυτός! Αν τυχόν δεν προκύψει αυτό το μήνα, θα είναι σίγουρα ο επόμενος! Μέχρι τότε όμως, θα μετράμε παρεα αντίστροφα τις μέρες. 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Αλλά η αλήθεια είναι πως ήλπιζα κάποια στιγμή να απελπιστω! Είναι μεγάλη απελευθέρωση το να μην περιμένω τίποτα πια. Και το λέω χωρίς πικρία αυτό. 

Α ρε γλυκάκι...ωραία τα είπες! Το όριο το έχω ξεπεράσει προ πολλού. Θα δούμε τι θα γίνει μετά. 

Πρέπει κάπου εδώ να πω πως πολύ την ευχαριστιεμαι την αναισθησία που σε έπιασε. Είναι σα να το πήρες απόφαση πως θα τα γραπωσεις τα μικρακια σου και είναι μόνο θέμα χρόνου. 8 μερούλες έμειναν... Λίγο η δουλειά, λίγο η κουβεντούλα εδώ, νεράκι θα περάσουν και θα περιμένουμε τη νέα σεζόν παράνοιας! 

Κορίτσια, καρδούλα-καρδούλα-καρδούλα! 

Αρχικά να σου πω πως αν δεν τα παρατήσω εγώ που είναι γρια εσωτερικά (εξωτερικά είμαι πιπινι ζωγραφιστό) δεν τα παρατάει καμία!!!  Πέφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε!!  ΜΗ το ξεχνατε κόρες!!!

Λοιπόν φιλες μου να σας πω πως εγω εχθες το βράδυ καθαρισα. Συνεχίζω να παιρνω ακομα σερπαφαρ και οσο για τα οιστρογονα δεν βρισκω πουθενα. Μίλησα ξανα με τον γιατρό και μου ειπε για τα αυτοκολλητα οιστρογόνα που δίνουν σε εγκυους. Τι λέτε να ψαξω για κάτι τέτοιο? Ποια η γνώμη σας?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Κορίτσι μου δεν έχω λογια ειλικρινά. Λυπάμαι πάρα πολύ. Ελπιζω να βρεις γρήγορα τη δύναμη να συνεχίσεις. Οταν νιώσεις έτοιμη και θέλεις να μας μιλήσεις ξέρεις που θα μας βρεις!! Και εμείς σε αγαπάμε:x

Αρχικά να σου πω πως αν δεν τα παρατήσω εγώ που είναι γρια εσωτερικά (εξωτερικά είμαι πιπινι ζωγραφιστό) δεν τα παρατάει καμία!!!  Πέφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε!!  ΜΗ το ξεχνατε κόρες!!!

Λοιπόν φιλες μου να σας πω πως εγω εχθες το βράδυ καθαρισα. Συνεχίζω να παιρνω ακομα σερπαφαρ και οσο για τα οιστρογονα δεν βρισκω πουθενα. Μίλησα ξανα με τον γιατρό και μου ειπε για τα αυτοκολλητα οιστρογόνα που δίνουν σε εγκυους. Τι λέτε να ψαξω για κάτι τέτοιο? Ποια η γνώμη σας?

Τα αυτοκόλλητα οιστρογόνα δηλ dermestril είναι κι αυτά σε έλλειψη. Υπάρχουν όμως κάποια φαρμακεία - εργαστήρια που παράγουν χάπια αντίστοιχα των λευκών cyclacur. Ρωτά το γιατρό σου και επικοινώνησε με τα παρακάτω φαρμακεία αν θες. 

Φαρμακείο 

Μπιλινη 

2104177513

Αλόη 

2109966008

Ταλαρουγκας

2106725089

Ψαθάς Νικόλαος 

2106815190

Hexalab

2106009713

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Όχι βρε κορίτσι μου 

Τι να πω 

Τα λόγια περιττά 

Πάρε το χρόνο σου 

Κ αν θες μας λες και τι προέκυψε 

Αν θες και όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ολες Αθήνα είστε ?

πρίν από 27 λεπτά , Emilly800 είπε:

Σε εμένα προεκειψε θρομβοφιλια εγκυμοσύνης..την διέγνωσαν μετά από την δεύτερη παλινδρόμη κ το αντιμετωπίζω σε αυτή την αγκυμοσυνη με αντιπηκτική αγωγή..όλα γίνονται..

εγω πηγα πηρα τεστ ωορρηξιας σημερα, λογικα σε 1 εβδ την αλλη δευτερα δλδ θα εχω χαμογελάκι... και ξανα στον αγωνα λολ, νομιζω οτι με το που πιάσω σπορακι δε θα θελω να κανω σεξ μεχρι να γεννησω ! τοσο πολυ βαρεθηκα λολ

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, TATAKI said:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Τατακι μου ποσο λυπαμαι... ξερω οτι και να ακουσεις τωρα τιποτα δεν μπορει να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα. Παρε τον χρονο σου, ειναι ο μονος που μπορει να βοηθησει, και θα βρεις παλι το κουραγιο και τη δυναμη να ξαναμπεις στη μαχη δυναμικα! Στελνω μεγαλη ζεστη αγκαλια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Κοριτσι μου λυπαμαι παρα πολυ πραγματικα.. κι ας μην σε γνωριζω.. Ο.τι κ να πω θα φανει φτωχο.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TATAKI said:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Πέρασα ακριβώς το ίδιο το Γενάρη. Πάρε το χρόνο σου να νιώσεις ότι είναι να νιώσεις, κι όταν είσαι έτοιμη, πας για άλλα. Η σκέψη που παρηγορεί εμένα πλέον είναι ότι σχεδόν πάντα όταν σταματάει η εγκυμοσύνη νωρίς, σημαίνει ότι το έμβρυο είχε σοβαρό πρόβλημα, οπότε καλύτερα νωρίς και μόνο του, παρά να το μάθεις στην αυχενικη και να έρθεις στη δυσάρεστη θέση να τερματίσεις την εγκυμοσύνη τότε. Καλύτερα να μη συνέβαινε καθόλου βέβαια, αλλά δυστυχώς, όπως όλες εδώ ξέρουμε, πέφτει κι αυτό το "λαχείο" καμιά φορά...υπομονή και κουράγιο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, VASSSO80 είπε:

Φαρμακείο 

Μπιλινη 

2104177513

Αλόη 

2109966008

Ταλαρουγκας

2106725089

Ψαθάς Νικόλαος 

2106815190

Hexalab

2106009713

και Φαρμακείο Οικονόμου θωμά Νικαια

21 0495 2274

θα προσθεσω εγω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , VASSSO80 είπε:

Τα αυτοκόλλητα οιστρογόνα δηλ dermestril είναι κι αυτά σε έλλειψη. Υπάρχουν όμως κάποια φαρμακεία - εργαστήρια που παράγουν χάπια αντίστοιχα των λευκών cyclacur. Ρωτά το γιατρό σου και επικοινώνησε με τα παρακάτω φαρμακεία αν θες. 

Φαρμακείο 

Μπιλινη 

2104177513

Αλόη 

2109966008

Ταλαρουγκας

2106725089

Ψαθάς Νικόλαος 

2106815190

Hexalab

2106009713

Να υποθέσω οτι πρεπει να ειναι και χρονοβορα διαδικασία σωστα? Εννοω οτι δεν τα εχουν ετοιμα και απλα στα στελνουν. Εγω δεν είμαι Αθηνα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Να υποθέσω οτι πρεπει να ειναι και χρονοβορα διαδικασία σωστα? Εννοω οτι δεν τα εχουν ετοιμα και απλα στα στελνουν. Εγω δεν είμαι Αθηνα.

2-3 μέρες παίρνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...