Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Klelia81 είπε:

Να υποθέσω οτι πρεπει να ειναι και χρονοβορα διαδικασία σωστα? Εννοω οτι δεν τα εχουν ετοιμα και απλα στα στελνουν. Εγω δεν είμαι Αθηνα.

οχι,οχι δεν ειναι χρονοβορα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Όχι ρε ψυχή μου όχι.... Δεν υπάρχουν λόγια να σου πω...το έζησα πριν 3 χρόνια και υπάρχουν στιγμές που με πονάει ακόμα. Είμαστε εδώ όλες μια αγκαλιά για σένα για να σε βοηθησουμε να σηκωθείς..πάρε τον χρόνο σου, αγκάλιασε το παιδάκι σου και τον άντρα σου και πάρε δύναμη. Εμείς εδώ είμαστε για οπότε θέλεις να μιλήσεις. Σε σκεφτόμαστε και σε αγαπάμε!!!

Just now, Klelia81 είπε:

Να υποθέσω οτι πρεπει να ειναι και χρονοβορα διαδικασία σωστα? Εννοω οτι δεν τα εχουν ετοιμα και απλα στα στελνουν. Εγω δεν είμαι Αθηνα.

Δεν θα πάρει πολύ χρόνο κοριτσάρα μου. Πιστεύω σε 2 3 μέρες θα σου τα στείλουν.

1 ώρα πρίν, Klelia81 είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω λογια ειλικρινά. Λυπάμαι πάρα πολύ. Ελπιζω να βρεις γρήγορα τη δύναμη να συνεχίσεις. Οταν νιώσεις έτοιμη και θέλεις να μας μιλήσεις ξέρεις που θα μας βρεις!! Και εμείς σε αγαπάμε:x

Αρχικά να σου πω πως αν δεν τα παρατήσω εγώ που είναι γρια εσωτερικά (εξωτερικά είμαι πιπινι ζωγραφιστό) δεν τα παρατάει καμία!!!  Πέφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε!!  ΜΗ το ξεχνατε κόρες!!!

Λοιπόν φιλες μου να σας πω πως εγω εχθες το βράδυ καθαρισα. Συνεχίζω να παιρνω ακομα σερπαφαρ και οσο για τα οιστρογονα δεν βρισκω πουθενα. Μίλησα ξανα με τον γιατρό και μου ειπε για τα αυτοκολλητα οιστρογόνα που δίνουν σε εγκυους. Τι λέτε να ψαξω για κάτι τέτοιο? Ποια η γνώμη σας?

Δεν ξέρεις τι κουράγιο μου δίνεις!!! Έτσι σήκωσε το λάβαρο της προσπάθειας όλων μας!!! Εμείς ακολουθούμε πιστά όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

οχι,οχι δεν ειναι χρονοβορα...

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ. Βρηκα στο aloepharm μόνο που θέλουν μέιλ απο τον γιατρό. Οποτε το πρωί θα καλέσω για να το στείλουν. 

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Μπράβο καλά έκανες , πριν περάσεις επιτροπή θα πρέπει το κέντρο να σου φτιάξει το χαρτί, το κέντρο σε συνεργασία με γιατρό ορίζουν τισ μονάδεσ που θα χρειαστείς,χρειάζεται κ υπέρηχο από γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΠΥ, αν έχετε θέμα με το σπέρμα θέλει γνωμάτευση από ανδρολόγο, όταν με το καλό πάρεις έγκριση, ο γιατρός σου γράφει τη συνταγογράφηση, κ πας στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ με την εγκριση και τη συνταγογράφηση αν είσαι Αθήνα είναι στο μαρούσι , τα φάρμακα θέλουν ψυγειο να έχεισ μαζι σου παγοκύστες, εγω τα πήρα τώρα κ λήγουν σ ένα χρόνο, τα έχω στο ψυγείο, αν δεν θες να τα πάρεις αμέσως σου γράφειο ο γιατρό σου τη συνταγογράφηση πιο μετά.

Αν καταλαβα καλα,δινουν φαρμακα για δυο προσπαθειες?
Επισης υπηρχε καποιος λογος που πηγες στο Φαρμακειο ΕΟΠΥΥ στο Μαρουσι?Γιατι πχ.εμενα ειναι πιο κοντα του Πειραια
Και κατι ακομα.Για να δωσουν τα φαρμακα πρεπει να συντρεχει καποιος παθολογικος λογος?
Θελω να πω εγω ειχα καποιους πολυποδες,τους αφαιρεσα.Ο συζυγος ειχε κακο σπερμα,ομως παιρνει θεραπεια.Αν το επομενο σπερμοδιαγραμμα βγει καλο,υπαρχει ελπιδα να μας τα δωσουν?
Επισης τις εξετασεις για συφιλη,ηπατιτιδα κτλ του συζυγου ποιος στις εγραψε?Παθολογος ή ουρολογος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , elise είπε:

κοριτσια ολες Αθήνα είστε ?

εγω πηγα πηρα τεστ ωορρηξιας σημερα, λογικα σε 1 εβδ την αλλη δευτερα δλδ θα εχω χαμογελάκι... και ξανα στον αγωνα λολ, νομιζω οτι με το που πιάσω σπορακι δε θα θελω να κανω σεξ μεχρι να γεννησω ! τοσο πολυ βαρεθηκα λολ

Καλή επιτυχία σου εύχομαι..θα δεις πως θα πάει σε επόμενη εγκυμοσύνη με το σ,,ξ..εγώ έκανα κανονικά σε όλες τις εγκυμοσύνες κ στον γιο μου μέχρι τελευταία στιγμή πριν γεννήσω...σε αυτό τώρα δεν τον έχω αφήσει όυτε να με στραβοκοιταξει χαχαχααχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι..θα δεις πως θα πάει σε επόμενη εγκυμοσύνη με το σ,,ξ..εγώ έκανα κανονικά σε όλες τις εγκυμοσύνες κ στον γιο μου μέχρι τελευταία στιγμή πριν γεννήσω...σε αυτό τώρα δεν τον έχω αφήσει όυτε να με στραβοκοιταξει χαχαχααχα.

Εγώ πάντως έχω δηλώσει αν ποτέ μείνω έγκυος θα κάνω σεξ για να νιώθω ποθητή και γυναίκα και όχι σαν κυοφορούσα φώκια χαχαχαχα βέβαια κάτσε να έρθει εκείνη η ώρα και αναλόγως τα κέφια και το πάρτυ των ορμονών. 

Εμ και εσύ αλλιώς τον είχες μάθει τον άνθρωπο τώρα του κάνεις τη δύσκολη χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας παρακολουθούσα αλλά δεν σχολίαζα γιατί δεν ήμουν καλά. Δυστυχώς το μωράκι μου προτίμησε να γίνει αγγελάκι. Αύριο μπαίνω για απόξεση. Εύχομαι καμία άλλη μανούλα να μην το ζήσει αυτό. Πιστεύω από αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για μένα και να βρω την δύναμη να ξανασταθώ στα πόδια μου. Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες. 

Κοριτσακι μου γλυκό εσυ λυπάμαι πραγματικά ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτό που περνάς να βρεις όμως τη δύναμη να σηκωθείς και πάλι.ευχομαι μέσα από τη ψυχή μου να σου έρθει γρήγορα άλλο μωράκι.να μην το βάλεις κάτω.καλο κουράγιο αύριο και ότι θες είμαστε εδώ για εσένα το ξερεις.:x

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..! 10 μερες απομενουν.. Επισης.. σήμερα ζυγιστηκα.. Τοσες μερες το φοβομουν λογω των ορμονων.. για το τι θα δω! Κ τελικα δεν εχω παρει καθολου.. ισως να εχασα κ λιγα γραμμαρια. Δεν παχαινουν οι ορμονες;?

Just now, Makelen είπε:

Καλημέρα κοριτσια..! 10 μερες απομενουν.. Επισης.. σήμερα ζυγιστηκα.. Τοσες μερες το φοβομουν λογω των ορμονων.. για το τι θα δω! Κ τελικα δεν εχω παρει καθολου.. ισως να εχασα κ λιγα γραμμαρια. Δεν παχαινουν οι ορμονες;?

Και μια ακομα ερωτηση. Επειδη ειναι ακομα πολυ νωρις... να βαψω τα μαλλια μου;? Ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο γι αυτο. Palette παιρνω κ τα βαφω μονη μου..

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2021 at 12:43 ΠΜ, elise είπε:

δεν εχεις Αδικο ... ακριβως εχω θεμα διαχειρισης αγχους, ενω στο μυαλο μου ξερω οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας εκει που καθομαι ξαφνικα με καταβαλλει πανικος κ δε μπορω να το διαχειριστω... ναι χανω το δασος το ξερω.. προσπαθω να το διαχειριστω ομως.... φφφφφφ

αν δε γινομαι πολυ αδιακριτη τί ηλικιες ειστε με το συζυγο και ποσο το παιδακι σας ? ελπιζω να μη πειραζει που ρωταω αν δε θελεις μην απαντας

αααχχ κανω το παν !! προσπαθω  να διαχειριστω το αγχος μου, προσπαθω πολυ,... τακτοποιω το μυαλο μου και εκει που καθομαι με καταβαλλει πανικος !! ενω δεν συντρεχει προβλημα κανενα,... αυγουστο εμεινα "καταλαθος" εγκυος... χωρις προσπαθεια... και εγινε οτι εγινε μετα.. το γιο μου πηρα τεστ ωορρηξιας και τον επιασα κατευθειαν... υπαρχει περιπτωση να απεκτησα προβλημα τωρα τους τελευταιους μηνες ? η γυναικολογος ενα μηνα μετα την αποβολη μου εδωσε αντισυλληπτικα για 2 μηνες για να καθαρισω καλα μεσα γιατι ειχα κ μια μικρη αθωα κυστουλα, πηγα μετα απο 2 μηνες εκανε υπερηχο ολα καλα ειπε... και ετσι ξεκινησαμε φεβρουαριο και μαρτιο προσπαθεια

Δε με πειράζει που ρωτάς και θα σου απαντήσω. Αλλά δες που ακόμα κι αυτό σε αγχώνει. Η σύγκριση. Πώς είναι οι άλλοι. Μην τα βλέπεις ετσι τα πράγματα, μόνο κακό σου κάνεις. Εγώ σε λίγους μήνες θα κλείσω τα 39, ο άντρας μου τα 48 και ο γιος μας τα 10. 

18 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Χειροτερα ειμαι σημερα δυστυχως.. Περισσοτερο στην τσιτα! Μετραω μονο.. δεν κανω κ τπτ αλλο. Δεν εχω ορεξη για τπτ.. ολα τα κανω με το ζορι!

Μην το κάνεις αυτό το πράγμα παιδί μου! Ηρέμησε. Δες λίγο λογικά τα πράγματα. Πάρε και βαψε τα μαλλιά σου να ξεχαστείς. 

15 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω λογια ειλικρινά. Λυπάμαι πάρα πολύ. Ελπιζω να βρεις γρήγορα τη δύναμη να συνεχίσεις. Οταν νιώσεις έτοιμη και θέλεις να μας μιλήσεις ξέρεις που θα μας βρεις!! Και εμείς σε αγαπάμε:x

Αρχικά να σου πω πως αν δεν τα παρατήσω εγώ που είναι γρια εσωτερικά (εξωτερικά είμαι πιπινι ζωγραφιστό) δεν τα παρατάει καμία!!!  Πέφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε!!  ΜΗ το ξεχνατε κόρες!!!

Λοιπόν φιλες μου να σας πω πως εγω εχθες το βράδυ καθαρισα. Συνεχίζω να παιρνω ακομα σερπαφαρ και οσο για τα οιστρογονα δεν βρισκω πουθενα. Μίλησα ξανα με τον γιατρό και μου ειπε για τα αυτοκολλητα οιστρογόνα που δίνουν σε εγκυους. Τι λέτε να ψαξω για κάτι τέτοιο? Ποια η γνώμη σας?

Άσε με εμένα τώρα... Είμαι σε φάση άρνησης. Τι καλά που βρήκες και τα άλλα χάπια! Άντε μακάρι να έχουμε κάτι καλό από αυτή την ενέργεια! 

11 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Εγώ πάντως έχω δηλώσει αν ποτέ μείνω έγκυος θα κάνω σεξ για να νιώθω ποθητή και γυναίκα και όχι σαν κυοφορούσα φώκια χαχαχαχα βέβαια κάτσε να έρθει εκείνη η ώρα και αναλόγως τα κέφια και το πάρτυ των ορμονών. 

Εμ και εσύ αλλιώς τον είχες μάθει τον άνθρωπο τώρα του κάνεις τη δύσκολη χαχαχαχα

Να σου πω, ποθητή γυναίκα, εγώ τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν! Με τον πόθο έμεινα! Φοβόταν γίγαντας μη βλάψει το σπλαχνο του, χαχαχ! 

Just now, Makelen είπε:

Καλημέρα κοριτσια..! 10 μερες απομενουν.. Επισης.. σήμερα ζυγιστηκα.. Τοσες μερες το φοβομουν λογω των ορμονων.. για το τι θα δω! Κ τελικα δεν εχω παρει καθολου.. ισως να εχασα κ λιγα γραμμαρια. Δεν παχαινουν οι ορμονες;?

Και μια ακομα ερωτηση. Επειδη ειναι ακομα πολυ νωρις... να βαψω τα μαλλια μου;? Ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο γι αυτο. Palette παιρνω κ τα βαφω μονη μου..

Μπράβο για τα κιλά, αστέρι είσαι! 10 μέρες μπροστά στην αιωνιότητα, δεν είναι τίποτα. Είπαμε, παρ' το αλλιώς. Νομίζω πως είναι οκ να βάψεις τα μαλλιά σου. Καρδούλα καρδούλα καρδούλα! 

@TATAKI μου γλυκό, εμείς να δεις πόσο σ' αγαπάμε! μια μεγάλη αγκαλιά κοριτσάκι μου. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Δε με πειράζει που ρωτάς και θα σου απαντήσω. Αλλά δες που ακόμα κι αυτό σε αγχώνει. Η σύγκριση. Πώς είναι οι άλλοι. Μην τα βλέπεις ετσι τα πράγματα, μόνο κακό σου κάνεις. Εγώ σε λίγους μήνες θα κλείσω τα 39, ο άντρας μου τα 48 και ο γιος μας τα 10. 

Μην το κάνεις αυτό το πράγμα παιδί μου! Ηρέμησε. Δες λίγο λογικά τα πράγματα. Πάρε και βαψε τα μαλλιά σου να ξεχαστείς. 

Άσε με εμένα τώρα... Είμαι σε φάση άρνησης. Τι καλά που βρήκες και τα άλλα χάπια! Άντε μακάρι να έχουμε κάτι καλό από αυτή την ενέργεια! 

Να σου πω, ποθητή γυναίκα, εγώ τον κυνηγούσα και δε μου καθόταν! Με τον πόθο έμεινα! Φοβόταν γίγαντας μη βλάψει το σπλαχνο του, χαχαχ! 

Μπράβο για τα κιλά, αστέρι είσαι! 10 μέρες μπροστά στην αιωνιότητα, δεν είναι τίποτα. Είπαμε, παρ' το αλλιώς. Νομίζω πως είναι οκ να βάψεις τα μαλλιά σου. Καρδούλα καρδούλα καρδούλα! 

@TATAKI μου γλυκό, εμείς να δεις πόσο σ' αγαπάμε! μια μεγάλη αγκαλιά κοριτσάκι μου. 

 

❤❤❤❤❤❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλημέρα κοριτσια..! 10 μερες απομενουν.. Επισης.. σήμερα ζυγιστηκα.. Τοσες μερες το φοβομουν λογω των ορμονων.. για το τι θα δω! Κ τελικα δεν εχω παρει καθολου.. ισως να εχασα κ λιγα γραμμαρια. Δεν παχαινουν οι ορμονες;?

Και μια ακομα ερωτηση. Επειδη ειναι ακομα πολυ νωρις... να βαψω τα μαλλια μου;? Ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο γι αυτο. Palette παιρνω κ τα βαφω μονη μου..

Καλημέρα!!! Καλέ ναι να τα βάψεις!!! Μη φοβάσαι είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα..και αν κατευχην έχεις μείνει έγκυος ακόμα δεν έχει σχηματιστεί κάτι για να το βλάψεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Καλέ ναι να τα βάψεις!!! Μη φοβάσαι είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα..και αν κατευχην έχεις μείνει έγκυος ακόμα δεν έχει σχηματιστεί κάτι για να το βλάψεις.

Καλημέρα και απο μένα κόρες. Εγω μιλησα με τον γιατρό, με την γραμματεα δλδ της εξηγησα τι πρέπει να κάνει θα μιλήσει με τον γιατρό και θα με ενημερώσει. Οταν στειλει το μέιλ θα με καλέσουν για τα στοιχεία μου και αυριο το πρωί θα τα στείλουν. Μπορεί και σήμερα δε ξέρω. Αυτα. Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημέρα και απο μένα κόρες. Εγω μιλησα με τον γιατρό, με την γραμματεα δλδ της εξηγησα τι πρέπει να κάνει θα μιλήσει με τον γιατρό και θα με ενημερώσει. Οταν στειλει το μέιλ θα με καλέσουν για τα στοιχεία μου και αυριο το πρωί θα τα στείλουν. Μπορεί και σήμερα δε ξέρω. Αυτα. Σας φιλώ!!

Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Έτσι να έχουμε χαρούμενα και αισιόδοξα νέα!!!!

Εγώ κορίτσια έκανα μια πατάτα. Ξέχασα το πρωί να πάρω το χάπι του θυροειδή λέτε να υπάρξει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Έτσι να έχουμε χαρούμενα και αισιόδοξα νέα!!!!

Εγώ κορίτσια έκανα μια πατάτα. Ξέχασα το πρωί να πάρω το χάπι του θυροειδή λέτε να υπάρξει πρόβλημα;

Κανονικά πρέπει να το παίρνεις με άδειο στομάχι. Δεν νομίζω ομως να υπάρχει προβλημα αν το παρεις λιγο αργότερα ή αν παραλείψεις μία δόση. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Κανονικά πρέπει να το παίρνεις με άδειο στομάχι. Δεν νομίζω ομως να υπάρχει προβλημα αν το παρεις λιγο αργότερα ή αν παραλείψεις μία δόση. 

Μου έχει πει να το παιρνω με άδειο στομάχι οπότε μόλις φεύγει ο συζηξ για δουλειά επειδή με φιλάει πριν φύγει σηκώνομαι το πίνω και συνεχίζω τον τόνο μέχρι τις 7 που σηκώνομαι για το γραφείο. Σήμερα όμως απλά γύρισα πλευρό και ξεχάστηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...