Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 said:

Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Έτσι να έχουμε χαρούμενα και αισιόδοξα νέα!!!!

Εγώ κορίτσια έκανα μια πατάτα. Ξέχασα το πρωί να πάρω το χάπι του θυροειδή λέτε να υπάρξει πρόβλημα;

Οχι δεν υπαρχει προβλημα, μην ανησυχεις. Για μια φορα δεν τρεχει τιποτα. Παιρνω 20 χρονια χαπια θυρωειδη και εχω ξεχασει δοσεις.... ουουουουουου!!! Βεβαια τα πρωτα χρονια που ημουν γενικα γιουχου, δεν μπορουσε να ρυθμιστει με τιποτα γιατι το παιρνα οποτε το θυμομουν αλλα οταν με εκανε ανω κατω εβαλα μυαλο και το παιρνω απο τοτε συστιματικα. Βεβαια παλι μπορει να τυχει 1-2 φορες το μηνα να μην το παρω καποιες φορες, αλλα δεν ειναι τοσο αμεσο το αποτελεσμα αν παραλειψεις μια δοση οπως με αλλα φαρμακα. Εδω μια φορα εκανα το απιστευτο, το ειχα παρει το πρωι και μετα το μεσημερι επρεπε να παρω ενα αλλο χαπι, δεν θυμαμαι τι, και το ζωον ξαναπηρα του θυροειδη!!! Χαχαχαχα! Αλλου για αλλου! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα να κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολογο(κάποιον που θεωρείται πραγματικά κορυφαίος) και μου είπε πως το πρώτο διαθέσιμο είναι τον 02/2022. Είπα πως είναι για λόγους γονιμότητας αλλά καθόλου δεν τους ένοιαξε. Νέοι πελάτες από του χρόνου. Για φέτος κλείσαμε. Μα είναι δυνατόν; και που να πάω. Σε αυτή που είχα πάει το καλοκαίρι, καθόλου δε μου άρεσε. Βασικά νομίζω πως δεν θέλω να την ξαναδώ. Έτσι απλά. Ουφ! Κατάφερα τουλάχιστον να κλείσω οφθαλμίατρο. Κάτι είναι κι αυτό. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Πήρα να κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολογο(κάποιον που θεωρείται πραγματικά κορυφαίος) και μου είπε πως το πρώτο διαθέσιμο είναι τον 02/2022. Είπα πως είναι για λόγους γονιμότητας αλλά καθόλου δεν τους ένοιαξε. Νέοι πελάτες από του χρόνου. Για φέτος κλείσαμε. Μα είναι δυνατόν; και που να πάω. Σε αυτή που είχα πάει το καλοκαίρι, καθόλου δε μου άρεσε. Βασικά νομίζω πως δεν θέλω να την ξαναδώ. Έτσι απλά. Ουφ! Κατάφερα τουλάχιστον να κλείσω οφθαλμίατρο. Κάτι είναι κι αυτό. 

Καλημέρα!!!! Εμένα μου σύστησαν ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής πήρα τηλ τον Ιανουάριο και μου έκλεισε για Απρίλη!! Ευτυχώς μεσολάβησε η πεθερά μου σε μια γνωστή της ενδοκρινολόγο όχι όμως αναπαραγωγής η οποία δουλεύει και σε νοσοκομείο πήρα τηλ αρχές Μαρτίου και με είδε 29/3. Είδες βέβαια και τι έπαθα με τον εξωσωματικο πριν 2 μήνες κλείσαμε ραντεβού ακόμα δεν έχει φτάσει η σειρά μου χαχαχαχα. Απορώ όμως ρε κορίτσια τι γίνεται με τους γιατρούς; Τόσο πολύ ακριβοθωρητοι μας προέκυψαν; 

Τουλάχιστον έκλεισες σε οφθαλμίατρο αυτό είναι θρίαμβος χαχαχαχα!!!!

Just now, depifish είπε:

Οχι δεν υπαρχει προβλημα, μην ανησυχεις. Για μια φορα δεν τρεχει τιποτα. Παιρνω 20 χρονια χαπια θυρωειδη και εχω ξεχασει δοσεις.... ουουουουουου!!! Βεβαια τα πρωτα χρονια που ημουν γενικα γιουχου, δεν μπορουσε να ρυθμιστει με τιποτα γιατι το παιρνα οποτε το θυμομουν αλλα οταν με εκανε ανω κατω εβαλα μυαλο και το παιρνω απο τοτε συστιματικα. Βεβαια παλι μπορει να τυχει 1-2 φορες το μηνα να μην το παρω καποιες φορες, αλλα δεν ειναι τοσο αμεσο το αποτελεσμα αν παραλειψεις μια δοση οπως με αλλα φαρμακα. Εδω μια φορα εκανα το απιστευτο, το ειχα παρει το πρωι και μετα το μεσημερι επρεπε να παρω ενα αλλο χαπι, δεν θυμαμαι τι, και το ζωον ξαναπηρα του θυροειδη!!! Χαχαχαχα! Αλλου για αλλου! 

Με ξε αγχωσατε κορίτσια ευχαριστώ!!! Έχω προσέξει όμως πως από τότε που το ξεκίνησα (θυμίζω μια χαρά είναι η tsh) μου έχω κάτι περίεργες ζαλάδες. Λέτε να απορυθμιζεται τίποτα άλλο η είναι επειδή ζοριζομαι αυτές τις μέρες στη δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!! Εμένα μου σύστησαν ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής πήρα τηλ τον Ιανουάριο και μου έκλεισε για Απρίλη!! Ευτυχώς μεσολάβησε η πεθερά μου σε μια γνωστή της ενδοκρινολόγο όχι όμως αναπαραγωγής η οποία δουλεύει και σε νοσοκομείο πήρα τηλ αρχές Μαρτίου και με είδε 29/3. Είδες βέβαια και τι έπαθα με τον εξωσωματικο πριν 2 μήνες κλείσαμε ραντεβού ακόμα δεν έχει φτάσει η σειρά μου χαχαχαχα. Απορώ όμως ρε κορίτσια τι γίνεται με τους γιατρούς; Τόσο πολύ ακριβοθωρητοι μας προέκυψαν; 

Τουλάχιστον έκλεισες σε οφθαλμίατρο αυτό είναι θρίαμβος χαχαχαχα!!!!

Με ξε αγχωσατε κορίτσια ευχαριστώ!!! Έχω προσέξει όμως πως από τότε που το ξεκίνησα (θυμίζω μια χαρά είναι η tsh) μου έχω κάτι περίεργες ζαλάδες. Λέτε να απορυθμιζεται τίποτα άλλο η είναι επειδή ζοριζομαι αυτές τις μέρες στη δουλειά;

Λοιπον δειτε τι γινεται τωρα. Ο γιατρος μου θελει να μαθει τη χημικη συσταση του χαπιου. Ξαναπηρα τηλ στην Αθηνα θα με επαιρναν πίσω να μου μιλησει ο υπευθυνος για να μου πει ακριβως και ακομα περιμένω.  Ξανα πηρα δεν το σηκωνουν. Μα τι γινεται? Ολα εναντιον μου? Ευτυχως που έχω στο σπιτι mabelle. Ελπιζω να κανουν δουλεια.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Λοιπον δειτε τι γινεται τωρα. Ο γιατρος μου θελει να μαθει τη χημικη συσταση του χαπιου. Ξαναπηρα τηλ στην Αθηνα θα με επαιρναν πίσω να μου μιλησει ο υπευθυνος για να μου πει ακριβως και ακομα περιμένω.  Ξανα πηρα δεν το σηκωνουν. Μα τι γινεται? Ολα εναντιον μου? Ευτυχως που έχω στο σπιτι mabelle. Ελπιζω να κανουν δουλεια.

Εντάξει....γάμ......ται το σύμπαν σήμερα!!! Τρίτη και 13 κιόλας. Δεν τα ξερω αυτά τα χάπια. Είναι τα ίδια με τα συκλακουρ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Εντάξει....γάμ......ται το σύμπαν σήμερα!!! Τρίτη και 13 κιόλας. Δεν τα ξερω αυτά τα χάπια. Είναι τα ίδια με τα συκλακουρ;

Φυτικά οιστρογόνα ειναι. Τα επαιρνα στην αρχη που μπήκα σε αυτή τη φάση και με ηρεμούσαν από τα συμπτωματα. Δεν ξερω αν θα κανουνε δουλειά βέβαια όσο αφορά το ενδομητριο. Θα δειξει.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Λοιπον δειτε τι γινεται τωρα. Ο γιατρος μου θελει να μαθει τη χημικη συσταση του χαπιου. Ξαναπηρα τηλ στην Αθηνα θα με επαιρναν πίσω να μου μιλησει ο υπευθυνος για να μου πει ακριβως και ακομα περιμένω.  Ξανα πηρα δεν το σηκωνουν. Μα τι γινεται? Ολα εναντιον μου? Ευτυχως που έχω στο σπιτι mabelle. Ελπιζω να κανουν δουλεια.

Αν καταλαβα πηρες σε καποιο απο αυτα τα φαρμακεια που φτιαχνουν το χαπι?
Εγω παντως μιλησα πριν λιγο με το γυναικολογο μου και μου ειπε να φτιαξω.Ετσι απλα,χωρις να ρωτησει συστασεις.Απλα οιστραδιολη των 2mg

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

Αν καταλαβα πηρες σε καποιο απο αυτα τα φαρμακεια που φτιαχνουν το χαπι?
Εγω παντως μιλησα πριν λιγο με το γυναικολογο μου και μου ειπε να φτιαξω.Ετσι απλα,χωρις να ρωτησει συστασεις.Απλα οιστραδιολη των 2mg

Δεν σου ζητησανε να στειλει μέιλ ο γιατρός ? Μπορείς να μου πεις σε πιο πηρες? Εμενα δεν μου ενέκρινε τελικά ο γιατρός. Δεν έχει εμπιστοσύνη λεει.Ειμαι να σκάσω.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν σου ζητησανε να στειλει μέιλ ο γιατρός ? Μπορείς να μου πεις σε πιο πηρες? Εμενα δεν μου ενέκρινε τελικά ο γιατρός. Δεν έχει εμπιστοσύνη λεει.Ειμαι να σκάσω.

Για πιο λόγο δεν τα ενέκρινε ο γιατρός; Πως το αιτιολόγησε; Υποτίθεται ότι θα σου έκαναν καλό να τα πάρεις δεν καταλαβαίνω την άρνηση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. Προτεινω να συγκεντρωσουμε τις αναμονες μας. Να ξερουμε τι περιμενει η καθε μια. Αν θελετε γραψτε απο κατω ημερομηνιες και τι περιμενετε. Πχ. Ραντεβου για εξωσωματικη, αναμονη  για τεστ εγκυμοσυνης, για υπερηχο για ωοθυλακια.. ο.τι περιμενει η καθε μια για να ξερουμε και οι υπολοιπες!  Ξεκιναω εγω.. 23/4 χοριακη μετα απο serpafar-επαφες

Just now, Chrussa1982 είπε:

Για πιο λόγο δεν τα ενέκρινε ο γιατρός; Πως το αιτιολόγησε; Υποτίθεται ότι θα σου έκαναν καλό να τα πάρεις δεν καταλαβαίνω την άρνηση.

Και τι λυση βρηκε δηλαδη;? αν δεν ενεκρινε.. υποχρεουται να εχει κ αντιπροταση..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Για πιο λόγο δεν τα ενέκρινε ο γιατρός; Πως το αιτιολόγησε; Υποτίθεται ότι θα σου έκαναν καλό να τα πάρεις δεν καταλαβαίνω την άρνηση.

Δεν εχει εμπιστοσύνη μου είπε. Και επειδή το μέιλ του θα έχει την υπογραφή του δεν ειναι σιγουρος αν θα ειναι οκ για μενα. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν εχει εμπιστοσύνη μου είπε. Και επειδή το μέιλ του θα έχει την υπογραφή του δεν ειναι σιγουρος αν θα ειναι οκ για μενα. 

Ουφ!!! Μπέρδεμα μεγάλο τώρα. Εσύ κορίτσι μου πως σκέφτεσαι να ενεργήσεις; 

Just now, Makelen είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Προτεινω να συγκεντρωσουμε τις αναμονες μας. Να ξερουμε τι περιμενει η καθε μια. Αν θελετε γραψτε απο κατω ημερομηνιες και τι περιμενετε. Πχ. Ραντεβου για εξωσωματικη, αναμονη  για τεστ εγκυμοσυνης, για υπερηχο για ωοθυλακια.. ο.τι περιμενει η καθε μια για να ξερουμε και οι υπολοιπες!  Ξεκιναω εγω.. 23/4 χοριακη μετα απο serpafar-επαφες

Και τι λυση βρηκε δηλαδη;? αν δεν ενεκρινε.. υποχρεουται να εχει κ αντιπροταση..!

Έλα βρε 10 μερικές έμειναν. Είδες τσουκου τσουκου περνάει ο καιρός.κανουμε και καλή παρειτσα εδώ μέσα με τα καλά και τα άσχημα μας αλλά πάντα παρέα!!!

19/4 ραντεβού για συζήτηση υπέρηχο ωοθηκών και σχεδιασμό φαρμακευτικής αγωγής. Ελπίζω να μη ζητήσει άλλες εξετάσεις ως προς απαιτούμενο γιατί θα τα παρατήσω όλα από την απελπισία χαχαχαχα 

@TATAKI σε έχω έννοια. Και όλες μας εννοείται. Ελπίζω να συνέλθεις σύντομα και να ξαναμπείς στο κλουβί με τις τρελές!!! Αγκαλίτσα και καρδούλα μεγάλη από εμένα. Δεν ξέρω να βάζω και εμοτικον γάμ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2021 at 10:51 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Δεσποινίς ετών 39 και κάτι ψιλά η αφεντια μου που παλεύει ακόμα για το πρώτο..λοιπόν αν ο κύκλος σου είναι σταθερός θαρρώ 2 μέρες πριν την έλευση της περιόδου θα δείξει αν και κατά τη γνώμη μου προτιμότερη είναι η χοριακη.

Έχεις κάνει εξετάσεις πρόσφατα; Εννοώ κυρίως ορμονολογικες για να δεις που κυμαίνονται οι ορμόνες της γονιμότητας σου.; Προσπαθώ 2 χρόνια με άριστο σπέρμα συζύγου καθαρή σαλπιγγογραφια κανένα θέμα με θυροειδή (έχω 2.80 φυσιολογικοτατη τιμή απλά οι εξωσωματικοι την θέλουν κοντά στο 2 οπότε έχω ξεκινήσει χάπι) και με άσχημο ορμονικό προφίλ (ΑΜΗ 2 και fsh 14+). 

Και κάτι πολύ σημαντικό 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Περιμένω από μέρα σε μέρα και λέω να πάω να με δει εκεί κοντά στην ωορρηξια να κάνω ένα τεστ Παπ και να μου γράψει κ εξετάσεις.  Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Το θέμα είναι ότι ενώ παλαιότερα πριν 1 χρόνο δλδ καταλάβαινα ωορρηξια τώρα τελευταία δεν. Πήρα να κάνω και από hometest  κάτι προγεστερονες αλλά νομίζω θα με αγχωσουν. Κ τεστ ωορρηξίας πήρα. Ότι να ναι δλδ. Εύχομαι κ σε εσένα ότι καλυτερο.κ σε όλες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Lilly28 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Περιμένω από μέρα σε μέρα και λέω να πάω να με δει εκεί κοντά στην ωορρηξια να κάνω ένα τεστ Παπ και να μου γράψει κ εξετάσεις.  Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Το θέμα είναι ότι ενώ παλαιότερα πριν 1 χρόνο δλδ καταλάβαινα ωορρηξια τώρα τελευταία δεν. Πήρα να κάνω και από hometest  κάτι προγεστερονες αλλά νομίζω θα με αγχωσουν. Κ τεστ ωορρηξίας πήρα. Ότι να ναι δλδ. Εύχομαι κ σε εσένα ότι καλυτερο.κ σε όλες 

Νομίζω κοριτσι για το παπ δεν θελει να είσαι σε μέρες οωρρηξίας. Ρώτησε το πριν το κάνεις.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 9 μερες απομένουν για μενα.. Περιμενω εστω να ερθει η νεα εβδομαδα γιατι 5 εχουν περασει.. και νιωθω οτι ηταν 5 μηνες. Ωστοσο θα περασουν  θελουμε δε θελουμε.Ελπιζω να ειναι για καλο. Μετα την ωορηξια εχω κραμπες χαμηλα καθε μερα  .. εχθες ειχα λιγο πιο εντονες .. κ χαμηλα κ στην κοιλια. Επισης.. μεχρι εχθες ενιωθα κ μια πιεση στην αριστερη ωοθηκη. Πιστευω οτι ειναι λογω ορμονων ολα αυτα.. επειδη παιρνω την προγεστερονη. Οσο για την ωοθηκη.. αν θυμαστε ειχα 4 ωοθυλακια κι εκει.. οποτε δεν ξερω γτ με τραβουσε.. εννοω τι εγιναν αυτα δεν ξερω. Παντως υγρα δεν εχω.. ουτε το στηθος μου ποναει. Ξερω οτι οποιδηποτε συμπτωμα θα ειναι της προγεστερονης που παιρνω. Αλλα τα υγρα.. ή τα καφε υγρα... ισως να ειναι πιο χειροπιαστα σημαδια. Προς το παρον ομως.  . δεν εχω  τίποτα απολυτως. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...