Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Πάει κ αυτό και τώρα να είμαστε καλά να το γεννήσω..έχω ξεπατωθει στις συσπάσεις εδώ κ τρεις μέρες ..σε αλλαγή μήνα το παρατήρησα..ελπίζω σήμερα να σταματήσουν..συνήθως κρατάνε δύο τρεις μέρες..παίρνω το μαγνήσιο αλλά μαλλιά τίποτα δεν κάνει..

Μακάρι να σταματήσουν γιατί σε πάει τρένο όλο αυτό το διάστημα και πρέπει επιτέλους να ηρεμήσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.

Just now, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια.. ειμαι εξω. Εχω κανει την χοριακη κ περιμενω τα αποτελεσματα. Μολις   τα παρω θα σας   ενημερωσω...

Θα μας σκασεις εσύ σήμερα!!! Άντε να κλείσει ωραία η εβδομάδα με μια τέλεια χοριακη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Makelen είπε:

Κοριτσια τελικα αρνητικη η χοριακη. 2.3 ειναι..

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Και είχες και 3 αυγά...μη μου στεναχωριέσαι φιλενάδα μου. Μιλά με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. Και να ξαναπροσπαθήσεις μόλις σου δώσει το οκ πάλι με φάρμακα. Ίσως την επόμενη φορά να τα καταφέρεις. Αγκαλίτσα από εμένα!!!! 

Και εννοείται όσο δεν βλέπουμε αίμα ελπίζουμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια τελικα αρνητικη η χοριακη. 2.3 ειναι..

Μην απογοητευεσαι..σου είχα πει ότι αυτό το φάρμακο συνήθως δεύτερο η τρίτο μήνα αν σου ταιριάζει πιάνεις...δεν μου αρέσει καθόλου σαν φάρμακο είμαι κατά αλλά εσένα με fsh 5 νομίζω θα σε βοηθήσει πολύ..δηλαδή ακόμα κ σε εμένα με fsh 6,9 που κ πάλι καλό φαίνεται μου έδωσε δύο εγκυμοσύνες παλινδρομες μάλλον μου χάλασε ποιότητα αβγών κ φαντάσου ήταν κλομιφαινη εγκυμοσύνη παλινδρόμη ξανά κλομιφαινη εγκυμοσύνη παλινδρόμη σε τρεις μήνες..δηλαδή επιανα με το φάρμακο κάθε φορά αλλά μάλλον τα αβγά μου τα έκανε ομελέτα..εσύ έχεις μια τέλεια fsh σαν παιδουλα άρα σίγουρα σε παίρνει..τον επόμενο μήνα μην σκας..

Just now, Klelia81 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου.. μα 3 και κανένα να μη γονιμοποιηθεί? Μίλησες με τον γιατρό σου?

Δεν είναι στάνταρτ η σύλληψη ότι αβγουλαρα κ αν κάνεις..εγώ ήμουν γυναικολογικά πάντα καλά κ πάντα αβγά κ πολυυυυυυυ σεξ χαχαχα.κ να πηγαίνω γιατρό να είναι γουρούνι το ενδομήτριο αβγουλαρες κ ότι θες κ να πλακωνομαι κ να μην γίνεται τίποτα...είναι η μαγεία της γονιμοποίησης αυτό..να λες μα γιατί ρε παιδί μου..είναι ποτέ θα έρθει η κατάλληλη στιγμή..αυτή την φορά χωρίς να πάρουμε ανάσα με τον δικό μου οχτώ μήνες με ιδανικές συνθήκες προσπαθούσαμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Μην απογοητευεσαι..σου είχα πει ότι αυτό το φάρμακο συνήθως δεύτερο η τρίτο μήνα αν σου ταιριάζει πιάνεις...δεν μου αρέσει καθόλου σαν φάρμακο είμαι κατά αλλά εσένα με fsh 5 νομίζω θα σε βοηθήσει πολύ..δηλαδή ακόμα κ σε εμένα με fsh 6,9 που κ πάλι καλό φαίνεται μου έδωσε δύο εγκυμοσύνες παλινδρομες μάλλον μου χάλασε ποιότητα αβγών κ φαντάσου ήταν κλομιφαινη εγκυμοσύνη παλινδρόμη ξανά κλομιφαινη εγκυμοσύνη παλινδρόμη σε τρεις μήνες..δηλαδή επιανα με το φάρμακο κάθε φορά αλλά μάλλον τα αβγά μου τα έκανε ομελέτα..εσύ έχεις μια τέλεια fsh σαν παιδουλα άρα σίγουρα σε παίρνει..τον επόμενο μήνα μην σκας..

Δεν είναι στάνταρτ η σύλληψη ότι αβγουλαρα κ αν κάνεις..εγώ ήμουν γυναικολογικά πάντα καλά κ πάντα αβγά κ πολυυυυυυυ σεξ χαχαχα.κ να πηγαίνω γιατρό να είναι γουρούνι το ενδομήτριο αβγουλαρες κ ότι θες κ να πλακωνομαι κ να μην γίνεται τίποτα...είναι η μαγεία της γονιμοποίησης αυτό..να λες μα γιατί ρε παιδί μου..είναι ποτέ θα έρθει η κατάλληλη στιγμή..αυτή την φορά χωρίς να πάρουμε ανάσα με τον δικό μου οχτώ μήνες με ιδανικές συνθήκες προσπαθούσαμε..

Σκέφτομαι τελικά τι είναι πιο δυσκολο και πιο απογοητευτικό αν θέλεις σε εμας τις γυναίκες.. να έχεις αυγουλακια και να μη μενεις εγκυος ή να προσπαθείς να τα βγάλεις στην επιφάνεια και αυτα που βγαινουν να μην ειναι καλα και πάλι να μην μπορεις να μεινεις εγκυος. Τι τραβάμε και εμείς..

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σκέφτομαι τελικά τι είναι πιο δυσκολο και πιο απογοητευτικό αν θέλεις σε εμας τις γυναίκες.. να έχεις αυγουλακια και να μη μενεις εγκυος ή να προσπαθείς να τα βγάλεις στην επιφάνεια και αυτα που βγαινουν να μην ειναι καλα και πάλι να μην μπορεις να μεινεις εγκυος. Τι τραβάμε και εμείς..

Ξέρεις τι είναι;;ότι στις μέρες μας βγάζουμε αγχώδης χρονοδιαγράμματα..ηηη απλά ξεκινάμε λίγο αργά κ μας πιάνει να το τελειώνουμε γρήγορα..αυτό το κάνω σεξ κ περιμένω κ χρόνια να μείνω έγκυος υπήρχε από πάντα..έχω πολλά παραδείγματα από παλιές έτσι..ξεκινούσαν κ μικρές για παιδιά και πάλι βαρουσαν και σε δέκα χρόνια έπιαναν τρία παιδιά..υπογονιμες δεν τις λες έτσι δεν είναι;;όμως αν σου έλεγαν ότι προσπάθησαν τρία και τέσσερα χρόνια για δεύτερο κ τρίτο τι θα σκεφτόμουν.η πεθερά μου τρία παιδιά..τέσσερα χρόνια το καθένα προσπαθούσε..άλλη μία γνωστή σε δεκαπέντε χρόνια τρία παιδιά..κου είπε δεν πήραμε ποτέ προφυλάξεις με τον άντρα μου..αλλά δεν υπήρχε αυτό το άγχος .δεν ξέρανε καν τι θα πει αντισύλληψη κάποτε για να ορίσουν την υπογονιμότητα τους..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλα παλιοτερα δεv ξεραv κ τοσες πληροφοριες οποτε κ οι επαφες γιvοvτουσαv κ στηv τυχη. Ουτε πολυ ασχολιοvτουσαv με πολυκοιστικες με αvωορηκτικους κυκλους βασικα δεv ειχαv ιδεα κ γιατυτο καποιες καθηστερουσαv vα πετυχουv συλληψη . ξεκιvαγαv ομως κ απο μικρες ηλικιες οποτε δεv υπηρχε βιασυvη αv απτα 22 μειvεις εγkυος στα 28 . Τωρα @Makelen εγω θα σου πω οτι με τοσο καλες εξετασεις κ καvεvα φαvερο προβλημα το vα περvεις φαρμακα κ vα προσπαθεις παλι με τοv ιδιο τροπο ειvαι παλι το ιδιο μικρες οι πιθαvοτητες. Τα φαρμακα βοηθαvε εκει που δεv υπαρχει ωορηξια στηv συλληψη ειvαι ματαιος κοπος. Εγω σαv συμβουλη θα σου δωσω αv θες vα δεις το θεμα ρεαλιστικα κ vα πετυχεις δες το επομεvο βημα σου vα ειvαι πιο στοχευμεvο. Δεv υπαρχουv χρηματα δες εvα δημοσιο vοσοκομειο. ειλικριvα με τοσο καλες εξετασεις ειvαι κριμα vα τρως τοv χροvο σου περιμεvοvτας μηπως μετα απο τρια χροvια γιvει καvεvα θαυμα . sorry που στα λεω ετσι ωμα αλλα πρεπει αv θελεις τελικα vα προσπαθησεις vα το πας διαφορετικα γιατι μετα θα σκεφτεσε γιατι vα μηv το ψαξω οσο μπορω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ναι φίλη μου ξεκινάω. Αν μου κάνει τη χάρη η περίοδος και έρθει 4 /5 ξεκινάω τον μαϊο αλλιώς Ιούνιο. Έχω φρικαρει με τις ενέσεις 10 κουτιά στο ψυγείο και 3  στο ντουλάπι. Έχεις υπόψην σου οι ενέσεις prolutex τι σκατα είναι?? 

Κορίτσι μου μπράβο για ην β επιπέδου. Ελπίζω να είναι το τελευταίο αυτό που περνάτε τώρα και να χαλαρώσεις πραγματικά...σου στέλνω μια αγκαλιά και ένα φιλί!!!

Κάνε λίγο λίγο ακόμα κουράγιο. Τα αυγά σου είναι υπέροχα!!! Ίσως το τσακωσεις αυτόν τον μήνα. Πραγματικά στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου!!

Καλή επιτυχία. Οι ενέσεις prolutex είναι προγεστερόνη

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Ξέρεις τι είναι;;ότι στις μέρες μας βγάζουμε αγχώδης χρονοδιαγράμματα..ηηη απλά ξεκινάμε λίγο αργά κ μας πιάνει να το τελειώνουμε γρήγορα..αυτό το κάνω σεξ κ περιμένω κ χρόνια να μείνω έγκυος υπήρχε από πάντα..έχω πολλά παραδείγματα από παλιές έτσι..ξεκινούσαν κ μικρές για παιδιά και πάλι βαρουσαν και σε δέκα χρόνια έπιαναν τρία παιδιά..υπογονιμες δεν τις λες έτσι δεν είναι;;όμως αν σου έλεγαν ότι προσπάθησαν τρία και τέσσερα χρόνια για δεύτερο κ τρίτο τι θα σκεφτόμουν.η πεθερά μου τρία παιδιά..τέσσερα χρόνια το καθένα προσπαθούσε..άλλη μία γνωστή σε δεκαπέντε χρόνια τρία παιδιά..κου είπε δεν πήραμε ποτέ προφυλάξεις με τον άντρα μου..αλλά δεν υπήρχε αυτό το άγχος .δεν ξέρανε καν τι θα πει αντισύλληψη κάποτε για να ορίσουν την υπογονιμότητα τους..

Το σπέρμα το έχετε ελέγξει; Είναι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καλή επιτυχία. Οι ενέσεις prolutex είναι προγεστερόνη

Το σπέρμα το έχετε ελέγξει; Είναι εντάξει;

Η @Emilly800 το σπέρμα το ελέγξανε είναι εντάξει 

5 μηνών έγκυος βλέπεις

χαχαχαχα χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καλή επιτυχία. Οι ενέσεις prolutex είναι προγεστερόνη

Το σπέρμα το έχετε ελέγξει; Είναι εντάξει;

Δεν ελέγξαμε ποτέ σπέρμα δεν μας το πρότειναν ποτέ ακόμα κ αφού προεκριψαν δύο παλινδρομες ..άρα στην τύχη κ δόξα τον Θεό ξαναπιασαμε μια εγκυμοσύνη κ για την ώρα το μωράκι ήταν από καλά κύτταρα..δόξα τον Θεό..εγώ έχω ένα αγοράκι δέκα χρονών κ παλεύω τρία χρόνια για ένα δεύτερο με αποτυχία στην αποτυχία..τρεις εγκυμοσύνες έχασα κ τώρα διανύω κούτσα κούτσα την τελευταία μου κ εύχομαι κ τυχερή.ευχομαι να μοιράσει ο Θεός μωράκια σε όλες τις γυναίκες που παλεύουν..ας βάλει κ η επιστήμη ένα χεράκι κ όλα γινοντσι...κ εγώ αν δεν είχα πάει στην λευκού να με βοηθήσει θα συνέχιζα με απώλειες..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Δεν ελέγξαμε ποτέ σπέρμα δεν μας το πρότειναν ποτέ ακόμα κ αφού προεκριψαν δύο παλινδρομες ..άρα στην τύχη κ δόξα τον Θεό ξαναπιασαμε μια εγκυμοσύνη κ για την ώρα το μωράκι ήταν από καλά κύτταρα..δόξα τον Θεό..εγώ έχω ένα αγοράκι δέκα χρονών κ παλεύω τρία χρόνια για ένα δεύτερο με αποτυχία στην αποτυχία..τρεις εγκυμοσύνες έχασα κ τώρα διανύω κούτσα κούτσα την τελευταία μου κ εύχομαι κ τυχερή.ευχομαι να μοιράσει ο Θεός μωράκια σε όλες τις γυναίκες που παλεύουν..ας βάλει κ η επιστήμη ένα χεράκι κ όλα γινοντσι...κ εγώ αν δεν είχα πάει στην λευκού να με βοηθήσει θα συνέχιζα με απώλειες..

Γκάφα δεν είχα διαβάσει όλα τα προηγούμενα και νόμιζα ότι τώρα είχες αποτύχει και μάλλον σε μπέρδεψα με το άλλο κορίτσι την @Makelen Μία χαρά θα πάνε όλα κορίτσι μου μην ανησυχείς δεν γίνεται πάντα το ίδιο. Με το καλό και Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Γκάφα δεν είχα διαβάσει όλα τα προηγούμενα και νόμιζα ότι τώρα είχες αποτύχει και μάλλον σε μπέρδεψα με το άλλο κορίτσι την @Makelen Μία χαρά θα πάνε όλα κορίτσι μου μην ανησυχείς δεν γίνεται πάντα το ίδιο. Με το καλό και Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Εγώ σε θυμάμαι όμως που είχα την χαμηλή μου χοριακη που ήταν νωρίς κ έλεγα τι σκ,,,τα έπιασε το τεστ κ εσύ έγραψες κ με ξεαγχωσες ότι είχες δει θετικό τεστ με χοριακη μικρή..ευχαριστώ για τότε με βοήθησε πολύ η πληροφορία σου ..εύχομαι γρήγορα το δικο σου θετικο να έρθει για να μείνει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.

Οι κύκλοι μου κάνουν συνεχώς καθυστέρηση τελευταία, 50 μέρες τη προηγούμενη φορά, τώρα 34η μέρα κι ακόμα τίποτα. Η διάθεσή μου είναι στα τάρταρα, κάνω και δίαιτα και γυμναστική και δεν χάνω κιόλας κι είμαι μες στα νεύρα. Σας έχει τύχει? Υπάρχει περίπτωση να έχω μπει στην περιεμμηνόπαυση και τι εξετάσεις πρέπει να κάνω?

Φυσικά ακόμα προσπαθουμε για φυσική σύλληψη κι ας μπήκα στα 46. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...