Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια γεια σας.

Οι κύκλοι μου κάνουν συνεχώς καθυστέρηση τελευταία, 50 μέρες τη προηγούμενη φορά, τώρα 34η μέρα κι ακόμα τίποτα. Η διάθεσή μου είναι στα τάρταρα, κάνω και δίαιτα και γυμναστική και δεν χάνω κιόλας κι είμαι μες στα νεύρα. Σας έχει τύχει? Υπάρχει περίπτωση να έχω μπει στην περιεμμηνόπαυση και τι εξετάσεις πρέπει να κάνω?

Φυσικά ακόμα προσπαθουμε για φυσική σύλληψη κι ας μπήκα στα 46. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

Θα σου ελεγα να πας σε εναν ενδοκρινολογο για να ελεγξεις αρχικα θυροειδη και τις ορμονες που σχετιζονται με μεταβολισμο και τη γονιμοτητα και μετα σε εναν ειδικο υποβοηθουμενης αναπαραγωγης. Δεν εχεις να χασεις τιποτα εστω και εαν προσπαθεις φυσικα. Εχετε αποφασισει οτι πατε μονο με φυσικη συλληψη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 12/12/2020 at 9:12 ΜΜ, BILLE είπε:

Την 1η φορά ξεκίνησα με 300 pergoveris. Καμία αιματολογική παρά μόνο στην 10η μέρα που η οιστραδιόλη είχε φτάσει κοντά 4000. Μόνο υπέρηχο στην 5η που μου είπε ότι δεν έβλεπε τίποτα κ να συνέχιζα τις ενέσεις. Φυσικά τη 10μέρα έπαθε σοκ ο να μην τον χαρακτηρίσω κ το βράδυ έκανα μισή δόση, cetrotide ,ovitrelle.Την μεθεπόμενη μου έκαναν ωοληψία κ με έδιωξαν. την μεθεπόμενη δεν αισθανόμουν καλά κ ζήτησα να πάω να με δουν. Με κράτησαν φυσικά μέσα. γιατί η υπερδιέργεση συνεχιζόταν. 3μέρες μετά μου έκαναν μεταφορά και φυσικά την επόμενη είχα πάρει 2 κιλά επειδή τα νεφρά μου είχαν σταματήσει τη λειτουργία τους...Να μην τα θυμάμαι...με είχαν κάνει σουρωτήρι στις ενέσεις, από παντού κρέμονταν οροί. Αφού έφυγα σίγουρη ότι έχει αποτύχει μου είχε γράψει κ λάθος ημερομηνία να κάνω χοριακή η οποία φυσικά ήταν αρνητική. Κ όμως ρε κορίτσια δεν το παραδέχτηκε ποτέ κ με έβαζε να κάνω ινοχέπ μέχρι τη μέρα που αδιαθέτησα.  Με κλάματα να κάνω ενέσεις στην κοιλιά μου που ήταν πράσινη κ ενώ είχα αρνητική χοριακή στα χέρια μου. Αν είχα τη δύναμη την οικονομική και το ψυχικό σθένος θα τον κυνηγούσα μέχρι τέλους. Με φώτισε ο Θεός και πήγα λίγο πριν το 1ο λοκ ντάουν στα Γιάννενα και τώρα είμαι 14η εβδομάδα. Να μην το βάζετε κάτω και όλα μα όλα θα γίνουν!Σας εύχομαι καλή τύχη μέσα από την καρδιά μου!

Να έχεις μια τελειομανη εγκυμοσύνη να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!! Τελικά με εξωσωματική έμεινες?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου τι κάνετε?? Ελπίζω να μην έχετε μελαγχολήσει με τον σκατοκαιρο. Εμείς πήγαμε πουρνο πουρνο να ξανακάνουμε τον προγεννετικο και επειδή ξυπνήσαμε πρωί κ μέχρι να πιω καφέ μεσημεριανές είμαι κουδούνι όλη μέρα. @Makelen τι έγινε; Ήρθε περίοδος η ακόμα; @Klelia81 μου εσύ όλα καλά; Σας σκέφτομαι κορίτσια όλες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένες μου τι κάνετε?? Ελπίζω να μην έχετε μελαγχολήσει με τον σκατοκαιρο. Εμείς πήγαμε πουρνο πουρνο να ξανακάνουμε τον προγεννετικο και επειδή ξυπνήσαμε πρωί κ μέχρι να πιω καφέ μεσημεριανές είμαι κουδούνι όλη μέρα. @Makelen τι έγινε; Ήρθε περίοδος η ακόμα; @Klelia81 μου εσύ όλα καλά; Σας σκέφτομαι κορίτσια όλες.

Κοριτσι μου εδώ ειναι καλοκαιρι ειμαστε με ανοιχτες τις πορτες. Ειχε μια μουντάδα βεβαια αλλά η ζέστη ζέστη. Εμενα σήμερα θετικοποιήθηκε το τεστ οωρρηξίας τελικά το πρωι ευτυχώς ήρθε σήμερα και η κολωνα του σπιτιού μου και θα εχω επαφουλες. Δεν ξερω κατα πόσο ισχυει βεβαια το τεστάκι θα μπορεσω να το μαθω την δευτέρα που έχω ραντεβού αλλα πεζεται να μη πάω γιατι άλλαξε το προγραμμα μου στη δουλειά. Αυτά απο μένα. Εσυ για πες τι κάνεις απο δω και πέρα? Περιμένεις να ερθει η όμορφη?

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Κοριτσι μου εδώ ειναι καλοκαιρι ειμαστε με ανοιχτες τις πορτες. Ειχε μια μουντάδα βεβαια αλλά η ζέστη ζέστη. Εμενα σήμερα θετικοποιήθηκε το τεστ οωρρηξίας τελικά το πρωι ευτυχώς ήρθε σήμερα και η κολωνα του σπιτιού μου και θα εχω επαφουλες. Δεν ξερω κατα πόσο ισχυει βεβαια το τεστάκι θα μπορεσω να το μαθω την δευτέρα που έχω ραντεβού αλλα πεζεται να μη πάω γιατι άλλαξε το προγραμμα μου στη δουλειά. Αυτά απο μένα. Εσυ για πες τι κάνεις απο δω και πέρα? Περιμένεις να ερθει η όμορφη?

Κάνε όσες επαφές αντέχεις αφού έχουμε και θετικό τεστακι. Περιμένω να έχω 1 2 μέρες καθυστέρηση μήπως προλάβω να ξεκινήσω Μάιο. Έχω προμηθευτεί όλα τα φάρμακα ευτυχώς. Μείωσα κ άλλο το τσιγάρο και από Δευτέρα κόβω ζάχαρη και αλάτι να συνηθίσω γιατί όταν ξεκινήσω ενέσεις θα πρέπει να τα κόψω για να μη σκάσω από το πρήξιμο χαχαχαχα. Κατά τα άλλα εδώ βρέχει από το πρωί και δεν μπορούμε να πάμε μια βόλτα να ευχαριστήθουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κάνε όσες επαφές αντέχεις αφού έχουμε και θετικό τεστακι. Περιμένω να έχω 1 2 μέρες καθυστέρηση μήπως προλάβω να ξεκινήσω Μάιο. Έχω προμηθευτεί όλα τα φάρμακα ευτυχώς. Μείωσα κ άλλο το τσιγάρο και από Δευτέρα κόβω ζάχαρη και αλάτι να συνηθίσω γιατί όταν ξεκινήσω ενέσεις θα πρέπει να τα κόψω για να μη σκάσω από το πρήξιμο χαχαχαχα. Κατά τα άλλα εδώ βρέχει από το πρωί και δεν μπορούμε να πάμε μια βόλτα να ευχαριστήθουμε.

Καλή αρχή κορίτσι μου!! Ευχομαι ολα να πάνε κατ ευχήν!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια γεια σας.

Οι κύκλοι μου κάνουν συνεχώς καθυστέρηση τελευταία, 50 μέρες τη προηγούμενη φορά, τώρα 34η μέρα κι ακόμα τίποτα. Η διάθεσή μου είναι στα τάρταρα, κάνω και δίαιτα και γυμναστική και δεν χάνω κιόλας κι είμαι μες στα νεύρα. Σας έχει τύχει? Υπάρχει περίπτωση να έχω μπει στην περιεμμηνόπαυση και τι εξετάσεις πρέπει να κάνω?

Φυσικά ακόμα προσπαθουμε για φυσική σύλληψη κι ας μπήκα στα 46. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Είναι ενδείξεις όλα αυτά που αναφέρεις αλλά χωρίς εξετάσεις, δεν μπορείς να ξέρεις. Κλείσε ραντεβού με έναν ενδοκρινολογο και θα σε κατευθύνει σχετικά. Έχεις άλλο παιδάκι ή προσπαθείτε για το πρώτο; 

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κάνε όσες επαφές αντέχεις αφού έχουμε και θετικό τεστακι. Περιμένω να έχω 1 2 μέρες καθυστέρηση μήπως προλάβω να ξεκινήσω Μάιο. Έχω προμηθευτεί όλα τα φάρμακα ευτυχώς. Μείωσα κ άλλο το τσιγάρο και από Δευτέρα κόβω ζάχαρη και αλάτι να συνηθίσω γιατί όταν ξεκινήσω ενέσεις θα πρέπει να τα κόψω για να μη σκάσω από το πρήξιμο χαχαχαχα. Κατά τα άλλα εδώ βρέχει από το πρωί και δεν μπορούμε να πάμε μια βόλτα να ευχαριστήθουμε.

Μπράβο κοριτσάκι μου, ξεκίνησες νωρίς την προσαρμογή στα νέα δεδομένα και μόλις αρχίσεις, θα είσαι έτοιμη και θα σου έρθουν όλα πιο ομαλά. Καλή αρχή! 

@Klelia81 εκμεταλλευσου το θετικό τεστ και την κολώνα του σπιτιού μαζί και προσπάθησε να μην χάσεις το ραντεβού της Δευτέρας. Να έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το τι ακριβώς γίνεται σε αυτό τον κύκλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, dimi179 είπε:

Να έχεις μια τελειομανη εγκυμοσύνη να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!! Τελικά με εξωσωματική έμεινες?

Ναι, στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων με τον Ζηκόπουλο. Και φυσικά πάντα θα μνημονεύω τον απίστευτο άνθρωπο και εμβρυολόγο Γεωργίου 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Είναι ενδείξεις όλα αυτά που αναφέρεις αλλά χωρίς εξετάσεις, δεν μπορείς να ξέρεις. Κλείσε ραντεβού με έναν ενδοκρινολογο και θα σε κατευθύνει σχετικά. Έχεις άλλο παιδάκι ή προσπαθείτε για το πρώτο; 

Μπράβο κοριτσάκι μου, ξεκίνησες νωρίς την προσαρμογή στα νέα δεδομένα και μόλις αρχίσεις, θα είσαι έτοιμη και θα σου έρθουν όλα πιο ομαλά. Καλή αρχή! 

@Klelia81 εκμεταλλευσου το θετικό τεστ και την κολώνα του σπιτιού μαζί και προσπάθησε να μην χάσεις το ραντεβού της Δευτέρας. Να έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το τι ακριβώς γίνεται σε αυτό τον κύκλο. 

Το εκμεταλλευομαι αλλα η lh δυστυχως μετά και το σημερινό τεστ κανει σκαμπανεβάσματα. Αυτό δεν είναι καλό. Σουκου εννοειται επαφές αλλά δεν ελπιζω. 

Καλημέρα κορες καλή Κυριακή να έχουμε.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Klelia81 είπε:

Που είσαστε βρε κοριτσια? Τι κάνετε? Πολύ ησυχία έπεσε!!

Παρούσα! Σας διαβάζω γενικά αλλά είμαι σε φάση ηρεμίας και χαλάρωσης στο θέμα της τεκνοποιησης και κατά τ' άλλα κάνω το Βέγγο με μεγάλη επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agatte είπε:

Παρούσα! Σας διαβάζω γενικά αλλά είμαι σε φάση ηρεμίας και χαλάρωσης στο θέμα της τεκνοποιησης και κατά τ' άλλα κάνω το Βέγγο με μεγάλη επιτυχία! 

Σε νιώθω, νομιζω θα πατήσω στα δικά σου χναρια!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Klelia81 είπε:

Που είσαστε βρε κοριτσια? Τι κάνετε? Πολύ ησυχία έπεσε!!

Γειά σας κορίτσια και εγω εδώ σήμερα τελείωσα με ακατανομαστη και χαλαρώνω είπα να ηρεμήσω λίγο και εγω μέρες που είναι χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου!!! Καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!! Στην χαλάρωση και εγώ αναμένω την ακατανομαστη μπας και ξεκινήσω άμεσα χαχαχαχα. Κατά τα άλλα φουλ δουλειά στο γραφείο και μηδέν χρόνος για εμένα. Ελπίζω στο 5 νθημερο του καθισιου να ευχαριστήθω. @Klelia81 σήμερα η αύριο έχεις τον υπέρηχο θύμησε μας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Klelia81 είπε:

Σε νιώθω, νομιζω θα πατήσω στα δικά σου χναρια!!

Φιλενάδα, τεντωσα. Δεν μπορώ άλλο... Μπορεί τον άλλο μήνα να μου τη σβουριξει και να πάρω φορά και να τρέχω σε γιατρους πάλι, αλλά τώρα δεν θέλω να ακούω τίποτα. Με το γυναικολόγο μου έχω διαφωνία. Εγώ πιστεύω πως κάτι τρέχει με τον κύκλο μου, αυτός λέει όλα είναι εντάξει. Θα περιμένω να δω πότε θα αδιαθετησω αυτό το μήνα και μετά θα κινηθώ ανάλογα με τις διαθέσεις μου... 

πρίν από 15 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάρες μου!!! Καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!! Στην χαλάρωση και εγώ αναμένω την ακατανομαστη μπας και ξεκινήσω άμεσα χαχαχαχα. Κατά τα άλλα φουλ δουλειά στο γραφείο και μηδέν χρόνος για εμένα. Ελπίζω στο 5 νθημερο του καθισιου να ευχαριστήθω. @Klelia81 σήμερα η αύριο έχεις τον υπέρηχο θύμησε μας...

Αντε βρε πουλάκι μου, με το καλό να αρχίσεις! Πότε περιμένεις τώρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...