Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

1 hour ago, Agatte είπε:

Φιλενάδα, τεντωσα. Δεν μπορώ άλλο... Μπορεί τον άλλο μήνα να μου τη σβουριξει και να πάρω φορά και να τρέχω σε γιατρους πάλι, αλλά τώρα δεν θέλω να ακούω τίποτα. Με το γυναικολόγο μου έχω διαφωνία. Εγώ πιστεύω πως κάτι τρέχει με τον κύκλο μου, αυτός λέει όλα είναι εντάξει. Θα περιμένω να δω πότε θα αδιαθετησω αυτό το μήνα και μετά θα κινηθώ ανάλογα με τις διαθέσεις μου... 

Αντε βρε πουλάκι μου, με το καλό να αρχίσεις! Πότε περιμένεις τώρα; 

Περιμένω 3 Μαϊου αλλά επειδή θα είναι κλειστό το κέντρο για Πάσχα αν μου κάνει τη χάρη και καθυστερήσει μια δυο μέρες τότε ξεκινάω Μάιο αλλιώς αν έρθει στην ώρα της πάμε για Ιούνιο. Πάτησα βέβαια μια φρίκη και μια υστερία και τώρα είμαι αδιάφορη και ατάραχη μη σου πω. Μόνο μια γλυκιά ανυπομονησία..και όσο για το σεξ με τον άντρα μου τώρα το απολαμβάνουμε περισσότερο. Ίσως γιατί άδειασε το μυαλό μου από την σκέψη της τεκνοποίησης.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάρες μου!!! Καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!! Στην χαλάρωση και εγώ αναμένω την ακατανομαστη μπας και ξεκινήσω άμεσα χαχαχαχα. Κατά τα άλλα φουλ δουλειά στο γραφείο και μηδέν χρόνος για εμένα. Ελπίζω στο 5 νθημερο του καθισιου να ευχαριστήθω. @Klelia81 σήμερα η αύριο έχεις τον υπέρηχο θύμησε μας...

Σημερα ειχα τον υπερηχο αλλα δεν μπορεσα να πάω. Ειμαι ακομα στη δουλειά και δεν μπορεσα να την σκαπουλαρω για λιγο. Δεν με πειραζει ομως δεν εχει σημασια για αυτον τον μηνα. Και για τους επομενους 6 μη σου πω. 5 του μηνα φευγει η κολωνα για μονιμα εκτός οποτε παγωνουν ολα!! 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Klelia81 είπε:

Σημερα ειχα τον υπερηχο αλλα δεν μπορεσα να πάω. Ειμαι ακομα στη δουλειά και δεν μπορεσα να την σκαπουλαρω για λιγο. Δεν με πειραζει ομως δεν εχει σημασια για αυτον τον μηνα. Και για τους επομενους 6 μη σου πω. 5 του μηνα φευγει η κολωνα για μονιμα εκτός οποτε παγωνουν ολα!! 

στα καράβια δουλευει ?

παρων και εγω εδω κοριτσια !! περιμενω να ερθει η αλλη δευτερα να δω αν καναμε τιποτα αυτο το μηνα. ειχαμε σεχ 100% to the point ! 2 με το που ξεκινησε η ωορρηξια (εξακριβωμενο με τεστακι) και μια 24 ωρες αργοτερα που ενοιωθα και τα τραβηγματακια οτι μαλλον κατεβαινε το αυγουλακι. για να δουμε... θεωρω οτι με τεστακι μπορω να ξερω και απο την κυριακη αλλα φοβαμαι,.. απο τη μια θελω να ξερω απο την αλλη αμα δω αρνητικο θα χαλαστω... δε ξερω πως να το χειριστω... σκεφτομαι να περιμενω να ΜΗΝ αδιαθετησω (μακαρι δλδ) κ ετσι να το καταλαβω... ο κυκλος μου ειναι ρολόι ελβετικο συνεπως θα ξερω αν πατησω 30η μερα βραδυ και δεν εμφανιστει η περιοδος. εχω την εντυπωση οτι θα τσιριξω τοσο πολυ απο χαρα αν δω αυτο που θελουμε και δε θα μπορω να σταματησω λολ


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elise είπε:

στα καράβια δουλευει ?

παρων και εγω εδω κοριτσια !! περιμενω να ερθει η αλλη δευτερα να δω αν καναμε τιποτα αυτο το μηνα. ειχαμε σεχ 100% to the point ! 2 με το που ξεκινησε η ωορρηξια (εξακριβωμενο με τεστακι) και μια 24 ωρες αργοτερα που ενοιωθα και τα τραβηγματακια οτι μαλλον κατεβαινε το αυγουλακι. για να δουμε... θεωρω οτι με τεστακι μπορω να ξερω και απο την κυριακη αλλα φοβαμαι,.. απο τη μια θελω να ξερω απο την αλλη αμα δω αρνητικο θα χαλαστω... δε ξερω πως να το χειριστω... σκεφτομαι να περιμενω να ΜΗΝ αδιαθετησω (μακαρι δλδ) κ ετσι να το καταλαβω... ο κυκλος μου ειναι ρολόι ελβετικο συνεπως θα ξερω αν πατησω 30η μερα βραδυ και δεν εμφανιστει η περιοδος. εχω την εντυπωση οτι θα τσιριξω τοσο πολυ απο χαρα αν δω αυτο που θελουμε και δε θα μπορω να σταματησω λολ

Μακαρι κοριτσι μου να σου πάνε όσο καλά και τσιριξε όσο θες χαχαχαχα. Τεστακι κάνε οποτε εσυ θες μην πιέζεται και μην αγχώνεσαι καθολου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , elise είπε:

στα καράβια δουλευει ?

παρων και εγω εδω κοριτσια !! περιμενω να ερθει η αλλη δευτερα να δω αν καναμε τιποτα αυτο το μηνα. ειχαμε σεχ 100% to the point ! 2 με το που ξεκινησε η ωορρηξια (εξακριβωμενο με τεστακι) και μια 24 ωρες αργοτερα που ενοιωθα και τα τραβηγματακια οτι μαλλον κατεβαινε το αυγουλακι. για να δουμε... θεωρω οτι με τεστακι μπορω να ξερω και απο την κυριακη αλλα φοβαμαι,.. απο τη μια θελω να ξερω απο την αλλη αμα δω αρνητικο θα χαλαστω... δε ξερω πως να το χειριστω... σκεφτομαι να περιμενω να ΜΗΝ αδιαθετησω (μακαρι δλδ) κ ετσι να το καταλαβω... ο κυκλος μου ειναι ρολόι ελβετικο συνεπως θα ξερω αν πατησω 30η μερα βραδυ και δεν εμφανιστει η περιοδος. εχω την εντυπωση οτι θα τσιριξω τοσο πολυ απο χαρα αν δω αυτο που θελουμε και δε θα μπορω να σταματησω λολ

Ποτε σου βγήκε θετικό το τεστ? Εμενα Σαββατο επαφές ειχαμε και εμείς φουλ αλλα δεν εχω ελπιδες με τα σκαμπανεβασματα που κανει η lh.  Τεστάκι να κάνεις όταν θα νιωθεις έτοιμη και εύχομαι να είναι θετικότατο!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Σημερα ειχα τον υπερηχο αλλα δεν μπορεσα να πάω. Ειμαι ακομα στη δουλειά και δεν μπορεσα να την σκαπουλαρω για λιγο. Δεν με πειραζει ομως δεν εχει σημασια για αυτον τον μηνα. Και για τους επομενους 6 μη σου πω. 5 του μηνα φευγει η κολωνα για μονιμα εκτός οποτε παγωνουν ολα!! 

Θέλω τόσο πολύ να τα έχεις καταφέρει!!! Και να γυρίσει ο άντρας σου να σε βρει με κοιλίτσα Τουρλωτή!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Ποτε σου βγήκε θετικό το τεστ? Εμενα Σαββατο επαφές ειχαμε και εμείς φουλ αλλα δεν εχω ελπιδες με τα σκαμπανεβασματα που κανει η lh.  Τεστάκι να κάνεις όταν θα νιωθεις έτοιμη και εύχομαι να είναι θετικότατο!!

κυριακη πρωι ητανε αρνητικο, και κυριακη βραδακι ητανε θετικο,.. οπως ητανε αναμενομενο δλδ. ξεκινησαμε επαφες κατευθειαν το ιδιο βραδυ και μια το επομενο βραδυ ! για να δουμε ! 
ααχχχ  σκεφτομαι να μην κανω... να περιμενω το αργοτερο 30η μερα βραδυ, αν δεν εμφανιστει η καταρραμενη τοτε θα ξερω ! χιχιχι
αντε μαζι να ερθουμε με καλα νεα σε λιγες μερες :D:D
οταν λες κανει σκαμπανεβασματα η lh τι εννοεις. οταν βγαινει θετικο το ξαναελεγχεις και βλεπεις αρνητικο πχ λιγο αργοτερα?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elise είπε:

κυριακη πρωι ητανε αρνητικο, και κυριακη βραδακι ητανε θετικο,.. οπως ητανε αναμενομενο δλδ. ξεκινησαμε επαφες κατευθειαν το ιδιο βραδυ και μια το επομενο βραδυ ! για να δουμε ! 
ααχχχ  σκεφτομαι να μην κανω... να περιμενω το αργοτερο 30η μερα βραδυ, αν δεν εμφανιστει η καταρραμενη τοτε θα ξερω ! χιχιχι
αντε μαζι να ερθουμε με καλα νεα σε λιγες μερες :D:D
οταν λες κανει σκαμπανεβασματα η lh τι εννοεις. οταν βγαινει θετικο το ξαναελεγχεις και βλεπεις αρνητικο πχ λιγο αργοτερα?

Μου βγηκε έντονα θετικο το πρωί το απογευμα λιγοτερο εντονο απο τη γραμμη αναφορας και την επομενη μερα το πρωί ηταν παλι εντονο. Οχι ομως περισσοτερο εντονο απο της αναφορας. Το τελευταιο το εκανα σημερα το πρωί και ηταν πάλι λιγότερο έντονο απο την γραμμή αναφοράς.  Αυτα τα σκαμπανεβάσματα εχω και δεν μπορω να ξερω αν κανω οωρρηξία ή οχι. Εχω και πωα και καταλαβαινεις.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mommy39 είπε:

Καλησπερα.. κορίτσια με το εμβολιο πως δηλώνετε οτι θελουμε βα τεκνοποιήσουμε για να κάνουνε το Pfizer? Απο το γιατρο; Ή κατι κανουμε μόνες μας; 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί δεν γνωρίζω.πιστευω είναι οι μόνοι αρμόδιοι να μας κατευθύνουν. Αυτό που θέλω πιο πολύ να μάθω είναι αν όντως τώρα απαγορεύεται να το κάνουμε πότε θα είμαστε σε θέση να εμβολιαστουμε? Αφού η προσπάθεια δεν σταματάει ποτε

πρίν από 36 λεπτά , elise είπε:

κυριακη πρωι ητανε αρνητικο, και κυριακη βραδακι ητανε θετικο,.. οπως ητανε αναμενομενο δλδ. ξεκινησαμε επαφες κατευθειαν το ιδιο βραδυ και μια το επομενο βραδυ ! για να δουμε ! 
ααχχχ  σκεφτομαι να μην κανω... να περιμενω το αργοτερο 30η μερα βραδυ, αν δεν εμφανιστει η καταρραμενη τοτε θα ξερω ! χιχιχι
αντε μαζι να ερθουμε με καλα νεα σε λιγες μερες :D:D
οταν λες κανει σκαμπανεβασματα η lh τι εννοεις. οταν βγαινει θετικο το ξαναελεγχεις και βλεπεις αρνητικο πχ λιγο αργοτερα?

Κοριτσάρα μου αν η περίοδος σου είναι σταθερή πάντα τότε αν δεν κρατιέται θαρρώ θα δείξει 1 με 2 μέρες πριν...εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mommy39 είπε:

Καλησπερα.. κορίτσια με το εμβολιο πως δηλώνετε οτι θελουμε βα τεκνοποιήσουμε για να κάνουνε το Pfizer? Απο το γιατρο; Ή κατι κανουμε μόνες μας; 

δεv μπορεις vα το καvεις ακομα πρεπει vα περιμεvεις vα αvοιξει η πλατφορμα κ για τα αλλα εμβολια. το 30-39 εχει αvοιξει μοvο για οσους θελουv vα καvουv το Astrazeneca. αv δεv μπορεις για λογους τεκvοποιησης περιμεvεις vα δοθει το οκ κ vα αvοιξει η πλατφορμα για ολα τα εμβολια. Λογικα σε λιγους μηvες θα ;vοιξει. 

πρίν από 41 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί δεν γνωρίζω.πιστευω είναι οι μόνοι αρμόδιοι να μας κατευθύνουν. Αυτό που θέλω πιο πολύ να μάθω είναι αν όντως τώρα απαγορεύεται να το κάνουμε πότε θα είμαστε σε θέση να εμβολιαστουμε? Αφού η προσπάθεια δεν σταματάει ποτε

Κοριτσάρα μου αν η περίοδος σου είναι σταθερή πάντα τότε αν δεν κρατιέται θαρρώ θα δείξει 1 με 2 μέρες πριν...εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Δεv εχει αvοιξει ακομα η πλατφορμα για αλλα εμβολια σε αυτες τις ηλικιες. Το Astrazeneca k το jonson δωσαv οδηγια vα μηv γιvετε απο κοπελες που θελουv vα καvουv παιδι το επομεvο εξαμηvο. Τα αλλα τα επιτρεψαv αλλα δεv εχει αvοιξει ακομα η ηλικια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2021 at 12:54 ΜΜ, Pontikis είπε:

Θα σου ελεγα να πας σε εναν ενδοκρινολογο για να ελεγξεις αρχικα θυροειδη και τις ορμονες που σχετιζονται με μεταβολισμο και τη γονιμοτητα και μετα σε εναν ειδικο υποβοηθουμενης αναπαραγωγης. Δεν εχεις να χασεις τιποτα εστω και εαν προσπαθεις φυσικα. Εχετε αποφασισει οτι πατε μονο με φυσικη συλληψη? 

Έχουμε κάνει δύο αποτυχημένες προσπάθειες με διέγερση. Μπορούσαμε να προσπαθήσουμε με φυσικούς κύκλους αλλά δεν το επιχειρήσαμε. FSH τρίτης μέρας έχω 10.60 και Ε2 89.

On 24/4/2021 at 10:39 ΜΜ, Agatte είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Είναι ενδείξεις όλα αυτά που αναφέρεις αλλά χωρίς εξετάσεις, δεν μπορείς να ξέρεις. Κλείσε ραντεβού με έναν ενδοκρινολογο και θα σε κατευθύνει σχετικά. Έχεις άλλο παιδάκι ή προσπαθείτε για το πρώτο; 

Έχω ένα παιδάκι 6 χρονών.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , με βάση το τεστακι έκανα ωορρηξία το πρωί σήμερα. Εμείς είχαμε μια επαφή εχθές αργα το απόγευμα, να εχουμε επαφή και σήμερα και αύριο;;; Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τεστακι και έχω μπερδευτεί...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , με βάση το τεστακι έκανα ωορρηξία το πρωί σήμερα. Εμείς είχαμε μια επαφή εχθές αργα το απόγευμα, να εχουμε επαφή και σήμερα και αύριο;;; Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τεστακι και έχω μπερδευτεί...

Καλώς την!!! Εμένα τα τεστ ωορρηξίας με μπερδευαν πάντα. Θα σου πρότεινα όμως να έχεις και σήμερα και αύριο και μεθαύριο και όσο αντέχετε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , με βάση το τεστακι έκανα ωορρηξία το πρωί σήμερα. Εμείς είχαμε μια επαφή εχθές αργα το απόγευμα, να εχουμε επαφή και σήμερα και αύριο;;; Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τεστακι και έχω μπερδευτεί...

 

17 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Εμένα τα τεστ ωορρηξίας με μπερδευαν πάντα. Θα σου πρότεινα όμως να έχεις και σήμερα και αύριο και μεθαύριο και όσο αντέχετε!!!

εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος οτι οταν το τεστακι βγει θετικο, επαφες την ιδια μερα και τις 2 επομενες, μετα σταματαει η ωορρηξια και δεν δυναται η συλληψη

δεδομενου φυσικα οτι ο οργανισμος λειτουργει σωστα..

εχω μια ερωτηση για ολες κοριτσια

εσεις που εχετε ήδη παιδακια και προσπαθειτε τωρα και για αλλο, ειχατε δυσκολιες και προβληματα στη συλληψη και των πρωτων παιδιων σας ή τα θέματα προεκυψαν μετεπειτα ?

On 26/4/2021 at 4:35 ΜΜ, Klelia81 είπε:

Ποτε σου βγήκε θετικό το τεστ? Εμενα Σαββατο επαφές ειχαμε και εμείς φουλ αλλα δεν εχω ελπιδες με τα σκαμπανεβασματα που κανει η lh.  Τεστάκι να κάνεις όταν θα νιωθεις έτοιμη και εύχομαι να είναι θετικότατο!!

σ ευχαριστω πολυ ! μακαρι να βγει θετικο.... μεσα στο σ/κ μπορω να ξερω με τεστ αλλιως δευτερα αν δεν εμφανιστει η καταρραμενη θα ξερω... 
δυσκολο οντως με μη σταθερη lh να ξερεις... αγχωτικο το καταλαβαινω απολυτα ! ελπιζω παντως οι προσπαθειες που καναμε αυτο το μηνα να μην αποβουν ακαρπες και να φουσκωσουμε παρεα χιχι :wub:

  • Ευχαριστώ 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...