Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

1 hour ago, TATAKI είπε:

Μην σκέφτεσαι την δουλειά αλλά ουτε τα αφεντικά σου καθόλου. Πες μια δικαιολογία και μην πας. Δεν αξίζει μπροστά σε αυτά που έρχονται. Στο λέω εγώ που πάντα έβαζα τη δουλειά μου αρκετά υψηλότερα από τι της άξιζε. Και κατάλαβα τώρα, με διάφορα σκηνικά που έγιναν αυτή την δύσκολη περίοδο για εμένα, πως δεν άξιζε και δεν αξίζει. 

Έχεις δίκιο σε ότι λες. Ανασφάλεια νιώθω μη με διώξουν δεν τους αρέσουν οι αλλαγές!!! Όπως κ να έχει όμως πάνω από όλα βάζω την προσπάθεια μου και τίποτα δε θα με σταματήσει!!!

1 hour ago, Klelia81 είπε:

Λες δεν εχει σημασία που το είδα μετά απο 20 λεπτά; Για γραμμες εξατμισης διαβαζω και αγχονομαι.

Τόσα μάτια είδαμε βρε ότι αχνοφαινεται το θετικό!!! Μην αγχώνεσαι...άσε εμάς να τρώμε τα λυσακα μας μέχρι να ξανακάνεις τεστακι να πάρει φωτιά η ομάδα!!!!

Καταλαβαίνω την αγωνία σου στη θέση σου θα είχα πάρει τους δρόμους να βρω εφημερεύον φαρμακείο να πάρω κ άλλο τεστακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Flolipop said:

Θετικό είναι @Klelia81 μου!

@TATAKI μου χαίρομαι που συνέρχεσαι σιγά σιγά. Ήταν και είναι δύσκολη περίοδος , το γνωρίζω πολύ πολύ καλά, αλλά ξέρω πως έρχεται η στιγμή που τα αφήνουμε όλα πίσω και συνεχίζουμε. Εύχομαι όλα τα καλά για σενα και την οικογένεια σου. 

Καλή μου Φωτεινούλα σε ευχαριστώ πολύ. Ξέρω πως με καταλαβαίνεις και εσύ και άλλα κορίτσια που δυστυχώς έχουν βρει σε αυτή την κατάσταση. Εύχομαι Καλή Ανάσταση, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , TATAKI είπε:

Καλή μου Φωτεινούλα σε ευχαριστώ πολύ. Ξέρω πως με καταλαβαίνεις και εσύ και άλλα κορίτσια που δυστυχώς έχουν βρει σε αυτή την κατάσταση. Εύχομαι Καλή Ανάσταση, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου. 

Γλυκειά μου επέστρεψες..σε είχα στο μυαλό μου...σε νιώθουμε κ εγώ κ τα κορίτσια που ζήσαμε απώλειες..κ όλα τα κορίτσια εδώ μέσα συμποναει η μία την άλλη έτσι κ αλλιώς...να δεις τώρα μπροστα και αν νιώθεις έτοιμη ξεκινάς με το οκ του γιατρού κ όλα θα πάνε καλά..

πρίν από 37 λεπτά , TATAKI είπε:

Καλή μου Φωτεινούλα σε ευχαριστώ πολύ. Ξέρω πως με καταλαβαίνεις και εσύ και άλλα κορίτσια που δυστυχώς έχουν βρει σε αυτή την κατάσταση. Εύχομαι Καλή Ανάσταση, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου. 

Γλυκειά μου επέστρεψες..σε είχα στο μυαλό μου...σε νιώθουμε κ εγώ κ τα κορίτσια που ζήσαμε απώλειες..κ όλα τα κορίτσια εδώ μέσα συμποναει η μία την άλλη έτσι κ αλλιώς...να δεις τώρα μπροστα και αν νιώθεις έτοιμη ξεκινάς με το οκ του γιατρού κ όλα θα πάνε καλά..

Καλό Πάσχα κοριτσάκια ..εύχομαι να γεμίσουν όλες οι κοιλιτσες..σε λίγο να λεμε μόνο ευχάριστα..

3 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες!! 

Θέλω μια βοήθεια. Εχω ανεβασει στο προφιλ μου ενα τεστ εγκυμοσυνης. Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι θετικο?

Σας ευχαριστώ καλή Ανάσταση σε όλες μας!!!

 

Κλέλια μου αν και έχω κάνει τσουβαλια τεστ στην καριέρα μου δεν έχω κάνει ποτέ αυτό με τον Σταύρο..για να μην αγχώνεσαι σε σχέση με τις γραμμές εξάτμισης και την ώρα που μεσολάβησε περίμενε μέχρι Τετάρτη και κάνε μια χοριακη να είσαι σίγουρη...εύχομαι τα καλύτερα από την ψυχή μου..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klelia81 said:

Καλησπέρα κοριτσάρες!! 

Θέλω μια βοήθεια. Εχω ανεβασει στο προφιλ μου ενα τεστ εγκυμοσυνης. Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι θετικο?

Σας ευχαριστώ καλή Ανάσταση σε όλες μας!!!

 

Κι εγω βλεπω εναν αχνο σταυρο και μακαρι να ειναι οντως θετικο στο ευχομαι ολοψυχα!! Την πρωτη φορα που ειχα μεινει εγκυος ηταν και μενα ετσι αχνο αλλα εγω δεν το προσεξα και το περασα για αρνητικο. Παρολαυτα δεν το ειχα πεταξει, και οταν δεν μου ερχοταν η περιοδος, το ξανακοιταξα τυχαια και τοτε προσεξα την πιο αχνη γραμμη του κοσμου! Και εφοσων εισαι και 5 μερες σχεδον πριν τη περιοδο ειναι απολυτα φυσιολογικο να ειναι τοσο αχνο! Αχ μακαρι πραγματικα! 

@ΤΑΤΑΚΙ  πολυ χαιρομαι που επεστρεψες! Μακαρι ολο αυτο να γινει μια μακρυνη αναμνηση συντομα! Σιγουρα ξεχνιεται πολυ δυσκολα και θελει πολυ κουραγιο και δυναμη, αλλα ευχομαι πολυ πολυ γρηγορα να ξαναμπεις δυναμικα στο παιχνιδι και συντομα να ξαναφουσκωσει η κοιλιτσα!

Και ευχομαι σε ολες σας κοριτσια πολυ πολυ συντομα πολλες φουσκωκοιλιτσες μπαλονιτσες! Μακαρι ο Μαης των λουλουδιων να φερει σε ολες τα πολυποθυτα λουλουδακια! ❤

@Chrussa1982 βλεπω ξεκινας δυναμικοτατα τη προσπαθεια και ευχομαι συντομα και διπλο θαυματακι στη κοιλιτσα! Και μην καθεσαι να σκας για τη δουλεια, δεν το αξιζει, πραγματικα. Ξερω οτι σε αγχωνει και σε προβληματιζει γιατι δυστυχως εχω κι εγω αυτο το "ελαττωμα" (απο τη 1η μερα εγκυμοσυνης εχω αγχος για το τι θα γινει τους μηνες που θα λειπω και πως θα.βγει η δουλεια και πως θα τη παλεψουν οι συναδελφοι μου χωρις ρεπο και αδεια αυτους τους μηνες και αλλες τετοιες μπαρουφες...) αλλα δεν αξιζει, γιατι ο στοχος σου ειναι πολυ ανωτερος και ιερος απο καθε ειδους δουλεια! Και ναι, εχουμε αναγκη τη δουλεια αλλα οι πρωτεραιοτητες σου αυτη τη στιγμη ειναι αλλες! Γι αυτο φοκους στα σπορακια! ❤ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klelia81 said:

Λες δεν εχει σημασία που το είδα μετά απο 20 λεπτά; Για γραμμες εξατμισης διαβαζω και αγχονομαι.

Αγάπη μου δεν νομίζω, εγώ λέω να το χαρείς και να μην αγχώνεσαι με το καλό την Τετάρτη πήγαινε για χοριακη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Καλήμερα κορίτσια χρόνια πολλά Χριστός ανέστη καλό Πάσχα να έχουμε :x

Αληθώς Ανέστη! Καλό Πάσχα υγεία να έχουμε εμείς και οι οικογένειες μας!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2021 at 3:41 ΜΜ, Klelia81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες!! 

Θέλω μια βοήθεια. Εχω ανεβασει στο προφιλ μου ενα τεστ εγκυμοσυνης. Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι θετικο?

Σας ευχαριστώ καλή Ανάσταση σε όλες μας!!!

 

Κοριτσάκι μου γλυκό... Όσα τεστ ίδια με το δικό σου έχω κάνει, όταν ήταν αρνητικά, παρεμεναν αρνητικά όση ώρα και αν περνούσε! Ψευδως αρνητικό λένε υπάρχει, ψευδως θετικό, όχι. Ψευδως θετικό μπορεί να βγει μόνο αν η θεραπεία γονιμότητας που ακολουθεί μια γυναίκα, έχει μέσα την ορμονη της χοριακης γοναδοτροπινης. Τα serpafar απ' όσο κοίταξα, δεν έχουν. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχει γίνει το θαύμα και το επόμενο να είναι τέρμα θετικό! 

On 1/5/2021 at 3:58 ΜΜ, TATAKI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και Καλή Ανάσταση. Να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας και να αποκτήσουμε το θαύμα της ζωής που τόσο όλες λαχταρούμε. Δεν σας έχω ξεχάσει, διάβαζα τα νέα σας και ας χάθηκα για λίγο. Είχα ανάγκη να προσπαθήσω να βρω τα πατήματά μου, να μπορέσω να διαχειριστώ την απώλειά μου. Το προσπαθώ κάθε μέρα. Έτρεξα για κάποιες εξετάσεις και ήταν καλές και μένει ένας έλεγχος σε αιματολόγο. Η ιστολογική καθαρή και αναμένω το αποτέλεσμα του καρυότυπου. @Chrussa1982 μου σου εύχομαι ολόψυχα τον επόμενο μήνα να έρθει και ένα και δύο μωράκια. Αγγίζεις τον στόχο σου γλυκιά μου. @Agatte μου εμείς μαζί αυτή την περίοδο. Χαλαρώνουμε...Αναγκαία κάποιες φορές η ανάπαυλα. @Klelia81 μου βλέπω σταυρό βρε κούκλα μου. Αχνό αλλά εκεί είναι. Νιώθω πως ήρθε το πολυπόθητο και πόσο με συγκινεί δεν μπορώ να σου περιγράψω. Πότε δεν περιμένεις; 

Τατακι μου γλυκό welcome back. Έτσι όπως το είπες. Απαραίτητη η ανάπαυλα ανεξαρτήτως συνθηκών. Εύχομαι σύντομα ο οργανισμός σου να επανέλθει και να κανεις μια δυναμική επιστροφή στην κατάκτηση του ονείρου! Εγώ μένω στα ίδια, είμαι πολύ χαλαρή και ήρεμη, αποδέχτηκα το κάθε ενδεχόμενο και αισθάνομαι ευγνώμων και πλήρης. Πλησιάζει ο καιρός για την επανάληψη του ορμονικου ελέγχου. Θα ψάξω μήπως βρω κάποιον καλό ενδοκρινολογο αναπαραγωγής, για να είμαι καλυμμένη και από εκεί κι έπειτα, ό,τι θέλει ας γίνει με το θέμα αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλες. Να είμαστε πάντα καλά, να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας και να είμαστε δυνατές να κυνηγάμε τα ονειρά μας. @Emilly800 και @depifish και εμένα μου λείψατε πολύ. Σας εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας και ο χρόνος να κυλήσει γρήγορα μέχρι τη στιγμή που θα έρθει η ώρα να τα πάρετε στην αγκαλιά σας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Χρόνια Πολλά σε όλες. Να είμαστε πάντα καλά, να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας και να είμαστε δυνατές να κυνηγάμε τα ονειρά μας. @Emilly800 και @depifish και εμένα μου λείψατε πολύ. Σας εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας και ο χρόνος να κυλήσει γρήγορα μέχρι τη στιγμή που θα έρθει η ώρα να τα πάρετε στην αγκαλιά σας.

Και εγώ με την σειρά μου θα σου ευχηθώ γλυκούλα να μην το βάλεις κάτω κ θα ξαναγίνει το θαύμα σου...να σκέφτεσαι μόνο ότι στην ηλικία μας εσύ έμεινες έγκυος μέσα σε τέσσερις;;;πέντε μήνες;;;;το τίποτα δηλαδή που σημαίνει είσαι πολύ γόνιμη κ με σωστή φροντίδα αυτή την φορά θα πάει καλά..δες και εμένα.....όσοι μου λένε καμία καλή κουβέντα μου λένε...μπράβο επιμονή βρε κορίτσι ....αυτό είναι ο καλός λόγος γιατί οι περισσότεροι στον περίγυρο κάνουν ότι δεν βλέπουν την κοιλιά μου κ σαν να μην συμβαίνει τίποτα...μάλλον με έχουν για την γυναίκα με τις αποβολές κ σου λέει τι να την ευχηθώ την καημένη χαχαχαχα...θα τα πούμε έν καιρώ τώρα..δρομολογισε και αιματολογο όπως είπες και στα κοντά κορίτσι μου γιατί μετά την αποβολή αν συνεβη θρομβοφιλια στην εγκυμοσύνη μένουν για λίγο οι τιμές πειραγμενος και μετά γίνονται πάλι νορμάλ όποτε νωρίς εξετασου να τσιμπήσετε τυχόν θρομβοφιλια...

 

Χριστός ανέστη σε όλες κορίτσια μου...γερά μωράκια στην αγκαλιά να έχουμε όλες σε λίγους μήνες..έχει για όλους ο Θεός γιατί όχι κ για μας...πίστη και υπομονή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Emilly800 είπε:

Και εγώ με την σειρά μου θα σου ευχηθώ γλυκούλα να μην το βάλεις κάτω κ θα ξαναγίνει το θαύμα σου...να σκέφτεσαι μόνο ότι στην ηλικία μας εσύ έμεινες έγκυος μέσα σε τέσσερις;;;πέντε μήνες;;;;το τίποτα δηλαδή που σημαίνει είσαι πολύ γόνιμη κ με σωστή φροντίδα αυτή την φορά θα πάει καλά..δες και εμένα.....όσοι μου λένε καμία καλή κουβέντα μου λένε...μπράβο επιμονή βρε κορίτσι ....αυτό είναι ο καλός λόγος γιατί οι περισσότεροι στον περίγυρο κάνουν ότι δεν βλέπουν την κοιλιά μου κ σαν να μην συμβαίνει τίποτα...μάλλον με έχουν για την γυναίκα με τις αποβολές κ σου λέει τι να την ευχηθώ την καημένη χαχαχαχα...θα τα πούμε έν καιρώ τώρα..δρομολογισε και αιματολογο όπως είπες και στα κοντά κορίτσι μου γιατί μετά την αποβολή αν συνεβη θρομβοφιλια στην εγκυμοσύνη μένουν για λίγο οι τιμές πειραγμενος και μετά γίνονται πάλι νορμάλ όποτε νωρίς εξετασου να τσιμπήσετε τυχόν θρομβοφιλια...

 

Χριστός ανέστη σε όλες κορίτσια μου...γερά μωράκια στην αγκαλιά να έχουμε όλες σε λίγους μήνες..έχει για όλους ο Θεός γιατί όχι κ για μας...πίστη και υπομονή..

Χρόνια πολλά εγκυουλα μας γλυκιά!!!πάντα με έναν λόγο παρηγοριάς για όλες μας!!! 

Τα μωράκια μας είναι στο δρόμο για όλες το πιστεύω πολύ δυνατά αυτό!!! Έχουμε ταλαιπωρηθεί άλλες λίγο άλλες περισσότερο αλλά θα έρθει η ανταμοιβή και για εμας!! Έχω ιδιαίτερη αγωνία για την @Klelia81 μας να κάνει ένα τεστ η μια χοριακη μεθαύριο να αρχίσουν τα γλέντια. Εν τω μεταξύ Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο και εγώ να δούμε αν κατέβασα ωοθηλακια και πόσο βοήθησαν οι ενέσεις. Ελπίζω να έχω ένα καλό αποτέλεσμα και γιατί όχι να πετύχω κιόλας με την πρώτη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Χρόνια πολλά εγκυουλα μας γλυκιά!!!πάντα με έναν λόγο παρηγοριάς για όλες μας!!! 

Τα μωράκια μας είναι στο δρόμο για όλες το πιστεύω πολύ δυνατά αυτό!!! Έχουμε ταλαιπωρηθεί άλλες λίγο άλλες περισσότερο αλλά θα έρθει η ανταμοιβή και για εμας!! Έχω ιδιαίτερη αγωνία για την @Klelia81 μας να κάνει ένα τεστ η μια χοριακη μεθαύριο να αρχίσουν τα γλέντια. Εν τω μεταξύ Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο και εγώ να δούμε αν κατέβασα ωοθηλακια και πόσο βοήθησαν οι ενέσεις. Ελπίζω να έχω ένα καλό αποτέλεσμα και γιατί όχι να πετύχω κιόλας με την πρώτη. 

Καλημέρα κοριτσια μου και απο μένα!! Εκανα και σημερα ενα τεστακι τελικα. Δεν μπορω να πω οτι ειναι πιο εντονο απο το προχθεσινο μπορω ομως να πω πως η γραμμη ειναι πιο παχιά απο το προηγουμενο. Χρωμα βλεπω υπαρχει δεν ξερω αν το βλεπετε και εσεις. Προσπαθησα να το βγαλω μια καλη να το ανεβασω αλλα ειναι παρα πολυ αχνη η γραμμη. Το θετικό ειναι οτι φάνηκε απο την αρχή. Δεν ξερω ειλικρινα μπορει και να κανουν παρτι οι ορμονες μου δε ξερω. Δεν θα κανω αλλο. Την Πεμπτη θα παω για χοριακη.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Klelia81 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου και απο μένα!! Εκανα και σημερα ενα τεστακι τελικα. Δεν μπορω να πω οτι ειναι πιο εντονο απο το προχθεσινο μπορω ομως να πω πως η γραμμη ειναι πιο παχιά απο το προηγουμενο. Χρωμα βλεπω υπαρχει δεν ξερω αν το βλεπετε και εσεις. Προσπαθησα να το βγαλω μια καλη να το ανεβασω αλλα ειναι παρα πολυ αχνη η γραμμη. Το θετικό ειναι οτι φάνηκε απο την αρχή. Δεν ξερω ειλικρινα μπορει και να κανουν παρτι οι ορμονες μου δε ξερω. Δεν θα κανω αλλο. Την Πεμπτη θα παω για χοριακη.

Ανέβασε το να το δούμε! Ίσως είναι πολύ αρχή ακόμα και γι αυτό δε γίνεται πιο έντονη η γραμμή. Σίγουρα βέβαια η χοριακή είναι πιο αξιόπιστη! Σε ποια μέρα του κυκλου σου είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...