Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Ανέβασε το να το δούμε! Ίσως είναι πολύ αρχή ακόμα και γι αυτό δε γίνεται πιο έντονη η γραμμή. Σίγουρα βέβαια η χοριακή είναι πιο αξιόπιστη! Σε ποια μέρα του κυκλου σου είσαι τώρα; 

Το εχω ανεβασει. 29η


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Klelia81 είπε:

Το εχω ανεβασει. 29η

Sorry, τώρα το ειδα. Ναι, αχνοφαίνεται μια γραμμή. Για να αποκλείσουμε τα φάρμακα, πέρα από τα σερπαφαρ, τι άλλο πήρες; τι σύσταση είχε και πότε πήρες τελευταία φορά ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agatte είπε:

Sorry, τώρα το ειδα. Ναι, αχνοφαίνεται μια γραμμή. Για να αποκλείσουμε τα φάρμακα, πέρα από τα σερπαφαρ, τι άλλο πήρες; τι σύσταση είχε; 

Οιστρογονα για το ενδομητριο. Δεν πηρα κατι αλλο. Και τα πηρα απο την 9η μεχρι 16η μερα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Klelia81 είπε:

Οιστρογονα για το ενδομητριο. Δεν πηρα κατι αλλο. Και τα πηρα απο την 9η μεχρι 16η μερα.

OK επομενως δεν έκανες pregnyl ή κάτι τέτοιο. Άρα δεν είναι από τα φάρμακα. Κοριτσάκι μου... Έφυγες για χοριακη! Πήρες το γιατρό τηλέφωνο; ίσως χρειαστεί να πάρεις προγεστερονη. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Emilly800 said:

Και εγώ με την σειρά μου θα σου ευχηθώ γλυκούλα να μην το βάλεις κάτω κ θα ξαναγίνει το θαύμα σου...να σκέφτεσαι μόνο ότι στην ηλικία μας εσύ έμεινες έγκυος μέσα σε τέσσερις;;;πέντε μήνες;;;;το τίποτα δηλαδή που σημαίνει είσαι πολύ γόνιμη κ με σωστή φροντίδα αυτή την φορά θα πάει καλά..δες και εμένα.....όσοι μου λένε καμία καλή κουβέντα μου λένε...μπράβο επιμονή βρε κορίτσι ....αυτό είναι ο καλός λόγος γιατί οι περισσότεροι στον περίγυρο κάνουν ότι δεν βλέπουν την κοιλιά μου κ σαν να μην συμβαίνει τίποτα...μάλλον με έχουν για την γυναίκα με τις αποβολές κ σου λέει τι να την ευχηθώ την καημένη χαχαχαχα...θα τα πούμε έν καιρώ τώρα..δρομολογισε και αιματολογο όπως είπες και στα κοντά κορίτσι μου γιατί μετά την αποβολή αν συνεβη θρομβοφιλια στην εγκυμοσύνη μένουν για λίγο οι τιμές πειραγμενος και μετά γίνονται πάλι νορμάλ όποτε νωρίς εξετασου να τσιμπήσετε τυχόν θρομβοφιλια...

 

Χριστός ανέστη σε όλες κορίτσια μου...γερά μωράκια στην αγκαλιά να έχουμε όλες σε λίγους μήνες..έχει για όλους ο Θεός γιατί όχι κ για μας...πίστη και υπομονή..

Εμιλίτσα είχα πάρει τηλέφωνο σε αιματολόγο με εξειδίκευση σε κύηση και μου είπαν να αδιαθετήσω πρώτα και μετά να με δει. Σε αυτόν ωστόσο πάει η μισή Αθήνα. Πίστευα και εγώ πως κοντά πρέπει να με δει αλλά έτσι μου είπαν. Θα ξαναπάρω να ξαναρωτήσω. Η κουμπάρα μου που πήγαινε σε αυτόν της είχε ξεκινήσει ενέσεις προληπτικά μετά από 2 αποβολές. Όλα θα τα ρωτήσω. Με έχετε κάνει εξπέρ σε όλα και σας ευχαριστώ. Περιμένω και τον καρυότυπο να δω τι θα δείξει και εκεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Agatte είπε:

OK επομενως δεν έκανες pregnyl ή κάτι τέτοιο. Άρα δεν είναι από τα φάρμακα. Κοριτσάκι μου... Έφυγες για χοριακη! Πήρες το γιατρό τηλέφωνο; ίσως χρειαστεί να πάρεις προγεστερονη. 

Τον πηρα ναι. Μου τα εψαλλε λιγο η αληθεια ειναι γιατι μου ειπε πως εγω ειδικα καλό θα ειναι να μη κανω τεστ εμποριου και κυριως πριν την καθυστερηση. Του ειπα να παω πεμπτη για χοριακη και μου ειπε Δευτερα. Σιγα μη περιμενω εγω μεχρι τη Δευτερα. Δεν μου ειπε κατι για προγεστερονη. Εχω ομως vasclor λες να βαλω;


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klelia81 said:

Τον πηρα ναι. Μου τα εψαλλε λιγο η αληθεια ειναι γιατι μου ειπε πως εγω ειδικα καλό θα ειναι να μη κανω τεστ εμποριου και κυριως πριν την καθυστερηση. Του ειπα να παω πεμπτη για χοριακη και μου ειπε Δευτερα. Σιγα μη περιμενω εγω μεχρι τη Δευτερα.

Καλά όλοι έτσι λένε σε όλες μας, οχι τεστ πριν την καθυστέρηση και χοριακή με κάποιες μέρες καθυστέρησης.  Να πας όποτε θέλεις βρε κορίτσι, αλλες αντέχουν να περιμένουν και άλλες όχι. Οτι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Klelia81 είπε:

Τον πηρα ναι. Μου τα εψαλλε λιγο η αληθεια ειναι γιατι μου ειπε πως εγω ειδικα καλό θα ειναι να μη κανω τεστ εμποριου και κυριως πριν την καθυστερηση. Του ειπα να παω πεμπτη για χοριακη και μου ειπε Δευτερα. Σιγα μη περιμενω εγω μεχρι τη Δευτερα. Δεν μου ειπε κατι για προγεστερονη. Εχω ομως vasclor λες να βαλω;

Δεν ξέρω τι είναι αυτό. Μη βάζεις τίποτα. Αν έχεις φυλλικό οξύ, ξεκινά το έτσι ώστε αν είναι όντως εγκυμοσύνη να εχεις απόθεμα. Ούτε εγώ θα κρατιόμουν μέχρι τη Δευτέρα για χοριακη... Χθες με το που είδα το τεστ σου, μπήκα να διαβάσω για τα φάρμακα. Για το pregnyl μόνο έλεγε πως δίνει ψευδως θετικό μέχρι 10 μέρες μετά τη λήψη του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , TATAKI είπε:

Καλά όλοι έτσι λένε σε όλες μας, οχι τεστ πριν την καθυστέρηση και χοριακή με κάποιες μέρες καθυστέρησης.  Να πας όποτε θέλεις βρε κορίτσι, αλλες αντέχουν να περιμένουν και άλλες όχι. Οτι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. 

Ναι λέω για Πέμπτη και αν οντως ειμαι εγκυος να την επαναλάβω Δευτέρα. Πφφ θα σκάσω.

πρίν από 2 λεπτά , Agatte είπε:

Δεν ξέρω τι είναι αυτό. Μη βάζεις τίποτα. Αν έχεις φυλλικό οξύ, ξεκινά το έτσι ώστε αν είναι όντως εγκυμοσύνη να εχεις απόθεμα. Ούτε εγώ θα κρατιόμουν μέχρι τη Δευτέρα για χοριακη... Χθες με το που είδα το τεστ σου, μπήκα να διαβάσω για τα φάρμακα. Για το pregnyl μόνο έλεγε πως δίνει ψευδως θετικό μέχρι 10 μέρες μετά τη λήψη του. 

Προγεστερονη ειναι κρεμα κολπικη. Φυλλικο οξύ δεν εχω.  


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Δεν ξέρω τι είναι αυτό. Μη βάζεις τίποτα. Αν έχεις φυλλικό οξύ, ξεκινά το έτσι ώστε αν είναι όντως εγκυμοσύνη να εχεις απόθεμα. Ούτε εγώ θα κρατιόμουν μέχρι τη Δευτέρα για χοριακη... Χθες με το που είδα το τεστ σου, μπήκα να διαβάσω για τα φάρμακα. Για το pregnyl μόνο έλεγε πως δίνει ψευδως θετικό μέχρι 10 μέρες μετά τη λήψη του. 

Η pregnyl k ovitrele που κάνουν για να σπάσουν τα αβγά μετά από την διέγερση που έκανε η Κλέλια βγάζουν θετικό...αλλά από τι κατάλαβα η Κλέλια δεν έκανε την ένεση..το θέμα είναι να κάνει την χοριακη της κ εννοείται όποτε θέλει κ όχι με καθυστέρηση για να ξέρει καλύτερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Klelia81 είπε:

Ναι λέω για Πέμπτη και αν οντως ειμαι εγκυος να την επαναλάβω Δευτέρα. Πφφ θα σκάσω.

Προγεστερονη ειναι κρεμα κολπικη. Φυλλικο οξύ δεν εχω.  

που μπορω να δω το τεστ σου ?
 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κόρες!!!! Τελευταία μέρα καθισιου για εμένα από αύριο ξανά μάνα ρουτίνα χαχαχαχαχα. @Klelia81 έχω σκάσει με την περίπτωσή σου!!! Άντε να πας για χοριακη να έχουμε ευχάριστα. Εγώ αύριο πρωί πάω για υπέρηχο. Θα είναι η 6η μέρα διέγερσης οπότε ίσως ο γιατρός δει τι έχω κατεβάσει και τι γίνεται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...