Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημερούδια κόρες!!!! Τελευταία μέρα καθισιου για εμένα από αύριο ξανά μάνα ρουτίνα χαχαχαχαχα. @Klelia81 έχω σκάσει με την περίπτωσή σου!!! Άντε να πας για χοριακη να έχουμε ευχάριστα. Εγώ αύριο πρωί πάω για υπέρηχο. Θα είναι η 6η μέρα διέγερσης οπότε ίσως ο γιατρός δει τι έχω κατεβάσει και τι γίνεται.

Καλημέρα κοριτσάρα!! Εγω θεωρω πως θα καταρριψω και τα τεστ εγκυμοσυνης εκτος απο τα οωρρηξιας. Δεν πιστευω οτι είμαι. Την χοριακη θα την κανω αν δεν ερθει περιοδος αλλα παταω καλα στα ποδια μου και δεν ενθουσιαζομαι. Ευχομαι πραγματικα αυριο να δεις πολλα αυγουλακια!!! 

  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Klelia81 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρα!! Εγω θεωρω πως θα καταρριψω και τα τεστ εγκυμοσυνης εκτος απο τα οωρρηξιας. Δεν πιστευω οτι είμαι. Την χοριακη θα την κανω αν δεν ερθει περιοδος αλλα παταω καλα στα ποδια μου και δεν ενθουσιαζομαι. Ευχομαι πραγματικα αυριο να δεις πολλα αυγουλακια!!! 

Καλά κάνεις και δεν πετάς στα σύννεφα είσαι δύσκολη περίπτωση κακά τα ψέματα αλλά κρατά και μια στάλα αισιοδοξίας γιατί όχι δηλαδή?? 

Μακάρι να δει αρκετά αυγουλάκια να ησυχάσω και εγώ. Το καλό του γιατρού είναι ότι δεν έταξε λαγούς με πετραχήλια. Με πάει βήμα βήμα τύπου πάμε και βλέπουμε. Αύριο θα μπει στο πρόγραμμα και η δεύτερη ένεση για να μπουσταρει κι άλλο το σύστημα. Αλλά ρε φιλενάδα δεν σου κρύβω ότι έχω τον ενθουσιασμό της Πρωταρας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλά κάνεις και δεν πετάς στα σύννεφα είσαι δύσκολη περίπτωση κακά τα ψέματα αλλά κρατά και μια στάλα αισιοδοξίας γιατί όχι δηλαδή?? 

Μακάρι να δει αρκετά αυγουλάκια να ησυχάσω και εγώ. Το καλό του γιατρού είναι ότι δεν έταξε λαγούς με πετραχήλια. Με πάει βήμα βήμα τύπου πάμε και βλέπουμε. Αύριο θα μπει στο πρόγραμμα και η δεύτερη ένεση για να μπουσταρει κι άλλο το σύστημα. Αλλά ρε φιλενάδα δεν σου κρύβω ότι έχω τον ενθουσιασμό της Πρωταρας 

Και καλα κανεις και εχεις τον ενθουσιασμό!! Η κακή ψυχολογια δεν ειναι υπερ μας σε τετοιες καταστασεις. Ολα καλα θα πανε κοριτσαρα γιατι ολες το αξιζουμε!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειστε εδώ ?? 

ακουστε τι εγινε, πηρα τεστ εχτες για να κανω το πρωι, εντωμεταξυ σημερα το πρωι ετρεμα και  γενικα ειχα αγχος και δε το εκανα, κατουρησα ομως τα "χρησιμα" ούρα, μετα αφου περασε λιγη ωρα "συνηλθα" και ηθελα να το κανω αλλα η ουρηθρα μου ηταν άδεια, πλακωθηκα στα νερα λοιπον και μεσα σε 1,5 ωρα κατουρησα ΑΛΛΑ' καθαρο νερο σχεδον, ... παρολα αυτα το τεστ δειχνει να βγηκε θετικο, τι λετε και εσεις ? θα βαλω φοτο στο προφιλ μου μπειτε να δειτε !

ειμαι ηδη στην 30η μερα απογευμα και η περιοδος δεν εχει εμφανιστει κατι που ειναι σπανιοτατο ζητημα να χει συμβει 1-2 φορες στη ζωη μου και αυτο παλι ΑΝ ειχα μετρησει σωστα και στην 30η το πρωι ητανε εκει αν οντως συνεβη, συνηθως 29η το πρωι η περιοδος ειναι εκει στανταρακι ! 

αχ πειτε μου παιζει να ειναι ψευδες ? εκανα τεραστια βλακεια το ξερω,... ηταν ουρα μιας ώρας μονο, στα καλα τα πρωινά ειχα πολυ αγχος, νταξει πειτε το, ποιο ηλιθια πεθαινεις ..

πεμπτη πρωι -αν δεν προκυψει κατι ανεπιθυμητο- εχω ραντεβου για αιματολογικη


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη !! Χρονια πολλα καθε καλο σας ευχομαι.. Εχω να μπω μερες στο φόρουμ ελπίζω όλες να είστε καλα και να λιγοστεύουμε σιγά σιγά .. εχω μια απορία εκανα τις γνωστές ορμονικές εξεταςεις στη δευτερη νερα του κυκλου.. FSH ήτανε 8 lh 7 . πριν δυο μήνες η FSH ήτανε 14.. τι σηνΙβει αυτο; Ο εξωσωματικός μου ειχε πει οτι οι τιμες ισχυουν για δυο χρονια... αλλα εδω βλέπω Μεταβολή.. 

εγω λογω πασχα κσι εορτών ανέβαλα την προσπάθεια για τροποποιημενο φυδικο για ενα μηνα.. εάν ερθει η πρόοδος ξεκινάω τις ενέσεις κτλ κτλ 

 

@TATAKI  Χαιρομσι που γράφεις και παλι.. εξεταςεις Θρομβοφιλίας εχω κανει σε ειδικευμενο ιατρό.. η θρομβοφιλια εινσι ειτε γενετικά καθοριζομενη ειτε επίκτητη.. μετα σπο αναλυτικό ιστορικό και εξεταση αιματος για πολλές μεταλλάξεις καθορίζεται εάν εχεις ή οχι και τι τύπου.. πολλές φορές πι γυναικολόγοι γράφουν για 2-3 μεταλλάξεις τις ποιο γνωστές πχ παράγοντας v Leiden αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα 2-3 .. καλυτερα πήγαινε σε ειδικό ιατρό.. Εάν ειναι γενετικά καθοριχομενη θρομβοφιλια όποτε κσι να κανεις την εξεταση θα το δουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , elise είπε:

Κοριτσια ειστε εδώ ?? 

ακουστε τι εγινε, πηρα τεστ εχτες για να κανω το πρωι, εντωμεταξυ σημερα το πρωι ετρεμα και  γενικα ειχα αγχος και δε το εκανα, κατουρησα ομως τα "χρησιμα" ούρα, μετα αφου περασε λιγη ωρα "συνηλθα" και ηθελα να το κανω αλλα η ουρηθρα μου ηταν άδεια, πλακωθηκα στα νερα λοιπον και μεσα σε 1,5 ωρα κατουρησα ΑΛΛΑ' καθαρο νερο σχεδον, ... παρολα αυτα το τεστ δειχνει να βγηκε θετικο, τι λετε και εσεις ? θα βαλω φοτο στο προφιλ μου μπειτε να δειτε !

ειμαι ηδη στην 30η μερα απογευμα και η περιοδος δεν εχει εμφανιστει κατι που ειναι σπανιοτατο ζητημα να χει συμβει 1-2 φορες στη ζωη μου και αυτο παλι ΑΝ ειχα μετρησει σωστα και στην 30η το πρωι ητανε εκει αν οντως συνεβη, συνηθως 29η το πρωι η περιοδος ειναι εκει στανταρακι ! 

αχ πειτε μου παιζει να ειναι ψευδες ? εκανα τεραστια βλακεια το ξερω,... ηταν ουρα μιας ώρας μονο, στα καλα τα πρωινά ειχα πολυ αγχος, νταξει πειτε το, ποιο ηλιθια πεθαινεις ..

πεμπτη πρωι -αν δεν προκυψει κατι ανεπιθυμητο- εχω ραντεβου για αιματολογικη

Καλέ ειναι θετικότατο!! Συγχαρητηρια κοριτσαρα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Klelia81 είπε:

Καλέ ειναι θετικότατο!! Συγχαρητηρια κοριτσαρα!!!! 

λες βρε @Klelia81 μου ? θελω να χαρώ και φοβαμαι ! αμα ειναι ετσι να αρχισω να τσιριζω :D μακαρι να πανε ολα καλα, πεμπτη θα χω και την αιματολογικη αλλα οκ αμα και αυριο ΔΕΝ ερθει η ακατανομαστη ε μετα για την επιβεβαιωση θα παω μόνο ! ξεκινησα και φυλλικο οξυ

αντε κοριτσια να παιρνουμε σειρα σιγα σιγα !! ολες με θετικα τεστ συντομαα !!! το γκρουπ μανουλες ιανουαριου-φεβρουαριου 2022 περιμενει να ανοιξει ! εστω μανουλες 2022 !!! 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elise είπε:

Κοριτσια ειστε εδώ ?? 

ακουστε τι εγινε, πηρα τεστ εχτες για να κανω το πρωι, εντωμεταξυ σημερα το πρωι ετρεμα και  γενικα ειχα αγχος και δε το εκανα, κατουρησα ομως τα "χρησιμα" ούρα, μετα αφου περασε λιγη ωρα "συνηλθα" και ηθελα να το κανω αλλα η ουρηθρα μου ηταν άδεια, πλακωθηκα στα νερα λοιπον και μεσα σε 1,5 ωρα κατουρησα ΑΛΛΑ' καθαρο νερο σχεδον, ... παρολα αυτα το τεστ δειχνει να βγηκε θετικο, τι λετε και εσεις ? θα βαλω φοτο στο προφιλ μου μπειτε να δειτε !

ειμαι ηδη στην 30η μερα απογευμα και η περιοδος δεν εχει εμφανιστει κατι που ειναι σπανιοτατο ζητημα να χει συμβει 1-2 φορες στη ζωη μου και αυτο παλι ΑΝ ειχα μετρησει σωστα και στην 30η το πρωι ητανε εκει αν οντως συνεβη, συνηθως 29η το πρωι η περιοδος ειναι εκει στανταρακι ! 

αχ πειτε μου παιζει να ειναι ψευδες ? εκανα τεραστια βλακεια το ξερω,... ηταν ουρα μιας ώρας μονο, στα καλα τα πρωινά ειχα πολυ αγχος, νταξει πειτε το, ποιο ηλιθια πεθαινεις ..

πεμπτη πρωι -αν δεν προκυψει κατι ανεπιθυμητο- εχω ραντεβου για αιματολογικη

Θετικοτατο κορίτσι μου μπραβο!!!! Και μεγαλη χοριακη σου ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , elise είπε:

@Klelia81 @Hope19 σας ευχαριστω κοριτσια !! μακαρι να πανε ολα καλα ! μακαρι να ειναι ολα σωστα και καλα, 

Θετικότατο το τεστακι!!! Συγχαρητήρια κορίτσι!!!!

1 hour ago, Mommy39 είπε:

Χριστός Ανέστη !! Χρονια πολλα καθε καλο σας ευχομαι.. Εχω να μπω μερες στο φόρουμ ελπίζω όλες να είστε καλα και να λιγοστεύουμε σιγά σιγά .. εχω μια απορία εκανα τις γνωστές ορμονικές εξεταςεις στη δευτερη νερα του κυκλου.. FSH ήτανε 8 lh 7 . πριν δυο μήνες η FSH ήτανε 14.. τι σηνΙβει αυτο; Ο εξωσωματικός μου ειχε πει οτι οι τιμες ισχυουν για δυο χρονια... αλλα εδω βλέπω Μεταβολή.. 

εγω λογω πασχα κσι εορτών ανέβαλα την προσπάθεια για τροποποιημενο φυδικο για ενα μηνα.. εάν ερθει η πρόοδος ξεκινάω τις ενέσεις κτλ κτλ 

 

@TATAKI  Χαιρομσι που γράφεις και παλι.. εξεταςεις Θρομβοφιλίας εχω κανει σε ειδικευμενο ιατρό.. η θρομβοφιλια εινσι ειτε γενετικά καθοριζομενη ειτε επίκτητη.. μετα σπο αναλυτικό ιστορικό και εξεταση αιματος για πολλές μεταλλάξεις καθορίζεται εάν εχεις ή οχι και τι τύπου.. πολλές φορές πι γυναικολόγοι γράφουν για 2-3 μεταλλάξεις τις ποιο γνωστές πχ παράγοντας v Leiden αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα 2-3 .. καλυτερα πήγαινε σε ειδικό ιατρό.. Εάν ειναι γενετικά καθοριχομενη θρομβοφιλια όποτε κσι να κανεις την εξεταση θα το δουν..

Αν δεν με απατά η μνήμη μου η fsh μπορεί να μεταβληθεί ανά μήνα. Το ότι έπεσε είναι θετικό.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, elise είπε:

Κοριτσια ειστε εδώ ?? 

ακουστε τι εγινε, πηρα τεστ εχτες για να κανω το πρωι, εντωμεταξυ σημερα το πρωι ετρεμα και  γενικα ειχα αγχος και δε το εκανα, κατουρησα ομως τα "χρησιμα" ούρα, μετα αφου περασε λιγη ωρα "συνηλθα" και ηθελα να το κανω αλλα η ουρηθρα μου ηταν άδεια, πλακωθηκα στα νερα λοιπον και μεσα σε 1,5 ωρα κατουρησα ΑΛΛΑ' καθαρο νερο σχεδον, ... παρολα αυτα το τεστ δειχνει να βγηκε θετικο, τι λετε και εσεις ? θα βαλω φοτο στο προφιλ μου μπειτε να δειτε !

ειμαι ηδη στην 30η μερα απογευμα και η περιοδος δεν εχει εμφανιστει κατι που ειναι σπανιοτατο ζητημα να χει συμβει 1-2 φορες στη ζωη μου και αυτο παλι ΑΝ ειχα μετρησει σωστα και στην 30η το πρωι ητανε εκει αν οντως συνεβη, συνηθως 29η το πρωι η περιοδος ειναι εκει στανταρακι ! 

αχ πειτε μου παιζει να ειναι ψευδες ? εκανα τεραστια βλακεια το ξερω,... ηταν ουρα μιας ώρας μονο, στα καλα τα πρωινά ειχα πολυ αγχος, νταξει πειτε το, ποιο ηλιθια πεθαινεις ..

πεμπτη πρωι -αν δεν προκυψει κατι ανεπιθυμητο- εχω ραντεβου για αιματολογικη

Καλέ είναι καραμπαμ θετικό!!!! Μπράβο ρε κοριτσάρα μου μπράβο!!! Κάνε όμως και μια χοριακη αύριο να δούμε αν όλα βαίνουν καλώς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

Κοριτσια ειστε εδώ ?? 

ακουστε τι εγινε, πηρα τεστ εχτες για να κανω το πρωι, εντωμεταξυ σημερα το πρωι ετρεμα και  γενικα ειχα αγχος και δε το εκανα, κατουρησα ομως τα "χρησιμα" ούρα, μετα αφου περασε λιγη ωρα "συνηλθα" και ηθελα να το κανω αλλα η ουρηθρα μου ηταν άδεια, πλακωθηκα στα νερα λοιπον και μεσα σε 1,5 ωρα κατουρησα ΑΛΛΑ' καθαρο νερο σχεδον, ... παρολα αυτα το τεστ δειχνει να βγηκε θετικο, τι λετε και εσεις ? θα βαλω φοτο στο προφιλ μου μπειτε να δειτε !

ειμαι ηδη στην 30η μερα απογευμα και η περιοδος δεν εχει εμφανιστει κατι που ειναι σπανιοτατο ζητημα να χει συμβει 1-2 φορες στη ζωη μου και αυτο παλι ΑΝ ειχα μετρησει σωστα και στην 30η το πρωι ητανε εκει αν οντως συνεβη, συνηθως 29η το πρωι η περιοδος ειναι εκει στανταρακι ! 

αχ πειτε μου παιζει να ειναι ψευδες ? εκανα τεραστια βλακεια το ξερω,... ηταν ουρα μιας ώρας μονο, στα καλα τα πρωινά ειχα πολυ αγχος, νταξει πειτε το, ποιο ηλιθια πεθαινεις ..

πεμπτη πρωι -αν δεν προκυψει κατι ανεπιθυμητο- εχω ραντεβου για αιματολογικη

Είναι τέρμα θετικό, συγχαρητήρια, είσαι έγκυος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elise είπε:

@Klelia81 @Hope19 σας ευχαριστω κοριτσια !! μακαρι να πανε ολα καλα ! μακαρι να ειναι ολα σωστα και καλα, 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια θετικό είναι με το καλό σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη...δεν έχω κάνει προσωπικά ποτέ αυτό με τον Σταύρο αλλά βλέπω έντονη γραμμουλα στο αποτελέσματος...γερό μωράκι στην αγκαλιά σου....

8 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρα!! Εγω θεωρω πως θα καταρριψω και τα τεστ εγκυμοσυνης εκτος απο τα οωρρηξιας. Δεν πιστευω οτι είμαι. Την χοριακη θα την κανω αν δεν ερθει περιοδος αλλα παταω καλα στα ποδια μου και δεν ενθουσιαζομαι. Ευχομαι πραγματικα αυριο να δεις πολλα αυγουλακια!!! 

Κλέλια μου την χοριακη θα σου πρότεινα να την κάνεις και άμεσα έτσι ώστε αν πρόκειται για εγκυμοσύνη να την φροντίσεις από την αρχή...μην περιμένεις δηλαδή να αξιολογήσεις καθυστέρηση γιατί εχεις ασταθή κύκλο όποτε δεν θα βγάλεις άκρη...καλύτερα να ξέρεις με τι έχεις να κάνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, elise said:

λες βρε @Klelia81 μου ? θελω να χαρώ και φοβαμαι ! αμα ειναι ετσι να αρχισω να τσιριζω :D μακαρι να πανε ολα καλα, πεμπτη θα χω και την αιματολογικη αλλα οκ αμα και αυριο ΔΕΝ ερθει η ακατανομαστη ε μετα για την επιβεβαιωση θα παω μόνο ! ξεκινησα και φυλλικο οξυ

αντε κοριτσια να παιρνουμε σειρα σιγα σιγα !! ολες με θετικα τεστ συντομαα !!! το γκρουπ μανουλες ιανουαριου-φεβρουαριου 2022 περιμενει να ανοιξει ! εστω μανουλες 2022 !!! 

Εννοειται οτι ειναι θετικο!! Και το οτι δεν το εκανες με πρωινα ουρα παρα μονο μετα απο πολυ νερο, το μονο που θα μπορουσε να γινει ειναι να μην σου φανει καθαρο το θετικο! Αλλα αν μετα απο ουρα με πολυ νερο σου βγηκε παλι θετικο, τοτε νομιζω δεν υπαρχει αμφιβολια!! Βουρ για χοριακη αυριο παρεα με τη Κλελια!! Τι τελεια νεα!!! 

1 hour ago, elise said:

@Agatte @Chrussa1982 @Ele@n Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια ! πεμπτη πρωι παω για αιματολογικη ! :D

Καλε ποια Πεμπτη! Εχεις να κανεις κατι καλυτερο αυριο; :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...