Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, elise είπε:

κοριτσια εχω αποτελεσματα χοριακης, ειναι και επισημο πλεον :wub: πητ αρχες ιανουαριου

αντε να παίρνετε σειρα ! μαζι να γκρινιαζουμε για τις αναγουλες, τις καουρες, τις μυρωδιες κλπ

ποσο δικιο ειχες @Agatte..  :wub:

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!! Με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου σε λίγους μήνες!!πότε θα πας για υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, elise είπε:

κοριτσια εχω αποτελεσματα χοριακης, ειναι και επισημο πλεον :wub: πητ αρχες ιανουαριου

αντε να παίρνετε σειρα ! μαζι να γκρινιαζουμε για τις αναγουλες, τις καουρες, τις μυρωδιες κλπ

ποσο δικιο ειχες @Agatte..  :wub:

Με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη elise

@Chrussa1982 κοριτσάκι μου, όπως είπε η Εμιλυ, μπήκες στο χορό και μια χαρά θα χορέψεις! Έκανες τόση υπομονή ως τώρα. Θα κάνεις λίγη ακόμα και θα φουσκώσει η κοιλίτσα σου! Για πόσους κύκλους συνήθως συλλέγονται αυγουλάκια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Agatte είπε:

Με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη elise

@Chrussa1982 κοριτσάκι μου, όπως είπε η Εμιλυ, μπήκες στο χορό και μια χαρά θα χορέψεις! Έκανες τόση υπομονή ως τώρα. Θα κάνεις λίγη ακόμα και θα φουσκώσει η κοιλίτσα σου! Για πόσους κύκλους συνήθως συλλέγονται αυγουλάκια; 

Αυτό θα το ρωτήσω το Σάββατο που θα πάω να με δει να κάνουμε και υπέρηχο μήπως μεγάλωσε και το μικρούλι λίγο. Ο γιατρός είναι συγκρατημένος με πάει βήμα βήμα και ενώ έχω τόσα πολλά να ρωτήσω μου λέει όλες μου τις απορίες θα μου τις λύσει όταν έρθει η ώρα. Συνήθως συζητάμε τα δεδομένα της ημέρας. Δευτέρα μου είπε θα κάνουμε και καρδιολογικό υπέρηχο και τεστ κοβιντ να είμαι ετοιμη για την ωοληψια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!! Με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου σε λίγους μήνες!!πότε θα πας για υπέρηχο?

Σ ευχαριστω πολυ πολυ !! :wub: στις 2 ιουνιου -8 εβδομαδων-

και μετα 30 ιουνιου -12 εβδομαδων- :grin:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πολύ ησυχία έπεσε στην παρέα μας άνοιξε ο καιρός και πήραν αέρα τα μυαλά μας.

Λοιπόν τα νέα μου..πήγαμε σήμερα στο Ιασώ. Τελικά ένα ωοθηλακιο έχω το άλλο δεν μεγαλώνει. Δευτέρα πρωί πάω να κάνω ωοληψια. Με αυτό το ένα θα πορευτούμε είπε ο γιατρός και αν είναι καλό μπορεί και να γονιμοποιηθεί. Μου είπε ποντάρει στην ηλικία μου και έχουμε πιθανότητες να είναι ποιοτικο. Λογικά πρώτα ο Θεός και η Παναγία θα ξέρουμε την τρίτη αν γονιμοποιηθηκε και πως προχωράει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια μ...μεγαλοκοπελα κ εγω ...ετων 39 μισο....

Η ηλικίας  μας δεν παίζει κανενα ρόλο...  παιδακι θα κάνετε ολες  σας....Να είσται  δυνατές κ να εχετε αισιοδοξία πολύ.....αυτα τα 2 θα νικήσουν τα παντα...

Υγ......δε μπαίνω πολύ συχνα φόρουμ αλλα σήμερα ειδα το θεμα σας...καλιο αργα παρα ποτε....

Ήθελα απλά να σας δωσω δύναμη οτι μπορειτε κ εσεις κ ολες  μας...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πολύ ησυχία έπεσε στην παρέα μας άνοιξε ο καιρός και πήραν αέρα τα μυαλά μας.

Λοιπόν τα νέα μου..πήγαμε σήμερα στο Ιασώ. Τελικά ένα ωοθηλακιο έχω το άλλο δεν μεγαλώνει. Δευτέρα πρωί πάω να κάνω ωοληψια. Με αυτό το ένα θα πορευτούμε είπε ο γιατρός και αν είναι καλό μπορεί και να γονιμοποιηθεί. Μου είπε ποντάρει στην ηλικία μου και έχουμε πιθανότητες να είναι ποιοτικο. Λογικά πρώτα ο Θεός και η Παναγία θα ξέρουμε την τρίτη αν γονιμοποιηθηκε και πως προχωράει. 

Κοιτα εvα δεv ξερω αv σε συμφερει vα το βαλεις vα δωσεις κ τα χρηματα της εμβρυομεταφορας κ αv δεv πετυχει vα ξεκιvησεις παλι απο το μηδεv. Αv μπορεσεις vα καvεις δυο τρεις φυσικους κυκλους vομιζω οτι οι βιταμιvες κ οι καλοκαιριvοι μηvες θα σε βοηθησουv λιγο vα εχεις καλητερη ποιοτητα . vομιζω πρεπει  vα εξαvτλησεις τα περιθωρια vα βελτιωσεις λιγο τις πιθαvοτητες . 

ξεροvτας οτι εχεις κ εvα στηv καταψυξη θα συvεχισεις κ με αλλη ψυχολογια 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

Κοιτα εvα δεv ξερω αv σε συμφερει vα το βαλεις vα δωσεις κ τα χρηματα της εμβρυομεταφορας κ αv δεv πετυχει vα ξεκιvησεις παλι απο το μηδεv. Αv μπορεσεις vα καvεις δυο τρεις φυσικους κυκλους vομιζω οτι οι βιταμιvες κ οι καλοκαιριvοι μηvες θα σε βοηθησουv λιγο vα εχεις καλητερη ποιοτητα . vομιζω πρεπει  vα εξαvτλησεις τα περιθωρια vα βελτιωσεις λιγο τις πιθαvοτητες . 

ξεροvτας οτι εχεις κ εvα στηv καταψυξη θα συvεχισεις κ με αλλη ψυχολογια 

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ το πρωί αλλά ο γιατρός μου είπε αν πάει καλά θα μου το βάλει σίγουρα όμως η τελική απόφαση είναι δική μας. Πιστεύω όντως ότι το καλοκαίρι σε συνδυασμό με χαλάρωση μπάνια και βιταμίνες θα έχω την δυνατότητα να κάνω μερικούς φυσικούς να μαζέψω ότι μπορώ. Τώρα το μόνο που ελπίζω είναι να γονιμοποιηθεί αυτό το ένα.

πρίν από 39 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μ...μεγαλοκοπελα κ εγω ...ετων 39 μισο....

Η ηλικίας  μας δεν παίζει κανενα ρόλο...  παιδακι θα κάνετε ολες  σας....Να είσται  δυνατές κ να εχετε αισιοδοξία πολύ.....αυτα τα 2 θα νικήσουν τα παντα...

Υγ......δε μπαίνω πολύ συχνα φόρουμ αλλα σήμερα ειδα το θεμα σας...καλιο αργα παρα ποτε....

Ήθελα απλά να σας δωσω δύναμη οτι μπορειτε κ εσεις κ ολες  μας...

Καλώς την!!!! Αισιοδοξία είχα από την αρχή. Έπαθα μετά τη φρίκη της μη ανταπόκρισης στις ενέσεις και τώρα προσπαθώ να κρατήσω την ελπίδα και την πίστη μου στο ένα το καλό!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πολύ ησυχία έπεσε στην παρέα μας άνοιξε ο καιρός και πήραν αέρα τα μυαλά μας.

Λοιπόν τα νέα μου..πήγαμε σήμερα στο Ιασώ. Τελικά ένα ωοθηλακιο έχω το άλλο δεν μεγαλώνει. Δευτέρα πρωί πάω να κάνω ωοληψια. Με αυτό το ένα θα πορευτούμε είπε ο γιατρός και αν είναι καλό μπορεί και να γονιμοποιηθεί. Μου είπε ποντάρει στην ηλικία μου και έχουμε πιθανότητες να είναι ποιοτικο. Λογικά πρώτα ο Θεός και η Παναγία θα ξέρουμε την τρίτη αν γονιμοποιηθηκε και πως προχωράει. 

Θα πάνε όλα καλά κοριτσακι μου καλη επιτυχία 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ το πρωί αλλά ο γιατρός μου είπε αν πάει καλά θα μου το βάλει σίγουρα όμως η τελική απόφαση είναι δική μας. Πιστεύω όντως ότι το καλοκαίρι σε συνδυασμό με χαλάρωση μπάνια και βιταμίνες θα έχω την δυνατότητα να κάνω μερικούς φυσικούς να μαζέψω ότι μπορώ. Τώρα το μόνο που ελπίζω είναι να γονιμοποιηθεί αυτό το ένα.

Καλώς την!!!! Αισιοδοξία είχα από την αρχή. Έπαθα μετά τη φρίκη της μη ανταπόκρισης στις ενέσεις και τώρα προσπαθώ να κρατήσω την ελπίδα και την πίστη μου στο ένα το καλό!!!

Χρύσα μου καλά λέει η Λίνα..τι τον έπιασε τον γιατρό βιασύνη;;;φαντάζομαι του είπες ότι επενδύεις σε αυτή την προσπάθεια...γιατί να σου βάλει ένα βρε παιδί μου χάθηκε ο επόμενος μήνας ;;;ας είναι κ ο μεθεπομενος...σε φίλη μου έβαλαν τρία κιόλας...το ένα πιάστηκε κ το γέννησε...αχχ τους βλέπω τους γιατρούς ρε συ σαν τα κοράκια που θέλουν να πάρουν γρήγορα τα λεφτά τους...δεν μπορώ...κάνε υπομονή γλυκούλα κ μάζεψε σίγουρα στον επόμενο ακόμα ένα η και δύο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Emilly800 είπε:

Χρύσα μου καλά λέει η Λίνα..τι τον έπιασε τον γιατρό βιασύνη;;;φαντάζομαι του είπες ότι επενδύεις σε αυτή την προσπάθεια...γιατί να σου βάλει ένα βρε παιδί μου χάθηκε ο επόμενος μήνας ;;;ας είναι κ ο μεθεπομενος...σε φίλη μου έβαλαν τρία κιόλας...το ένα πιάστηκε κ το γέννησε...αχχ τους βλέπω τους γιατρούς ρε συ σαν τα κοράκια που θέλουν να πάρουν γρήγορα τα λεφτά τους...δεν μπορώ...κάνε υπομονή γλυκούλα κ μάζεψε σίγουρα στον επόμενο ακόμα ένα η και δύο..

Το πρώτο πράγμα που είπα του γιατρού είναι ότι αυτή θα είναι η μία και μοναδική προσπάθεια διέγερσης. Αυτό που δεν ξέρω και θα ξαναζητησω σίγουρα βοήθεια από τα κορίτσια της εξωσωματικής είναι πως γίνεται ο φυσικός κύκλος...γιατί ειλικρινά σου μιλάω με έχουν ήδη στρίμωξε στη δουλειά αν θέλει και ο φυσικός τόσο συχνή παρακολούθηση και μάλιστα πρωινή θα πρέπει να περάσει σίγουρα το καλοκαίρι και να ξεκινήσω φθινόπωρο που θα κοντεύω τα 40. Τόσα πολλά πράγματα να διαχειριστώ και μάλιστα σε ζητήματα ζωής μαζεμένα μου ετυχαν γι'αυτό και έχει κάνει ο εγκέφαλος μου,!!!

Για την ώρα το μόνο που λέω είναι να πάνε όλα καλά την Δευτέρα. Πιστεύω μετά θα ξεθολωσει η κρίση μου και θα πάρω μια σωστή απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Το πρώτο πράγμα που είπα του γιατρού είναι ότι αυτή θα είναι η μία και μοναδική προσπάθεια διέγερσης. Αυτό που δεν ξέρω και θα ξαναζητησω σίγουρα βοήθεια από τα κορίτσια της εξωσωματικής είναι πως γίνεται ο φυσικός κύκλος...γιατί ειλικρινά σου μιλάω με έχουν ήδη στρίμωξε στη δουλειά αν θέλει και ο φυσικός τόσο συχνή παρακολούθηση και μάλιστα πρωινή θα πρέπει να περάσει σίγουρα το καλοκαίρι και να ξεκινήσω φθινόπωρο που θα κοντεύω τα 40. Τόσα πολλά πράγματα να διαχειριστώ και μάλιστα σε ζητήματα ζωής μαζεμένα μου ετυχαν γι'αυτό και έχει κάνει ο εγκέφαλος μου,!!!

Για την ώρα το μόνο που λέω είναι να πάνε όλα καλά την Δευτέρα. Πιστεύω μετά θα ξεθολωσει η κρίση μου και θα πάρω μια σωστή απόφαση.

Χρυσα μου θα πω κατι αλλα μπορει να ειναι και βλακεια... ναι η δουλεια ειναι σημαντικοτατη και απαραιτητη για την επιβιωση αυτο δεν χωραει καμια αμφιβολια ! δεν ξερω τις δυνατοτητες σας και τις αναγκες σας, αλλα αυτο που πας να κανεις δε συγκρινεται με τιποτα !! ενα παιδακι ειναι ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ευτυχια, χαρα και το ΜΟΝΟ πραμα που αξιζει σ αυτη τη ζωη. δεν ξερω σε τι κλαδο εργαζεσαι αν ειναι μια δουλεια που μπορεις να αφησεις εστω κ προσωρινα, αλλα μην την αφησεις να γινει εμποδιο στη διαδικασια για το μωρακι σας που ΘΑ ερθει καποια στιγμη, τιποτα δεν αξιζει οσο τα μωρα. ξαναλεω οτι δεν γνωριζω τις δυνατοτητες σας και τις αναγκες σας, ουτε το ειδος της δουλειας που κανεις και αμα ειναι αναντικαταστατη, αλλα κ αυτοι δε μπορουν να συνεργαστουν λιγο ? δεν πας για καφέ ! οχι δλδ να αναβαλλεις πραματα εξαιτιας της δουλειας ! γνωμη μου φυσικα, μπορει να ειναι κ βλακεια, εσυ θα κανεις οτι δύναται και μπορεις..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Το πρώτο πράγμα που είπα του γιατρού είναι ότι αυτή θα είναι η μία και μοναδική προσπάθεια διέγερσης. Αυτό που δεν ξέρω και θα ξαναζητησω σίγουρα βοήθεια από τα κορίτσια της εξωσωματικής είναι πως γίνεται ο φυσικός κύκλος...γιατί ειλικρινά σου μιλάω με έχουν ήδη στρίμωξε στη δουλειά αν θέλει και ο φυσικός τόσο συχνή παρακολούθηση και μάλιστα πρωινή θα πρέπει να περάσει σίγουρα το καλοκαίρι και να ξεκινήσω φθινόπωρο που θα κοντεύω τα 40. Τόσα πολλά πράγματα να διαχειριστώ και μάλιστα σε ζητήματα ζωής μαζεμένα μου ετυχαν γι'αυτό και έχει κάνει ο εγκέφαλος μου,!!!

Για την ώρα το μόνο που λέω είναι να πάνε όλα καλά την Δευτέρα. Πιστεύω μετά θα ξεθολωσει η κρίση μου και θα πάρω μια σωστή απόφαση.

Γλυκούλα σίγουρα και ο φυσικός θα θέλει παρακολούθηση...ας το κάνεις βρε πουλί μου θα την βρεις την άκρη σου...επικαλεσου λόγους υγείας βρες κάτι κ πήγαινε να μαζέψεις τα αβγουλακια σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Γλυκούλα σίγουρα και ο φυσικός θα θέλει παρακολούθηση...ας το κάνεις βρε πουλί μου θα την βρεις την άκρη σου...επικαλεσου λόγους υγείας βρες κάτι κ πήγαινε να μαζέψεις τα αβγουλακια σου.

ετσι λεω και εγω,.... η δουλεια απαραιτητη μεν αλλα σημερα ειναι αυριο δεν ειναι... ειναι απλα μια δουλεια,... ενω ενα μωρακι...... αξιζει ολες τις θυσιες..  φυσικα τι σηκωνει και η τσεπη του καθενος και ποσες οι αναγκες ... τι να πω....ευχομαι να δειξουνε και αυτοι λιγο κατανοηση ..

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ το πρωί αλλά ο γιατρός μου είπε αν πάει καλά θα μου το βάλει σίγουρα όμως η τελική απόφαση είναι δική μας. Πιστεύω όντως ότι το καλοκαίρι σε συνδυασμό με χαλάρωση μπάνια και βιταμίνες θα έχω την δυνατότητα να κάνω μερικούς φυσικούς να μαζέψω ότι μπορώ. Τώρα το μόνο που ελπίζω είναι να γονιμοποιηθεί αυτό το ένα.

Καλώς την!!!! Αισιοδοξία είχα από την αρχή. Έπαθα μετά τη φρίκη της μη ανταπόκρισης στις ενέσεις και τώρα προσπαθώ να κρατήσω την ελπίδα και την πίστη μου στο ένα το καλό!!!

φρίκη  για πιο λογο αγαπη???? ε ωραία δεν ειχε ανταπόκριση ε και???? εγω δεν ειχα τιποτα  μα τιποτα...παιδι ομως εχω.. οπως ια κανεις κ συ κ ολες  σας...να συνεχίσεις την αισιοδοξία  που εχεις κ ολα θα πανε  καλα...κ οπως ειπες κ συ ενα καλο θες κ τιποτες αλλο...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...