Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλοδεχούμενες οι συμβουλές!!! Ομολογώ για τον καφέ δεν μου είπε τίποτα αλλά δεν ρώτησα κιόλας. Συντηρητικά πραγματικά μου είπε όσο μπορώ ήπιες κινήσεις και όχι υπερβολές στη διατροφή. Η αλήθεια είναι ότι αλάτι και ζάχαρη τα είχα μειώσει στο ελάχιστο δυνατό από την διέγερση κιόλας οπότε δεν με πειράζει και να μη φάω παγωτό η γλυκό!!! Μου είπε συχνά γεύματα και όσο μπορώ ξεκούραση.

Ξέρεις τι δεν αντέχω??? Που ενώ χτες είπα στο γραφείο ότι έχω σήμερα μεταφορά και αν όλα πάνε καλά θα γυρίσω Δευτέρα πίσω με πήραν τηλ και με ξεχεσαν ότι έκλεισαν ραντεβού αύριο και έπρεπε να τις ρωτήσω για να λείψω. Και είναι γυναίκες τα αφεντικά ..ρε κορίτσια δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτό το ψυχολογικό που μου κάνουν....γιατί να χαλάσω την ηρεμία μου για αυτές???παλιά καραβάνα τα φώτα σου!!!!

ΤΙ λες τώρα? πρέπει να είσαι σε ηρεμία.. δεν σου έγραψε άδεια ο γιατρός? εγώ επειδή είμαι σε δική μου δουλειά δουλεύω απο το σπίτι, αλλα μου είπαν κατευθείαν να μου γράψουν άδεια, είδα κάποια κορίτσια που έγραφαν για 7 μέρες οτι δικαιούμαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , silvy22 είπε:

ΤΙ λες τώρα? πρέπει να είσαι σε ηρεμία.. δεν σου έγραψε άδεια ο γιατρός? εγώ επειδή είμαι σε δική μου δουλειά δουλεύω απο το σπίτι, αλλα μου είπαν κατευθείαν να μου γράψουν άδεια, είδα κάποια κορίτσια που έγραφαν για 7 μέρες οτι δικαιούμαστε

Δεν μου έγραψε απλά μου είπε να κάτσω. Λες να έχω πρόβλημα;; Μπορώ να του ζητήσω ναιυ γράψει κάποια στιγμή τώρα??

Στο φινάλε ας μου την κρατήσουν από την καλοκαιρινή μου 2 μέρες είναι ημαρτον!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν μου έγραψε απλά μου είπε να κάτσω. Λες να έχω πρόβλημα;; Μπορώ να του ζητήσω ναιυ γράψει κάποια στιγμή τώρα??

Στο φινάλε ας μου την κρατήσουν από την καλοκαιρινή μου 2 μέρες είναι ημαρτον!!!

εγω σκεύτομαι να κάτσω μέχρι τη χοριακή και να πάω μόνο σε αν χρειαστεί για μερικές ώρες, ειναι πολύ σημαντικό αυτό που κάνουμε και το έχω βάλει προτεραιότητα, εγω λέω να στις γράψει και να κάτσεις περισσότερο, για θέμα ηρεμίας και καθαριότητας, εχω πχ εχω και υποθετο Utro το μεσημέρι, σκέψου λίγο τουαλέτα γραφείου κτλ  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλοδεχούμενες οι συμβουλές!!! Ομολογώ για τον καφέ δεν μου είπε τίποτα αλλά δεν ρώτησα κιόλας. Συντηρητικά πραγματικά μου είπε όσο μπορώ ήπιες κινήσεις και όχι υπερβολές στη διατροφή. Η αλήθεια είναι ότι αλάτι και ζάχαρη τα είχα μειώσει στο ελάχιστο δυνατό από την διέγερση κιόλας οπότε δεν με πειράζει και να μη φάω παγωτό η γλυκό!!! Μου είπε συχνά γεύματα και όσο μπορώ ξεκούραση.

Ξέρεις τι δεν αντέχω??? Που ενώ χτες είπα στο γραφείο ότι έχω σήμερα μεταφορά και αν όλα πάνε καλά θα γυρίσω Δευτέρα πίσω με πήραν τηλ και με ξεχεσαν ότι έκλεισαν ραντεβού αύριο και έπρεπε να τις ρωτήσω για να λείψω. Και είναι γυναίκες τα αφεντικά ..ρε κορίτσια δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτό το ψυχολογικό που μου κάνουν....γιατί να χαλάσω την ηρεμία μου για αυτές???παλιά καραβάνα τα φώτα σου!!!!

Συνηθως να ξερεις οι αντρες δειχνουν πιο πολυ κατανοηση.Το καλυτερο θα ητανε αν μπορουσες να μη πεις την αληθεια. Η ψυχολογια  και ας ακουγεται κλισε ειναι το πιο σημαντικο.Θα εισαι στον κοσμο σου. Ο διαλογισμος θα βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , silvy22 είπε:

εγω σκεύτομαι να κάτσω μέχρι τη χοριακή και να πάω μόνο σε αν χρειαστεί για μερικές ώρες, ειναι πολύ σημαντικό αυτό που κάνουμε και το έχω βάλει προτεραιότητα, εγω λέω να στις γράψει και να κάτσεις περισσότερο, για θέμα ηρεμίας και καθαριότητας, εχω πχ εχω και υποθετο Utro το μεσημέρι, σκέψου λίγο τουαλέτα γραφείου κτλ  

Και εμένα είναι η προτεραιότητα μου αυτή τη στιγμή. Το καλό είναι ότι δεν παίρνω utro αλλά ενέσεις, απλά δεν το πιστεύω τέτοιος πόλεμος εγώ τώρα πρέπει να είμαι Βούδας χαχαχαχαχα . Προέχει η ηρεμία και το πολύωρο χαιδεμα κοιλιτσες έτσι να το κανακεψω λίγο το μικρούλι μου. Χοριακη ποτέ έχεις?

πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Συνηθως να ξερεις οι αντρες δειχνουν πιο πολυ κατανοηση.Το καλυτερο θα ητανε αν μπορουσες να μη πεις την αληθεια. Η ψυχολογια  και ας ακουγεται κλισε ειναι το πιο σημαντικο.Θα εισαι στον κοσμο σου. Ο διαλογισμος θα βοηθησει.

Δυστυχώς την είπα γιατί έπρεπε να λείπω κάποια πρωινά για υπερηχους και αιματολογικές. Όπως και να έχει για μια φορά θα βάλω τον εαυτό μου πάνω από όλα και θα ηρεμήσω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν μου έγραψε απλά μου είπε να κάτσω. Λες να έχω πρόβλημα;; Μπορώ να του ζητήσω ναιυ γράψει κάποια στιγμή τώρα??

Στο φινάλε ας μου την κρατήσουν από την καλοκαιρινή μου 2 μέρες είναι ημαρτον!!!

Εννοειται επρεπε να παρεις αδεια  μεχρι 7η περιπου ημερα εμβρυων. Ως προς το ουτρο απο κατω , μολις τα βαλεις στο γραφειο μρτα για κανενα 45λεπτο δε θα σηκωθεις καθολου. Μη φυγει ολο εξω.Θα το βαλεις που θα το βαλεις ορθια..

πρίν από 5 λεπτά , anoulious είπε:

Εννοειται επρεπε να παρεις αδεια  μεχρι 7η περιπου ημερα εμβρυων. Ως προς το ουτρο απο κατω , μολις τα βαλεις στο γραφειο μρτα για κανενα 45λεπτο δε θα σηκωθεις καθολου. Μη φυγει ολο εξω.Θα το βαλεις που θα το βαλεις ορθια..

Οκ .Τωρα διαβασα οτι δεν εχεις ουτρο.Παλι καλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Εννοειται επρεπε να παρεις αδεια  μεχρι 7η περιπου ημερα εμβρυων. Ως προς το ουτρο απο κατω , μολις τα βαλεις στο γραφειο μρτα για κανενα 45λεπτο δε θα σηκωθεις καθολου. Μη φυγει ολο εξω.Θα το βαλεις που θα το βαλεις ορθια..

Δεν μου είπε ο γιατρός τιποτα για άδεια ρε γμτ. Ούτρο δεν έχω μόνο vasclor και prolutex το πρωί και ivor το βράδυ. Αυτή η prolutex με πονάει όμως με τις άλλες της διέγερσης ήμουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν μου είπε ο γιατρός τιποτα για άδεια ρε γμτ. Ούτρο δεν έχω μόνο vasclor και prolutex το πρωί και ivor το βράδυ. Αυτή η prolutex με πονάει όμως με τις άλλες της διέγερσης ήμουν οκ.

Φανταζομαι τη vasclor θα τη βαζεις σπιτι. Οι prolutex πονανε λιγο. Υπομονη. Απορω με τετοια δουλεια που δε ζητησες αναρρρωτικη!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2021 at 9:05 ΠΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Περιμένω να αδισθετησω να ξαναμετρησω ορμόνες να δω τι γίνεται. Βιταμίνες συνεχίζω να παίρνω κανονικά εξάλλου μόνο καλό κάνουν. Η ΑΜΗ μου είναι 2.2 και εκεί απέδωσε ο γιατρός τη μη ανταπόκριση του οργανισμού μου. Όπως μου είπε αξίζει να κάνουμε κάποιους φυσικούς κύκλους. 

Εμένα σαν γιατρός μου ταιριαξε διότι και τηλέφωνο με έπαιρνε από μόνος του να δει πως πάω με τις ενέσεις και δεν με είδε σαν πορτοφόλι. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι καλός στους φυσικούς κύκλους γιατί πες οκ το πρότεινε αλλά είναι καλός σε αυτό το κομμάτι?? 

amh 2.2 έχω και εγώ...δεν είναι λόγος για  να θεωρείς ότι δεν ανταποκρίνεσαι. Μάλλον δεν σου ταίριαξαν τα φαρμάκα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Και εμένα είναι η προτεραιότητα μου αυτή τη στιγμή. Το καλό είναι ότι δεν παίρνω utro αλλά ενέσεις, απλά δεν το πιστεύω τέτοιος πόλεμος εγώ τώρα πρέπει να είμαι Βούδας χαχαχαχαχα . Προέχει η ηρεμία και το πολύωρο χαιδεμα κοιλιτσες έτσι να το κανακεψω λίγο το μικρούλι μου. Χοριακη ποτέ έχεις?

Δυστυχώς την είπα γιατί έπρεπε να λείπω κάποια πρωινά για υπερηχους και αιματολογικές. Όπως και να έχει για μια φορά θα βάλω τον εαυτό μου πάνω από όλα και θα ηρεμήσω. 

23/05 εχω χοριακή και πέφτει κυριακή, σκευτομαι να πάω στο Μητέρα τι βγάζουν αραγε την ίδια μέρα? σ αναμμένα κάρβουνα θα είμαι, prolutrex και μένα με πονάει, έχω γεμίσει σημάδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Έχω ήδη πάρει θέση στον καναπέ και κάνω την Κλεοπάτρα χαχαχαχα!!! Έχω δώσει τον άντρα στην λατζα και μουρμουραει.

Αυτή η περίοδος μέχρι το τεστ θα φανεί αιωνας

Έχω ξαπλαρει καναπέ και δίνω διαταγές χαχαχαχα. 

Εντάξει αύριο θα κάνω κανένα φαγακι στο πολύ χαλαρό δε νομίζω να αντέξω να βγάλω ρίζες από την ξάπλα. 

Εν τω μεταξύ ο γιατρός μιας άλλης κοπέλας που περιμέναμε μαζί της είπε να κάνει μπάνιο Κυριακή!!! Ρώτησα τον γιατρό μου και λέει ακόμα και τώρα μπορώ να κάνω τι να μείνω με τι μπιχλα?

Πάρα πολύ ωραία νέα! Αυτά επιλέγουν...αν θέλει να τα καταφέρει, αργά; Θα τα καταφέρει!! Τόση ταλαιπωρία έζησες. Οι δουλειές σε εκείνον μέχρι τη χοριακή και για 9 μήνες...καλά είναι!!! ;-)) Η αναμονή μάς τρώει...κουράγιο. Και πολλή πολλή τύχη και θετική ενέργεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anoulious είπε:

Φανταζομαι τη vasclor θα τη βαζεις σπιτι. Οι prolutex πονανε λιγο. Υπομονη. Απορω με τετοια δουλεια που δε ζητησες αναρρρωτικη!!!!

Ναι το πρωί σπίτι να σου πω τι κάνω επειδή ξεκίνησα από χτες...έχω την κρέμα στο κομοδίνο κ επειδή ξυπνάω 6 το πρωί για το χάπι του θυροειδή τσουπ την βάζω κ μετά κοιμάμαι για καμία ώρα κ δεν έχω πολλές απώλειες χαχαχαχα. 

Ήμουν τόσο χαρούμενη και στην κοσμαρα μου που λέω δε μπορεί να μου κάνουν θέμα για 2 μέρες και την πάτησα.

πρίν από 14 λεπτά , Ele@n είπε:

amh 2.2 έχω και εγώ...δεν είναι λόγος για  να θεωρείς ότι δεν ανταποκρίνεσαι. Μάλλον δεν σου ταίριαξαν τα φαρμάκα.

Ίσως και να φανταστείς έπαιρνα και φουλ δόση. Ο γιατρός προχτές που δεν είχαμε το θετικό αποτέλεσμα μου μίλησε για φυσικούς κύκλους και όχι για αλλαγή πρωτοκόλλου. Θεωρώ πάντως ότι με λίγες μονάδες ίσως είχαμε περισσότερα αυγουλάκια. 

πρίν από 12 λεπτά , Visit a vis είπε:

Πάρα πολύ ωραία νέα! Αυτά επιλέγουν...αν θέλει να τα καταφέρει, αργά; Θα τα καταφέρει!! Τόση ταλαιπωρία έζησες. Οι δουλειές σε εκείνον μέχρι τη χοριακή και για 9 μήνες...καλά είναι!!! ;-)) Η αναμονή μάς τρώει...κουράγιο. Και πολλή πολλή τύχη και θετική ενέργεια!!!!

Ήδη μουρμουραει πλένει πιάτα και να μια μουρμούρα χαχαχαχαχα. Αλλά όταν με κοιτάζει λάμπει ολόκληρος και μου λέει έννοια σου και αν όλα πάνε καλά ούτε το σωβρακο δεν θα ξαναβάλω στα άπλυτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλη συμβουλη: Αν ξερεις οτι εχεις θυρεοειδη που επηρεαζεται ευκολα η tsh  , αλλα και γενικα γιατι με τα φαρμακα ανεβαινει καλο ειναι για μια ωρα τουλαχιστον να μην παιρνεις το χαπι του θυρεοειδη μαζι με την προγεστερονη. Εαν επαιρνες απο το στομα ουτρο θα ημουν απολυτη να απεχει η ληψη τους.Τωρα η αληθεια που ειναι ενδοκολπικη η ληψη μονο δεν ξερω σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας. Το πρωί είχε προχωρήσει το εμβρυακι μας έφτασε τα  6 κύτταρα και αποφασίσαμε να το βάλουμε. Ο εμβρυολογος μας είπε ότι επειδή είναι ένα δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα γίνει βλαστοκυστη και θεωρήσαμε σωστό να το μεταφέρουμε στη μήτρα. 

Τώρα ενέσεις φουλ και χαλαρές κινήσεις. Μου είπε να κάνω χοριακη 26/5 και να μη βιαστώ με τεστ ούρων.

Για την ώρα κάνω την κλωσσα στον καναπέ αγκαλιά με το σκυλί και πίνω την καφεδαρα μου αγνοοντας την ανάγκη για τσιγάρο!!! 

Ανέλπιστα όλα αυτά που διαβάζω!!!!! 

Μπράβο κορίτσι μου και πάλι μπράβο!!!! 

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , anoulious είπε:

Αλλη συμβουλη: Αν ξερεις οτι εχεις θυρεοειδη που επηρεαζεται ευκολα η tsh  , αλλα και γενικα γιατι με τα φαρμακα ανεβαινει καλο ειναι για μια ωρα τουλαχιστον να μην παιρνεις το χαπι του θυρεοειδη μαζι με την προγεστερονη. Εαν επαιρνες απο το στομα ουτρο θα ημουν απολυτη να απεχει η ληψη τους.Τωρα η αληθεια που ειναι ενδοκολπικη η ληψη μονο δεν ξερω σιγουρα...

Αυτό όντως δεν το ήξερα!!! Θα την κάνω αργότερα δεν με πειράζει απλά έλεγα να τα συνδυάσω να μην ξεχνιέμαι.

πρίν από 8 λεπτά , 7077maria είπε:

Ανέλπιστα όλα αυτά που διαβάζω!!!!! 

Μπράβο κορίτσι μου και πάλι μπράβο!!!! 

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!!! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Να είμαστε όλες καλά !!!!

Παρέα σας θα περάσω όλη την βαρετή διάρκεια της αναμονής!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...