Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, elligian said:

το ειπαμε ρε φιλε 

αλλα , το θυμαμαι πολυ καλα 

αλλα δεν εχω κανενα προαισθημα 

το μονο καλο οτι εχω ακομα ανεβασμενη θερμοκρασια

αλλα κ αυτο θ αλλαξει λιγες ωρες πριν έρθει η περιοδος οποτε??

Τρελανε μας τωρα και με την θερμοκρασια...ολα θετικα ειναι κοπελια.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Τρελανε μας τωρα και με την θερμοκρασια...ολα θετικα ειναι κοπελια.

ετσι κ αλλιως η θερμοκρασια πεφτει την μερα που θα σου ερθει περιοδος 

αν δεν σου ερθει παραμενει ανεβασμενη

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπες τε στο προφίλ μου έχω το πρώτο που έκανα...αυτό εμφανίστηκε κ μια ώρα μετά ξεθώριασε τόσο που ήταν αρνητικό..αφού είδε γραμμή η elli ανίχνευσε ορμόνη..μάλλον εκφυλίστηκε κ ίσα που φαίνεται μια ροζιλα.

Ναι στο δικο σου φαινεται πιο πολυ η αληθεια είναι. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian said:

ετσι κ αλλιως η θερμοκρασια πεφτει την μερα που θα σου ερθει περιοδος 

αν δεν σου ερθει παραμενει ανεβασμενη

 

Εμενα πεφτει 1,5 ημερα πριν αδιαθετησω. Αρχιζει βραδακι και την επομενη το πρωι βλεπω την πτωση. Την επομενη αδιαθετω. Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος φυσικα αλλα και τεστακι να αχνοφαινεται και θερμοκρασια υψηλη εχεις. Υπερ σου ειναι ολα...αντε μακαρι ρε κοριτσι μου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Ναι στο δικο σου φαινεται πιο πολυ η αληθεια είναι. 

Ήταν φρέσκο φρέσκο όμως ...μια ώρα μετά ήταν πιο αρνητικό από τα αρνητικά.αν η elli το άφησε μια ώρα πάει ξεθώριασε.

Just now, elligian είπε:

το ειπαμε ρε φιλε 

αλλα , το θυμαμαι πολυ καλα 

αλλα δεν εχω κανενα προαισθημα 

το μονο καλο οτι εχω ακομα ανεβασμενη θερμοκρασια

αλλα κ αυτο θ αλλαξει λιγες ωρες πριν έρθει η περιοδος οποτε??

Αύριο θα ξεκαθαρίσει..εγώ πιστεύω είσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Ήταν φρέσκο φρέσκο όμως ...μια ώρα μετά ήταν πιο αρνητικό από τα αρνητικά.αν η elli το άφησε μια ώρα πάει ξεθώριασε.

Αύριο θα ξεκαθαρίσει..εγώ πιστεύω είσαι.

Το δικο σου ποσες ημερες ηταν πριν την αναμενομενη;

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια είναι δυνατόν να άρχισε κιόλας το pms; την ώρα που οδηγούσα, έτσι και τρανταζομουν με πέθαινε το στήθος. Είπα θα με ενοχλεί η ζώνη. Έβγαλα τώρα το σουτιεν και έχει7ηδη πρηστεί το στήθος μου και με πονάει. Και έχω έναν πόνο έντονο χαμηλά και δεξιά προς κέντρο και χτυπάει και μεση. Αργεί ακόμα η ρημάδα. Κάθε μήνα αλλιώς πια... Τρελάθηκαν οι ορμόνες μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αυτό ήταν μια εβδομάδα πριν..

Απιστευτο!! @elligian εγώ θα πήγαινα επι τοπου φαρμακείο να κάνω κ αλλο σμρ!! Πως άντεξες?

Just now, Agatte είπε:

Ρε κορίτσια είναι δυνατόν να άρχισε κιόλας το pms; την ώρα που οδηγούσα, έτσι και τρανταζομουν με πέθαινε το στήθος. Είπα θα με ενοχλεί η ζώνη. Έβγαλα τώρα το σουτιεν και έχει7ηδη πρηστεί το στήθος μου και με πονάει. Και έχω έναν πόνο έντονο χαμηλά και δεξιά προς κέντρο και χτυπάει και μεση. Αργεί ακόμα η ρημάδα. Κάθε μήνα αλλιώς πια... Τρελάθηκαν οι ορμόνες μου.

Μηπως αυτό ειμαι σημαδι εμφυτευσης ή σύλληψης και όχι περιόδου? Λέω εγώ τωρα!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Απιστευτο!! @elligian εγώ θα πήγαινα επι τοπου φαρμακείο να κάνω κ αλλο σμρ!! Πως άντεξες?

Μηπως αυτό ειμαι σημαδι εμφυτευσης ή σύλληψης και όχι περιόδου? Λέω εγώ τωρα!!

Καλά θα ήταν ρε κορίτσι; αλλά δεν πιστεύω... Γενικά, δεν κρατάω καν καλάθι. Απλά του δίνω και καταλαβαίνει κάθε μήνα μπας και άλλα κουράστηκα. Μετράω ήδη ένα χρόνο σεξομαραθωνιου χωρίς αποτέλεσμα. Και βλέπω πως από μήνα σε μήνα έχω τρομερές διαφορές. Δεν υπάρχουν δηλαδή σταθερά συμπτώματα. Πολύ εκνευριστική κατάσταση! Τουλάχιστον άλλες φορές έχω ενοχλήσεις τις τελευταίες 4-5 μέρες. Είπαμε, λάλησε το σύστημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Καλά θα ήταν ρε κορίτσι; αλλά δεν πιστεύω... Γενικά, δεν κρατάω καν καλάθι. Απλά του δίνω και καταλαβαίνει κάθε μήνα μπας και άλλα κουράστηκα. Μετράω ήδη ένα χρόνο σεξομαραθωνιου χωρίς αποτέλεσμα. Και βλέπω πως από μήνα σε μήνα έχω τρομερές διαφορές. Δεν υπάρχουν δηλαδή σταθερά συμπτώματα. Πολύ εκνευριστική κατάσταση! Τουλάχιστον άλλες φορές έχω ενοχλήσεις τις τελευταίες 4-5 μέρες. Είπαμε, λάλησε το σύστημα. 

Αν το παρακολουθουσες πιο στενα? Με υπερηχους ας πουμε. Εγω να φανταστεις χρησιμοποιουσα τεστ οωρρηξιας. Και ημουνα και ησυχη να φανταστείς οτι κανω οωρρηξίες. Δε γυρισε λοιπον ο τότε γιατρός μου να μου πει  καλα βρε χαιβάνι τι κανεις τα τεστ αφου οι ορμονες σου τα έχουν παιξει. Εμένα μου βγαινανε θετικά και νομιζα οτι κανω οωρρηξια αλλα στην πραγματικοτητα μια τρυπα στο νερο. Και προσεξε.. ειχα αρκετα συμπτωματα. Τελος παντων αυτο που θέλω να πω ειναι μηπως πας πιο στοχευμένα. Μια φορα τον μηνα μετά τη περιοδο κανε εναν υπέρηχο. Ο γιατρός δεν μπορει να βοηθήσει κάπως?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Αν το παρακολουθουσες πιο στενα? Με υπερηχους ας πουμε. Εγω να φανταστεις χρησιμοποιουσα τεστ οωρρηξιας. Και ημουνα και ησυχη να φανταστείς οτι κανω οωρρηξίες. Δε γυρισε λοιπον ο τότε γιατρός μου να μου πει  καλα βρε χαιβάνι τι κανεις τα τεστ αφου οι ορμονες σου τα έχουν παιξει. Εμένα μου βγαινανε θετικά και νομιζα οτι κανω οωρρηξια αλλα στην πραγματικοτητα μια τρυπα στο νερο. Και προσεξε.. ειχα αρκετα συμπτωματα. Τελος παντων αυτο που θέλω να πω ειναι μηπως πας πιο στοχευμένα. Μια φορα τον μηνα μετά τη περιοδο κανε εναν υπέρηχο. Ο γιατρός δεν μπορει να βοηθήσει κάπως?

Καλημερα! Σου έβγαιναν θετικά τα τεστ ωορρηξίας και μετά από κανα δυο μέρες γίνονταν αρνητικά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα! Σου έβγαιναν θετικά τα τεστ ωορρηξίας και μετά από κανα δυο μέρες γίνονταν αρνητικά; 

Καλημέρα!!! Οχι. Βγαινανε θετικά κανονικά απλά εγώ λογω προεμμυνοπαυσης οι ορμόνες μου ήταν αλλα ντάλον. Μου δίνανε σημάδια οωρρηξιας αλλα στην πραγματικότητα δεν είχα καν οωθηλάκια για να κάνω οωρρηξια. Χωρίς να το παρακολουθώ με υπερήχους. Ειχα επαναπαυτεί στα τεστ και δεν πήγαινα στον γιατρό. Δεν ηξερα οτι και αυτό ηταν συμπτωμα προεμμυνοπαυσης. Και βέβαια την πραγματικότητα την εμαθα οταν αλλαξα γιατρο και πηγα σε γιατρό γονιμότητας.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημέρα!!! Οχι. Βγαινανε θετικά κανονικά απλά εγώ λογω προεμμυνοπαυσης οι ορμόνες μου ήταν αλλα ντάλον. Μου δίνανε σημάδια οωρρηξιας αλλα στην πραγματικότητα δεν είχα καν οωθηλάκια για να κάνω οωρρηξια. Χωρίς να το παρακολουθώ με υπερήχους. Ειχα επαναπαυτεί στα τεστ και δεν πήγαινα στον γιατρό. Δεν ηξερα οτι και αυτό ηταν συμπτωμα προεμμυνοπαυσης. Και βέβαια την πραγματικότητα την εμαθα οταν αλλαξα γιατρο και πηγα σε γιατρό γονιμότητας.

Έχεις μετρήσει καθόλου την fsh ? Θυμάσαι ποσο ειχες; 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2020 at 7:40 ΜΜ, Agatte είπε:

@TATAKI

Καλημέρα. Άντρας μου είχε αζοοσπερμια και γιατρός μας έδωσε ίδιες βιταμίνες.

Πήγαμε εξωσωματική με βιοψία αλλά με 2 φορά καταφέραμε.

Ήμουν τότε 35 με πολύ καλές ορμόνες.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...