Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

@Chrussa1982 λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου μου... Η πρώτη μου σκέψη κι εμένα αυτή ήταν· Γιατί ο γιατρός δεν έδωσε περιθώριο να μαζέψετε περισσότερα αυγουλάκια... Καλά, ενσυναισθηση μην περιμένεις από πουθενά. Ευτυχώς έχεις τον καλό σου, βράχο ακλόνητο δίπλα σου.. Όλα θα γίνουν, θα δεις. Και το μωρό θα έρθει, με τον ένα ή άλλο τρόπο, θα έρθει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Φιλενάδες μου το πήρα το κουλουράκι και είναι δυσκολοχωνευτο το άτιμο...πήρα και τον γιατρό και μου είπε ότι μάλλον έφταιξε η ποιότητα του ωαρίου μου.

Και η περίοδος από το μεσημέρι και μετά ποτάμι. 

Και εγώ τελειωμένη υπόθεση νιώθω αυτή τη στιγμή με την αρνητική χοριακη. Ευτυχώς ο άντρας μου βράχος δίπλα μου.

Δεν υπάρχει κουράγιο ούτε διάθεση ούτε ευρώ για επόμενη προσπάθεια οπότε θα το παλέψουμε όσο έχω ακόμα τζουφια αυγά με τον κλασσικό τρόπο.

Εσυ να κοιταξεις να ξεκουραστείς, να χαλαρωσεις, να παρεις τις βιταμινες σου, να  απολαυσετε τις διακοπες με τον αντρα σου..

Και απο χειμωνα πας σε φυσικους κυκλους αν και εφοσον εχετε την διαθεση...Παρεπιπτοντως μια αλλη γυναικολογος νεα κοπελα -αρα πιο ειλικρινης και αθωα-μου ειπε οτι τα ωαρια των φυσικων κυκλων ειναι πιο ποιοτικα.

Η μόνη τελειωμένη υπόθεση είναι οι σουπερ διακοπες που θα περασετε χωρις υποχρεώσεις!:-):twisted: Ντυσου, βαψου, διασκεδασε, γυμνασου, φροντισε το σωμα σου.Και μέχρι τοτε.. που ξέρεις? Μπορει να μη σου χρειαστουν ουτε οι φυσικοι! Και εγω απογοητευση εφαγα, υπο αλλες συνθηκες, αλλα δεν ειμαι αυστηρη με τον εαυτο μου. Αντιθετως, λεω φτου μου κοπελα μου!pan widgetspan widget 

4 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Τι χαζά είναι αυτά! Τι πάει να πει ετών 38 ίσον τελειωμένη υπόθεση! Δεν ισχύει κάτι τέτοιο αγάπη μου ξέρω πάρα πολλές κοπέλες που προσπάθουσαν πάρα πολλά χρόνια απο τα 33,34,35 και έφτασαν 40 να μείνουν ξαφνικά έγκυος και φυσιολογικά παρακαλώ!

Μια παλιά ξέρετε τι μου είπε πρόσφατα! Ξέχασε το για να σε βρει! Στο μυαλό μας είναι όλα!

Εγω εξετασεις ηθελα να κανω, δεν προσπαθουσα για παιδι, γιατι δεν ειχα συντροφο...Και οι εξετασεις τελικα  βγηκαν μια χαρα για την ηλικια μου. Αλλα, αυτο το υφος "τι τα θελεις και τα ψαχνεις" μου εμεινε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pontikis said:

Εσυ να κοιταξεις να ξεκουραστείς, να χαλαρωσεις, να παρεις τις βιταμινες σου, να  απολαυσετε τις διακοπες με τον αντρα σου..

Και απο χειμωνα πας σε φυσικους κυκλους αν και εφοσον εχετε την διαθεση...Παρεπιπτοντως μια αλλη γυναικολογος νεα κοπελα -αρα πιο ειλικρινης και αθωα-μου ειπε οτι τα ωαρια των φυσικων κυκλων ειναι πιο ποιοτικα.

Η μόνη τελειωμένη υπόθεση είναι οι σουπερ διακοπες που θα περασετε χωρις υποχρεώσεις!:-):twisted: Ντυσου, βαψου, διασκεδασε, γυμνασου, φροντισε το σωμα σου.Και μέχρι τοτε.. που ξέρεις? Μπορει να μη σου χρειαστουν ουτε οι φυσικοι! Και εγω απογοητευση εφαγα, υπο αλλες συνθηκες, αλλα δεν ειμαι αυστηρη με τον εαυτο μου. Αντιθετως, λεω φτου μου κοπελα μου!pan widgetspan widget 

Εγω εξετασεις ηθελα να κανω, δεν προσπαθουσα για παιδι, γιατι δεν ειχα συντροφο...Και οι εξετασεις τελικα  βγηκαν μια χαρα για την ηλικια μου. Αλλα, αυτο το υφος "τι τα θελεις και τα ψαχνεις" μου εμεινε... 

Μα δεν είναι φοβερή η αντιμετώπιση ορισμένων γιατρών, εμένα ευτυχώς ο δικός μου τουλάχιστον είναι αισιόδοξος και πάντα μου δίνει κουράγιο.

Βρε κορίτσια ψάχνοντας λίγο στο διαδίκτυο κάπου είδα θεραπεία με DHEA βοηθάει λέει στην υψηλή fsh κάτι σαν βιταμίνη είναι απο ότι κατάλαβα, έχει ακούσει καμία σας κάτι?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elise είπε:

και ο συζυγος/διαμαντι ειναι ενα δώρο και αυτο ζωής ! τυχεροί που βρήκατε ο ενας τον αλλον, μαζί θα τα καταφερετε ! εχω την αισθηση και εγω οτι ακριβως επειδη εισαι τουμπανο απο βιταμινες κλπ οτι το εδαφος θα ειναι προσοδοφορο ! ευχομαι ολοψυχα να πιασετε μωρακι συντομα με φυσικο τροπο ! απολαυστε τωρα ο ενας τον άλλον γιατι οταν θα ερθει το μωράκι καποια στιγμή (γιατι ΘΑ ΕΡΘΕΙ) θα "βρισκεστε" με ραντεβου χεχε

αλλα για τις κοπελες στο γραφειο... μην ανοιξω το στομα μου τωρα... μια ο γιατρος με τον τροπο που μιλησε χωρις ενσυναισθηση μια οι γυναικες στο γραφειο και η κωλοσυμπεριφορα τους, σκεφτομαι να μην εκφραστω τωρα και χαλασω περισσοτερο τη διαθεση του γκρουπ ! σ αυτη τη φαση τωρα κανονικα θελει μια μουτζα σε ολους και να εξαφανιστειτε με τον αντρα σου σε ενα ομορφο μερος να εκμεταλλευτειτε και τις γονιμες μερες, αλλα δεν πειραζει, εστω και ετσι εμεις εδω ειμαστε να σε στηριζουμε στην προσπαθεια σου μανούλα ! και το σπιτακι σας ειναι ο "ναος" σας που μπορειτε να απομονωθείτε απο ολους και απο ολα ! εχεις χρονο ακομα, νεοτατη εισαι και καλά αυγουλάκια εχεις ! ακομα και αυτο που "κριθηκε" οχι τοσο καλο ητανε μαχητης ! πηρε λιγο χρονο αλλα γονιμοποιηθηκε !  ειμαστε μαζί σου μανούλα ! :wub:

Ρε παιδια, ξερω γω... Το μανουλα αν ειναι να ρθει θα ερθει...μια γυναικα ειναι πολλα πραγματα... Μην κολλατε στο μανουλα και τα αυγουλακια και ξεχναμε ολα τα αλλα... Μανουλα δεν ειναι η κοπελα ειναι σιγουρο... Αν ειναι να γινει, θα γινει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Pontikis είπε:

Ρε παιδια, ξερω γω... Το μανουλα αν ειναι να ρθει θα ερθει...μια γυναικα ειναι πολλα πραγματα... Μην κολλατε στο μανουλα και τα αυγουλακια και ξεχναμε ολα τα αλλα... Μανουλα δεν ειναι η κοπελα ειναι σιγουρο... Αν ειναι να γινει, θα γινει! 

δεν ειπα τιποτα με κακη προθεση, εννοειται οτι ενας "ρολος" δεν αναιρεί τον αλλο. αν ενοχληθηκε η χρύσα ζητώ συγνώμη, δεν θα έλεγα τιποτα που να πληγώσει ανθρωπο, 

καληνυχτα


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειπα οτι ειχες κακη προθεση, σε καμια περιπτωση... Ουτε ειπα οτι στεναχωρησες καποιον... προς θεου! Απλα δε μου αρεσει αυτη η μονοσημαντη οπτικη στην οποια παρασυρομαστε καποιες φορες!Εγω για παραδειγμα αυτη την περιοδο εχω εστιασει στο πως θα πεσει η μπακα απο τα φαρμακα για να βγω θεα στην παραλια. Ακουω ιδεες. :tongue:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!! Χτες κλάψαμε τον μακαρίτη σήμερα ξύπνησα με χαρούμενη διάθεση. Όλες κρύβουμε μια δύναμη μέσα μας που μας κάνει να σηκωνόμαστε μετά από κάθε ανάποδια.

Και μιας και δεν καταφέραμε τίποτα έκλεισα πρωί πρωί εμβόλιο χαχαχαχαχα pfizer θα κάνω και ο Θεός βοηθός!!!

9 ώρες πρίν, elise είπε:

δεν ειπα τιποτα με κακη προθεση, εννοειται οτι ενας "ρολος" δεν αναιρεί τον αλλο. αν ενοχληθηκε η χρύσα ζητώ συγνώμη, δεν θα έλεγα τιποτα που να πληγώσει ανθρωπο, 

καληνυχτα

Δεν ενοχλήθηκα κοριτσάρα μου προς θεού!!! Νιώθω μανούλα έτσι κ αλλιώς μιας και όπως έχω ξαναπεί έχω ένα σκυλί που το έχω πάιδι μου όσο οξυμορο και παραλογο σας φαίνεται..

8 ώρες πρίν, Pontikis είπε:

 

Δεν ειπα οτι ειχες κακη προθεση, σε καμια περιπτωση... Ουτε ειπα οτι στεναχωρησες καποιον... προς θεου! Απλα δε μου αρεσει αυτη η μονοσημαντη οπτικη στην οποια παρασυρομαστε καποιες φορες!Εγω για παραδειγμα αυτη την περιοδο εχω εστιασει στο πως θα πεσει η μπακα απο τα φαρμακα για να βγω θεα στην παραλια. Ακουω ιδεες. :tongue:

Πολύ κοιλουμπα όντως χαχαχαχα. Εγώ φαντάσου με τη προγεστερόνη πρήστηκα πάω ανάποδα από εσάς!!! Από σήμερα θα εφαρμόσω μια βραδυνή βόλτα το περπάτημα κάνει καλό λένε. Ευτυχώς δεν έχω θέμα με την τουαλέτα είμαι καθημερινή επισκέπτρια οπότε θαρρώ θα φύγει γρήγορα το σωσιβιακι. Και πολύ πολύ πολύ σεξ χαχαχαχαχα ορίστε σου έβγαλα προγράμματακι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Μα δεν είναι φοβερή η αντιμετώπιση ορισμένων γιατρών, εμένα ευτυχώς ο δικός μου τουλάχιστον είναι αισιόδοξος και πάντα μου δίνει κουράγιο.

Βρε κορίτσια ψάχνοντας λίγο στο διαδίκτυο κάπου είδα θεραπεία με DHEA βοηθάει λέει στην υψηλή fsh κάτι σαν βιταμίνη είναι απο ότι κατάλαβα, έχει ακούσει καμία σας κάτι?

 

Καλημερα,

DHEA εχουν μεσα σιγουρα οι βιταμινες Fertilimax κ υπαρχει κ μονο του που μπορεις να το αγορασεις. Αν εχεις θυρεοειδη μιλα με τον ενδοκρινολογο σου για το σκετο DHEA. Υπαρχει κ εξεταση αιματος που μπορεις να κανεις να δεις σε τι επιπεδα βροσκεσαι. Κατοπιν ερευνων σε καποιες γυναικες ενδεχεται να κατεβασει την fsh. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tina79 said:

Καλημερα,

DHEA εχουν μεσα σιγουρα οι βιταμινες Fertilimax κ υπαρχει κ μονο του που μπορεις να το αγορασεις. Αν εχεις θυρεοειδη μιλα με τον ενδοκρινολογο σου για το σκετο DHEA. Υπαρχει κ εξεταση αιματος που μπορεις να κανεις να δεις σε τι επιπεδα βροσκεσαι. Κατοπιν ερευνων σε καποιες γυναικες ενδεχεται να κατεβασει την fsh. 

Θα μιλήσω με τον γιατρό μου, η αλήθεια είναι ότι όλες οι μονάδες βγήκαν πολύ καλές στις ορμονολογικες η fsh όμως βγήκε 11.60 και έλεγα μήπως βοηθούσε 

Θα τις επαναλάβω βέβαια τις ορμονολογικες 

Από βιταμινες παίρνω τις precnacare conception από τις οποίες πραγματικά έχω δει διαφορά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Bellas είπε:

Θα μιλήσω με τον γιατρό μου, η αλήθεια είναι ότι όλες οι μονάδες βγήκαν πολύ καλές στις ορμονολογικες η fsh όμως βγήκε 11.60 και έλεγα μήπως βοηθούσε 

Θα τις επαναλάβω βέβαια τις ορμονολογικες 

Από βιταμινες παίρνω τις precnacare conception από τις οποίες πραγματικά έχω δει διαφορά 

Για πες τι διαφορά είδες; Εγω έπαιρνα fertili και ovamax αλλά τζίφος 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Για πες τι διαφορά είδες; Εγω έπαιρνα fertili και ovamax αλλά τζίφος 

Ο κύκλος μου είναι πολύ σταθερός τις τελευταίες τρεις περιόδους, βέβαια μικρυνε σε 24 μερες(πριν τις βιταμίνες μου έκανε κάτι τρελά μια ερχόταν στις 26 μερες μια 28 μια 30) . Εγώ δει διαφορά στο πρόσωπο μου καθάρισε και η  ακμή μου ,γενικά νιώθω καλύτερα .πριν έπαιρνα τις fertilovit και δεν είχα νιώσει διαφορά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Για πες τι διαφορά είδες; Εγω έπαιρνα fertili και ovamax αλλά τζίφος 

Αυτές μου είχε συστήσει ο γιατρός και παίρνω. 

Άσχετο αλλά λέω να πάω αύριο να μετρήσω ορμόνες να δω που βρίσκομαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Bellas είπε:

Ο κύκλος μου είναι πολύ σταθερός τις τελευταίες τρεις περιόδους, βέβαια μικρυνε σε 24 μερες(πριν τις βιταμίνες μου έκανε κάτι τρελά μια ερχόταν στις 26 μερες μια 28 μια 30) . Εγώ δει διαφορά στο πρόσωπο μου καθάρισε και η  ακμή μου ,γενικά νιώθω καλύτερα .πριν έπαιρνα τις fertilovit και δεν είχα νιώσει διαφορά 

Εγω εννοούσα για βελτίωση ωαρίων.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Εγω εννοούσα για βελτίωση ωαρίων.

Αυτό δεν το ξέρω γιατί οι ορμονολογικες έγιναν τώρα και οι προηγούμενες κοντά 2 Χρόνια πριν αλλά σε κανένα δίμηνο θα ξανά κανω ορμονολογικες για να δω αν θα δω διαφορά με τις βιταμινες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...