Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Έχεις μετρήσει καθόλου την fsh ? Θυμάσαι ποσο ειχες; 

Την έχω μετρήσει ναι. Δεν θυμάμαι το 19 που ηταν οι τελευταίες πόσο ηταν ακριβως στα 38 μου δλδ. Το 17 που ειχα ξανακανει τις ιδιες εξετάσεις στα 36 μου δλδ ήταν 62.1 . Οι επομενες θα ειναι τώρα αυτον τον μηνα. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Την έχω μετρήσει ναι. Δεν θυμάμαι το 19 που ηταν οι τελευταίες πόσο ηταν ακριβως στα 38 μου δλδ. Το 17 που ειχα ξανακανει τις ιδιες εξετάσεις στα 36 μου δλδ ήταν 62.1 . Οι επομενες θα ειναι τώρα αυτον τον μηνα. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην προσπάθεια σου. Σύντομα με ένα μωράκι σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Την έχω μετρήσει ναι. Δεν θυμάμαι το 19 που ηταν οι τελευταίες πόσο ηταν ακριβως στα 38 μου δλδ. Το 17 που ειχα ξανακανει τις ιδιες εξετάσεις στα 36 μου δλδ ήταν 62.1 . Οι επομενες θα ειναι τώρα αυτον τον μηνα. 

Κλέλια μάλλον την ε2 θυμάσαι για τόσο..η fsh αντε να πάει στην εμμηνόπαυση 25 κάπου εκεί..όχι τόσο.δεν πειράζει θα δεις τώρα αυτές πως θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κλέλια μάλλον την ε2 θυμάσαι για τόσο..η fsh αντε να πάει στην εμμηνόπαυση 25 κάπου εκεί..όχι τόσο.δεν πειράζει θα δεις τώρα αυτές πως θα είναι..

Για την θυλακιοτροπος ορμόνη δε λες? Τόσο λεει. 62.3 οχι 62.1 που εγραψα πιο πανω.  Ανοιξα γιατι λεω λες να κανω λάθος? Κ ομως. 62.3. Η τιμη αναφοράς για εμμυνοπαυση είναι 25-135 . Η ε2 οιστραδιολη ειναι 29.1


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Για την θυλακιοτροπος ορμόνη δε λες? Τόσο λεει. 62.3 οχι 62.1 που εγραψα πιο πανω.  Ανοιξα γιατι λεω λες να κανω λάθος? Κ ομως. 62.3. Η τιμη αναφοράς για εμμυνοπαυση είναι 25-135 . Η ε2 οιστραδιολη ειναι 29.1

Δεν το ήξερα..τόσο πάει;;;;εγώ νόμιζα γύρω στα 25 ..δεν τα ξέρω πολύ καλά..κ εγώ φέτος έκανα πρώτη φορά.οταν πάτησα κ τα σαράντα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν το ήξερα..τόσο πάει;;;;εγώ νόμιζα γύρω στα 25 ..δεν τα ξέρω πολύ καλά..κ εγώ φέτος έκανα πρώτη φορά.οταν πάτησα κ τα σαράντα.

Οπως καταλαβαινεις δεν ειναι και όλα θετικά. Χαχα. Θα δω πως θα ειναι και αυτές που θα κάνω αυτον τον μηνα. Γι αυτό έκανα και το prp για να αναζοωγονηθουν και τα κύτταρα των οωθηκων. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Οπως καταλαβαινεις δεν ειναι και όλα θετικά. Χαχα. Θα δω πως θα ειναι και αυτές που θα κάνω αυτον τον μηνα. Γι αυτό έκανα και το prp για να αναζοωγονηθουν και τα κύτταρα των οωθηκων. 

Ότι μπορείς θα κάνεις εννοείται.το παλεύουμε όσο μπορούμε..μην νομίζεις κ εγώ έχω βάλει ένα όριο...αυτή η εγκυμοσύνη είναι το όριο..αν κούφια η ώρα δεν πάει κ αυτή καλά τελείωσα με το θέμα..έχω χάσει πολύτιμο χρόνο από την ζωή μου..χρήμα σε εξετάσεις τρία χρόνια τρεις επεμβάσεις άπειρη θλίψη αγωνία ψυχολογία στα ταρταρα..όμως τώρα πια μπορώ να πω ότι τα έκανα όλα κ ότι κ αν γίνει ξέρω τον επόμενο μου στόχο που πλέον είναι να ζήσω όμορφα με την οικογένειά μου μικρή η πιο μεγάλη..κ εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ το παλικάρι σου ..και αν θέλει ο Θεός ας μας αξιώσει να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας.Παναγία μου μεγάλωσαν τα παιδιά μας..εμένα είναι σαν τον μπαμπά του ψηλουλης κ είναι 1,53 και 39 νούμερο παπούτσι.στο πόδι με έφτασε κ στο ύψος με φτάνει...έχω ένα καμάρι..τρελαίνομαι..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ότι μπορείς θα κάνεις εννοείται.το παλεύουμε όσο μπορούμε..μην νομίζεις κ εγώ έχω βάλει ένα όριο...αυτή η εγκυμοσύνη είναι το όριο..αν κούφια η ώρα δεν πάει κ αυτή καλά τελείωσα με το θέμα..έχω χάσει πολύτιμο χρόνο από την ζωή μου..χρήμα σε εξετάσεις τρία χρόνια τρεις επεμβάσεις άπειρη θλίψη αγωνία ψυχολογία στα ταρταρα..όμως τώρα πια μπορώ να πω ότι τα έκανα όλα κ ότι κ αν γίνει ξέρω τον επόμενο μου στόχο που πλέον είναι να ζήσω όμορφα με την οικογένειά μου μικρή η πιο μεγάλη..κ εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ το παλικάρι σου ..και αν θέλει ο Θεός ας μας αξιώσει να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας.Παναγία μου μεγάλωσαν τα παιδιά μας..εμένα είναι σαν τον μπαμπά του ψηλουλης κ είναι 1,53 και 39 νούμερο παπούτσι.στο πόδι με έφτασε κ στο ύψος με φτάνει...έχω ένα καμάρι..τρελαίνομαι..

 

Εννοειται. Ό τι μπορούμε να κάνουμε θα το κάνουμε. Και απο τη στιγμή που ζηταει και αδερφάκι το προσπαθεις ακομα πιο πολυ!!! Αχ βρε κοριτσι δεν περασες και λίγα και εσύ!! Ομως όοολαα θα πάνε μια χαρά!! Σκεφτόμαστε θετικά τώρα ναι??

Αχ πψς μεγαλώνουνε ετσι τα παιδιά οντως. Και μενα ειναι 1.63 και φοραει και ο δικος μου 39!!!! Αφου βαζω τα παπουτσια του!!! Χαχαχα. Ζωή να χουνε τα παιδάκια μας!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Εννοειται. Ό τι μπορούμε να κάνουμε θα το κάνουμε. Και απο τη στιγμή που ζηταει και αδερφάκι το προσπαθεις ακομα πιο πολυ!!! Αχ βρε κοριτσι δεν περασες και λίγα και εσύ!! Ομως όοολαα θα πάνε μια χαρά!! Σκεφτόμαστε θετικά τώρα ναι??

Αχ πψς μεγαλώνουνε ετσι τα παιδιά οντως. Και μενα ειναι 1.63 και φοραει και ο δικος μου 39!!!! Αφου βαζω τα παπουτσια του!!! Χαχαχα. Ζωή να χουνε τα παιδάκια μας!!!

Αχ καμάρι μεγάλο είναι..κ όσο μεγαλωνουνε δεν νιώθεις ικανοποίηση;;;εγώ λέω αχ καλά το μεγάλωσα..γεμίζει το μάτι μου..

Just now, Klelia81 είπε:

Εννοειται. Ό τι μπορούμε να κάνουμε θα το κάνουμε. Και απο τη στιγμή που ζηταει και αδερφάκι το προσπαθεις ακομα πιο πολυ!!! Αχ βρε κοριτσι δεν περασες και λίγα και εσύ!! Ομως όοολαα θα πάνε μια χαρά!! Σκεφτόμαστε θετικά τώρα ναι??

Αχ πψς μεγαλώνουνε ετσι τα παιδιά οντως. Και μενα ειναι 1.63 και φοραει και ο δικος μου 39!!!! Αφου βαζω τα παπουτσια του!!! Χαχαχα. Ζωή να χουνε τα παιδάκια μας!!!

Όσο για το θέμα αδερφάκι...εντάξει το ζητάνε αλλά θα είναι απλά μια παρουσία στο σπίτι το μωράκι..εκ των πραγμάτων μεγάλωσαν σαν μοναχοπαίδια κ έτσι θα μεγαλώσουμε κ τα δεύτερα..εγώ λέω Τετάρτη πάει ο δικός μου..όταν το μωρό θα πάει πρώτη δημοτικού  ο γιος μου θα πηγαίνει λύκειο..περίεργο πολύ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Αχ καμάρι μεγάλο είναι..κ όσο μεγαλωνουνε δεν νιώθεις ικανοποίηση;;;εγώ λέω αχ καλά το μεγάλωσα..γεμίζει το μάτι μου..

Βέβαια!! Τέραστια ικανοποίηση και περηφάνεια!!! Μα υπάρχει ομορφότερο πράγμα από το να βλέπεις τα παιδάκια σου να μεγαλωνουν?

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ότι μπορείς θα κάνεις εννοείται.το παλεύουμε όσο μπορούμε..μην νομίζεις κ εγώ έχω βάλει ένα όριο...αυτή η εγκυμοσύνη είναι το όριο..αν κούφια η ώρα δεν πάει κ αυτή καλά τελείωσα με το θέμα..έχω χάσει πολύτιμο χρόνο από την ζωή μου..χρήμα σε εξετάσεις τρία χρόνια τρεις επεμβάσεις άπειρη θλίψη αγωνία ψυχολογία στα ταρταρα..όμως τώρα πια μπορώ να πω ότι τα έκανα όλα κ ότι κ αν γίνει ξέρω τον επόμενο μου στόχο που πλέον είναι να ζήσω όμορφα με την οικογένειά μου μικρή η πιο μεγάλη..κ εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ το παλικάρι σου ..και αν θέλει ο Θεός ας μας αξιώσει να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας.Παναγία μου μεγάλωσαν τα παιδιά μας..εμένα είναι σαν τον μπαμπά του ψηλουλης κ είναι 1,53 και 39 νούμερο παπούτσι.στο πόδι με έφτασε κ στο ύψος με φτάνει...έχω ένα καμάρι..τρελαίνομαι..

 

Όλα θα πάνε τέλεια.-

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Όλα θα πάνε τέλεια.-

Έχει ο Θεός φωτεινή μου..άρχισε η βαριά ανησυχία όπως καταλαβαίνω κ από την βραδινή μου αϋπνία...θα το παλέψω..αφού λέω ακόμα δεν έχω πει θα κάνω μωρό...κ έκανα εικόνα πριν να βγει κ η αυχενική κ μετά σαν την χαζή θα πω αχ....περιμένω μωρό..μην σου πω κ θα εκπλαγω...πωπω...που πάω με τέτοια ψυχολογία.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχει ο Θεός φωτεινή μου..άρχισε η βαριά ανησυχία όπως καταλαβαίνω κ από την βραδινή μου αϋπνία...θα το παλέψω..αφού λέω ακόμα δεν έχω πει θα κάνω μωρό...κ έκανα εικόνα πριν να βγει κ η αυχενική κ μετά σαν την χαζή θα πω αχ....περιμένω μωρό..μην σου πω κ θα εκπλαγω...πωπω...που πάω με τέτοια ψυχολογία.

 

Λογικό είναι.. θα έρθει η ώρα που θα χαρείς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Κι εγώ εδώ.. Αποφάσισα να συμμετέχω σε αυτό το θέματακι, γιατί όπως φαίνεται μου ταιριάζει περισσότερο.. 

Τριτη αποβολή για μένα. Εξετάσεις και αναλύσεις και τελικά ο γιατρός μας είπε ότι είναι πολύ πιθανό να οφείλεται σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Επηρεάζει λέει και η ηλικία. 

Είμαι πολύ απογοητευμένη και θαυμάζω το κουράγιο σας να προσπαθείτε χωρίς να το βάζετε κατω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...