Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

On 9/6/2021 at 9:59 ΜΜ, Klelia81 είπε:

Αχ κοριτσια μου δεν προλαβαινω να σας διαβαζω και στεναχωριέμαι. Δουλευω απο τις 8 το πρωι και το μονο διαλειμμα που κανω ειναι για να παω να παρω το παιδι απο το σχολειο να το αφήσω σπίτι να το τακτοποιησω να ερθει η κοπελα που το μένει μαζί του και να ξαναφύγω. Τώρα σας γραφω απο τη δουλεια. Ειμαι πολυ εξαντλημενη και δεν προλαβαινω να μπαινω στο φορουμ. Εγω δεν εχω νεα να σας πω. Επαφες δεν υπαρχουν και περιοδος ακομα γιοκ. Ειχα τελευταια φορα 7/05. Μακαρι να μπορουσα να πατησω ενα κουμπι να μπω στον παγο που λενε για να μη περναει ο καιρός ετσι χωρις προσπαθειες. Να πω και συγχαρητηρια στη κοπελα που εγραψε πως μετά απο 3 χρονια καταφερε το πολυποθυτο δεν θυμαμαι το ονομα να με συγχωρεσει. Μη το βαζετε κατω και θα τα καταφερετε. Εγω δεν ελπιζω σε κατι αυτους τους μηνες αλλα να ξερετε οτι σας σκεφτομαι. Φιλιά φιλιά φιλιά!!!

Κι εμείς σε σκεφτόμαστε ρε κορίτσι! Είναι δύσκολη περίοδος για σένα τώρα... Πολλή δουλειά, πολλές ώρες, ο καλός σου μακριά. Είναι κρίμα που φεύγουν οι μήνες αυτοί, έχεις δίκιο, αλλά επικεντρώσου στα ουσιαστικά. Και όταν με το καλό γυρίσει ο άντρας σου, θα ξαναμπείτε σε πρόγραμμα. Να σε προσέχεις όσο μπορείς και να σε φροντίζεις. Κι οπότε μπορεις, να μπαίνεις για ένα "γεια".  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

58 minutes ago, vasiliki2020 said:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε χαθήκαμε εντελώς εγκυουλες και μη ελπίζω να είναι όλα καλα

Γεια σου Βασιλικούλα. Είσαι καλά; χαθήκαμε όλες η αλήθεια είναι. Εγώ ήσυχα περιμένω να αδιαθετήσω. Μακαρι να έρθει στην ώρα της και να είναι όπως πρέπει για να στρώσει το σύστημα. Θα είναι η 2η περιοδος μετά την απόξεση. Η 1η περίοδος ήταν μια μερα ουσιαστικά ροή και με είχε ταλαιπωρήσει πολύ μέχρι να έρθει. Για πες εσύ τα νέα σου. Σε τι φάση βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, TATAKI είπε:

Γεια σου Βασιλικούλα. Είσαι καλά; χαθήκαμε όλες η αλήθεια είναι. Εγώ ήσυχα περιμένω να αδιαθετήσω. Μακαρι να έρθει στην ώρα της και να είναι όπως πρέπει για να στρώσει το σύστημα. Θα είναι η 2η περιοδος μετά την απόξεση. Η 1η περίοδος ήταν μια μερα ουσιαστικά ροή και με είχε ταλαιπωρήσει πολύ μέχρι να έρθει. Για πες εσύ τα νέα σου. Σε τι φάση βρίσκεσαι;

Όλα καλά θα σου πάνε κοριτσακι μου μην ανησυχείς. Εγώ μέχρι  αύριο περιμένω να αφιαθετησω.ηθελα να πάω γυναικολόγο να δούμε και εμείς τι θα κάνουμε αλλά έχουν τύχει διαφορά και δεν τα κατάφερα να παω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό τριήμερο να έχουμε!!! Ελπίζω όλα τα κορίτσια να είσαστε καλά, οι εγκυουλες μας να φουσκώνουν και οι υπόλοιπες να είσαστε ήρεμες και να μην εγκαταλείπετε το όνειρο!! 

Δεν έχω ιδιαίτερα νέα εγώ, περιμένω κατά τις 23 να αδιαθετησω όπου και θα ξανακάνω ορμονολογικες δευτερο μήνα  συνεχόμενα να δω τι γίνεται. Ρίξαμε και τον κλασικό ετήσιο καυγά για τις άδειες στο γραφείο κατάφερα μετά κόπων και βασάνων να πάρω 1 βδομαδα τον Αύγουστο (η δουλειά του άντρα μου κλείνει 3 βδομάδες τον Αύγουστο) και ήδη οργανώνουμε τις διακοπουλες μας που τόσο έχω ανάγκη.

Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! @TATAKI μου άντε να στρώσει ο κύκλος σου και να ξαναρχίσετε σιγα σιγά και χαλαρά τις προσπάθειες. @vasiliki2020 μου εύχομαι να μην σου έτυχαν πολύ σοβαρά θέματα και να πάτε στο γιατρό να σας δώσει οδηγίες κλπ . @Chrussa1982 μου εύχομαι να κανονίσετε και να πάτε τις πιο όμορφες και χαλαρωτικές διακοπές! Εγώ έκανα την αμνιοπαρακέντηση και βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα, ευτυχώς όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Flolipop είπε:

Γεια σας κορίτσια! @TATAKI μου άντε να στρώσει ο κύκλος σου και να ξαναρχίσετε σιγα σιγά και χαλαρά τις προσπάθειες. @vasiliki2020 μου εύχομαι να μην σου έτυχαν πολύ σοβαρά θέματα και να πάτε στο γιατρό να σας δώσει οδηγίες κλπ . @Chrussa1982 μου εύχομαι να κανονίσετε και να πάτε τις πιο όμορφες και χαλαρωτικές διακοπές! Εγώ έκανα την αμνιοπαρακέντηση και βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα, ευτυχώς όλα καλά!

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου ευτυχώς!!! Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Flolipop said:

Γεια σας κορίτσια! @TATAKI μου άντε να στρώσει ο κύκλος σου και να ξαναρχίσετε σιγα σιγά και χαλαρά τις προσπάθειες. @vasiliki2020 μου εύχομαι να μην σου έτυχαν πολύ σοβαρά θέματα και να πάτε στο γιατρό να σας δώσει οδηγίες κλπ . @Chrussa1982 μου εύχομαι να κανονίσετε και να πάτε τις πιο όμορφες και χαλαρωτικές διακοπές! Εγώ έκανα την αμνιοπαρακέντηση και βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα, ευτυχώς όλα καλά!

Μπράβο Φωτεινούλα μου. Υπέροχα τα νέα σου. Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου τώρα. Έχεις ένα γερό μωράκι και με το καλό να έρθει στον κόσμο. @Chrussa1982 να περάσει ο ο καιρός να πάτε διακοπές να χαλαρώσετε, γιατί το έχετε ανάγκη και εσείς. @vasiliki2020  εύχομαι τα προβλήματα να έμειναν πίσω και να κοιτάξετε και εσείς μπροστά που περιμένουν τα ευχάριστα. Εγώ αδιαθέτησα στην ώρα μου και όλα είναι μια χαρά φυσιολογικά. Ψυχολογικά με βοηθάει πολύ και εμένα αυτό να αφήσω τα άσχημα πίσω μου και να κοιτάξω μπροστά και ότι γίνει. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Γεια σας κορίτσια! @TATAKI μου άντε να στρώσει ο κύκλος σου και να ξαναρχίσετε σιγα σιγά και χαλαρά τις προσπάθειες. @vasiliki2020 μου εύχομαι να μην σου έτυχαν πολύ σοβαρά θέματα και να πάτε στο γιατρό να σας δώσει οδηγίες κλπ . @Chrussa1982 μου εύχομαι να κανονίσετε και να πάτε τις πιο όμορφες και χαλαρωτικές διακοπές! Εγώ έκανα την αμνιοπαρακέντηση και βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα, ευτυχώς όλα καλά!

Γειά σου κοριτσακι μου γλυκό.ευτυχως όλα καλά τα ξεπέρασα ότι ήταν να μπορέσω να δω τον γιατρό.εσυ πως τα πας;

1 ώρα πρίν, TATAKI είπε:

Μπράβο Φωτεινούλα μου. Υπέροχα τα νέα σου. Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου τώρα. Έχεις ένα γερό μωράκι και με το καλό να έρθει στον κόσμο. @Chrussa1982 να περάσει ο ο καιρός να πάτε διακοπές να χαλαρώσετε, γιατί το έχετε ανάγκη και εσείς. @vasiliki2020  εύχομαι τα προβλήματα να έμειναν πίσω και να κοιτάξετε και εσείς μπροστά που περιμένουν τα ευχάριστα. Εγώ αδιαθέτησα στην ώρα μου και όλα είναι μια χαρά φυσιολογικά. Ψυχολογικά με βοηθάει πολύ και εμένα αυτό να αφήσω τα άσχημα πίσω μου και να κοιτάξω μπροστά και ότι γίνει. 

Και εγω αδιαθετησα αλλά το έχω πάρει χαλαρά δεν θα το αφήνω να με ριχνει.θα παω και στο γιατρο και ότι μου πει θα κάνω.ολα καλά θα πάνε τατακι μου που θα παει.θα τα ξεπερασουμε:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε!!!! Μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε!

Λοιπόν μην γελάσετε αλλά έπεσα χθες σε μια διαφήμιση για το fertility cup ένα κύπελλο λέει που το βάζεις μετά την επαφή και αυξάνει τις πιθανότητες συλληψης γιατί εγκλωβίζει το σπέρμα μέσα  

Πώς σας φαίνετε ? :D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/6/2021 at 12:31 ΜΜ, Bellas είπε:

Κορίτσια τι κάνετε!!!! Μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε!

Λοιπόν μην γελάσετε αλλά έπεσα χθες σε μια διαφήμιση για το fertility cup ένα κύπελλο λέει που το βάζεις μετά την επαφή και αυξάνει τις πιθανότητες συλληψης γιατί εγκλωβίζει το σπέρμα μέσα  

Πώς σας φαίνετε ? :D

Επικίνδυνο μου φαίνεται κορίτσι! Τι γίνεται αν σφηνωσει το κύπελλο; σαν το κύπελλο περιόδου είναι; ασε που ότι είναι να πάει προς τα πάνω, θα πάει... Δεν παίζουν ρόλο ούτε το κύπελλο, ούτε τα κατακορυφα. 

Τι κάνετε βρε κοπέλες; μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε! Ελπίζω δηλαδή να είναι η ζέστη. Εγώ περιμένω αύριο να αδιαθετησω για να παω για ορμονολογικες κι αναλόγως των αποτελεσμάτων, θα δω πως θα κινηθω. 

Φιλιά πολλά σε ολεςσας, το καλοκαίρι σας να είναι μεγάλο και φωτεινό και μέχρι να βγει, να έχει φέρει πια, στην καθεμια αυτό που ποθεί. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Agatte είπε:

Επικίνδυνο μου φαίνεται κορίτσι! Τι γίνεται αν σφηνωσει το κύπελλο; σαν το κύπελλο περιόδου είναι; ασε που ότι είναι να πάει προς τα πάνω, θα πάει... Δεν παίζουν ρόλο ούτε το κύπελλο, ούτε τα κατακορυφα. 

Τι κάνετε βρε κοπέλες; μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε! Ελπίζω δηλαδή να είναι η ζέστη. Εγώ περιμένω αύριο να αδιαθετησω για να παω για ορμονολογικες κι αναλόγως των αποτελεσμάτων, θα δω πως θα κινηθω. 

Φιλιά πολλά σε ολεςσας, το καλοκαίρι σας να είναι μεγάλο και φωτεινό και μέχρι να βγει, να έχει φέρει πια, στην καθεμια αυτό που ποθεί. 

Γεια σου @Agatte μου! Χαίρομαι που είσαι καλά. Καλή επιτυχία στις ορμονολογικές σου . Να περνάτε όμορφα το καλοκαίρι σας! Να ξεκουραστείτε και να έρθει και το σποράκι σας με το καλο. Εγώ ετοιμάζομαι για την β επιπέδου την άλλη εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Agatte said:

Επικίνδυνο μου φαίνεται κορίτσι! Τι γίνεται αν σφηνωσει το κύπελλο; σαν το κύπελλο περιόδου είναι; ασε που ότι είναι να πάει προς τα πάνω, θα πάει... Δεν παίζουν ρόλο ούτε το κύπελλο, ούτε τα κατακορυφα. 

Τι κάνετε βρε κοπέλες; μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε! Ελπίζω δηλαδή να είναι η ζέστη. Εγώ περιμένω αύριο να αδιαθετησω για να παω για ορμονολογικες κι αναλόγως των αποτελεσμάτων, θα δω πως θα κινηθω. 

Φιλιά πολλά σε ολεςσας, το καλοκαίρι σας να είναι μεγάλο και φωτεινό και μέχρι να βγει, να έχει φέρει πια, στην καθεμια αυτό που ποθεί. 

Φιλενάδα εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και να ηρεμήσεις. Να χαρούμε το καλοκαίρι, να χαλαρώσουμε και να έρθει το ποθούμενο για όλες μας. 

2 hours ago, Flolipop said:

Γεια σου @Agatte μου! Χαίρομαι που είσαι καλά. Καλή επιτυχία στις ορμονολογικές σου . Να περνάτε όμορφα το καλοκαίρι σας! Να ξεκουραστείτε και να έρθει και το σποράκι σας με το καλο. Εγώ ετοιμάζομαι για την β επιπέδου την άλλη εβδομάδα.

Ολα καλά θα πάνε Φωτεινούλα με το μωράκι σου. Ευχομαι να ηρεμήσεις και εσύ και να το χαρείς. Πέρασε ο καιρός, σε λίγο έρχεται στην αγκαλιά σου. Αλήθεια τι είναι το μωράκι σου; αγοράκι ή κοριτσάκι;

On 6/22/2021 at 12:31 PM, Bellas said:

Κορίτσια τι κάνετε!!!! Μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε!

Λοιπόν μην γελάσετε αλλά έπεσα χθες σε μια διαφήμιση για το fertility cup ένα κύπελλο λέει που το βάζεις μετά την επαφή και αυξάνει τις πιθανότητες συλληψης γιατί εγκλωβίζει το σπέρμα μέσα  

Πώς σας φαίνετε ? :D

Εγώ φοβάμαι και το ταμπόν όποτε χρειάστηκε να βάλω, μην χαθεί πουθενά. Επομένως δεν θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω. Ασε που μετά κάθομαι σαν μούμια που να κάνω τέτοια...δύσκολο μου φαίνεται

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Φιλενάδα εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και να ηρεμήσεις. Να χαρούμε το καλοκαίρι, να χαλαρώσουμε και να έρθει το ποθούμενο για όλες μας. 

Ολα καλά θα πάνε Φωτεινούλα με το μωράκι σου. Ευχομαι να ηρεμήσεις και εσύ και να το χαρείς. Πέρασε ο καιρός, σε λίγο έρχεται στην αγκαλιά σου. Αλήθεια τι είναι το μωράκι σου; αγοράκι ή κοριτσάκι;

Εγώ φοβάμαι και το ταμπόν όποτε χρειάστηκε να βάλω, μην χαθεί πουθενά. Επομένως δεν θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω. Ασε που μετά κάθομαι σαν μούμια που να κάνω τέτοια...δύσκολο μου φαίνεται

Γεια σου Τατακι μου. Σ ευχαριστώ πολύ! Αγορακι είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...