Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

2 hours ago, Rafaela_123 said:

Γεια σου μπορεί να είναι και από το εμβόλιο εμένα δε μου έτυχε αλλά η γιατρος μου  το ανέφερε σαν παρενέργεια για να μην αγχωθώ μου είπε ότι είχε ασθενεις κοπελες που τους καθυστέρησε να έρθει η περίοδος ή είχαν περισσότερο αιμα ή λιγότερο από αλλες φορες. Ισως να είναι και από τη ζέστη! 

Μα και εμένα πρώτη φορά μου το κάνει, να δω καφέ και μετα τίποτα μια ολόκληρη μέρα 

Πήρα τον γιατρό μου και μου το απέκλεισε να ειναι απο το εμβολιο, μου είπε ότι κακός έκανά τεστ απόγευμα και μια μόνο ημέρα καθυστέρηση, να περιμένω 2-3 μέρες και να επαναλάβω τεστ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Μα και εμένα πρώτη φορά μου το κάνει, να δω καφέ και μετα τίποτα μια ολόκληρη μέρα 

Πήρα τον γιατρό μου και μου το απέκλεισε να ειναι απο το εμβολιο, μου είπε ότι κακός έκανά τεστ απόγευμα και μια μόνο ημέρα καθυστέρηση, να περιμένω 2-3 μέρες και να επαναλάβω τεστ 

Να είναι από το εμβόλιο φαντάζομαι θα είναι η μειονότητα των γυναικών που θα το είχαν σαν παρενέργεια! Μακάρι να είναι το θαυματακι σου και τώρα να λέμε πιθανά σενάρια! Κανε ότι σου είπε ο γιατρος! Καλές βουτιές εύχομαι σήμερα Κυριακή 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Μα και εμένα πρώτη φορά μου το κάνει, να δω καφέ και μετα τίποτα μια ολόκληρη μέρα 

Πήρα τον γιατρό μου και μου το απέκλεισε να ειναι απο το εμβολιο, μου είπε ότι κακός έκανά τεστ απόγευμα και μια μόνο ημέρα καθυστέρηση, να περιμένω 2-3 μέρες και να επαναλάβω τεστ 

Αν δεν είναι από τη ζέστη κάνε ένα τεστακι αύριο με τα πρωινά ούρα μήπως και έχουμε ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Αν δεν είναι από τη ζέστη κάνε ένα τεστακι αύριο με τα πρωινά ούρα μήπως και έχουμε ευχάριστα!!

Κορίτσια παρενέργεια απο το εμβολιο μου φαίνετε είναι απο το μεσημέρι ξεκίνησαν πάλι τα καφέ, πιο πολλά αυτή την φορά 

Κατεβαίνει απο ότι φαίνετε αργά και βασανιστικά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bellas είπε:

Κορίτσια παρενέργεια απο το εμβολιο μου φαίνετε είναι απο το μεσημέρι ξεκίνησαν πάλι τα καφέ, πιο πολλά αυτή την φορά 

Κατεβαίνει απο ότι φαίνετε αργά και βασανιστικά!

Λες? Τι να πω πια ..όλα τα κουλά σε εμάς συμβαίνουν χαχαχαχα. 

Έκανα κ εγώ πρώτη δόση χτες τέλος του μήνα δεύτερη στην οποία θα εχω και περίοδο να δω πως θα την παλέψω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

49 minutes ago, Chrussa1982 said:

Λες? Τι να πω πια ..όλα τα κουλά σε εμάς συμβαίνουν χαχαχαχα. 

Έκανα κ εγώ πρώτη δόση χτες τέλος του μήνα δεύτερη στην οποία θα εχω και περίοδο να δω πως θα την παλέψω.

Τι να πω ρε κορίτσι και εμένα δεν μου έχει ξανά τύχει! Από το μεσημέρι μέχρι τώρα μόνο καφέ δεν έχει κατέβει  η περίοδος. 

Αύριο πάω για δεύτερη δόση εμβολίου όλα μαζί! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αίσιώς  σήμερα πάει να κατέβει η κοκκινομουρα! Επειδή ξέρω πολύ καλά τον οργανισμό μου και κάτι τέτοιο ποτέ ξανά δεν έχει συμβεί! Είναι μάλλον παρενέργεια από το εμβόλιο! Επομένως θέλω να το μοιραστώ μαζί σας γιατί αν κάποια  κοπέλα δει και αυτή κάτι περίεργο με τον κύκλο της να μην φοβηθεί! Από ότι κατάλαβα είναι σπάνιά παρενέργεια αλλά μπορεί να γινει! 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 9:03 ΠΜ, Bellas είπε:

@Agatte κορίτσι μου εμένα μου φαίνονται μια χαρά οι εξετάσεις, εγώ τι να πω με fsh τον ένα μήνα 11,60 τον άλλο 11,30 

Και η οιστραδιολη αν δεν κάνω λάθος απο 21-251 είναι μέσα στα πλαίσια φυσιολογικών τιμών. 

Με fsh 8,41 δεν μπαίνεις κλιμακτηριο μην φοβάσαι!

Καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε! Ισχύει ότι σου έγραψε η anoulious παρακατω. Η μία τιμή μπερδεύει την άλλη και το 110 για την ημέρα που έκανα εξετασεις, είναι πάρα πολύ. Σκέψου πέρυσι είχα 49 στην ε2 4η προς 5η μέρα. Anyway... Θα δούμε τι θα πει ο γιατρός. 

Για την περίοδο σου που διάβασα παρακάτω, τι να πω πια, ίσα που σε λαχταρισε... Εγώ από την άλλη έκανα το εμβόλιο και την επόμενη μέρα μου ήρθε, όπως την περίμενα. Την περασμένη βδομάδα, έκανα και τη 2η δόση. 

On 8/7/2021 at 12:15 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Σίγουρα είναι κακος κύκλος κούκλα μου!!! Άκου κλιμακτηριος....τολμώ να πω ότι η fsh σου είναι τέλεια εγώ προσωπικά την ζηλεύω..η δική μου 14 τον έναν μήνα τον άλλον 17 (σοκ)..και ο θυροειδης σου άψογος. Θα δεις θα σου τα πει και ο ενδοκρινολόγος.

Τα δικά μου νέα άντε να γκρινιάξω κ εγώ λίγο..όπως σου έγραψα η fsh ,μου 17..προφανώς οι βιταμίνες τις οποίες περνώ από τον Απρίλιο δεν βοήθησαν την ποιότητα καθόλου. Και έχω σκάσει η αλήθεια είναι. Εν τω μεταξύ με τα πολλά βρήκαμε και σπίτι όπως το θέλουμε (έχει κάποια ελαττωματα μικρα αλλά με καλή διάθεση τα παραβλέπω) και μετακομίζουμε τέλος Σεπτέμβρη. Και πολύ φοβάμαι ότι θα μας πάει πίσω οικονομικά. Με ανάγκασαν και από τη δουλειά να εμβολιαστω έχω πρώτη δόση το Σάββατο. Εκεί να δεις άγχος...και σκέφτομαι αν κάτι γίνει και δεν πετύχω εμφύτευση?? 

Πωπω σεντονακι βγήκε...

Γεια σου Χρυσάκι! Μην τη ζηλεύεις καθόλου την fsh μου, μπορεί λόγω της υψηλής Ε2 να εμφανίζεται ψευδως χαμηλή και να είναι κι αυτή στο τέρμα. Δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω από το να περιμένω την επίσκεψη στον ενδοκρινολογο. 

Τι καλά που βρήκατε σπιτι, δεν πειράζει που δεν είναι 100% όπως το θέλατε, αρκεί να σας καλύπτει στα περισσότερα! Με το καλό να μπείτε και μόνο χαρές να ζήσετε εκεί μέσα! 

Με το εμβόλιο όλα καλά; 

On 10/7/2021 at 6:05 ΜΜ, Bellas είπε:

Κορίτσια τι κάνετε!

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο,  περιμένω περιοδο χθες το βράδυ βλέπω καφέ επομένως λέω κατεβαίνει!Βάζω σέρβιέτα κανονικά και το πρωί που σηκώνομαι τίποτα, καθόλου αίμα! Έχω συμπτωματα περιοδου κανονικά, μέχρι τώρα τίποτα καθόλου αίμα.

Πήρα τεστ να κάνω γατί λέω λες ! Αρνητικο το τεστ :mad:

Και τώρα μου είπε μια φίλη μου ότι παίζει να είναι παρενέργεια από το εμβόλιο πρώτη δόση την έκανα 20 Ιουνίου 

Περίοδος 13 Ιουνίου και περίμενα χθες 9 Ιουλίου 

Τι λέτε εσείς βρε κορίτσια 

Σου έγραψα πιο πάνω, μετά είδα τα υπόλοιπα μηνύματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Agatte said:

Καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε! Ισχύει ότι σου έγραψε η anoulious παρακατω. Η μία τιμή μπερδεύει την άλλη και το 110 για την ημέρα που έκανα εξετασεις, είναι πάρα πολύ. Σκέψου πέρυσι είχα 49 στην ε2 4η προς 5η μέρα. Anyway... Θα δούμε τι θα πει ο γιατρός. 

Για την περίοδο σου που διάβασα παρακάτω, τι να πω πια, ίσα που σε λαχταρισε... Εγώ από την άλλη έκανα το εμβόλιο και την επόμενη μέρα μου ήρθε, όπως την περίμενα. Την περασμένη βδομάδα, έκανα και τη 2η δόση. 

Γεια σου Χρυσάκι! Μην τη ζηλεύεις καθόλου την fsh μου, μπορεί λόγω της υψηλής Ε2 να εμφανίζεται ψευδως χαμηλή και να είναι κι αυτή στο τέρμα. Δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω από το να περιμένω την επίσκεψη στον ενδοκρινολογο. 

Τι καλά που βρήκατε σπιτι, δεν πειράζει που δεν είναι 100% όπως το θέλατε, αρκεί να σας καλύπτει στα περισσότερα! Με το καλό να μπείτε και μόνο χαρές να ζήσετε εκεί μέσα! 

Με το εμβόλιο όλα καλά; 

Σου έγραψα πιο πάνω, μετά είδα τα υπόλοιπα μηνύματα. 

@Agatte κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά ισα που με λαχτάρησε! Σήμερα έκανά 2 δόση και η περίοδος Επιτέλους κατέβηκε κανονικά! 

Δεν πάω αυτό το μήνα για μέτρηση fsh Θα αφήσω να περάσει αυτός ο κύκλος και θα πάω στον επόμενο 

Ενημέρωσε μας τι θα σου πει Ενδοκρινολογος θέλω και εγώ να πάω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


4 hours ago, vasiliki2020 said:

Κοριτσια τι κανετε;;;;χαθήκαμε εντελώς ολες.οι εγκυουλες τι κάνουμε;κανένα ευχάριστο νέο εχουμε;

Που είσαι Βασιλική μου; είσαι καλά; εγώ καλά είμαι, από το θέμα μας τίποτα συνταρακτικό. Περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάρω την άδειά μου. Εσύ τι κάνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , TATAKI είπε:

Που είσαι Βασιλική μου; είσαι καλά; εγώ καλά είμαι, από το θέμα μας τίποτα συνταρακτικό. Περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάρω την άδειά μου. Εσύ τι κάνεις;

Καλα κοριτσακι μια από τα ίδια τιποτα. Και εγω την άδεια περιμένω να χαλαρώσουμε και να περάσουμε ομορφα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Καλα κοριτσακι μια από τα ίδια τιποτα. Και εγω την άδεια περιμένω να χαλαρώσουμε και να περάσουμε ομορφα

Γεια σας κορίτσια. Εύχομαι σε όλες όμορφες διακοπές, που εκτός από ανανέωση και ξεκούραση , να σας χαρίσουν κι αυτό που τόσο επιθυμείτε!!! Στείλτε που θα πάτε διακοπές να γεμίσει καλοκαίρι και ομορφη διάθεση το θέμα μας. Σας φιλω όλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2021 at 6:04 ΜΜ, vasiliki2020 είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;;;χαθήκαμε εντελώς ολες.οι εγκυουλες τι κάνουμε;κανένα ευχάριστο νέο εχουμε;

Κορίτσι μου είμαι καλά και εγώ!!! Σε αναμονή της άδειας να φύγουμε 1 βδομαδα να χαλαρώσουμε. Στο θέμα μας καμία εξέλιξη. Το πήρα απόφαση ότι ελπίδα για φυσ. σύλληψη δεν υπάρχει και ησύχασε το μέσα μου!! 

Εμείς θα πάμε προς Γαλαξείδι μεριά..καλές διακοπές κοριτσάρες!!! Να ξεκουραστούμε να ηρεμήσουμε να περάσουμε καλά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου είμαι καλά και εγώ!!! Σε αναμονή της άδειας να φύγουμε 1 βδομαδα να χαλαρώσουμε. Στο θέμα μας καμία εξέλιξη. Το πήρα απόφαση ότι ελπίδα για φυσ. σύλληψη δεν υπάρχει και ησύχασε το μέσα μου!! 

Εμείς θα πάμε προς Γαλαξείδι μεριά..καλές διακοπές κοριτσάρες!!! Να ξεκουραστούμε να ηρεμήσουμε να περάσουμε καλά!!!

Δεν πειράζει κοριτσαρα στο εχω ξανα πει θα αποκτήσουμε παιδάκι με όποιον τρόπο και αν γίνεται.και εγω εχω χαλαρωσει και ότι είναι να γίνει ας γίνει.να περάσεις ομορφα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...