Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

On 26/7/2021 at 5:04 ΜΜ, vasiliki2020 είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;;;χαθήκαμε εντελώς ολες.οι εγκυουλες τι κάνουμε;κανένα ευχάριστο νέο εχουμε;

καλησπερα και απο μενα ! εγω κλεινω αυριο 17 εβδ κ μπαινω στη 18η... περιπου στα μισά ειμαι... το ΝΙΡ τεστ για τις τρισωμιες βγηκε τελειο ολα καλα, ο υπερηχος και αυτος ολα καλα δειξανε ειδε κ εκει τον αυχενα ολα  φυσιολογικα δειχνουνε και το φυλο ειναι κοριτσακι. διανυω το 2ο τριμηνο συνεπως ειναι η καλυτερη περιοδος, πηρα 1 κιλο η κοιλια μου ειναι απλα σαν να παραφαγα λιγο οχι τπτ ιδιαιτερο -ετσι ηταν κ στο γιο μου- ζαλαδες ναυτιες κουραση ανηκουν στο παρελθον χεχε αυτα τα νεα απο εμενα συντομα να ακουσω για φουσκωμενες κοιλιτσες απο ολες σας θελω ! φιλακια κοριτσια και καλα να περασετε στις διακοπες σας ! εμεις χαλκιδικη λεμε..

  • Μου αρέσει 4

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας...έχω αγχωθει λίγο για ένα θέμα..μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε εσείς?

Όταν έχουμε καφέ υγρά στην ωορρηξία λένε οι γιατροί ότι είναι από κακή ωορρηξία συνήθως..εγώ δύο μέρες πριν δω το καφετί ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύζυγο..το έχει πάθει καμία σας να μείνει έγκυος σε έναν τέτοιο κύκλο?κ αν ναι πήγαν όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Ησυχία και εδώ, πήγα την περασμένη εβδομάδα στον ενδοκρινολογο και μου έσπασε λίγο τα νεύρα. Δεν μπαίνω λέει με τίποτα κλιμακτήριο με τέτοιες τιμές και η υψηλη Ε2 κρίνεται τυχαία και μάλλον οφείλεται σε κάποια κύστη ή κυστικο ή κάτι τέτοιο. Ο άντρας μου αποφάσισε να κάνει μια ουσιαστική έρευνα για το που οφείλεται το θέμα του, μιας και πια κρίνει πως το σπέρμα είναι το μόνο μας θέμα οπότε μια πιο στενή προσέγγιση ίσως μας δώσει και τη λύση. 

Εμείς έχουμε κάνει ήδη κανα δυο 3ημερα στην χαλκιδικη, θα ξανανεβουμε μάλλον για λίγες μέρες και μετά ίσως σε κάποιο νησάκι για 3-4 μέρες. Καλά να ειμαστε... Στην Τήνο θα ήθελα να πάω μπας και εκπληρώσω και το τάμα μου, αλλά τίποτα δεν βοηθάει για να τα καταφερω. Ίσως το αφήσω για φθινόπωρο με αυτές τις αυθημερον εκδρομές. 

On 31/7/2021 at 3:57 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια γεια σας...έχω αγχωθει λίγο για ένα θέμα..μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε εσείς?

Όταν έχουμε καφέ υγρά στην ωορρηξία λένε οι γιατροί ότι είναι από κακή ωορρηξία συνήθως..εγώ δύο μέρες πριν δω το καφετί ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύζυγο..το έχει πάθει καμία σας να μείνει έγκυος σε έναν τέτοιο κύκλο?κ αν ναι πήγαν όλα καλά?

Γεια σου Melody, μην αγχώνεσαι καθόλου. Δεν έχω ακούσει ποτέ αυτό που λες για κακή ωορρηξία, ίσα ίσα θεωρείται φυσιολογικό. Οπότε μη σκοτιζεις και πολύ το μυαλό σου. Σου εύχομαι εφόσον το επιθυμείς να έχεις μείνει έγκυος και όλα να πάνε καλά μέχρι τελους. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2021 at 3:57 PM, Melody90 said:

Κορίτσια γεια σας...έχω αγχωθει λίγο για ένα θέμα..μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε εσείς?

Όταν έχουμε καφέ υγρά στην ωορρηξία λένε οι γιατροί ότι είναι από κακή ωορρηξία συνήθως..εγώ δύο μέρες πριν δω το καφετί ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύζυγο..το έχει πάθει καμία σας να μείνει έγκυος σε έναν τέτοιο κύκλο?κ αν ναι πήγαν όλα καλά?

Κι εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο για καλη ωορηξια αν εχει και λιγο καφε. Για φυσιολογικο το ξερω και δεν νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι! Ευχομαι πολυ συντομα με θετικο τεστακι! 

Κοριτσια ευχομαι να περνατε υπεροχα οσες ειστε διακοπες και οσες προκειται να πατε! Αλλα και οσες δεν πατε, να περνατε ομορφα οτι κι αν κανετε! Εμεις δεν προβλεπεται να παμε καπου παλι φετος, ουτε καν για ενα διημερο! Αλλα δεξ πειραζει, κανω υπομονη για του χρονου! Εξαλλου εμεις πηγαινουμε καθε οκτωβρη συνηθως ταξιδακι εξωτερικο, γιατι τα καλοκαιρια δυσκολα να παρει αδεια ο αντρας μου. Βεβαια περισυ με τον κορονοιο και φετος παλι λογω κορονοιου αλλα και λογω της μικρης (εχω ΠΗΤ οκτωβρη) παλι δεν θα παμε πουθενα, αλλα δεν πειραζει! Ευελπιστω να παμε του χρονου ολοι μαζι! 

Να περνατε υπεροχα και καλα κουραγια με τους καυσωνες! Πολυ φοβαμαι οτι καθε χρονο θα ειναι ολο και πιο συχνοι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, τι κάνετε; διακοπευσατε; επιστρέψατε; ξεκουραστήκατε; πώς είστε; εμείς μαζευτήκαμε σιγά σιγά  αλλά ακομανα μπούμε σε πρόγραμμα. 

Οι εγκυουλες μας τι κάνουν; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά, γράψτε τα νέα σας όποτε μπορέσετε! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, Agatte said:

Κορίτσια, τι κάνετε; διακοπευσατε; επιστρέψατε; ξεκουραστήκατε; πώς είστε; εμείς μαζευτήκαμε σιγά σιγά  αλλά ακομα να μπούμε σε πρόγραμμα. 

Οι εγκυουλες μας τι κάνουν; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά, γράψτε τα νέα σας όποτε μπορέσετε! 

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Γυρίσαμε και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στην πραγματικότητα. Λέμε όμως να φύγουμε κανένα ΣΚ αν μπορέσουμε πριν μπει ο Σεπτέμβης και αρχίσουν τα δύσκολα για τα καλά. Ο αγώνας άλλοτε καλά κρατεί και άλλοτε χαλαρώνουμε. Καλοκαιράκι βλέπεις... πάμε δυνατά από Σεπτέμβρη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; διακοπευσατε; επιστρέψατε; ξεκουραστήκατε; πώς είστε; εμείς μαζευτήκαμε σιγά σιγά  αλλά ακομανα μπούμε σε πρόγραμμα. 

Οι εγκυουλες μας τι κάνουν; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά, γράψτε τα νέα σας όποτε μπορέσετε! 

 

καλησπερα απο μενα ! 
μαζευτηκαμε και εμεις απο τις διακοπες ! σιγα σιγα μπαινουμε στη ρουτινα και την καθημερινοτητα μας και παλι. εγω εκλεισα 20 εβδ κ μπηκα στην 21η, ειμαι στα μισά, αλλα για λογο που δεν ειμαι σιγουρη η απιστευτη κουραση που ειχα στο 1ο τριμηνο επεστρεψε ! δε μπορω να παρω τα ποδια μου, κοιμαμαι σαν αρκουδα σε χειμερια νάρκη, τη μερα δε μπορω να τη βγαλω αν δε κοιμηθω κανα 2ωρο μινιμουμ το μεσημερι... ή το παρακανα εχοντας και το -σχεδον- 3χρονο θηριακι στο σπιτι (το νοεβριο γινεται 3) ή μου επεσε ο σιδηρος.. αρχισα να παιρνω σημερα σιδηρο μηπως δω αλλαγη ... εσεις τι κανετε κοριτσια μου πειτε μου τα νέα σας, μου λειψατε ολες !! ευχομαι να τα λεμε ποιο συχνά και παλι οπως "παλαιοτερα" τωρα που ..μαζευομαστε ολες σιγα σιγα απο τις διακοπες.

 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε γυρίσαμε!!! Καλά περάσαμε, ξεκουράστηκα, έφαγα σαν το βόδι και τώρα ξανά πίσω στην καθημερινότητα!! 

Κάναμε διακοπές από τα πάντα...από τα πάντα όμως !!!!

Άντα να μαζευόμαστε σιγά σιγά κορασίδες!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Γυρίσαμε και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στην πραγματικότητα. Λέμε όμως να φύγουμε κανένα ΣΚ αν μπορέσουμε πριν μπει ο Σεπτέμβης και αρχίσουν τα δύσκολα για τα καλά. Ο αγώνας άλλοτε καλά κρατεί και άλλοτε χαλαρώνουμε. Καλοκαιράκι βλέπεις... πάμε δυνατά από Σεπτέμβρη. 

Μια από τα ίδια Τατη μου! Είπαμε όσο βοηθάει ο καιρός, θα εκμεταλλευομαστε τα σκ για να αντέξουμε το χειμώνα. 

Κι εμάς ο αγώνας χαλαροτερος τώρα το καλοκαίρι, χωρίς μέρες, χωρίς τίποτα. Απο Σεπτέμβρη ξανά με πρόγραμμα για όσο αντέξουμε. 

1 hour ago, elise είπε:

καλησπερα απο μενα ! 
μαζευτηκαμε και εμεις απο τις διακοπες ! σιγα σιγα μπαινουμε στη ρουτινα και την καθημερινοτητα μας και παλι. εγω εκλεισα 20 εβδ κ μπηκα στην 21η, ειμαι στα μισά, αλλα για λογο που δεν ειμαι σιγουρη η απιστευτη κουραση που ειχα στο 1ο τριμηνο επεστρεψε ! δε μπορω να παρω τα ποδια μου, κοιμαμαι σαν αρκουδα σε χειμερια νάρκη, τη μερα δε μπορω να τη βγαλω αν δε κοιμηθω κανα 2ωρο μινιμουμ το μεσημερι... ή το παρακανα εχοντας και το -σχεδον- 3χρονο θηριακι στο σπιτι (το νοεβριο γινεται 3) ή μου επεσε ο σιδηρος.. αρχισα να παιρνω σημερα σιδηρο μηπως δω αλλαγη ... εσεις τι κανετε κοριτσια μου πειτε μου τα νέα σας, μου λειψατε ολες !! ευχομαι να τα λεμε ποιο συχνά και παλι οπως "παλαιοτερα" τωρα που ..μαζευομαστε ολες σιγα σιγα απο τις διακοπες.

 

Τι γρήγορα που πέρασαν οι βδομάδες. Με το καλό να περάσουν και οι υπόλοιπες. Δεν έπαιρνες σίδηρο ως τώρα; 

πρίν από 23 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Γυρίσαμε γυρίσαμε!!! Καλά περάσαμε, ξεκουράστηκα, έφαγα σαν το βόδι και τώρα ξανά πίσω στην καθημερινότητα!! 

Κάναμε διακοπές από τα πάντα...από τα πάντα όμως !!!!

Άντα να μαζευόμαστε σιγά σιγά κορασίδες!!! 

Γεια σου κοριτσάκι! 

Ο σκοπός ήταν αυτός ακριβώς, διακοπές από όλα! Παύση! Ξεκούραση! 

Καλό φθινόπωρο να έχουμε, δυναμικό και καρπερο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

 

Τι γρήγορα που πέρασαν οι βδομάδες. Με το καλό να περάσουν και οι υπόλοιπες. Δεν έπαιρνες σίδηρο ως τώρα; 

 

παίρνω 2 χάπια, omnibionta τα λενε ειναι ενα χαπι ω3 και το αλλο ειναι συνδυασμος βιταμινων λιγο απο ολα τα απαραιτητα για την εγκυμοσυνη. σημερα ξεκινησα να παιρνω εξτρα χάπι ΜΟΝΟ σιδηρο, το tardyferon. αρα τωρα 3 την ημερα. ελπιζω να δω βελτιωση συντομα γιατι δε παλευεται αυτη η κουραση...φφφ 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/8/2021 at 9:38 ΜΜ, Agatte είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; διακοπευσατε; επιστρέψατε; ξεκουραστήκατε; πώς είστε; εμείς μαζευτήκαμε σιγά σιγά  αλλά ακομανα μπούμε σε πρόγραμμα. 

Οι εγκυουλες μας τι κάνουν; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά, γράψτε τα νέα σας όποτε μπορέσετε! 

 

Από ότι βλέπω όλες γυρίσαμε χαχαχ εγω ευτυχώς έχω άδεια και αυτή την εβδομάδα από Δευτέρα επιστρέφω δουλεια.ωραια ήταν χαλάρωσα απίστευτα γέμισαν οι μπαταρίες φουλ.σιγα σιγα μπαινω στην καθημερινότητα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Από ότι βλέπω όλες γυρίσαμε χαχαχ εγω ευτυχώς έχω άδεια και αυτή την εβδομάδα από Δευτέρα επιστρέφω δουλεια.ωραια ήταν χαλάρωσα απίστευτα γέμισαν οι μπαταρίες φουλ.σιγα σιγα μπαινω στην καθημερινότητα 

Ε ναι ρε κορίτσια άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά (ευτυχώς μας έμειναν τα σ/κ για μίνι αποδράσεις)..ξεκούραστες και φρεσκαδουρες όλες!!!

Δεν λέω από τώρα καλό χειμώνα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!! 

Ελπίζω ο πρώτος μήνας του φθινοπώρου να μας φέρει ηρεμία και γαλήνη και γιατί όχι να μας αποζημιώσει με πολλά πολλά θετικά τεστακια.

Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!! 

Ελπίζω ο πρώτος μήνας του φθινοπώρου να μας φέρει ηρεμία και γαλήνη και γιατί όχι να μας αποζημιώσει με πολλά πολλά θετικά τεστακια.

Σας φιλώ όλες!!!

Κι εγώ το εύχομαι κορίτσια μου! Καλο μήνα με όμορφα νέα για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!! 

Ελπίζω ο πρώτος μήνας του φθινοπώρου να μας φέρει ηρεμία και γαλήνη και γιατί όχι να μας αποζημιώσει με πολλά πολλά θετικά τεστακια.

Σας φιλώ όλες!!!

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια! Κάλο το και καρπερό! 

πρίν από 14 λεπτά , Flolipop είπε:

Κι εγώ το εύχομαι κορίτσια μου! Καλο μήνα με όμορφα νέα για όλες μας! 

Τι κάνεις κοριτσάκι; πώς είσαι; πλησιάζει ο καιρός! Θυμησε μας πητ, τώρα Σεπτέμβρη είναι; 

Η Εμιλυ ρε παιδιά γέννησε; μιλάει καμιά μαζί της; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...