Agatte

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες

Recommended Posts

Καλο και αισιοδοξο μηνα κοριτσια! Χαιρομαι που πολλες απο εσας καταφερατε να αποδρασετε εστω και για λιγο! Ξερω ποσο απαραιτητο και αναγκαιο ειναι! Εγω που δεν εχω καταφερει να απομακρυνθω απο τη πολη εδω και ποσους μηνες εχω λαλησει! Δεν κατεβηκε και ο αδερφος μου παλι φετος με την οικογενεια λογω κοβιντ (εδω τα Χανια εβραζαν για μερες...) που τους περιμενα πως και πως (δυο χρονια εχουν να ρθουν) και πολυ μου κακοπηγε! Αλλα υπομονη και που θα παει, θα ρθουνε και καλυτερες μερες! 

Η Εμιλυ γεννησε, παρακολουθω πολλες φορες το τοπικ με τις εγκυουλες του αυγουστου, ολα καλα πηγαν απο οσο ξερω! Αλλα θα μας τα πει και η ιδια μολις τα καταφερει! 

• Μου αρέσει 1

Καλησπέρα κορίτσια 

Και εγώ χάθηκα γιατί τρέχω σαν τη τρελή 

Από τα δικά μας 

Έχω καταθέσει τα χαρτιά στην επιτροπή και περιμένω απάντηση 

Φυσικά θα πάω για εξωσωματική 

Γιατί μάλλον δεν υπάρχει άλλη λύση 

Αμη στα τάρταρα. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Και εγώ χάθηκα γιατί τρέχω σαν τη τρελή 

Από τα δικά μας 

Έχω καταθέσει τα χαρτιά στην επιτροπή και περιμένω απάντηση 

Φυσικά θα πάω για εξωσωματική 

Γιατί μάλλον δεν υπάρχει άλλη λύση 

Αμη στα τάρταρα. 

Πόσο δλδ;

Καλή αρχή και καλή προετοιμασία!!

3 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

0,12

Καλή αρχή με υπομονή ψυχραιμία και επιμονή!!! Σε νιώθω ξέρεις. Όπως όλα τα κορίτσια της εξωσωματικής. Από fsh πως είσαι; 

Εμείς θα προχωρησουμε μόλις κάνω τη ρημαδα την υστεροσκοπηση που όμως θα την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο. Ελπίζω να βγει καθαρή.

Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλή αρχή με υπομονή ψυχραιμία και επιμονή!!! Σε νιώθω ξέρεις. Όπως όλα τα κορίτσια της εξωσωματικής. Από fsh πως είσαι; 

Εμείς θα προχωρησουμε μόλις κάνω τη ρημαδα την υστεροσκοπηση που όμως θα την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο. Ελπίζω να βγει καθαρή.

Fsh 10 

Να την κάνεις την υστεροσκοοηση κ εγώ έχω κάνει

Βλέπεις πράγματα που δεν φαίνονται με άλλες εξετάσεις

21 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια! Κάλο το και καρπερό! 

Τι κάνεις κοριτσάκι; πώς είσαι; πλησιάζει ο καιρός! Θυμησε μας πητ, τώρα Σεπτέμβρη είναι; 

Η Εμιλυ ρε παιδιά γέννησε; μιλάει καμιά μαζί της; 

8 Νοέμβρη έχω ΠΗΤ, όλα καλά μέχρις ώρας @Agatte μου. Εσείς όλοι καλά; Το παιδάκι σου; @Ellidr μου σου εύχομαι να κανεις εξωσωματική όσο το δυνατόν γρηγορότερα με θετικό αποτέλεσμα και εσυ @Chrussa1982 να προχωρήσεις με την υστεροσκοπηση και όλο τα υπόλοιπα. Επιτυχία εύχομαι σε όλες σας!

• Μου αρέσει 2

πρίν από 42 λεπτά , Ellidr είπε:

Fsh 10 

Να την κάνεις την υστεροσκοοηση κ εγώ έχω κάνει

Βλέπεις πράγματα που δεν φαίνονται με άλλες εξετάσεις

Πολύ καλή η fsh. Εμένα 3 μήνες τώρα που κάνω εξέταση 17. Πάει πήρε την ανιούσα για τα καλά!!! Ευτυχώς με χαπακι εχω ρυθμισμένο τον θυροειδή μου έτσι για να λέω ότι κάτι λειτουργεί σωστά. 

Την υστεροσκοπηση θα την κάνω περιμένω να αδιαθετησω για να την κάνω όταν πρέπει και αν βγει καθαρή ξεκινάω πάλι προσπάθεια.

• Μου αρέσει 1

14 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

8 Νοέμβρη έχω ΠΗΤ, όλα καλά μέχρις ώρας @Agatte μου. Εσείς όλοι καλά; Το παιδάκι σου; @Ellidr μου σου εύχομαι να κανεις εξωσωματική όσο το δυνατόν γρηγορότερα με θετικό αποτέλεσμα και εσυ @Chrussa1982 να προχωρήσεις με την υστεροσκοπηση και όλο τα υπόλοιπα. Επιτυχία εύχομαι σε όλες σας!

Πωπω παπάκι μου πλησιάζεις!!! Πέρασε ο καιρός γρήγορα!!!

• Μου αρέσει 1

On 2/9/2021 at 8:15 ΜΜ, Flolipop είπε:

2 μήνες έμειναν το πολύ λοιπον, τι ωραία! Με το καλό κοριτσάκι μου! Καλά είμαστε κι εμείς! Μπαίνουμε στο φθινοπωρινό πρόγραμμα σιγά σιγά. Ο μικρός είναι σούπερ, είχε ενα πολύ μεγάλο και ευχάριστο καλοκαίρι! Πήγε πρώτη φορά κατασκήνωση και ενθουσιαστηκε! Μας παρακάλεσε βέβαια, να εκμεταλλευτουμε την απουσία του και να φτιάξουμε ενα μωρό, χαχαχα! Προσπαθήσαμε  να του κάνουμε την χάρη αλλά δεν... Αν μη τι άλλο περάσαμε κι εμείς καλά! 

@Ellidr και @Chrussa1982 εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο. Με το καλο να γίνουν όλες οι απαραίτητες ενέργειες ώστε να πάρετε στα χέρια σας τα μωράκια σας! 

• Χαχα 2

Διαφημίσεις

Καλημερουδια κοριτσάρες!!! Μα πόσο μου αρέσει αυτή η ψύχρα σήμερα βαρέθηκα το καλοκαίρι. @Agatte είναι ωραίο που ανανεωθηκατε οικογενειακώς και περάσατε καλά. Και εμείς έτσι γυρίσαμε καινούργιοι και έτοιμοι για όλα χαχαχαχα. Πέθανα με τον γιο σου και τις απαιτήσεις του!!! Έχουν έναν τρόπο να εκφράζονται τα παιδιά πολύ μοναδικό!!!

Έχω ραντεβού την Τετάρτη το απόγευμα στο Αλεξάνδρα να κανονίσω τα της υστεροσκοπησης. Περιμένω κατά τις 20 του μήνα να αδιαθετησω να στείλω και τον άντρα μου να κάνει ένα νέο σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό και 6 Οκτώβρη θα πάμε στον γιατρό να κάνουμε την επόμενη προσπάθεια.

• Μου αρέσει 1

Γειά σας κορίτσια και εγω εχω μπει σε κανονικούς ρυθμούς φουλ δουλεια.τα νέα μου είναι ότι έχω καθυστέρηση 4 μέρες έκανα 2 τεστακια και τα 2 θετικά.αυριο απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα της χοριακης ελπίζοντας αυτή τη φορά να μην κατάληξη παλι σε βιοχημικη.εσεις ολες καλα;

• Μου αρέσει 6

πρίν από 41 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Γειά σας κορίτσια και εγω εχω μπει σε κανονικούς ρυθμούς φουλ δουλεια.τα νέα μου είναι ότι έχω καθυστέρηση 4 μέρες έκανα 2 τεστακια και τα 2 θετικά.αυριο απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα της χοριακης ελπίζοντας αυτή τη φορά να μην κατάληξη παλι σε βιοχημικη.εσεις ολες καλα;

Με τέτοια νέα πως να μην είμαστε καλά??? Μπράβο αγάπη μου!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά αυτή την φορά..μη μας ξεχάσεις αύριο. Περιμένουμε μια χορταστική χοριακη!!!

• Μου αρέσει 1

4 hours ago, vasiliki2020 said:

Βασιλικούλα μου τι ωραία έκπληξη μας έκανες. Ενα θετικό τεστ είναι πάντα ένα μεγάλο βήμα προς την επιτυχία. Εύχομαι κάθε βήμα να είναι στέρεο και γεμάτο χαρά. Χαμογέλα και σκέψου αισιόδοξα. Όλα θα πάνε καλά. 

• Μου αρέσει 1

On 9/9/2021 at 3:14 ΜΜ, vasiliki2020 είπε:

Μα τι ωραία νέα είναι αυτά! Με το καλό κοριτσάκι, να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Θετική στάση και ηρεμία! Αυτή η υπέροχη αρχή, να έχει και μια εξίσου υπέροχη συνέχεια! 

@Chrussa1982@Chrussa1982 όντως, τα παιδιά έχουν έναν απίστευτο τροπονα σε κολλάνε στον τοίχο, χωριςνα ζοριστουν καθόλου στο να βρουν τις κατάλληλες λέξεις! Με το καλό να κάνεις την υστεροσκοπηση και καλά αποτελέσματα να έχεις. Έχεις μπει σε ρυθμό πλήρους οργάνωσης, μακάρι σύντομα και τα ευχάριστα!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα