Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Να σου πω τι πιστεύω αν και γιατρός δεν είμαι ..το σπερμοδιαγραμμα που βγήκε καλό το έκανε στο πρώτο κέντρο εξωσωματικής όπου και τελικά δεν επιλέξαμε (αν θυμάσαι που σας τα έλεγα). Θεωρώ λοιπόν ότι ίσως τα φούσκωσαν λίγο γιατί όπως έχεις καταλάβει είναι πολύ εύκολο να ρίχνουν το φταίξιμο στα κλουβιά αυγά μας. Από την άλλη σκέφτομαι γιατί δεν μας έκαναν μικρογονιμοποιηση (να επιλέξουν το ομαλά μορφολογικά σπερμα). Ίσως λοιπόν φταίει το σπέρμα που δεν προχώρησε το εμβρυακι μου δεδομένου ότι από την τρίτη μέρα και μετά παίζει ρόλο το σπέρμα. Ίσως είμαστε χάλια και οι 2 τι να πω κ εγώ τα έχω χάσει. Όπως κ να έχει όμως επειδή τα δανεικά θα μου πάνε γύρω στα 6500 χιλιάρικα πρέπει τουλάχιστον να είμαι σίγουρη για το σπέρμα για να δω τι θα ζητήσω. Και έχω απογοητευτεί πολύ που βρίσκω πάλι κάτι να αντιμετωπίσω και θα μας πάει πίσω όλο αυτό 

Τι ακριβώς σου είπε ο ενδοκρινολόγος εσένα;; Δεν σου έδωσε μια κατεύθυνση κάτι;; Μα τι γαϊδούρια είναι αυτοί οι γιατροί τελικά...εμένα ναι μεν η ενδοκρινολόγος μου τόνισε ότι όντως είμαι σε αρχή εμμηνόπαυσης αλλά μου έδωσε οδηγίες για την διατροφή μου ούτως ώστε να έχω όσο πιο καθαρό γίνεται τον οργανισμό μου. Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι πως πρέπει από μόνες μας να ζητάμε από τους γιατρούς και να ψάχνομαστε μόνες. Είμαστε νέες ρε γμτ και συνομιλικες σχεδόν και δεν το δέχομαι να σε ξεπετανε έτσι..μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξεις γυναικολόγο? 

Ας έχουμε υπομονή και ηρεμία φίλη μου. Άφησε το λίγο στην άκρη και ανέκτησε ψυχική ηρεμία. Πάντως να ξέρεις ότι κ εγώ το έχω πλέον χωνέψει ότι δεν μπορώ φυσιολογικα. Ηρέμησα πολύ που το αποδέχτηκα. Θα προσπαθήσω λοιπόν μια τελευταία φορά όταν θα τελειώσουμε από εξετάσεις και ότι γίνει...νιώθω ότι έχω χάσει στιγμές από τη ζωή μου που δεν γυρίζουν πίσω με το να βουρλιζομαι.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα η μάλλον καλησπέρα κορίτσια μου!!! @vasiliki2020 λυπάμαι πολύ. Ρε γαμωτο κρίμα...τι σου είπε ο γιατρός για την χοριακη;; Μήπως δεν βλέπεις αίμα γιατί τίποτα δεν έχει τελειώσει;; Ίσως λέω και βλακεία δεν ξέρω τι να πω....

@Agatte μου είμαι στο περίμενε. Μου άλλαξε ο γιατρός το ραντεβού για Σάββατο απόγευμα στο Αλεξάνδρα όπου και θα με δει και θα κανονίσω τα της υστεροσκοπησης. Βέβαια πολύ φοβάμαι ότι αν έχει μακρυνή ημερομηνία θα αναγκαστώ να πληρώσω ιδιωτικά να την κάνω. Σε μια βδομάδα έχουμε ραντεβού σε ουρολόγο γιατί τακτοποιώντας την χαρτουρα της εξωσωματικής είδα ότι το σπέρμα που χρησιμοποίησαν για γονιμοποίηση είχε ομαλές μορφές μόνο 2% σε αντίθεση με το σπερμοδιαγραμμα του Μαρτίου που ήταν κομπλέ. Οπότε επειδή αποκλείεται να άλλαξε τόσο πολύ το σπέρμα και δεδομένου ότι παίρναμε τις βιταμίνες μας κάτι παίζει όπως καταλαβαίνεις φίλη μου. 

Οπότε πάλι σε αναμμένα κάρβουνα είμαι και τρωγομαι...εσείς όλα καλα;; Καλή σχολική χρονιά στο παιδάκι σου!!!

Τιποτα δεν είπε ο γιατρός να περιμένω λέει να έρθει το αίμα  για να με δει μετά.ουτε μου είπε να κάνω χοριακη για να δουμε ότι έχει μηδενίσει.δεν ξερω τι να πω

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vasiliki2020 said:

Τιποτα δεν είπε ο γιατρός να περιμένω λέει να έρθει το αίμα  για να με δει μετά.ουτε μου είπε να κάνω χοριακη για να δουμε ότι έχει μηδενίσει.δεν ξερω τι να πω

Βασιλική μου λυπάμαι πολύ. Πόνεσα οταν διάβασα τα νέα σου οπως πολλά κορίτσια που είναι εδώ. Θα έλεγα να τον πάρεις ένα τηλέφωνο αν τις επομένες ημέρες δεν αδιαθετήσεις. Φυσικά εξαρτάται και μέχρι που έφτασε η χοριακή. Αν νιώθεις πως δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Άλλωστε τους θέλουμε για τα δύσκολα και όχι όταν όλα είναι τέλεια. @Chrussa1982 για μένα σίγουρα να ελεγχθεί το σπέρμα σε ένα καλό εργαστήριο. Δυστυχώς όπως έχουμε ξαναπεί η εξωσωματική είναι μια πολύ κερδοφόρα επιχείρηση. Να είσαι σίγουρη για όλα, θα νιώθεις και ψυχολογικά καλύτερα όταν θα κάνεις την προσπάθεια σου και το ψυχολογικό παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. @Agatte  μου φίλη μου, θα σου πρότεινα ένα ταξιδάκι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Να κάνεις την έρευνα σου και να πας να κάνεις τα ραντεβού σου με γιατρούς που έχουν εξειδίκευση σε θέματα γονιμότητας. Είσαι μικρή για να σε θεωρεί κάποιος τελειωμενη υπόθεση. Προφανώς και έχεις πέσει σε γιατρούς χωρίς εμπειρία στο θέμα αυτό. Ένας απλός ενδοκρινολόγος δεν έχει την ίδια γνώση με έναν που έχει σε θέματα γονιμότητας. Γι αυτό και δεν μπορεί να σε βοηθήσει. Μην ακούω για τελειωμένες υποθέσεις γιατί θα σας μαλώσω. Σας μιλάει μια φίλη σας, 43 και κάτι που συνεχίζει να παλεύει αλλά και να ελπίζει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Τιποτα δεν είπε ο γιατρός να περιμένω λέει να έρθει το αίμα  για να με δει μετά.ουτε μου είπε να κάνω χοριακη για να δουμε ότι έχει μηδενίσει.δεν ξερω τι να πω

Σου είπε φαντάζομαι να κόψεις τα φάρμακα σωστά;; Τι να πω ρε κορίτσι δεν έχω λόγια ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , TATAKI είπε:

Βασιλική μου λυπάμαι πολύ. Πόνεσα οταν διάβασα τα νέα σου οπως πολλά κορίτσια που είναι εδώ. Θα έλεγα να τον πάρεις ένα τηλέφωνο αν τις επομένες ημέρες δεν αδιαθετήσεις. Φυσικά εξαρτάται και μέχρι που έφτασε η χοριακή. Αν νιώθεις πως δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Άλλωστε τους θέλουμε για τα δύσκολα και όχι όταν όλα είναι τέλεια. @Chrussa1982 για μένα σίγουρα να ελεγχθεί το σπέρμα σε ένα καλό εργαστήριο. Δυστυχώς όπως έχουμε ξαναπεί η εξωσωματική είναι μια πολύ κερδοφόρα επιχείρηση. Να είσαι σίγουρη για όλα, θα νιώθεις και ψυχολογικά καλύτερα όταν θα κάνεις την προσπάθεια σου και το ψυχολογικό παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. @Agatte  μου φίλη μου, θα σου πρότεινα ένα ταξιδάκι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Να κάνεις την έρευνα σου και να πας να κάνεις τα ραντεβού σου με γιατρούς που έχουν εξειδίκευση σε θέματα γονιμότητας. Είσαι μικρή για να σε θεωρεί κάποιος τελειωμενη υπόθεση. Προφανώς και έχεις πέσει σε γιατρούς χωρίς εμπειρία στο θέμα αυτό. Ένας απλός ενδοκρινολόγος δεν έχει την ίδια γνώση με έναν που έχει σε θέματα γονιμότητας. Γι αυτό και δεν μπορεί να σε βοηθήσει. Μην ακούω για τελειωμένες υποθέσεις γιατί θα σας μαλώσω. Σας μιλάει μια φίλη σας, 43 και κάτι που συνεχίζει να παλεύει αλλά και να ελπίζει. 

Θεωρώ ότι πρέπει να αλλάξω γιατρό από την αρχή του είχα ζητήσει να τα πούμε από κοντά και μου έλεγε δεν υπάρχει λόγος.ο σύζυγος ούτε που θέλει να ξανα ακούσει γι αυτον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , TATAKI είπε:

Βασιλική μου λυπάμαι πολύ. Πόνεσα οταν διάβασα τα νέα σου οπως πολλά κορίτσια που είναι εδώ. Θα έλεγα να τον πάρεις ένα τηλέφωνο αν τις επομένες ημέρες δεν αδιαθετήσεις. Φυσικά εξαρτάται και μέχρι που έφτασε η χοριακή. Αν νιώθεις πως δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Άλλωστε τους θέλουμε για τα δύσκολα και όχι όταν όλα είναι τέλεια. @Chrussa1982 για μένα σίγουρα να ελεγχθεί το σπέρμα σε ένα καλό εργαστήριο. Δυστυχώς όπως έχουμε ξαναπεί η εξωσωματική είναι μια πολύ κερδοφόρα επιχείρηση. Να είσαι σίγουρη για όλα, θα νιώθεις και ψυχολογικά καλύτερα όταν θα κάνεις την προσπάθεια σου και το ψυχολογικό παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. @Agatte  μου φίλη μου, θα σου πρότεινα ένα ταξιδάκι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Να κάνεις την έρευνα σου και να πας να κάνεις τα ραντεβού σου με γιατρούς που έχουν εξειδίκευση σε θέματα γονιμότητας. Είσαι μικρή για να σε θεωρεί κάποιος τελειωμενη υπόθεση. Προφανώς και έχεις πέσει σε γιατρούς χωρίς εμπειρία στο θέμα αυτό. Ένας απλός ενδοκρινολόγος δεν έχει την ίδια γνώση με έναν που έχει σε θέματα γονιμότητας. Γι αυτό και δεν μπορεί να σε βοηθήσει. Μην ακούω για τελειωμένες υποθέσεις γιατί θα σας μαλώσω. Σας μιλάει μια φίλη σας, 43 και κάτι που συνεχίζει να παλεύει αλλά και να ελπίζει. 

Έτσι είναι όπως τα λες φίλη μου. Θέλει άλλες ειδικότητες γιατρών η @Agatte μας. Έναν ενδικρινολογο αναπαραγωγής και έναν πιο εξειδικευμένο γυναικολόγο θα έλεγα. Βέβαια απαιτεί χρόνο και υπομονή  όλο αυτό αλλά αν μη τι άλλο θα έχει ξεκάθαρες απαντήσεις και θα πράξει ανάλογα. Εμένα πχ ο γιατρός με φόρτωσε βιταμίνες πανάκριβες που δεν βοήθησαν στο ελάχιστο. Αντίθετα η ενδοκρινολόγος μου είπε τι να τρώω και τι να αποφεύγω ώστε να δώσω μέσω της τροφής ώθηση στον οργανισμό μου να βελτιώσει και να αναπλάσει ότι είναι δυνατό βέβαια. Έχω ξεκινήσει από το καλοκαίρι σχεδόν fertilitty διατροφή και νιώθω καλά μέσα μου. 

κορίτσια καμία μας δεν είναι τελειωμένη υπόθεση. Έχουμε μια 10ετια ακόμα να προσπαθήσουμε έτσι να σκεφτόμαστε και να περνούμε κουράγιο. Για την ώρα προτεινω να κάνουμε μια αλυσίδα αγάπης και να στείλουμε μια μεγάλη αγκαλιά στην @vasiliki2020 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Σου είπε φαντάζομαι να κόψεις τα φάρμακα σωστά;; Τι να πω ρε κορίτσι δεν έχω λόγια ..

Ευτυχως αυτο το είπε αλλά...τι να πεις κοριτσι μου ολες μας κουβαλάμε το πρόβλημα μας και τα ζόρια μας.θα περάσει και αυτο

πρίν από 6 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έτσι είναι όπως τα λες φίλη μου. Θέλει άλλες ειδικότητες γιατρών η @Agatte μας. Έναν ενδικρινολογο αναπαραγωγής και έναν πιο εξειδικευμένο γυναικολόγο θα έλεγα. Βέβαια απαιτεί χρόνο και υπομονή  όλο αυτό αλλά αν μη τι άλλο θα έχει ξεκάθαρες απαντήσεις και θα πράξει ανάλογα. Εμένα πχ ο γιατρός με φόρτωσε βιταμίνες πανάκριβες που δεν βοήθησαν στο ελάχιστο. Αντίθετα η ενδοκρινολόγος μου είπε τι να τρώω και τι να αποφεύγω ώστε να δώσω μέσω της τροφής ώθηση στον οργανισμό μου να βελτιώσει και να αναπλάσει ότι είναι δυνατό βέβαια. Έχω ξεκινήσει από το καλοκαίρι σχεδόν fertilitty διατροφή και νιώθω καλά μέσα μου. 

κορίτσια καμία μας δεν είναι τελειωμένη υπόθεση. Έχουμε μια 10ετια ακόμα να προσπαθήσουμε έτσι να σκεφτόμαστε και να περνούμε κουράγιο. Για την ώρα προτεινω να κάνουμε μια αλυσίδα αγάπης και να στείλουμε μια μεγάλη αγκαλιά στην @vasiliki2020 

 

Ευχαριστώ πολυ:x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Θεωρώ ότι πρέπει να αλλάξω γιατρό από την αρχή του είχα ζητήσει να τα πούμε από κοντά και μου έλεγε δεν υπάρχει λόγος.ο σύζυγος ούτε που θέλει να ξανα ακούσει γι αυτον

Και πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου. Έχουμε ερωτήματα οφείλουν να μας δίνουν απαντήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Και πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου. Έχουμε ερωτήματα οφείλουν να μας δίνουν απαντήσεις. 

Φαντάσου στο πρώτο θετικό τεστ του είπα να τον δω για να κάνουνε και τεστ παπ και οπως και να έχει είχα άγχος γιατί έπρεπε να ξεκινήσω αντιπηκτικες ενεσεις που δεν είχα ξανά κάνει για να μου δείξει επειδή φοβόμουν και πάλι αρνήθηκε να με δει δεν το θεώρησε επείγον.πηγαινε μου λέει στο φαρμακείο να σου δειξουν

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chrussa1982 said:

Έτσι είναι όπως τα λες φίλη μου. Θέλει άλλες ειδικότητες γιατρών η @Agatte μας. Έναν ενδικρινολογο αναπαραγωγής και έναν πιο εξειδικευμένο γυναικολόγο θα έλεγα. Βέβαια απαιτεί χρόνο και υπομονή  όλο αυτό αλλά αν μη τι άλλο θα έχει ξεκάθαρες απαντήσεις και θα πράξει ανάλογα. Εμένα πχ ο γιατρός με φόρτωσε βιταμίνες πανάκριβες που δεν βοήθησαν στο ελάχιστο. Αντίθετα η ενδοκρινολόγος μου είπε τι να τρώω και τι να αποφεύγω ώστε να δώσω μέσω της τροφής ώθηση στον οργανισμό μου να βελτιώσει και να αναπλάσει ότι είναι δυνατό βέβαια. Έχω ξεκινήσει από το καλοκαίρι σχεδόν fertilitty διατροφή και νιώθω καλά μέσα μου. 

κορίτσια καμία μας δεν είναι τελειωμένη υπόθεση. Έχουμε μια 10ετια ακόμα να προσπαθήσουμε έτσι να σκεφτόμαστε και να περνούμε κουράγιο. Για την ώρα προτεινω να κάνουμε μια αλυσίδα αγάπης και να στείλουμε μια μεγάλη αγκαλιά στην @vasiliki2020 

 

Οι βιταμίνες αλλοτε βοηθάνε, άλλοτε όχι. Ανάλογα τον οργανισμό πάντα. Θαύματα δεν κάνουν αλλά όπως είπες μια καλή διατροφή, ένας σωστός τρόπος ζωής και καμια βιταμινούλα σίγουρα όλα βοηθάνε. Τις ίδιες  βιταμίνες μου είχε συστήσει η γυναικολόγος μου. Η αλήθεια είναι πως έμεινα έγκυος αλλά ξέρουμε την κατάληξη. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο φυσικά. Η αλήθεια είναι πως είναι πολλά τα λεφτά, σίγουρα υπάρχουν και άλλες με λιγότερο κόστος. 

10 minutes ago, vasiliki2020 said:

Φαντάσου στο πρώτο θετικό τεστ του είπα να τον δω για να κάνουνε και τεστ παπ και οπως και να έχει είχα άγχος γιατί έπρεπε να ξεκινήσω αντιπηκτικες ενεσεις που δεν είχα ξανά κάνει για να μου δείξει επειδή φοβόμουν και πάλι αρνήθηκε να με δει δεν το θεώρησε επείγον.πηγαινε μου λέει στο φαρμακείο να σου δειξουν

Μπορεί να είναι εξαιρετικός γιατρός αλλά αν δεν είναι δίπλα σου όταν τον χρειάζεσαι είναι θέμα. Σημασία έχει να είναι καλός επιστήμονας και να νιώθεις ασφάλεια και άνεση να πας οποτε νιώσεις πως πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , TATAKI είπε:

Οι βιταμίνες αλλοτε βοηθάνε, άλλοτε όχι. Ανάλογα τον οργανισμό πάντα. Θαύματα δεν κάνουν αλλά όπως είπες μια καλή διατροφή, ένας σωστός τρόπος ζωής και καμια βιταμινούλα σίγουρα όλα βοηθάνε. Τις ίδιες  βιταμίνες μου είχε συστήσει η γυναικολόγος μου. Η αλήθεια είναι πως έμεινα έγκυος αλλά ξέρουμε την κατάληξη. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο φυσικά. Η αλήθεια είναι πως είναι πολλά τα λεφτά, σίγουρα υπάρχουν και άλλες με λιγότερο κόστος. 

Μπορεί να είναι εξαιρετικός γιατρός αλλά αν δεν είναι δίπλα σου όταν τον χρειάζεσαι είναι θέμα. Σημασία έχει να είναι καλός επιστήμονας και να νιώθεις ασφάλεια και άνεση να πας οποτε νιώσεις πως πρέπει. 

Θα πάω σε άλλον κοριτσι μου δεν είναι από τους γιατρούς που θα σε βάλουν να τρέξεις να δεις τι συμβαίνει και να κάνεις εξετάσεις αν ζητήσω εγω κάτι θα μου το γράψει να κάνω αλλιώς είναι του στυλ χαλαρά μην αγχώνεσαι και όλα θα γινουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasiliki2020 είπε:

Θα πάω σε άλλον κοριτσι μου δεν είναι από τους γιατρούς που θα σε βάλουν να τρέξεις να δεις τι συμβαίνει και να κάνεις εξετάσεις αν ζητήσω εγω κάτι θα μου το γράψει να κάνω αλλιώς είναι του στυλ χαλαρά μην αγχώνεσαι και όλα θα γινουν

@vasiliki2020 μου χαρηκα διαβάζοντας τα πρώτα νέα σου για τα θετικά τεστ, αλλά μετά διάβασα την συνέχεια.. τον προηγούμενο Σεπτέμβρη μου συνέβη ακριβώς το ίδιο με σενα και για λίγο μόνο έπεσα ψυχολογικά. Ανασυντάχθηκα και είπα θα τα καταφέρω σύντομα. Τέλη Φεβρουαρίου κράτησα και πάλι θετικό τεστ στα χέρια μου και τώρα σε 40 μέρες περίπου περιμένω το μωρό μου. Το ίδιο θα συμβεί και σε σενα και συντομότερα! Είμαι σιγουρη !

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Flolipop είπε:

@vasiliki2020 μου χαρηκα διαβάζοντας τα πρώτα νέα σου για τα θετικά τεστ, αλλά μετά διάβασα την συνέχεια.. τον προηγούμενο Σεπτέμβρη μου συνέβη ακριβώς το ίδιο με σενα και για λίγο μόνο έπεσα ψυχολογικά. Ανασυντάχθηκα και είπα θα τα καταφέρω σύντομα. Τέλη Φεβρουαρίου κράτησα και πάλι θετικό τεστ στα χέρια μου και τώρα σε 40 μέρες περίπου περιμένω το μωρό μου. Το ίδιο θα συμβεί και σε σενα και συντομότερα! Είμαι σιγουρη !

Κοριτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Εννοείται ότι θα συνέλθω σύντομα.με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα και πάντα έτσι χαρούμενη να είναι η ζωή σου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά και να απολαμβανεται την καλοκαιρινή μέρα. @vasiliki2020 πως είσαι μάτια μου; Σε έχω στο μυαλό μου να ξέρεις ..κορίτσια στις 18.00 έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα. Ελπίζω να μου κανονίσει την υστεροσκοπηση χωρίς πολλές καθυστερήσεις. Θα ζητήσω να μου κάνει και υπέρηχο να δούμε αν έφυγε μια χαζοκυστη που έχω στην αριστερή ωοθήκη, να δούμε και τι ωοθηλακια θα δείξει. Σήμερα ήταν να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Και ερωτώ σαν απελπισμένη αν....λέμε αν....έχει συμβεί το εξωπραγματικό θαύμα θα δείξει τίποτα ο υπέρηχος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά και να απολαμβανεται την καλοκαιρινή μέρα. @vasiliki2020 πως είσαι μάτια μου; Σε έχω στο μυαλό μου να ξέρεις ..κορίτσια στις 18.00 έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα. Ελπίζω να μου κανονίσει την υστεροσκοπηση χωρίς πολλές καθυστερήσεις. Θα ζητήσω να μου κάνει και υπέρηχο να δούμε αν έφυγε μια χαζοκυστη που έχω στην αριστερή ωοθήκη, να δούμε και τι ωοθηλακια θα δείξει. Σήμερα ήταν να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Και ερωτώ σαν απελπισμένη αν....λέμε αν....έχει συμβεί το εξωπραγματικό θαύμα θα δείξει τίποτα ο υπέρηχος?

Καλημερα κοριτσακι μου καλη επιτυχία σήμερα να πάνε όλα καλά.ο υπέρηχος να δείξει σηνερα κάτι νομίζω πως όχι είναι πολύ νωρίς.ενταξει δεν είμαι πολύ καλά ακόμα δεν αισθάνομαι λύπη απλά τώρα μου έχει βγει ένας θυμός αλλά θα μου περασει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...