Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου καλη επιτυχία σήμερα να πάνε όλα καλά.ο υπέρηχος να δείξει σηνερα κάτι νομίζω πως όχι είναι πολύ νωρίς.ενταξει δεν είμαι πολύ καλά ακόμα δεν αισθάνομαι λύπη απλά τώρα μου έχει βγει ένας θυμός αλλά θα μου περασει

Να δεις που ο θυμός θα σε πεισμωσει περισσότερο και δεν θα εγκαταλείψεις τον αγώνα σου!!! Μόλις νιώσεις δυνατή ορμά στον άντρα σου. Θα κάνεις καμιά περαιτέρω εξέταση τι έχεις κατά νου; Να μην ρωτήσω βέβαια αν τελικά πήρες απάντηση από τον γιατρό ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Να δεις που ο θυμός θα σε πεισμωσει περισσότερο και δεν θα εγκαταλείψεις τον αγώνα σου!!! Μόλις νιώσεις δυνατή ορμά στον άντρα σου. Θα κάνεις καμιά περαιτέρω εξέταση τι έχεις κατά νου; Να μην ρωτήσω βέβαια αν τελικά πήρες απάντηση από τον γιατρό ε?

Απαντηση;;απολύτως τίποτα. Έχω κανονίσει να πάω σε άλλον μόλις τελειώσει το αίμα που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον γιατρό και εκεί θα κάνουμε ότι εξετάσεις χρειαστούν παλι.οταν γυρίσεις από το γιατρό αναμένω τα  εα σου

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κόρες...λοιπόν μου είπε ότι η υστεροσκοπηση θα γίνει σε έναν μήνα περίπου λόγω λίστας αναμονής δημοσιου νοσοκομείου άρα θα γίνειε την επόμενη περίοδο.Μου έκανε υπέρηχο το ενδομήτριο πάλι αφράτο και παχουλό 11.8.  οι εξετάσεις μου πλην της fsh της βρήκε καλές. Του έδειξα τι σπερματοδιαγραμμα του άντρα και μου λέει ίσως να είναι πολύ πειραγμενο το πρώτο λόγω του ότι έγινε σε κέντρο εξωσωματικής και όχι σε εργαστήριο εξειδικευμενο. Κράτησε όμως μια επιφύλαξη μήπως έχει κάποια φλεγμονή η μικρόβιο ο σύζυγός και του είπα ότι ήδη έχω δρομολογήσει κατακερματισμό και καλλιέργεια που θα δείξει σιγουρα. 

Μου είπε επίσης να δώσω μια ευκαιρία στα αυγουλάκια μου έστω να κάνω 2 3  φυσικιυς πριν τα δανεικά γιατί θεωρεί ότι αξίζει τον κόπο.αλλα σίγουρα να κάνω πρώτα την υστεροσκοπηση και μετά.

Ένα άλλο που μου είπε αν θέλω να δούμε υπέρηχο το ωάριο μου στα μέσα του κύκλου και να κάνουμε οβιτρελ και στοχευμένη επαφή. Για σπερματεγχυση το θεωρεί κοροϊδία γενικά γιατί το ποσοστό επιτυχίας σε γυναίκες 40+ είναι 5%.

Όπως κατάλαβες ρωταγα συνέχεια ότι μου κατέβαινε στο κεφάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Γύρισα κόρες...λοιπόν μου είπε ότι η υστεροσκοπηση θα γίνει σε έναν μήνα περίπου λόγω λίστας αναμονής δημοσιου νοσοκομείου άρα θα γίνειε την επόμενη περίοδο.Μου έκανε υπέρηχο το ενδομήτριο πάλι αφράτο και παχουλό 11.8.  οι εξετάσεις μου πλην της fsh της βρήκε καλές. Του έδειξα τι σπερματοδιαγραμμα του άντρα και μου λέει ίσως να είναι πολύ πειραγμενο το πρώτο λόγω του ότι έγινε σε κέντρο εξωσωματικής και όχι σε εργαστήριο εξειδικευμενο. Κράτησε όμως μια επιφύλαξη μήπως έχει κάποια φλεγμονή η μικρόβιο ο σύζυγός και του είπα ότι ήδη έχω δρομολογήσει κατακερματισμό και καλλιέργεια που θα δείξει σιγουρα. 

Μου είπε επίσης να δώσω μια ευκαιρία στα αυγουλάκια μου έστω να κάνω 2 3  φυσικιυς πριν τα δανεικά γιατί θεωρεί ότι αξίζει τον κόπο.αλλα σίγουρα να κάνω πρώτα την υστεροσκοπηση και μετά.

Ένα άλλο που μου είπε αν θέλω να δούμε υπέρηχο το ωάριο μου στα μέσα του κύκλου και να κάνουμε οβιτρελ και στοχευμένη επαφή. Για σπερματεγχυση το θεωρεί κοροϊδία γενικά γιατί το ποσοστό επιτυχίας σε γυναίκες 40+ είναι 5%.

Όπως κατάλαβες ρωταγα συνέχεια ότι μου κατέβαινε στο κεφάλι.

Καλα έκανες και τον ρώταγες τα πάντα όλα.να είσαι σίγουρη και να ηρεμήσεις και εφόσον σου είπε να κάνεις κάποιες προσπάθειες ακόμα σε φυσικό κύκλο κάντε αγάπη πουε δεν ξέρεις από που θα έρθει.:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Γύρισα κόρες...λοιπόν μου είπε ότι η υστεροσκοπηση θα γίνει σε έναν μήνα περίπου λόγω λίστας αναμονής δημοσιου νοσοκομείου άρα θα γίνειε την επόμενη περίοδο.Μου έκανε υπέρηχο το ενδομήτριο πάλι αφράτο και παχουλό 11.8.  οι εξετάσεις μου πλην της fsh της βρήκε καλές. Του έδειξα τι σπερματοδιαγραμμα του άντρα και μου λέει ίσως να είναι πολύ πειραγμενο το πρώτο λόγω του ότι έγινε σε κέντρο εξωσωματικής και όχι σε εργαστήριο εξειδικευμενο. Κράτησε όμως μια επιφύλαξη μήπως έχει κάποια φλεγμονή η μικρόβιο ο σύζυγός και του είπα ότι ήδη έχω δρομολογήσει κατακερματισμό και καλλιέργεια που θα δείξει σιγουρα. 

Μου είπε επίσης να δώσω μια ευκαιρία στα αυγουλάκια μου έστω να κάνω 2 3  φυσικιυς πριν τα δανεικά γιατί θεωρεί ότι αξίζει τον κόπο.αλλα σίγουρα να κάνω πρώτα την υστεροσκοπηση και μετά.

Ένα άλλο που μου είπε αν θέλω να δούμε υπέρηχο το ωάριο μου στα μέσα του κύκλου και να κάνουμε οβιτρελ και στοχευμένη επαφή. Για σπερματεγχυση το θεωρεί κοροϊδία γενικά γιατί το ποσοστό επιτυχίας σε γυναίκες 40+ είναι 5%.

Όπως κατάλαβες ρωταγα συνέχεια ότι μου κατέβαινε στο κεφάλι.

Ρε συ χρυσά 11.8 ενδομήτριο και μια μέρα καθυστέρηση ρε συ μπας και έγινε δουλίτσα;;

Δε Σου ήρθε ακόμα περίοδος έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Εύχομαι σύντομα σε όλες να γεμίσουν οι κοιλιτσες σας με όμορφα και γερά μωρά!!!

Εχω 20τεστ ωορρηξίας και 4εγκυμοσυνης(1 χρησιμοποίησα εγώ) ημερομηνία λήξης το 22 της εταιρίας hometest τα είχα πάρει γιατί θα ξεκινούσαμε προσπαθεια με τον άντρα μου τον Δεκέμβρη του 20 αλλά μας την έσκασε ο μπέμπης και μας ήρθε τον Σεπτέμβρη χωρίς να το επιδιώκουμε! Λυπάμαι να τα πετάξω 3ο παιδάκι δεν προβλέπεται οπότε θα ήταν μεγάλη μου χαρά όποια τα χρειάζεται να της τα στείλω! Είναι τα τυχερακια μου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ρε συ χρυσά 11.8 ενδομήτριο και μια μέρα καθυστέρηση ρε συ μπας και έγινε δουλίτσα;;

Δε Σου ήρθε ακόμα περίοδος έτσι;

Καλημέρα. Περίοδος όχι δεν έχει έρθει ακόμα αλλά δεν τολμω να σκεφτώ ότι μπορεί και να έχει γίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα. Περίοδος όχι δεν έχει έρθει ακόμα αλλά δεν τολμω να σκεφτώ ότι μπορεί και να έχει γίνει κάτι.

Καλέ κάνε κανένα τεστ 

Αν έχεις 2 Μερα καθυστέρηση θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έκανα πριν λίγο αρνητικό εννοείται...

Καλημερα κοριτσι μου μήπως είχες πιει πολλά υγρά  και επηρέασε το αποτελεσμα;δεν θυμάμαι έχεις σταθερή περίοδο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου μήπως είχες πιει πολλά υγρά  και επηρέασε το αποτελεσμα;δεν θυμάμαι έχεις σταθερή περίοδο;

Έχω κύκλο 28 με 32 μέρες. Μωρέ δεν περιμένω να έχει γίνει τίποτα αλλά αυτή η ελπίδα μας κρατάει. Θα κάνω και ένα αύριο με τα πρώτα πρωινά γιατί είχα ήδη πιει καφέ και νερό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανε την εμφάνιση της η κοκκινομουρα. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ενώ ξέρω ότι είμαι αδύνατη η σύλληψη κάθε φορά κλαίω πάνω από μια σερβιετα. Έλεος πια !!! Μη δίνετε σημασία στον παραλογισμό μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια έκανε την εμφάνιση της η κοκκινομουρα. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ενώ ξέρω ότι είμαι αδύνατη η σύλληψη κάθε φορά κλαίω πάνω από μια σερβιετα. Έλεος πια !!! Μη δίνετε σημασία στον παραλογισμό μου.

Έλα ρε κοριτσακι μην απογοητευεσαι σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι λογικό που στεναχωριέσαι. Ανθρώπινο είναι μην αισθάνεσαι ασχημα

Link to comment
Share on other sites

@vasiliki2020 κοριτσι πολυ λυπαμαι, ειχα μερες να μπω και μπηκα να δω την εξελιξη και στεναχωρεθηκα. Αλλα εκνευριστηκα πολυ με το γιατρο σου, δεν μπορω να ακουω αλλο για απαραδεκτες συμπεριφορες και τοση αδιαφορια. Λιγηο ανθρωπια βρε παιδι μου δεν βλαπτει. Λειτουργημα κανουν υποτιθεται. Αφου εσυ ηθελες να τα πειτε απο κοντα εννοειται οτι επρεπε να σου πει να πας! Τι παει να πει δεν υπαρχει λογος! Αλλο παλι και τουτο... Παντως θα σου πω κι εγω αυτο που σου ειπε το παπακι μας! Γυρω στο Νοεμβρη ειχα μια βιοχημικη μετα απο χρονια προσπαθειων, η απογοητευση μου ηταν μεγαλη. Αλλα 2 μηνες μετα, αρχες Γεναρη, ξαναεγινε το θαυμα και τωρα οπου να ναι περιμενω το "πατατακι" μου (ετσι τη λεω!), και ειναι το 1ο μου κι εγω στην ηλικια των 40. Οποτε τιποτα δεν εχει τελειωσει, και θα δεις που συντομα θα συμβει το ιδιο και σε σενα! Το σωμα καμια φορα θυμαται και παιρνει μπρος!  

5 hours ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια έκανε την εμφάνιση της η κοκκινομουρα. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ενώ ξέρω ότι είμαι αδύνατη η σύλληψη κάθε φορά κλαίω πάνω από μια σερβιετα. Έλεος πια !!! Μη δίνετε σημασία στον παραλογισμό μου.

Χρυσακι μου ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο το συναισθημα καθε φορα, οσοι μηνες και αν περασουν. Αλλά σκεψου οτι εχεις βαλει παλι στοχους και πας δυναμικα να τους πετυχεις! Να πω οτι εκνευριστηκα και με.τη δικη σου τη περιπτωση, κουφαθηκα με αυτο που ειπες για το φουσκωμενο σπερμοδιαγραμμα! Αμαν πια δεν ξερουμε ποιους να εμπιστευτουμε πια! Ελεος! Απο την αλλη πολυ ενθαρρυντικο και αυτο που σου ειπε ο γιατρος για τα αυγουλακια σου! Μακαρι να μην χρειαστει να δανειστειςντα 6500! ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , depifish είπε:

@vasiliki2020 κοριτσι πολυ λυπαμαι, ειχα μερες να μπω και μπηκα να δω την εξελιξη και στεναχωρεθηκα. Αλλα εκνευριστηκα πολυ με το γιατρο σου, δεν μπορω να ακουω αλλο για απαραδεκτες συμπεριφορες και τοση αδιαφορια. Λιγηο ανθρωπια βρε παιδι μου δεν βλαπτει. Λειτουργημα κανουν υποτιθεται. Αφου εσυ ηθελες να τα πειτε απο κοντα εννοειται οτι επρεπε να σου πει να πας! Τι παει να πει δεν υπαρχει λογος! Αλλο παλι και τουτο... Παντως θα σου πω κι εγω αυτο που σου ειπε το παπακι μας! Γυρω στο Νοεμβρη ειχα μια βιοχημικη μετα απο χρονια προσπαθειων, η απογοητευση μου ηταν μεγαλη. Αλλα 2 μηνες μετα, αρχες Γεναρη, ξαναεγινε το θαυμα και τωρα οπου να ναι περιμενω το "πατατακι" μου (ετσι τη λεω!), και ειναι το 1ο μου κι εγω στην ηλικια των 40. Οποτε τιποτα δεν εχει τελειωσει, και θα δεις που συντομα θα συμβει το ιδιο και σε σενα! Το σωμα καμια φορα θυμαται και παιρνει μπρος!  

Χρυσακι μου ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο το συναισθημα καθε φορα, οσοι μηνες και αν περασουν. Αλλά σκεψου οτι εχεις βαλει παλι στοχους και πας δυναμικα να τους πετυχεις! Να πω οτι εκνευριστηκα και με.τη δικη σου τη περιπτωση, κουφαθηκα με αυτο που ειπες για το φουσκωμενο σπερμοδιαγραμμα! Αμαν πια δεν ξερουμε ποιους να εμπιστευτουμε πια! Ελεος! Απο την αλλη πολυ ενθαρρυντικο και αυτο που σου ειπε ο γιατρος για τα αυγουλακια σου! Μακαρι να μην χρειαστει να δανειστειςντα 6500! ❤

Όσα είπες για τον γιατρό μου έχεις απόλυτο δίκιο απαράδεκτος γι αυτο θα παω σε άλλον.με το καλό να κρατησεις το πατατακι σου αγκαλια:x ενταξει θα συνελθω σύντομα εννοείται απλά είχα πειστεί οτι τα κατάφερα αυτή τη φορά γι αυτο με πήρε από κάτω. Αλλά θα τα ξανά καταφερω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...