Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε ? καιρο εχουμε να ακουσουμε νέα,.... μπηκε για τα καλα το φθινοπωρο.. χουχουλιασμα, ζεστο τσαγακι... καθε εποχη εχει και τα ομορφα της.. είδα καποια μαγαζια δειλαα δειλαα που βγαλανε κατι χριστουγεννιατικα, ... μου ανοιξαν λιγο την ορεξη .. :P

 

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/10/2021 at 12:46 ΜΜ, elise είπε:

κοριτσια τι κανετε ? καιρο εχουμε να ακουσουμε νέα,.... μπηκε για τα καλα το φθινοπωρο.. χουχουλιασμα, ζεστο τσαγακι... καθε εποχη εχει και τα ομορφα της.. είδα καποια μαγαζια δειλαα δειλαα που βγαλανε κατι χριστουγεννιατικα, ... μου ανοιξαν λιγο την ορεξη .. :P

 

Καλώς την!!! Πες μας τα νέα σου. Όμορφη εποχή το φθινόπωρο έχει και ψυχρουλα το βράδυ και καθόμαστε αγκαλίτσα με τον σύζυγο και το σκυλί μια ομορφιά χαχαχα!!! Δικιά μου είσαι κ εσύ μου φαίνεται..είμαι παιδί των Χριστουγέννων τα λατρεύω και στολίζω κ από τέλη Νοέμβρη και το απολαμβάνω!!!

Από νέα τίποτα το συγκλονιστικό..αφού πήραμε σβαρνα τα μοναστήρια και πήρα ζώνη εγκυμοσύνης μπας και....τώρα είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού.

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 1:26 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Πες μας τα νέα σου. Όμορφη εποχή το φθινόπωρο έχει και ψυχρουλα το βράδυ και καθόμαστε αγκαλίτσα με τον σύζυγο και το σκυλί μια ομορφιά χαχαχα!!! Δικιά μου είσαι κ εσύ μου φαίνεται..είμαι παιδί των Χριστουγέννων τα λατρεύω και στολίζω κ από τέλη Νοέμβρη και το απολαμβάνω!!!

Από νέα τίποτα το συγκλονιστικό..αφού πήραμε σβαρνα τα μοναστήρια και πήρα ζώνη εγκυμοσύνης μπας και....τώρα είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού.

τί ειναι η ζωνη εγκυμοσυνης ? οπως καταλαβαινεις ειμαι ασχετη οσο δεν παει τελικα.. :unsure:  

εγω ολα καλα μεχρι στιγμής.. ή 28η εβδ ή 29η.. χάνω λιγο το μετρημα λολ μυαλο κουρκουτι

κ γω ή τελη νοεβρη ή με το που μπαινει ο δεκεβρης στολιζω, νομιζω οκ νορμαλ στιγμη, ουτε πολυ νωρίς ουτε πολυ αργά :P καθε μερα ολο κ ξεπηδάνε δειλά δειλά ολοενα κ περισσοτερα χριστουγεννιατικα, μ εχουν "ξελιγωσει" πια ! αρχισανε κ τις "πλακες" στο φεισμπουκ με φοτο απο μελομακαρονα κλπ,... μου φαινεται θα φτιαξω μια παρτίδα τωρα στα κοντα γιατι εχω κ μ αυτα ενα θεμα, τρελα μεγαλη :lol: κοινώς κουκουρούκου χεχεχε

 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 2:26 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Πες μας τα νέα σου. Όμορφη εποχή το φθινόπωρο έχει και ψυχρουλα το βράδυ και καθόμαστε αγκαλίτσα με τον σύζυγο και το σκυλί μια ομορφιά χαχαχα!!! Δικιά μου είσαι κ εσύ μου φαίνεται..είμαι παιδί των Χριστουγέννων τα λατρεύω και στολίζω κ από τέλη Νοέμβρη και το απολαμβάνω!!!

Από νέα τίποτα το συγκλονιστικό..αφού πήραμε σβαρνα τα μοναστήρια και πήρα ζώνη εγκυμοσύνης μπας και....τώρα είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού.

Και εγώ τη φόρεσα αυτή τη ζώνη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Malntalia είπε:

Και εγώ τη φόρεσα αυτή τη ζώνη.. 

Δεν ξέρω κατά πόσο κ αν τελικά βοηθάει..το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έναν μήνα που την φοράω νιώθω μια ψυχική ηρεμία. 

@elise είναι ένα κομματι σαν σπάγκος κάπως έτσι που το φοράς στην κοιλιά σου. Την πήρα από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. 

πρίν από 9 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσο κ αν τελικά βοηθάει..το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έναν μήνα που την φοράω νιώθω μια ψυχική ηρεμία. 

@elise είναι ένα κομματι σαν σπάγκος κάπως έτσι που το φοράς στην κοιλιά σου. Την πήρα από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. 

Άντε λίγο έμεινε ακόμα για το μωράκι. Ποτέ γέννας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσο κ αν τελικά βοηθάει..το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έναν μήνα που την φοράω νιώθω μια ψυχική ηρεμία. 

@elise είναι ένα κομματι σαν σπάγκος κάπως έτσι που το φοράς στην κοιλιά σου. Την πήρα από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. 

Άντε λίγο έμεινε ακόμα για το μωράκι. Ποτέ γέννας;

Αν βοηθάει "πρακτικά" Και εγώ δε ξερω.. Ψυχικά σίγουρα.. Όταν μεταφέρω αυτά που συλλέξουμε με ζώνη θα σας πω τα αποτελέσματα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσο κ αν τελικά βοηθάει..το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έναν μήνα που την φοράω νιώθω μια ψυχική ηρεμία. 

@elise είναι ένα κομματι σαν σπάγκος κάπως έτσι που το φοράς στην κοιλιά σου. Την πήρα από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. 

Άντε λίγο έμεινε ακόμα για το μωράκι. Ποτέ γέννας;

αα διαβασμενη ζώνη ειδικα για εγκυμοσυνη απο μοναστηρι ! τωρα που το ανεφερες ετσι αμυδράααα κατι θυμαμαι να ειχα ακουσει σε μικρη ηλικια οταν ημουν αλλα δε το θυμομουν με τιποτα... αλλά ναι,.. σε πολύ μικρή ηλικια κατι θυμαμαι να ειχα ακουσει.. οτιδήποτε θετικο προσφερει ειναι καλο, και η ψυχική ηρεμία ειναι πολύτιμη για ολους μας !

9 ιαν 22 εχω ΠΗΤ


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malntalia είπε:

Αν βοηθάει "πρακτικά" Και εγώ δε ξερω.. Ψυχικά σίγουρα.. Όταν μεταφέρω αυτά που συλλέξουμε με ζώνη θα σας πω τα αποτελέσματα.. 

Χαίρομαι που σε βοηθάει κάπως ψυχικά..και εμένα με κάνει να νιώθω πιο ανάλαφρη να το πω; Πιο σίγουρη για την επόμενη προσπάθεια να το πω; Πάντως κ εγώ θα φοράω τη ζώνη στην επόμενη προσπάθεια .

πρίν από 57 λεπτά , elise είπε:

αα διαβασμενη ζώνη ειδικα για εγκυμοσυνη απο μοναστηρι ! τωρα που το ανεφερες ετσι αμυδράααα κατι θυμαμαι να ειχα ακουσει σε μικρη ηλικια οταν ημουν αλλα δε το θυμομουν με τιποτα... αλλά ναι,.. σε πολύ μικρή ηλικια κατι θυμαμαι να ειχα ακουσει.. οτιδήποτε θετικο προσφερει ειναι καλο, και η ψυχική ηρεμία ειναι πολύτιμη για ολους μας !

9 ιαν 22 εχω ΠΗΤ

Πωπω μετά τις γιορτές θα πάρεις το πολυτιμότερο δώρο!!! 

Και στα δικά μας οι υπόλοιπες.μακαρι του χρόνου τέτοια εποχή να είμαστε όλες μανουλες η έστω να κυκλοφορούμε με κοιλίτσα τουρλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

 

Και στα δικά μας οι υπόλοιπες.μακαρι του χρόνου τέτοια εποχή να είμαστε όλες μανουλες η έστω να κυκλοφορούμε με κοιλίτσα τουρλα

το ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας κοριτσια !! αντε !! θελω να σας ακουσω να γκρινιαζετε για ζαλαδες ναυτίες εμετους αβολο υπνο και τα σκαμπανεβασμα των ορμονων !! θα ειναι η απολαυστικοτερη "γκρινια" :lol: του χρονου ή με μωρα στο χέρι να είστε ή με γεματες κοιλιτσες να περπατατε σαν παπιες χεχεχεχε 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσο κ αν τελικά βοηθάει..το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έναν μήνα που την φοράω νιώθω μια ψυχική ηρεμία. 

@elise είναι ένα κομματι σαν σπάγκος κάπως έτσι που το φοράς στην κοιλιά σου. Την πήρα από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. 

Άντε λίγο έμεινε ακόμα για το μωράκι. Ποτέ γέννας;

Την φοράω πάνω από ένα χρόνο 

Από το Άγιο όρος μου την είχαν στειλει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια; 

Τη ζώνη την φορούσα κι εγώ στην εγκυμοσύνη που έχασα. Στη δική μου περίπτωση δε βοηθούσε σε κανένα επίπεδο. Αλλά θεωρώ πως σε γυναίκες που είναι σε φάση προσπάθειας, μπορεί να βοηθήσει ψυχικά. 

Βγαίνει κι ο Οκτώβρης, το κρύο έρχεται σιγά σιγά κι εμας έχουν πέσει τόσα στο κεφαλιμαςπου αποτον προηγούμενο μηνα, σταματήσαμε και την οποια προσπάθεια. Οχι επειδή έτσι αποφασίσαμε αλλά επειδή έτσι προκύπτει. Δεν ξέρω πως θα προχωρήσουμε. 

Χρύσα καλά έκανες και ψάχνεις νέο γιατρο. Έχεις καταλήξει κάπου; σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; 

Τη ζώνη την φορούσα κι εγώ στην εγκυμοσύνη που έχασα. Στη δική μου περίπτωση δε βοηθούσε σε κανένα επίπεδο. Αλλά θεωρώ πως σε γυναίκες που είναι σε φάση προσπάθειας, μπορεί να βοηθήσει ψυχικά. 

Βγαίνει κι ο Οκτώβρης, το κρύο έρχεται σιγά σιγά κι εμας έχουν πέσει τόσα στο κεφαλιμαςπου αποτον προηγούμενο μηνα, σταματήσαμε και την οποια προσπάθεια. Οχι επειδή έτσι αποφασίσαμε αλλά επειδή έτσι προκύπτει. Δεν ξέρω πως θα προχωρήσουμε. 

Χρύσα καλά έκανες και ψάχνεις νέο γιατρο. Έχεις καταλήξει κάπου; σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Να μην σταματάτε το απολαυστικό σεξ όμως! Όλα στην ώρα τους…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.. ειμαι καινουργια εδω.. ειμαι 38 χρ.. εχω 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο και τωρα θελουμε να κανουμε παιδακι με τον νυν..ειχα μια αποβολη με αποξεση στις 19/5 και απο τον σεπτεμβριο αφου αφησαμε 3 μηνες να ηρεμησει ο οργανισμος αρχισαμε παλι προσπαθεια.. η πρωτη δεν πετυχε.. τωρα περιμενω περιοδο 29/10.. να σημειωσω οτι στις 15/10 πηγα για παπ τεστ και να με δει ξανα μετα την αποξεση και ηταν οολα πεντακαθαρα..ειχα και ενα μεγαλο τελειο οπως ειπε η γιατρος ωαριο ετοιμο αρα ειχαμε επαφες 15, 16 και 17/10 σιγουρα και φυσικα και πιο πριν.. τωρα ειμαι στην αναμονη.. παιρνω φυλλικο οξυ απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη.. μοθ ειπε να ξεκινησω ξανα τις βιταμινες για ενυσχιση της γονιμοτητας απλα για ενα εξτρα σπρωξιμο ( τις επαιρνα και την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος) και αρχισα και ασπιρινη.. εχω ακουσει οτι μετα απο αποξεση μενεις πιο ευκολα.. μεταξυ των 2 παιδιων μου ειχα παλι αποβολη χωρις αποξεση.. σε αυτο που ειχασα παλι ειχαμε δει ωορρηξια στον υπερηχο και εμεινα αμεσως.. βεβαια ειμουν 29χρ τοτε.. αυτα για μενα.. ελπιζω να μην ερθει.. θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε δικες σας εμπειριες κατα ποσο ισχυει το οτι μενεις πιο ευκολα μετα απο αποξεση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...