Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Nandia83- είπε:

Καλημερα κοριτσια.. ειμαι καινουργια εδω.. ειμαι 38 χρ.. εχω 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο και τωρα θελουμε να κανουμε παιδακι με τον νυν..ειχα μια αποβολη με αποξεση στις 19/5 και απο τον σεπτεμβριο αφου αφησαμε 3 μηνες να ηρεμησει ο οργανισμος αρχισαμε παλι προσπαθεια.. η πρωτη δεν πετυχε.. τωρα περιμενω περιοδο 29/10.. να σημειωσω οτι στις 15/10 πηγα για παπ τεστ και να με δει ξανα μετα την αποξεση και ηταν οολα πεντακαθαρα..ειχα και ενα μεγαλο τελειο οπως ειπε η γιατρος ωαριο ετοιμο αρα ειχαμε επαφες 15, 16 και 17/10 σιγουρα και φυσικα και πιο πριν.. τωρα ειμαι στην αναμονη.. παιρνω φυλλικο οξυ απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη.. μοθ ειπε να ξεκινησω ξανα τις βιταμινες για ενυσχιση της γονιμοτητας απλα για ενα εξτρα σπρωξιμο ( τις επαιρνα και την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος) και αρχισα και ασπιρινη.. εχω ακουσει οτι μετα απο αποξεση μενεις πιο ευκολα.. μεταξυ των 2 παιδιων μου ειχα παλι αποβολη χωρις αποξεση.. σε αυτο που ειχασα παλι ειχαμε δει ωορρηξια στον υπερηχο και εμεινα αμεσως.. βεβαια ειμουν 29χρ τοτε.. αυτα για μενα.. ελπιζω να μην ερθει.. θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε δικες σας εμπειριες κατα ποσο ισχυει το οτι μενεις πιο ευκολα μετα απο αποξεση...

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες. Έκανα αποξεση Αύγουστο του 2018 και έκτοτε ακόμα προσπαθώ για πρώτο παιδάκι βέβαια πλέον είμαι στο κλαμπ της εξωσωματικής. Τι θέλω να πω;; Ότι όλα είναι σχετικά. Κ εμένα μου είχε πει τότε ο γιατρός ότι είναι πιο εύκολη η σύλληψη σε εμένα όμως δεν πέτυχε.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες. Έκανα αποξεση Αύγουστο του 2018 και έκτοτε ακόμα προσπαθώ για πρώτο παιδάκι βέβαια πλέον είμαι στο κλαμπ της εξωσωματικής. Τι θέλω να πω;; Ότι όλα είναι σχετικά. Κ εμένα μου είχε πει τότε ο γιατρός ότι είναι πιο εύκολη η σύλληψη σε εμένα όμως δεν πέτυχε.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Καλημερα.. σου ευχομαι συντομα να εχεις θετικα αποτελεσματα.. σιγουρα ολα ειναι σχετικα.. αν επιτρεπεται για πιο λογο εξωσωματικη? ευχαριστω πολυ!!

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; 

Τη ζώνη την φορούσα κι εγώ στην εγκυμοσύνη που έχασα. Στη δική μου περίπτωση δε βοηθούσε σε κανένα επίπεδο. Αλλά θεωρώ πως σε γυναίκες που είναι σε φάση προσπάθειας, μπορεί να βοηθήσει ψυχικά. 

Βγαίνει κι ο Οκτώβρης, το κρύο έρχεται σιγά σιγά κι εμας έχουν πέσει τόσα στο κεφαλιμαςπου αποτον προηγούμενο μηνα, σταματήσαμε και την οποια προσπάθεια. Οχι επειδή έτσι αποφασίσαμε αλλά επειδή έτσι προκύπτει. Δεν ξέρω πως θα προχωρήσουμε. 

Χρύσα καλά έκανες και ψάχνεις νέο γιατρο. Έχεις καταλήξει κάπου; σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Αγαπημένη μου χαίρομαι που είσαι καλά και έμαθα νέα σου. Ίσως τώρα που σταματήσατε την προσπάθεια ξεμπλοκαρει το σύστημα στο ψυχολογικό κομμάτι και έρθει από μόνο του  σε άσχετη επαφή!! Όπως κ να έχει ένα καλό αγαπησιαρικο σεξακι επιβάλλεται.

Πήγαμε σε άλλο γιατρό κορίτσι μου. Περιμένω να αδιαθετησω κατά τις 17/11 και ξεκινάμε καινούρια προσπάθεια που ελπίζω να είναι και η τυχερή μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Για τι ηλικίες μιλαμε; Κοντά στα 40; Έχω κλεισει τα 36 και έχω ένα παιδάκι.  Σκέφτομαι για 2ο αλλά η εγκυμοσύνη στο πρώτο ήταν δύσκολη, δύσκολο μετά και το παιδί...κοινώς τα χω παίξει. Από την άλλη σκέφτομαι την ηλικία που περνάει και δεν ξέρω τελικά αν είναι η κατάλληλη στιγμή! Εσείς σε τι φάση είστε; 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Polly1 said:

Γειά σας κορίτσια!! Για τι ηλικίες μιλαμε; Κοντά στα 40; Έχω κλεισει τα 36 και έχω ένα παιδάκι.  Σκέφτομαι για 2ο αλλά η εγκυμοσύνη στο πρώτο ήταν δύσκολη, δύσκολο μετά και το παιδί...κοινώς τα χω παίξει. Από την άλλη σκέφτομαι την ηλικία που περνάει και δεν ξέρω τελικά αν είναι η κατάλληλη στιγμή! Εσείς σε τι φάση είστε; 

Εγω είμαι 38 και θέλω 3ο.. είχα μια αποβολή τον Μάιο και τώρα είμαι στον 2ο μηνα προσπαθειών.. την ερχόμενη Παρασκευή (δεν) περιμένω την περίοδο.. αν έρθει πάμε για τον επόμενο μήνα.. μικρή είσαι ακόμα γιατί να το σκέφτεσαι αυτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Nandia83- είπε:

Εγω είμαι 38 και θέλω 3ο.. είχα μια αποβολή τον Μάιο και τώρα είμαι στον 2ο μηνα προσπαθειών.. την ερχόμενη Παρασκευή (δεν) περιμένω την περίοδο.. αν έρθει πάμε για τον επόμενο μήνα.. μικρή είσαι ακόμα γιατί να το σκέφτεσαι αυτο;

Με το καλό λοιπόν!! Είναι που είχα και μια αποβολη πριν την τελικη εγκυμοσύνη και φοβάμαι κι αυτό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Για τι ηλικίες μιλαμε; Κοντά στα 40; Έχω κλεισει τα 36 και έχω ένα παιδάκι.  Σκέφτομαι για 2ο αλλά η εγκυμοσύνη στο πρώτο ήταν δύσκολη, δύσκολο μετά και το παιδί...κοινώς τα χω παίξει. Από την άλλη σκέφτομαι την ηλικία που περνάει και δεν ξέρω τελικά αν είναι η κατάλληλη στιγμή! Εσείς σε τι φάση είστε; 

Καλώς την!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Είμαι 40 παρά τρεις μήνες όπως βλέπεις είμαι νεότατη χαχαχαχα παλεύω για το πρώτο ακόμα.

Μη το βάζεις κάτω αν νιώθεις έτοιμη για 2ο βάλε μπρος!!! Μη σκέφτεσαι τις δυσκολίες που πέρασες αλλά όλα τα όμορφα που θα έρθουν .

1 ώρα πρίν, Nandia83- είπε:

Εγω είμαι 38 και θέλω 3ο.. είχα μια αποβολή τον Μάιο και τώρα είμαι στον 2ο μηνα προσπαθειών.. την ερχόμενη Παρασκευή (δεν) περιμένω την περίοδο.. αν έρθει πάμε για τον επόμενο μήνα.. μικρή είσαι ακόμα γιατί να το σκέφτεσαι αυτο;

Ελπίζω να μην αδιαθετησεις!!! Είσαι κ εσύ μικρούλα ακόμα οπότε σεξ και πάλι σεξ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Είμαι 40 παρά τρεις μήνες όπως βλέπεις είμαι νεότατη χαχαχαχα παλεύω για το πρώτο ακόμα.

Μη το βάζεις κάτω αν νιώθεις έτοιμη για 2ο βάλε μπρος!!! Μη σκέφτεσαι τις δυσκολίες που πέρασες αλλά όλα τα όμορφα που θα έρθουν .

Ελπίζω να μην αδιαθετησεις!!! Είσαι κ εσύ μικρούλα ακόμα οπότε σεξ και πάλι σεξ!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Λέω να πάρω ταινίες hometest για ωορρηξια γιατί κύκλος δεν είναι και πολύ σταθερός μετά τον τοκετό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Λέω να πάρω ταινίες hometest για ωορρηξια γιατί κύκλος δεν είναι και πολύ σταθερός μετά τον τοκετό. 

Και πολύ καλά θα κάνεις!!! Πάρε μπόλικες να έχεις να κατουράς οπότε θέλεις!!! Εγώ από την άλλη είμαι εθισμένη στα τεστ εγκυμοσύνης έχω κάνει γερή προμήθεια ούτε να ερχόταν κατοχή χαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Για τι ηλικίες μιλαμε; Κοντά στα 40; Έχω κλεισει τα 36 και έχω ένα παιδάκι.  Σκέφτομαι για 2ο αλλά η εγκυμοσύνη στο πρώτο ήταν δύσκολη, δύσκολο μετά και το παιδί...κοινώς τα χω παίξει. Από την άλλη σκέφτομαι την ηλικία που περνάει και δεν ξέρω τελικά αν είναι η κατάλληλη στιγμή! Εσείς σε τι φάση είστε; 

Καλησπέρα,εγώ μετά από μια παλλινδρομη στα 35 έκανα το πρώτο μωράκι μου έχοντας κλείσει τα 36.Πολυ δύσκολη εγκυμοσύνη και δύσκολα και μετα,πολλοί κολικοί,ο θηλασμός μας παιδεψε,δεν κοιμομασταν καλά και επιστροφή στη δουλειά πάνω στο χρόνο με φουλ νύχτες.Οποτε κι εγώ όσο κι αν το ήθελα το δεύτερο το σκεφτόμουν πολύ,είχα και μια αναπάντεχη εγκυμοσύνη που έληξε με αποβολή στο μεταξύ.Ομως είπα θα το ρισκάρω,έμεινα έγκυος από τον πρώτο μήνα ενώ ο μεγάλος ήταν 18 μηνών, γέννησα στα 38, εγκυμοσύνη χειρότερα από την πρώτη και το μωράκι μετά εκτός που δεν είχε κολικούς κοιμόταν ελάχιστα και πολύ γκρινια.Μεχρι να πάω στη δουλειά δεν είχα κοιμηθεί 2 χρόνια και τωρα πάλι δουλευω φουλ νύχτες για να είμαι τη μέρα τα παιδιά.Πολυ κούραση και αυπνια αλλά βλέπω το μωράκι μου και τρελαίνομαι.Τα βλέπω και μαζί που παίζουν,όταν δεν δέρνονται, και ξέρω ότι αξίζει όλη η ταλαιπωρία μου.Εχουν 2 χρόνια και 3 μήνες διάφορα.Ο μεγάλος μου πια έχει ηρεμήσει πολύ,θα ξεπεταχτεί και το μικρό σε κάνα χρόνο και θα ναι πιο εύκολα.Δεν το μετάνιωσα καθόλου.Μακαρι φυσικά να ήμουν πιο νέα αλλά τι να κάνουμε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπέρα,εγώ μετά από μια παλλινδρομη στα 35 έκανα το πρώτο μωράκι μου έχοντας κλείσει τα 36.Πολυ δύσκολη εγκυμοσύνη και δύσκολα και μετα,πολλοί κολικοί,ο θηλασμός μας παιδεψε,δεν κοιμομασταν καλά και επιστροφή στη δουλειά πάνω στο χρόνο με φουλ νύχτες.Οποτε κι εγώ όσο κι αν το ήθελα το δεύτερο το σκεφτόμουν πολύ,είχα και μια αναπάντεχη εγκυμοσύνη που έληξε με αποβολή στο μεταξύ.Ομως είπα θα το ρισκάρω,έμεινα έγκυος από τον πρώτο μήνα ενώ ο μεγάλος ήταν 18 μηνών, γέννησα στα 38, εγκυμοσύνη χειρότερα από την πρώτη και το μωράκι μετά εκτός που δεν είχε κολικούς κοιμόταν ελάχιστα και πολύ γκρινια.Μεχρι να πάω στη δουλειά δεν είχα κοιμηθεί 2 χρόνια και τωρα πάλι δουλευω φουλ νύχτες για να είμαι τη μέρα τα παιδιά.Πολυ κούραση και αυπνια αλλά βλέπω το μωράκι μου και τρελαίνομαι.Τα βλέπω και μαζί που παίζουν,όταν δεν δέρνονται, και ξέρω ότι αξίζει όλη η ταλαιπωρία μου.Εχουν 2 χρόνια και 3 μήνες διάφορα.Ο μεγάλος μου πια έχει ηρεμήσει πολύ,θα ξεπεταχτεί και το μικρό σε κάνα χρόνο και θα ναι πιο εύκολα.Δεν το μετάνιωσα καθόλου.Μακαρι φυσικά να ήμουν πιο νέα αλλά τι να κάνουμε.

Να σου ζήσουν!!! Και φυσικά να τα καμαρώνεις και να τα χαίρεσαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπέρα,εγώ μετά από μια παλλινδρομη στα 35 έκανα το πρώτο μωράκι μου έχοντας κλείσει τα 36.Πολυ δύσκολη εγκυμοσύνη και δύσκολα και μετα,πολλοί κολικοί,ο θηλασμός μας παιδεψε,δεν κοιμομασταν καλά και επιστροφή στη δουλειά πάνω στο χρόνο με φουλ νύχτες.Οποτε κι εγώ όσο κι αν το ήθελα το δεύτερο το σκεφτόμουν πολύ,είχα και μια αναπάντεχη εγκυμοσύνη που έληξε με αποβολή στο μεταξύ.Ομως είπα θα το ρισκάρω,έμεινα έγκυος από τον πρώτο μήνα ενώ ο μεγάλος ήταν 18 μηνών, γέννησα στα 38, εγκυμοσύνη χειρότερα από την πρώτη και το μωράκι μετά εκτός που δεν είχε κολικούς κοιμόταν ελάχιστα και πολύ γκρινια.Μεχρι να πάω στη δουλειά δεν είχα κοιμηθεί 2 χρόνια και τωρα πάλι δουλευω φουλ νύχτες για να είμαι τη μέρα τα παιδιά.Πολυ κούραση και αυπνια αλλά βλέπω το μωράκι μου και τρελαίνομαι.Τα βλέπω και μαζί που παίζουν,όταν δεν δέρνονται, και ξέρω ότι αξίζει όλη η ταλαιπωρία μου.Εχουν 2 χρόνια και 3 μήνες διάφορα.Ο μεγάλος μου πια έχει ηρεμήσει πολύ,θα ξεπεταχτεί και το μικρό σε κάνα χρόνο και θα ναι πιο εύκολα.Δεν το μετάνιωσα καθόλου.Μακαρι φυσικά να ήμουν πιο νέα αλλά τι να κάνουμε.

Αυτό το μακάρι να ημουν πιο νέα το χω πει πολλές φορες αλλά είναι το μόνο που δεν μπορεί να αλλάξει!! Έχεις βοήθεια με τα μωρα; Πότε κοιμασαι;;

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2021 at 6:46 PM, Chrussa1982 said:

Καλώς την!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Είμαι 40 παρά τρεις μήνες όπως βλέπεις είμαι νεότατη χαχαχαχα παλεύω για το πρώτο ακόμα.

Μη το βάζεις κάτω αν νιώθεις έτοιμη για 2ο βάλε μπρος!!! Μη σκέφτεσαι τις δυσκολίες που πέρασες αλλά όλα τα όμορφα που θα έρθουν .

Ελπίζω να μην αδιαθετησεις!!! Είσαι κ εσύ μικρούλα ακόμα οπότε σεξ και πάλι σεξ!!!

ευχαριστω πολυ.. ελπιζω να μην ερθει.. θα ξερω απο βδομαδα σιγουρα αν πιασαμε αυτο το μηνα.. ειδαμε και ωορρηξια αυτο το μηνα γιατι ειχα παει για τεστ παπ.. ελπιζω να ειναι ο τυχερος μηνας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2021 at 9:20 ΠΜ, Nandia83- είπε:

Καλημερα.. σου ευχομαι συντομα να εχεις θετικα αποτελεσματα.. σιγουρα ολα ειναι σχετικα.. αν επιτρεπεται για πιο λογο εξωσωματικη? ευχαριστω πολυ!!

 

Καλημέρα κορίτσια είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ και θέλω την βοήθεια σας . είμαι 38 χρόνων και προσπαθώ με τον φίλο μου πάνω από χρόνο για παιδάκι.εχω κάνει ότι εξετάσεις υπήρχαν δεν μου έβρισκαν τίποτα μόνο κάτι στον καρυότυπο μου είχε πει ο γιατρός αλλά δεν είναι πολύ σοβαρό.καταληξαμε στο ότι δεν κάνω ωορρηξία γιατί για πολλά χρόνια δεν είχα περίοδο χωρίς φάρμακα λοδω διατροφικών διαταραχών, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.τεσπ μου είπε να πάρω κλομιφενι και μετά ένεση με otrivelle. Την πρώτη φορά ξεκίνησα τον Αύγουστο είχα 24 περίοδο μετά πήγε πολύ καλά έμεινα έγκυος αλλά τελικά μετά από 5 μέρες μου ήρθε αιμορραγία κ το έχασα βιοχημική λέει ο γιατρός.μετα από 5 μέρες μου ήρθε περίοδος χάρηκα πολύ πάμε για 2 προσπάθεια.δηλ 30/9-3/10 είχα περίοδο ξεκινάμε σχεδόν καθημερινά επαφές πάω στο γιατρό 11/10 μου λέει πολύ καλά είχε ένα ωοθυλάκιο 2 εκ έτοιμο να σκάσει κάνω το ίδιο βράδυ otrivelle τις 2 επόμενες είχαμε επαφές και μετά όχι κάθε μέρα αλλα ανά 3 μέρες.στις 24 του μήνα πολύ νωρίς γενικά 25 μέρα του κύκλου μου ήρθε ροζ τρόμαξα λέω Μπορεί να είναι εγκυμοσύνη έτσι ήταν κ την άλλη φορά πάω χθες να κάνω χοριακη αρνητική 3.κλαμα κ απογοήτευση.μου λέει ο γιατρός να κάνω τώρα σπερματεγγυση να ξανά πάρω κλομιφενι κ μετά σπερματεγγυση.τι να κάνω ρε κορίτσια? Κανέναν καλό γιατρό Θεσσαλονίκη θέλω κ 2 γνώμη.εγω πιστεύω ότι άργησα να κάνω την εννεση γιατί μου είχε πει ότι μπορεί να είχε γίνει κ η ωορρηξία γιατί η κοιλιά μου ήταν γεμάτη υγρό.βοηθηστε με είμαι απογοητευμένη.συγγνωμη αν σας κούρασα.ευχαριστω πολύ για το χρόνο σας

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , xrisa38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ και θέλω την βοήθεια σας . είμαι 38 χρόνων και προσπαθώ με τον φίλο μου πάνω από χρόνο για παιδάκι.εχω κάνει ότι εξετάσεις υπήρχαν δεν μου έβρισκαν τίποτα μόνο κάτι στον καρυότυπο μου είχε πει ο γιατρός αλλά δεν είναι πολύ σοβαρό.καταληξαμε στο ότι δεν κάνω ωορρηξία γιατί για πολλά χρόνια δεν είχα περίοδο χωρίς φάρμακα λοδω διατροφικών διαταραχών, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.τεσπ μου είπε να πάρω κλομιφενι και μετά ένεση με otrivelle. Την πρώτη φορά ξεκίνησα τον Αύγουστο είχα 24 περίοδο μετά πήγε πολύ καλά έμεινα έγκυος αλλά τελικά μετά από 5 μέρες μου ήρθε αιμορραγία κ το έχασα βιοχημική λέει ο γιατρός.μετα από 5 μέρες μου ήρθε περίοδος χάρηκα πολύ πάμε για 2 προσπάθεια.δηλ 30/9-3/10 είχα περίοδο ξεκινάμε σχεδόν καθημερινά επαφές πάω στο γιατρό 11/10 μου λέει πολύ καλά είχε ένα ωοθυλάκιο 2 εκ έτοιμο να σκάσει κάνω το ίδιο βράδυ otrivelle τις 2 επόμενες είχαμε επαφές και μετά όχι κάθε μέρα αλλα ανά 3 μέρες.στις 24 του μήνα πολύ νωρίς γενικά 25 μέρα του κύκλου μου ήρθε ροζ τρόμαξα λέω Μπορεί να είναι εγκυμοσύνη έτσι ήταν κ την άλλη φορά πάω χθες να κάνω χοριακη αρνητική 3.κλαμα κ απογοήτευση.μου λέει ο γιατρός να κάνω τώρα σπερματεγγυση να ξανά πάρω κλομιφενι κ μετά σπερματεγγυση.τι να κάνω ρε κορίτσια? Κανέναν καλό γιατρό Θεσσαλονίκη θέλω κ 2 γνώμη.εγω πιστεύω ότι άργησα να κάνω την εννεση γιατί μου είχε πει ότι μπορεί να είχε γίνει κ η ωορρηξία γιατί η κοιλιά μου ήταν γεμάτη υγρό.βοηθηστε με είμαι απογοητευμένη.συγγνωμη αν σας κούρασα.ευχαριστω πολύ για το χρόνο σας

 

Για να μην χάνεις χρόνο και κυρίως να μην συσσωρεύεις ασκόπως τόση απογοήτευση, βρείτε έναν εξειδικευμένο γυναικολόγο στην υπογονιμότητα. Βελτίωσε τον οργανισμό σου με διατροφή και βιταμίνες, γυμναστική και με ό,τι σε ηρεμεί ψυχικά...

Έμεινες έγκυος και αυτό είναι σημαντικό! Να ελεγχθεί και ο σύντροφός σου εξονυχιστικά. Εκείνος πόσο είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...