Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Ρε κορίτσια εμένα παρόλο που μου ήρθε περίοδος που δεν ξέρω αν ήταν και περίοδος γιατί ήταν λίγο μπερδεμένο το χρώμα έχω κάτι πονακια κάτω χαμηλά στην μήτρα και το στήθος δεν ξεπριστηκε! Ούτε και με πονάει όμως.λετε να είναι από την κλομιφενι και την otrivelle!?την προηγούμενη φορά δεν είχα συμπτώματα για τόσο καιρό νομίζω!!

πρίν από 15 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ρε κορίτσια εμένα παρόλο που μου ήρθε περίοδος που δεν ξέρω αν ήταν και περίοδος γιατί ήταν λίγο μπερδεμένο το χρώμα έχω κάτι πονακια κάτω χαμηλά στην μήτρα και το στήθος δεν ξεπριστηκε! Ούτε και με πονάει όμως.λετε να είναι από την κλομιφενι και την otrivelle!?την προηγούμενη φορά δεν είχα συμπτώματα για τόσο καιρό νομίζω!!

Και η θερμοκρασία μου ακόμα είναι γύρω στο 37! Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Αλλά όταν είχα κάνει χοριακη την 26η μέρα του κύκλου λίγο νωρίς μου βγήκε 3! Υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη? Δεν ξέρω σκέφτομαι να ξανακάνω καμία χοριακη από βδομάδα να μου φύγει το άγχος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nandia83- είπε:

η γιατρος μου μου ειπε αρχικα μερα παρα μερα και στις γονιμες φουλ τα γκαζια (οκ με πιο σοβαρο τροπο χαχααχα)... ειναι η μεγαλη μερα σημερα και εχω κανει την διαδρομη γραφειο τουαλετα 200 φορες μεχρι τωρα.. ειναι και στην αλλη ακρη του οροφου και θα νομιζουν οι συναδελφοι οτι κατι εχω παθει.. ωρες ωρες με πιανουν δυνατα πονακια και μετα με αφηνουν.. παντως ακομα δεν ηρθε η ακατονομαστη.. βεβαια τωρα ξημερωσε που λεει ο λογος

Κοντεύει μεσημέρι, δεν ξημέρωσε τωρα!! Χαχα!! Έχω αγωνία!! Έχεις πάρει τεστ εγκυμοσύνης; Πότε θα κάνεις;; 

πρίν από 45 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ρε κορίτσια εμένα παρόλο που μου ήρθε περίοδος που δεν ξέρω αν ήταν και περίοδος γιατί ήταν λίγο μπερδεμένο το χρώμα έχω κάτι πονακια κάτω χαμηλά στην μήτρα και το στήθος δεν ξεπριστηκε! Ούτε και με πονάει όμως.λετε να είναι από την κλομιφενι και την otrivelle!?την προηγούμενη φορά δεν είχα συμπτώματα για τόσο καιρό νομίζω!!

Και η θερμοκρασία μου ακόμα είναι γύρω στο 37! Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Αλλά όταν είχα κάνει χοριακη την 26η μέρα του κύκλου λίγο νωρίς μου βγήκε 3! Υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη? Δεν ξέρω σκέφτομαι να ξανακάνω καμία χοριακη από βδομάδα να μου φύγει το άγχος!!

Να κάνεις!! Εγώ έτσι ήμουν όταν ήμουν εγκυος τελικά! Λίγο καφέ αίμα που δεν σταματούσε γιατί χρειαζόμουν προγεστερονη

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Polly1 said:

Κοντεύει μεσημέρι, δεν ξημέρωσε τωρα!! Χαχα!! Έχω αγωνία!! Έχεις πάρει τεστ εγκυμοσύνης; Πότε θα κάνεις;; 

Να κάνεις!! Εγώ έτσι ήμουν όταν ήμουν εγκυος τελικά! Λίγο καφέ αίμα που δεν σταματούσε γιατί χρειαζόμουν προγεστερονη

Δεν εχω τεστ σπιτι για να μην το κανω πριν απο την περιοδο και απογοητευτω.. αν δεν ερθει μεχρι την δευτερα τοτε θα κανω τεστ.. νοιωθω σαν φουσκωμα να το πω..σαν να κατι εχει εκει κατω να το πω.. αλλα εξακολουθω να εχω πονακια και σαν καψιμο απο κατω ομως αφαντη η κιουρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Polly1 είπε:

Κοντεύει μεσημέρι, δεν ξημέρωσε τωρα!! Χαχα!! Έχω αγωνία!! Έχεις πάρει τεστ εγκυμοσύνης; Πότε θα κάνεις;; 

Να κάνεις!! Εγώ έτσι ήμουν όταν ήμουν εγκυος τελικά! Λίγο καφέ αίμα που δεν σταματούσε γιατί χρειαζόμουν προγεστερονη

2 25 μου ήρθε αλλά σκούρο χρώμα ήταν δεν ήταν ροζ μέχρι 28 τώρα δεν έχω τπτ αλλά έχω υγρά όμως! Ίσως πάω από εβδομάδα να κάνω..Σε ευχαριστωωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nandia83- είπε:

Δεν εχω τεστ σπιτι για να μην το κανω πριν απο την περιοδο και απογοητευτω.. αν δεν ερθει μεχρι την δευτερα τοτε θα κανω τεστ.. νοιωθω σαν φουσκωμα να το πω..σαν να κατι εχει εκει κατω να το πω.. αλλα εξακολουθω να εχω πονακια και σαν καψιμο απο κατω ομως αφαντη η κιουρια

Φούσκωμα σε τραγικο επίπεδο είχα κι εγώ, όχι όπως σε κάθε περίοδο, σε πολύ μεγάλο βαθμό μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο σε σημείο να ψάχνω γαστρεντερολογο! Πίστευα ότι κάτι κακό μου συνέβαινε! Εύχομαι τη Δευτέρα να μας πεις τα ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 minutes ago, Polly1 said:

Φούσκωμα σε τραγικο επίπεδο είχα κι εγώ, όχι όπως σε κάθε περίοδο, σε πολύ μεγάλο βαθμό μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο σε σημείο να ψάχνω γαστρεντερολογο! Πίστευα ότι κάτι κακό μου συνέβαινε! Εύχομαι τη Δευτέρα να μας πεις τα ευχάριστα!!

Βασικα εχω πονακια απο κατω και οταν λεω φουσκωμα σαν να εχω μια μπαλιτσα να το πω? κατι με ενοχλει τελοσπαντων και οκ η κοιλια μου τουμπανο αλλα παντα ετσι ειναι οταν ειναι να ερθει η περιοδος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 11:25 ΠΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα φιλενάδες μου!! Χρόνια πολλά για την σημερινή ημέρα!!!

@Agatte μου γιατί τέτοια πεποίθηση ότι φταις εσύ;; Αφού ορμονικά είσαι οκ. Θα σου πω και εγώ που είμαστε και συνομιλικες ότι μετά από τόσο ψάξιμο γυναικολόγος κ εξωσωματικος μου έχουν πει ότι στον ένα χρόνο περίπου μπορεί να έχω 2 με 3 καλά ωάρια. Και με το σπέρμα που έχουμε δεν αποκελειει φυσιολογική σύλληψη. Άλλο που δεν έρχεται...ίσως αν είχαμε κ εμείς παιδάκι το παλεύαμε λίγο ακόμα από μόνοι μας.ωστοσο εμένα μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι φταίει κ το σπέρμα. Έχει μόνο 2% ομαλές μορφές και από κινητικότητα είναι τούρμπο. Ε πάντα στο ανώμαλο 98% πέφτω;; 

Όσο για τη διατροφή όπως έγραψα και δίπλα όταν έτρωγα σαβουρες ήρθε η σύλληψη άλλο που πσλινδρομησε. Τώρα με προσεγμένη διατροφή και τίποτα. Ίσως είναι η τύχη ίσως κάτι δεν έχουμε ψάξει καλά τι να πω...κάναμε αίτηση για ανάδοχη γιατί η υιοθεσία είναι δράμα. Όσο για την υιοθεσία από Αφρική πχ λίγο που το έψαξα απαιτεί να περάσεις κάποιο χρόνο στη χώρα που θα επιλέξεις παιδάκι. Για εμάς αυτό είναι αδύνατον θα προϋποθέτει να παραιτηθούμε από τις δουλειές μας.

 

Χρυσακι με βολεύει μάλλον να σκέφτομαι έτσι... Γιατί αλλιώς εκνευριζομαι. Σκέφτομαι όλον αυτόν το χρόνο που χάσαμε γιατί είμαστε ό,τι να 'ναι. Τα είχαμε όλα πολύ εύκολα στο μυαλό μας. Τέλος πάντων... 

Για όλα τα υπόλοιπα που αναφερεις, συμφωνώ απόλυτα. Η συλληψηαν ειναινα κατσει, θα κατσει. Απλά όσο περναειο καιροςκαι οι προσπάθειες παραμένουν ακαρπες, παλεύουμε με κάθε τρόπο να βελτιώσουμε το χωράφι. 

Ι δικός μου πάει ανάποδα από τον δικο σου. Πάνω από 50% φυσιολογικες μορφές αλλά κοιμούνται όρθια. Ενα ξύπνιο και ομαλό θέλω ρε γμτπιυ θα παει5να συναντήσει ενα γερό αυγό! Έχει φτασεινα φαντάζει πιο πιθανό το Τζακ ποτ στο Τζόκερ. 

21 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Tης hometest παρήγγειλα! Την προηγούμενη φορά είχα κύκλο 32 ημερών,οπότε η ωορρηξια έγινε στις 16; Στα μισά δε γίνεται παντα;;

12 με 16 υπολογιζε ανάλογα με τη διάρκεια του κύκλου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 1:32 ΜΜ, Nandia83- είπε:

Βασικα εχω πονακια απο κατω και οταν λεω φουσκωμα σαν να εχω μια μπαλιτσα να το πω? κατι με ενοχλει τελοσπαντων και οκ η κοιλια μου τουμπανο αλλα παντα ετσι ειναι οταν ειναι να ερθει η περιοδος

Τι έγινε αδιαθετησες;

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chrussa1982 said:

Τι έγινε αδιαθετησες;

Καλημερα.. μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε σημερα πρωι πρωι.. ειδα σημαδι και τωρα αρχισε να ερχεται.. ειχα πειστει οτι ειμουν εγκυος αφου ειχα τοσες μερες καθυστερηση και τελικα ηρθε παλι αυτη... ειμαι απογοητευμενη γιατι ο αντρας μου ηταν χαρουμενος το πρωι και δεν ξερω πως να του το πω.... και θελω να τα παρατησω αλλα πως του το λεω?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Nandia83- είπε:

Καλημερα.. μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε σημερα πρωι πρωι.. ειδα σημαδι και τωρα αρχισε να ερχεται.. ειχα πειστει οτι ειμουν εγκυος αφου ειχα τοσες μερες καθυστερηση και τελικα ηρθε παλι αυτη... ειμαι απογοητευμενη γιατι ο αντρας μου ηταν χαρουμενος το πρωι και δεν ξερω πως να του το πω.... και θελω να τα παρατησω αλλα πως του το λεω?

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας! Καταλαβαίνω και νιώθω απόλυτα την απογοήτευση και την απαισιοδοξία που νιώθεις. Πάρε μια αγκαλιά τον άντρα σου και πες του ότι θα τα καταφέρετε. Μην παραιτησε από το όνειρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας! Καταλαβαίνω και νιώθω απόλυτα την απογοήτευση και την απαισιοδοξία που νιώθεις. Πάρε μια αγκαλιά τον άντρα σου και πες του ότι θα τα καταφέρετε. Μην παραιτησε από το όνειρο. 

Απλα δεν εχω πολλα περιθωρια.. δεν ξερω αν πρεπει να κανει καπιοες εξετασεις αν και εμεινα μια φορα εγκυος μαζι του... δεν ξερω πραγματικα τι θα κανω για να μην το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Nandia83- είπε:

Απλα δεν εχω πολλα περιθωρια.. δεν ξερω αν πρεπει να κανει καπιοες εξετασεις αν και εμεινα μια φορα εγκυος μαζι του... δεν ξερω πραγματικα τι θα κανω για να μην το σκεφτομαι

Μπορείτε να ξεκινήσετε κάνοντας ένα σπερματοδιαγραμμα για αρχή. Και ίσως και εσύ μια σαλπιγγογραφια αν δεν έχεις ήδη κάνει. Ο χρόνος δυστυχώς δεν είναι με το μέρος μας. Και σου ξαναλέω σε νιώθω απόλυτα έχουμε ρίξει άπλετα δάκρυα πάνω από ματωμένες σερβιετες. Και παρόλο που πάμε με εξωσωματική συνεχίζουμε τις επαφές μας γιατί κάπου πολύ πολύ βαθιά μας η ελπίδα υπάρχει 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chrussa1982 said:

Μπορείτε να ξεκινήσετε κάνοντας ένα σπερματοδιαγραμμα για αρχή. Και ίσως και εσύ μια σαλπιγγογραφια αν δεν έχεις ήδη κάνει. Ο χρόνος δυστυχώς δεν είναι με το μέρος μας. Και σου ξαναλέω σε νιώθω απόλυτα έχουμε ρίξει άπλετα δάκρυα πάνω από ματωμένες σερβιετες. Και παρόλο που πάμε με εξωσωματική συνεχίζουμε τις επαφές μας γιατί κάπου πολύ πολύ βαθιά μας η ελπίδα υπάρχει 

 

δεν εκανα σαλπιγγογραφια γιατι εχω ηδη δυο παιδια και 4 εγκυμοσυνες και δεν μου ειπε η γιατρος για τετοια εξεταση.. εξαλλου ειχα μεινει με τον νυν τον περασμενο μαρτιο εγκυος αλλα το εχασα.. μαλλον γιαυτο δεν μας εβαλε ακομα σε εξετασεις.. ειναι ο 2ος μηνας προσπαθειας μετα την αποξεση γιατι αφησαμε και 3 μηνες να επανελθει ο οργανισμος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nandia83- είπε:

δεν εκανα σαλπιγγογραφια γιατι εχω ηδη δυο παιδια και 4 εγκυμοσυνες και δεν μου ειπε η γιατρος για τετοια εξεταση.. εξαλλου ειχα μεινει με τον νυν τον περασμενο μαρτιο εγκυος αλλα το εχασα.. μαλλον γιαυτο δεν μας εβαλε ακομα σε εξετασεις.. ειναι ο 2ος μηνας προσπαθειας μετα την αποξεση γιατι αφησαμε και 3 μηνες να επανελθει ο οργανισμος

Δεν είναι θυμόμουν ότι έχεις ήδη δύο αγγελούδια (να τα χαίρεσαι!!!!!). Ίσως τότε να σου ζητήσει υστεροσκοπηση για να δει τη μήτρα εκ των έσω ότι δεν έχει κάποια σύμφυση πχ λόγω της αποξεσης.

Αποξεση έκανα κ εγώ πριν 3 χρόνια και έχω κλείσει για υστεροσκοπηση 26/11. Έχω πολύ καλό ενδομήτριο σύμφωνα με τον γιατρό αλλά πρέπει να δούμε κ μέσα τι γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chrussa1982 said:

Δεν είναι θυμόμουν ότι έχεις ήδη δύο αγγελούδια (να τα χαίρεσαι!!!!!). Ίσως τότε να σου ζητήσει υστεροσκοπηση για να δει τη μήτρα εκ των έσω ότι δεν έχει κάποια σύμφυση πχ λόγω της αποξεσης.

Αποξεση έκανα κ εγώ πριν 3 χρόνια και έχω κλείσει για υστεροσκοπηση 26/11. Έχω πολύ καλό ενδομήτριο σύμφωνα με τον γιατρό αλλά πρέπει να δούμε κ μέσα τι γίνεται. 

ειχα παει στις 15/10 για παπ τεστ και ηταν μια χαρα ολα.. ειχαμε δει και ωορρηξια.. αν δεν μεινω και τον επομενο μηνα λογικα θα με βαλει για αλλες εξετασεις.. ευχαριστω πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...