Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Mamanino είπε:

Να προσπαθήσετε και θα το πετύχετε! Μακάρι! 

Από ηλικία είμαι 37 και ο άντρας μου 47. Περίεργο όμως γιατί εμείς νιώθουμε πολύ νέοι και καθόλου δεν μπορώ να το χωνέψω ότι το σύστημα υπολειτουργει.. Βέβαια φαίνεται μέχρι τώρα ότι πιάνομαι εύκολα..

Αυτό είναι πολύ καλο που πιάνεις εύκολα! Εγώ κάνω 10 μήνες με 12 την φορά... ελπίζω να έρθει συντομότερα αυτήν την φορά. Ορμονικές εξετάσεις έχεις κάνει; Αλλά εσυ είσαι αρκετά μικρότερη από εμένα..3 χρονια είναι τεράστια διαφορά. Εγώ σκέφτομαι μήπως ευθύνεται ο σύζυγος γιατί δεν πάει για έλεγχο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Αχ μην βιάζεσαι να απογοητευτεις τότε..εγώ και στις τέσσερις προηγούμενες εγκυμοσύνες πάντα ήταν μια εβδομάδα μικρότερα..στον γιο μου έκανα χοριακη μια μέρα καθυστέρησης..βγήκε 2000.. πάω γυναικολόγο και δεν είχε ούτε σάκο..την επόμενη εβδομάδα είδαμε σάκο κ την μεθεπόμενη το έμβρυο κ μια εβδομάδα μετά πάλι καρδούλα..για αυτό κ στην τωρινή μου εγκυμοσύνη πήγα πριν δύο εβδομάδες κατευθείαν 6,4 εβδομάδων..και επίσης αυτή την φορά το έμβρυο είναι οδό πρέπει επειδή άλλαξε ο κύκλος μου από τα χρόνια κ πλέον κάνω ωορηξια 15 μέρα ενώ πάντα έκανα 21. 

Μακάρι, απλά γνωρίζουμε ότι η ωορρηξία έγινε 22 Δεκεμβρίου. Με τις μετρήσεις που έχουμε, η σύλληψη θα έπρεπε να είχε γίνει περίπου 3 Ιανουάριου.

Και οι χοριακες μέχρι τώρα ήταν πολύ χαμηλές. Είχαν αύξηση βέβαια αλλά με χαμηλές τιμές. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Μακάρι, απλά γνωρίζουμε ότι η ωορρηξία έγινε 22 Δεκεμβρίου. Με τις μετρήσεις που έχουμε, η σύλληψη θα έπρεπε να είχε γίνει περίπου 3 Ιανουάριου.

Και οι χοριακες μέχρι τώρα ήταν πολύ χαμηλές. Είχαν αύξηση βέβαια αλλά με χαμηλές τιμές. 

 

Τώρα το είδα... ουσιαστικά δεν έχεις αποβάλει ... για περίμενε να δεις ...τι χοριακες ειχες;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Αυτό είναι πολύ καλο που πιάνεις εύκολα! Εγώ κάνω 10 μήνες με 12 την φορά... ελπίζω να έρθει συντομότερα αυτήν την φορά. Ορμονικές εξετάσεις έχεις κάνει; Αλλά εσυ είσαι αρκετά μικρότερη από εμένα..3 χρονια είναι τεράστια διαφορά. Εγώ σκέφτομαι μήπως ευθύνεται ο σύζυγος γιατί δεν πάει για έλεγχο...

Ορμονικές δεν έχω κάνει και σκέφτομαι να κάνω. Θα περιμένω ένα κύκλο και μετά θα κάνω. 

Όσο για το σπέρμα δεν ξέρω καθόλου πόσο και αν επηρεάζει. Δεν το έχουμε ψάξει σχετικά. 

Πίστευα πώς τώρα που έπαιρνα αγωγή θα με βοηθούσε αλλά πάλι κουβά.. 

Just now, Flolipop είπε:

Τώρα το είδα... ουσιαστικά δεν έχεις αποβάλει ... για περίμενε να δεις ...τι χοριακες ειχες;;;

1η μέρα καθυστέρησης 41

Μετα από 2 μέρες 74

Μετα από 2 μέρες 246

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Μακάρι, απλά γνωρίζουμε ότι η ωορρηξία έγινε 22 Δεκεμβρίου. Με τις μετρήσεις που έχουμε, η σύλληψη θα έπρεπε να είχε γίνει περίπου 3 Ιανουάριου.

Και οι χοριακες μέχρι τώρα ήταν πολύ χαμηλές. Είχαν αύξηση βέβαια αλλά με χαμηλές τιμές. 

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..μην νομίζεις έχω δει εδώ μέσα πολλά..ένα κορίτσι πριν λίγο καιρό μας κουφανε ευχάριστα..είχε την πιο απίστευτη περίπτωση εγκυμοσύνης κ όλα πήγαν τέλεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Ορμονικές δεν έχω κάνει και σκέφτομαι να κάνω. Θα περιμένω ένα κύκλο και μετά θα κάνω. 

Όσο για το σπέρμα δεν ξέρω καθόλου πόσο και αν επηρεάζει. Δεν το έχουμε ψάξει σχετικά. 

Πίστευα πώς τώρα που έπαιρνα αγωγή θα με βοηθούσε αλλά πάλι κουβά.. 

1η μέρα καθυστέρησης 41

Μετα από 2 μέρες 74

Μετα από 2 μέρες 246

Μια χαρά ανέβηκαν. Να σου πω πραγματικά τώρα μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη; Έτσι δείχνει. Ποτε έκανες την τελευταία μέτρηση; Αίμα δεν έχεις έτσι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Ορμονικές δεν έχω κάνει και σκέφτομαι να κάνω. Θα περιμένω ένα κύκλο και μετά θα κάνω. 

Όσο για το σπέρμα δεν ξέρω καθόλου πόσο και αν επηρεάζει. Δεν το έχουμε ψάξει σχετικά. 

Πίστευα πώς τώρα που έπαιρνα αγωγή θα με βοηθούσε αλλά πάλι κουβά.. 

1η μέρα καθυστέρησης 41

Μετα από 2 μέρες 74

Μετα από 2 μέρες 246

Καλή αύξηση ηταν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μακάρι! Το ονειρεύομαι και το επιθυμούμε τόσο πολύ! 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη! 

Αλλά είμαστε και ρεαλιστές. Δυστυχώς τα δεδομένα είναι αυτά και δεν μας αφήνουν πολλά περιθώρια. 

Ξέρω ότι και ο γιατρός μας είπε να πάμε σε 10 μέρες για να του δώσει μία ευκαιρία. Απλά είναι η τρίτη φορά που ζούμε το ίδιο σενάριο. 

Επίσης τις τελευταίες μέρες δεν έχω καθόλου συμπτώματα. 

Just now, Flolipop είπε:

Μια χαρά ανέβηκαν. Να σου πω πραγματικά τώρα μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη; Έτσι δείχνει. Ποτε έκανες την τελευταία μέτρηση; Αίμα δεν έχεις έτσι;

Αίμα καθόλου ακόμα, η τελευταία χοριακη ήταν όταν ήμουν 4+6

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου μακάρι! Το ονειρεύομαι και το επιθυμούμε τόσο πολύ! 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη! 

Αλλά είμαστε και ρεαλιστές. Δυστυχώς τα δεδομένα είναι αυτά και δεν μας αφήνουν πολλά περιθώρια. 

Ξέρω ότι και ο γιατρός μας είπε να πάμε σε 10 μέρες για να του δώσει μία ευκαιρία. Απλά είναι η τρίτη φορά που ζούμε το ίδιο σενάριο. 

Επίσης τις τελευταίες μέρες δεν έχω καθόλου συμπτώματα. 

Ειχες κάποιο σύμπτωμα που σταμάτησε ; Το λέω γιατί είναι νωρίς ακόμα.. εύχομαι και ελπίζω το σποράκι σου να πάρει μπρος! Δεν είναι απίθανο πάντως να έχεις λίγο καθυστερημένη σύλληψη... την ωορρηξία την ειχες εντοπίσει με τεστ; Αν ναι ποτε ήταν; Επίσης την εβδομάδα μετά την ωορρηξία είχατε επαφές;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου μακάρι! Το ονειρεύομαι και το επιθυμούμε τόσο πολύ! 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη! 

Αλλά είμαστε και ρεαλιστές. Δυστυχώς τα δεδομένα είναι αυτά και δεν μας αφήνουν πολλά περιθώρια. 

Ξέρω ότι και ο γιατρός μας είπε να πάμε σε 10 μέρες για να του δώσει μία ευκαιρία. Απλά είναι η τρίτη φορά που ζούμε το ίδιο σενάριο. 

Επίσης τις τελευταίες μέρες δεν έχω καθόλου συμπτώματα. 

Να σου πω κ εμένα τα συμπτώματα έρχονταν κ έφευγαν ιδίως το στήθος μέχρι τώρα με τρέλανε μια πονάει μια τίποτα κ το συνήθισα τωρα. Κ δεν το δίνω σημασία.εχεις άλλο παιδάκι;;νομίζω αν θυμάμαι έχεις..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ειχες κάποιο σύμπτωμα που σταμάτησε ; Το λέω γιατί είναι νωρίς ακόμα.. εύχομαι και ελπίζω το σποράκι σου να πάρει μπρος! Δεν είναι απίθανο πάντως να έχεις λίγο καθυστερημένη σύλληψη... την ωορρηξία την ειχες εντοπίσει με τεστ; Αν ναι ποτε ήταν; Επίσης την εβδομάδα μετά την ωορρηξία είχατε επαφές;

Όχι επαφές είχαμε μέχρι την εβδομάδα που έγινε η ωορρηξία. Με τεστακι την είχα βρει. 

Γενικά είχα πολλές κράμπες και πονακια, υπνηλία και κούραση. Τώρα απλά δεν νιώθω κάτι. Σταμάτησαν όλα απότομα. 

Just now, Emilly είπε:

Να σου πω κ εμένα τα συμπτώματα έρχονταν κ έφευγαν ιδίως το στήθος μέχρι τώρα με τρέλανε μια πονάει μια τίποτα κ το συνήθισα τωρα. Κ δεν το δίνω σημασία.εχεις άλλο παιδάκι;;νομίζω αν θυμάμαι έχεις..

Ναι έχω ένα υπέροχο αγοράκι 1μιση χρόνων. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι το θαύμα μου αυτός! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Όχι επαφές είχαμε μέχρι την εβδομάδα που έγινε η ωορρηξία. Με τεστακι την είχα βρει. 

Γενικά είχα πολλές κράμπες και πονακια, υπνηλία και κούραση. Τώρα απλά δεν νιώθω κάτι. Σταμάτησαν όλα απότομα. 

Ναι έχω ένα υπέροχο αγοράκι 1μιση χρόνων. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι το θαύμα μου αυτός! 

Να το χαίρεσαι κ επικεντρωσου σε αυτό..αυτό είναι η θεραπεία σου.στο λέω γιατί τα περνάω..εγώ είμαι τώρα 8,3 εβδομάδων κ είμαι με την ψυχή στο στόμα..άγχος ατελείωτο..αλλά βλεπω μετά το παιδάκι μου κ λεω το ίδιο που λες ..αυτό είναι το θαύμα μου και έχει ο Θεός..σε καταλαβαίνουμε κ εγώ κ η φωτεινή τα έχουμε περάσει κ πολλές φορές κιολας..

Just now, Mamanino είπε:

Όχι επαφές είχαμε μέχρι την εβδομάδα που έγινε η ωορρηξία. Με τεστακι την είχα βρει. 

Γενικά είχα πολλές κράμπες και πονακια, υπνηλία και κούραση. Τώρα απλά δεν νιώθω κάτι. Σταμάτησαν όλα απότομα. 

Ναι έχω ένα υπέροχο αγοράκι 1μιση χρόνων. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι το θαύμα μου αυτός! 

Να σου πω κ κάτι άλλο...αυτό που ισχύει είναι ότι παιδί μπορούμε να κάνουμε..το μόνο θέμα είναι το ως που είμαστε διατεθειμένοι να φτάσουμε..δηλαδή εγώ που ψαχτηκα σε αιματολογους κ ανοσολογικές κλπ μου έμεινε να εξετάσουμε σπέρμα κ μετά αν τα έμβρυα ήταν με χρωμοσωμικες που δεν τα εξετάσαμε.να πάω να τραβήξω εξωσωματική με προεμφυτευτικο αφού φυσικά αποκλείσω το θέμα καμίας κρυφής φλεγμονής στην μήτρα..όλα αυτά θέλουν απίστευτο χρήμα κ όρεξη να έχεις να τρέξεις ατελείωτα..τα οποία δεν είμαι διατεθειμένη να κάνω..έβαλα τα όρια μου σε αυτή την υπερπροσπάθεια τρία χρόνια τώρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχετε βιώσει κι εσείς τα ίδια! Νιώθω ότι με καταλαβαίνετε και αυτό είναι σπουδαίο γιατί με ανακουφίζει! Δεν ξέρω με ποιον να τα μοιραστώ όλα αυτά αλλιώς! Ούτε οι πιο δικοί μου άνθρωποι δεν γνωρίζουν τι συμβαίνει! 

Σας ευχαριστώ και πάλι! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή την φορά και να αποκτήσεις ένα υπέροχο και γερό μωράκι γιατί σου αξίζει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Όχι επαφές είχαμε μέχρι την εβδομάδα που έγινε η ωορρηξία. Με τεστακι την είχα βρει. 

Γενικά είχα πολλές κράμπες και πονακια, υπνηλία και κούραση. Τώρα απλά δεν νιώθω κάτι. Σταμάτησαν όλα απότομα. 

Ναι έχω ένα υπέροχο αγοράκι 1μιση χρόνων. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι το θαύμα μου αυτός! 

Κοιτα το σπερμα μπορεί να ζήσει έως και πέντε ημέρες όποτε δεν ξερεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...