Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλημερααα στην όμορφη παρεα. Δεν περιμένω  την ακατανομαστη σήμερα. Είναι 28η μερα κ πάντα σχεδόν μου έρχεται 1 με 2 μέρες νωρίτερα. Τις μόνες φορές που είχα καθυστέρηση ήταν όταν έμεινα έγκυος.Δεν κρατήθηκα κ έκανα εχτές το μεσημέρι ένα predictor early αλλά :sad:.το μόνο που έχω είναι πόνο στις θηλές. Μάλλον θα έρθει αλλά με ζοριζει αυτό το μήνα.καλη μας συνέχεια στην όμορφη προσπάθεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Ναι την μερα που νομιζεις οτι λογικα θα εχεις και την προηγουμενη κανε 2 φορες..εγω πηρα κατι ταινιες οικονονικες και ετσι εκανα..και το μεσημερι, ενω ηταν καραμπαμ θετικο, το βραδυ η γραμμη ηταν λιγο πιο αχνη...οποτε αν δεν ειχα κανει το μεσημερι θα θεωρουσα οτι δεν εκανα αυτο το μηνα....

Πόσες ώρες κρατάει η ωορρηξία? Τόσο λίγο μόνο? Εγώ πήρα τα clear blue και τα κάνω κάθε πρωί!

Link to comment
Share on other sites

@Xrisaaaaaaπιστευω μια μερα.. απλα εγω δεν ειχα την πολυτελεια να το κανω περιπου την ιδια ωρα καθε μερα...γι αυτο και εκανα 2...αν ξερει καποιο αλλο κοριτσι...ποσο κραταει το θετικο τεστ...?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

@Xrisaaaaaaπιστευω μια μερα.. απλα εγω δεν ειχα την πολυτελεια να το κανω περιπου την ιδια ωρα καθε μερα...γι αυτο και εκανα 2...αν ξερει καποιο αλλο κοριτσι...ποσο κραταει το θετικο τεστ...?

Και εγώ έτσι διάβασα.οτι κρατάει μια μέρα.την επόμενη και την προηγούμενη βγαίνει αρνητικό.φοβαμαι μην έγινε πιο μετά και δεν το πρόλαβα, γιατί θέλω να κάνω κ ένεση ovitrelle μόλις βγει θετικό... θα περιμένω μέχρι και Δευτέρα ελπίζω να βγει μέχρι τότε

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με κυκλο απο 24-26 μερες...τη 10 ειχα ωορρηξια...και ξεκινησα πολυ νωρις τεστ..την 8η μερα...γι αυτο και πηρα τις γνωστες ταινιες...για να μην λυπαμαι να τις χαλασω...μακαρι να την πετυχεις και να ναι και καραμπινατη και σε λιγο καιρο να χεις και θετικο τεστακι εγκυμοσυνης...

Μην στεναχωριεσαι...να σκεφτεσαι θετικα...και ποτε δεν ξερεις...το εκανες και μεσημερι και χωρις καθυστερηση...νομιζω μετα την 22η μερα του κυκλου ανεβαινει η χοριακη...με μια επιφυλαξη παντα... @Lilly28

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Πόσες ώρες κρατάει η ωορρηξία? Τόσο λίγο μόνο? Εγώ πήρα τα clear blue και τα κάνω κάθε πρωί!

Εγω παντως εκανα καθε μερα κατι ταινιες οικονομικες,εβγαιναν αχνα απο 10η μερα και την 12η παλι αχνη ενω τις clear blue με το χαμογελο την ιδια μερα(12η) εβγαλε χαμογελο οπως και την επομενη και τη μεθεπομενη δεν εβγαλε.Εκανα τις 2 μερες που εβγαινε το χαμογελο και επιασα το μικρο μου.Εντωμεταξυ οι ταινιες συνεχιζαν αχνες.Δεν τα πολυεμπιστευομαι.

4 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ έτσι διάβασα.οτι κρατάει μια μέρα.την επόμενη και την προηγούμενη βγαίνει αρνητικό.φοβαμαι μην έγινε πιο μετά και δεν το πρόλαβα, γιατί θέλω να κάνω κ ένεση ovitrelle μόλις βγει θετικό... θα περιμένω μέχρι και Δευτέρα ελπίζω να βγει μέχρι τότε

Μια μερα κραταει το ωαριο αλλα τα τεστ βγαινουν θετικα 24-48 ωρες πριν.Εγω ειχα θετικο Σαββατο και Κυριακη και ωορηξια εκανα Δευτερα(14η μερα με κυκλο παντα 28 ημερων).Αν ειναι να κανεις την ενεση επιβεβαιωσε την ωορηξια με υπερηχο για σιγουρα

6 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ το σκέφτηκα να κάνω 2 φορές την μέρα.ο γιατρός μου είπε λογικά την Δευτέρα θα κάνω.παντως το πρωί ήμουν λίγο υγρή.ελπιζω αν όχι αύριο τουλάχιστον την Δευτέρα!!!

Εγω παντως παντα εχω υγρα 2 μερες πριν την ωορηξια και τοτε Σαββατο πρωι ειχαν ξεκινησει και την Τριτη σταματησαν


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλημερααα στην όμορφη παρεα. Δεν περιμένω  την ακατανομαστη σήμερα. Είναι 28η μερα κ πάντα σχεδόν μου έρχεται 1 με 2 μέρες νωρίτερα. Τις μόνες φορές που είχα καθυστέρηση ήταν όταν έμεινα έγκυος.Δεν κρατήθηκα κ έκανα εχτές το μεσημέρι ένα predictor early αλλά :sad:.το μόνο που έχω είναι πόνο στις θηλές. Μάλλον θα έρθει αλλά με ζοριζει αυτό το μήνα.καλη μας συνέχεια στην όμορφη προσπάθεια 

Και να μην έρθει πες της ακατανομαστης!! Άι σιχτιρ πια κάθε μήνα βαρέθηκαμε.

Μη σκας...έκανα τεστ με 5 μέρες καθυστέρηση αρνητικό...πήγα την επόμενη 6η μέρα για χοριακη κ ήταν στο θεό!!! Φιλική συμβουλή. Μη ξαναπάρεις πρεντικτορ. Δεν είναι πολύ αξιόπιστα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Εγω παντως εκανα καθε μερα κατι ταινιες οικονομικες,εβγαιναν αχνα απο 10η μερα και την 12η παλι αχνη ενω τις clear blue με το χαμογελο την ιδια μερα(12η) εβγαλε χαμογελο οπως και την επομενη και τη μεθεπομενη δεν εβγαλε.Εκανα τις 2 μερες που εβγαινε το χαμογελο και επιασα το μικρο μου.Εντωμεταξυ οι ταινιες συνεχιζαν αχνες.Δεν τα πολυεμπιστευομαι.

Μια μερα κραταει το ωαριο αλλα τα τεστ βγαινουν θετικα 24-48 ωρες πριν.Εγω ειχα θετικο Σαββατο και Κυριακη και ωορηξια εκανα Δευτερα(14η μερα με κυκλο παντα 28 ημερων).Αν ειναι να κανεις την ενεση επιβεβαιωσε την ωορηξια με υπερηχο για σιγουρα

Εγω παντως παντα εχω υγρα 2 μερες πριν την ωορηξια και τοτε Σαββατο πρωι ειχαν ξεκινησει και την Τριτη σταματησαν

Μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει αν κ αύριο δεν βγει θετικό θα πάω Δευτέρα μάλλον στο γιατρό.  Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Εγω παντως εκανα καθε μερα κατι ταινιες οικονομικες,εβγαιναν αχνα απο 10η μερα και την 12η παλι αχνη ενω τις clear blue με το χαμογελο την ιδια μερα(12η) εβγαλε χαμογελο οπως και την επομενη και τη μεθεπομενη δεν εβγαλε.Εκανα τις 2 μερες που εβγαινε το χαμογελο και επιασα το μικρο μου.Εντωμεταξυ οι ταινιες συνεχιζαν αχνες.Δεν τα πολυεμπιστευομαι.

Μια μερα κραταει το ωαριο αλλα τα τεστ βγαινουν θετικα 24-48 ωρες πριν.Εγω ειχα θετικο Σαββατο και Κυριακη και ωορηξια εκανα Δευτερα(14η μερα με κυκλο παντα 28 ημερων).Αν ειναι να κανεις την ενεση επιβεβαιωσε την ωορηξια με υπερηχο για σιγουρα

Εγω παντως παντα εχω υγρα 2 μερες πριν την ωορηξια και τοτε Σαββατο πρωι ειχαν ξεκινησει και την Τριτη σταματησαν

Μπορεί να Μν κάνω κ ωορρηξία αυτό το μήνα γιατί Τετάρτη που πήγα στο γιατρό είχα μια κύστη λίγο μεγάλη μάλλον από την κλομιφενι που παίρνω.υπηρχε και ένα ωοθυλάκιο 15 χιλιοστά και μου είπε ίσως Δευτέρα κάνω ωορρηξία. Δεν θα έπρεπε σήμερα να βγει θετικό. 2 έκανα ένα το πρωί και ένα τώρα αρνητικά κ τα 2. Έτοιμη να σκάσω είμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει αν κ αύριο δεν βγει θετικό θα πάω Δευτέρα μάλλον στο γιατρό.  Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Μπορεί να Μν κάνω κ ωορρηξία αυτό το μήνα γιατί Τετάρτη που πήγα στο γιατρό είχα μια κύστη λίγο μεγάλη μάλλον από την κλομιφενι που παίρνω.υπηρχε και ένα ωοθυλάκιο 15 χιλιοστά και μου είπε ίσως Δευτέρα κάνω ωορρηξία. Δεν θα έπρεπε σήμερα να βγει θετικό. 2 έκανα ένα το πρωί και ένα τώρα αρνητικά κ τα 2. Έτοιμη να σκάσω είμαι

Οχι κοριτσι μου...μην απογοητευσαι...μπορει αυριο να σου βγει θετικο..προσπαθησε να εισαι θετικη..εμενα μια μερα μου κρατησε το θετικο..οποτε αν ειναι να σκασει τη δευτερα μπορει αυριο μεσημερι απογευμα να βγει θετικο...δυστυχως η αρνητικη ψυχολογια ειναι κατασταλτικος παραγοντας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Οχι κοριτσι μου...μην απογοητευσαι...μπορει αυριο να σου βγει θετικο..προσπαθησε να εισαι θετικη..εμενα μια μερα μου κρατησε το θετικο..οποτε αν ειναι να σκασει τη δευτερα μπορει αυριο μεσημερι απογευμα να βγει θετικο...δυστυχως η αρνητικη ψυχολογια ειναι κατασταλτικος παραγοντας..

Το εύχομαι πραγματικά να βγει αύριο θετικό!! Είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό κάθε πρωί να ξυπνάω και το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να κάνω το τεστ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει αν κ αύριο δεν βγει θετικό θα πάω Δευτέρα μάλλον στο γιατρό.  Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Μπορεί να Μν κάνω κ ωορρηξία αυτό το μήνα γιατί Τετάρτη που πήγα στο γιατρό είχα μια κύστη λίγο μεγάλη μάλλον από την κλομιφενι που παίρνω.υπηρχε και ένα ωοθυλάκιο 15 χιλιοστά και μου είπε ίσως Δευτέρα κάνω ωορρηξία. Δεν θα έπρεπε σήμερα να βγει θετικό. 2 έκανα ένα το πρωί και ένα τώρα αρνητικά κ τα 2. Έτοιμη να σκάσω είμαι

Αν κανεις Δευτερα ναι,αν κανεις Τριτη ομως θα βγει θετικο αυριο.Εγω θα εκανα ενα και αυριο απο περιεργεια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Comet είπε:

Αν κανεις Δευτερα ναι,αν κανεις Τριτη ομως θα βγει θετικο αυριο.Εγω θα εκανα ενα και αυριο απο περιεργεια.

2 θα κάνω αν βγει το πρωί αρνητικό! Θα κάνω και το απόγευμα.αλλα δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη αυτό το μήνα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Comet είπε:

Εγω παντως εκανα καθε μερα κατι ταινιες οικονομικες,εβγαιναν αχνα απο 10η μερα και την 12η παλι αχνη ενω τις clear blue με το χαμογελο την ιδια μερα(12η) εβγαλε χαμογελο οπως και την επομενη και τη μεθεπομενη δεν εβγαλε.Εκανα τις 2 μερες που εβγαινε το χαμογελο και επιασα το μικρο μου.Εντωμεταξυ οι ταινιες συνεχιζαν αχνες.Δεν τα πολυεμπιστευομαι.

Μια μερα κραταει το ωαριο αλλα τα τεστ βγαινουν θετικα 24-48 ωρες πριν.Εγω ειχα θετικο Σαββατο και Κυριακη και ωορηξια εκανα Δευτερα(14η μερα με κυκλο παντα 28 ημερων).Αν ειναι να κανεις την ενεση επιβεβαιωσε την ωορηξια με υπερηχο για σιγουρα

Εγω παντως παντα εχω υγρα 2 μερες πριν την ωορηξια και τοτε Σαββατο πρωι ειχαν ξεκινησει και την Τριτη σταματησαν

Οσον αφορά στα τεστ ωορρηξιας της hometest πρέπει  να χρωματιστει πολυ έντονα η γραμμή και να γίνει ολόιδια με τη διπλανή της! Αν βγει αχνη σημαίνει ότι είναι αρνητικό,ενώ στα τεστ εγκυμοσύνης ακομη κσι αχνό να βγει χαιρόμαστε! Δεν ξερω αν εννοείς αυτής της εταιρίας αλλά αυτή τη λεπτομέρεια τη θυμάμαι πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Οσον αφορά στα τεστ ωορρηξιας της hometest πρέπει  να χρωματιστει πολυ έντονα η γραμμή και να γίνει ολόιδια με τη διπλανή της! Αν βγει αχνη σημαίνει ότι είναι αρνητικό,ενώ στα τεστ εγκυμοσύνης ακομη κσι αχνό να βγει χαιρόμαστε! Δεν ξερω αν εννοείς αυτής της εταιρίας αλλά αυτή τη λεπτομέρεια τη θυμάμαι πολύ καλά!

Ναι αυτη εννοω αρα με αχνη γραμμη δεν εδειξαν την ωορηξια,ενω το χαμογελο βγηκε και εμεινα εγκυος με εκεινες τις δυο επαφες.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Καλημέρα!!!το έκανα το τεστ. Το έχω βάλει profil. Άχνη λίγο ή γραμμή. Αλλά νομίζω οκ.αυριο πρωί πρωί χοριακη για να χαρώ ή όχι. Σήμερα απλά περιμένω. Φιλιά σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...