Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Το εύχομαι πραγματικά να βγει αύριο θετικό!! Είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό κάθε πρωί να ξυπνάω και το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να κάνω το τεστ..

Τα τεστ ωορρηξίας δεν τα κάνεις ποτέ πρωί 

Πάντα από τις 12 και μετά 

Δε θέλει με τα πρωινά ούρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Ellidr είπε:

Τα τεστ ωορρηξίας δεν τα κάνεις ποτέ πρωί 

Πάντα από τις 12 και μετά 

Δε θέλει με τα πρωινά ούρα.

Αλήθεια? Εγώ διάβασα καλύτερα με τα πρωινά ούρα η τουλάχιστον να Μν έχεις ουρήσει 4 ώρες πριν.εξαλλου και χθες το απόγευμα έκανα και πάλι αρνητικό βγήκε

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ναι αυτη εννοω αρα με αχνη γραμμη δεν εδειξαν την ωορηξια,ενω το χαμογελο βγηκε και εμεινα εγκυος με εκεινες τις δυο επαφες.

Α,σου έβγαινε συνέχεια αχνό κι ας είχες ωορρηξια,ε; Σε μένα ευτυχως λειτούργησαν σωστά και πέτυχα εγκυμοσύνη.  Αυτα με το χαμόγελο είναι της clear blue? Θυμασαι ποσα είχε η συσκευασία και πόσο εκαναν;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Polly1 είπε:

Α,σου έβγαινε συνέχεια αχνό κι ας είχες ωορρηξια,ε; Σε μένα ευτυχως λειτούργησαν σωστά και πέτυχα εγκυμοσύνη.  Αυτα με το χαμόγελο είναι της clear blue? Θυμασαι ποσα είχε η συσκευασία και πόσο εκαναν;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε μετά από την ένεση ovitrelle σε πόσες ώρες να έρθουμε σε επαφή? Την έκανα χτες το βράδυ στις 10:30 σήμερα δεν θα έρθουμε αύριο το πρωί μάλλον! Είναι καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, σας διαβάζω καιρό αλλά δεν έχω γράψει. Προσπαθώ για δεύτερο, ο γιος μου είναι 2,5 χρόνων. Είμαι στα 38. Το Ιούνιο είχα καθυστέρηση αρκετές μέρες και έκανα χοριακη 12, οπότε βιοχημική. Το. Προηγούμενη μήνα μου ήρθε αρχικά περίοδος στην ώρα της αλλά τελικά δεν ήταν ακριβώς περίοδος, είχα ροζ 2 μέρες μετά λίγο αίμα και σταμάτησε πάω κάνω χοριακη 8, οπότε βιοχημική πάλι. Μετά από αυτή την βιοχημική είχα πάρα πολύ αίμα για αρκετές μέρες. Τωρα μετά από αυτήν την βιοχημική την 36 ημέρα από ότι είδα τα πρώτα ροζ μου είδα το πρωί ελάχιστα καφέ.Από το πρωί δεν έχω ξαναδεί. Νομίζω ότι ίσως είναι πάλι βιοχημική. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας διαβάζω καιρό αλλά δεν έχω γράψει. Προσπαθώ για δεύτερο, ο γιος μου είναι 2,5 χρόνων. Είμαι στα 38. Το Ιούνιο είχα καθυστέρηση αρκετές μέρες και έκανα χοριακη 12, οπότε βιοχημική. Το. Προηγούμενη μήνα μου ήρθε αρχικά περίοδος στην ώρα της αλλά τελικά δεν ήταν ακριβώς περίοδος, είχα ροζ 2 μέρες μετά λίγο αίμα και σταμάτησε πάω κάνω χοριακη 8, οπότε βιοχημική πάλι. Μετά από αυτή την βιοχημική είχα πάρα πολύ αίμα για αρκετές μέρες. Τωρα μετά από αυτήν την βιοχημική την 36 ημέρα από ότι είδα τα πρώτα ροζ μου είδα το πρωί ελάχιστα καφέ.Από το πρωί δεν έχω ξαναδεί. Νομίζω ότι ίσως είναι πάλι βιοχημική. 

Ισως πρεπει να αφησεις σωμα σου να ξεκουραστει.Ξερω οτι στις βιοχημικες συστηνουν να μεσολαβησει μια περιοδος και μετα ξανα ελευθερες επαφες.Προσωπικα θα αφηνα 2.Ευχομαι συντομα να εισαι εγκυος και αυτη τη φορα να πανε ολα καλα.

On 7/11/2021 at 5:09 ΜΜ, Polly1 είπε:

Α,σου έβγαινε συνέχεια αχνό κι ας είχες ωορρηξια,ε; Σε μένα ευτυχως λειτούργησαν σωστά και πέτυχα εγκυμοσύνη.  Αυτα με το χαμόγελο είναι της clear blue? Θυμασαι ποσα είχε η συσκευασία και πόσο εκαναν;

Ναι,ακριβως.Ειχε μεσα 10 και σε φαρμακειο εκαναν 35 ευρω.Ειδα ομως στο ιντερνετ οτι εχει διαφορες συσκευασιες και ειναι πιο φτηνα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Τελικά έκανα χοριακη εχτές 318. Θα πάω και αύριο να κάνω.

Καλημέρα...Καλό μου ακούγεται...ευχομαι αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει..ευχες πολλ'ες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;

Είναι δυνατόν η ΑΜΗ να πέφτει σε έναν χρόνο, μία όλόκρηρη μονάδα;

Είμαι στα 40, Είχα πέρσυ 2,05, έκανα ωοληψία πριν 6 μήνες, είχα 14 ωάρια και 6 βλαστοκύστες.

Κάναμε ένα απλό ενδοκρινολογικό έλεγχο σε άλλο εργαστήριο και μου έβγαλε μολις 0,97.

Έπεσα από τα σύννεφα!

Έχω κάνει 2 εμβρυομεταφορές και σε 3 εβδομάδες έχω την τρίτη, αλλά δεν φανταζόμουν ότι είναι τόσο χαμηλά το ΑΜΗ.

Είχε καποια από εσάς κορίτσια, παρόμοια εμπειρία;Σε έναν χρόνο, μείωση του ΑΜΗ πάνω από 1 μονάδα;;

ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Chrisi21 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;

Είναι δυνατόν η ΑΜΗ να πέφτει σε έναν χρόνο, μία όλόκρηρη μονάδα;

Είμαι στα 40, Είχα πέρσυ 2,05, έκανα ωοληψία πριν 6 μήνες, είχα 14 ωάρια και 6 βλαστοκύστες.

Κάναμε ένα απλό ενδοκρινολογικό έλεγχο σε άλλο εργαστήριο και μου έβγαλε μολις 0,97.

Έπεσα από τα σύννεφα!

Έχω κάνει 2 εμβρυομεταφορές και σε 3 εβδομάδες έχω την τρίτη, αλλά δεν φανταζόμουν ότι είναι τόσο χαμηλά το ΑΜΗ.

Είχε καποια από εσάς κορίτσια, παρόμοια εμπειρία;Σε έναν χρόνο, μείωση του ΑΜΗ πάνω από 1 μονάδα;;

ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!

Φυσικά και πέφτει πολύ γρήγορα και εμένα μια μονάδα έπεσε και είμαι σαράντα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Ellidr είπε:

Φυσικά και πέφτει πολύ γρήγορα και εμένα μια μονάδα έπεσε και είμαι σαράντα 

Ναι δεν διαφωνώ.

Αλλά με τέτοια τιμή, δεν θα μου έδινε 14-15 ωάρια πριν 4 μήνες.

Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Chrisi21 είπε:

Ναι δεν διαφωνώ.

Αλλά με τέτοια τιμή, δεν θα μου έδινε 14-15 ωάρια πριν 4 μήνες.

Έτσι δεν είναι;

Δεν είναι απόλυτο και το κοντά στο ένα δεν είναι τραγικό 

Εγώ έχω 0.1 και μάλλον θα μου πάρουν γύρω στα 5 με 6 ωάρια τη Τετάρτη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλημέρα...Καλό μου ακούγεται...ευχομαι αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει..ευχες πολλ'ες

Σε δύο μέρες πήγε 806. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Νομίζω μέχρι στιγμής καλά πάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Xioni είπε:

Σε δύο μέρες πήγε 806. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Νομίζω μέχρι στιγμής καλά πάει.

Δεν παει απλα καλα,παει σουπερ.Μπραβο κοριτσακι μου,μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...