Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου δεν πειράζει τον άλλο μήνα δυναμικα:x

Και ούτε πρόκειται να στείλουν εγω οταν ειχα ξεχασει τους κωδικούς μου 2 βδομάδες περιμενα και δεν έστειλαν ποτε .καλύτερα να φτιάξει αλλο λογαριασμό 

Έκανες τεστ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, VASSSO80 said:

Μακάρι να ήταν το ωάριο της κάθε ωορρηξία κατάλληλο για γονιμοποίηση. Στην ηλικία 20 με 30 ένα 40% είναι κατάλληλο και αυτό μειώνεται με τα χρόνια. Στα 38 με 40 κι εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι μόνο 3 ωάρια το χρόνο είναι τα υγιή καθώς η ποιότητα πέφτει. Μακάρι όλες να είμαστε τυχερές και να καταφέρουμε να βρούμε αυτό το ένα και καλό ωάριο. 

Αρα εγω στα 42 αναθεμα και αν θα εχω κανενα..αντε να εχω ενα και μονακριβο τον χρονο. Σωθηκα δηλαδη. Εμενα αμη δεν μου ζητησε να κανω. Μαλλον για να μην απογοητευτω. Εκανα μονο υπερηχο και ορμονολογικες. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, VASSSO80 είπε:

Μακάρι να ήταν το ωάριο της κάθε ωορρηξία κατάλληλο για γονιμοποίηση. Στην ηλικία 20 με 30 ένα 40% είναι κατάλληλο και αυτό μειώνεται με τα χρόνια. Στα 38 με 40 κι εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι μόνο 3 ωάρια το χρόνο είναι τα υγιή καθώς η ποιότητα πέφτει. Μακάρι όλες να είμαστε τυχερές και να καταφέρουμε να βρούμε αυτό το ένα και καλό ωάριο. 

Το ερώτημα είναι λοιπόν για μένα είναι πως αφού ο άντρας μου έκανε θεραπεία με βιταμίνες για το σπέρμα, πώς θα τον πείσω να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, που δεν θέλει ούτε να ακούει, μπας και οι κολυμβητές του βρουν το ένα από τα 2-3 κατάλληλα αυγά μου... Κι αυτός ο μήνας στράφι ρε γαμωτο... Αφού αναρωτιέμαι, μπας και το υπερπέραν θέλει να μου πει κάτι. Τύπου, που πας ρε κοπελιά στην ηλικία σου να κάνεις δεύτερο, που σαν το χουφταλο είσαι όλη μέρα και σέρνεσαι?! Με τι κουράγια θα μεγαλώσεις μωρό στα 40;

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Αρα εγω στα 42 αναθεμα και αν θα εχω κανενα..αντε να εχω ενα και μονακριβο τον χρονο. Σωθηκα δηλαδη. Εμενα αμη δεν μου ζητησε να κανω. Μαλλον για να μην απογοητευτω. Εκανα μονο υπερηχο και ορμονολογικες. 

Αχαχαχαχα, γελάω γιατί έχουμε ακριβώς τις ίδιες απορίες και αγωνίες! Όχι πως έχει κάτι το αστείο αυτό που έγραψες... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, marmelady said:

Καλημερα κοριτσια!!

Τζιφος, αρνητικο το τεστ.

Κατι εχει παιξει με την ωορρηξια μαλλον, ισως εγινε πιο αργα και δεν την πηρα χαμπαρι. Ή δεν εγινε καθολου. Θα παρω τον γυναικολογο τηλεφωνο μηπως κοψω και το ουτροτζεσταν. Εν τω μεταξυ κανενα συμπτωμα δεν εχω....

Παμε για τον επομενο μηνα δυναμικα. Εισαι μικρουλα και μια χαρα ειναι οι ορμονες σου. Η αμη δεν λεει κατι απο μονη της. Το γεγονος οτι ειναι χαμηλα οκ το ξερουμε πως δεν κανουμε υπερπαραγωγη αλλα οι ορμονες σου ειναι σουπερ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Απο οσα εχω διαβασει, χωρις να ειμαι γιατρος, η amh δειχνει το αποθεμα των ωοθηκων. Σε συνδυασμο με την ποιοτητα των ωαριων που υποδηλωνεται και απο την τιμη της fsh σε πανω απο εναν κυκλους, και συνδυαστικα με την υπερηχογραφικη εικονα των ωοθηκων, συνθετουν μια εικονα για το ποσο καλα και αποδοτικα λειτουργει το συστημα. Πχ χαμηλη amh, υψηλη fsh, κακο υπερηχογραφημα και διαταραχες κυκλου προφανως δειχνουν οτι παει για εμμηνοπαυση. Αρκετες φορες κακη amh παει πακετο με κακη ποιοτητα ωαριων, καθως προκειται για τα τελευταια στις ωαρια στις αποθηκες και οσο να ναι δεν προκειται για πρωτο πραμα!χαχαχ! Το ποσο γρηγορα πεφτει η amh προφανως εχει να κανει με καθε γυναικα υποκειμενικα. Εγω δεν την εχω επαναλαβει για ψυχολογικους λογους, ουτε ο γιατρος μου μου εχει πει να την κανω. Του αρκει η καλη fsh και οτι στον υπερηχο βλεπει για την ηλικια μου ωοθηλακια.

Απο τις 3 φορες που εμεινα εγκυος η μια ηταν βιοχημικη και η αλλη παλινδρομη. Δεν μπορω να μη σκεφτω οτι μαλλον τα ωαρια δεν ηταν καλης ποιοτητας και για αυτο δεν προχωρησε η κυηση. Πετυχα βεβαια και το καμαρι μου!!! Και αυτον τον εκανα ενω ειχα βρει οτι εχω χαμηλη amh.Αχ, ενα ακομα καλο ωαριακι δεν θα μου εχει μεινει, να το "χτυπησω"; Ε, σιγουρα!!Το ιδιο και σε εσενα, ειμαι βεβαιη! Το μονο που σκεφτομαι φιλη ειναι τον σεξομαραθωνιο, γιατι εχω βαρεθει το ιδιο εργο καθε μηνα, να κατουραω τεστ και να το κανω με το ζορι ενω πχ νυσταζω ή απλα δεν εχω κεφι.

Αμαν, σεντονι βγηκε!!

 

Just now, marmelady είπε:

Θα πω κι αλλα! Βαστατε με! Δεν ειναι ολα τα ωαρια καταλληλα για γονιμοποιηση. Το καθε ωαριο "κουβαλαει" ενα γενετικο υλικο, οπως και το σπερματοζωαριο, που πρεπει να ειναι καλο. Σε σχετικο αρθρο ειχα διαβασει οτι πολλες φορες ενω εχει γινει η συλληψη, εκρινονται ουσιες που αποτρεπουν την εμφυτευση στη μητρα επειδη αναγνωριζεται οτι το υλικο ειναι κακο. Γινεται απο τη φυση ενα ξεσκαρταρισμα και αναλογα με τη βλαβη του υλικου, προχωρα και η εγκυμοσυνη. Μακαρι η κυρια φυση να εκανε τη δουλεια της ολη σε αυτο το σταδιο, θα γλιτωναμε απο παμπολλες παλινδρομησεις.

Προφανώς, ότι περιγράφεις, συνέβη και στη δική μου παλινδρομη. Βρέθηκε ένα κλουβιο άξιο γονιμοποιησης, πήγε το στραβο σπερμα, έκαναν παρέα μια γενετική ανωμαλία και τα λουστηκα όλα εγώ... Ουφ... Τι κούραση είναι αυτή ρε παιδιά; παιδιά θέλουμε να πιάσουμε, όχι να πάρουμε προαγωγή σε καμια πολυεθνική!!! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Αχαχαχαχα, γελάω γιατί έχουμε ακριβώς τις ίδιες απορίες και αγωνίες! Όχι πως έχει κάτι το αστείο αυτό που έγραψες... 

Χαχαχα αφου και εγω το εγραφα και γελουσα φιλεναδα. Δεν πτοουμαι με τα νουμερα, θα προσπαθησω. Μου ειπε πως κανω ωορρηξια και πως μια χαρα ειναι η κλινικη μου εικονα. Μπορεις μου ειπε...τελος..αφου ειπε μπορω η γιατρος αρα μπορω

Just now, Agatte said:

Το ερώτημα είναι λοιπόν για μένα είναι πως αφού ο άντρας μου έκανε θεραπεία με βιταμίνες για το σπέρμα, πώς θα τον πείσω να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, που δεν θέλει ούτε να ακούει, μπας και οι κολυμβητές του βρουν το ένα από τα 2-3 κατάλληλα αυγά μου... Κι αυτός ο μήνας στράφι ρε γαμωτο... Αφού αναρωτιέμαι, μπας και το υπερπέραν θέλει να μου πει κάτι. Τύπου, που πας ρε κοπελιά στην ηλικία σου να κάνεις δεύτερο, που σαν το χουφταλο είσαι όλη μέρα και σέρνεσαι?! Με τι κουράγια θα μεγαλώσεις μωρό στα 40;

Τα σκεφτηκα και εγω μεσα στην μαυριλα μου. Αλλα οχι μπορουμε και το δειχνουμε. Καθε μηνα ριχνουμε ιδρωτα κυρια μου. Θα εκανα εγω τοσο sex με ολα αυτες τις υποχρεωσεις που εχω, αν δεν ηταν για ιερο σκοπο; με καθε ειλικρινεια οχι. Μια χαρα νεες γυναικες ειμαστε δραστηριες και οταν θελουμε κατι το πετυχαινουμε. 

Μηπως να του παρεις αρχικα αυτο το τεστ της hometest που λεγανε τα κοριτσια πως ειναι εγκυρο; εστω να παρεις μια εικονα

Just now, vasiliki2020 said:

5 μερες πριν την αναμενομενη ειμαι αρνητικο.δεν το βλέπω παλι.εχω πρήξιμο πονακια λιγουρες ολα δηλαδη

Ειναι ομως και παρα πολυ νωρις οι 5 μερες. Δειχνουν τοσο νωρις ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

5 μερες πριν την αναμενομενη ειμαι αρνητικο.δεν το βλέπω παλι.εχω πρήξιμο πονακια λιγουρες ολα δηλαδη

Καλέ βιάστηκες... Τι πέντε μέρες πριν; εγώ πέντε μέρες πριν, δε σκεφτομαι καν πως μπορεί να έγινε το θαύμα. Συμπτώματα μην κοιτάς, είπαμε, είναι ίδια με της περιόδου. Μακαρινα μη σου έρθει και να είναι ενα ψευδως αρνητικό πρώιμο τεστ. 

Just now, TATAKI είπε:

Χαχαχα αφου και εγω το εγραφα και γελουσα φιλεναδα. Δεν πτοουμαι με τα νουμερα, θα προσπαθησω. Μου ειπε πως κανω ωορρηξια και πως μια χαρα ειναι η κλινικη μου εικονα. Μπορεις μου ειπε...τελος..αφου ειπε μπορω η γιατρος αρα μπορω

Τα σκεφτηκα και εγω μεσα στην μαυριλα μου. Αλλα οχι μπορουμε και το δειχνουμε. Καθε μηνα ριχνουμε ιδρωτα κυρια μου. Θα εκανα εγω τοσο sex με ολα αυτες τις υποχρεωσεις που εχω, αν δεν ηταν για ιερο σκοπο; με καθε ειλικρινεια οχι. Μια χαρα νεες γυναικες ειμαστε δραστηριες και οταν θελουμε κατι το πετυχαινουμε. 

Μηπως να του παρεις αρχικα αυτο το τεστ της hometest που λεγανε τα κοριτσια πως ειναι εγκυρο; εστω να παρεις μια εικονα

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ... Δεν είστε υπογονιμοι, μου είπε ο γιατρός. Ο συνδυασμός των ηλικιών μας απλα6το καθυστέρηση. Όσο για τον ιδρώτα, εγώ να δεις. Που θέλω απλά να απλώσω την αριδα μου και καταλήγω να την κρατάω ανοιχτή με ρυθμό και τέμπο... Μια φορά τη βδομάδα θα το κάναμε κι αν... 

Και να το πάρω της hometest, δεν τον βλέπω να το κάνει. Μάλλον έχει φόβο αποτελέσματος. Μη νιώσει πως φταίει... Α ρε άντρες... Τι σας ζητάμε, κάνα 2 ml όλα κι όλα! 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Χαχαχα αφου και εγω το εγραφα και γελουσα φιλεναδα. Δεν πτοουμαι με τα νουμερα, θα προσπαθησω. Μου ειπε πως κανω ωορρηξια και πως μια χαρα ειναι η κλινικη μου εικονα. Μπορεις μου ειπε...τελος..αφου ειπε μπορω η γιατρος αρα μπορω

Τα σκεφτηκα και εγω μεσα στην μαυριλα μου. Αλλα οχι μπορουμε και το δειχνουμε. Καθε μηνα ριχνουμε ιδρωτα κυρια μου. Θα εκανα εγω τοσο sex με ολα αυτες τις υποχρεωσεις που εχω, αν δεν ηταν για ιερο σκοπο; με καθε ειλικρινεια οχι. Μια χαρα νεες γυναικες ειμαστε δραστηριες και οταν θελουμε κατι το πετυχαινουμε. 

Μηπως να του παρεις αρχικα αυτο το τεστ της hometest που λεγανε τα κοριτσια πως ειναι εγκυρο; εστω να παρεις μια εικονα

Ειναι ομως και παρα πολυ νωρις οι 5 μερες. Δειχνουν τοσο νωρις ;

Για τα hometest που εκανα ίσως είναι νωρίς.θα κανω υπομονη αν και δεν νομίζω 

Just now, Agatte είπε:

Καλέ βιάστηκες... Τι πέντε μέρες πριν; εγώ πέντε μέρες πριν, δε σκεφτομαι καν πως μπορεί να έγινε το θαύμα. Συμπτώματα μην κοιτάς, είπαμε, είναι ίδια με της περιόδου. Μακαρινα μη σου έρθει και να είναι ενα ψευδως αρνητικό πρώιμο τεστ. 

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ... Δεν είστε υπογονιμοι, μου είπε ο γιατρός. Ο συνδυασμός των ηλικιών μας απλα6το καθυστέρηση. Όσο για τον ιδρώτα, εγώ να δεις. Που θέλω απλά να απλώσω την αριδα μου και καταλήγω να την κρατάω ανοιχτή με ρυθμό και τέμπο... Μια φορά τη βδομάδα θα το κάναμε κι αν... 

Και να το πάρω της hometest, δεν τον βλέπω να το κάνει. Μάλλον έχει φόβο αποτελέσματος. Μη νιώσει πως φταίει... Α ρε άντρες... Τι σας ζητάμε, κάνα 2 ml όλα κι όλα! 

 

Χαχα καιω τεστακια τι να κανω.ειδα αρνητικό κ τωρα το εχω δεδομενο οτι δεν τα καταφερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Για τα hometest που εκανα ίσως είναι νωρίς.θα κανω υπομονη αν και δεν νομίζω 

Χαχα καιω τεστακια τι να κανω.ειδα αρνητικό κ τωρα το εχω δεδομενο οτι δεν τα καταφερα

Μακάρι να εκπλαγείς ευχάριστα λοιπόν! Εκεί που λες πάει κι αυτός ο μήνας, να σου σκάσει το μπεμπέ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μακάρι να εκπλαγείς ευχάριστα λοιπόν! Εκεί που λες πάει κι αυτός ο μήνας, να σου σκάσει το μπεμπέ! 

Μακάρι για μενα και για όλες μας.ειναι δύσκολη η ανηφόρα μας αλλα θα φτάσουμε στη κορυφή που θα παει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!να μπω σφήνα στην όμορφη παρέα σας??

Λίγα λόγια για εμένα..είμαι 39 ετών προσπαθώ 22 μήνες για το πολυπόθητο μωράκι αλλά μάλλον δεν θέλει να έρθει..έχω ξεπατωθει στο "άθλημα " τόσο πολύ ούτε στα νιάτα μου!!!ευτυχώς ο άντρας μου είναι μικρότερος και αντέχει :):).εμένα όμως με έχει ρίξει ψυχολογικά τόσο πολύ που αποφάσισα να πιστέψω ότι δεν θα γίνω ποτέ μάνα μήπως έτσι καταφέρω να ξεκολλήσω τον εγκέφαλο μου. Σας θαυμάζω που δεν το βάζετε κάτω και θα χαρώ να τα λέμε να παίρνω κουράγιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να μπω σφήνα στην όμορφη παρέα σας??

Λίγα λόγια για εμένα..είμαι 39 ετών προσπαθώ 22 μήνες για το πολυπόθητο μωράκι αλλά μάλλον δεν θέλει να έρθει..έχω ξεπατωθει στο "άθλημα " τόσο πολύ ούτε στα νιάτα μου!!!ευτυχώς ο άντρας μου είναι μικρότερος και αντέχει :):).εμένα όμως με έχει ρίξει ψυχολογικά τόσο πολύ που αποφάσισα να πιστέψω ότι δεν θα γίνω ποτέ μάνα μήπως έτσι καταφέρω να ξεκολλήσω τον εγκέφαλο μου. Σας θαυμάζω που δεν το βάζετε κάτω και θα χαρώ να τα λέμε να παίρνω κουράγιο 

Καλωσόρισες. Εδώ θα είμαστε να λέμε τα νέα μας, τις αγωνίες μας, τα αστεία μας, τις στεναχωριες μας...ολα.. ευχομαι να φανει γουρλιδικη η παρεα μας και συντομα να εχεις ευχαριστα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλωσόρισες. Εδώ θα είμαστε να λέμε τα νέα μας, τις αγωνίες μας, τα αστεία μας, τις στεναχωριες μας...ολα.. ευχομαι να φανει γουρλιδικη η παρεα μας και συντομα να εχεις ευχαριστα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!εύχομαι σε όλες μας να είναι η χρονιά μας φέτος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...