Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να μπω σφήνα στην όμορφη παρέα σας??

Λίγα λόγια για εμένα..είμαι 39 ετών προσπαθώ 22 μήνες για το πολυπόθητο μωράκι αλλά μάλλον δεν θέλει να έρθει..έχω ξεπατωθει στο "άθλημα " τόσο πολύ ούτε στα νιάτα μου!!!ευτυχώς ο άντρας μου είναι μικρότερος και αντέχει :):).εμένα όμως με έχει ρίξει ψυχολογικά τόσο πολύ που αποφάσισα να πιστέψω ότι δεν θα γίνω ποτέ μάνα μήπως έτσι καταφέρω να ξεκολλήσω τον εγκέφαλο μου. Σας θαυμάζω που δεν το βάζετε κάτω και θα χαρώ να τα λέμε να παίρνω κουράγιο 

Καλως ήρθες κορίτσι μου σου εύχομαι να περάσεις όμορφα μαζι μας εδω ειμαστε για να στηριζουμε η μια την άλλη :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Agatte είπε:

Το ερώτημα είναι λοιπόν για μένα είναι πως αφού ο άντρας μου έκανε θεραπεία με βιταμίνες για το σπέρμα, πώς θα τον πείσω να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, που δεν θέλει ούτε να ακούει, μπας και οι κολυμβητές του βρουν το ένα από τα 2-3 κατάλληλα αυγά μου... Κι αυτός ο μήνας στράφι ρε γαμωτο... Αφού αναρωτιέμαι, μπας και το υπερπέραν θέλει να μου πει κάτι. Τύπου, που πας ρε κοπελιά στην ηλικία σου να κάνεις δεύτερο, που σαν το χουφταλο είσαι όλη μέρα και σέρνεσαι?! Με τι κουράγια θα μεγαλώσεις μωρό στα 40;

Δεν σας εχω πει την ιστορια με μια φιλη μου. Οταν την γεννησε η μαμα της ηταν 47...ειναι το τριτο παιδι της οικογενειας, οι δυο αδελφες της οταν γεννηθηκε ηταν η μια 22 και η αλλη 24!Η μαμα της πηρε χαμπαρι την εγκυμοσυνη οταν ηταν περιπου 6 μηνων γιατι δεν πηγαινε εκει το μυαλο της με την καμια. Νομιζε επειδη εχανε ηδη περιοδους οτι απλα ηρθε το τελος, για το φουσκωμα οτι ειναι γεροντοπαχα απο την εμμηνοπαυση και για τις ενοχλησεις οτι ειναι το εντερο της. Απιστευτο κι ομως αληθινο, μιλαμε και για 40 χρονια πριν. 

Λοιπον, γεμισε ο ερχομος της χαρα ολη την οικογενεια. Τα κοριτσια θυμαται να την κυνηγουν σε ολο το σπιτι παιζοντας μαζι της και η μαμα της ξαναενιωσε!!!Βρηκε νοημα στη ζωη της οταν οι μεγαλες της κορες εφυγαν γιατι παντρευτηκαν. Οποτε μια χαρα κουραγιο βρισκεται!!

 

πρίν από 20 λεπτά , TATAKI είπε:

Αρα εγω στα 42 αναθεμα και αν θα εχω κανενα..αντε να εχω ενα και μονακριβο τον χρονο. Σωθηκα δηλαδη. Εμενα αμη δεν μου ζητησε να κανω. Μαλλον για να μην απογοητευτω. Εκανα μονο υπερηχο και ορμονολογικες. 

Και ενα να ειναι θα το πετυχουμε!Αισιοδοξια!!!Εν τω μεταξυ ουτε και σημερα φανηκε η περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Agatte είπε:

Το ερώτημα είναι λοιπόν για μένα είναι πως αφού ο άντρας μου έκανε θεραπεία με βιταμίνες για το σπέρμα, πώς θα τον πείσω να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, που δεν θέλει ούτε να ακούει, μπας και οι κολυμβητές του βρουν το ένα από τα 2-3 κατάλληλα αυγά μου... Κι αυτός ο μήνας στράφι ρε γαμωτο... Αφού αναρωτιέμαι, μπας και το υπερπέραν θέλει να μου πει κάτι. Τύπου, που πας ρε κοπελιά στην ηλικία σου να κάνεις δεύτερο, που σαν το χουφταλο είσαι όλη μέρα και σέρνεσαι?! Με τι κουράγια θα μεγαλώσεις μωρό στα 40;

Νομιζω θα βρεις τον τρόπο. Και αυτός πιστευω θέλει καταβάθος. Διαφορετικα γιατί έκανε τη θεραπεία? Να μη σε στεναχωρήσει? Δε νομιζω. Οσο για το υπερπεραν καμιά φορα λεω το ιδιο πράγμα στον εαυτο μου!! Χαχα της ηλικίας θα ειναι μάλλον.

  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , TATAKI είπε:

Παμε για τον επομενο μηνα δυναμικα. Εισαι μικρουλα και μια χαρα ειναι οι ορμονες σου. Η αμη δεν λεει κατι απο μονη της. Το γεγονος οτι ειναι χαμηλα οκ το ξερουμε πως δεν κανουμε υπερπαραγωγη αλλα οι ορμονες σου ειναι σουπερ.

Κοιτα μικρουλα δεν με λες...τωρα αν παω κομμωτηριο και κανω το ρεκτιφιε μου, κατι θα πιασω νομιζω!!!χαχχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να μπω σφήνα στην όμορφη παρέα σας??

Λίγα λόγια για εμένα..είμαι 39 ετών προσπαθώ 22 μήνες για το πολυπόθητο μωράκι αλλά μάλλον δεν θέλει να έρθει..έχω ξεπατωθει στο "άθλημα " τόσο πολύ ούτε στα νιάτα μου!!!ευτυχώς ο άντρας μου είναι μικρότερος και αντέχει :):).εμένα όμως με έχει ρίξει ψυχολογικά τόσο πολύ που αποφάσισα να πιστέψω ότι δεν θα γίνω ποτέ μάνα μήπως έτσι καταφέρω να ξεκολλήσω τον εγκέφαλο μου. Σας θαυμάζω που δεν το βάζετε κάτω και θα χαρώ να τα λέμε να παίρνω κουράγιο 

Καλώς ηρθες κοριτσι και εσυ!!! Εδω θα είμαστε για να συζητάμε!! Ευχομαι γρηγορα πετυχεις τον στόχο σου!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Agatte είπε:

 

Προφανώς, ότι περιγράφεις, συνέβη και στη δική μου παλινδρομη. Βρέθηκε ένα κλουβιο άξιο γονιμοποιησης, πήγε το στραβο σπερμα, έκαναν παρέα μια γενετική ανωμαλία και τα λουστηκα όλα εγώ... Ουφ... Τι κούραση είναι αυτή ρε παιδιά; παιδιά θέλουμε να πιάσουμε, όχι να πάρουμε προαγωγή σε καμια πολυεθνική!!! 

Εχω πεθανει στο γελιο!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Agatte είπε:

 

Προφανώς, ότι περιγράφεις, συνέβη και στη δική μου παλινδρομη. Βρέθηκε ένα κλουβιο άξιο γονιμοποιησης, πήγε το στραβο σπερμα, έκαναν παρέα μια γενετική ανωμαλία και τα λουστηκα όλα εγώ... Ουφ... Τι κούραση είναι αυτή ρε παιδιά; παιδιά θέλουμε να πιάσουμε, όχι να πάρουμε προαγωγή σε καμια πολυεθνική!!! 

Χαχαχα εχω λιώσει!!!

  • Χαχα 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να μπω σφήνα στην όμορφη παρέα σας??

Λίγα λόγια για εμένα..είμαι 39 ετών προσπαθώ 22 μήνες για το πολυπόθητο μωράκι αλλά μάλλον δεν θέλει να έρθει..έχω ξεπατωθει στο "άθλημα " τόσο πολύ ούτε στα νιάτα μου!!!ευτυχώς ο άντρας μου είναι μικρότερος και αντέχει :):).εμένα όμως με έχει ρίξει ψυχολογικά τόσο πολύ που αποφάσισα να πιστέψω ότι δεν θα γίνω ποτέ μάνα μήπως έτσι καταφέρω να ξεκολλήσω τον εγκέφαλο μου. Σας θαυμάζω που δεν το βάζετε κάτω και θα χαρώ να τα λέμε να παίρνω κουράγιο 

Καλως ηρθες!!Δεν το βαζουμε κατω, ειδικα αν ο αντρας δεν μας κανει νερα!!!!Γιατι ο δικος μου μετα την δευτερη μερα σερι, θελει αναστηλωση!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Δεν σας εχω πει την ιστορια με μια φιλη μου. Οταν την γεννησε η μαμα της ηταν 47...ειναι το τριτο παιδι της οικογενειας, οι δυο αδελφες της οταν γεννηθηκε ηταν η μια 22 και η αλλη 24!Η μαμα της πηρε χαμπαρι την εγκυμοσυνη οταν ηταν περιπου 6 μηνων γιατι δεν πηγαινε εκει το μυαλο της με την καμια. Νομιζε επειδη εχανε ηδη περιοδους οτι απλα ηρθε το τελος, για το φουσκωμα οτι ειναι γεροντοπαχα απο την εμμηνοπαυση και για τις ενοχλησεις οτι ειναι το εντερο της. Απιστευτο κι ομως αληθινο, μιλαμε και για 40 χρονια πριν. 

Λοιπον, γεμισε ο ερχομος της χαρα ολη την οικογενεια. Τα κοριτσια θυμαται να την κυνηγουν σε ολο το σπιτι παιζοντας μαζι της και η μαμα της ξαναενιωσε!!!Βρηκε νοημα στη ζωη της οταν οι μεγαλες της κορες εφυγαν γιατι παντρευτηκαν. Οποτε μια χαρα κουραγιο βρισκεται!!

 

Και ενα να ειναι θα το πετυχουμε!Αισιοδοξια!!!Εν τω μεταξυ ουτε και σημερα φανηκε η περιοδος.

Εχεις αλλα συμπτωματα; απο θερμοκρασια πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλώς ηρθες κοριτσι και εσυ!!! Εδω θα είμαστε για να συζητάμε!! Ευχομαι γρηγορα πετυχεις τον στόχο σου!!

Χαίρομαι που υπάρχουν κοπέλες που μπορώ να μοιραστώ ανησυχίες άγχη και τις ιστορίες της καθημερινής μου τρέλας χαχαχαχα!!!γιατί η αλήθεια είναι ότι η ηλικία μου είναι θηλιά στο λαιμό!!!ανετρεξα λίγο στις προηγούμενες σελίδες να γνωρίσω κάπως κάθε μία από εσάς και ομολογώ ότι διαβάζοντας μόνο ένιωσα μια αισιοδοξία.θς χωνομαι λοιπόν κ εγώ στις συζητήσεις σας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Εχεις αλλα συμπτωματα; απο θερμοκρασια πως εισαι;

Εχω παντα υποθερμια κατω απο 36 για αυτο δεν μετριεμαι. Εδω και 2 μερες δεν εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα συμπτωμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Δεν σας εχω πει την ιστορια με μια φιλη μου. Οταν την γεννησε η μαμα της ηταν 47...ειναι το τριτο παιδι της οικογενειας, οι δυο αδελφες της οταν γεννηθηκε ηταν η μια 22 και η αλλη 24!Η μαμα της πηρε χαμπαρι την εγκυμοσυνη οταν ηταν περιπου 6 μηνων γιατι δεν πηγαινε εκει το μυαλο της με την καμια. Νομιζε επειδη εχανε ηδη περιοδους οτι απλα ηρθε το τελος, για το φουσκωμα οτι ειναι γεροντοπαχα απο την εμμηνοπαυση και για τις ενοχλησεις οτι ειναι το εντερο της. Απιστευτο κι ομως αληθινο, μιλαμε και για 40 χρονια πριν. 

Λοιπον, γεμισε ο ερχομος της χαρα ολη την οικογενεια. Τα κοριτσια θυμαται να την κυνηγουν σε ολο το σπιτι παιζοντας μαζι της και η μαμα της ξαναενιωσε!!!Βρηκε νοημα στη ζωη της οταν οι μεγαλες της κορες εφυγαν γιατι παντρευτηκαν. Οποτε μια χαρα κουραγιο βρισκεται!!

 

Και ενα να ειναι θα το πετυχουμε!Αισιοδοξια!!!Εν τω μεταξυ ουτε και σημερα φανηκε η περιοδος.

Μήπως να κάνεις άλλο ένα τεστ αυριο?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Καλως ηρθες!!Δεν το βαζουμε κατω, ειδικα αν ο αντρας δεν μας κανει νερα!!!!Γιατι ο δικος μου μετα την δευτερη μερα σερι, θελει αναστηλωση!

Κλαιωωω!!!ευτυχώς αντέχει είναι πιπινι και παίρνει φωτιά αμέσως!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Καλως ηρθες!!Δεν το βαζουμε κατω, ειδικα αν ο αντρας δεν μας κανει νερα!!!!Γιατι ο δικος μου μετα την δευτερη μερα σερι, θελει αναστηλωση!

Χαχαχα και εμενα κλαταρει και μου λεει παντα με θλιμμενο ταλαιπωρο υφος "μην μου πεις κατι για αυριο..αποκλειεται να μπορω να κανω το οτιδηποτε". 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Χαίρομαι που υπάρχουν κοπέλες που μπορώ να μοιραστώ ανησυχίες άγχη και τις ιστορίες της καθημερινής μου τρέλας χαχαχαχα!!!γιατί η αλήθεια είναι ότι η ηλικία μου είναι θηλιά στο λαιμό!!!ανετρεξα λίγο στις προηγούμενες σελίδες να γνωρίσω κάπως κάθε μία από εσάς και ομολογώ ότι διαβάζοντας μόνο ένιωσα μια αισιοδοξία.θς χωνομαι λοιπόν κ εγώ στις συζητήσεις σας 

Να χωνεσαι να χώνεσαι!!! Εδώ όλες του θηλέων είμαστε!! Χαχα!! Και εσείς πολύ καιρό προσπαθείτε ε? Φυσιολογικά?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...