Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

Καλώς ήρθαν τα καινούργια μέλη και εύχομαι σύντομα να μοιραστούμε ευχάριστα νέα!! 

Μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. 

Να μην τα πολυλογώ, έχω καθαρίσει οπότε γλιτώσαμε την αποξεση. Γενικά δεν ξέρουμε τι φταίει για αυτές τις αποβολές. Προτείνει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους γιατί είχα μια αποβολή πριν το γιο μου και 2 μετά και μένω σχετικά εύκολα έγκυος οπότε μάλλον κάτι παίζει με το έμβρυο. 

Γενικά είμαι ανακουφισμενη. Μου είπε να μην σταματήσουμε να προσπαθούμε. Αν θέλουμε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και ότι θα έρθει σύντομα ένα μωρό που θα μείνει. 

Αυτά από μένα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Κούκλες γύρισα χαχαχαχαχαχα.να ναι καλά η ellidr αλλιώς θα σας είχα αποχαιρετίσει...έιχα μπλοκάρει κ εντελώς κάνα δυο μέρες κ μετά μπορούσα να μπω όχι όμως να συμμετέχω...καλέ.......γιατί με έβγαλε με mail χαχαχα.μανα μου τι άσχετη είμαι...είμαι αυτή που έχω καλλιτεχνικό εμμιλυ...αααα.δεν το χω καθόλου...πες τε μου πως να το αλλάξω.ωρσια μόλλις το άλλαξα..λοιπόν το 800 είναι η ηλικία.

Welcome back! Έχω κλάψει με την επεξήγηση, χάχαχα! Αντε και μας έλειψες. Πώς είσαι; το μπεμπέ; 

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

Καλώς ήρθαν τα καινούργια μέλη και εύχομαι σύντομα να μοιραστούμε ευχάριστα νέα!! 

Μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. 

Να μην τα πολυλογώ, έχω καθαρίσει οπότε γλιτώσαμε την αποξεση. Γενικά δεν ξέρουμε τι φταίει για αυτές τις αποβολές. Προτείνει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους γιατί είχα μια αποβολή πριν το γιο μου και 2 μετά και μένω σχετικά εύκολα έγκυος οπότε μάλλον κάτι παίζει με το έμβρυο. 

Γενικά είμαι ανακουφισμενη. Μου είπε να μην σταματήσουμε να προσπαθούμε. Αν θέλουμε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και ότι θα έρθει σύντομα ένα μωρό που θα μείνει. 

Αυτά από μένα. 

Μπράβο κοριτσάκι! Λειτούργησε μια χαρά ο οργανισμός σου. 

Θα κάνετε ότι σας πει ο γιατρος και σύντομα θα έρθει το μωράκι, χωρίς άλλη ταλαιπωρία! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Welcome back! Έχω κλάψει με την επεξήγηση, χάχαχα! Αντε και μας έλειψες. Πώς είσαι; το μπεμπέ; 

Μπράβο κοριτσάκι! Λειτούργησε μια χαρά ο οργανισμός σου. 

Θα κάνετε ότι σας πει ο γιατρος και σύντομα θα έρθει το μωράκι, χωρίς άλλη ταλαιπωρία! 

Ιδέα δεν έχω Παρασκευή θα πάω μετά από τρεισήμισι εβδομάδες..ρώσικη ρουλέτα...ότι είναι να δω θα το δω...από το να πήγαινα κάθε εβδομάδα που δεν θα λέγε κ τίποτα ......στα άλλα πήγαινα την μια μέρα κ την επόμενη είχαν παλινδρομησει..

Just now, Agatte είπε:

Welcome back! Έχω κλάψει με την επεξήγηση, χάχαχα! Αντε και μας έλειψες. Πώς είσαι; το μπεμπέ; 

Μπράβο κοριτσάκι! Λειτούργησε μια χαρά ο οργανισμός σου. 

Θα κάνετε ότι σας πει ο γιατρος και σύντομα θα έρθει το μωράκι, χωρίς άλλη ταλαιπωρία! 

Να σου πω....στο προηγούμενο είχε παλινδρομησει ενώ είχα συμπτώματα αλλά μόνο κούραση όχι ναυτία....κ είχε σταματήσει η συχνοουρια τελευταία...εσύ τι συμπτώματα είχες κ είχες παλινδρομησει..δηλαδή εγώ τώρα που έχω ναυτία παίζει πάλι να σταματησε;;;επίσης η κοιλιά μου είναι πλάκα κ έχω κατααγχωθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ιδέα δεν έχω Παρασκευή θα πάω μετά από τρεισήμισι εβδομάδες..ρώσικη ρουλέτα...ότι είναι να δω θα το δω...από το να πήγαινα κάθε εβδομάδα που δεν θα λέγε κ τίποτα ......στα άλλα πήγαινα την μια μέρα κ την επόμενη είχαν παλινδρομησει..

Να σου πω....στο προηγούμενο είχε παλινδρομησει ενώ είχα συμπτώματα αλλά μόνο κούραση όχι ναυτία....κ είχε σταματήσει η συχνοουρια τελευταία...εσύ τι συμπτώματα είχες κ είχες παλινδρομησει..δηλαδή εγώ τώρα που έχω ναυτία παίζει πάλι να σταματησε;;;επίσης η κοιλιά μου είναι πλάκα κ έχω κατααγχωθει

Είμαι σίγουρη ότι αυτή την φορά πάει καλά η εγκυμοσύνη σου και θα το δεις. 

Από προσωπική εμπειρία και τις 3 φορές ήξερα ότι δεν προχωράει γιατί τα συμπτώματα υποχωρούσαν ξαφνικά. Και γενικά δεν έχω πολλά συμπτώματα στις εγκυμοσύνες. Το ένιωθα όμως ότι δεν προχώραγε. 

Θα δεις όλα καλά θα είναι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Είμαι σίγουρη ότι αυτή την φορά πάει καλά η εγκυμοσύνη σου και θα το δεις. 

Από προσωπική εμπειρία και τις 3 φορές ήξερα ότι δεν προχωράει γιατί τα συμπτώματα υποχωρούσαν ξαφνικά. Και γενικά δεν έχω πολλά συμπτώματα στις εγκυμοσύνες. Το ένιωθα όμως ότι δεν προχώραγε. 

Θα δεις όλα καλά θα είναι! 

Με έπιασε τώρα γιατί σκέφτηκα την κοιλιά που είναι πλάκα...έτσι το συνέδεσα...μπορεί κ βλακείες ν λέω...αχ δεν ξέρω...είναι μεγάλο το μαρτύριο αυτό του άγχους..σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση..μάλλον αύριο θα πάω γιατί όταν πλησιάζουν οι μέρες κ αγχώνομαι δεν μπορώ να περιμένω..άλλαξα το ραντεβού..ας παω να ξέρω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Με έπιασε τώρα γιατί σκέφτηκα την κοιλιά που είναι πλάκα...έτσι το συνέδεσα...μπορεί κ βλακείες ν λέω...αχ δεν ξέρω...είναι μεγάλο το μαρτύριο αυτό του άγχους..σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση..μάλλον αύριο θα πάω γιατί όταν πλησιάζουν οι μέρες κ αγχώνομαι δεν μπορώ να περιμένω..άλλαξα το ραντεβού..ας παω να ξέρω..

@Emilly800 wellcome back. Μας ελλειψες η αληθεια!!! 

Καλυτερα να πας αυριο να σου φυγει και η ιδέα. Εγώ είμαι σίγουρη πως όλα είναι μια χαρά.

@Mommy39 καλως ηρθες στη παρέα μας και απο μένα. Απο τη στιγμή που δεν έχεις θέμα με τη γονιμοτητα θα έρθει ξανά γρήγορα το σπορακι σου. Το αγχος μονο διώξε και όλα τα άλλα θα ερθουν!!

@Mamanino δες το σαν να ξεκινας απο την αρχή χωρίς να σκεφτεσαι τι συνέβει. Ο οργανισμός σου λειτουργησε πολύ καλα οπότε στην ουσία ηταν "λιγότερο" ψυχοφθόρο. Ελπίζω σύντομα με νέα ευχάριστα.

Εγώ κοριτσια 6η μερα κυκλου σημερα. Μέχρι το βραδυ θα εχω καθαρίσει. Τωρα σκεφτομουνα οτι θα μπορουσα άνετα να πάω παρασκευή στον γιατρο να με δει μηπως και προλάβουμε τον κυκλο. Παρ ολα αυτα ανυπομονω για τη Δευτέρα.

Καλησπέρα σε ολες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Emilly800 είπε:

Ιδέα δεν έχω Παρασκευή θα πάω μετά από τρεισήμισι εβδομάδες..ρώσικη ρουλέτα...ότι είναι να δω θα το δω...από το να πήγαινα κάθε εβδομάδα που δεν θα λέγε κ τίποτα ......στα άλλα πήγαινα την μια μέρα κ την επόμενη είχαν παλινδρομησει..

Να σου πω....στο προηγούμενο είχε παλινδρομησει ενώ είχα συμπτώματα αλλά μόνο κούραση όχι ναυτία....κ είχε σταματήσει η συχνοουρια τελευταία...εσύ τι συμπτώματα είχες κ είχες παλινδρομησει..δηλαδή εγώ τώρα που έχω ναυτία παίζει πάλι να σταματησε;;;επίσης η κοιλιά μου είναι πλάκα κ έχω κατααγχωθει

Εμιλλακι, μασε τα μυαλά σου! Δεν ξέρω πως αλλιώς να στο πω. Μια χαρά θα είναι το σπορι! Σταμάτα να βάζεις ιδέες με το μυαλό σου. Ναι είχα όλα τα συμπτώματα, μέχρι και κοιλιά είχα. Ο οργανισμός μου δεν έπαιρνε χαμπάρι πως δεν είμαι πια σε κατάσταση εγκυμοσυνης. Εγώ όμως είμαι ένα μεμονωμένο περιστατικό. Σταματάνε συγκρίνεις και να ταυτίζεσαι. Θα πας στο γιατρό και θα καρουρηθεις από χαρά, ακούς; Α επιπέδου πότε είναι να κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εμιλλακι, μασε τα μυαλά σου! Δεν ξέρω πως αλλιώς να στο πω. Μια χαρά θα είναι το σπορι! Σταμάτα να βάζεις ιδέες με το μυαλό σου. Ναι είχα όλα τα συμπτώματα, μέχρι και κοιλιά είχα. Ο οργανισμός μου δεν έπαιρνε χαμπάρι πως δεν είμαι πια σε κατάσταση εγκυμοσυνης. Εγώ όμως είμαι ένα μεμονωμένο περιστατικό. Σταματάνε συγκρίνεις και να ταυτίζεσαι. Θα πας στο γιατρό και θα καρουρηθεις από χαρά, ακούς; Α επιπέδου πότε είναι να κάνεις; 

Στάσου για...ας πάω αύριο μια να δω κ έχει ο Θεός..σχεδιάζω μόνο μέχρι την επόμενη μέρα..παραπάνω δεν με παίρνει.υα σας στείλω το απόγευμα τα νέα μου...αχ πως θα πάω....ψυχολογικά....μακάρι να υπήρχε μια μαμή να ερχόταν σπίτι να με άκουγε με κάνα εργαλείο κ να μου λέγε άντε όλα καλά κ το κόβω ότι είναι κορίτσι κ τέλος...αυτή η διαδικασία .......μου στοιχίζει πολύ στην ψυχολογία.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Στάσου για...ας πάω αύριο μια να δω κ έχει ο Θεός..σχεδιάζω μόνο μέχρι την επόμενη μέρα..παραπάνω δεν με παίρνει.υα σας στείλω το απόγευμα τα νέα μου...αχ πως θα πάω....ψυχολογικά....μακάρι να υπήρχε μια μαμή να ερχόταν σπίτι να με άκουγε με κάνα εργαλείο κ να μου λέγε άντε όλα καλά κ το κόβω ότι είναι κορίτσι κ τέλος...αυτή η διαδικασία .......μου στοιχίζει πολύ στην ψυχολογία.

 

Τι εβδομάδα είσαι τώρα; Έλα κουράγιο, μια μερουλα έμεινε. Σε βλέπω στο τέλος με κανένα φορητό ντοπλερ αγκαλιά... Χάχαχα! Ρε πουλάκι μου, ηρέμησε. Ξέρω, άμα καείς στον χυλό, φυσας και το γιαούρτι, αλλά τώρα είσαι στο γιαουρτι. Όλα θα είναι μια χαρά, θα δεις! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Τι εβδομάδα είσαι τώρα; Έλα κουράγιο, μια μερουλα έμεινε. Σε βλέπω στο τέλος με κανένα φορητό ντοπλερ αγκαλιά... Χάχαχα! Ρε πουλάκι μου, ηρέμησε. Ξέρω, άμα καείς στον χυλό, φυσας και το γιαούρτι, αλλά τώρα είσαι στο γιαουρτι. Όλα θα είναι μια χαρά, θα δεις! 

Αυριο9,5. Πραγματικά φυσικά αξίζει την ταλαιπωρία αν τα καταφέρουμε στο τέλος...αλλά αυτό το ψυχολογικό δεν πληρώνεται κοριτσάκια...το χεις μπροστά στα μάτια σου..όλη την προηγούμενη εμπειρία..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 said:

Στάσου για...ας πάω αύριο μια να δω κ έχει ο Θεός..σχεδιάζω μόνο μέχρι την επόμενη μέρα..παραπάνω δεν με παίρνει.υα σας στείλω το απόγευμα τα νέα μου...αχ πως θα πάω....ψυχολογικά....μακάρι να υπήρχε μια μαμή να ερχόταν σπίτι να με άκουγε με κάνα εργαλείο κ να μου λέγε άντε όλα καλά κ το κόβω ότι είναι κορίτσι κ τέλος...αυτή η διαδικασία .......μου στοιχίζει πολύ στην ψυχολογία.

 

Εμιλιτσα welcome back. Ηρθε και θα μεινει το σπορακι σου...εδωσες μεγαλο αγωνα και τωρα ήρθε η ωρα να το χαρεις. Λογικο να αγχωνεσαι αλλα θα δεις πως ολα θα ειναι τελεια. Πιστεψε το και απολαυσε το. Εγω περιμενω την στιγμη που θα μας πεις πως ειναι κοριτσακι..αντε βρε κουκλα μου ολο χαρες να εισαι, μην αγχωνεσαι

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εμιλιτσα welcome back. Ηρθε και θα μεινει το σπορακι σου...εδωσες μεγαλο αγωνα και τωρα ήρθε η ωρα να το χαρεις. Λογικο να αγχωνεσαι αλλα θα δεις πως ολα θα ειναι τελεια. Πιστεψε το και απολαυσε το. Εγω περιμενω την στιγμη που θα μας πεις πως ειναι κοριτσακι..αντε βρε κουκλα μου ολο χαρες να εισαι, μην αγχωνεσαι

Ευχαριστώ πολύ..να στε καλά όλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κούκλες γύρισα χαχαχαχαχαχα.να ναι καλά η ellidr αλλιώς θα σας είχα αποχαιρετίσει...έιχα μπλοκάρει κ εντελώς κάνα δυο μέρες κ μετά μπορούσα να μπω όχι όμως να συμμετέχω...καλέ.......γιατί με έβγαλε με mail χαχαχα.μανα μου τι άσχετη είμαι...είμαι αυτή που έχω καλλιτεχνικό εμμιλυ...αααα.δεν το χω καθόλου...πες τε μου πως να το αλλάξω.ωρσια μόλλις το άλλαξα..λοιπόν το 800 είναι η ηλικία.

Καλώς την και πάλι την ομορφη!!!

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Ιδέα δεν έχω Παρασκευή θα πάω μετά από τρεισήμισι εβδομάδες..ρώσικη ρουλέτα...ότι είναι να δω θα το δω...από το να πήγαινα κάθε εβδομάδα που δεν θα λέγε κ τίποτα ......στα άλλα πήγαινα την μια μέρα κ την επόμενη είχαν παλινδρομησει..

Να σου πω....στο προηγούμενο είχε παλινδρομησει ενώ είχα συμπτώματα αλλά μόνο κούραση όχι ναυτία....κ είχε σταματήσει η συχνοουρια τελευταία...εσύ τι συμπτώματα είχες κ είχες παλινδρομησει..δηλαδή εγώ τώρα που έχω ναυτία παίζει πάλι να σταματησε;;;επίσης η κοιλιά μου είναι πλάκα κ έχω κατααγχωθει

Τι ήθελες να είναι η κοιλιά σου 49 κιλά άνθρωπος με ένα τόσο δα σποράκι μέσα;;; Θα φουσκώσει μην ανησυχείς, το μόνο σίγουρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλώς την και πάλι την ομορφη!!!

Τι ήθελες να είναι η κοιλιά σου 49 κιλά άνθρωπος με ένα τόσο δα σποράκι μέσα;;; Θα φουσκώσει μην ανησυχείς, το μόνο σίγουρο!!!

Μόνο όμορφη δεν με λες αυτή την στιγμη..ας ευπρεπιστω τουλάχιστον αύριο για τον dr..μη πάω σαν Ζουλού χαχαχαχα.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mamanino said:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

Καλώς ήρθαν τα καινούργια μέλη και εύχομαι σύντομα να μοιραστούμε ευχάριστα νέα!! 

Μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. 

Να μην τα πολυλογώ, έχω καθαρίσει οπότε γλιτώσαμε την αποξεση. Γενικά δεν ξέρουμε τι φταίει για αυτές τις αποβολές. Προτείνει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους γιατί είχα μια αποβολή πριν το γιο μου και 2 μετά και μένω σχετικά εύκολα έγκυος οπότε μάλλον κάτι παίζει με το έμβρυο. 

Γενικά είμαι ανακουφισμενη. Μου είπε να μην σταματήσουμε να προσπαθούμε. Αν θέλουμε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και ότι θα έρθει σύντομα ένα μωρό που θα μείνει. 

Αυτά από μένα. 

Ευχαριστα πολυ τα νεα σου. Θα δειτε κα τις εξετασεις που σας προτεινε και θα σας φυγει και το αγχος με αυτο. Συντομα θα ερθει το μωρακι σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...