Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

Καλώς ήρθαν τα καινούργια μέλη και εύχομαι σύντομα να μοιραστούμε ευχάριστα νέα!! 

Μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. 

Να μην τα πολυλογώ, έχω καθαρίσει οπότε γλιτώσαμε την αποξεση. Γενικά δεν ξέρουμε τι φταίει για αυτές τις αποβολές. Προτείνει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους γιατί είχα μια αποβολή πριν το γιο μου και 2 μετά και μένω σχετικά εύκολα έγκυος οπότε μάλλον κάτι παίζει με το έμβρυο. 

Γενικά είμαι ανακουφισμενη. Μου είπε να μην σταματήσουμε να προσπαθούμε. Αν θέλουμε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και ότι θα έρθει σύντομα ένα μωρό που θα μείνει. 

Αυτά από μένα. 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει γρήγορα το μωράκι!!!

Καλησπέρα κιόλας σε όλα τα κορίτσια!!!μέχρι να γίνει γυρισω σπίτι ξεπαγιασα!!!2η μέρα του κύκλου σήμερα και αύριο πουρνο πουρνο πάω για ορμονικές εξετάσεις θα ζητήσω να κάνω και ΑΜΗ και ελπίζω να μην μου έρθει καμία κατραπακια.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Αυριο9,5. Πραγματικά φυσικά αξίζει την ταλαιπωρία αν τα καταφέρουμε στο τέλος...αλλά αυτό το ψυχολογικό δεν πληρώνεται κοριτσάκια...το χεις μπροστά στα μάτια σου..όλη την προηγούμενη εμπειρία..

Έτσι πάει, δυστυχώς... Εύχομαι αύριο να πάρεις μια μεγάλη ανάσα και να ηρεμήσεις πια. Να το απολαύσεις από εδώ και πέρα! Αντε παιδί μου, έχει πίστη! 

Just now, TATAKI είπε:

Εμιλιτσα welcome back. Ηρθε και θα μεινει το σπορακι σου...εδωσες μεγαλο αγωνα και τωρα ήρθε η ωρα να το χαρεις. Λογικο να αγχωνεσαι αλλα θα δεις πως ολα θα ειναι τελεια. Πιστεψε το και απολαυσε το. Εγω περιμενω την στιγμη που θα μας πεις πως ειναι κοριτσακι..αντε βρε κουκλα μου ολο χαρες να εισαι, μην αγχωνεσαι

 

Just now, Flolipop είπε:

Καλώς την και πάλι την ομορφη!!!

Τι ήθελες να είναι η κοιλιά σου 49 κιλά άνθρωπος με ένα τόσο δα σποράκι μέσα;;; Θα φουσκώσει μην ανησυχείς, το μόνο σίγουρο!!!

Πειτε6τα χρυσοστομες!!! 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει γρήγορα το μωράκι!!!

Καλησπέρα κιόλας σε όλα τα κορίτσια!!!μέχρι να γίνει γυρισω σπίτι ξεπαγιασα!!!2η μέρα του κύκλου σήμερα και αύριο πουρνο πουρνο πάω για ορμονικές εξετάσεις θα ζητήσω να κάνω και ΑΜΗ και ελπίζω να μην μου έρθει καμία κατραπακια.

Όλα καλά θα είναι κορίτσι. Κι αν τυχόν βρεις το οτιδήποτε, θα ξέρεις πια πως να το φτιάξεις για να συνεχίσεις ακάθεκτη προς το στόχο σου! 

Αχ... Θέλω να κλαφτω λιγάκι αλλά κρατιέμαι για αύριο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει γρήγορα το μωράκι!!!

Καλησπέρα κιόλας σε όλα τα κορίτσια!!!μέχρι να γίνει γυρισω σπίτι ξεπαγιασα!!!2η μέρα του κύκλου σήμερα και αύριο πουρνο πουρνο πάω για ορμονικές εξετάσεις θα ζητήσω να κάνω και ΑΜΗ και ελπίζω να μην μου έρθει καμία κατραπακια.

Με το καλό εύχομαι κ καλά αποτελέσματα...εκατό φορές θα πω αυτή την εμπειρία..λοιπόν πριν ενάμιση χρόνο πάω με μια φίλη που είχε να δει περίοδο τρεις μήνες αν θυμάμαι,γυναικολόγο..εγώ για τα δικά μου αυτή για την αμηνορροια...την βάζει ορμονολογικες.βγαινουν κ της λέει έχεις μπει κλιμακτηριο 39 χρονών κ δεν βλέπω να σου ρχεται κ περίοδος...ε λοιπόν μετά από δύο μήνες της έρχεται κ τον τρίτο έπιασε μωρό κ το γέννησε γερο κ εγώ με καλές ορμονολογικες σε μια της εγκυμοσύνη έπιασα δύο εγκυμοσύνες κ τις έχασα..με έφαγε στην στροφή...είναι αυτό...αν έχεις τύχη διαβαίνε..μόνο αριθμοί είναι κ θέλουμε λίγη τύχη κ συντονισμένη προσπάθεια με σωστούς επιστήμονες...

Just now, Agatte είπε:

Έτσι πάει, δυστυχώς... Εύχομαι αύριο να πάρεις μια μεγάλη ανάσα και να ηρεμήσεις πια. Να το απολαύσεις από εδώ και πέρα! Αντε παιδί μου, έχει πίστη! 

 

Πειτε6τα χρυσοστομες!!! 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι. Κι αν τυχόν βρεις το οτιδήποτε, θα ξέρεις πια πως να το φτιάξεις για να συνεχίσεις ακάθεκτη προς το στόχο σου! 

Αχ... Θέλω να κλαφτω λιγάκι αλλά κρατιέμαι για αύριο... 

Αχ μην κλαφτεις κ εσύ γιατί μετά πρέπει να πιούμε όλες σφηνάκια κ δεν μπορώ έχω καούρα..να σου πω τώρα ότι έχει πίστη μου έλεγε η αγαπημένη μου γιαγιά...τι με κάνεις τώρα αχχχ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Έτσι πάει, δυστυχώς... Εύχομαι αύριο να πάρεις μια μεγάλη ανάσα και να ηρεμήσεις πια. Να το απολαύσεις από εδώ και πέρα! Αντε παιδί μου, έχει πίστη! 

 

Πειτε6τα χρυσοστομες!!! 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι. Κι αν τυχόν βρεις το οτιδήποτε, θα ξέρεις πια πως να το φτιάξεις για να συνεχίσεις ακάθεκτη προς το στόχο σου! 

Αχ... Θέλω να κλαφτω λιγάκι αλλά κρατιέμαι για αύριο... 

Κλάδου βρε να νιώσεις καλύτερα εμείς εδώ ειμαστε

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κλάδου βρε να νιώσεις καλύτερα εμείς εδώ ειμαστε

Κλάψου ήθελα να γραψω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Με το καλό εύχομαι κ καλά αποτελέσματα...εκατό φορές θα πω αυτή την εμπειρία..λοιπόν πριν ενάμιση χρόνο πάω με μια φίλη που είχε να δει περίοδο τρεις μήνες αν θυμάμαι,γυναικολόγο..εγώ για τα δικά μου αυτή για την αμηνορροια...την βάζει ορμονολογικες.βγαινουν κ της λέει έχεις μπει κλιμακτηριο 39 χρονών κ δεν βλέπω να σου ρχεται κ περίοδος...ε λοιπόν μετά από δύο μήνες της έρχεται κ τον τρίτο έπιασε μωρό κ το γέννησε γερο κ εγώ με καλές ορμονολογικες σε μια της εγκυμοσύνη έπιασα δύο εγκυμοσύνες κ τις έχασα..με έφαγε στην στροφή...είναι αυτό...αν έχεις τύχη διαβαίνε..μόνο αριθμοί είναι κ θέλουμε λίγη τύχη κ συντονισμένη προσπάθεια με σωστούς επιστήμονες...

Αχ μην κλαφτεις κ εσύ γιατί μετά πρέπει να πιούμε όλες σφηνάκια κ δεν μπορώ έχω καούρα..να σου πω τώρα ότι έχει πίστη μου έλεγε η αγαπημένη μου γιαγιά...τι με κάνεις τώρα αχχχ.

Ξαναγυρισεςςςςςς αντε ρε κοριτσακι μας έλειψες. Ωραίο το νέο σου όνομα χαχα. Πως τα πας;,;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Emilly να είσαι καλά κορίτσι μου με την ιστορία σου μου δίνεις θάρρος!!!με την ευκαιρία να σου ευχηθώ και εγώ ότι όλα θα σου πάνε super χαλάρωσε και απόλαυσε κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Έτσι πάει, δυστυχώς... Εύχομαι αύριο να πάρεις μια μεγάλη ανάσα και να ηρεμήσεις πια. Να το απολαύσεις από εδώ και πέρα! Αντε παιδί μου, έχει πίστη! 

 

Πειτε6τα χρυσοστομες!!! 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι. Κι αν τυχόν βρεις το οτιδήποτε, θα ξέρεις πια πως να το φτιάξεις για να συνεχίσεις ακάθεκτη προς το στόχο σου! 

Αχ... Θέλω να κλαφτω λιγάκι αλλά κρατιέμαι για αύριο... 

Αυριο περιμενεις;  ποτε δεν ξερεις ρε φιλεναδα. Μην το κλαις τον μακαριτη πριν ερθει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ξαναγυρισεςςςςςς αντε ρε κοριτσακι μας έλειψες. Ωραίο το νέο σου όνομα χαχα. Πως τα πας;,;

Θα δείξει κοριτσάκι μου..αύριο πάω γιατρό..γενικά ζω με αναγουλα.που ξεκινάει από το πρωί ελαφριά κ κορυφώνεται το βράδυ που δεν την παλεύω...θα σας στείλω αύριο τα νέα μου...έχω να πάω τρεις εβδομάδες κ δεν ξέρω τι θα δω....από αύριο θα ξέρω..εσύ περιμένεις λίγο ακόμα κ μετά ξεκινάς τεστακι...άντε μια μια κοιλίτσα να φουσκώνει..κ να πάνε κ όλα καλά να μας δώσει γερά μωρά ο Θεός.

Just now, Chrussa1982 είπε:

Emilly να είσαι καλά κορίτσι μου με την ιστορία σου μου δίνεις θάρρος!!!με την ευκαιρία να σου ευχηθώ και εγώ ότι όλα θα σου πάνε super χαλάρωσε και απόλαυσε κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου!!!

Ναι αλήθεια φαντάσου τι τιμές είχε για να της πει τελείωσες ..δεν της έδωσε καν τον αέρα ότι κάτι μπορεί να γίνει...απλά αφού της είπε κ αυτό αυτή χαλάρωσε κ λέει τώρα απλά σ,,ξ να το ευχαριστήθηκε τουλάχιστον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Θα δείξει κοριτσάκι μου..αύριο πάω γιατρό..γενικά ζω με αναγουλα.που ξεκινάει από το πρωί ελαφριά κ κορυφώνεται το βράδυ που δεν την παλεύω...θα σας στείλω αύριο τα νέα μου...έχω να πάω τρεις εβδομάδες κ δεν ξέρω τι θα δω....από αύριο θα ξέρω..εσύ περιμένεις λίγο ακόμα κ μετά ξεκινάς τεστακι...άντε μια μια κοιλίτσα να φουσκώνει..κ να πάνε κ όλα καλά να μας δώσει γερά μωρά ο Θεός.

Εξωγηινο πάντως δεν θα δεις χαχαχαχ ολα καλα θα ειναι δεν θέλω να ανησυχεις καθολου.το αξίζεις να το ζήσεις και το πιστεύω ότι όλα θα πάνε φανταστικα θα το δεις. Οσο για εμένα 4 μερούλες εμειναν αλλα μαύρη ειναι η νύχτα στα βουνά.ηδη εχω πέσει σε καταθιψη;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εξωγηινο πάντως δεν θα δεις χαχαχαχ ολα καλα θα ειναι δεν θέλω να ανησυχεις καθολου.το αξίζεις να το ζήσεις και το πιστεύω ότι όλα θα πάνε φανταστικα θα το δεις. Οσο για εμένα 4 μερούλες εμειναν αλλα μαύρη ειναι η νύχτα στα βουνά.ηδη εχω πέσει σε καταθιψη;)

Μη πέφτεις θα ξαναπιασεις μωράκι κ μετά θα προσέξεις την εγκυμοσύνη με καμία αντιπηκτική κ θα πάει καλά..αυτό θα σκέφτεσαι.τωρα θα το αντιμετωπίσεις..και να σου πω επειδή έχουμε το ιστορικό με τις εγκυμοσύνες τεστ πρέπει να κάνουμε νωρίς....τι κάθεσαι ..αύριο πρωί κάνε...εγώ έκανα μια εβδομάδα πριν.μετα θα ξέρεις να ξεκινήσεις σαλοσπιρ από τι θυμάμαιθα κάνεις κ εσύ εεε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Μη πέφτεις θα ξαναπιασεις μωράκι κ μετά θα προσέξεις την εγκυμοσύνη με καμία αντιπηκτική κ θα πάει καλά..αυτό θα σκέφτεσαι.τωρα θα το αντιμετωπίσεις..και να σου πω επειδή έχουμε το ιστορικό με τις εγκυμοσύνες τεστ πρέπει να κάνουμε νωρίς....τι κάθεσαι ..αύριο πρωί κάνε...εγώ έκανα μια εβδομάδα πριν.μετα θα ξέρεις να ξεκινήσεις σαλοσπιρ από τι θυμάμαιθα κάνεις κ εσύ εεε;;

Ναι θα κανω αντιπηκτικες.τεστ εκανα προχθές αρνητικό στο φουλ.αλλα εχω ολα τα συμπτώματα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει αλλα ενταξει θα μου περάσει για άλλη μια φορα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι θα κανω αντιπηκτικες.τεστ εκανα προχθές αρνητικό στο φουλ.αλλα εχω ολα τα συμπτώματα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει αλλα ενταξει θα μου περάσει για άλλη μια φορα

Να μην έρθει να μην έρθει !!! Think positive

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει γρήγορα το μωράκι!!!

Καλησπέρα κιόλας σε όλα τα κορίτσια!!!μέχρι να γίνει γυρισω σπίτι ξεπαγιασα!!!2η μέρα του κύκλου σήμερα και αύριο πουρνο πουρνο πάω για ορμονικές εξετάσεις θα ζητήσω να κάνω και ΑΜΗ και ελπίζω να μην μου έρθει καμία κατραπακια.

Καλά αποτελέσματα κοριτσι!! Θα εισαι σουπερ σιγουρα!!!

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι θα κανω αντιπηκτικες.τεστ εκανα προχθές αρνητικό στο φουλ.αλλα εχω ολα τα συμπτώματα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει αλλα ενταξει θα μου περάσει για άλλη μια φορα

Μηπως βρε κοριτσι το εκανες νωρις γι αυτό βγηκε αρνητικο? Αλλωστε τα συμπτωματα είναι σχεδόν τα ίδια. Μακάρι να μην έρθει.

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλά αποτελέσματα κοριτσι!! Θα εισαι σουπερ σιγουρα!!!

Μηπως βρε κοριτσι το εκανες νωρις γι αυτό βγηκε αρνητικο? Αλλωστε τα συμπτωματα είναι σχεδόν τα ίδια. Μακάρι να μην έρθει.

Θα κανω ένα αυριο κ βλέπουμε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...