Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι θα κανω αντιπηκτικες.τεστ εκανα προχθές αρνητικό στο φουλ.αλλα εχω ολα τα συμπτώματα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει αλλα ενταξει θα μου περάσει για άλλη μια φορα

Στάσου κ ξανακάνε...μέρα την μέρα μπορεί να δείξει..εμένα την μια μέρα αρνητικό την άλλη μέρα αχνό θετικό κ την ίδια μέρα ξανά τεστ αρνητικό...οδό για τα συμπτώματα μην ξεκινησω να λέω...όχι που σε έψαχνα για να βγάλουμε επιστημονικό γκάλοπ ότι αν πονάει η κοιλιά για περίοδο είναι προεμηνορυσιακο σύνδρομο κ έρχεται οπωσδήποτε περίοδος...μαλλιά χααχαχαχαχα.πονουσα κανονικά δέκα μέρες πριν.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Στάσου κ ξανακάνε...μέρα την μέρα μπορεί να δείξει..εμένα την μια μέρα αρνητικό την άλλη μέρα αχνό θετικό κ την ίδια μέρα ξανά τεστ αρνητικό...οδό για τα συμπτώματα μην ξεκινησω να λέω...όχι που σε έψαχνα για να βγάλουμε επιστημονικό γκάλοπ ότι αν πονάει η κοιλιά για περίοδο είναι προεμηνορυσιακο σύνδρομο κ έρχεται οπωσδήποτε περίοδος...μαλλιά χααχαχαχαχα.πονουσα κανονικά δέκα μέρες πριν.

Χαχα για την ώρα η κοιλιά τούμπανο κ πονάω σκοτώνω ανθρωπο χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Emilly800 είπε:

Με το καλό εύχομαι κ καλά αποτελέσματα...εκατό φορές θα πω αυτή την εμπειρία..λοιπόν πριν ενάμιση χρόνο πάω με μια φίλη που είχε να δει περίοδο τρεις μήνες αν θυμάμαι,γυναικολόγο..εγώ για τα δικά μου αυτή για την αμηνορροια...την βάζει ορμονολογικες.βγαινουν κ της λέει έχεις μπει κλιμακτηριο 39 χρονών κ δεν βλέπω να σου ρχεται κ περίοδος...ε λοιπόν μετά από δύο μήνες της έρχεται κ τον τρίτο έπιασε μωρό κ το γέννησε γερο κ εγώ με καλές ορμονολογικες σε μια της εγκυμοσύνη έπιασα δύο εγκυμοσύνες κ τις έχασα..με έφαγε στην στροφή...είναι αυτό...αν έχεις τύχη διαβαίνε..μόνο αριθμοί είναι κ θέλουμε λίγη τύχη κ συντονισμένη προσπάθεια με σωστούς επιστήμονες...

Αχ μην κλαφτεις κ εσύ γιατί μετά πρέπει να πιούμε όλες σφηνάκια κ δεν μπορώ έχω καούρα..να σου πω τώρα ότι έχει πίστη μου έλεγε η αγαπημένη μου γιαγιά...τι με κάνεις τώρα αχχχ.

 

πρίν από 36 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κλάδου βρε να νιώσεις καλύτερα εμείς εδώ ειμαστε

Κλάψου ήθελα να γραψω

Θα κλαφτω! Μόλις μου ήρθε περίοδος και πίνω σφηνάκια! Γεια μας!!! 

Just now, Agatte είπε:

 

 

πρίν από 34 λεπτά , TATAKI είπε:

Αυριο περιμενεις;  ποτε δεν ξερεις ρε φιλεναδα. Μην το κλαις τον μακαριτη πριν ερθει

Ευχαριστώ κοριτσάκι, ήρθε κιόλας η ρουφιανα... Νυχτερινή και μοιραία... 

Μη σου πω σε τι σκέψεις μπαίνω καλύτερα, ουφ! Αντε γεια μας! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agatte είπε:

 

Θα κλαφτω! Μόλις μου ήρθε περίοδος και πίνω σφηνάκια! Γεια μας!!! 

 

Ευχαριστώ κοριτσάκι, ήρθε κιόλας η ρουφιανα... Νυχτερινή και μοιραία... 

Μη σου πω σε τι σκέψεις μπαίνω καλύτερα, ουφ! Αντε γεια μας! 

Συμμαθήτριά δεν τελείωσε ούτε ο κόσμος ούτε τα αβγά...δεν είναι αυτός ο μήνας άνετα μπορεί να είναι ο άλλος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agatte είπε:

 

Θα κλαφτω! Μόλις μου ήρθε περίοδος και πίνω σφηνάκια! Γεια μας!!! 

 

Ευχαριστώ κοριτσάκι, ήρθε κιόλας η ρουφιανα... Νυχτερινή και μοιραία... 

Μη σου πω σε τι σκέψεις μπαίνω καλύτερα, ουφ! Αντε γεια μας! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!το επόμενο αυγό θα είναι το τυχερό μας που θα πάει θα μας κάτσει ένα μωράκι του κερατά!!! Τις ίδιες σκέψεις κάνω και εγώ μη σου πω ότι μυξοκλαιω κιολας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, Agatte said:

 

Θα κλαφτω! Μόλις μου ήρθε περίοδος και πίνω σφηνάκια! Γεια μας!!! 

 

Ευχαριστώ κοριτσάκι, ήρθε κιόλας η ρουφιανα... Νυχτερινή και μοιραία... 

Μη σου πω σε τι σκέψεις μπαίνω καλύτερα, ουφ! Αντε γεια μας! 

Καλημέρα. Οπλισου με πιστη και αισιοδοξια και παμε δυνατά για τον επόμενο. Ξερω τις σκεψεις σου γιατι τις εκανα και εγω πριν λιγες μερες..Εγώ εκανα απολογισμο της ζωης μου και των λανθασμενων επιλογων μου και μεσα μου ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ εφτασα στα 42 να παλευω για ενα ακομα παιδι. Οτι εγινε ομως δεν αλλαζει αλλα πλεον ειμαι πιο συνειδητοποιημενη με τις επιλογες μου και τα θελω μου. Agatte μου μην χάνεις την ελπιδα σου. Εχεις την υγεία σου και μπορεις να παλέψεις για την επόμενη φορά. Ελα σηκω κοριτσάρα μου και παμε να δώσουμε τον αγώνα μας. Θα ερθει η στιγμη μας...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον απολογισμό τον κάνω κάθε φορά που έρχεται η σιχαμενη η κόκκινη. Και βλέπω τις λάθος επιλογές μου ξανά και ξανά και με πονάνε πολύ..έφτασα 39 και ακόμα προσπαθω..έχεις δικιά tataki ας οπλιστούμε με αισιοδοξία και υπομονή για ακόμα μια φορά και ας ελπίσουμε να φουσκώσουν όλες οι κοιλιτσες μέσα στο 2021.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TATAKI είπε:

Καλημέρα. Οπλισου με πιστη και αισιοδοξια και παμε δυνατά για τον επόμενο. Ξερω τις σκεψεις σου γιατι τις εκανα και εγω πριν λιγες μερες..Εγώ εκανα απολογισμο της ζωης μου και των λανθασμενων επιλογων μου και μεσα μου ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ εφτασα στα 42 να παλευω για ενα ακομα παιδι. Οτι εγινε ομως δεν αλλαζει αλλα πλεον ειμαι πιο συνειδητοποιημενη με τις επιλογες μου και τα θελω μου. Agatte μου μην χάνεις την ελπιδα σου. Εχεις την υγεία σου και μπορεις να παλέψεις για την επόμενη φορά. Ελα σηκω κοριτσάρα μου και παμε να δώσουμε τον αγώνα μας. Θα ερθει η στιγμη μας...

Κορίτσια μου κάθε εμπόδιο για καλο... κάποιο νόημα έχει όλη αυτή η περιπέτεια μας, κάτι μας διδάσκει η κατάσταση αυτή, κάτι θα κερδίσουμε από όλα αυτά... εύχομαι να είναι ένα μωρό υγιές για την καθεμία από εμάς, το οποίο θα το εκτιμήσουμε διαφορετικά γιατί κοπιασαμε εξουθενωτικά Γι αυτό!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου κάθε εμπόδιο για καλο... κάποιο νόημα έχει όλη αυτή η περιπέτεια μας, κάτι μας διδάσκει η κατάσταση αυτή, κάτι θα κερδίσουμε από όλα αυτά... εύχομαι να είναι ένα μωρό υγιές για την καθεμία από εμάς, το οποίο θα το εκτιμήσουμε διαφορετικά γιατί κοπιασαμε εξουθενωτικά Γι αυτό!

Αχ βρε κοριτσια. Ολες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε.  Εγώ πάντα ηθελα να μεγαλωσει το πρώτο να μπορεί να αυτοεξυπηρετειτε  και μετά να παω για το δευτερο. Περάσανε τα χρόνια γιατί ασχοληθηκαμε λιγο παραπάνω με τη δουλειά και τώρα λες γιατί..  Ελα ντε γιατί? Ομως να μη το βάζουμε κάτω για ολες μας έχει ο Θεός!! Θα ζοριστουμε αλλα στο τέλος θα τα καταφέρουμε.:x

14 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Χαχα για την ώρα η κοιλιά τούμπανο κ πονάω σκοτώνω ανθρωπο χαχαχαχα 

Έκανες άλλο τεστακι?

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά δεν τελείωσε ούτε ο κόσμος ούτε τα αβγά...δεν είναι αυτός ο μήνας άνετα μπορεί να είναι ο άλλος...

 Ναι ρε παιδάκι μου, το ξέρω, αλλά τη βάζω την πλερεζα μου για λίγες ώρες, τι να κάνω... Και πάλι καλή είμαι. Με πιάνει η ελπίδα παραμονή περιόδου, ανήμερα πεθαίνει, ούτε 24ωρες ζημιά δεν κάνω! Να σήμερα είμαι καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Αχ βρε κοριτσια. Ολες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε.  Εγώ πάντα ηθελα να μεγαλωσει το πρώτο να μπορεί να αυτοεξυπηρετειτε  και μετά να παω για το δευτερο. Περάσανε τα χρόνια γιατί ασχοληθηκαμε λιγο παραπάνω με τη δουλειά και τώρα λες γιατί..  Ελα ντε γιατί? Ομως να μη το βάζουμε κάτω για ολες μας έχει ο Θεός!! Θα ζοριστουμε αλλα στο τέλος θα τα καταφέρουμε.:x

Έκανες άλλο τεστακι?

Εκανα και οπως το περίμενα....αρνητικο

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά δεν τελείωσε ούτε ο κόσμος ούτε τα αβγά...δεν είναι αυτός ο μήνας άνετα μπορεί να είναι ο άλλος...

Ναι ρε παιδάκι μου, το ξέρω, αλλά τη βάζω την πλερεζα μου για λίγες ώρες, τι να κάνω... Και πάλι καλή είμαι. Με πιάνει η ελπίδα παραμονή περιόδου, ανήμερα πεθαίνει, ούτε 24ωρες ζημιά δεν κάνω! Να, σήμερα είμαι καλύτερα. 

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!το επόμενο αυγό θα είναι το τυχερό μας που θα πάει θα μας κάτσει ένα μωράκι του κερατά!!! Τις ίδιες σκέψεις κάνω και εγώ μη σου πω ότι μυξοκλαιω κιολας

Ας είναι και το μεθεπόμενο, δε με πειράζει, να έρθει όμως ε;;; μπα εγώ δεν κλαίω πια... Χθες βράδυ πχ με έπιασε σπαστικό γέλιο. Και μετά έμεινα με το βλέμμα του τρελού. Είχα και τον άντρα μου με το δράμα του. Να προσέχω πως θα τον διαχειριστώ κι αυτόν για να μην τρώει την ήττα... Ουφ! 

Θυμησε μου, θα πήγαινες για εξετάσεις σήμερα; 

8 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλημέρα. Οπλισου με πιστη και αισιοδοξια και παμε δυνατά για τον επόμενο. Ξερω τις σκεψεις σου γιατι τις εκανα και εγω πριν λιγες μερες..Εγώ εκανα απολογισμο της ζωης μου και των λανθασμενων επιλογων μου και μεσα μου ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ εφτασα στα 42 να παλευω για ενα ακομα παιδι. Οτι εγινε ομως δεν αλλαζει αλλα πλεον ειμαι πιο συνειδητοποιημενη με τις επιλογες μου και τα θελω μου. Agatte μου μην χάνεις την ελπιδα σου. Εχεις την υγεία σου και μπορεις να παλέψεις για την επόμενη φορά. Ελα σηκω κοριτσάρα μου και παμε να δώσουμε τον αγώνα μας. Θα ερθει η στιγμη μας...

Αυτό πρέπει λίγο να το δουλέψουμε κι εσύ κι εγώ... Να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το γιατί αφήσαμε τόσα χρόνια. Τα σκέφτομαι και θέλω να χτυπήσω τον άντρα μου στο κεφάλι. Και μετά να κοπανήσω και το δικό μου. Ότι έγινε έγινε. Ο χρόνος δε γυρνάει πίσω και όπως είπες, αν μη τι άλλο, είμαστε πιο συνειδητοποιημενες. Πάμε Τατακι μου, α λα μπρατσετα να τον περάσουμε κι αυτόν τον μήνα! 

2 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Αχ βρε κοριτσια. Ολες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε.  Εγώ πάντα ηθελα να μεγαλωσει το πρώτο να μπορεί να αυτοεξυπηρετειτε  και μετά να παω για το δευτερο. Περάσανε τα χρόνια γιατί ασχοληθηκαμε λιγο παραπάνω με τη δουλειά και τώρα λες γιατί..  Ελα ντε γιατί? Ομως να μη το βάζουμε κάτω για ολες μας έχει ο Θεός!! Θα ζοριστουμε αλλα στο τέλος θα τα καταφέρουμε.:x

Έκανες άλλο τεστακι?

Μία από τα ίδια... Να μεγαλώσει λίγο το πρώτο να αυτοεξυπηρετειται, να τακτοποιήσω με τη δουλειά, να και κάτι προβλήματα υγείας... Κι από 5 χρόνων κοντεύει πια τα 10,ουφ! Αντε πάμε γερά όλες μαζί! Μπορεί ο ερχόμενος να είναι ο μήνας μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλησπέρα 

Γύρισα από τον γιατρό εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα 

Με βρήκε μια χαρά 

Όπως και τις εξετάσεις μου 

Και στον υπέρηχο 

Μου είπε ότι απέχω πολύ από την εμμηνόπαυση 

Πολύ ενθαρρυντικό αυτό 

Αλλά επειδή προσπαθούμε πολύ καιρό μου είπε να κάνουμε μια υστεροσκοπηση 

Μήπως υπάρχει κάποιο μικροβιωμα στη μήτρα και δεν επιτρέπει την σύλληψη 

Είμαι 10 μέρα του κύκλου με 4 ωοθυλάκια από αριστερά και 4 από δεξιά  όπου το ένα ωοθυλάκιο είναι 15 χιλιοστά και ενδομήτριο 7 οριακό αλλά έχω δύο τρεις μέρες ακόμα μπροστά μου 

Βέβαια παίρνω 3 σικλακουρ την ημέρα ελπίζω να παχύνει κ άλλο

Εσείς τι λέτε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα 

Γύρισα από τον γιατρό εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα 

Με βρήκε μια χαρά 

Όπως και τις εξετάσεις μου 

Και στον υπέρηχο 

Μου είπε ότι απέχω πολύ από την εμμηνόπαυση 

Πολύ ενθαρρυντικό αυτό 

Αλλά επειδή προσπαθούμε πολύ καιρό μου είπε να κάνουμε μια υστεροσκοπηση 

Μήπως υπάρχει κάποιο μικροβιωμα στη μήτρα και δεν επιτρέπει την σύλληψη 

Είμαι 10 μέρα του κύκλου με 4 ωοθυλάκια από αριστερά και 4 από δεξιά  όπου το ένα ωοθυλάκιο είναι 15 χιλιοστά και ενδομήτριο 7 οριακό αλλά έχω δύο τρεις μέρες ακόμα μπροστά μου 

Βέβαια παίρνω 3 σικλακουρ την ημέρα ελπίζω να παχύνει κ άλλο

Εσείς τι λέτε;

Εξαιρετικά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα 

Γύρισα από τον γιατρό εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα 

Με βρήκε μια χαρά 

Όπως και τις εξετάσεις μου 

Και στον υπέρηχο 

Μου είπε ότι απέχω πολύ από την εμμηνόπαυση 

Πολύ ενθαρρυντικό αυτό 

Αλλά επειδή προσπαθούμε πολύ καιρό μου είπε να κάνουμε μια υστεροσκοπηση 

Μήπως υπάρχει κάποιο μικροβιωμα στη μήτρα και δεν επιτρέπει την σύλληψη 

Είμαι 10 μέρα του κύκλου με 4 ωοθυλάκια από αριστερά και 4 από δεξιά  όπου το ένα ωοθυλάκιο είναι 15 χιλιοστά και ενδομήτριο 7 οριακό αλλά έχω δύο τρεις μέρες ακόμα μπροστά μου 

Βέβαια παίρνω 3 σικλακουρ την ημέρα ελπίζω να παχύνει κ άλλο

Εσείς τι λέτε;

Σούπερ!!! Δώστου να καταλάβει αυτές τις μέρες!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...