Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γύρισα από τον μπάρμπα..όλα καλά..βέβαια με την γκαντεμια που με δέρνει με το που ήρθε η σειρά μου τον πήραν τηλέφωνο επείγον για χειρουργείο...κ τον παρακάλεσα σαν το σκυλί να δει τουλάχιστον αν υφίσταται η εγκυμοσύνη...όποτε τρία δευτερόλεπτα υπέρηχος κ ούτε στον παπά...θα είναι η εγκυμοσύνη με τους λιγότερους υπερήχους...είπα κ την ellidr για την μαμή ειμαι...

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γύρισα από τον μπάρμπα..όλα καλά..βέβαια με την γκαντεμια που με δέρνει με το που ήρθε η σειρά μου τον πήραν τηλέφωνο επείγον για χειρουργείο...κ τον παρακάλεσα σαν το σκυλί να δει τουλάχιστον αν υφίσταται η εγκυμοσύνη...όποτε τρία δευτερόλεπτα υπέρηχος κ ούτε στον παπά...θα είναι η εγκυμοσύνη με τους λιγότερους υπερήχους...είπα κ την ellidr για την μαμή ειμαι...

Η ατάκα της ημέρας " να δει αν υφίσταται εγκυμοσύνη" 

Χαχαχαχα

Δεν υπάρχεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Βρε δε θα πάρει ανάσα σου λέω

Χαχαχαχα

Ο μήνας ο τυχερός να είναι κουκλίτσα.μη σου ξεφύγει μερα

Just now, Ellidr είπε:

Η ατάκα της ημέρας " να δει αν υφίσταται εγκυμοσύνη" 

Χαχαχαχα

Δεν υπάρχεις

Μα είμαι ρεαλιστρια..τόσες φορές έφαγα τα μούτρα μου τι θα πω...αχχχ ήρθα να καμαρώσω;;;;σαν την βρεγμένη γάτα πάω πάντα...χαχαχαχα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Βρε δε θα πάρει ανάσα σου λέω

Χαχαχαχα

Να σε ρωτήσω για πιο λογο παιρνεις cyclacur? Απο ποια μέρα τα ξεκίνησες?

Just now, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γύρισα από τον μπάρμπα..όλα καλά..βέβαια με την γκαντεμια που με δέρνει με το που ήρθε η σειρά μου τον πήραν τηλέφωνο επείγον για χειρουργείο...κ τον παρακάλεσα σαν το σκυλί να δει τουλάχιστον αν υφίσταται η εγκυμοσύνη...όποτε τρία δευτερόλεπτα υπέρηχος κ ούτε στον παπά...θα είναι η εγκυμοσύνη με τους λιγότερους υπερήχους...είπα κ την ellidr για την μαμή ειμαι...

Είδες τζάμπα ανησυχουσες!!! Όλα καλα θα πάνε. Ειναι μία διαφορετική εγκυμοσύνη!! Χαλάρωσε και απολαυσε το ταξίδι!!!

  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Να σε ρωτήσω για πιο λογο παιρνεις cyclacur? Απο ποια μέρα τα ξεκίνησες?

Είδες τζάμπα ανησυχουσες!!! Όλα καλα θα πάνε. Ειναι μία διαφορετική εγκυμοσύνη!! Χαλάρωσε και απολαυσε το ταξίδι!!!

Για το ενδομήτριο να το ενισχύσω ,να παχύνει το έρμο

Just now, Ellidr είπε:

Για το ενδομήτριο να το ενισχύσω ,να παχύνει το έρμο

Τα πήρα σε αυτό το κύκλο με το που μου ήρθε περίοδος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Για το ενδομήτριο να το ενισχύσω ,να παχύνει το έρμο

Τα πήρα σε αυτό το κύκλο με το που μου ήρθε περίοδος

Και εγω ρε γαμωτο σιγουρα κατι θα χρειαζόμουν σε αυτον τον κυκλο με τετοιες εξετασεις. Την δευτερα που θα πάω στο γιατρο θα είναι αργα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Και εγω ρε γαμωτο σιγουρα κατι θα χρειαζόμουν σε αυτον τον κυκλο με τετοιες εξετασεις. Την δευτερα που θα πάω στο γιατρο θα είναι αργα.

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Πήγαινε τώρα τη δευτέρα με ηρεμία να συζητήσετε 

Να σου κάνει και τον υπέρηχο σου 

Και ρώτα τον για τον επόμενο κύκλο τι θα κάνεις 

Φυσικά οι επαφές ,επαφές 

Γιατί ο Θεός είναι μεγάλος 

Πότε δε ξέρεις

Εμένα μου είπε αφού έχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα αφού προσπαθούμε δύο χρόνια στον επόμενο κύκλο να κάνω υστεροσκοπηση. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Πήγαινε τώρα τη δευτέρα με ηρεμία να συζητήσετε 

Να σου κάνει και τον υπέρηχο σου 

Και ρώτα τον για τον επόμενο κύκλο τι θα κάνεις 

Φυσικά οι επαφές ,επαφές 

Γιατί ο Θεός είναι μεγάλος 

Πότε δε ξέρεις

Εμένα μου είπε αφού έχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα αφού προσπαθούμε δύο χρόνια στον επόμενο κύκλο να κάνω υστεροσκοπηση. 

 

 

Στην 7η μέρα ειμαι. Τι να πώ.. θα δειξει


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Agatte είπε:

 Ναι ρε παιδάκι μου, το ξέρω, αλλά τη βάζω την πλερεζα μου για λίγες ώρες, τι να κάνω... Και πάλι καλή είμαι. Με πιάνει η ελπίδα παραμονή περιόδου, ανήμερα πεθαίνει, ούτε 24ωρες ζημιά δεν κάνω! Να σήμερα είμαι καλύτερα. 

Έτσι μπράβο χαμόγελο και όλα θα μας πάνε καλά!!!

πρίν από 55 λεπτά , Agatte είπε:

Ναι ρε παιδάκι μου, το ξέρω, αλλά τη βάζω την πλερεζα μου για λίγες ώρες, τι να κάνω... Και πάλι καλή είμαι. Με πιάνει η ελπίδα παραμονή περιόδου, ανήμερα πεθαίνει, ούτε 24ωρες ζημιά δεν κάνω! Να, σήμερα είμαι καλύτερα. 

Ας είναι και το μεθεπόμενο, δε με πειράζει, να έρθει όμως ε;;; μπα εγώ δεν κλαίω πια... Χθες βράδυ πχ με έπιασε σπαστικό γέλιο. Και μετά έμεινα με το βλέμμα του τρελού. Είχα και τον άντρα μου με το δράμα του. Να προσέχω πως θα τον διαχειριστώ κι αυτόν για να μην τρώει την ήττα... Ουφ! 

Θυμησε μου, θα πήγαινες για εξετάσεις σήμερα; 

Αυτό πρέπει λίγο να το δουλέψουμε κι εσύ κι εγώ... Να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το γιατί αφήσαμε τόσα χρόνια. Τα σκέφτομαι και θέλω να χτυπήσω τον άντρα μου στο κεφάλι. Και μετά να κοπανήσω και το δικό μου. Ότι έγινε έγινε. Ο χρόνος δε γυρνάει πίσω και όπως είπες, αν μη τι άλλο, είμαστε πιο συνειδητοποιημενες. Πάμε Τατακι μου, α λα μπρατσετα να τον περάσουμε κι αυτόν τον μήνα! 

Μία από τα ίδια... Να μεγαλώσει λίγο το πρώτο να αυτοεξυπηρετειται, να τακτοποιηθωμε τη δουλειά, να και κάτι προβλήματα υγείας... Κι από 5 χρόνων κοντεύει πια τα 10,ουφ! Αντε πάμε γερά όλες μαζί! Μπορεί ο ερχόμενος να είναι ο μήνας μας! 

Πήγα πρωί πρωί αύριο το απόγευμα με το που σχολασω θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα. Έπεισα και τον άντρα μου να ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα μιας και απέχουμε από το άθλημα θα πάει αύριο. Στην αναμονή λοιπόν εγώ!!!

Just now, Klelia81 είπε:

Να σε ρωτήσω για πιο λογο παιρνεις cyclacur? Απο ποια μέρα τα ξεκίνησες?

Είδες τζάμπα ανησυχουσες!!! Όλα καλα θα πάνε. Ειναι μία διαφορετική εγκυμοσύνη!! Χαλάρωσε και απολαυσε το ταξίδι!!!

Φυσικά και υφίσταται εγκυμοσύνη κούκλα μου!!!πρόσεχε με τις ατάκες που πετάς πήγα να πνιγώ στο γέλιο με άγριο κοίταζαν τα αφεντικά χαχαχαχα

Just now, Chrussa1982 είπε:

Έτσι μπράβο χαμόγελο και όλα θα μας πάνε καλά!!!

Πήγα πρωί πρωί αύριο το απόγευμα με το που σχολασω θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα. Έπεισα και τον άντρα μου να ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα μιας και απέχουμε από το άθλημα θα πάει αύριο. Στην αναμονή λοιπόν εγώ!!!

Φυσικά και υφίσταται εγκυμοσύνη κούκλα μου!!!πρόσεχε με τις ατάκες που πετάς πήγα να πνιγώ στο γέλιο με άγριο κοίταζαν τα αφεντικά χαχαχαχα

Για την emilly πήγαινε αυτό ακόμα δεν έχω καταλάβει πως κάνω πολλαπλή παράθεση απαντησεων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γύρισα από τον μπάρμπα..όλα καλά..βέβαια με την γκαντεμια που με δέρνει με το που ήρθε η σειρά μου τον πήραν τηλέφωνο επείγον για χειρουργείο...κ τον παρακάλεσα σαν το σκυλί να δει τουλάχιστον αν υφίσταται η εγκυμοσύνη...όποτε τρία δευτερόλεπτα υπέρηχος κ ούτε στον παπά...θα είναι η εγκυμοσύνη με τους λιγότερους υπερήχους...είπα κ την ellidr για την μαμή ειμαι...

Μπραβο κοριτσακι μου ολα καλα:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte said:

Ναι ρε παιδάκι μου, το ξέρω, αλλά τη βάζω την πλερεζα μου για λίγες ώρες, τι να κάνω... Και πάλι καλή είμαι. Με πιάνει η ελπίδα παραμονή περιόδου, ανήμερα πεθαίνει, ούτε 24ωρες ζημιά δεν κάνω! Να, σήμερα είμαι καλύτερα. 

Ας είναι και το μεθεπόμενο, δε με πειράζει, να έρθει όμως ε;;; μπα εγώ δεν κλαίω πια... Χθες βράδυ πχ με έπιασε σπαστικό γέλιο. Και μετά έμεινα με το βλέμμα του τρελού. Είχα και τον άντρα μου με το δράμα του. Να προσέχω πως θα τον διαχειριστώ κι αυτόν για να μην τρώει την ήττα... Ουφ! 

Θυμησε μου, θα πήγαινες για εξετάσεις σήμερα; 

Αυτό πρέπει λίγο να το δουλέψουμε κι εσύ κι εγώ... Να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το γιατί αφήσαμε τόσα χρόνια. Τα σκέφτομαι και θέλω να χτυπήσω τον άντρα μου στο κεφάλι. Και μετά να κοπανήσω και το δικό μου. Ότι έγινε έγινε. Ο χρόνος δε γυρνάει πίσω και όπως είπες, αν μη τι άλλο, είμαστε πιο συνειδητοποιημενες. Πάμε Τατακι μου, α λα μπρατσετα να τον περάσουμε κι αυτόν τον μήνα! 

Μία από τα ίδια... Να μεγαλώσει λίγο το πρώτο να αυτοεξυπηρετειται, να τακτοποιηθωμε τη δουλειά, να και κάτι προβλήματα υγείας... Κι από 5 χρόνων κοντεύει πια τα 10,ουφ! Αντε πάμε γερά όλες μαζί! Μπορεί ο ερχόμενος να είναι ο μήνας μας! 

Παμε για ακομα ενα σεξομαραθωνιο (ωχ Θεε μου παλι) χαχαχα. Ειναι και επιστημονικα αποδεδειγμενο πως με τον κρινο δεν γινεται ρε γμτ...

Και εγω μια τα ιδια...με μια πολυ απαιτητικη δουλεια με ευθυνες και πιεση, λιγο τα οικονομικα, λιγο ζωηρη η μικρη, λιγο να ξεπεταχτει, περασε η δεκαετια.. το ειχα στο μυαλο μου παντα, προσπαθησα να βελτιωσω τις συνθηκες ζωης μου για να ερθει με καλυτερες συνθηκες, ετυχαν ομως αναποδιες και παντα σκεφτομουν πως θα τα βγαλω ολα περα. Ολο αναβολη και αναβολη...Προχωραω ομως μπροστα πιο σιγουρη απο ποτε και πρωτη φορα κοιταω τον στοχο στα ματια, χωρις καμια αμφιβολια. 

1 hour ago, Ellidr said:

Κορίτσι μου καλησπέρα 

Γύρισα από τον γιατρό εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα 

Με βρήκε μια χαρά 

Όπως και τις εξετάσεις μου 

Και στον υπέρηχο 

Μου είπε ότι απέχω πολύ από την εμμηνόπαυση 

Πολύ ενθαρρυντικό αυτό 

Αλλά επειδή προσπαθούμε πολύ καιρό μου είπε να κάνουμε μια υστεροσκοπηση 

Μήπως υπάρχει κάποιο μικροβιωμα στη μήτρα και δεν επιτρέπει την σύλληψη 

Είμαι 10 μέρα του κύκλου με 4 ωοθυλάκια από αριστερά και 4 από δεξιά  όπου το ένα ωοθυλάκιο είναι 15 χιλιοστά και ενδομήτριο 7 οριακό αλλά έχω δύο τρεις μέρες ακόμα μπροστά μου 

Βέβαια παίρνω 3 σικλακουρ την ημέρα ελπίζω να παχύνει κ άλλο

Εσείς τι λέτε;

Τελεια τα νεα σου. Το εχεις στριμωξει τοσο που πιστευω αμεσα θα κατσει το σπορι. Ποσο καιρο να ξεγλυστραει το ατιμο πια;  ελπιζω να χαλαρωσες. Ο γιατρος αυτος φαινεται πως σε προσεχει και σε εχει απο κοντα. Πολυ σημαντικο...

37 minutes ago, Emilly800 said:

Κοριτσάκια μου γύρισα από τον μπάρμπα..όλα καλά..βέβαια με την γκαντεμια που με δέρνει με το που ήρθε η σειρά μου τον πήραν τηλέφωνο επείγον για χειρουργείο...κ τον παρακάλεσα σαν το σκυλί να δει τουλάχιστον αν υφίσταται η εγκυμοσύνη...όποτε τρία δευτερόλεπτα υπέρηχος κ ούτε στον παπά...θα είναι η εγκυμοσύνη με τους λιγότερους υπερήχους...είπα κ την ellidr για την μαμή ειμαι...

Μπραβο ρε Εμιλυ, παρε την ανασα σου και αρχισε να το απολαμβανεις τωρα. θα ξαναπας για να τον απολαυσεις λιγο τον υπερηχο; ή πας κατευθειαν αυχενικη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Παμε για ακομα ενα σεξομαραθωνιο (ωχ Θεε μου παλι) χαχαχα. Ειναι και επιστημονικα αποδεδειγμενο πως με τον κρινο δεν γινεται ρε γμτ...

Και εγω μια τα ιδια...με μια πολυ απαιτητικη δουλεια με ευθυνες και πιεση, λιγο τα οικονομικα, λιγο ζωηρη η μικρη, λιγο να ξεπεταχτει, περασε η δεκαετια.. το ειχα στο μυαλο μου παντα, προσπαθησα να βελτιωσω τις συνθηκες ζωης μου για να ερθει με καλυτερες συνθηκες, ετυχαν ομως αναποδιες και παντα σκεφτομουν πως θα τα βγαλω ολα περα. Ολο αναβολη και αναβολη...Προχωραω ομως μπροστα πιο σιγουρη απο ποτε και πρωτη φορα κοιταω τον στοχο στα ματια, χωρις καμια αμφιβολια. 

Τελεια τα νεα σου. Το εχεις στριμωξει τοσο που πιστευω αμεσα θα κατσει το σπορι. Ποσο καιρο να ξεγλυστραει το ατιμο πια;  ελπιζω να χαλαρωσες. Ο γιατρος αυτος φαινεται πως σε προσεχει και σε εχει απο κοντα. Πολυ σημαντικο...

Μπραβο ρε Εμιλυ, παρε την ανασα σου και αρχισε να το απολαμβανεις τωρα. θα ξαναπας για να τον απολαυσεις λιγο τον υπερηχο; ή πας κατευθειαν αυχενικη;

Ευχαριστώ πολύ..κατευθείαν αυχενική θα πάω συμμαθήτριά..δεν είναι κ για πολλές μετακινήσεις η κατάσταση με τον ιό..θα κάτσω στα αβγά μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ευχαριστώ πολύ..κατευθείαν αυχενική θα πάω συμμαθήτριά..δεν είναι κ για πολλές μετακινήσεις η κατάσταση με τον ιό..θα κάτσω στα αβγά μου..

Μπράβο κοριτσάκι μου, όλα καλά είναι, είδες; πότε σου είπε για αυχενική; 

@Ellidr@Ellidr δεν ανακουφιστηκες; αντε, ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο! Μακάρι αυτός να είναι ο μήνας σου!

Κορίτσια πήρα κι εγώ το γυναικολόγο να τον ρωτήσω μήπως είναι μικρή η ωχρινικη μου φάση, επιμένει πως είναι εντάξει. Είπαμε αυτό το μήνα να δούμε υπερηχογραφικά την ωορρηξία. Μου είπε να πάω με τον άντρα μου μαζί για να του μιλήσει για την επανάληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μου είπε πως μπορούμε να κάνουμε υπομονή και ν επιμένουμε ή να σκεφτούμε την σπερματέγχυση. Αυτό ο άντρας μου δεν θα το δεχτεί για κανένα λόγο. Επίσης μου είπε πως οι παλινδρομες οφείλονται πολλές φορές σε κακής ποιότητας σπερμα. Αυτά τα όμορφα. Θα σταματήσω να σκέφτομαι τώρα γιατί το κεφάλι μου θα εκραγεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...