Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Παμε για ακομα ενα σεξομαραθωνιο (ωχ Θεε μου παλι) χαχαχα. Ειναι και επιστημονικα αποδεδειγμενο πως με τον κρινο δεν γινεται ρε γμτ...

Και εγω μια τα ιδια...με μια πολυ απαιτητικη δουλεια με ευθυνες και πιεση, λιγο τα οικονομικα, λιγο ζωηρη η μικρη, λιγο να ξεπεταχτει, περασε η δεκαετια.. το ειχα στο μυαλο μου παντα, προσπαθησα να βελτιωσω τις συνθηκες ζωης μου για να ερθει με καλυτερες συνθηκες, ετυχαν ομως αναποδιες και παντα σκεφτομουν πως θα τα βγαλω ολα περα. Ολο αναβολη και αναβολη...Προχωραω ομως μπροστα πιο σιγουρη απο ποτε και πρωτη φορα κοιταω τον στοχο στα ματια, χωρις καμια αμφιβολια. 

Τελεια τα νεα σου. Το εχεις στριμωξει τοσο που πιστευω αμεσα θα κατσει το σπορι. Ποσο καιρο να ξεγλυστραει το ατιμο πια;  ελπιζω να χαλαρωσες. Ο γιατρος αυτος φαινεται πως σε προσεχει και σε εχει απο κοντα. Πολυ σημαντικο...

Μπραβο ρε Εμιλυ, παρε την ανασα σου και αρχισε να το απολαμβανεις τωρα. θα ξαναπας για να τον απολαυσεις λιγο τον υπερηχο; ή πας κατευθειαν αυχενικη;

Εμ πες τα πόσο να ξεγλυστραει πχια

Οφφφουυυ

 

Just now, Agatte είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου, όλα καλά είναι, είδες; πότε σου είπε για αυχενική; 

@Ellidr@Ellidr δεν ανακουφιστηκες; αντε, ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο! Μακάρι αυτός να είναι ο μήνας σου!

Κορίτσια πήρα κι εγώ το γυναικολόγο να τον ρωτήσω μήπως είναι μικρή η ωχρινικη μου φάση, επιμένει πως είναι εντάξει. Είπαμε αυτό το μήνα να δούμε υπερηχογραφικά την ωορρηξία. Μου είπε να πάω με τον άντρα μου μαζί για να του μιλήσει για την επανάληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μου είπε πως μπορούμε να κάνουμε υπομονή και ν επιμένουμε ή να σκεφτούμε την σπερματέγχυση. Αυτό ο άντρας μου δεν θα το δεχτεί για κανένα λόγο. Επίσης μου είπε πως οι παλινδρομες οφείλονται πολλές φορές σε κακής ποιότητας σπερμα. Αυτά τα όμορφα. Θα σταματήσω να σκέφτομαι τώρα γιατί το κεφάλι μου θα εκραγεί. 

Φυσικά και ανακουφιστηκα λέω πάει 

Έρχεται η εμμηνόπαυση ,είχα πάθει σοκ 

Βέβαια είπε και στο αγόρι μου να κάνει άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο για να δουν αν υπάρχουν παθολογικά ευρήματα στο σπέρμα και γ αυτό δε μπορεί να γίνει σύλληψη.

Πάντως στη περίπτωσή μας μας είπε ότι η σπερματεγχυση δεν είναι λύση γιατί από τη στιγμή που η κινητικότητα του σπέρματος και η ποσότητα είναι καλή δεν υπάρχει λόγος λέει να δίνουμε λεφτά εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Agatte μου με όλο το θάρρος σε ρωτάω αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση απλά αγνόησε την ερώτηση.γιστι είναι αρνητικός στη σπερματεγχυση??ρωτάω γιατί κ ο δικός μου ενώ λέμε να πάμε σε κάποιο κέντρο η να κάνουμε κάτι παραπάνω στην αρχή συμφωνεί κ όταν κάνω κίνηση να κλείσω ραντεβού μουλαρωνει. 

 

Just now, Ellidr είπε:

Εμ πες τα πόσο να ξεγλυστραει πχια

Οφφφουυυ

 

Φυσικά και ανακουφιστηκα λέω πάει 

Έρχεται η εμμηνόπαυση ,είχα πάθει σοκ 

Βέβαια είπε και στο αγόρι μου να κάνει άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο για να δουν αν υπάρχουν παθολογικά ευρήματα στο σπέρμα και γ αυτό δε μπορεί να γίνει σύλληψη.

Πάντως στη περίπτωσή μας μας είπε ότι η σπερματεγχυση δεν είναι λύση γιατί από τη στιγμή που η κινητικότητα του σπέρματος και η ποσότητα είναι καλή δεν υπάρχει λόγος λέει να δίνουμε λεφτά εκεί.

Κορίτσι μου μπράβο να ησυχάσεις και να ανακουφιστείς. Αυτό με την σπερματεγχυση γιατί λέει δεν υπάρχει λόγος??ρωτάω γιατί κ εμάς το σπέρμα είναι καλό εγώ περιμένω αύριο αποτελέσματα εξετάσεων αλλά 2 χρόνια τώρα μπεμπέ δεν κάθεται με τίποτα.γιατι αν ήμαστε καλά να μην επιταχύνουμε την διαδικασία??ποσό πια να περιμένω η καψερη???χαχαχαχα οκ το βουλωνω τέλος οι κλάψες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Agatte μου με όλο το θάρρος σε ρωτάω αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση απλά αγνόησε την ερώτηση.γιστι είναι αρνητικός στη σπερματεγχυση??ρωτάω γιατί κ ο δικός μου ενώ λέμε να πάμε σε κάποιο κέντρο η να κάνουμε κάτι παραπάνω στην αρχή συμφωνεί κ όταν κάνω κίνηση να κλείσω ραντεβού μουλαρωνει. 

 

Κορίτσι μου βάζε μπροστά από  το όνομα @ για να μπορέσει να της έρθει ειδοποίηση και να το δει πχ @Agatte

Just now, Chrussa1982 είπε:

Agatte μου με όλο το θάρρος σε ρωτάω αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση απλά αγνόησε την ερώτηση.γιστι είναι αρνητικός στη σπερματεγχυση??ρωτάω γιατί κ ο δικός μου ενώ λέμε να πάμε σε κάποιο κέντρο η να κάνουμε κάτι παραπάνω στην αρχή συμφωνεί κ όταν κάνω κίνηση να κλείσω ραντεβού μουλαρωνει. 

 

Κορίτσι μου μπράβο να ησυχάσεις και να ανακουφιστείς. Αυτό με την σπερματεγχυση γιατί λέει δεν υπάρχει λόγος??ρωτάω γιατί κ εμάς το σπέρμα είναι καλό εγώ περιμένω αύριο αποτελέσματα εξετάσεων αλλά 2 χρόνια τώρα μπεμπέ δεν κάθεται με τίποτα.γιατι αν ήμαστε καλά να μην επιταχύνουμε την διαδικασία??ποσό πια να περιμένω η καψερη???χαχαχαχα οκ το βουλωνω τέλος οι κλάψες

Α ναι εμείς έχουμε ακριβώς το ίδιο θεματακι 

Λοιπόν μου είπε ακριβώς ότι η σπερματεγχυση ευνοεί ζευγάρια που έχουν θέμα κινητικότητας του σπέρματος ή ποσότητας στα ώστε τα ξεδιαλεγουν και τα βάζουν μέσα μας 

Αν δεν υπάρχει τέτοιο θέμα και με τη φυσική επαφή το σπέρμα λέει ξέρει τη δουλειά του η φύση έχει προνοήσει 

Οπότε δώρον αδωρο

Έχεις κάνει σαλπιγγογραφια εσύ;;

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου βάζε μπροστά από  το όνομα @ για να μπορέσει να της έρθει ειδοποίηση και να το δει πχ @Agatte

Α ναι εμείς έχουμε ακριβώς το ίδιο θεματακι 

Λοιπόν μου είπε ακριβώς ότι η σπερματεγχυση ευνοεί ζευγάρια που έχουν θέμα κινητικότητας του σπέρματος ή ποσότητας στα ώστε τα ξεδιαλεγουν και τα βάζουν μέσα μας 

Αν δεν υπάρχει τέτοιο θέμα και με τη φυσική επαφή το σπέρμα λέει ξέρει τη δουλειά του η φύση έχει προνοήσει 

Οπότε δώρον αδωρο

Έχεις κάνει σαλπιγγογραφια εσύ;;

Σ εμένα κοίταξε fsh αυτή τον ενδιέφερε και την βρήκε εξαιρετική όταν πήγα να του πω για την αμη ,μου είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει καν ,βλέπει όλα τα υπόλοιπα κ αυτά του φτάνουν.

Όπως επίσης και τη σαλπιγγογραφια και φυσικά το υπερηχογράφημα 

Link to comment
Share on other sites

@Ellidr σαλπιγγογραφια έκανα πριν 2.5 χρόνια ήταν καθαρή..αλλά σκέφτομαι να ξανακάνω μήπως έχει αλλάξει κάτι η έχει βουλώσει το σύστημα. Στον ετήσιο υπέρηχο που μου κάνει ο γυναικολόγος βλέπει καλό ενδομήτριο μόνο μια κύστη έχω στην ωοθήκη η οποία δεν είναι ανησυχητική μου είπε.τωρα γιατί αργεί να έρθει δεν ξέρω πολύ φοβάμαι ότι μου έχει γίνει εμμονή και το μπλοκάρω με το άγχος μου.ελπιζω και τα συριακά αποτελέσματαου να είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου, όλα καλά είναι, είδες; πότε σου είπε για αυχενική; 

@Ellidr@Ellidr δεν ανακουφιστηκες; αντε, ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο! Μακάρι αυτός να είναι ο μήνας σου!

Κορίτσια πήρα κι εγώ το γυναικολόγο να τον ρωτήσω μήπως είναι μικρή η ωχρινικη μου φάση, επιμένει πως είναι εντάξει. Είπαμε αυτό το μήνα να δούμε υπερηχογραφικά την ωορρηξία. Μου είπε να πάω με τον άντρα μου μαζί για να του μιλήσει για την επανάληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μου είπε πως μπορούμε να κάνουμε υπομονή και ν επιμένουμε ή να σκεφτούμε την σπερματέγχυση. Αυτό ο άντρας μου δεν θα το δεχτεί για κανένα λόγο. Επίσης μου είπε πως οι παλινδρομες οφείλονται πολλές φορές σε κακής ποιότητας σπερμα. Αυτά τα όμορφα. Θα σταματήσω να σκέφτομαι τώρα γιατί το κεφάλι μου θα εκραγεί. 

Αυχενικη σε δύο εβδομάδες .δύο εβδομάδες ρεπό από το πρήξιμο που θα σας ξανακάνω..χαχαχαχα.οσο για τους άντρες...κάποιοι δεν λέω ονόματα τον ένα τον έχω σπίτι πραγματικά είναι να αναρωτιεσαι.....βρε λες τελικά αυτός ήθελε παιδί ηηη κ καλά προσπάθεια για να με μπαλαμουτιαζει τρία χρόνια ..αφού όταν ερχόταν περίοδος μου έλεγε με πολύ αγάπη...μην ανησυχείς αγάπη της ζωής μου μέχρι α κάνουμε ακόμα πιο πολύ σ,,ξ μέχρι να σε αφήσω έγκυο.χαχαχαχα...μεχρι στον ύπνο θα σε μπαλαμουτιαζω..τόσο θυσία χαχαχαχα...όταν ερχόταν το θέμα σε εξετάσεις γίνομουν εγώ κόσκινο κ αυτός...δεν έχω τίποτα σου λέω...ενώ εγώ τι ήμουν;;ντιπ σάπια;;;;αχχχ οι περισσότεροι άντρες δεν σκέφτονται όπως εμείς..κ καμιά φορά λες μόνη μου το κάνω;;;;δεν στο συζητώ για τώρα που είμαι στην φάση...δεν μπορεί να π,,,δηξει;;;;;δεν μιλιέται...να μου πει πως είσαι;;;;σμπαραλια είμαι...αυτός σκέφτεται όχι ρε γσμωτο αυτή πάλι κοιμάται όρθια..άστο σου λέω...κ μετά θα κοκορευονται ότι διαιωνισαν το είδος τους..

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr σαλπιγγογραφια έκανα πριν 2.5 χρόνια ήταν καθαρή..αλλά σκέφτομαι να ξανακάνω μήπως έχει αλλάξει κάτι η έχει βουλώσει το σύστημα. Στον ετήσιο υπέρηχο που μου κάνει ο γυναικολόγος βλέπει καλό ενδομήτριο μόνο μια κύστη έχω στην ωοθήκη η οποία δεν είναι ανησυχητική μου είπε.τωρα γιατί αργεί να έρθει δεν ξέρω πολύ φοβάμαι ότι μου έχει γίνει εμμονή και το μπλοκάρω με το άγχος μου.ελπιζω και τα συριακά αποτελέσματαου να είναι καλά.

Να βουλώσει το σύστημα κορίτσι μου αν δεν έκανες καμία αποξεση ηηη δεν πέρασες καμία βαριά βακτηριακή μόλυνση που σου έκανε σαλπιγγιτιδα δεν παίζει από ότι μου είπε ο γιατρός μου....φαντάσου εγώ έκανα τρεις αποξεσεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr σαλπιγγογραφια έκανα πριν 2.5 χρόνια ήταν καθαρή..αλλά σκέφτομαι να ξανακάνω μήπως έχει αλλάξει κάτι η έχει βουλώσει το σύστημα. Στον ετήσιο υπέρηχο που μου κάνει ο γυναικολόγος βλέπει καλό ενδομήτριο μόνο μια κύστη έχω στην ωοθήκη η οποία δεν είναι ανησυχητική μου είπε.τωρα γιατί αργεί να έρθει δεν ξέρω πολύ φοβάμαι ότι μου έχει γίνει εμμονή και το μπλοκάρω με το άγχος μου.ελπιζω και τα συριακά αποτελέσματαου να είναι καλά.

Κοίτα με τα λεγόμενα του δικού μου γιατρού που τα βλέπω και λίγο να στέκουν 

Θα σου έλεγα κ εσένα μια υστεροσκοπηση 

Αλλά καλύτερα συζήτησε το με τον γιατρό σου, να δούμε τι θα σου πει 

Γιατί εμένα μου είπε ότι είναι κάποια πράγματα μέσα στη μήτρα που δεν φαίνονται στη σαλπιγγογραφια και ουτε στον υπέρηχο κάποιες μικρές συμφησεις ή κάτι πολύ μικρό που όμως είναι καταλυτικό και σωτήριο σου το φτιάχνει απευθείας και τσουπ 

Μπεμπακι 

Λέμε τώρα

Χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εμ πες τα πόσο να ξεγλυστραει πχια

Οφφφουυυ

 

Φυσικά και ανακουφιστηκα λέω πάει 

Έρχεται η εμμηνόπαυση ,είχα πάθει σοκ 

Βέβαια είπε και στο αγόρι μου να κάνει άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο για να δουν αν υπάρχουν παθολογικά ευρήματα στο σπέρμα και γ αυτό δε μπορεί να γίνει σύλληψη.

Πάντως στη περίπτωσή μας μας είπε ότι η σπερματεγχυση δεν είναι λύση γιατί από τη στιγμή που η κινητικότητα του σπέρματος και η ποσότητα είναι καλή δεν υπάρχει λόγος λέει να δίνουμε λεφτά εκεί.

Ποια εμμηνοπαυση βρε μικρό κορίτσι κ όμορφο με εξάδες αβγά...να σου πω εγώ τόσο πράμα δεν θυμάμαι να είχα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Agatte μου με όλο το θάρρος σε ρωτάω αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση απλά αγνόησε την ερώτηση.γιστι είναι αρνητικός στη σπερματεγχυση??ρωτάω γιατί κ ο δικός μου ενώ λέμε να πάμε σε κάποιο κέντρο η να κάνουμε κάτι παραπάνω στην αρχή συμφωνεί κ όταν κάνω κίνηση να κλείσω ραντεβού μουλαρωνει. 

 

 

Δε με φέρνεις σε δύσκολη θέση κορίτσι μου, αλίμονο. Λοιπόν ο άντρας μου είχε κάνει ενα σπερμοδιαγραμμα σε μικροβιολογικο και δε βγήκε καλό. Όταν πήγε στον ανδρολογο, του είπε ο γιατρός πως έπρεπε να το κάνει σε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο αναπαραγωγής γιατί των μικροβιολογικων δεν θεωρούνται αξιόπιστα παρά μόνο αν το μικροβιολογικο έχει πιστοποίηση πάνω σε αναλύσεις γονιμότητας. Ο γυναικολογος που είχα επισκεφθεί τότε με παρέπεμψε απευθείας για σπερματέγχυση αλλά μου βάρεσε πολύ έντονα καμπανάκι πως το έκανε για τα λεφτά. Μάλιστα μου είχε πει πως ναι μεν μπορώ με αυτές τις τιμές να συλλαβω6φυσιολογικα αλλά θέλει υπομονή και δεν θέλει να με έχει εκει κάθε μήνα να τον ζαλίζω (το θέτω πιο κομψά από το πώς το έθεσε εκείνος). Ο άντρας μου λοιπόν θεωρεί πως από τη στιγμή που έχουμε ένα παιδί, δεν θα κάνουμε τίποτα περισσότερο από αυτά που κάνουμε ήδη. Είναι και λίγο θέμα εγωισμού... Χθες πχ μου έλεγε πως μάλλον αυτός φταίει και γενικά ήταν πολύ πεσμένος ψυχολογικά. Κι εγώ έπρεπε να τον στηρίξω και να του εξηγώ για ακόμα μία φορά πως κάνεις δεν φταίει. Είμαστε απλά σε αυτή τη φαση6, ένας οχι και τόσο καλός συνδυασμός. Η ηλικία του και η ηλικία μου συνδυαστικά, δε βοηθάνε. 

Με αυτά και με εκείνα, το έβγαλα κι εγώ από το μυαλό μου το θέμα της σπερματεγχυσης. Ο γιατρός όμως σήμερα μου είπε, πως αν το επιθυμούμε τόσο πολύ και η υπομονή μας στερευει, θα πρπειισωενα την σκεφτούμε την υποβοηθουμενη αναπαραγωγή. Σε πρώτη φάση, θέλει να του μιλήσει για να του εξηγήσει πως πρέπει να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα. Δεν ξέρω αν σε κάλυψα. Ρώτα με ότι θες, αν δε σε κάλυψα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agatte αχ αυτός ο εγωισμός!!!εμένα έκανε σε απλό μικροβιολογικο κέντρο και ήταν το απλό δεν έκανε δηλαδή καλλιέργεια αν το λέω καλά για κάποιο μικρόβιο ε και τον έδεσε κόμπο ότι είναι ντούρος είναι και μικρός σε ηλικία οπότε σου λέει σεξ και μόνο σεξ χαχαχαχα. τώρα που με βλέπει να τρώγωμαι με τις εξετάσεις μου άρχισε πάλι να λέει θα πάει να κάνει ξανά αλλά δεν το παίρνει ζεστά το θέμα.εμενα με καίει η ηλικία μου συν το γεγονός ότι δεν έχω άλλο παιδάκι και αυτό πολλές φορές με ρίχνει ψυχολογικά.

@Ellidr θα το συζητήσω με τον γιατρό μου γιατί την υστεροσκοπηση δεν τη γνώριζα σαν εξέταση ότι δηλαδή δείχνει αν έχει θέμα η μήτρα.και μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός μου δεν μου την έχει προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte αχ αυτός ο εγωισμός!!!εμένα έκανε σε απλό μικροβιολογικο κέντρο και ήταν το απλό δεν έκανε δηλαδή καλλιέργεια αν το λέω καλά για κάποιο μικρόβιο ε και τον έδεσε κόμπο ότι είναι ντούρος είναι και μικρός σε ηλικία οπότε σου λέει σεξ και μόνο σεξ χαχαχαχα. τώρα που με βλέπει να τρώγωμαι με τις εξετάσεις μου άρχισε πάλι να λέει θα πάει να κάνει ξανά αλλά δεν το παίρνει ζεστά το θέμα.εμενα με καίει η ηλικία μου συν το γεγονός ότι δεν έχω άλλο παιδάκι και αυτό πολλές φορές με ρίχνει ψυχολογικά.

@Ellidr θα το συζητήσω με τον γιατρό μου γιατί την υστεροσκοπηση δεν τη γνώριζα σαν εξέταση ότι δηλαδή δείχνει αν έχει θέμα η μήτρα.και μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός μου δεν μου την έχει προτείνει.

Ούτε εμένα δύο χρόνια ο προηγούμενος που είχα μου το είπε 

Μου το είπε ο νέος σήμερα που είναι και εξωσωματική εξεπλάγην η αλήθεια είναι 

Νόμιζα ότι την κάνουν μόνο γυναίκες που οι γιατροί βλέπουν κάτι σε υπέρηχο σε σαλπιγγογραφια αλλά δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Κ  εμείς για το πρώτο παλευουμε

Οπότε θα κάνουμε ότι χρειαστεί 

Δύναμη και κουράγιο χρειάζεται

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte αχ αυτός ο εγωισμός!!!εμένα έκανε σε απλό μικροβιολογικο κέντρο και ήταν το απλό δεν έκανε δηλαδή καλλιέργεια αν το λέω καλά για κάποιο μικρόβιο ε και τον έδεσε κόμπο ότι είναι ντούρος είναι και μικρός σε ηλικία οπότε σου λέει σεξ και μόνο σεξ χαχαχαχα. τώρα που με βλέπει να τρώγωμαι με τις εξετάσεις μου άρχισε πάλι να λέει θα πάει να κάνει ξανά αλλά δεν το παίρνει ζεστά το θέμα.εμενα με καίει η ηλικία μου συν το γεγονός ότι δεν έχω άλλο παιδάκι και αυτό πολλές φορές με ρίχνει ψυχολογικά.

@Ellidr θα το συζητήσω με τον γιατρό μου γιατί την υστεροσκοπηση δεν τη γνώριζα σαν εξέταση ότι δηλαδή δείχνει αν έχει θέμα η μήτρα.και μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός μου δεν μου την έχει προτείνει.

Εμένα έκανε καλλιέργεια και βγήκε πεντακάθαρη. Ευτυχώς είχαμε ένα καλό από εκεί. Κορίτσι μου, τι να κάνουμε; δεν έρχονται όλα στη ζωή την ιδανική στιγμή, δε βρίσκουμε όλες στα 18 τον σύντροφο της ζωής μας, αποτυχίες, σπουδές, δουλειά, ο σύγχρονος τρόπος ζωής, δυσκολεύει τη δημιουργία οικογένειας. Αλλά δεν την κάνει αδύνατη. Το 82 είσαι, όχι το 72...(σειρουλες είμαστε, πες μήνα!). Όλα θα γίνουν, θα δεις. Ξέρεις πόσες φίλες έχω που ακόμα ψάχνουν τον πατέρα του παιδιού τους; η ηλικία είναι μόνο ένας αριθμός. Δεν είναι δείκτης ικανότητας. Να κάνετε ότι χρειάζεται από εξετάσεις, να έχετε και έναν γιατρό που να τον εμπιστεύεστε και σύντομα θα έρθουν τα ευχάριστα. Όλο αυτό το διάστημα που προσπαθείτε, προσπαθείτε με εντατικούς ρυθμούς; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ούτε εμένα δύο χρόνια ο προηγούμενος που είχα μου το είπε 

Μου το είπε ο νέος σήμερα που είναι και εξωσωματική εξεπλάγην η αλήθεια είναι 

Νόμιζα ότι την κάνουν μόνο γυναίκες που οι γιατροί βλέπουν κάτι σε υπέρηχο σε σαλπιγγογραφια αλλά δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Κ  εμείς για το πρώτο παλευουμε

Οπότε θα κάνουμε ότι χρειαστεί 

Δύναμη και κουράγιο χρειάζεται

 

 

Ειδικά εσάς που παλευετε για το πρώτο, σας στέλνω όση θετική ενέργεια μου έμεινε πια. Να δικαιωθείτε επιτέλους και να φουσκωσουν οι κοιλίτσες σας! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Agatte θα πω γιατί να μην πω Ιανουάριο ειμαι!!προσπαθούμε θα έλεγα σπολυ εντατικά τον έναν μήνα κάνουμε κάθε μέρα και τον άλλο μήνα μέρα παρά μέρα!!!με έχει εξοντώσει :).σκεφτομαι πάντως σοβαρά να αλλάξω γιατρό γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ νιώθω ότι κάποιες εξετάσεις δεν μου τις έχει προτείνει με αποτέλεσμα να μη ξέρω τι μου γίνεται. Δεν είμαι και καμιά πιτσιρικα θαρρώ όφειλε να μου έχει μιλήσει. Ίσως χρειαστεί να πάω σε γυναικολόγο εξωσωματικο να με ξεστραβωσει κομματακι

 

@Ellidr εξεπλάγην και εγώ τώρα. Τελικά πρέπει να να τα ψάχνουμε και λίγο μόνες μας να ζητάμε και δεύτερη γνώμη. Καλή δύναμη και σε εσένα και σε όλες μας. Ο αγώνας μας θα δικαιωθει!!!τσάμπα καίμε τόσες θερμίδες επί του κρεβατιού??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte θα πω γιατί να μην πω Ιανουάριο ειμαι!!προσπαθούμε θα έλεγα σπολυ εντατικά τον έναν μήνα κάνουμε κάθε μέρα και τον άλλο μήνα μέρα παρά μέρα!!!με έχει εξοντώσει :).σκεφτομαι πάντως σοβαρά να αλλάξω γιατρό γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ νιώθω ότι κάποιες εξετάσεις δεν μου τις έχει προτείνει με αποτέλεσμα να μη ξέρω τι μου γίνεται. Δεν είμαι και καμιά πιτσιρικα θαρρώ όφειλε να μου έχει μιλήσει. Ίσως χρειαστεί να πάω σε γυναικολόγο εξωσωματικο να με ξεστραβωσει κομματακι

 

@Ellidr εξεπλάγην και εγώ τώρα. Τελικά πρέπει να να τα ψάχνουμε και λίγο μόνες μας να ζητάμε και δεύτερη γνώμη. Καλή δύναμη και σε εσένα και σε όλες μας. Ο αγώνας μας θα δικαιωθει!!!τσάμπα καίμε τόσες θερμίδες επί του κρεβατιού??

Άστα να πάνε 

Αλλά τι να κάνουμε ;;

Θα το υποστούμε το αχαλίνωτο

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte θα πω γιατί να μην πω Ιανουάριο ειμαι!!προσπαθούμε θα έλεγα σπολυ εντατικά τον έναν μήνα κάνουμε κάθε μέρα και τον άλλο μήνα μέρα παρά μέρα!!!με έχει εξοντώσει :).σκεφτομαι πάντως σοβαρά να αλλάξω γιατρό γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ νιώθω ότι κάποιες εξετάσεις δεν μου τις έχει προτείνει με αποτέλεσμα να μη ξέρω τι μου γίνεται. Δεν είμαι και καμιά πιτσιρικα θαρρώ όφειλε να μου έχει μιλήσει. Ίσως χρειαστεί να πάω σε γυναικολόγο εξωσωματικο να με ξεστραβωσει κομματακι

 

@Ellidr εξεπλάγην και εγώ τώρα. Τελικά πρέπει να να τα ψάχνουμε και λίγο μόνες μας να ζητάμε και δεύτερη γνώμη. Καλή δύναμη και σε εσένα και σε όλες μας. Ο αγώνας μας θα δικαιωθει!!!τσάμπα καίμε τόσες θερμίδες επί του κρεβατιού??

Να πάρεις κι άλλη γνώμη. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία, μη μένεις εκεί. Να βρεις άνθρωπο να σε εμπνέει και να σε καταλαβαίνει. 

Κορίτσια μη μιλάτε για σεξ, ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Μπουχτησα ρε παιδί μου. Αντε τόση γυμναστική τουλάχιστον, να βοηθήσει λίγο στην καλοκαιρινή εικόνα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...