Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

@Klelia81 περιμένουμε τα ευχάριστα από εσένα αύριο!!!!να μην προλαβαίνει να μετράει αυγουλάκια ο γιατρός αύριο χαχαχαχα!!!! Μια κουβέντα να μην αγχώνομαι αλλά δε μασάμε εμείς ειμαστε δυνατές!!!πάω να τρίφτω στον άντρα μου ελπίζω να μη ροχαλιζει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Mamanino είπε:

Αχ πόσο δίκιο έχετε για το τσιγάρο! Εγώ χρόνια κάπνιζα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη το έκοψα μαχαίρι μόλις είδα το τεστ. Παλλινδρομησε, οπότε εννοείται ξανάρχισα. 

Δυστυχώς νοσησε ο πατέρας μου σοβαρά και την μέρα που τον χάσαμε ορκίστηκα να μην ξανακαπνισω. Λυπητερη ιστορία. 

Αλλά το έχω καταφέρει. Δεν ξέρω πως και γιατί το έχω τηρήσει όμως. Υπάρχουν στιγμές που με πιάνει μανία και θέλω τόσο πολύ να κάνω ένα αλλά το παλεύω. Και έχουν περάσει 2μιση χρόνια! 

Είναι πολύ δύσκολο σας καταλαβαίνω απόλυτα! 

Δυστυχώς ειναι και η νοοτροπία μας λιγο έτσι. Πρέπει να μας συμβεί κατι σοβαρό για να το κόψουμε. Καλό ή κακό. Και εγώ το έκοψα όταν έμεινα εγκυος και με το που γέννησα που ήταν και καλοκαίρι το πρώτο πράγμα που ήθελα να κάνω ήταν να πιώ μια παγωμένη μπύρα και να κάνω ένα τσιγάρο. Ε και αυτη ήταν σχεδον  ξανά η αρχή!! 

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Klelia81 περιμένουμε τα ευχάριστα από εσένα αύριο!!!!να μην προλαβαίνει να μετράει αυγουλάκια ο γιατρός αύριο χαχαχαχα!!!! Μια κουβέντα να μην αγχώνομαι αλλά δε μασάμε εμείς ειμαστε δυνατές!!!πάω να τρίφτω στον άντρα μου ελπίζω να μη ροχαλιζει!!!

Καλά το να μη προλαβαινει να μετράει δεν παιζει. Χαχαχα!! Μακάρι να έχω εστω και ένα. Τώρα θα μου πεις τι πιθανότητες θα έχω για αυτόν τον μηνα με ένα,αλλα από τις κενές οωθηκες που έβλεπα τους τελευταιους μήνες κάτι θα είναι και αυτό.

Ε δεν θέλει και πολύ ο άντρας σου πιστεύω!!! Χαχαχα!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Τέλεια κοριτσι όσο πιο νωρίς τόσο το καλυτερο. Βουρ απο αυριο!!!

Κοριτσι μου δεν ξέρω αν οι τιμές σου οντως δεν ειναι καλές για εξωσωματική σε αυτό θα σε βοηθησουν τα κοριτσια που έχουν ασχοληθει. Εγώ θα σου πω να μην αγχόνεσαι. Συνέχισε τις επαφές σου κανονικά και θα δεις που στο τέλος δεν θα τον χρειαστεις τον εξωσωματικο. Παρ ολα αυτα πάρε και μία δευτερη γνωμη!!!

Εγώ δεν ξερω καν ποιον κυκλο να υπολογίσω!!! Αυτόν με τις λιγότερες μερες? (35) ή αυτον με τις περισσοτερες? (127) χαχαχαχαχα!!!

Μακάρι να είναι ευλογιμένος αυτός ο μηνας. Όπως το είπες!!!

Έχεις κ αυτά εσύ

, κάνε τον υπέρηχο σου αυτό το μήνα και θα σου πει ο γιατρός περίπου πότε θα είναι η ωορρηξία σου 

Οπότε μετά την ωορρηξία θα υπολογίσεις πάνω κάτω 14 με 15 μέρες

 πολύ καλή επιτυχία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γράψω πολλά άλλα θα τα κάνω μαντάρα πάλι με τις παραθέσεις. Λοιπόν, @Chrussa1982@Chrussa1982 δεν ξέρω πόσο χρόνο έχασες αλλά ξέρω πως σε γυναίκα που παλεύει για παιδί, δεν πετσοκοβουμε έτσι τα φτερά της. Μου θυμησε τον προηγούμενο που πήγα και μου πέταξε τις εξετάσεις στα μούτρα λέγοντάς μου δηκτικα "και με αυτές τις εξετάσεις θες να κάνεις παιδί;" αντε φακοφ ρε γελοίε! Θα το κάνω και θα σου τριψω την πάνα του στα μούτρα σου! Σορρυ για την ένταση αλλά φορτώνω η γυναίκα! Να πάρεις κι άλλη γνώμη, όσο ψυχοφθορο κι αν είναι. Σου έκανε κλικ αυτός ο γιατρός ή ένιωσες πως σε ότι κι αν θα ήθελες να πεις θα είχες ορθές κοφτές απαντήσεις; Και μίλα με τα κορίτσια της εξωσωματικής. Αυτές σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρουν. Σε κάθε περίπτωση πάντως, μη χάνεις στην πίστη σου πως θα τα καταφέρεις. Εδώ έκανε η Τζένη ρε παιδιά, 50 χρόνων!

Όσο για το τσιγάρο και το φαγητό... Κι εγώ 10 κιλά συν είμαι από τότε που ήρθε η μητρότητα. Τα έχασα, μετά έκοψα το τσιγάρο, πήρα 8, έχασα 4, ήρθε η εγκυμοσύνη και πήρα άλλα 6. Δεν μπορωνα μαζευτώ. Χάνω λίγα, μένουν λίγα ακόμα και μετά με πιάνουν τα ψυχολογικά μου και το ρίχνω στο τσιμπολόγημα. Για να κόψω τώρα το τσιγάρο, δνε το σκέφτομαι καν. Τουλάχιστον να χάσω αλλά 3-4 κιλά. Στο μεταξύ τι 47 ρε @ΤΑΤΑΚΙ; ακριβό άρωμα είσαι; σε ρίχνω 30 κιλά! Τέλος πάντων, τώρα ρίξε εσύ τον άντρα σου κάτω και κάνε τη γυμναστικουλα σου! Μακάρι αυτό το μήνα να έχουμε ευχάριστα!!! 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έχεις κ αυτά εσύ

, κάνε τον υπέρηχο σου αυτό το μήνα και θα σου πει ο γιατρός περίπου πότε θα είναι η ωορρηξία σου 

Οπότε μετά την ωορρηξία θα υπολογίσεις πάνω κάτω 14 με 15 μέρες

 πολύ καλή επιτυχία.

Ναι θεωρώ πως αν υπάρχει οωθηλάκιο θα μου εξηγήσει και ο γιατρός. Καμιά φορα σκεφτομαι πριν 12 χρονια που εμεινα εγκυος. Ούτε γόνιμες ήξερα ούτε μετρούσα ούτε τπτ . 6 μήνες καναμε ελευθερα και πιασαμε. Πόσο αλλάζουνε τα πράγματα...

Από σένα λοιπον περιμενουμε το πρώτο θετικό τεστακι!!! :x


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Δυστυχώς ειναι και η νοοτροπία μας λιγο έτσι. Πρέπει να μας συμβεί κατι σοβαρό για να το κόψουμε. Καλό ή κακό. Και εγώ το έκοψα όταν έμεινα εγκυος και με το που γέννησα που ήταν και καλοκαίρι το πρώτο πράγμα που ήθελα να κάνω ήταν να πιώ μια παγωμένη μπύρα και να κάνω ένα τσιγάρο. Ε και αυτη ήταν σχεδον  ξανά η αρχή!! 

Καλά το να μη προλαβαινει να μετράει δεν παιζει. Χαχαχα!! Μακάρι να έχω εστω και ένα. Τώρα θα μου πεις τι πιθανότητες θα έχω για αυτόν τον μηνα με ένα,αλλα από τις κενές οωθηκες που έβλεπα τους τελευταιους μήνες κάτι θα είναι και αυτό.

Ε δεν θέλει και πολύ ο άντρας σου πιστεύω!!! Χαχαχα!!!

Και ένα και δύο και τρία και τέσσερα αυγαααα! Μακάρι να έχεις αύριο καλά νέα! Κράτα κι εσύ σημειώσεις, μην ξεχάσεις να ρωτήσεις κάτι από αυτά που σε απασχολούν. Και να σου πω και ένα ωραίο, η γιαγιά μου έμεινε έγκυος στο τελευταίο αυγό της ζωής της. Πολύ κακή γονιμότητα, πρόωρη εμμηνόπαυση και η εγκυμοσυνη της ήρθε στα 40. Σίγουρη πως είναι κλιμακτήριος, στο γιατρό πήγε όταν ήταν 5 μηνών έγκυος γιατί πονούσε το εντερακι της. Κοιλιά δεν είχε και δούλευε κάθε μέρα στα χωράφια. Ούτε βοήθεια της επιστήμης τότε, ούτε τίποτα. Σα τη γιαγιά λοιπόν, όλες να τα καταφέρουμε, εκεί που δεν το περιμένουμε! 

Link to comment
Share on other sites

@Agatte μου έχασα ένα χρόνο σχεδόν δυστυχώς με χαντακωσε ο γυναικολόγος μου. Έτσι που μου τα είπε ο εξωσω δεν ανέβαιναν οι λέξεις στο λαιμό μου ήθελα να ρωτήσω πολλά άλλα με πήρε μόνο τέρμα!!! Φαντάζομαι πως ένιωσες και εσύ με αντίστοιχη συμπεριφορά είναι όντως απαράδεκτοι ορισμένοι και ναι ένιωσα ότι μου έκοψε τα φτερά. Θα πάρω δεύτερη γνώμη να δω πως θα με αντιμετωπίσουν..για το πρώτο παλεύω γαμωτο μη μου χαλάτε το όνειρο..anyway ένας καινούριος καρπερος μήνας ξεκίνησε πάμε όλες για την γυμναστικουλα μας!!!και ίσως είναι για όλες μας ο τυχερός μήνας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Θέλω να γράψω πολλά άλλα θα τα κάνω μαντάρα πάλι με τις παραθέσεις. Λοιπόν, @Chrussa1982@Chrussa1982 δεν ξέρω πόσο χρόνο έχασες αλλά ξέρω πως σε γυναίκα που παλεύει για παιδί, δεν πετσοκοβουμε έτσι τα φτερά της. Μου θυμησε τον προηγούμενο που πήγα και μου πέταξε τις εξετάσεις στα μούτρα λέγοντάς μου δηκτικα "και με αυτές τις εξετάσεις θες να κάνεις παιδί;" αντε φακοφ ρε γελοίε! Θα το κάνω και θα σου τριψω την πάνα του στα μούτρα σου! Σορρυ για την ένταση αλλά φορτώνω η γυναίκα! Να πάρεις κι άλλη γνώμη, όσο ψυχοφθορο κι αν είναι. Σου έκανε κλικ αυτός ο γιατρός ή ένιωσες πως σε ότι κι αν θα ήθελες να πεις θα είχες ορθές κοφτές απαντήσεις; Και μίλα με τα κορίτσια της εξωσωματικής. Αυτές σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρουν. Σε κάθε περίπτωση πάντως, μη χάνεις στην πίστη σου πως θα τα καταφέρεις. Εδώ έκανε η Τζένη ρε παιδιά, 50 χρόνων!

Όσο για το τσιγάρο και το φαγητό... Κι εγώ 10 κιλά συν είμαι από τότε που ήρθε η μητρότητα. Τα έχασα, μετά έκοψα το τσιγάρο, πήρα 8, έχασα 4, ήρθε η εγκυμοσύνη και πήρα άλλα 6. Δεν μπορωνα μαζευτώ. Χάνω λίγα, μένουν λίγα ακόμα και μετά με πιάνουν τα ψυχολογικά μου και το ρίχνω στο τσιμπολόγημα. Για να κόψω τώρα το τσιγάρο, δνε το σκέφτομαι καν. Τουλάχιστον να χάσω αλλά 3-4 κιλά. Στο μεταξύ τι 47 ρε @ΤΑΤΑΚΙ; ακριβό άρωμα είσαι; σε ρίχνω 30 κιλά! Τέλος πάντων, τώρα ρίξε εσύ τον άντρα σου κάτω και κάνε τη γυμναστικουλα σου! Μακάρι αυτό το μήνα να έχουμε ευχάριστα!!! 

Φακ οφ και πάνα στα μούτρα

Χαχαχαχα 

Έγραψες

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Θέλω να γράψω πολλά άλλα θα τα κάνω μαντάρα πάλι με τις παραθέσεις. Λοιπόν, @Chrussa1982@Chrussa1982 δεν ξέρω πόσο χρόνο έχασες αλλά ξέρω πως σε γυναίκα που παλεύει για παιδί, δεν πετσοκοβουμε έτσι τα φτερά της. Μου θυμησε τον προηγούμενο που πήγα και μου πέταξε τις εξετάσεις στα μούτρα λέγοντάς μου δηκτικα "και με αυτές τις εξετάσεις θες να κάνεις παιδί;" αντε φακοφ ρε γελοίε! Θα το κάνω και θα σου τριψω την πάνα του στα μούτρα σου! Σορρυ για την ένταση αλλά φορτώνω η γυναίκα! Να πάρεις κι άλλη γνώμη, όσο ψυχοφθορο κι αν είναι. Σου έκανε κλικ αυτός ο γιατρός ή ένιωσες πως σε ότι κι αν θα ήθελες να πεις θα είχες ορθές κοφτές απαντήσεις; Και μίλα με τα κορίτσια της εξωσωματικής. Αυτές σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρουν. Σε κάθε περίπτωση πάντως, μη χάνεις στην πίστη σου πως θα τα καταφέρεις. Εδώ έκανε η Τζένη ρε παιδιά, 50 χρόνων!

Όσο για το τσιγάρο και το φαγητό... Κι εγώ 10 κιλά συν είμαι από τότε που ήρθε η μητρότητα. Τα έχασα, μετά έκοψα το τσιγάρο, πήρα 8, έχασα 4, ήρθε η εγκυμοσύνη και πήρα άλλα 6. Δεν μπορωνα μαζευτώ. Χάνω λίγα, μένουν λίγα ακόμα και μετά με πιάνουν τα ψυχολογικά μου και το ρίχνω στο τσιμπολόγημα. Για να κόψω τώρα το τσιγάρο, δνε το σκέφτομαι καν. Τουλάχιστον να χάσω αλλά 3-4 κιλά. Στο μεταξύ τι 47 ρε @ΤΑΤΑΚΙ; ακριβό άρωμα είσαι; σε ρίχνω 30 κιλά! Τέλος πάντων, τώρα ρίξε εσύ τον άντρα σου κάτω και κάνε τη γυμναστικουλα σου! Μακάρι αυτό το μήνα να έχουμε ευχάριστα!!! 

Χαχαχα τα ειπες ολα τελεια. Λατρεψα την ατακα για το γιατρο που σου ειπε π@@@ριες. Αντε πια... 47 τοτε γλυκια μου, τωρα παω για τα 60. Εγινα αρωμα σουπερ μαρκετ . Μπετονακι χαχαχα. Ειμαι και κοντη τελειο βαρελακι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δυστυχώς ειναι και η νοοτροπία μας λιγο έτσι. Πρέπει να μας συμβεί κατι σοβαρό για να το κόψουμε. Καλό ή κακό. Και εγώ το έκοψα όταν έμεινα εγκυος και με το που γέννησα που ήταν και καλοκαίρι το πρώτο πράγμα που ήθελα να κάνω ήταν να πιώ μια παγωμένη μπύρα και να κάνω ένα τσιγάρο. Ε και αυτη ήταν σχεδον  ξανά η αρχή!! 

Καλά το να μη προλαβαινει να μετράει δεν παιζει. Χαχαχα!! Μακάρι να έχω εστω και ένα. Τώρα θα μου πεις τι πιθανότητες θα έχω για αυτόν τον μηνα με ένα,αλλα από τις κενές οωθηκες που έβλεπα τους τελευταιους μήνες κάτι θα είναι και αυτό.

Ε δεν θέλει και πολύ ο άντρας σου πιστεύω!!! Χαχαχα!!!

Μα ένα και καλό θέλουμε 

Ένα είναι συνήθως αυτό που ωριμάζει και σκάει 

Οπότε σου το εύχομαι να είναι το καλό και παχυλό

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Χαχαχα τα ειπες ολα τελεια. Λατρεψα την ατακα για το γιατρο που εισαι π@@@ριες. Αντε πια... 47 τοτε γλυκια μου, τωρα παω για τα 60. Εγινα αρωμα σουπερ μαρκετ . Μπετονακι χαχαχα. Ειμαι και κοντη τελειο βαρελακι

Από το να ήσουν ο Όλυμπος κι ο Κίσαβος που είμαι εγώ, καλύτερα μινιόν και juicy!!! Είστε εσείς οι petite άλλη κατηγορία ρε παιδί μου, άλλο, μπρίο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Και ένα και δύο και τρία και τέσσερα αυγαααα! Μακάρι να έχεις αύριο καλά νέα! Κράτα κι εσύ σημειώσεις, μην ξεχάσεις να ρωτήσεις κάτι από αυτά που σε απασχολούν. Και να σου πω και ένα ωραίο, η γιαγιά μου έμεινε έγκυος στο τελευταίο αυγό της ζωής της. Πολύ κακή γονιμότητα, πρόωρη εμμηνόπαυση και η εγκυμοσυνη της ήρθε στα 40. Σίγουρη πως είναι κλιμακτήριος, στο γιατρό πήγε όταν ήταν 5 μηνών έγκυος γιατί πονούσε το εντερακι της. Κοιλιά δεν είχε και δούλευε κάθε μέρα στα χωράφια. Ούτε βοήθεια της επιστήμης τότε, ούτε τίποτα. Σα τη γιαγιά λοιπόν, όλες να τα καταφέρουμε, εκεί που δεν το περιμένουμε! 

Πω πω μακάρι Παναγία μου!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

@Agatte μου έχασα ένα χρόνο σχεδόν δυστυχώς με χαντακωσε ο γυναικολόγος μου. Έτσι που μου τα είπε ο εξωσω δεν ανέβαιναν οι λέξεις στο λαιμό μου ήθελα να ρωτήσω πολλά άλλα με πήρε μόνο τέρμα!!! Φαντάζομαι πως ένιωσες και εσύ με αντίστοιχη συμπεριφορά είναι όντως απαράδεκτοι ορισμένοι και ναι ένιωσα ότι μου έκοψε τα φτερά. Θα πάρω δεύτερη γνώμη να δω πως θα με αντιμετωπίσουν..για το πρώτο παλεύω γαμωτο μη μου χαλάτε το όνειρο..anyway ένας καινούριος καρπερος μήνας ξεκίνησε πάμε όλες για την γυμναστικουλα μας!!!και ίσως είναι για όλες μας ο τυχερός μήνας!!!

Μη μασας. Στο ειπα πριν πιο κομψα....ειναι για μερικους δυστυχως επιχειρηση. Ξεχνουν τον ορκο που εχουν δωσει. Αλλοι παλι κυνηγανε την δοξα και για να γραφουν επιτυχιες σε σπρωχνουν σε δωρεα ωαριων. Αλλοι το ριχνουν στα ωαρια και δεν κοιτανε σπερμα για να βγαζουν λεφτα. Παρε και δευτερη και τριτη γνωμη... αυτος που θα σε κανει να χαμογελασεις φευγοντας αυτος θα ειναι και ο γιατρος σου. Ευχομαι να μην χρειαστεις κανεναν φυσικα και συντομα να εχεις το σπορακι σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte μου έχασα ένα χρόνο σχεδόν δυστυχώς με χαντακωσε ο γυναικολόγος μου. Έτσι που μου τα είπε ο εξωσω δεν ανέβαιναν οι λέξεις στο λαιμό μου ήθελα να ρωτήσω πολλά άλλα με πήρε μόνο τέρμα!!! Φαντάζομαι πως ένιωσες και εσύ με αντίστοιχη συμπεριφορά είναι όντως απαράδεκτοι ορισμένοι και ναι ένιωσα ότι μου έκοψε τα φτερά. Θα πάρω δεύτερη γνώμη να δω πως θα με αντιμετωπίσουν..για το πρώτο παλεύω γαμωτο μη μου χαλάτε το όνειρο..anyway ένας καινούριος καρπερος μήνας ξεκίνησε πάμε όλες για την γυμναστικουλα μας!!!και ίσως είναι για όλες μας ο τυχερός μήνας!!!

Τον πανιβλακα! Επιστήμονες χωρίς καμία εκπαίδευση στη γυναικεία ψυχολογία! Μη σε παίρνει από κάτω κορίτσι μου... Παίζει πάντα και ο οικονομικός παράγοντας. Κοιτάνε να κλείσουν τα πελατακια, ο δικός σου θησαυρός ορίζει τον παχυλο τους μισθό. Να πας κι αλλού, να βρεις άνθρωπο! Κι όλα θα γίνουν! 

Just now, TATAKI είπε:

Μη μασας. Στο ειπα πριν πιο κομψα....ειναι για μερικους δυστυχως επιχειρηση. Ξεχνουν τον ορκο που εχουν δωσει. Αλλοι παλι κυνηγανε την δοξα και για να γραφουν επιτυχιες σε σπρωχνουν σε δωρεα ωαριων. Αλλη το ριχνουν στα ωαρια και δεν κοιτανε σπερμα για να βγαζουν λεφτα. Παρε και δευτερη και τριτη γνωμη... αυτος που θα σε κανει να χαμογελασεις φευγοντας αυτος θα ειναι και ο γιατρος σου. Ευχομαι να μην χρειαστεις κανεναν φυσικα και συντομα να εχεις το σπορακι σου

Τώρα το είπες εσύ τέλεια! Ακριβώς στο θέμα! Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...