Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

10 hours ago, Chrussa1982 said:

@linaa έχεις πμ δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανόνες να αναφέρω δημόσια αλλιώς δεν έχω θέμα.

@TATAKI μου διάβασα λίγο τα κορίτσια στην εξωσωματική χωρίς να μιλήσω περισσότερο ρουφηξα πληροφορίες κ εμπειρίες που επειδή είμαι πρωτάρα με μπέρδεψαν κάπως. Τα κορίτσια εκεί έχουν πάρει πτυχίο!!!

Καλημέρα Χρυσα. Εγώ είμαι ένα από τα κορίτσια της εξωσωματικής. Έχω κάνει και κανονική διέγερση και φυσικούς κύκλους. Ότι θες στείλε μου μήνυμα να σου εξηγήσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρες όμορφες και αισιόδοξες!!!είχατε ρέντα χτες πολυλογουδες μου!!!να πω μια καλή επιτυχία στην @Klelia81 μας και ότι όλα θα πάνε καλά!!κάτι διάβασα για Μινιόν και juicy κορίτσια εδώ μέσα.εγω είμαι ψηλή σχετικά και σανίδα ψάχνει να βρει τσιτσι ο άντρας μου να χουφτωσει!!!

Just now, VASSSO80 είπε:

Καλημέρα Χρυσα. Εγώ είμαι ένα από τα κορίτσια της εξωσωματικής. Έχω κάνει και κανονική διέγερση και φυσικούς κύκλους. Ότι θες στείλε μου μήνυμα να σου εξηγήσω. 

@VASSSO80 καλημέρα έχεις πμ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. @Klelia81 μου η θετική μου σκέψη είναι μαζί σου σήμερα. Με ελπίδα και αισιοδοξία πάμε κορίτσια για το καλύτερο. Θα τα καταφέρουμε.

Καλημέρα κοριτσια!! Σας ευχαριστώ παααρα πολύ!! Ρουφάω όλη τη θετική σας ενέργεια για καλά αποτελέσματα. Στις 11.30 έχω ραντεβού. Μόλις γυρίσω θα σας πω τα νέα μου!!!

  • Μου αρέσει 4

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! Σας ευχαριστώ παααρα πολύ!! Ρουφάω όλη τη θετική σας ενέργεια για καλά αποτελέσματα. Στις 11.30 έχω ραντεβού. Μόλις γυρίσω θα σας πω τα νέα μου!!!

Έλα, ένα τσουβάλι θετικές σκέψεις κι από εμένα! Όλες δίπλα σου είμαστε σήμερα κι ας μη μας βλέπεις, κι ας μη μας ξέρεις! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα! 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια γυρισα. Ευτυχώς μπηκα κατευθείαν μολις έφτασα. 

Τις εξετασεις μου δεν τις ειδε καν. Καναμε τον υπέρηχο. Εχω καποια οωθηλακια απο αριστερα(απο την δεξια πονουσα) αλλα τελικα εχω απο αριστερα τα οποία βαση περιοδου δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά. Τον ρωτησα αν μπορω να κανω κατι για να τα βοηθησω να μεγαλωσουν και μου ειπε πως καλό θα ειναι να μη ζορίσουμε τις οωθηκες στη φαση που βρίσκονται. Το prp  οωθηκων που εκανα δεν έχει τα αποτελεσματα που θα θελαμε. Περιμενε κατι παραπανω απο αυτο που ειδε. Μου είπε να περιμενω να κανω οωρρηξία να μου ερθει ξανα περιοδος. Αν δεν ερθει περιοδος μεχρι τελος του μηνα να παω αρχες Μαρτη να με ξαναδει και τοτε λεει θα πραξουμε αναλογως. Με πηρε λιγο απο κάτω η αληθεια ειναι. Λογικά για να μη κανω κατι σε αυτον τον κυκλο μαλλον δεν ειναι καλα τα ωοθηλακια. Δεν μου ειπε κατι περι αυτου ομως. Ουτε και εγω τον ρωτησα βεβαια αν θα μπορω να πετυχω εγκυμοσυνη οταν κανω οωρρηξια σε αυτον τον κυκλο. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Να παω σε ενδοκρινολογο. Να παω να παρω και αλλη γνωμη? Δεν ξερω..  χρονικα δεν ξερω ποσο μπορω να περιμενω χωρις να κανω κατι γιατι και ο αντρας μου θα λειπει και για πολυ καιρο εκτος λογω δουλειας.  Γενικά δλδ δεν έχω την εικονα που θα ηθελε να έχω. Παρ ολα αυτα μου είπε να εχω επαφές κανονικα. Μου εδωσε και την εντύπωση σμρ οτι βαριεται να ασχοληθει να το πω? Περίμενα περισσοτερα να πω την αληθεια απο αυτον. Οχι καναμε τον υπερηχο δεν μπορεις να κανεις κατι και τελειωσαμε.

Πφφφ να σκασω είμαι.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Klelia81 μου γλυκια δεν γνωρίζω το ιστορικό σου καθότι νέο μέλος στην παρέα σας. Θα σου πω μόνο με όλη μου την καρδιά να συνεχίσεις να ελπίζεις και να έχεις κανονικά τις επαφές σου και πότε δεν ξέρεις...ίσως ο Φεβρουάριος να είναι ο τυχερός μήνας όλης της παρεουλας εδώ!!! Το ότι ο χρόνος πιέζει το καταλαβαίνω απόλυτα δεν είδες τι είπε σε μένα ο ντοκτωρ??να βιαστώ..πάμε λοιπόν να πάρουμε βαθιές αναπνοές να μη μας καταβάλει το άγχος και να έχουμε πίστη στον εαυτό μας ότι θα τα καταφέρουμε κόντρα σε όλα τα προγνωστικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Klelia81 μου γλυκια δεν γνωρίζω το ιστορικό σου καθότι νέο μέλος στην παρέα σας. Θα σου πω μόνο με όλη μου την καρδιά να συνεχίσεις να ελπίζεις και να έχεις κανονικά τις επαφές σου και πότε δεν ξέρεις...ίσως ο Φεβρουάριος να είναι ο τυχερός μήνας όλης της παρεουλας εδώ!!! Το ότι ο χρόνος πιέζει το καταλαβαίνω απόλυτα δεν είδες τι είπε σε μένα ο ντοκτωρ??να βιαστώ..πάμε λοιπόν να πάρουμε βαθιές αναπνοές να μη μας καταβάλει το άγχος και να έχουμε πίστη στον εαυτό μας ότι θα τα καταφέρουμε κόντρα σε όλα τα προγνωστικά. 

Δεν με αγχονει τοσο η ηλικια. Εχουμε τρανταχτα παραδειγματα σε οτι αφορα την ηλικια. Εμενα αυτο που με στεναχωρησε σμρ ειναι πως δεν ασχοληθηκε. Και αν το δω και απο την αλλη πλευρα δεν γινεται να πηγαινω εγω ή η κάθε εγώ να κανω υπερηχο να σκάω 30ευρω και να μη παιρνω κατι στα χερια μου. Να μη μου αναλυει τις μετρησεις ας πουμε ή να μη μου λεει ποσα κακοντερεκα οωθηλακια έχω. Ναι ρε φιλε όπως και να είναι εγω θέλω να ξέρω. Εκτός και αν το βλεπει πως ειναι τελειωμένη υποθεση οποτε δεν ασχολειτε. Και δεν τα λεω επειδη δεν ακουσα αυτο που ηθελα. Πανω κατω το περιμενα. Απλα ηθελα μια διαφορετικη αντιμετωπιση. Και επειδη εχουμε πει και εχουμε ξαναπει οτι ο γιατρος πρεπει να σου εμπνέει και εμπιστοσύνη καλυτερα να παω και αλλου να παρω και μια αλλη γνωμη. Αυτό λέγαμε τωρα με τον αντρα μου. Φαντασου και ο ιδιος μου ειπε. Παλι μου λεει θα περιμενεις μεχρι να ερθει περίοδος? Και πότε θα κανουμε κατι? Δλδ ενταξει..  

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν με αγχονει τοσο η ηλικια. Εχουμε τρανταχτα παραδειγματα σε οτι αφορα την ηλικια. Εμενα αυτο που με στεναχωρησε σμρ ειναι πως δεν ασχοληθηκε. Και αν το δω και απο την αλλη πλευρα δεν γινεται να πηγαινω εγω ή η κάθε εγώ να κανω υπερηχο να σκάω 30ευρω και να μη παιρνω κατι στα χερια μου. Να μη μου αναλυει τις μετρησεις ας πουμε ή να μη μου λεει ποσα κακοντερεκα οωθηλακια έχω. Ναι ρε φιλε όπως και να είναι εγω θέλω να ξέρω. Εκτός και αν το βλεπει πως ειναι τελειωμένη υποθεση οποτε δεν ασχολειτε. Και δεν τα λεω επειδη δεν ακουσα αυτο που ηθελα. Πανω κατω το περιμενα. Απλα ηθελα μια διαφορετικη αντιμετωπιση. Και επειδη εχουμε πει και εχουμε ξαναπει οτι ο γιατρος πρεπει να σου εμπνέει και εμπιστοσύνη καλυτερα να παω και αλλου να παρω και μια αλλη γνωμη. Αυτό λέγαμε τωρα με τον αντρα μου. Φαντασου και ο ιδιος μου ειπε. Παλι μου λεει θα περιμενεις μεχρι να ερθει περίοδος? Και πότε θα κανουμε κατι? Δλδ ενταξει..  

Μωρε ετσι ειναι οι περισσοτεροι γιατροι. Εγω σου λεω ενα αν θες να κανεις κατι ψαξου μονη σου κ στο γιατρο θα πηγαινεις ετοιμη να προτεινεις κ να ρωτας απλα λεπτομερειες. Μην περιμενεις να σε καθοδηγουν βημα βημα τα βηματα εσυ θα τα κανεις κ απλα οι γιατροι θα εκτελουν . 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Δεν με αγχονει τοσο η ηλικια. Εχουμε τρανταχτα παραδειγματα σε οτι αφορα την ηλικια. Εμενα αυτο που με στεναχωρησε σμρ ειναι πως δεν ασχοληθηκε. Και αν το δω και απο την αλλη πλευρα δεν γινεται να πηγαινω εγω ή η κάθε εγώ να κανω υπερηχο να σκάω 30ευρω και να μη παιρνω κατι στα χερια μου. Να μη μου αναλυει τις μετρησεις ας πουμε ή να μη μου λεει ποσα κακοντερεκα οωθηλακια έχω. Ναι ρε φιλε όπως και να είναι εγω θέλω να ξέρω. Εκτός και αν το βλεπει πως ειναι τελειωμένη υποθεση οποτε δεν ασχολειτε. Και δεν τα λεω επειδη δεν ακουσα αυτο που ηθελα. Πανω κατω το περιμενα. Απλα ηθελα μια διαφορετικη αντιμετωπιση. Και επειδη εχουμε πει και εχουμε ξαναπει οτι ο γιατρος πρεπει να σου εμπνέει και εμπιστοσύνη καλυτερα να παω και αλλου να παρω και μια αλλη γνωμη. Αυτό λέγαμε τωρα με τον αντρα μου. Φαντασου και ο ιδιος μου ειπε. Παλι μου λεει θα περιμενεις μεχρι να ερθει περίοδος? Και πότε θα κανουμε κατι? Δλδ ενταξει..  

Κορίτσι μου αφού έκανες ωοθυλάκια και τα είδε αυτό είναι καλό 

Ένταξει μπορεί αυτό το μήνα να μη μεγάλωσε κανένα ,τον άλλο όμως θα είναι μια χαρά 

Παρ όλα αυτά εννοείται θα συνεχίσεις τις επαφές γιατί η φύση είναι απρόβλεπτη ποτέ δε  ξέρεις

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ηρέμησε λίγο ο εγκέφαλος μου καταλαβαίνω το post σου. Πάνω κάτω την ίδια αντιμετωπιση με την δική μου χτες ειχες. Ούτε εμένα μου εξήγησε πολλά μη σου πω με μπέρδεψε κιόλας. Άσε που κράταγε σημειώσεις σε μπακαλοχαρτο. Πάρε και άλλη γνώμη μη σου πω και τρίτη. Ακολουθώ πλέον όσα σου έγραψε η @linaa. Θα πάρω κ άλλη γνώμη θα ζητήσω επιπλέον εξετάσεις θα τα κάνω και θα πάω έτοιμη στο ραντεβού με το νέο γιατρό. Η ουσία είναι πάντως ότι είδε ωοθυλακεια οπότε αισιοδοξια αλλιώς θα μας πάρει από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου αφού έκανες ωοθυλάκια και τα είδε αυτό είναι καλό 

Ένταξει μπορεί αυτό το μήνα να μη μεγάλωσε κανένα ,τον άλλο όμως θα είναι μια χαρά 

Παρ όλα αυτά εννοείται θα συνεχίσεις τις επαφές γιατί η φύση είναι απρόβλεπτη ποτέ δε  ξέρεις

Καλή επιτυχία.

Με πάει απο περίοδο σε περίοδο και αυτό στην ουσία με αφήνει στάσιμη. Και δεν είναι και συχνές αυτό είναι το θέμα. Εφόσον βλέπεις κατι γιατί δεν το ζορίζεις? Εμένα τωρα αν μου ερθει περιοδος μετά απο 3 μηνες? Θεωρώ με το φτωχό μου το μυαλό  πως την καθε ευκαιρία πρεπει να την εκμεταλλευόμαστε. Ασε που και το prp έχει διάρκεια 2 χρονια και εχει περασει ήδη ενάμιση χρόνος. 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Τώρα που ηρέμησε λίγο ο εγκέφαλος μου καταλαβαίνω το post σου. Πάνω κάτω την ίδια αντιμετωπιση με την δική μου χτες ειχες. Ούτε εμένα μου εξήγησε πολλά μη σου πω με μπέρδεψε κιόλας. Άσε που κράταγε σημειώσεις σε μπακαλοχαρτο. Πάρε και άλλη γνώμη μη σου πω και τρίτη. Ακολουθώ πλέον όσα σου έγραψε η @linaa. Θα πάρω κ άλλη γνώμη θα ζητήσω επιπλέον εξετάσεις θα τα κάνω και θα πάω έτοιμη στο ραντεβού με το νέο γιατρό. Η ουσία είναι πάντως ότι είδε ωοθυλακεια οπότε αισιοδοξια αλλιώς θα μας πάρει από κάτω.

Εμένα δεν ήταν ετσι. Όσες φορές ειχα πάει ηταν πιο ομιλητικός. Τις 2 τελευταιες έχει αλλάξει. Δεν ξέρω αν έχει βαρεθεί την περίπτωσή μου αυτο που ξέρω είναι πως εγώ δεν θέλω να έχω τέτοια αντιμετώπιση. Θα πάω και αλλού και τελειωσε.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Με πάει απο περίοδο σε περίοδο και αυτό στην ουσία με αφήνει στάσιμη. Και δεν είναι και συχνές αυτό είναι το θέμα. Εφόσον βλέπεις κατι γιατί δεν το ζορίζεις? Εμένα τωρα αν μου ερθει περιοδος μετά απο 3 μηνες? Θεωρώ με το φτωχό μου το μυαλό  πως την καθε ευκαιρία πρεπει να την εκμεταλλευόμαστε. Ασε που και το prp έχει διάρκεια 2 χρονια και εχει περασει ήδη ενάμιση χρόνος. 

Εμένα δεν ήταν ετσι. Όσες φορές ειχα πάει ηταν πιο ομιλητικός. Τις 2 τελευταιες έχει αλλάξει. Δεν ξέρω αν έχει βαρεθεί την περίπτωσή μου αυτο που ξέρω είναι πως εγώ δεν θέλω να έχω τέτοια αντιμετώπιση. Θα πάω και αλλού και τελειωσε.

Κάτσε βρε κορίτσι μου

Αλλά από την στιγμή που είχες ωοθυλάκια 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου έρθει περίοδος λέω εγώ με το φτωχό μου μυαλό 

Ας μας πει κάποια κοπέλα που ξέρει καλύτερα ,επίσης το ενδομήτριο σου ,σου είπε πόσο ήταν ;; 

 

Just now, Klelia81 είπε:

Με πάει απο περίοδο σε περίοδο και αυτό στην ουσία με αφήνει στάσιμη. Και δεν είναι και συχνές αυτό είναι το θέμα. Εφόσον βλέπεις κατι γιατί δεν το ζορίζεις? Εμένα τωρα αν μου ερθει περιοδος μετά απο 3 μηνες? Θεωρώ με το φτωχό μου το μυαλό  πως την καθε ευκαιρία πρεπει να την εκμεταλλευόμαστε. Ασε που και το prp έχει διάρκεια 2 χρονια και εχει περασει ήδη ενάμιση χρόνος. 

Εμένα δεν ήταν ετσι. Όσες φορές ειχα πάει ηταν πιο ομιλητικός. Τις 2 τελευταιες έχει αλλάξει. Δεν ξέρω αν έχει βαρεθεί την περίπτωσή μου αυτο που ξέρω είναι πως εγώ δεν θέλω να έχω τέτοια αντιμετώπιση. Θα πάω και αλλού και τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κάτσε βρε κορίτσι μου

Αλλά από την στιγμή που είχες ωοθυλάκια 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου έρθει περίοδος λέω εγώ με το φτωχό μου μυαλό 

Ας μας πει κάποια κοπέλα που ξέρει καλύτερα ,επίσης το ενδομήτριο σου ,σου είπε πόσο ήταν ;; 

 

Όχι δεν μου είπε και δεν τον ρώτησα για το ενδομητριο γιατι λέω θα μου δώσει τον υπερηχο η μαια. Απο τη στιγμή όμως που δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά δεν ξερω πότε θα έρθει η περιοδος. Δεν πηρα καθολου μετρήσεις στα χέρια μου.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...