Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Klelia81 είπε:

Όχι δεν μου είπε και δεν τον ρώτησα για το ενδομητριο γιατι λέω θα μου δώσει τον υπερηχο η μαια. Απο τη στιγμή όμως που δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά δεν ξερω πότε θα έρθει η περιοδος. Δεν πηρα καθολου μετρήσεις στα χέρια μου.

Όλα λάθος 

Πήγαινε κορίτσι μου αύριο κιόλας σ έναν άλλο γιατρό να σου πει τι γίνεται.

Ξέρω έξοδα αλλά τι να κάνουμε ,εγώ πάντως αυτό θα έκανα. Κ όπως το έχω κάνει κιόλας, μη νομίζεις.

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Λοιπον κορίτσια γυρισα. Ευτυχώς μπηκα κατευθείαν μολις έφτασα. 

Τις εξετασεις μου δεν τις ειδε καν. Καναμε τον υπέρηχο. Εχω καποια οωθηλακια απο αριστερα(απο την δεξια πονουσα) αλλα τελικα εχω απο αριστερα τα οποία βαση περιοδου δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά. Τον ρωτησα αν μπορω να κανω κατι για να τα βοηθησω να μεγαλωσουν και μου ειπε πως καλό θα ειναι να μη ζορίσουμε τις οωθηκες στη φαση που βρίσκονται. Το prp  οωθηκων που εκανα δεν έχει τα αποτελεσματα που θα θελαμε. Περιμενε κατι παραπανω απο αυτο που ειδε. Μου είπε να περιμενω να κανω οωρρηξία να μου ερθει ξανα περιοδος. Αν δεν ερθει περιοδος μεχρι τελος του μηνα να παω αρχες Μαρτη να με ξαναδει και τοτε λεει θα πραξουμε αναλογως. Με πηρε λιγο απο κάτω η αληθεια ειναι. Λογικά για να μη κανω κατι σε αυτον τον κυκλο μαλλον δεν ειναι καλα τα ωοθηλακια. Δεν μου ειπε κατι περι αυτου ομως. Ουτε και εγω τον ρωτησα βεβαια αν θα μπορω να πετυχω εγκυμοσυνη οταν κανω οωρρηξια σε αυτον τον κυκλο. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Να παω σε ενδοκρινολογο. Να παω να παρω και αλλη γνωμη? Δεν ξερω..  χρονικα δεν ξερω ποσο μπορω να περιμενω χωρις να κανω κατι γιατι και ο αντρας μου θα λειπει και για πολυ καιρο εκτος λογω δουλειας.  Γενικά δλδ δεν έχω την εικονα που θα ηθελε να έχω. Παρ ολα αυτα μου είπε να εχω επαφές κανονικα. Μου εδωσε και την εντύπωση σμρ οτι βαριεται να ασχοληθει να το πω? Περίμενα περισσοτερα να πω την αληθεια απο αυτον. Οχι καναμε τον υπερηχο δεν μπορεις να κανεις κατι και τελειωσαμε.

Πφφφ να σκασω είμαι.

μπαινω σφήνα(μοκις σας διαβασα) για να ρωτήσω εαν εδωσες ορμόνες μαζι με εξέταση

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

μπαινω σφήνα(μοκις σας διαβασα) για να ρωτήσω εαν εδωσες ορμόνες μαζι με εξέταση

Εδωσα ορμονολογικες που εκανα 2η μερα κυκλου αλλά δεν τις είδε καν.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Εδωσα ορμονολογικες που εκανα 2η μερα κυκλου αλλά δεν τις είδε καν.

Σήμερα ποια μερα ηταν που είδε ωοθηλακια; Δεν εκναες ορμόνες;

κοίτα το μέγεθος για να σταματησεις και ο τροπος που μεγαλωνουν ειναι ένας δεικτης αλλά συνήθως θέλουν κ ορμονες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

από τη δεύτερη μερα ως σήμερα εξετασεις σε ορμόνες δεν εκανες;

Έκανα ορμονολογικές τη δευτερή μερα κυκλου. Αυτες εννοεις? Fsh οιστραδιολη και τα σχετικα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Έκανα ορμονολογικές τη δευτερή μερα κυκλου. Αυτες εννοεις? Fsh οιστραδιολη και τα σχετικα.

περίμενε γιατί ίσως εγω καταλαβα λάθος.Αν καταλαβα καλα εχεις κανει αναζωγινιση ωοθηκών.Σε αυτό τον κυκλο λοιπόν ξεκινησεις προσπαθεια σωστα; πηρες καποιο φαρμακο για να πάρεις ωάρια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

περίμενε γιατί ίσως εγω καταλαβα λάθος.Αν καταλαβα καλα εχεις κανει αναζωγινιση ωοθηκών.Σε αυτό τον κυκλο λοιπόν ξεκινησεις προσπαθεια σωστα; πηρες καποιο φαρμακο για να πάρεις ωάρια; 

Δεν εχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικης αν αυτό εννοεις. Φυσιολογικα το παμε. Έκανα το prp γιατι ημουν σε φαση προεμμυνοπαυσης μπας και βγαλω καλα ωαρια και πιασω φυσιολογικα


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 said:

Εδωσα ορμονολογικες που εκανα 2η μερα κυκλου αλλά δεν τις είδε καν.

Δεν τις ειδε καν..Ακομα και αν υποθεσουμε πως δεν τις χρειαζοτανε τοσο για να εκτιμησει, επρεπε να τις κοιταξει να δει με τι εχει να κανει....ο υπερηχος και οι ορμονες πανε πακετο και γινεται συνεκτιμηση των 2 εξετασεων. Δεν ειμαστε γιατροι και μπορει να σφαλλουμε αλλα μου φαινεται περιεργο με βασει την εμπειρια που εχουμε. Αν αισθανεσαι οτι δεν εκανε το καλυτερο για σενα παρε δευτερη γνωμη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν εχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικης αν αυτό εννοεις. Φυσιολογικα το παμε. Έκανα το prp γιατι ημουν σε φαση προεμμυνοπαυσης μπας και βγαλω καλα ωαρια και πιασω φυσιολογικα

πηγές λοιπόν για να δεις καταβολές( τι υπαρχει από ωάρια ) και το ωάριο του μηνα 12 μερα.Οποτε εχεις ωορυξια με εν αωαριο καια μετραει τι υπαρχει.Αυτό που δεν καταλαβαινω είναι τι εννοει σε μέγεθος; σχημα κτλ.

Just now, TATAKI είπε:

Δεν τις ειδε καν..Ακομα και αν υποθεσουμε πως δεν τις χρειαζοτανε τοσο για να εκτιμησει, επρεπε να τις κοιταξει να δει με τι εχει να κανει....ο υπερηχος και οι ορμονες πανε πακετο και γινεται συνεκτιμηση των 2 εξετασεων. Δεν ειμαστε γιατροι και μπορει να σφαλλουμε αλλα μου φαινεται περιεργο με βασει την εμπειρια που εχουμε. Αν αισθανεσαι οτι δεν εκανε το καλυτερο για σενα παρε δευτερη γνωμη. 

καθόλου δε σφάλλουμε...κ στο φυσικονκυκλο κοιτάμε ορμόνες ( ζητάνε 2 μερα και 11 περίπου) να δουν που εφτασε η οιστραδιολη..εμενα για αυτό μου έκανε εντυπωση και ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Λοιπον κορίτσια γυρισα. Ευτυχώς μπηκα κατευθείαν μολις έφτασα. 

Τις εξετασεις μου δεν τις ειδε καν. Καναμε τον υπέρηχο. Εχω καποια οωθηλακια απο αριστερα(απο την δεξια πονουσα) αλλα τελικα εχω απο αριστερα τα οποία βαση περιοδου δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά. Τον ρωτησα αν μπορω να κανω κατι για να τα βοηθησω να μεγαλωσουν και μου ειπε πως καλό θα ειναι να μη ζορίσουμε τις οωθηκες στη φαση που βρίσκονται. Το prp  οωθηκων που εκανα δεν έχει τα αποτελεσματα που θα θελαμε. Περιμενε κατι παραπανω απο αυτο που ειδε. Μου είπε να περιμενω να κανω οωρρηξία να μου ερθει ξανα περιοδος. Αν δεν ερθει περιοδος μεχρι τελος του μηνα να παω αρχες Μαρτη να με ξαναδει και τοτε λεει θα πραξουμε αναλογως. Με πηρε λιγο απο κάτω η αληθεια ειναι. Λογικά για να μη κανω κατι σε αυτον τον κυκλο μαλλον δεν ειναι καλα τα ωοθηλακια. Δεν μου ειπε κατι περι αυτου ομως. Ουτε και εγω τον ρωτησα βεβαια αν θα μπορω να πετυχω εγκυμοσυνη οταν κανω οωρρηξια σε αυτον τον κυκλο. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Να παω σε ενδοκρινολογο. Να παω να παρω και αλλη γνωμη? Δεν ξερω..  χρονικα δεν ξερω ποσο μπορω να περιμενω χωρις να κανω κατι γιατι και ο αντρας μου θα λειπει και για πολυ καιρο εκτος λογω δουλειας.  Γενικά δλδ δεν έχω την εικονα που θα ηθελε να έχω. Παρ ολα αυτα μου είπε να εχω επαφές κανονικα. Μου εδωσε και την εντύπωση σμρ οτι βαριεται να ασχοληθει να το πω? Περίμενα περισσοτερα να πω την αληθεια απο αυτον. Οχι καναμε τον υπερηχο δεν μπορεις να κανεις κατι και τελειωσαμε.

Πφφφ να σκασω είμαι.

Σε γυναικολογο απλο πηγες η σε γυναικολογο-εξωσω?  Απ αυτα πιυ λες κ μενα για ξεπετα μου κανει..μου θυμιζει τη δικια μου τη παλια που την πηρα για να της πω τις εξετασεις μου κ μου λεει ‘ ειναι λιγο ψηλη η fsh, αλλα δε μπορω να σου μιλησω τωρα’ κ φυσικα δεν με πηρε ποτε πισω..λες κ ειχα καμια fsh 15 ξερω γω..το γιδι.. Εγω ενα ξερω, οτι δεν μας κανει κατι,  το αλλαζουμε, οταν δεν μενουμε ευχαριστημενοι καπου, φευγουμε. Να πας σε εναν αλλον γιατρο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη νιώθω πως ο μήνας δεν θα παει καλά. Είχα θετικό τεστ ωορρηξιας την 9η μερα (το πιο νωρις που εχω δει). Συνηθως εχω 10η και 11η ή 11η και 12η, δυο μερες θετικο. Σημερα 10η μερα αρνητικο και πονο ωορρηξιας (έχω πάντα). Ειδα μονο μια μερα θετικό και τι σημαινει τωρα; εκανα; θα κανω σημερα; ξεκινησα επαφες την 8η μετα απο αρκετες μερες αποχης αρα σπερμα μάπα. Δηλαδη οτι κανω σημερα και αυριο. Ποτε προλαβε και ωριμασε αυτο και σκαει δεν μπορω να το καταλαβω. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας μπήκε καλά έχεις δίκιο από πού να το πιάσουμε; Από της @Klelia81 την ξεπετα του γιατρού??από το δικό σου τεστ ωορρηξίας??δηλαδή έδειξε χτες θετικό και σήμερα με πόνο ωορρηξίας αρνητικό?? Κάνε και σήμερα πάντως επαφουλα δε χάνεις τίποτα..κορίτσια μου έκλεισα Πέμπτη να κάνω σαλπιγγογραφια. Και αναρωτιέμαι με το πανηλίθιο μυαλό μου σε περίπτωση που έχει βουλώσει το σύστημα (η περσινή είναι καλή) και μου το ξεβουλωσει το υγρό μήπως να ξεκινήσω επαφές συστηματικές μπας κ γλιτώσω τον εξωσωματικο η κάνω όνειρα θερινής νυκτός??

Just now, tina79 είπε:

Σε γυναικολογο απλο πηγες η σε γυναικολογο-εξωσω?  Απ αυτα πιυ λες κ μενα για ξεπετα μου κανει..μου θυμιζει τη δικια μου τη παλια που την πηρα για να της πω τις εξετασεις μου κ μου λεει ‘ ειναι λιγο ψηλη η fsh, αλλα δε μπορω να σου μιλησω τωρα’ κ φυσικα δεν με πηρε ποτε πισω..λες κ ειχα καμια fsh 15 ξερω γω..το γιδι.. Εγω ενα ξερω, οτι δεν μας κανει κατι,  το αλλαζουμε, οταν δεν μενουμε ευχαριστημενοι καπου, φευγουμε. Να πας σε εναν αλλον γιατρο.

@tina79 γελάω με το γίδι!!! Πήγα χτες σε εξωσω πρώτο ραντεβού και μου έβαλε χέρι κιόλας που έχω χάλια ορμονικό προφίλ!!!ρε φίλε αν ήμουν οκ σε σένα θα ερχόμουν??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...