Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, marmelady said:

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!Χαθηκα γιατι εχω μπλεξει λιγο με δουλειες αλλα προσπαθω να σας διαβαζω. 

Για τους γιατρους που λετε οντως απαραδεκτη η αντιμετωπιση τους προς εσας, τα εγραφα και εγω, θυμαστε; Που μου ειπε οτι ηταν εντελως τυχαιο το οτι εμεινα εγκυος εστω και σε βιοχημικη και ηθελε να με βαλει αμεσως για εξωσω με δανεικα ωαρια. Επρεπε κι εγω να του παω, οπως ευστοχα ειπωθηκε, του γιδιου να του τριψω στη μουρακλα του την πανα του γιου μου που γεννηθηκε ενα χρονο μετα την ηλιθια γνωματευση του. Μη μασατε, κανετε ολες τις εξετασεις σας και τις προσπαθειες σας και εχετε παντα στο πισω μερος του μυαλου οτι ολο αυτο ειναι και μια επιχειρηση για αυτους και πρεπει να πουλησουν πατωντας στη δικη μας λαχταρα και ανασφαλεια.

@ΤΑΤΑΚΙ εγω ποτε δεν εχω δει θετικο τεστ ωορρηξιας για πανω απο μια ημερα. Γιατι να σημαινει κατι κακο αυτο;

Δεν ειναι κακο...το κακο ειναι πως ειδα πολυ νωρις θετικο και την επομενη αρνητικο που σημαινει οτι γινεται και δεν προλαβα να.εχω αρκετες επαφες πριν. Ξεκινησα τις επαφες 8η μερα μετα απο αρκετες μερες αποχης και 9η ειδα θετικο. Και ενα αλλο που με προβληματιζει ειναι αν γινει πχ σημερα 10η μερα εχει προλαβει να φτασει στο μεγεθος που πρέπει για να ειναι καλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, marmelady είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!Χαθηκα γιατι εχω μπλεξει λιγο με δουλειες αλλα προσπαθω να σας διαβαζω. 

Για τους γιατρους που λετε οντως απαραδεκτη η αντιμετωπιση τους προς εσας, τα εγραφα και εγω, θυμαστε; Που μου ειπε οτι ηταν εντελως τυχαιο το οτι εμεινα εγκυος εστω και σε βιοχημικη και ηθελε να με βαλει αμεσως για εξωσω με δανεικα ωαρια. Επρεπε κι εγω να του παω, οπως ευστοχα ειπωθηκε, του γιδιου να του τριψω στη μουρακλα του την πανα του γιου μου που γεννηθηκε ενα χρονο μετα την ηλιθια γνωματευση του. Μη μασατε, κανετε ολες τις εξετασεις σας και τις προσπαθειες σας και εχετε παντα στο πισω μερος του μυαλου οτι ολο αυτο ειναι και μια επιχειρηση για αυτους και πρεπει να πουλησουν πατωντας στη δικη μας λαχταρα και ανασφαλεια.

@ΤΑΤΑΚΙ εγω ποτε δεν εχω δει θετικο τεστ ωορρηξιας για πανω απο μια ημερα. Γιατι να σημαινει κατι κακο αυτο;

Κορίτσι μου καλώς σε βρήκα δεν έχουμε ξαναμιλήσει!!να σου ζήσει ο γιος να τον χαίρεσαι.τελικα όλες λίγο η πολύ έχουμε μπλέξει με γίδια. Ε λοιπόν θα τους πληρώνουμε τις ηλίθιες συμπεριφορές με σκατομενες πάνες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Δεν ειναι κακο...το κακο ειναι πως ειδα πολυ νωρις θετικο και την επομενη αρνητικο που σημαινει οτι γινεται και δεν προλαβα να.εχω αρκετες επαφες πριν. Ξεκινησα τις επαφες 8η μερα μετα απο αρκετες μερες αποχης και 9η ειδα θετικο. Και ενα αλλο που με προβληματιζει ειναι αν γινει πχ σημερα 10η μερα εχει προλαβει να φτασει στο μεγεθος που πρέπει για να ειναι καλο; 

Κοίτα θα σου πω 

Εγώ που συνήθως κάνω νωρίς ωορρηξία .

Με υπέρηχο διαπιστωμένο 

Είχα πολλές φορές 10 ,11 μέρα ωοθυλάκιο γύρω στο 18 οπότε είσαι οκ 

Μην αγχώνεσαι η φύση ξερει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κοίτα θα σου πω 

Εγώ που συνήθως κάνω νωρίς ωορρηξία .

Με υπέρηχο διαπιστωμένο 

Είχα πολλές φορές 10 ,11 μέρα ωοθυλάκιο γύρω στο 18 οπότε είσαι οκ 

Μην αγχώνεσαι η φύση ξερει

Σε ευχαριστώ πολύ. Με ηρέμησες αρκετά. Εχεις δίκιο η φύση ξέρει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου καλώς σε βρήκα δεν έχουμε ξαναμιλήσει!!να σου ζήσει ο γιος να τον χαίρεσαι.τελικα όλες λίγο η πολύ έχουμε μπλέξει με γίδια. Ε λοιπόν θα τους πληρώνουμε τις ηλίθιες συμπεριφορές με σκατομενες πάνες.

Να εισαι καλα κοριτσι μου!!!Ετσι, να λαβει και ο δικος σου γιατρουλης το "πεσκεσι" του συντομα!!Χαχχα!!

Just now, TATAKI είπε:

Δεν ειναι κακο...το κακο ειναι πως ειδα πολυ νωρις θετικο και την επομενη αρνητικο που σημαινει οτι γινεται και δεν προλαβα να.εχω αρκετες επαφες πριν. Ξεκινησα τις επαφες 8η μερα μετα απο αρκετες μερες αποχης και 9η ειδα θετικο. Και ενα αλλο που με προβληματιζει ειναι αν γινει πχ σημερα 10η μερα εχει προλαβει να φτασει στο μεγεθος που πρέπει για να ειναι καλο; 

Μπορει επειδη αυτος ο κυκλος ειναι διαφορετικος, να αρχισε πιο γρηγορα η ωριμανση του και να εχει μια χαρα μεγεθος!!Οσο για τις επαφες, μην προδικαζεις κατι. Δεν σημαινει απαραιτητα οτι το σπερμα θα ειναι κακο, καμια φορα ερχεται απο εκει που δεν το περιμενουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marmelady είπε:

Να εισαι καλα κοριτσι μου!!!Ετσι, να λαβει και ο δικος σου γιατρουλης το "πεσκεσι" του συντομα!!Χαχχα!!

Μπορει επειδη αυτος ο κυκλος ειναι διαφορετικος, να αρχισε πιο γρηγορα η ωριμανση του και να εχει μια χαρα μεγεθος!!Οσο για τις επαφες, μην προδικαζεις κατι. Δεν σημαινει απαραιτητα οτι το σπερμα θα ειναι κακο, καμια φορα ερχεται απο εκει που δεν το περιμενουμε.

Και οταν δλδ δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά καλή ωρά σαν τα δικά μου σε αυτον τον κυκλο σημαίνει οτι δεν είναι καλα? Γι αυτό μου είπε να μη κάνω τπτ σε αυτόν τον κύκλο? Μου τόνισε όμως το γεγονός να περιμένω να κάνω οωρρηξία και να ερθει ξανά περίοδος.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Και οταν δλδ δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά καλή ωρά σαν τα δικά μου σε αυτον τον κυκλο σημαίνει οτι δεν είναι καλα? Γι αυτό μου είπε να μη κάνω τπτ σε αυτόν τον κύκλο? Μου τόνισε όμως το γεγονός να περιμένω να κάνω οωρρηξία και να ερθει ξανά περίοδος.

Εσένα πάλι στα είπε τόσο μπερδεμένα ο Ντοκ ,που τι να πω δε ξέρω 

Βρε κάνε εσύ τις επαφές σου 

Και πήγαινε και σε έναν άλλο γιατρό και πες του να σου τα εξηγήσει όλα 

Όλες σου τις απορίες.

Δε γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Και οταν δλδ δεν μεγαλωνουν φυσιολογικά καλή ωρά σαν τα δικά μου σε αυτον τον κυκλο σημαίνει οτι δεν είναι καλα? Γι αυτό μου είπε να μη κάνω τπτ σε αυτόν τον κύκλο? Μου τόνισε όμως το γεγονός να περιμένω να κάνω οωρρηξία και να ερθει ξανά περίοδος.

Δεν ειμαι γιατρος, μην τα παιρνεις τοις μετρητοις αυτα που εγραψα, εντελως δικη μου σκεψη ηταν αυτο με βαση τη λογικη. Φανταζομαι τα καλα ωριμα ωαρια θα πρεπει τυπικα σε ορισμενη μερα του κυκλου να εχουν καποιο στανταρ μεγεθος πανω κατω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@TATAKI αφού είχες επαφή και την 8η μέρα, μια χαρά το ανανεωσατε το σπέρμα. Συνέχισε και σήμερα επαφές και να αντέξετε και αύριο. Εγώ όπως είπα πιο πάνω, δεν ξανακάνω τεστ ωορρηξιας. Θα κοιτάω τα υγρά μου και τις... ορέξεις μου, να το θέσω πιο κομψά. Σε κανα δυο μέρες θα ξεκινήσω, από την 8η μέρα δηλαδή και βλέποντας και κάνοντας. Κατά τη 12η με 13η είπε ο γιατρός να πάω για υπέρηχο. Κι αυτά που είπες... Να πάρει, τις ίδιες σκέψεις έχουμε. Κι εγώ βαθειά μέσα μου, δεν πιστεύω πως θα έρθει, γι αυτό κι η ελπίδα μου γεννιέται και πεθαίνει σε ένα 24ωρο. Αλλά θέλω κι εγώ, όταν με ξαναρωτησει ο μικρός γιατί τον άφησα μόνο, να μπορώ να πω πως το πάλεψα με όλη μου τη δύναμη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ellidr είπε:

Εσένα πάλι στα είπε τόσο μπερδεμένα ο Ντοκ ,που τι να πω δε ξέρω 

Βρε κάνε εσύ τις επαφές σου 

Και πήγαινε και σε έναν άλλο γιατρό και πες του να σου τα εξηγήσει όλα 

Όλες σου τις απορίες.

Δε γίνεται αλλιώς.

Η αλήθεια είναι αυτή. Μπερδεway δλδ. Ας ελπίσουμε ο επομενος θα ειναι καλύτερος.

Just now, Agatte είπε:

@TATAKI αφού είχες επαφή και την 8η μέρα, μια χαρά το ανανεωσατε το σπέρμα. Συνέχισε και σήμερα επαφές και να αντέξετε και αύριο. Εγώ όπως είπα πιο πάνω, δεν ξανακάνω τεστ ωορρηξιας. Θα κοιτάω τα υγρά μου και τις... ορέξεις μου, να το θέσω πιο κομψά. Σε κανα δυο μέρες θα ξεκινήσω, από την 8η μέρα δηλαδή και βλέποντας και κάνοντας. Κατά τη 12η με 13η είπε ο γιατρός να πάω για υπέρηχο. Κι αυτά που είπες... Να πάρει, τις ίδιες σκέψεις έχουμε. Κι εγώ βαθειά μέσα μου, δεν πιστεύω πως θα έρθει, γι αυτό κι η ελπίδα μου γεννιέται και πεθαίνει σε ένα 24ωρο. Αλλά θέλω κι εγώ, όταν με ξαναρωτησει ο μικρός γιατί τον άφησα μόνο, να μπορώ να πω πως το πάλεψα με όλη μου τη δύναμη. 

Αυτό ειναι. Να ξέρεις πως τουλάχιστον έκανες ο,τι περνάει απο το χέρι σου και δεν το άφησες στη τύχη.. ειναι ακομα πιο δυσκολο όταν δεν μπορείς να δώσεις μια απάντηση.. "εγώ γιατί δεν έχω αδερφάκι;" " μαμα πότε θα μου κάνετε ένα αδερφάκι;" "δεν με νοιάζει και αρρωστο να είναι εγώ θέλω αδερφάκι" και αντε εσύ να εξηγήσεις.. και τι να πεις δλδ σε ενα παιδί που ζητάει το αυτονόητο... μια τετοια κατάσταση παλευω και εγώ..

  • Λυπημένη/-ος 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Agatte είπε:

@TATAKI αφού είχες επαφή και την 8η μέρα, μια χαρά το ανανεωσατε το σπέρμα. Συνέχισε και σήμερα επαφές και να αντέξετε και αύριο. Εγώ όπως είπα πιο πάνω, δεν ξανακάνω τεστ ωορρηξιας. Θα κοιτάω τα υγρά μου και τις... ορέξεις μου, να το θέσω πιο κομψά. Σε κανα δυο μέρες θα ξεκινήσω, από την 8η μέρα δηλαδή και βλέποντας και κάνοντας. Κατά τη 12η με 13η είπε ο γιατρός να πάω για υπέρηχο. Κι αυτά που είπες... Να πάρει, τις ίδιες σκέψεις έχουμε. Κι εγώ βαθειά μέσα μου, δεν πιστεύω πως θα έρθει, γι αυτό κι η ελπίδα μου γεννιέται και πεθαίνει σε ένα 24ωρο. Αλλά θέλω κι εγώ, όταν με ξαναρωτησει ο μικρός γιατί τον άφησα μόνο, να μπορώ να πω πως το πάλεψα με όλη μου τη δύναμη. 

@Agatte μου μη χάνεις την ελπίδα σου.τα λέω σε εσένα να τα ακούω και εγώ. Όλες μαζί θα παλέψουμε με όσες δυνάμεις έχουμε. Σκέφτεσαι τον μικρό σου και τι απαντήσεις θα δώσεις και σε νιώθω παρόλο που δεν έχω αξιωθεί να νιώσω την ανάσα ενός μωρού στην αγκαλιά μου.η σκέψη με πονάει πολύ σχεδόν έχω πάθει εμμονή με την υπογονιμότητα μου. Προχτές μου ανακοίνωσε η αδερφή μου ότι είναι έγκυος. Το έμαθα τελευταία από όλους. Απο τη μια με κοιτάζουν με οίκτο λες και είμαι δεν ξέρω κ εγώ τι και από την άλλη με πρήζουν πότε θα κάνω κ εγώ παιδί χωρίς να γνωρίζουν την προσπάθεια μου. Ώρες ώρες πνίγομαι αν δεν είχα τον άντρα μου θα είχα σαλταρει. Πίστη στον εαυτό μας κορίτσια και ελπίδα ότι θα βρεθεί το καλό ωάριο που τόσο πολύ κυνηγάμε.

Καλημέρα μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Η αλήθεια είναι αυτή. Μπερδεway δλδ. Ας ελπίσουμε ο επομενος θα ειναι καλύτερος.

Αυτό ειναι. Να ξέρεις πως τουλάχιστον έκανες ο,τι περνάει απο το χέρι σου και δεν το άφησες στη τύχη.. ειναι ακομα πιο δυσκολο όταν δεν μπορείς να δώσεις μια απάντηση.. "εγώ γιατί δεν έχω αδερφάκι;" " μαμα πότε θα μου κάνετε ένα αδερφάκι;" "δεν με νοιάζει και αρρωστο να είναι εγώ θέλω αδερφάκι" και αντε εσύ να εξηγήσεις.. και τι να πεις δλδ σε ενα παιδί που ζητάει το αυτονόητο... μια τετοια κατάσταση παλευω και εγώ..

Αχ τα παιδάκια μας ρε συ....εμένα το ίδιο μου είπε γιατί το ρώτησα τι να κάνουμε αν το μωρό είναι άρρωστο...μόνο να ανασαίνει μου είπε...τα γλυκά μου..εμένα ποτέ δεν μου ζητούσε αδερφάκι...κ τώρα έχει ενθουσιαστεί τόσο που λέω Παναγία μου αν δεν πάει καλά τι απογοήτευση θα πάρει..πάντως σημασία έχει πάνω από όλα ότι έχουν καλές οικογένειες τα παιδάκια μας κ γεμάτες ζωές.και αυτό αναπληρώνει πολλά.

8 ώρες πρίν, Agatte είπε:

@TATAKI αφού είχες επαφή και την 8η μέρα, μια χαρά το ανανεωσατε το σπέρμα. Συνέχισε και σήμερα επαφές και να αντέξετε και αύριο. Εγώ όπως είπα πιο πάνω, δεν ξανακάνω τεστ ωορρηξιας. Θα κοιτάω τα υγρά μου και τις... ορέξεις μου, να το θέσω πιο κομψά. Σε κανα δυο μέρες θα ξεκινήσω, από την 8η μέρα δηλαδή και βλέποντας και κάνοντας. Κατά τη 12η με 13η είπε ο γιατρός να πάω για υπέρηχο. Κι αυτά που είπες... Να πάρει, τις ίδιες σκέψεις έχουμε. Κι εγώ βαθειά μέσα μου, δεν πιστεύω πως θα έρθει, γι αυτό κι η ελπίδα μου γεννιέται και πεθαίνει σε ένα 24ωρο. Αλλά θέλω κι εγώ, όταν με ξαναρωτησει ο μικρός γιατί τον άφησα μόνο, να μπορώ να πω πως το πάλεψα με όλη μου τη δύναμη. 

Τα παιδιά μας είναι μεγαλουτσικα κ έχουν ζήσει αυτήν την προσπάθεια κ τις αποτυχίες..αυτό τα έχει κάνει να είναι παιδιά με κατανόηση...ξέρεις εμένα ο μικρός τι κάνει;μαμά μην σηκώνεις τίποτα,,,να με ρωτάει αν συνεχίζω να αναγουλιαζω που θα σημαίνει ότι είναι ζωντανό το μωρό...να τρώω...λέω τυχερή η γυναίκα που θα σε πάρει...έτοιμος κ ενημερωμένος για γυναίκα σε εγκυμοσύνη...να δεις τι άντρες θα γίνουν που το έζησαν αυτό...θα εκτιμούν κ θα σέβονται πιο πολύ τις γυναίκες τους.

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Εσένα πάλι στα είπε τόσο μπερδεμένα ο Ντοκ ,που τι να πω δε ξέρω 

Βρε κάνε εσύ τις επαφές σου 

Και πήγαινε και σε έναν άλλο γιατρό και πες του να σου τα εξηγήσει όλα 

Όλες σου τις απορίες.

Δε γίνεται αλλιώς.

Τώρα που θυμάμαι ....έχω πάει σε κύκλο για υπέρηχο κ βλέπει αυτή κ μου λέει νωρίς κιόλας έγινε η ωορηξια σου...χωρίς ενθουσιασμό...να λέει βλέπω κάτι μαραζώμενο( πριν τρία χρόνια κιόλας) ωχρό σωμάτιο;;τζουφιο αβγό;;;εννοείται δεν είχα καταφέρει κάτι σε εκείνο τον κύκλο ήταν για κλάματα..δηλαδή έτσι στην τύχη χαλαρά διαπιστώνεις ότι υπάρχουν σάπιοι κύκλοι.και σε κάθε ηλικία...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Συμμαθήτριες :), καλημέρα σας!!

Είδα το θέμα και λέω ώπα, αυτό είναι για εμένα το πιπινάκι :-P.

Δεν διάβασα όλα τα ποστ που έχετε γράψει, αλλά θα τα διαβάσω (είναι που γράφουμε και με το πολυτονικό και μπερδεύομαι :rolleyes:, μπουαχαχαχα!).

Έχω νιώσει καλά τι λέτε για age shaming, τα περισσότερα όχι μπροστά μου, αλλά πίσω από την πλάτη μου! Γιατί έχω έναν μικρούλη που τον γέννησα στα 39 1/2 και τώρα σε λίγες μέρες 42αρίζω και αν όλα πάνε καλά, θα έχω άλλο ένα μωράκι τον Σεπτέμβριο <3.

Δεν θέλω να σας κουράσω, θα σας παρακολουθώ με αγάπη να το ξέρετε και απλώς θέλω να σας πω αυτό που είχε πει ο γιατρός στην πρώτη μου "γηριατρική" εγκυμοσύνη: ναι μεν υπάρχει η ηλικία, από την άλλη όμως υπάρχουν η γενικότερη φυσική κατάσταση, ο τρόπος ζωής, η αισιοδοξία, τα γονίδια και η πίστη. Εμείς διαλέγουμε τι θέλουμε να παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο ;-)

Τα φιλιά μου και ελπίζω τα πράγματα να πάνε τέλεια για όλες εμάς τις μεγαλοκοπέλες!! :-)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!! να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Συμφωνώ ότι παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα στο θέμα γονιμότητας αλλά τι να το κάνω που από διατροφή κ φυσική κατάσταση είμαι οκ αλλά τα αυγά είναι τζουφια και οι ορμόνες χάλια???μου έμεινε μόνο η ελπίδα και η πίστη στον εαυτό μου και επειδή είμαι ξεροκέφαλη να δεις που θα τα καταφέρω!!

Και να σε διορθωσω.....είμαστε πιπινακια όχι μεγάλο κοπελες!!!!τα φιλιά μου 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Heidelberg είπε:

Συμμαθήτριες :), καλημέρα σας!!

Είδα το θέμα και λέω ώπα, αυτό είναι για εμένα το πιπινάκι :-P.

Δεν διάβασα όλα τα ποστ που έχετε γράψει, αλλά θα τα διαβάσω (είναι που γράφουμε και με το πολυτονικό και μπερδεύομαι :rolleyes:, μπουαχαχαχα!).

Έχω νιώσει καλά τι λέτε για age shaming, τα περισσότερα όχι μπροστά μου, αλλά πίσω από την πλάτη μου! Γιατί έχω έναν μικρούλη που τον γέννησα στα 39 1/2 και τώρα σε λίγες μέρες 42αρίζω και αν όλα πάνε καλά, θα έχω άλλο ένα μωράκι τον Σεπτέμβριο <3.

Δεν θέλω να σας κουράσω, θα σας παρακολουθώ με αγάπη να το ξέρετε και απλώς θέλω να σας πω αυτό που είχε πει ο γιατρός στην πρώτη μου "γηριατρική" εγκυμοσύνη: ναι μεν υπάρχει η ηλικία, από την άλλη όμως υπάρχουν η γενικότερη φυσική κατάσταση, ο τρόπος ζωής, η αισιοδοξία, τα γονίδια και η πίστη. Εμείς διαλέγουμε τι θέλουμε να παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο ;-)

Τα φιλιά μου και ελπίζω τα πράγματα να πάνε τέλεια για όλες εμάς τις μεγαλοκοπέλες!! :-)

Καλως ηρθες κοριτσι και συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!! Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εδώ είμαστε να τα λέμε.

Καλημερα σε όλες!!! @Agatte με τον υπέρηχο θα πας πιο στοχευμένα οποτε θα περιμένουμε τα νεα σου!! 

Εγώ κοριτσια την Παρασκευή θα δω άλλο γιατρό. Δυστυχως δεν βρηκα καποιον με ειδικοτητα. Μου σύστησαν 2 αλλα πηρα τηλεφωνο και ο ένας  δεν ειχε ραντεβου πριν το 10μερο και ο άλλος ηθελε 80ευρώ για τον υπερηχο ΜΟΝΟ.. (τραγικό) Οπότε θα πάω σε απλό γυναικολογο να κάνω τον υπερηχο. Εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα δεν ειμαι και σίγουρη αν δεν τον δω και απο κοντα , θα δειξει.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...