Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

@Agatte μακάρι να είμαστε όλες καλά και τα Χριστούγεννα να μιλάμε για το πόσα κιλά έχουμε πάρει και πότε γεννάμε!!! Να την κάνεις τη σαλπιγγογραφια σου κορίτσι μου να έχεις μια ιδέα για το τι παίζει. Εγώ σήμερα στις 7.30 έχω ραντεβού άντε να δούμε τι θα δείξει!!! Ο άντρας μου γκρινιάζει από χτες ότι δεν θέλει να ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα και ότι έχει βαρεθεί να τον παίζει χαχαχαχα.

@Emilly800 κοριτσάκι μου με το καλό η αυχενική!!!θα ηρεμήσεις μετά φαντάζομαι και θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!πολύ σωστά θυμάσαι τις τιμές μου. Ο γιατρός μου είπε ότι με βάση την ΑΜΗ μου είμαι στα όρια της υπογονιμότητας και η fsh θεωρείται νορμάλ μέχρι τα 11 οπότε εγώ με 14 είμαι πάλι χαλια τώρα τι να σου πω γιατρός δεν είμαι ίσως το αποδίδει στα 2 άκαρπα χρόνια προσπάθειας. και ο εξωσω πάλι χαλια με βρήκε. Σήμερα θα κάνω και σαλπιγγογραφια να δούμε τι θα δείξει!!!

Καλημέρες γελαστές και ηλιόλουστες!!!!κορίτσια γουρουνιασα χτες είχαμε βάλει κρασάκι με τον άντρα μου και έφαγα 2 σακούλες γαριδάκια και ξύπνησα με καούρες και αηδία!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

@Agatte μου μη χάνεις την ελπίδα σου.τα λέω σε εσένα να τα ακούω και εγώ. Όλες μαζί θα παλέψουμε με όσες δυνάμεις έχουμε. Σκέφτεσαι τον μικρό σου και τι απαντήσεις θα δώσεις και σε νιώθω παρόλο που δεν έχω αξιωθεί να νιώσω την ανάσα ενός μωρού στην αγκαλιά μου.η σκέψη με πονάει πολύ σχεδόν έχω πάθει εμμονή με την υπογονιμότητα μου. Προχτές μου ανακοίνωσε η αδερφή μου ότι είναι έγκυος. Το έμαθα τελευταία από όλους. Απο τη μια με κοιτάζουν με οίκτο λες και είμαι δεν ξέρω κ εγώ τι και από την άλλη με πρήζουν πότε θα κάνω κ εγώ παιδί χωρίς να γνωρίζουν την προσπάθεια μου. Ώρες ώρες πνίγομαι αν δεν είχα τον άντρα μου θα είχα σαλταρει. Πίστη στον εαυτό μας κορίτσια και ελπίδα ότι θα βρεθεί το καλό ωάριο που τόσο πολύ κυνηγάμε.

Καλημέρα μας!!!

Χρυσά με το καλο το ανηψακι.. 

Ποσο χρονων ειναι αδερφή σου; Ειναι μεγαλύτερη; Ακόμα καλύτερα για σένα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte μακάρι να είμαστε όλες καλά και τα Χριστούγεννα να μιλάμε για το πόσα κιλά έχουμε πάρει και πότε γεννάμε!!! Να την κάνεις τη σαλπιγγογραφια σου κορίτσι μου να έχεις μια ιδέα για το τι παίζει. Εγώ σήμερα στις 7.30 έχω ραντεβού άντε να δούμε τι θα δείξει!!! Ο άντρας μου γκρινιάζει από χτες ότι δεν θέλει να ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα και ότι έχει βαρεθεί να τον παίζει χαχαχαχα.

@Emilly800 κοριτσάκι μου με το καλό η αυχενική!!!θα ηρεμήσεις μετά φαντάζομαι και θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!πολύ σωστά θυμάσαι τις τιμές μου. Ο γιατρός μου είπε ότι με βάση την ΑΜΗ μου είμαι στα όρια της υπογονιμότητας και η fsh θεωρείται νορμάλ μέχρι τα 11 οπότε εγώ με 14 είμαι πάλι χαλια τώρα τι να σου πω γιατρός δεν είμαι ίσως το αποδίδει στα 2 άκαρπα χρόνια προσπάθειας. και ο εξωσω πάλι χαλια με βρήκε. Σήμερα θα κάνω και σαλπιγγογραφια να δούμε τι θα δείξει!!!

Καλημέρες γελαστές και ηλιόλουστες!!!!κορίτσια γουρουνιασα χτες είχαμε βάλει κρασάκι με τον άντρα μου και έφαγα 2 σακούλες γαριδάκια και ξύπνησα με καούρες και αηδία!!!

Καλή επιτυχία με την Σαλπιγγογραφια..και εύχομαι γρήγορα να έχεις καλά αποτελέσματα..καμιά φορά η Σαλπιγγογραφια δρα σαν ξεβουλωτικο χαχαχα κ φεύγει καμία βλενιτσα κ επειδή είναι κοντά στις γόνιμες η διαδικασία πολλά κορίτσια πετυχαινουν εγκυμοσύνη αμέσως..στο εύχομαι.κ εγώ είχα δρομολογήσει δύο φορές να κάνω κ την γλίτωσα κ τις δύο φορές..γιατί κ εγώ με τις αποξεσεις ήμουν επίφοβη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Ετών 37 (38 παρά λίγο) με ένα παιδάκι κοντά στα 3 από εξωσωματική! Προσπαθούμε για αδερφάκι-παλι με εξωσωματική! Θα ήμουν κι εγώ στις μανούλες του Αυγούστου, αλλά δυστυχώς απέβαλα την 6η βδομάδα! Είμαστε στη φάση που περιμένω περίοδο να ξαναπροσπαθήσουμε αυτόν τον μήνα! Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Χρυσά με το καλο το ανηψακι.. 

Ποσο χρονων ειναι αδερφή σου; Ειναι μεγαλύτερη; Ακόμα καλύτερα για σένα..

Καλημέρα σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!!!είναι 33 η αδελφούλα μου μικρότερη από εμενα

Just now, Emilly800 είπε:

Καλή επιτυχία με την Σαλπιγγογραφια..και εύχομαι γρήγορα να έχεις καλά αποτελέσματα..καμιά φορά η Σαλπιγγογραφια δρα σαν ξεβουλωτικο χαχαχα κ φεύγει καμία βλενιτσα κ επειδή είναι κοντά στις γόνιμες η διαδικασία πολλά κορίτσια πετυχαινουν εγκυμοσύνη αμέσως..στο εύχομαι.κ εγώ είχα δρομολογήσει δύο φορές να κάνω κ την γλίτωσα κ τις δύο φορές..γιατί κ εγώ με τις αποξεσεις ήμουν επίφοβη.

Έτσι έχω ακούσει ότι είναι τουμποφλο τα σαρώνει όλα το υγρό χαχαχαχα!!!!θα κάνω υπομονή μέχρι το Σάββατο που δίνει το αγόρι σπέρμα και μετά θα πέσουν μαραθώνιοι!!! Ξέρω πάντως ότι μετά από αποξεση επιβάλλεται η εν λόγω εξέταση ευτυχώς κορίτσι μου δεν την χρειάστηκες!! Από εσένα θέλουμε μπόλικη μπεμπεδοσκονη να μας πασπαλισεις όλες!!!

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Ετών 37 (38 παρά λίγο) με ένα παιδάκι κοντά στα 3 από εξωσωματική! Προσπαθούμε για αδερφάκι-παλι με εξωσωματική! Θα ήμουν κι εγώ στις μανούλες του Αυγούστου, αλλά δυστυχώς απέβαλα την 6η βδομάδα! Είμαστε στη φάση που περιμένω περίοδο να ξαναπροσπαθήσουμε αυτόν τον μήνα! Για να δούμε...

Καλώς την!!!να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι του. Θα με ενδιέφερε να μου πεις την εμπειρία σου κ εμείς με εξωσω πάμε τον Μάρτιο εκτός κ αν γίνει κανένα θαύμα και συλλάβω αυτό το μήνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες!
Η προγεστερόνη μου 12 θεωρείται πολυ κορίτσια?Γιατι ο γυναικολόγος μου ειπε που έριξε μια γενικη ματια οτι οι εξετάσεις μου ειναι μια χαρά.
Το απόγευμα θα παμε σε ανδρολόγο να δει το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που μαλλον ειναι χάλια.
Τουλάχιστον δεν πρέπει να ψάξουμε τα αιτια και μηπως παρει θεραπεία?Γιατι ακομα κι εξωσωματικη που λεει ο γυναικολογος παλι πρεπει το σπερμα να βελτιωθεί.
Θα κάνουμε σιγουρα ενα επαναληπτικο.Μηπως εχει καποια απο εσας δοκιμασει με ειδικο προφυλακτικο?Γιατι ο αντρας μου δεν την παλεύει αλλιως.Φοβάμαι πολυ οτι αγχώνεται και αλλοιώνονται τα αποτελεσματα.Μεταξύ μας δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα στον κόσμο :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!!!είναι 33 η αδελφούλα μου μικρότερη από εμενα

Έτσι έχω ακούσει ότι είναι τουμποφλο τα σαρώνει όλα το υγρό χαχαχαχα!!!!θα κάνω υπομονή μέχρι το Σάββατο που δίνει το αγόρι σπέρμα και μετά θα πέσουν μαραθώνιοι!!! Ξέρω πάντως ότι μετά από αποξεση επιβάλλεται η εν λόγω εξέταση ευτυχώς κορίτσι μου δεν την χρειάστηκες!! Από εσένα θέλουμε μπόλικη μπεμπεδοσκονη να μας πασπαλισεις όλες!!!

Καλώς την!!!να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι του. Θα με ενδιέφερε να μου πεις την εμπειρία σου κ εμείς με εξωσω πάμε τον Μάρτιο εκτός κ αν γίνει κανένα θαύμα και συλλάβω αυτό το μήνα. 

Εννοείται σας στελνω..κ χαίρομαι δίπλα κάθε φορά που τα καταφέρνει μια συμμαθητρια,μια γυναίκα που εχει παλέψει,,κάποιες που έχουν δει απώλειες κιόλας...γιατί αυτό δίνει δύναμη στο να μην το βάζει καμία κάτω...λέω έχασα τρία έχει γυναίκες που έχασαν περισσότερα κ ακόμα έχουν δύναμη να το δοκιμάσουν...όποτε τα δυνατά σας με καλή ψυχολογία..κ εγώ έβλεπα άλλα παραδείγματα κ μου έδιναν δύναμη..γιατί πριν μπω στο φόρουμ νόμιζα ότι ήμουν εξωγήινος..κ αφού μπήκα είδα ότι δεν είμαι η μόνη που τα πέρασα.

Just now, despina. είπε:

Καλημερα σε ολες!
Η προγεστερόνη μου 12 θεωρείται πολυ κορίτσια?Γιατι ο γυναικολόγος μου ειπε που έριξε μια γενικη ματια οτι οι εξετάσεις μου ειναι μια χαρά.
Το απόγευμα θα παμε σε ανδρολόγο να δει το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που μαλλον ειναι χάλια.
Τουλάχιστον δεν πρέπει να ψάξουμε τα αιτια και μηπως παρει θεραπεία?Γιατι ακομα κι εξωσωματικη που λεει ο γυναικολογος παλι πρεπει το σπερμα να βελτιωθεί.
Θα κάνουμε σιγουρα ενα επαναληπτικο.Μηπως εχει καποια απο εσας δοκιμασει με ειδικο προφυλακτικο?Γιατι ο αντρας μου δεν την παλεύει αλλιως.Φοβάμαι πολυ οτι αγχώνεται και αλλοιώνονται τα αποτελεσματα.Μεταξύ μας δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα στον κόσμο :)

20 μέρα είναι;;;μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Εννοείται σας στελνω..κ χαίρομαι δίπλα κάθε φορά που τα καταφέρνει μια συμμαθητρια,μια γυναίκα που εχει παλέψει,,κάποιες που έχουν δει απώλειες κιόλας...γιατί αυτό δίνει δύναμη στο να μην το βάζει καμία κάτω...λέω έχασα τρία έχει γυναίκες που έχασαν περισσότερα κ ακόμα έχουν δύναμη να το δοκιμάσουν...όποτε τα δυνατά σας με καλή ψυχολογία..κ εγώ έβλεπα άλλα παραδείγματα κ μου έδιναν δύναμη..γιατί πριν μπω στο φόρουμ νόμιζα ότι ήμουν εξωγήινος..κ αφού μπήκα είδα ότι δεν είμαι η μόνη που τα πέρασα.

20 μέρα είναι;;;μια χαρά είναι.

Ναι 19η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!!να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι του. Θα με ενδιέφερε να μου πεις την εμπειρία σου κ εμείς με εξωσω πάμε τον Μάρτιο εκτός κ αν γίνει κανένα θαύμα και συλλάβω αυτό το μήνα. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι να μην χρειαστείς εξωσωματική και σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!

Εννοείς αν έχω καλή εμπειρία ή γενικά πώς είναι η διαδικασία της εξωσωματικής;

Αν εννοείς πώς το βίωσα εγώ, θετικά έχω να σου πω! Στον μικρό δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου! Μια προσπάθεια, μια εγκυμοσύνη, ένα παιδί! Αυτή τη φορά δεν είμαστε τόσο τυχεροί, αλλά συμβαίνουν κι αυτά! Γενικά, είναι μια απλοποιημένη κι εύκολη διαδικασία, μην αγχώνεσαι και μην ανησυχείς καθόλου! Βέβαια, σου εύχομαι να μην χρειαστεί να την γνωρίσεις!

Το βασικό είναι να βρεις ένα κέντρο που θα νιώθεις εμπιστοσύνη και ασφάλεια! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι να μην χρειαστείς εξωσωματική και σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!

Εννοείς αν έχω καλή εμπειρία ή γενικά πώς είναι η διαδικασία της εξωσωματικής;

Αν εννοείς πώς το βίωσα εγώ, θετικά έχω να σου πω! Στον μικρό δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου! Μια προσπάθεια, μια εγκυμοσύνη, ένα παιδί! Αυτή τη φορά δεν είμαστε τόσο τυχεροί, αλλά συμβαίνουν κι αυτά! Γενικά, είναι μια απλοποιημένη κι εύκολη διαδικασία, μην αγχώνεσαι και μην ανησυχείς καθόλου! Βέβαια, σου εύχομαι να μην χρειαστεί να την γνωρίσεις!

Το βασικό είναι να βρεις ένα κέντρο που θα νιώθεις εμπιστοσύνη και ασφάλεια! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλημέρα σε ολες!!

Καλωσορίζω και εγώ να νέα κοριτσια στη παρεα μας!! Εύχομαι σε όλες να έρθει γρηγορα το σποράκι στη κοιλιτσα μας παρολο τα προβληματα και τις αντιξοοτητες δεν το βαζουμε κάτω!! Γενικοτερα να πω πως έχω ενα προβληματακι με τη συνδεση στο σπίτι και οταν μπαινω με πετάει εξω. Πως γράφω τωρα και εγω απορώ χαχαχα!! Φιλιά σε όλες!!!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα @Klelia81 μας !!!! Εμένα να δεις που μπαίνω μόνο από το κινητό τι τραβάω μέχρι να γράψω δυο Αραδες . Τι όμορφο μεγαλώνει η παρέα. Άντε αύριο αναμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο σου.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, linaa είπε:

Λοιπον κοριτσι ας τα παρουμε απο την αρχη. Καταρχας οι εξετασεις που εκανες εσυ ειναι ελλιπεστατες.... Πρεπει να κανεις εναν ελενχο στις ορμονες σου fsh , e2 ,lh, που δειχνουν κ την ποιοτητα των ωαριων σου. Μετα πρεπει να κανεις κ ελενχο σε βιταμινες B12 , D . Επισης πρεπει να κανεις κ εναν πληρη ελενχο θηροειδη κ υπερυχο θυροειδη. 

Τωρα οσο αφορα το σπερμα αν νιωθεις οτι κατι δεν εγινε σωστα στην διαδικασια εννοειτε οτι πρεπει να εοαναλαβεις το σπερμοδιαγραμμα κ το σπερμοδιαγραμμα δεν ειναι αρμοδιος να το διαβασει ο γυναικολογος αλλα ενας ουρολογος.. Ποιος σου ειπε οτι ο γυναικολογος δινει θεραπειες για τον ανδρα?? 

Τωρα για τις βιταμινες κ το σπερμα εννοειτε οτι θα ξεκινησει ακομα κ εξωσωματικη να κανεις μια θεραπεια με βιταμινες κ διατροφη. Τωρα οσο αναφορα αν θα σε αποτρεψει απο την εξωσωματικη η θεραπεια με τις βιταμινες νομιζω οτι οντως για μια τετοια θεραπεια ειναι αργα. Δηλαδη αν οντως υπαρχει θεμα με το σπερμα μην περιμενεις οτι σε τρεις μηνες θα δεις θαυματα στο σπερμα κ επειδη χρονος οντος στα 40 δεν υπαρχει πρεπει να μην το ρισκαρεις ουτε για αστειο να περιμενεις να φτιαξει ο σπερμα. 

Βεβαια βιταμινες κ διατροφη ο συζηγος πρεπει να ξεκινησει αμεσα γιατι κ η εξωσωματικη χρειαζετε ενα καλο σπερμα κ ειναι κ μια διαδικασια που δεν θα γινει αυριο θα χρειαστουν 1-2 μηνες να μαζεψεις εξετασεις κ χαρτια . 

Οποτε συνοψιζοντας ενας καλος ουρολογος κ αν μπορεσεις επαναληψη σπερμοδιαγραματος. (το σπερμοδιαγραμμα του Λυμπεροπουλου το δεχονται ολοι μην φοβασε για αυτο) αυτα οου δεν δεχονται ειναι απτα μικροβιολογικα της γειτονιας 

Λίνα help..ξέχασα να κάνω την αντιπηκτική κ την έκανα 40 λεπτά μετά πειράζει;;;είμαι σε φάση να την πάω από απόγευμα σε πρωί γιατί μου είπε η λευκού καλύτερα πρωί κ το πηγαίνω μισή μισή ώρα πιο νωρίς κάθε μέρα.κ σήμερα το ξέχασα κ πήγα σαράντα λεπτά πιο αργά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. said:

Κορίτσια τις γόνιμες μέρες επιδίδεστε κάθε μέρα στο "σπορ" ή κάνει κακό στο σπέρμα?Μήπως ας πούμε είναι καλύτερα μέρα παρά μέρα?
 

Μέρα παρά μέρα θέλει κορίτσια για να μην αδυνατίζει το σπερμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...