Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Πάει θα μείνουμε με το βρακί στο τέλος χαχαχαχα

Πάντως βρε κορίτσια δε μου πήγε το μυαλό να ρωτήσω σε νοσοκομείο και πήγα στο ακτινολογικο που μου σύστησε ο εξωσω. Ενώ θα μπορούσα κάλιστα να πάω να κάνω με την υστεροσκοπηση μαζί ένα 50ρι ακόμα χαλάλι θα το έδινα αλλά θα έβλεπα και με μήτρα τι παίζει. Νιώθω ανακούφιση για το αποτέλεσμα αλλά προβληματίστηκα λίγο που δεν έψαξα και αλλού. Τεστ covid δε μου ζήτησαν εκεί αλλά όταν πάμε με όλες τις εξετάσεις στο κέντρο θα πρέπει να έχουμε και οι 2 κάνει τεστ μου το έβαλαν κιόλας στη λίστα με τη χαρτουρα και τις εξετάσεις που πρέπει να έχουμε. Από Σάββατο ξεκινάω επαφές νυχθημερόν!!!ανάσα δε θα πάρει ο άντρας μου χαχαχαχα . Όσο για τα λεφτά κορίτσια το φιλοσοφησα. Εμείς θα είμαστε μια νέα κατηγορία οι αφραγκες εγκυουλες αλλά χαλάλι τους

Να μην ξεχάσω να πω στην @Klelia81 μας ότι η σκέψη μου είναι μαζί σου κορίτσι μου. Ελπίζω αύριο να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις από τον γιατρό και να μας ενημερώσεις αν βρεις χρόνο.

Κορίτσι μου εγώ χωρίς εξωσωματική ξέρεις τι χρήματα έχω δόσει εδώ κ τρία χρόνια;;;τρεις εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά τρεις προγεννητικόυς μια αυχενική διαφάνεια επισκέψεις σε γυναικολόγο κ μετά την τελευταία αποβολή διερεύνηση σε αιματολογο γύρω στα 300 κ τώρα ξανά 8 εβδομάδα περίπου ίδιες εξετάσεις για θρομβιφιλια κ προγεννητικό ξανά κ έχει ο Θεός..πέμπτο μήνα πάλι θα κάνω τον έλεγχο για την θρομβοφιλια..που κ να έκανα και εξωσωματική με την γκαντεμια που με δέρνει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια έρχεται ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!έχεις περάσει και εσύ πολλά κορίτσι μου. Αυτό που θέλω να πω ότι οι άντρες με μια τσουτσουνο εξέταση τελειώνουν εμάς πρέπει να μας εξετάζουν μέχρι και το μικρό μας δαχτυλακι χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου εγώ χωρίς εξωσωματική ξέρεις τι χρήματα έχω δόσει εδώ κ τρία χρόνια;;;τρεις εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά τρεις προγεννητικόυς μια αυχενική διαφάνεια επισκέψεις σε γυναικολόγο κ μετά την τελευταία αποβολή διερεύνηση σε αιματολογο γύρω στα 300 κ τώρα ξανά 8 εβδομάδα περίπου ίδιες εξετάσεις για θρομβιφιλια κ προγεννητικό ξανά κ έχει ο Θεός..πέμπτο μήνα πάλι θα κάνω τον έλεγχο για την θρομβοφιλια..που κ να έκανα και εξωσωματική με την γκαντεμια που με δέρνει..

Άσε την γκαντεμιά στην άκρη και σκέψου τον θησαυρό που σου επεφύλασσε ο Θεός! 

15 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Πάντως νέες μελέτες έχουν δείξει ότι το καθημερινό σ,,ξ δίνει πιο ποιοτικό σπέρμα γιατί δεν είναι οξειδωμένο στην επιδυδιμιδα κάπως έτσι και καθαρίζει από κακό dna...εγώ κορίτσια πάντα το έκανα κάθε μέρα...άσε που το δύο μέρες σπέρμα να μείνει απευθύνεται σε ντουρασελ σπέρμα που δεν ξέρουμε αν έχουν οι δικοί μας..όποτε έχει άντρες που δέκα ώρες μετά είναι νεκρό...γνωμη μου κάθε μέρα είναι ότι πρέπει..οι παλιοί γιατροί λένε μέρα παρά μέρα ..

Κάτσε ρε συ @Emilly800 εδώ στο γκρουπ είμαστε και μιας ηλικίας Χαχαχαχα!καθε μέρα... τα κοκαλάκια μας θα αφήσουμε! Εσυ και ο άντρας σου είστε η εξαίρεση ! Το δοκίμασα κανα δυο μήνες αυτό με τις καθημερινές επαφές και μου έμειναν όλες οι δουλειές πίσω... που κουράγιο μετά χαχαχα!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις δουλειές είναι και μένα το μαράζι μου χαχαχαχα. Μένουμε σε σπίτι τοσοδουλι εμείς οπότε κ το πετσετακι της κουζίνας να μην είναι στην θέση του δείχνει ακατάστατο. Κάθε μέρα με ηλεκτρική σκούπα είμαι λόγω του σκύλου που όσο να πεις κάνει έναν χαμό με ψιχουλακια κάτω οπότε εμείς ότι κάνουμε το κάνουμε μετά τις 11.30 το βράδυ κ τις περισσότερες φορές είμαστε και νυσταγμενοι γίνεται λίγο με μηχανικές κινήσεις χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Γύρισα κιόλας!!!σάλπιγγες διαβάτες και οι 2. Μου έφυγε ένα βάρος η αλήθεια είναι. Λοιπόν ένιωσα έναν έντονο πόνο περιόδου την ώρα που περνούσε το υγρό για 5 λεπτά περίπου και έχω λίγες σταγονιτσες αίμα που είναι φυσιολογικό μου είπε ο ακτινολόγος. @TATAKI μου να πας να κάνεις και εσύ να ξεμπερδευεις. Ρε κορίτσια 150 ευρώ έδωσα ματωσε το πορτοφόλι μου. Μήπως έπρεπε να ψάξω κ άλλου για πιο φθηνά??

175 εγω στο Μητερα που ειναι ο γυναικολογος μου

Just now, despina. είπε:

175 εγω στο Μητερα που ειναι ο γυναικολογος μου

Αλλα δεν καταλαβα αν μου εκαναν υστεροσκοπηση.Εμενα απλα μου ειπαν οτι ειδαν ενα ινομυωμα και θα ξαναπαω να κανω υπερηχο για να το δουν καλυτερα.
Χτες πηγαμε ανδρολογο για το σπερμα του ανδρα μου που δεν ηταν καλο,μας ειπε να κανουμε μια σειρα αλλες εξετασεις,αναμεσα τους και triplex οσχεου για κυρσοκηλη και μας εδωσε τις βιταμινες Novofertil 3μηνη θεραπεια.Τις ξερει καμια σας?Για εσας παιρνετε καποια αντιστοιχη?
Επισης του πηρα και βασιλικο πολτο.Τον προηγουμενο μηνα ειχα παρει απο το φαρμακειο,αλλα τωρα βρηκα σε μαγαζι με βιολογικα προιοντα,την 3 πλασια βεβαια τιμη.Αν εχει καποια απο εσας παραγωγο που ξερει οτι πουλαει ας μου πει.Διαβασα ομως οτι καθε 20 μερες θελει διακοπη 10 μερες ο βασιλικος πολτος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για βασιλικό πολτό δεν ξέρω να σου πω. Εμείς από βιταμίνες παίρνουμε εγώ τις pregnacare conception και ο άντρας μου από τη solgar μια με βιταμίνη c ψευδάργυρο και κάτι άλλο που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Εμένα αύριο δίνει σπέρμα άντε να δούμε τι θα δούμε πέρυσι πάντως ήταν καλό τις βιταμίνες τις πήρε για έξτρα ενίσχυση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Για βασιλικό πολτό δεν ξέρω να σου πω. Εμείς από βιταμίνες παίρνουμε εγώ τις pregnacare conception και ο άντρας μου από τη solgar μια με βιταμίνη c ψευδάργυρο και κάτι άλλο που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Εμένα αύριο δίνει σπέρμα άντε να δούμε τι θα δούμε πέρυσι πάντως ήταν καλό τις βιταμίνες τις πήρε για έξτρα ενίσχυση.

Καλημέρα κοριτσια μου!! Πως είσαστε?

Εγώ μόλις γύρισα απο τον γιατρό. Ευτυχως είναι ενας γιατρός ήρεμος και ομιλητικός. Ας ερθω στο θέμα μας ομως. Στη θεματάρα μου βασικά γιατί ίσως τελικά το δικό μου όνειρο να μη πραγματοποιηθεί ξανά και να συνεχιζω να απολαμβάνω το μεγάλωμα του ενός και μοναδικού παιδιού μου.. Λοιπον κάναμε τον υπερηχο. 15η μέρα κυκλου σμρ ξεκινησε απο το ενδομητριο το οποίο ειναι πολύ λεπτο με το ζορι το εβγαλε 5mm  αλλα οπως και να έχει δεν παίζει και πολύ σημασία αφού τελικά οι οωθηκες μου είναι κενές. Ναι ναι είναι κενές. Δεν υπαρχει τπτ. Δεν προκειται να κάνω οωρρηξία και η επομενη περίοδος θα ερθει μονο οταν πέσει το ενδομητριο που αυτό μπορεί να είναι και σε κανενα 2μηνο. Κανονικά μου είπε θα επρεπε να συνεχίζω να παίρνω τα cyclacur όχι ομως να βγουν οωθηλακια γιατι λεει δεν είναι αυτή η δουλειά τους. Αντικαθιστούν βεβαια τις ορμονες αλλα οχι σε μεγεθος που θα κάνουν τετοια δουλεια. Θεωρησε λοιπον πως θα επρεπε να τα παίρνω συνέχεια για την υγεία μου να μην μου προκειψουν αργοτερα προβληματα με την καρδιά με τα κοκκαλα κοκ. Βάση αμη και ιστορικού που είδε μου είπε πως καποια στιγμή θα βγαλω ωαριο ομως αυτο μπορει να συμβεί και σε ενα χρονο. Επίσης μου είπε πως αν περάσει αυτος ο χρονος και χωρίς χαπια μου έρθει περιοδος το περισσοτερο 2 φορες θα πρέπει να κάνω οστική πυκνοτητα μη μου βγει κανενα πρόβλημα στη πορεια. Επίσης μου ανέφερε το γεγονός πως πρεπει να κάνω και ενα τεστ παπ(η αληθεια ειναι οτι αυτό το έχω αμελήσει λιγο) επειδή στο παρελθόν εχω κανει και εκτωμη τραχηλου. 

Αυτά κοριτσια από μένα. Δεν θα πω οτι δεν στεναχωρηθηκα με αυτα που άκουσα. Χαιρομαι ομως που μου τα είπε ο ανθρωπος ορθά κοφτά γιατί αυτο χρειαζομουν.

 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Flolipop είπε:

Άσε την γκαντεμιά στην άκρη και σκέψου τον θησαυρό που σου επεφύλασσε ο Θεός! 

Κάτσε ρε συ @Emilly800 εδώ στο γκρουπ είμαστε και μιας ηλικίας Χαχαχαχα!καθε μέρα... τα κοκαλάκια μας θα αφήσουμε! Εσυ και ο άντρας σου είστε η εξαίρεση ! Το δοκίμασα κανα δυο μήνες αυτό με τις καθημερινές επαφές και μου έμειναν όλες οι δουλειές πίσω... που κουράγιο μετά χαχαχα!

Αφού ξέρεις..εμείς μπορεί να είπαμε ουφ αλλά οι άντρες το καλύτερο τους είναι χαχαχαχα.αλλο που δεν θέλουν.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Για βασιλικό πολτό δεν ξέρω να σου πω. Εμείς από βιταμίνες παίρνουμε εγώ τις pregnacare conception και ο άντρας μου από τη solgar μια με βιταμίνη c ψευδάργυρο και κάτι άλλο που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Εμένα αύριο δίνει σπέρμα άντε να δούμε τι θα δούμε πέρυσι πάντως ήταν καλό τις βιταμίνες τις πήρε για έξτρα ενίσχυση.

Δεν εχω καταλαβει...εκανα αναζητηση για Vitabiotics Pregnacare και υπαρχουν Vitabiotics Pregnacare Before Conception και Vitabiotics Pregnacare Conception,ποια απο τις δυο παιρνεις?Εχουν διαφορα?Και τα δυο λενε για γυναικες που προσπαθουν να συλλαβουν...
Πηρα και τα τεστακια ωορρηξιας της ClearBlue.Ειπα να το παρουμε λιγο πιο σοβαρα το θεμα.Βεβαια οσο πιο σοβαρα το παιρνεις τοσο αγχωνεσαι.Οποτε δεν ξερω τι ειναι καλυτερο :(
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Πως είσαστε?

Εγώ μόλις γύρισα απο τον γιατρό. Ευτυχως είναι ενας γιατρός ήρεμος και ομιλητικός. Ας ερθω στο θέμα μας ομως. Στη θεματάρα μου βασικά γιατί ίσως τελικά το δικό μου όνειρο να μη πραγματοποιηθεί ξανά και να συνεχιζω να απολαμβάνω το μεγάλωμα του ενός και μοναδικού παιδιού μου.. Λοιπον κάναμε τον υπερηχο. 15η μέρα κυκλου σμρ ξεκινησε απο το ενδομητριο το οποίο ειναι πολύ λεπτο με το ζορι το εβγαλε 5mm  αλλα οπως και να έχει δεν παίζει και πολύ σημασία αφού τελικά οι οωθηκες μου είναι κενές. Ναι ναι είναι κενές. Δεν υπαρχει τπτ. Δεν προκειται να κάνω οωρρηξία και η επομενη περίοδος θα ερθει μονο οταν πέσει το ενδομητριο που αυτό μπορεί να είναι και σε κανενα 2μηνο. Κανονικά μου είπε θα επρεπε να συνεχίζω να παίρνω τα cyclacur όχι ομως να βγουν οωθηλακια γιατι λεει δεν είναι αυτή η δουλειά τους. Αντικαθιστούν βεβαια τις ορμονες αλλα οχι σε μεγεθος που θα κάνουν τετοια δουλεια. Θεωρησε λοιπον πως θα επρεπε να τα παίρνω συνέχεια για την υγεία μου να μην μου προκειψουν αργοτερα προβληματα με την καρδιά με τα κοκκαλα κοκ. Βάση αμη και ιστορικού που είδε μου είπε πως καποια στιγμή θα βγαλω ωαριο ομως αυτο μπορει να συμβεί και σε ενα χρονο. Επίσης μου είπε πως αν περάσει αυτος ο χρονος και χωρίς χαπια μου έρθει περιοδος το περισσοτερο 2 φορες θα πρέπει να κάνω οστική πυκνοτητα μη μου βγει κανενα πρόβλημα στη πορεια. Επίσης μου ανέφερε το γεγονός πως πρεπει να κάνω και ενα τεστ παπ(η αληθεια ειναι οτι αυτό το έχω αμελήσει λιγο) επειδή στο παρελθόν εχω κανει και εκτωμη τραχηλου. 

Αυτά κοριτσια από μένα. Δεν θα πω οτι δεν στεναχωρηθηκα με αυτα που άκουσα. Χαιρομαι ομως που μου τα είπε ο ανθρωπος ορθά κοφτά γιατί αυτο χρειαζομουν.

 

Λυπάμαι για αυτή την εξέλιξη..όμως νομίζω ότι ήσουν τυχερή πρώτον που βρήκες έναν επιστήμονα που δεν σε φουσκωσε με ένα κάρο θεραπείες κ ταλαιπωρία κ σου έδωσε ένα πλάνο ρεαλιστικό και δεύτερον το τονίζω ότι δεν έχεις άσχημες εμπειρίες να σου βαρύνουν την ψυχή...κ αναφέρομαι σε κάποιες από εμάς που έχουμε βιώσει αποβολές ίσως απότοκο της ηλικίας μας...το να μείνουμε με ένα παιδί επειδή τα έχω βάλει πολλές φορές κάτω αυτό που θα μας δυσκολέψει είναι να απαγκιστρωθουμε από αυτό κ όταν με το καλό φύγουν κ πάνε για σπουδές να μην σαλταρουμε τελείως...κ εγώ έγκυος μπορεί να είμαι αλλά ακόμα δεν ξέρω τι μου γίνεται...όποτε σου μιλώ αυτή την στιγμή σαν συμπάσχουσα..για το θέμα αδέρφια πάλι οκ ευλογία αλλά δεν είναι τίποτα νόμος έχει αδέρφια που δεν μιλιούνται κ επίσης τα δικά μας εκ των πραγμάτων μονά μεγάλωσαν.Ευχομσι βέβαια να κατεβάσεις στα κοντά ένα τυχερό αβγό κ να γίνει το θαύμα σου..κ τέλος να μας ζήσουν τα παιδιά μας κ να είμαστε γέροι κ εμείς να τα μεγαλώσουμε κ να τα καμαρώσουμε..οι χαρές να είναι μπροστά μας.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Λυπάμαι για αυτή την εξέλιξη..όμως νομίζω ότι ήσουν τυχερή πρώτον που βρήκες έναν επιστήμονα που δεν σε φουσκωσε με ένα κάρο θεραπείες κ ταλαιπωρία κ σου έδωσε ένα πλάνο ρεαλιστικό και δεύτερον το τονίζω ότι δεν έχεις άσχημες εμπειρίες να σου βαρύνουν την ψυχή...κ αναφέρομαι σε κάποιες από εμάς που έχουμε βιώσει αποβολές ίσως απότοκο της ηλικίας μας...το να μείνουμε με ένα παιδί επειδή τα έχω βάλει πολλές φορές κάτω αυτό που θα μας δυσκολέψει είναι να απαγκιστρωθουμε από αυτό κ όταν με το καλό φύγουν κ πάνε για σπουδές να μην σαλταρουμε τελείως...κ εγώ έγκυος μπορεί να είμαι αλλά ακόμα δεν ξέρω τι μου γίνεται...όποτε σου μιλώ αυτή την στιγμή σαν συμπάσχουσα..για το θέμα αδέρφια πάλι οκ ευλογία αλλά δεν είναι τίποτα νόμος έχει αδέρφια που δεν μιλιούνται κ επίσης τα δικά μας εκ των πραγμάτων μονά μεγάλωσαν.Ευχομσι βέβαια να κατεβάσεις στα κοντά ένα τυχερό αβγό κ να γίνει το θαύμα σου..κ τέλος να μας ζήσουν τα παιδιά μας κ να είμαστε γέροι κ εμείς να τα μεγαλώσουμε κ να τα καμαρώσουμε..οι χαρές να είναι μπροστά μας.

Βάση των δεδομένων μου ισως αυτό θα είναι καλυτερα να κάνω  δεν θα σταματησω τις επαφές μου εννοειται γενικότερα αλλα θα το δω αλλιώς. Δεν εχω περασει από αλλες φάσεις τύπου αποβολές οπως λες και εσύ αλλά τουλάχιστον αυτό θα εδειχνε οτι ειμαι εστω και λιγο παραγωγική. Για να μη παρεξηγηθώ δεν υποβιβαζω την κατασταση που έχετε περάσει εσεις προς Θεού απλά αυτό θα εδειχνε κατι άλλο απο αυτή τη φάση που είμαι τώρα. Ο αντρας μου απογοητευτηκε η αληθεια είναι και μου έκανε νηξη για δωρεα. Δεν ξέρω ομως αν θέλω να μπώ σε αυτή τη διαδικασία. Μου το ειπε και ο γιατρός βεβαια αυτό οτι με συγκεκριμένη αγωγη μετα θα μπορούσα να περασω σε δωρεά αλλα πραγματικά δεν ξεεω αν θέλω να το κάνω. Εμενα κατα καιρούς μου περναει απο το μυαλό και η υιοθεσία αλλα ξερω πως η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα εξαιτίας γραφειοκρατίας.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Klelia81 μου στεναχωρήθηκα με τα νέα σου..από την άλλη χαίρομαι που επιτέλους βρήκες έναν γιατρό να σου εξηγήσει αναλυτικά και τα πάντα και έτσι ξέρεις τι παίζει με τα ωάρια σου. Δεν θέλω να το βάλεις κάτω είδες είπε ότι θα κάνεις ωορρηξία αργότερα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου. Να χαιρόμαστε τα παιδάκια σας κοριτσάρες να τα καμαρώνετε να μεγαλώνουν. Όλες τον ίδιο αγώνα κάνουμε και σίγουρα μέσα από αυτόν τον αγώνα θα βγούμε δυνατές είτε με παιδί είτε χωρίς..

@despoima τις pregnacare conception παίρνω όχι τις before

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Βάση των δεδομένων μου ισως αυτό θα είναι καλυτερα να κάνω  δεν θα σταματησω τις επαφές μου εννοειται γενικότερα αλλα θα το δω αλλιώς. Δεν εχω περασει από αλλες φάσεις τύπου αποβολές οπως λες και εσύ αλλά τουλάχιστον αυτό θα εδειχνε οτι ειμαι εστω και λιγο παραγωγική. Για να μη παρεξηγηθώ δεν υποβιβαζω την κατασταση που έχετε περάσει εσεις προς Θεού απλά αυτό θα εδειχνε κατι άλλο απο αυτή τη φάση που είμαι τώρα. Ο αντρας μου απογοητευτηκε η αληθεια είναι και μου έκανε νηξη για δωρεα. Δεν ξέρω ομως αν θέλω να μπώ σε αυτή τη διαδικασία. Μου το ειπε και ο γιατρός βεβαια αυτό οτι με συγκεκριμένη αγωγη μετα θα μπορούσα να περασω σε δωρεά αλλα πραγματικά δεν ξεεω αν θέλω να το κάνω.

Είναι μια μεγάλη απόφαση αυτή κ θέλει να το συζητήσετε με τον άντρα σου κ να το δουλέψεις κ εσύ μέσα σου..πάρε τον χρόνο σου..να σου πω ότι εγώ θα ήθελα αν δεχόταν ο άντρας μου να υιοθετήσω μωράκι.το ήθελα από την πρώτη χαμένη εγκυμοσύνη κ έβλεπα τα μωρά που παρατάνε στο Ιπποκράτειο στην μαιευτική κ έκλαιγα.η δωρεά ωαρίου είναι άλλη αίσθηση αφού το μωρό μεγαλώνει από εσένα μέσα σου..όμως είναι απόφαση μεγάλη κοστίζει πολλά κ είναι και μια άλφα διαδικασία..έχεις χρόνο να αποφασίσεις ότι θέλει η ψυχούλα σου.καλα επαφές δεν σταματάμε ποτέ...αβγό θα πέσει κάποια στιγμή όποτε εννοείται σ,,,ξ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Είναι μια μεγάλη απόφαση αυτή κ θέλει να το συζητήσετε με τον άντρα σου κ να το δουλέψεις κ εσύ μέσα σου..πάρε τον χρόνο σου..να σου πω ότι εγώ θα ήθελα αν δεχόταν ο άντρας μου να υιοθετήσω μωράκι.το ήθελα από την πρώτη χαμένη εγκυμοσύνη κ έβλεπα τα μωρά που παρατάνε στο Ιπποκράτειο στην μαιευτική κ έκλαιγα.η δωρεά ωαρίου είναι άλλη αίσθηση αφού το μωρό μεγαλώνει από εσένα μέσα σου..όμως είναι απόφαση μεγάλη κοστίζει πολλά κ είναι και μια άλφα διαδικασία..έχεις χρόνο να αποφασίσεις ότι θέλει η ψυχούλα σου.καλα επαφές δεν σταματάμε ποτέ...αβγό θα πέσει κάποια στιγμή όποτε εννοείται σ,,,ξ.

Έχουμε κάνει αμετρητες συζητησεις με τον αντρα μου χωρίς να το ψάξουμε βέβαια. Δεν είναι αντιθετος και ειναι στις επιλογες μας. Μάλλον στη σκέψη μας γιατι πολλές επιλογές δεν έχουμε. Θα δουμε τι μπορουμε να κάνουμε γι αυτο.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Βάση των δεδομένων μου ισως αυτό θα είναι καλυτερα να κάνω  δεν θα σταματησω τις επαφές μου εννοειται γενικότερα αλλα θα το δω αλλιώς. Δεν εχω περασει από αλλες φάσεις τύπου αποβολές οπως λες και εσύ αλλά τουλάχιστον αυτό θα εδειχνε οτι ειμαι εστω και λιγο παραγωγική. Για να μη παρεξηγηθώ δεν υποβιβαζω την κατασταση που έχετε περάσει εσεις προς Θεού απλά αυτό θα εδειχνε κατι άλλο απο αυτή τη φάση που είμαι τώρα. Ο αντρας μου απογοητευτηκε η αληθεια είναι και μου έκανε νηξη για δωρεα. Δεν ξέρω ομως αν θέλω να μπώ σε αυτή τη διαδικασία. Μου το ειπε και ο γιατρός βεβαια αυτό οτι με συγκεκριμένη αγωγη μετα θα μπορούσα να περασω σε δωρεά αλλα πραγματικά δεν ξεεω αν θέλω να το κάνω. Εμενα κατα καιρούς μου περναει απο το μυαλό και η υιοθεσία αλλα ξερω πως η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα εξαιτίας γραφειοκρατίας.

Κορίτσι μου πάρε τον χρόνο σου χαλάρωσε κάνε τις επαφές σου και θα δεις ότι όταν φύγει εντελώς από το μυαλό σου μπορεί να έχουμε αποτελέσματα. Υιοθεσία κ εμείς σκεφτόμαστε αλλά έχω ακούσει ότι ζητάνε σπίτι δικό σου και καλά εισοδήματα κ εμείς δεν διαθέτουμε ούτε το ένα ούτε το άλλο μόνο μπόλικη αγάπη μπορουμε να δώσουμε και μια ζεστή οικογένεια. Οπότε δεν έχω μπει ακόμα στη διαδικασία να δω τι άλλη χαρτουρα ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...