Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Να πω και τα δικά μου ρε κορίτσια, πάλι αρνητικό τεστ ωορρηξίας, 13η μέρα σήμερα. Δηλαδή αν κάνω νωρίς ωορρηξία κι ακόμα δεν έχω, αν έκανα αργά, πότε θα την έκανα οεο; σήμερα βέβαια έχω πολλά διάφανα υγρά, με το μπαρδον. Πήρα και αντιβηχικο τρομάρα μου. Το έψαξα λίγο και το μυστικό ειναι η ουσία NAC που περιέχουν κάποια. 

χα χα αυτο το αντιβηχικο ! να δινεις κ στον αντρα σου ομως ετσι ειναι η συνταγη.

ε μπορει να εχεις αυριο θετικο τεστ κανεις μονο μια φορα την μερα? καμια φορα θελει κ δυο φορες την μερα τεστακια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Συγχαρητήρια! Τα πιο όμορφα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις τελικά. Εκεί που απελπίζεσαι και λες πάμε για άλλα! Συνεχίσατε τη διαδικασία υιοθεσίας; θες να μας δώσεις λίγες πληροφορίες ως προς τα διαδικαστικά; 

Με το καλό να πάρεις το μωρακι6σου αγκαλιά! Τρελό outsider! Τέτοιο ελπίζω να είμαι κι εγώ σύντομα και όλα τα κορίτσια εδώ που παλεύουμε! 

Με το καλό!!! 

Ευχαριστώ πολύ. (για αυτό έγραψα την ιστορία μου για  να δώσω κουράγιο!) Με τον άντρα μου είχαμε συζητήσει για υιοθεσία πολύ καιρό πριν ξεκινήσουμε να κάνουμε προσπάθειες (πριν το γάμο) λόγω ηλικίας δική μου. Ευτυχώς καταλαβαίνει!!!  Η διαδικασία της υιοθεσίας είναι η εξής: μπαίνεις στο σαιτ anynet.gr και κάνεις εγγραφή με κωδικούς taxisnet.

Θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού σε δημόσια νοσοκομεία  για να κάνεις εξετάσεις. (δύσκολο λόγω covid μιας και τα περισσότερα νοσοκομεία είναι κέντρα αναφοράς ειδικά για παθολόγο)

το καλό είναι ότι μόλις άκουσαν οι γιατροί για υιοθεσία με βοήθησαν πάρα πολύ!!!

Εμείς πρώτα κλείσαμε σε δερματολόγο όπου είχα από το site τι εξετάσεις αίματος (σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα) χρειάζομαι (πήραμε παραπεμπτικό από γιατρό) και τις κάναμε στο Συγγρού το νοσοκομείο. Χρειάστηκαν 2 εβδομάδες για να βγουν τα αποτελέσματα.

Μετά κλείσαμε ραντεβού σε ψυχιατρικό νοσοκομείο (στην Νέα Ιωνία) όπου μς είδε η ψυχίατρος και μας έδωσε τα απαραίτητα έγγραφα αλλά η διαδικασία σταμάτησε εκεί γιατί ο τρίτος γιατρός είναι παθολόγος και θα έπρεπε να κάνω ακτινογραφία θώρακος (ευτυχώς που το έμαθα μιαμέρα νωριτερα από το ραντεβου με την παθολόγο για την εγκυμοσύνη μου γιατί αλλιώς δεν ξέρω τι θα γινόταν με την ακτινοβολία)

έχε μαζί σου και φωτογραφίες σας γιατί τα χαρτιά που θα σου δώσουν από το δημόσιο φορέα (νοσοκομεία) θα πρέπει να έχουν φωτογραφία σου και τη σφραγίδα του νοσοκομείου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα αυτο το αντιβηχικο ! να δινεις κ στον αντρα σου ομως ετσι ειναι η συνταγη.

ε μπορει να εχεις αυριο θετικο τεστ κανεις μονο μια φορα την μερα? καμια φορα θελει κ δυο φορες την μερα τεστακια 

Αχ του καημένου... Του έδωσα κι αυτουνού! Πειραματόζωο τον έχω κάνει. Εμείς λέει δεν θα πιάσουμε παιδί, τον hulk θα πιάσουμε! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ναιιιιι κ ακόμα τα έχω κ φοβάμαι σαν τρελή όταν πάω τουαλέτα...λέω αυτό είναι περιοδος φίλε...πόνος ίδιος σχεδόν κ λίγο χειρότερο..κράμπα...το μονοοοοο διαφορετικό εκτός από την μήτρα που τραβάει είναι το στήθος που επίσης πονάει πολύ.αυτο εγώ δεν το έχω νορμάλ.τωρα είναι σαν να έχουνε φλεγμονή οι μαστοί..αφού πριν πέντε μέρες άρχισαν τα γρομπολια κ λέω παει τρέχω μαστογραφία.ζωντανεψε το κοιμισμένο στήθος...αιπ να δούμε κορίτσια αύριο γιατί είμαι λίγο χεσμενη από φόβο.......

Πού είσαι παιδί μου; πηγές για χοριακη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Πού είσαι παιδί μου; πηγές για χοριακη; 

Πήγα.133 ήταν.τι το θελα τόσο νωρίς έχω πεθάνει από το άγχος...εγώ πάντα έκανα με καθυστέρηση εκτός από τον γιο μου κ είχα 5000 κ τώρα αυτό....θα δούμε συμμαθήτριά..την Δευτέρα...κ προγεστερόνη είχα 39 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πήγα.133 ήταν.τι το θελα τόσο νωρίς έχω πεθάνει από το άγχος...εγώ πάντα έκανα με καθυστέρηση εκτός από τον γιο μου κ είχα 5000 κ τώρα αυτό....θα δούμε συμμαθήτριά..την Δευτέρα...κ προγεστερόνη είχα 39 

Μια χαρα ειναι βρε Emilly. Εισαι και πριν την καθυστερηση. Χαλαρωσε σε 2 μερες θα δεις διπλασια νουμερα και θα σου φυγουν ολα τα αγχη. Μονο χαρα να εχεις βρε κουκλα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πήγα.133 ήταν.τι το θελα τόσο νωρίς έχω πεθάνει από το άγχος...εγώ πάντα έκανα με καθυστέρηση εκτός από τον γιο μου κ είχα 5000 κ τώρα αυτό....θα δούμε συμμαθήτριά..την Δευτέρα...κ προγεστερόνη είχα 39 

Νομίζω ότι είσαι εξαιρετικά... συγχαρητήρια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μια χαρα ειναι βρε Emilly. Εισαι και πριν την καθυστερηση. Χαλαρωσε σε 2 μερες θα δεις διπλασια νουμερα και θα σου φυγουν ολα τα αγχη. Μονο χαρα να εχεις βρε κουκλα..

Συμμαθήτριά έχω πάθει κρίση πανικού...δεν μπορώ να φάω ,,,πήγα φαρμακείο έκανα αντιπηκτική μου ήρθε πικρή γεύση στο στόμα.ειμαι για κλάματα...αυτό το ψυχολογικό δεν πληρώνεται.

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Νομίζω ότι είσαι εξαιρετικά... συγχαρητήρια!!

Βρε κορίτσια δηλαδή την Δευτέρα που έπιασε το βράδυ ενα πολυυυυ αχνό θετικό που μετά εξαφανίστηκε πόσο ήταν το αίμα κ το πιάσε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Συμμαθήτριά έχω πάθει κρίση πανικού...δεν μπορώ να φάω ,,,πήγα φαρμακείο έκανα αντιπηκτική μου ήρθε πικρή γεύση στο στόμα.ειμαι για κλάματα...αυτό το ψυχολογικό δεν πληρώνεται.

Βρε κορίτσια δηλαδή την Δευτέρα που έπιασε το βράδυ ενα πολυυυυ αχνό θετικό που μετά εξαφανίστηκε πόσο ήταν το αίμα κ το πιάσε;;;

Εμένα είχε πιάσει το τεστ αχνά με χοριακή 12 οπότε μην αναρωτιέσαι..... τώρα έχει πάρει την ανιούσα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ydroxoos76 είπε:

Εμένα είχε πιάσει το τεστ αχνά με χοριακή 12 οπότε μην αναρωτιέσαι..... τώρα έχει πάρει την ανιούσα

Αλήθεια;;;;;;;είναι δυνατόν;;;;;;κ μετα έκανες χοριακη κ το επιβεβαιώσεις;;;;;

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Εμένα είχε πιάσει το τεστ αχνά με χοριακή 12 οπότε μην αναρωτιέσαι..... τώρα έχει πάρει την ανιούσα

Δες τώρα θα βάλω στο προφίλ το πρώτο τεστ που έκανα ήταν τόσο αχνό που μόλις στεγνώσει έσβησε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αλήθεια;;;;;;;είναι δυνατόν;;;;;;κ μετα έκανες χοριακη κ το επιβεβαιώσεις;;;;;

Δες τώρα θα βάλω στο προφίλ το πρώτο τεστ που έκανα ήταν τόσο αχνό που μόλις στεγνώσει έσβησε.

Έτσι ήταν το πρώτο μου τεστ τώρα στο δεύτερο δεν το έχω φοτο τώρα να το βάλω δεν το κράτησα γιατί στην φότο ούτε φαινόταν....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Έτσι ήταν το πρώτο μου τεστ τώρα στο δεύτερο δεν το έχω φοτο τώρα να το βάλω δεν το κράτησα γιατί στην φότο ούτε φαινόταν....

Θυμάσαι στην μικρή τι χοριακη είχες με τέτοιο τεστ;;;κ τι μέρα ήσουν;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Emilly είπε:

Πήγα.133 ήταν.τι το θελα τόσο νωρίς έχω πεθάνει από το άγχος...εγώ πάντα έκανα με καθυστέρηση εκτός από τον γιο μου κ είχα 5000 κ τώρα αυτό....θα δούμε συμμαθήτριά..την Δευτέρα...κ προγεστερόνη είχα 39 

Κοριτσάκι σούπερ είναι η τιμή! Εκατόν δεκα κάτι είχα στο γιο μου με μια βδομάδα καθυστέρηση και τον έχω 9 χρονών παίδαρο! 

Στο άλλο που παλινδρομησε είχα γύρω στις 5000... Μην κοιτάς τη χοριακή, σούπερ είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Θυμάσαι στην μικρή τι χοριακη είχες με τέτοιο τεστ;;;κ τι μέρα ήσουν;;

Στην μικρή μου είχα ολοκάθαρο τεστ είναι στην φότο προφίλ μου αυτό με το σταυρό χοριακη την ίδια μέρα 200(2μερες πριν την περίοδο)...στην τωρινή εγκυμοσύνη είχα ίδιο τεστ με εσένα(2μερες πριν πάλι)πήγα στο φαρμακείο να το δει και μου είπε ότι μάλλον ειναι θετικό πήρα ένα πρώιμης self clear και σε δύο ώρες μετά από αυτό το πολύ αχνό ίδιο με εσένα βγήκε αυτό που βλέπεις στην φότο προφίλ με τις γραμμουλες......τα hometest δεν είναι τόσο ευαίσθητα πάρε ένα πρώιμης να δεις ίδια μέρα home με self μεγάλη διαφορά χοριακη αυτήν την φορά δεν έκανα πήγα μετά από δέκα μέρες για υπέρηχο... 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...