Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλησπέρα κοπελίτσες! 

Πώς είστε; εχθές ξέχασα να κάνω τέστ ωορρηξιας, το έκανα αργά το βράδυ και βγήκε θετικό. Σήμερα έκαψα ακόμα ένα και βγήκε αρνητικό. Επομένως η ωορρηξία έγινε; βλέποντας στο σχεδιάγραμμα δείχνει τη άνοδο της καμπύλης την ημέρα του θετικού τεστ, κορύφωση την επόμενη και μετά αρχίζει να φθίνει. Επομένως το αυγό σκάει κάπου μέσα σ' αυτές τις δύο μέρες; χθες ή σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Καλησπέρα κοπελίτσες! 

Πώς είστε; εχθές ξέχασα να κάνω τέστ ωορρηξιας, το έκανα αργά το βράδυ και βγήκε θετικό. Σήμερα έκαψα ακόμα ένα και βγήκε αρνητικό. Επομένως η ωορρηξία έγινε; βλέποντας στο σχεδιάγραμμα δείχνει τη άνοδο της καμπύλης την ημέρα του θετικού τεστ, κορύφωση την επόμενη και μετά αρχίζει να φθίνει. Επομένως το αυγό σκάει κάπου μέσα σ' αυτές τις δύο μέρες; χθες ή σήμερα;

Καλησπέρα ! Το θετικό σημαίνει οτι η ωορρηξία θα γίνει μέσα στις επόμενες δυο μέρες...όποτε χθες , σήμερα και αύριο , μη σου πω κ μεθαύριο φουλ επαφές .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλησπέρα ! Το θετικό σημαίνει οτι η ωορρηξία θα γίνει μέσα στις επόμενες δυο μέρες...όποτε χθες , σήμερα και αύριο , μη σου πω κ μεθαύριο φουλ επαφές .

Thank you κορίτσι! Είχαμε προχθές, χθες, να κάνουμε ένα κουράγιο και σήμερα, άντε και αύριο! Ελπίζω να προσμετράται ως χρόνος γυμναστικής σε εβδομαδιαία βάση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Thank you κορίτσι! Είχαμε προχθές, χθες, να κάνουμε ένα κουράγιο και σήμερα, άντε και αύριο! Ελπίζω να προσμετράται ως χρόνος γυμναστικής σε εβδομαδιαία βάση. 

Φυσικά και προσμετράται! Και με υψηλές καύσεις ....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Agatte said:

Thank you κορίτσι! Είχαμε προχθές, χθες, να κάνουμε ένα κουράγιο και σήμερα, άντε και αύριο! Ελπίζω να προσμετράται ως χρόνος γυμναστικής σε εβδομαδιαία βάση. 

Μπραβο που αντεχεται 3 μερες σερι. Εμενα κοριτσια ο δικος μου σερι 3 μερες δεν μπορει. 2 ναι αλλα 3 δεν φτανει σε κορυφωση με τιποτα. Το παλευει κουραζομαστε και τζαμπα οι θερμιδες που καψαμε. Γι αυτο και δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη αυτο το μηνα...την ημερα της ωορρηξιας προσπαθησαμε αλλα δεν..καναμε πριν φυσικα αλλα δεν πιστευω να ειχαμε αποτελεσμα παλι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το θέμα. Είμαι 36 χρονών, έχω 2 παιδάκια, ένα 4 χρονών και έναν μπέμπη 5 μηνών. Πάντα ήθελα 2 παιδιά και ο άντρας μου πριν από μια εβδομάδα μου είπε για 3ο!!!!! Φοράω σπιράλ αλλά έκλεισα ραντεβού το βγάλω από το νέο έτος. Επίσης ξέχασα να πώ μετράω στο ενεργητικό μου μια βιοχημική καθώς και μια διακοπή κύησης στην 14η εβδομάδα στο 2ο αγοράκι μου που έγινε αγγελάκι.... Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε προσπάθειες πάλι!!!

Με το καλό εύχομαι σε όλα τα κορίτσια και το 2020 να κλείσε με πολλά θετικά νέα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Μπραβο που αντεχεται 3 μερες σερι. Εμενα κοριτσια ο δικος μου σερι 3 μερες δεν μπορει. 2 ναι αλλα 3 δεν φτανει σε κορυφωση με τιποτα. Το παλευει κουραζομαστε και τζαμπα οι θερμιδες που καψαμε. Γι αυτο και δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη αυτο το μηνα...την ημερα της ωορρηξιας προσπαθησαμε αλλα δεν..καναμε πριν φυσικα αλλα δεν πιστευω να ειχαμε αποτελεσμα παλι

Όλα αυτά είναι ανθρώπινα... ο ψυχολογικός παράγοντας είναι μεγαλύτερο υπόθεση. Αφού είχατε επαφές πριν την ωορρηξία έχετε αρκετές πιθανότητες. 

Just now, smaro30 είπε:

Γειά σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το θέμα. Είμαι 36 χρονών, έχω 2 παιδάκια, ένα 4 χρονών και έναν μπέμπη 5 μηνών. Πάντα ήθελα 2 παιδιά και ο άντρας μου πριν από μια εβδομάδα μου είπε για 3ο!!!!! Φοράω σπιράλ αλλά έκλεισα ραντεβού το βγάλω από το νέο έτος. Επίσης ξέχασα να πώ μετράω στο ενεργητικό μου μια βιοχημική καθώς και μια διακοπή κύησης στην 14η εβδομάδα στο 2ο αγοράκι μου που έγινε αγγελάκι.... Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε προσπάθειες πάλι!!!

Με το καλό εύχομαι σε όλα τα κορίτσια και το 2020 να κλείσε με πολλά θετικά νέα!!!!

Γεια σου κορίτσι μου! Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και μπράβο για τα κουράγια σου που πας για τρίτο με παιδάκια σε μικρές ηλικίες! Κι εγώ για τρίτο πάω, αλλά οι γιοί μου είναι 9 κι 6 ετών. Τος ατυχίες τις ειχες ενδιάμεσα από τις εγκυμοσύνες των παιδιών σου; Εγώ τα τελευταία δυο χρόνια που προσπαθώ είχα τρεις ατυχείς εγκυμοσύνες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Όλα αυτά είναι ανθρώπινα... ο ψυχολογικός παράγοντας είναι μεγαλύτερο υπόθεση. Αφού είχατε επαφές πριν την ωορρηξία έχετε αρκετές πιθανότητες. 

Γεια σου κορίτσι μου! Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και μπράβο για τα κουράγια σου που πας για τρίτο με παιδάκια σε μικρές ηλικίες! Κι εγώ για τρίτο πάω, αλλά οι γιοί μου είναι 9 κι 6 ετών. Τος ατυχίες τις ειχες ενδιάμεσα από τις εγκυμοσύνες των παιδιών σου; Εγώ τα τελευταία δυο χρόνια που προσπαθώ είχα τρεις ατυχείς εγκυμοσύνες...

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Την βιοχημική την είχα 2 χρόνια μετά την γέννηση της κόρης μου. Αμέσως μετά, τον επόμενο μήνα εμεινα πάλι έγκυος. Στο α επιπέδου είδαμε ότι το παιδί ήταν άρρωστο. Ήμασταν το 1 στις 5000 κυήσεις που θα μπορούσε να πάσχει από αυτό και είχαν να του δουνε 28 χρόνια αυτό οι εμβρυολόγοι. Πετύχαμε λαχείο.... Κάναμε διακοπή. Μετά προσπαθούσαμε αλλά ήμουν χάλια ψυχολογικά, με κρίσεις πανικού και πολλή θλίψη... Ένα χρόνο μετά και χωρίς να το περιμένω έμεινα έγκυος στον μπέμπη μας. Ο Θεός μας ευλόγησε και μας έδωσε αρχικά ένα υγιές μωράκι και ένα αγοράκι σαν το παιδάκι που χάσαμε.

Κοιτάμε μπροστά κορίτσια και όλα θα γίνουν με επιμόνή και πίστη! Τώρα λέμε για το 3ο και βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Την βιοχημική την είχα 2 χρόνια μετά την γέννηση της κόρης μου. Αμέσως μετά, τον επόμενο μήνα εμεινα πάλι έγκυος. Στο α επιπέδου είδαμε ότι το παιδί ήταν άρρωστο. Ήμασταν το 1 στις 5000 κυήσεις που θα μπορούσε να πάσχει από αυτό και είχαν να του δουνε 28 χρόνια αυτό οι εμβρυολόγοι. Πετύχαμε λαχείο.... Κάναμε διακοπή. Μετά προσπαθούσαμε αλλά ήμουν χάλια ψυχολογικά, με κρίσεις πανικού και πολλή θλίψη... Ένα χρόνο μετά και χωρίς να το περιμένω έμεινα έγκυος στον μπέμπη μας. Ο Θεός μας ευλόγησε και μας έδωσε αρχικά ένα υγιές μωράκι και ένα αγοράκι σαν το παιδάκι που χάσαμε.

Κοιτάμε μπροστά κορίτσια και όλα θα γίνουν με επιμόνή και πίστη! Τώρα λέμε για το 3ο και βλέπουμε!

Περάσατε δύσκολα.. αλλά ανταμειφτήκατε! Είσαι καλά στην ηλικία ,έχεις χρόνο να το προσπαθησεις. Εγώ φτάνω τα 40 και χάνω λίγο τις ελπίδες μου αλλά το προσπαθώ ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Την βιοχημική την είχα 2 χρόνια μετά την γέννηση της κόρης μου. Αμέσως μετά, τον επόμενο μήνα εμεινα πάλι έγκυος. Στο α επιπέδου είδαμε ότι το παιδί ήταν άρρωστο. Ήμασταν το 1 στις 5000 κυήσεις που θα μπορούσε να πάσχει από αυτό και είχαν να του δουνε 28 χρόνια αυτό οι εμβρυολόγοι. Πετύχαμε λαχείο.... Κάναμε διακοπή. Μετά προσπαθούσαμε αλλά ήμουν χάλια ψυχολογικά, με κρίσεις πανικού και πολλή θλίψη... Ένα χρόνο μετά και χωρίς να το περιμένω έμεινα έγκυος στον μπέμπη μας. Ο Θεός μας ευλόγησε και μας έδωσε αρχικά ένα υγιές μωράκι και ένα αγοράκι σαν το παιδάκι που χάσαμε.

Κοιτάμε μπροστά κορίτσια και όλα θα γίνουν με επιμόνή και πίστη! Τώρα λέμε για το 3ο και βλέπουμε!

Καλημέρα κορίτσι μου με το καλό να ξεκινήσεις τις προσπάθειες.κ εγώ στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη είδα ότι είχε κάτι σπάνιο  εγώ πέτυχα το 1 στις 200000 εξωμφαλο και εκστροφη ουροδόχου κύστης..σπανιότατο ..σε καταλαβαίνω...και την ανάγκη αναπλήρωσης του μικρού σου αγγέλου..εύχομαι τυχερά από δω κ πέρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop said:

Περάσατε δύσκολα.. αλλά ανταμειφτήκατε! Είσαι καλά στην ηλικία ,έχεις χρόνο να το προσπαθησεις. Εγώ φτάνω τα 40 και χάνω λίγο τις ελπίδες μου αλλά το προσπαθώ ακόμα...

τι περάσανε τα χρόνια;;; Η μαμά μου έκανε το τρίτο στα 40 της!!!! Ο γιατρός μου που του το συζήτησα μου είπε οτι συνήθως 40 με 45 κάνουν πλεόν τα επόμενα παιδιά!!!! Μια χαρά είσαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Περάσατε δύσκολα.. αλλά ανταμειφτήκατε! Είσαι καλά στην ηλικία ,έχεις χρόνο να το προσπαθησεις. Εγώ φτάνω τα 40 και χάνω λίγο τις ελπίδες μου αλλά το προσπαθώ ακόμα...

Καλημερα φωτεινή μου.δεν θα χάσουμε τις ελπίδες μας..το θέμα είναι μια φορά να κάτσει όπως πρέπει...αυτό χρειαζόμαστε... λίγο το τύχη μια φορά να γίνει το θαύμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Την βιοχημική την είχα 2 χρόνια μετά την γέννηση της κόρης μου. Αμέσως μετά, τον επόμενο μήνα εμεινα πάλι έγκυος. Στο α επιπέδου είδαμε ότι το παιδί ήταν άρρωστο. Ήμασταν το 1 στις 5000 κυήσεις που θα μπορούσε να πάσχει από αυτό και είχαν να του δουνε 28 χρόνια αυτό οι εμβρυολόγοι. Πετύχαμε λαχείο.... Κάναμε διακοπή. Μετά προσπαθούσαμε αλλά ήμουν χάλια ψυχολογικά, με κρίσεις πανικού και πολλή θλίψη... Ένα χρόνο μετά και χωρίς να το περιμένω έμεινα έγκυος στον μπέμπη μας. Ο Θεός μας ευλόγησε και μας έδωσε αρχικά ένα υγιές μωράκι και ένα αγοράκι σαν το παιδάκι που χάσαμε.

Κοιτάμε μπροστά κορίτσια και όλα θα γίνουν με επιμόνή και πίστη! Τώρα λέμε για το 3ο και βλέπουμε!

Αχχχχχ κορίτσι μου... Πόσο κοντά είναι η ζωή μας... Είμαι 36 εγώ είχα μια βιοχημική Γενάρη του 18...Μετά από 2 μήνες έμεινα έγκυος κ το παιδί ήταν με σύνδρομο νταουν...οπότε προχωρήσαμε σε διακοπή στην 13 εβδομάδα....αγοράκι ήταν κ εμάς... Μετά από όλο αυτό...κατέληξα να πάω σε ψυχολόγο γιατί δεν ήμουν κ στα καλύτερα μου... ακριβώς έναν χρόνο μετά έμεινα έγκυος κ κάναμε τον μπέμπη μας... εύχομαι με το καλό όταν ξεκινήσουμε προσπάθειες να μας έρθει άλλο ένα παιδάκι κ να μεγαλώσει η οικογένεια μας...!!! Κορίτσια καλές γιορτές να έχετε με υγεία...να χαίρεστε τις οικογένειές σας... Κ με το καλό το 2021 να έχουμε ένα θετικό τεστ ή μωράκια στην κοιλίτσα... 

  • Μου αρέσει 3

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημερα φωτεινή μου.δεν θα χάσουμε τις ελπίδες μας..το θέμα είναι μια φορά να κάτσει όπως πρέπει...αυτό χρειαζόμαστε... λίγο το τύχη μια φορά να γίνει το θαύμα..

Καλημερα καλημερα. Περιμένω ενημέρωση έτσι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...