Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Όλα καλά με την καμπύλη ζαχάρου και γενικά όλα ήρεμα. Καναμε μια μίνι ανακαίνιση μπάνιου, διάφορα μερεμέτια και βάψιμο στο σπιτι. Είχα απελπιστεί ότι δε θα τελειώσει ποτέ αλλά τλκ σε 2 βδομάδες ήταν όλα έτοιμα.

Βρε κορίτσια, έλεγα να ξεκινήσω τη διαδικασία για την άδεια λοχείας, αλλά έχω μπερδευτεί λίγο. Χρειάζεται ένα χαρτί από γιατρό του ΙΚΑ. Σ αυτό το γιατρό πάμε με τη Β επιπέδου? Θέλει κάτι άλλο?

Καλημέρα. Για την άδεια στο ΙΚΑ σου ζητάνε μια ηλεκτρονικά συνταγογραφημενη βεβαίωση για την Πητ. Που γράφει ουσιαστικά πότε είναι η Πητ σου και πότε ξεκινάει η άδεια κύησης σου. Κ πόσες μέρες διαρκεί. 56 μέρες δηλαδή. Αν ο γιατρός σου δεν είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ σε στέλνει σε έναν συμβεβλημένο, εμένα δεν μου είπε για υπέρηχο β επιπέδου, ίσως γιατί είναι γνωστή του, μου έγραψε μόνο σε μια βεβαίωση χειρόγραφη την Πητ μου κ της την έδειξα. Εκτός από αυτά στο ΙΚΑ σου δίνουν μια αίτηση να συμπληρώσεις εσύ κ ο εργοδότης, κ ζητάνε λογαριασμό iban, ταυτότητα , βιβλιαρίο κ αν έχεις βγει σε αναστολή τους προηγούμενους μήνες κάποιες βεβαιώσεις από τον λογιστή του εργοδότη σου. 

• Μου αρέσει 1

ydztp2.png
To get the code: 

Να ρωτησω κατι μια που πιασαμε αυτη την κουβεντα: οι ελευθεροι επαγγελματιες δικαιουνται κατι; στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες ημουν μισθωτη οποτε δεν εχω ιδεα!

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, CMES είπε:

Να ρωτησω κατι μια που πιασαμε αυτη την κουβεντα: οι ελευθεροι επαγγελματιες δικαιουνται κατι; στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες ημουν μισθωτη οποτε δεν εχω ιδεα!

Δικαιούσαι του μηνιαίου επιδόματος των 150 ευρώ για 4 μήνες μετά τη γέννα και, αν πληροίς τα εισοδηματικά κριτήρια (νομίζω 40000 ευρώ ετήσιο εισόδημα), τα 2000 ευρώ που δίνουν μετά τη γέννα.

gcglp2.png

πρίν από 34 λεπτά , Liakada είπε:

Δικαιούσαι του μηνιαίου επιδόματος των 150 ευρώ για 4 μήνες μετά τη γέννα και, αν πληροίς τα εισοδηματικά κριτήρια (νομίζω 40000 ευρώ ετήσιο εισόδημα), τα 2000 ευρώ που δίνουν μετά τη γέννα.

Φανταζομαι κατω απο 40.000 οικογενειακο εισοδημα εννοεις;

150 ευρω το μηνα!! Δεν θα ξερω τι να πρωτοαγορασω!!!:D

• Χαχα 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα. Για την άδεια στο ΙΚΑ σου ζητάνε μια ηλεκτρονικά συνταγογραφημενη βεβαίωση για την Πητ. Που γράφει ουσιαστικά πότε είναι η Πητ σου και πότε ξεκινάει η άδεια κύησης σου. Κ πόσες μέρες διαρκεί. 56 μέρες δηλαδή. Αν ο γιατρός σου δεν είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ σε στέλνει σε έναν συμβεβλημένο, εμένα δεν μου είπε για υπέρηχο β επιπέδου, ίσως γιατί είναι γνωστή του, μου έγραψε μόνο σε μια βεβαίωση χειρόγραφη την Πητ μου κ της την έδειξα. Εκτός από αυτά στο ΙΚΑ σου δίνουν μια αίτηση να συμπληρώσεις εσύ κ ο εργοδότης, κ ζητάνε λογαριασμό iban, ταυτότητα , βιβλιαρίο κ αν έχεις βγει σε αναστολή τους προηγούμενους μήνες κάποιες βεβαιώσεις από τον λογιστή του εργοδότη σου.  

Α πολυ κατατοπιστικο αυτο! Ευχαριστώ πολύ!

Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, CMES είπε:

Φανταζομαι κατω απο 40.000 οικογενειακο εισοδημα εννοεις;

150 ευρω το μηνα!! Δεν θα ξερω τι να πρωτοαγορασω!!!:D

Κάνε λίστα, είναι πολλά αυτά που μπορείς να αγοράσεις...Ίσως σου φτάνουν να αγοράσεις και σπίτι για το παιδί...(της barbie εννοω...)...:grin:

Ναι μέχρι 40000 ευρώ οικογενειακό εισόδημα.

gcglp2.png

On 20/12/2020 at 11:43 ΠΜ, Τονιαα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,έχω να μπω μήνες η αλήθεια είναι.Ελπιζω όλες να είστε καλά και να έχετε μια ήρεμη εγκυμοσύνη 

Έχω μια απορία ο γιατρός μου μου είπε σήμερα ότι το παιδί θα το πάρουμε μέχρι την 38 εβδομαδα. Τι σημαίνει αυτό ότι θα είμαι 37+5 π.χ. ή θα ειμαι 38+0 ; μπερδεύτηκα :???:

On 7/6/2021 at 9:21 ΜΜ, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου.. Μιλησα με τον γιατρο το μεσημέρι ξανα μου ειπε να μην ταλαιπωρηθώ σήμερα να παω γιατί είναι μακρινή απόσταση αλλά αν συνεχίσουν σήμερα να παω αύριο πρωί να με δει.. Προς το παρόν έχω ηρεμήσει.. Έκατσα στα αυγά μου.. Στον καναπε μου και στο κρεβατι μου και ηρεμησα.. Ηπια ξανα όμως εκείνο το buscopan και νομιζω με βοηθησε.. Ειμαι καλα προς το παρόν αλλά το μωρο νιωθω οτι δεν έχει κάτσει λεπτο από το πρωί.. Λες και δνε κοιμηθηκε καθόλου.. Ολη την ωρα δραστήριος.. Ειναι φυσιολογικό? 

Σοφάκι μου πως είσαι;;πηγές γιατρό;;εγώ Πέμπτη κάνω ντομπλερ ανάπτυξης..θα είμαι 30, κάτι πλέον δεν υπολογίζω βαρέθηκα να μετράω..νιώθω κ πονακια κ βαρος στην μήτρα και το μωρό να χορεύει κλακέτες ότι θες...δεν ξέρω πια τι είναι νορμάλ κ τι όχι νιώθω μπαλόνι έτοιμο να εκραγει..καούρα τρομερή σαν να έχω φωτιά στον λαιμό..τα πάντα..περιμένω τα νέα σου.

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Σοφάκι μου πως είσαι;;πηγές γιατρό;;εγώ Πέμπτη κάνω ντομπλερ ανάπτυξης..θα είμαι 30, κάτι πλέον δεν υπολογίζω βαρέθηκα να μετράω..νιώθω κ πονακια κ βαρος στην μήτρα και το μωρό να χορεύει κλακέτες ότι θες...δεν ξέρω πια τι είναι νορμάλ κ τι όχι νιώθω μπαλόνι έτοιμο να εκραγει..καούρα τρομερή σαν να έχω φωτιά στον λαιμό..τα πάντα..περιμένω τα νέα σου.

@AnnelizΚοριτσι μου.. Σημερα το βραδυ έχω γιατρο.. Ελπιζω να είναι όλα καλά.. Αυτές τις μέρες ξεκουραστηκα στο σπίτι ή αλήθεια.. Δνε εκανα σχεδόν τίποτα στο σπίτι.. Το μόνο που έκανα είναι να πλύνω ρουχαλακια και να τα σιδερωνω από τον καναπέ μου γιατι μου έφτιαχνε την διάθεση.. Χαχαχχα.. Φρέσκο μυρίζει το σπιτι μωρουδιλα κοριτσια μου.. Μου ήρθε και εχθες πακέτο που ειχα κανει παραγγελία ονλινε από ένα φαρμακείο της Ελλάδας με πάρα πολλά καλούδια του μωρου.. Παρα πολλα όμως.. Αν σκεφτείτε ότι είχα δώσει 300 ευρω καταλαβαίνετε πόσα πολλά. Ήταν 3 κουτες.. Χαχχαχα.. Και μου ήρθε και η τσάντα του μωρου από το Amazon που την πήρα και περιμένω και τον αποστειρωτη αυτές τις μέρες.. Ηρθαν την κατάλληλη στιγμή όλα και μου έφταιξαν την διάθεση.. Επίσης και εγω νιωθω τρομερή αλλαγή στο μωρο.. Ειναι πολυ έντονος, επίπονο κάποιες φορές και τον νιωθω παντού πάνω από τον αφαλο κάτω από τον οφαλο δεξιά αριστερά.. Παντού.. Και κοριτσια πλέον με κανει ο άντρας μου μπανιο κάτι που με χαροποιεί γιατί μας δένει μιας και αυτές τις μέρες και εκεινος δουλεύει ως αργά την νυχτα και εγω ειμαι συνέχεια στο κρεβατι και είναι πολύ ρομαντικό να σε κάνει ο άντρας σου... Με το ζάχαρο πάμε πολύ καλά.. Το εχω βρει πλέον και πάντα είμαι κάτω από το όριο... Αλλα εχω βαρεθεί λίγο την διατροφή.. Ενας μηνας πέρασε.. Θα περασουν και οι άλλοι δύο και θα τρωω ότι θέλω υστερα.. Εσεις κοριτσια μου? Πως ειστε? Ααα και κατι ακομη.. Πολυ ιδρωτας ρε κοριτσια.. Κοιμαμαι με κλιματιστικο και ξυπνάω ιδρωμενη.. Πως γίνεται αυτό? Πότε ξανα δεν μου έχει συμβεί.. Εγω ντοπλερ έχω 32η εβδομάδα.. Νομιζω 1η Ιουλίου πέφτει αν δεν κάνω λάθος.. Θα ειμαι 32 και 5 όταν θα το κανω

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Κοριτσια μου.. Μολις μπηκα σπιτι.. Ολα καλα.. Το μωρο έχει πάρει θέση ίσως και για αυτό να είχα εκείνες τις μικρό συσπασεις που τελικά μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν μυικές.. Και μου έδωσε και μαγνήσιο γιατί με πιάνουν κραμπες και στα πόδια την ωρα που κοιμαμαι. 1320 γραμμάρια ο λεβεντης μας.. Και μεθαυριο Κυριακή μπαίνω 30η εβδομάδα.. Τωρα μου ειπε θα με δει σε 3 εβδομαδες και όχι σε 4 όπως με έβλεπε ως τωρα.. Τωρα σε 3 και μετα σε δυο και πιο μετά κάθε εβδομάδα.. Κοριτσια σήμερα πρώτη φορά μπήκε και ο αντρας μου μαζί.. Μετά από 7μιση μήνες.. Δεν ξέρετε πόσο χάρηκα.. Επίσης εγω και λόγω ζαχαρου και διατροφής τίποτα σε κιλά.. Τα γραμμάρια που πήρα ήταν τα 500 γραμμάρια που πήρε το μωρο.. Πείναααα.. Χαχαχαχ. 

• Μου αρέσει 3

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Μολις μπηκα σπιτι.. Ολα καλα.. Το μωρο έχει πάρει θέση ίσως και για αυτό να είχα εκείνες τις μικρό συσπασεις που τελικά μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν μυικές.. Και μου έδωσε και μαγνήσιο γιατί με πιάνουν κραμπες και στα πόδια την ωρα που κοιμαμαι. 1320 γραμμάρια ο λεβεντης μας.. Και μεθαυριο Κυριακή μπαίνω 30η εβδομάδα.. Τωρα μου ειπε θα με δει σε 3 εβδομαδες και όχι σε 4 όπως με έβλεπε ως τωρα.. Τωρα σε 3 και μετα σε δυο και πιο μετά κάθε εβδομάδα.. Κοριτσια σήμερα πρώτη φορά μπήκε και ο αντρας μου μαζί.. Μετά από 7μιση μήνες.. Δεν ξέρετε πόσο χάρηκα.. Επίσης εγω και λόγω ζαχαρου και διατροφής τίποτα σε κιλά.. Τα γραμμάρια που πήρα ήταν τα 500 γραμμάρια που πήρε το μωρο.. Πείναααα.. Χαχαχαχ. 

Τελεια κοριτσι!!! Σου φυγε και το αγχος που μας πιανει ποτε θα παρει θεση...μπηκαμε στην τελικη ευθεια, εγω τριτη θα παω που θα μαι 31 εβδομαδων!

• Μου αρέσει 1

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Σοφάκι μου όλα καλά λοιπόν..νομίζω όλες λίγο πολυ ενοχλήσεις έχουμε..εγώ σίγουρα έχω όλη την ώρα.να σου πω...εσύ είσαι πιο μεγάλη εβδομάδα κύησης από μένα θυμάμαι...Κυριακή μπαίνεις 30 εβδομάδα;;;μήπως μπερδεύτηκες;;εγώ πχ είμαι 29,3 μάλλον σήμερα δηλαδή έχω μπει ήδη τρεις μέρες στην 30 ..μήπως εσύ είσαι 30, κάτι δηλαδή μπήκες στην 31 ήδη;;;31 είναι όγδοος πάντως ...άντε μπαίνουμε και όγδοο σιγά σιγά..

• Μου αρέσει 1

Κοριτσια μου καλημερα!ας γραψω κ εδω να παρω κουραγιο!η liakada με διαβασε κ ξερει...

Δυστυχως πηγα γιατρο κ μετα απο 7 εβδομαδες που μετρουσε τραχηλο 2.7 εκατοστα,ξαφνικα τις τελευταιες 3 μειωθηκε σε σημειο να εχει εξαληφθει.παθαμε σοκ.δεν ξερουμε τι να περιμενουμε απο δω κ περα.ο γιατρος ειπε πως πλεον παμε με μεγαλες πιθανοτητες για προωρο κ απο στιγμη σε στιγμη.αυριο κλεινω την 27η εβδομαδα κ ειμαι κλινηρης προσπαθωντας να κερδισω χρονο για το μωρο.καθε μερα που περναει ειναι αθλος για εμας.βαζω μικρους στοχους κ καθε μερα ελπιζω να τους καταφερουμε.πλεον το χω σιγουρο για μενν,απλα προσπαθω να τραβηξουν οι βδομαδες ωστε το μωρο τλχ να βγει υγειες οσο περναει απο τα χερια μας.τα μονα θετικα ειναι οτι ο μικρος για την εβδομαδα που διανυουμε ειναι πιο ανεπτυγμενος.δλδ τον μετρησε 1200γρ αρα μας ειπε πως το κιλο το περναει στην πραγματικοτητα κ οτι εγω δεν εχω καθολου συμπτωματα.με την κατακλιση μαλιστα οι συσπασουλες που εκανα μειωθηκαν κ αυτες πολυ.επομενος στοχος η επομενη κυριακη που κλεινω την 28η.οι ενεσεις για τα πνευμονια του εγιναν κ η τρυπα στην καρδια απο οτι ειπε η καρδιολογος φαινεται να εχει κλεισει ή ειναι τοσο μικρη που δεν την πιανει το μηχανημα που σημαινει πως θα κλεισει αμεσα.ο μικρος ειναι κεφαλικος(σημαντικο αν γεννησω αμεσα)αλλα πιθανο να κανουμε καισαρικη για να μην πιεστει το μωρο.του ειπα του γιατρου πως σε αυτη τη φαση δεν με ενδιαφερει ο τροπος που θα γεννησω αρκει να κερδισουμε χρονο.

Την κορη μου την εδωσα στις γιαγιαδες μονιμα για οσο χρειαστει.με ποναει πολυ αλλα επρεπε να βαλω πλεον νεες προτεραιοτητες.μου τη φερνουν τα απογευματα κ τη βλεπω.ευτυχως ειναι καλοκαιρι κ θα ξεχνιεται με τα μπανια.

Το μονο που με ανησυχει ειναι πως τοσο καιρο που ζυγιζομουν φαινοταν να εχω παρει 3-3.5 κιλα κ χθες ειχα πεσει σιγουρα 1 κιλο,ισως κ κατι ακομα.πηρα τη μετρηση 2-3 φορες κ επαληθευτηκε.φοβαμαι μηπως χανω αμνιακα υγρα κ  δεν εχω παρει χαμπαρι.αλλα μου ειπαν αν χανω αμν.υγρα θ ειμαι βρεγμενη σαν να τα εχω κανει πανω μου.βγαζω υγρα αρκετα κ λογω της αλοιφης που βαζω αλλα παντα ειναι στανταρ η ποσοτητα.δλδ περιπου 3 δαχτυλα παχος στο εσωρουχο.εδω κ τοσες εβδομαδες αυτην την ποσοτητα βγαζω.ελπιζω να μην ειναι αμνιακα κ κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου.θυμαμαι οταν γεννησα την κορη μου ηταν σαν να εσκασε ξαφνικα νερομπομπα.δλδ καταλαβαινεται το σπασιμο των νερων ελπιζω... Βεβαια τις τελευταιες 2 μερες απο τη στεναχωρια μου δεν ετρωγα καλα...οποτε σκεφτομαι μηπως ειναι κ αυτο,συν του οτι προσεχα τα γλυκα γτ δεν ηθελα να παρω πολλα κιλα λογω περιορισμενης κινησης.

Γενικα τωρα ολα τα φοβαμαι...Ευχομαι κ ελπιζω.μικροι στοχοι κ επαναπροσδιοριζω τον επομενο.προς το παρον ο επομενος στοχος ειναι η 28η εβδομαδα.μετα καθε βδομαδα θα βαζω νεο στοχο.ελπιζω στις 30 κ μακαρι στις 32!εκει θα κανω παρτυ!

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Σοφάκι μου όλα καλά λοιπόν..νομίζω όλες λίγο πολυ ενοχλήσεις έχουμε..εγώ σίγουρα έχω όλη την ώρα.να σου πω...εσύ είσαι πιο μεγάλη εβδομάδα κύησης από μένα θυμάμαι...Κυριακή μπαίνεις 30 εβδομάδα;;;μήπως μπερδεύτηκες;;εγώ πχ είμαι 29,3 μάλλον σήμερα δηλαδή έχω μπει ήδη τρεις μέρες στην 30 ..μήπως εσύ είσαι 30, κάτι δηλαδή μπήκες στην 31 ήδη;;;31 είναι όγδοος πάντως ...άντε μπαίνουμε και όγδοο σιγά σιγά..

Εγω σήμερα είμαι 29 και 6... Ενοχλήσεις πολλές, πόνο στην μεση, κραμπες και δεν βολεύομαι το βραδυ.. Ξαφνικά όλα μαζί.. Ποσο ωραια ήταν το δεύτερο τρίμηνο ρε κοριτσια..?? Χαχχα

1 hour ago, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!ας γραψω κ εδω να παρω κουραγιο!η liakada με διαβασε κ ξερει...

Δυστυχως πηγα γιατρο κ μετα απο 7 εβδομαδες που μετρουσε τραχηλο 2.7 εκατοστα,ξαφνικα τις τελευταιες 3 μειωθηκε σε σημειο να εχει εξαληφθει.παθαμε σοκ.δεν ξερουμε τι να περιμενουμε απο δω κ περα.ο γιατρος ειπε πως πλεον παμε με μεγαλες πιθανοτητες για προωρο κ απο στιγμη σε στιγμη.αυριο κλεινω την 27η εβδομαδα κ ειμαι κλινηρης προσπαθωντας να κερδισω χρονο για το μωρο.καθε μερα που περναει ειναι αθλος για εμας.βαζω μικρους στοχους κ καθε μερα ελπιζω να τους καταφερουμε.πλεον το χω σιγουρο για μενν,απλα προσπαθω να τραβηξουν οι βδομαδες ωστε το μωρο τλχ να βγει υγειες οσο περναει απο τα χερια μας.τα μονα θετικα ειναι οτι ο μικρος για την εβδομαδα που διανυουμε ειναι πιο ανεπτυγμενος.δλδ τον μετρησε 1200γρ αρα μας ειπε πως το κιλο το περναει στην πραγματικοτητα κ οτι εγω δεν εχω καθολου συμπτωματα.με την κατακλιση μαλιστα οι συσπασουλες που εκανα μειωθηκαν κ αυτες πολυ.επομενος στοχος η επομενη κυριακη που κλεινω την 28η.οι ενεσεις για τα πνευμονια του εγιναν κ η τρυπα στην καρδια απο οτι ειπε η καρδιολογος φαινεται να εχει κλεισει ή ειναι τοσο μικρη που δεν την πιανει το μηχανημα που σημαινει πως θα κλεισει αμεσα.ο μικρος ειναι κεφαλικος(σημαντικο αν γεννησω αμεσα)αλλα πιθανο να κανουμε καισαρικη για να μην πιεστει το μωρο.του ειπα του γιατρου πως σε αυτη τη φαση δεν με ενδιαφερει ο τροπος που θα γεννησω αρκει να κερδισουμε χρονο.

Την κορη μου την εδωσα στις γιαγιαδες μονιμα για οσο χρειαστει.με ποναει πολυ αλλα επρεπε να βαλω πλεον νεες προτεραιοτητες.μου τη φερνουν τα απογευματα κ τη βλεπω.ευτυχως ειναι καλοκαιρι κ θα ξεχνιεται με τα μπανια.

Το μονο που με ανησυχει ειναι πως τοσο καιρο που ζυγιζομουν φαινοταν να εχω παρει 3-3.5 κιλα κ χθες ειχα πεσει σιγουρα 1 κιλο,ισως κ κατι ακομα.πηρα τη μετρηση 2-3 φορες κ επαληθευτηκε.φοβαμαι μηπως χανω αμνιακα υγρα κ  δεν εχω παρει χαμπαρι.αλλα μου ειπαν αν χανω αμν.υγρα θ ειμαι βρεγμενη σαν να τα εχω κανει πανω μου.βγαζω υγρα αρκετα κ λογω της αλοιφης που βαζω αλλα παντα ειναι στανταρ η ποσοτητα.δλδ περιπου 3 δαχτυλα παχος στο εσωρουχο.εδω κ τοσες εβδομαδες αυτην την ποσοτητα βγαζω.ελπιζω να μην ειναι αμνιακα κ κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου.θυμαμαι οταν γεννησα την κορη μου ηταν σαν να εσκασε ξαφνικα νερομπομπα.δλδ καταλαβαινεται το σπασιμο των νερων ελπιζω... Βεβαια τις τελευταιες 2 μερες απο τη στεναχωρια μου δεν ετρωγα καλα...οποτε σκεφτομαι μηπως ειναι κ αυτο,συν του οτι προσεχα τα γλυκα γτ δεν ηθελα να παρω πολλα κιλα λογω περιορισμενης κινησης.

Γενικα τωρα ολα τα φοβαμαι...Ευχομαι κ ελπιζω.μικροι στοχοι κ επαναπροσδιοριζω τον επομενο.προς το παρον ο επομενος στοχος ειναι η 28η εβδομαδα.μετα καθε βδομαδα θα βαζω νεο στοχο.ελπιζω στις 30 κ μακαρι στις 32!εκει θα κανω παρτυ!

Αχ κοριτσι μου γλυκο.. Τι αγχος και ζορι τραβάς.. Οπως είπες μικρούς στόχους καθημερινούς, να μενεις στο κρεβατι.. Και η κολλητη μου έτσι έμεινε 3 μηνες και γέννησε κανονικά στον 9ο.. Απλα αντί στις 40 εβδομαδες έφτασε ως τις 37 εβδομαδες.. Να εχεις πίστη και να μείνεις ξαπλα.. Και εκεινη το παιδακι της το αλλο το είχε δώσει στις γιαγιάδες.. Μην στενοχωριεσαι.. Να σκεφτεσαι ότι το κάνεις για καλο.. Και εκεινο θα περασει όμορφες διακοπές.. Όσο για τα κιλα ξεκινά να τρως.. Μην στενοχωριεσαι και αγχωνεσαι γιατί το περνάς στο μωρακι σου.. Τα καταλαβαίνουν όλα.. Ξεκίνα τρωε και τα κιλα να μην σε νοιαζουν αυτή την δεδομένη στιγμή.... 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα