Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

      Καλη επιτυχια ευχομαι!!!

       

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Just now, ΕιρήνηΣ είπε:

Ωχ λυπάμαι πολύ. Όμως δεν ξέρετε ακόμα. Τίποτα δεν είναι σίγουρο. Αλλά εννοείται είναι λογικό να ανησυχείς και να αγχώνεσαι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου, ευχομαι να ειστε ολες καλα κ τα μωρα σας το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/4/2021 at 1:34 ΜΜ, Areti1987 είπε:

Κοριτσια καλημερα, βγηκαν οι απαντησεις κυστικης ινωσης και ειμαστε και οι  2 φορεις. Κλαιω εδω και καμια ωρα. Αυριο θα παω στον γιατρο μου, μιλησα μαζι του στο τηλεφωνο. 

Αχ μωρε κοριτσι μ ξερω οτι αυτη την στιγμη τα βλεπεις ολα μαυρα κ στεναχωριεσαι... Πηγαινε κανε κ τν υπερηχο να δεις κ τι θα σου πουν τοτε γτ τωρα δν σου κανει καλο... Ενημερωσε μας για τα αποτελεσματα... Ολη την θετικη μου σκεψη σου στελνω... ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Αχ μωρε κοριτσι μ ξερω οτι αυτη την στιγμη τα βλεπεις ολα μαυρα κ στεναχωριεσαι... Πηγαινε κανε κ τν υπερηχο να δεις κ τι θα σου πουν τοτε γτ τωρα δν σου κανει καλο... Ενημερωσε μας για τα αποτελεσματα... Ολη την θετικη μου σκεψη σου στελνω... ❤❤❤

Σε 2 βδομαδες θα κανω αμνιοπαρακεντηση, ολα καλα με τον υπερηχο σημερα. Ο γιατρος μου ειπε οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας απλα εγω ειμαι σε αναμμενα καρβουνα. Οταν μαθω τα αποτελεσματα θα ειμαι 20 εβδομαδων. Πρεπει να ειμαι δυνατη πανω απ ολα. Θα σας στειλω τα νεα μου.

Σε ευχαριστω πολυ πολυ, να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα εμβρυακια σας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Areti1987 είπε:

Σε 2 βδομαδες θα κανω αμνιοπαρακεντηση, ολα καλα με τον υπερηχο σημερα. Ο γιατρος μου ειπε οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας απλα εγω ειμαι σε αναμμενα καρβουνα. Οταν μαθω τα αποτελεσματα θα ειμαι 20 εβδομαδων. Πρεπει να ειμαι δυνατη πανω απ ολα. Θα σας στειλω τα νεα μου.

Σε ευχαριστω πολυ πολυ, να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα εμβρυακια σας!

Θα δεις που όλα θα είναι μια χαρά! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη μέχρι τότε και περιμένουμε τα νέα σου!!

Όλα θα πάνε καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Σε 2 βδομαδες θα κανω αμνιοπαρακεντηση, ολα καλα με τον υπερηχο σημερα. Ο γιατρος μου ειπε οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας απλα εγω ειμαι σε αναμμενα καρβουνα. Οταν μαθω τα αποτελεσματα θα ειμαι 20 εβδομαδων. Πρεπει να ειμαι δυνατη πανω απ ολα. Θα σας στειλω τα νεα μου.

Σε ευχαριστω πολυ πολυ, να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα εμβρυακια σας!

Προσπαθησε να κανεις υπομονη ξερω ειν δυσκολο πολυ... Το καταννοω βρες κατι που θα βοηθησει να ξεχνιεσαι... Ευχομαι να ειν οοοολα τελεια ❤❤ 

Ευχαριστω πολυ αν κ σημερα κ γω σηκωθηκα αγχωμενη... Ενιωσα νωρις το μωρο μ εδω κ 3 εβδομαδες κ δν ηταν εντερο ξεκαθαρα... Κ εχω λιγες μερες δν εχω νιωσει τπτ κ δν ξερω αν ειν φυσιολογικο ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Σε 2 βδομαδες θα κανω αμνιοπαρακεντηση, ολα καλα με τον υπερηχο σημερα. Ο γιατρος μου ειπε οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας απλα εγω ειμαι σε αναμμενα καρβουνα. Οταν μαθω τα αποτελεσματα θα ειμαι 20 εβδομαδων. Πρεπει να ειμαι δυνατη πανω απ ολα. Θα σας στειλω τα νεα μου.

Σε ευχαριστω πολυ πολυ, να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα εμβρυακια σας!

Όλα καλά θα πάνε αφού ήταν καλός κι ο υπέρηχος  θα δεις!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς.. πρώτα ο θεός το Σεπτέμβρη μία μία θα λέμε για τα γεννητούρια μας!! 

Εμεις έχουμε αύριο ραντεβού μετά την αιμορραγία που είχαμε κι αγωνιώ κι εγώ να ναι καλά η σπορουλα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Προσπαθησε να κανεις υπομονη ξερω ειν δυσκολο πολυ... Το καταννοω βρες κατι που θα βοηθησει να ξεχνιεσαι... Ευχομαι να ειν οοοολα τελεια ❤❤ 

Ευχαριστω πολυ αν κ σημερα κ γω σηκωθηκα αγχωμενη... Ενιωσα νωρις το μωρο μ εδω κ 3 εβδομαδες κ δν ηταν εντερο ξεκαθαρα... Κ εχω λιγες μερες δν εχω νιωσει τπτ κ δν ξερω αν ειν φυσιολογικο ... 

Επειδη ειναι πολυ μικρουλη δεν θα το νιωθεις συχνα τωρα στην αρχη. Μην αγχωνεσαι καθολου, μια χαρα ειναι το μωρακι σου!

Just now, Jo-Anna είπε:

Όλα καλά θα πάνε αφού ήταν καλός κι ο υπέρηχος  θα δεις!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς.. πρώτα ο θεός το Σεπτέμβρη μία μία θα λέμε για τα γεννητούρια μας!! 

Εμεις έχουμε αύριο ραντεβού μετά την αιμορραγία που είχαμε κι αγωνιώ κι εγώ να ναι καλά η σπορουλα. 

Μακαρι να ειναι οπως τα λες κοριτσι μου! Μια χαρα θα ειναι η μπουμπου σου αφου ακολουθησες τις οδηγιες του γιατρου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε καθολου πονακια χαμηλα η σαν περιοδου αλλα πιο ελαφρια ; 

@Areti1987 κοριτσι μου ολα καλα θ ναι με το μωρακι σου . Αν ηταν κατι θα το εβλεπαν κ στον υπερηχο . Ξερω η υπομονη ειναι δυσκολη λεξη αλλα πρέπει ομως ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Jovanna85 είπε:

Κοριτσια εχετε καθολου πονακια χαμηλα η σαν περιοδου αλλα πιο ελαφρια ; 

@Areti1987 κοριτσι μου ολα καλα θ ναι με το μωρακι σου . Αν ηταν κατι θα το εβλεπαν κ στον υπερηχο . Ξερω η υπομονη ειναι δυσκολη λεξη αλλα πρέπει ομως ... 

Χθες το πρωί πρέπει να ξύπνησα από τις 5-6 από αυτό με χτυπούσε μέχρι την μέση φαντάσου. Αλλά τελικά ήταν το έντερο μου. Να επισημάνω ότι ήμουν δυσκοιλια και από τότε που ξεκινησα το σίδηρο πάω πιο συχνά ενώ κανονικά συμβαίνει το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jovanna85 είπε:

Κοριτσια εχετε καθολου πονακια χαμηλα η σαν περιοδου αλλα πιο ελαφρια ; 

@Areti1987 κοριτσι μου ολα καλα θ ναι με το μωρακι σου . Αν ηταν κατι θα το εβλεπαν κ στον υπερηχο . Ξερω η υπομονη ειναι δυσκολη λεξη αλλα πρέπει ομως ... 

Εχω πονακια εγω ναι αλλα ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος. Μακαρι να ειναι ολα καλα! Εχω στεναχωρηθει πολυ και με εχει παρει απο κατω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jo-Anna είπε:

Χθες το πρωί πρέπει να ξύπνησα από τις 5-6 από αυτό με χτυπούσε μέχρι την μέση φαντάσου. Αλλά τελικά ήταν το έντερο μου. Να επισημάνω ότι ήμουν δυσκοιλια και από τότε που ξεκινησα το σίδηρο πάω πιο συχνά ενώ κανονικά συμβαίνει το αντίθετο.

Κ εγω το ιδιο ξεκινησα το σιδηρο κ παω τουαλετα . Λεω ημουν η μονη αναποδη αλλα βλεπω κ εσυ χαχα ! 

Just now, Areti1987 είπε:

Εχω πονακια εγω ναι αλλα ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος. Μακαρι να ειναι ολα καλα! Εχω στεναχωρηθει πολυ και με εχει παρει απο κατω. 

Θα εβλεπαν κατι στον υπερηχο. Αντε να περασουν οι 2 βδομ να δεις οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησεις . Γιατι ξερω δεν ειναι καθολου ευκολο να το διαχειριστεις ...

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο ιντερνετ αν σχετιζεται ο υπερηχος με ευρηματα κυστικης ινωσης και δεν βρηκα κατι. Ξερω οτι 1 στις 4 ειναι να συμβει κατι ασχημο. Σε 2 βδομαδες θα κανω την εξεταση και αλλες 2 θα κανει να βγει. Αρα σε κανα μηνα θα ξερω. Ειμαι στο τσακ να αναψω τσιγαρο για να ηρεμησω αλλα κρατιεμαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Areti1987 είπε:

Εψαξα στο ιντερνετ αν σχετιζεται ο υπερηχος με ευρηματα κυστικης ινωσης και δεν βρηκα κατι. Ξερω οτι 1 στις 4 ειναι να συμβει κατι ασχημο. Σε 2 βδομαδες θα κανω την εξεταση και αλλες 2 θα κανει να βγει. Αρα σε κανα μηνα θα ξερω. Ειμαι στο τσακ να αναψω τσιγαρο για να ηρεμησω αλλα κρατιεμαι

Κάνε κάτι άλλο να ξεχαστείς ο καιρός θα περάσει και θα ναι όλα καλά κι άδικα δεν θα χεις χαρεί αυτόν τον ένα μήνα το μωρό σου. 
Σημερα βρε κορίτσια μια εβδομάδα πριν κλείσω τον 4ο ένιωσα ένα φτερούγισμα αλλά λίγο ψηλότερα από ότι υπολογίζω ότι είναι η σπορουλα. Εσείς τα νιώθετε καθόλου τα μωρά σας;; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jovanna85 είπε:

Κοριτσια εχετε καθολου πονακια χαμηλα η σαν περιοδου αλλα πιο ελαφρια ; 

@Areti1987 κοριτσι μου ολα καλα θ ναι με το μωρακι σου . Αν ηταν κατι θα το εβλεπαν κ στον υπερηχο . Ξερω η υπομονη ειναι δυσκολη λεξη αλλα πρέπει ομως ... 

Και γω είχα πονακια περιόδου κι η γιατρός μου είπε ότι μάλλον θα είναι εντερικα. Έχει πολλές μέρες να τα νιώσω. 

Το μωρακι νόμιζα ότι το ένιωθα πριν 3 εβδομάδες για 3,4 μέρες αλλά μετά τίποτα. Στον υπερηχο ήταν μια χαρά. Ίσως να ήταν εντερικα. Τώρα μπαίνω στην 20η εβδομάδα και ακόμα δεν νιώθω κάτι και είναι και το 3ο μου που υποτίθεται ότι το νιώθεις πιο νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Επειδη ειναι πολυ μικρουλη δεν θα το νιωθεις συχνα τωρα στην αρχη. Μην αγχωνεσαι καθολου, μια χαρα ειναι το μωρακι σου!

Μακαρι να ειναι οπως τα λες κοριτσι μου! Μια χαρα θα ειναι η μπουμπου σου αφου ακολουθησες τις οδηγιες του γιατρου!

Αχχχχ μεχρι 22 θα τρελαθω θα επρεπε ανα δυο βδομαδες να μας βλεπουν πφφφ

9 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Εψαξα στο ιντερνετ αν σχετιζεται ο υπερηχος με ευρηματα κυστικης ινωσης και δεν βρηκα κατι. Ξερω οτι 1 στις 4 ειναι να συμβει κατι ασχημο. Σε 2 βδομαδες θα κανω την εξεταση και αλλες 2 θα κανει να βγει. Αρα σε κανα μηνα θα ξερω. Ειμαι στο τσακ να αναψω τσιγαρο για να ηρεμησω αλλα κρατιεμαι

Βρες καποια απασχολια να ξεχνιεσαι... Θα τρελαθεις στ τελος... Δυστυχως αν σε ενα μηνα ειν να ξερεις θα πρεπει να περιμενεις... Δν γινεται ενα μηνα να τρελαθεις. Ξανα λεω ειν αγχος κ το γνωριζω αλλα βρες κατι να απασχολησεις το μυαλο σου. Κεντημα ζωγραφικη σταυρολεξα μαγειρεμα κατι αλλο. Ολα καλα θα ειναι ❤

8 ώρες πρίν, Jo-Anna είπε:

Κάνε κάτι άλλο να ξεχαστείς ο καιρός θα περάσει και θα ναι όλα καλά κι άδικα δεν θα χεις χαρεί αυτόν τον ένα μήνα το μωρό σου. 
Σημερα βρε κορίτσια μια εβδομάδα πριν κλείσω τον 4ο ένιωσα ένα φτερούγισμα αλλά λίγο ψηλότερα από ότι υπολογίζω ότι είναι η σπορουλα. Εσείς τα νιώθετε καθόλου τα μωρά σας;; 

Εγω εχω 3 βδομαδες που το ενιωσα κ ειμ τωρα 17+1 πολυ λιγο κ εχω κατι μερες ΔΕΝ νιωθω τπτ... Τι μουσικη βαζω τι κουνημα το κανω τι εγω χορευω τι σοκολατες τρωω ΤΠΤ... Κ εχω ραντεβου στ 22...οπως ειπα κ στ αρετη ανα δυο βδομαδες θα επρεπε να μας βλεπουν. Πφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...