Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!Ημουν μανουλα Σεπτεμβριου κ γεννησα στις 2/9/2020 το τριτο μου κοριτσακι!!Σας διαβαζα τωρα κ θυμηθηκα τα δικα μου!!Καλη δυναμη σας ευχομαι,κουραγιο με τις ζεστες κ να αγκαλιασετε ολες γερα κ δυνατα μωρα με οποιον τροπο κ αν γεννηθουν!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Το έχω πάθει και μάλιστα νιώθω πως έχω ανοίξει από κάτω αλλά δεν έχω ανοίξει καθόλου.ετσι νιώθω όμως.ειναι φυσιολογικό.

Ετσι νιωθω οτι ανοιγει κ φρικαρω... Παλι καλα γτ εβαζα κ αλλο αγχος στ κεφαλι... Ευχαριστωω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Sadri09 είπε:

Ετσι νιωθω οτι ανοιγει κ φρικαρω... Παλι καλα γτ εβαζα κ αλλο αγχος στ κεφαλι... Ευχαριστωω 

Από άγχος άλλο τίποτα η εγκυμοσύνη,ειδικά όταν είναι και η πρώτη μας! Εγώ πάντως με Πητ 14.9 πιστεύω πως ούτε μήνας δεν μου έμεινε και μετά θα ξεκινήσουν και επίσημα τα ξενύχτια γιατί τώρα λόγω ζέστης ξεκίνησαν ανεπίσημα.εχουμε καμία κοπέλα εκεί στις φωτιές;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Από άγχος άλλο τίποτα η εγκυμοσύνη,ειδικά όταν είναι και η πρώτη μας! Εγώ πάντως με Πητ 14.9 πιστεύω πως ούτε μήνας δεν μου έμεινε και μετά θα ξεκινήσουν και επίσημα τα ξενύχτια γιατί τώρα λόγω ζέστης ξεκίνησαν ανεπίσημα.εχουμε καμία κοπέλα εκεί στις φωτιές;;

Εχω Πητ 18/9 αλλα για καποιον λογο πιστευω θα ερθει τελος του μηνα... 

Εγω θα σου πω για εδω... Κοντα στ γιαννενα ειχαμε φωτιες κονιτσα τεροβο κ λιγο εξω απο γιαννενα αλλα ειν ευτυχως υπο ελεγχο... Κ καποιες εσβησαν κιολας... Αλλα αρχισε κ να φυσαει καλα οποτε για να δουμε!!!! Μακαρι να τελειωσει αυτος ο εφιαλτης για ολους... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Εχω Πητ 18/9 αλλα για καποιον λογο πιστευω θα ερθει τελος του μηνα... 

Εγω θα σου πω για εδω... Κοντα στ γιαννενα ειχαμε φωτιες κονιτσα τεροβο κ λιγο εξω απο γιαννενα αλλα ειν ευτυχως υπο ελεγχο... Κ καποιες εσβησαν κιολας... Αλλα αρχισε κ να φυσαει καλα οποτε για να δουμε!!!! Μακαρι να τελειωσει αυτος ο εφιαλτης για ολους... 

Μακάρι να μην ανάψουν κι άλλες φωτιές έτσι όπως πάει...

18.9 και πιστεύεις ότι θα έρθει τέλος Αυγούστου;;νωρίς δεν είναι για πρωτότοκη μάλιστα;δεν έχεις κάποια ένδειξη όμως,απλά διαίσθηση; Κι εγώ πιστεύω ότι θα έρθει τέλος Αυγούστου αλλά είναι το 2ο μωρό και θηλάζω και το 1ο ακόμη οπότε έχω συσπάσεις γι αυτό το νομίζω.επισης μόλις μπω στην 36η εβδ μου είπε ο γιατρός ότι θα με κοιτάξει κολπικά για διαστολή και τραχηλο και δεν θέλω καθόλου.νομιζω μαλιστα ότι είναι και νωρίς για την εξέταση αυτη.την κάνουν μετά την 38η εβδ η ακόμη και κατευθείαν στον τοκετό. εσένα σου είπε τίποτα για κολπική εξέταση από τώρα;και καλλιέργεια θα μου πάρει που οκ για αυτήν την εξέταση ήρθε η ώρα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/8/2021 at 11:46 ΜΜ, Ασία είπε:

Το έχω πάθει και μάλιστα νιώθω πως έχω ανοίξει από κάτω αλλά δεν έχω ανοίξει καθόλου.ετσι νιώθω όμως.ειναι φυσιολογικό.

Είναι φυσιολογικό κ εγώ έτσι ακριβως είμαο χάχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Μακάρι να μην ανάψουν κι άλλες φωτιές έτσι όπως πάει...

18.9 και πιστεύεις ότι θα έρθει τέλος Αυγούστου;;νωρίς δεν είναι για πρωτότοκη μάλιστα;δεν έχεις κάποια ένδειξη όμως,απλά διαίσθηση; Κι εγώ πιστεύω ότι θα έρθει τέλος Αυγούστου αλλά είναι το 2ο μωρό και θηλάζω και το 1ο ακόμη οπότε έχω συσπάσεις γι αυτό το νομίζω.επισης μόλις μπω στην 36η εβδ μου είπε ο γιατρός ότι θα με κοιτάξει κολπικά για διαστολή και τραχηλο και δεν θέλω καθόλου.νομιζω μαλιστα ότι είναι και νωρίς για την εξέταση αυτη.την κάνουν μετά την 38η εβδ η ακόμη και κατευθείαν στον τοκετό. εσένα σου είπε τίποτα για κολπική εξέταση από τώρα;και καλλιέργεια θα μου πάρει που οκ για αυτήν την εξέταση ήρθε η ώρα.

 

Στον 7ο ειχα συμπτωματα προωρου τοκετου κ μ ειπε να μην κανω τπτ στ σπιτι να ειμ ξαπλα κ να παιρνω μαγνησιο κ.να πινω πολυ νερο..μετα απο 2-3 βδομαδες ημουν οκ κ εχω 3-4 μερες που εχω συσπασεις κ σημερα ειχα κ εναν πολυ εντονο διαρκειας πονο τερμα χαμηλα κ δεξια αφου ξαπλωσα κ δν εκανα παλι τπτ ηρεμισε.... Κ μ ειπε αν ξανα γινει να παω νοσοκομειο... Δν μ λεει ξεκαθαρες κουβεντες ισως επειδη αγχωνομαι κ ευκολα εγω κ μη ταραχτω κ τον προκαλεσω εγω στ τελος τον τοκετο... Βασικα τελος αυγουστου θα ειμ 37 εβδομαδων κ συμφωνα με τν γιατρο μου καλο ειν γενικα να μη πηγαινουμε με το σκεπτηκο των 40 εβδομαδων γτ πολλες που το κανανε αφηνανε πολλα πραγματα για τελευταια στιγμη κ επικρατουσε πανικος... Κ επισης 3 γυναικολογοι μ ειπα το ιδιο πραγμα δλδ επειδη ειχα μια αποβολη περυσι ειν λιγοτερες οι πιθανοτητες για 40 βδομαδες κ πιο πολλες για 37-38... Αυτα μ λενε αυτα σου λεω χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sadri09 είπε:

Στον 7ο ειχα συμπτωματα προωρου τοκετου κ μ ειπε να μην κανω τπτ στ σπιτι να ειμ ξαπλα κ να παιρνω μαγνησιο κ.να πινω πολυ νερο..μετα απο 2-3 βδομαδες ημουν οκ κ εχω 3-4 μερες που εχω συσπασεις κ σημερα ειχα κ εναν πολυ εντονο διαρκειας πονο τερμα χαμηλα κ δεξια αφου ξαπλωσα κ δν εκανα παλι τπτ ηρεμισε.... Κ μ ειπε αν ξανα γινει να παω νοσοκομειο... Δν μ λεει ξεκαθαρες κουβεντες ισως επειδη αγχωνομαι κ ευκολα εγω κ μη ταραχτω κ τον προκαλεσω εγω στ τελος τον τοκετο... Βασικα τελος αυγουστου θα ειμ 37 εβδομαδων κ συμφωνα με τν γιατρο μου καλο ειν γενικα να μη πηγαινουμε με το σκεπτηκο των 40 εβδομαδων γτ πολλες που το κανανε αφηνανε πολλα πραγματα για τελευταια στιγμη κ επικρατουσε πανικος... Κ επισης 3 γυναικολογοι μ ειπα το ιδιο πραγμα δλδ επειδη ειχα μια αποβολη περυσι ειν λιγοτερες οι πιθανοτητες για 40 βδομαδες κ πιο πολλες για 37-38... Αυτα μ λενε αυτα σου λεω χαχαχαχα

Κατάλαβα....τότε ναι μάλλον θα έρθει το μωράκι λίγο πιο νωρίς αλλά δεν θα είναι πρόωρο σίγουρα εφόσον ξεπέρασες αυτόν τον κίνδυνο.οπου να ναι μπαίνεις στον μήνα σου έτσι κι αλλιώς και αν μπούμε στον μήνα μας οποτε έρθει θα είναι μια χαρά.ιδανικα θέλουμε να έχουμε ολοκληρώσει τις 36 εβδομάδες μου είπε ο γιατρός μου.αρα αν τα υπολογίζω καλά,ιδανικά θέλεις να φτάσεις έως 21 Αυγούστου,από εκεί κ πέρα ας έρθει οποτε θέλει.σε νοσοκομείο η σε κλινική θα γεννήσεις;

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2021 at 12:02 ΠΜ, Ασία είπε:

Είναι το 1ο σου;πηγαίνεις για φυσιολογικα;όντως πρέπει να είναι μεγάλο...εμένα 33+3 ήταν 2050 γρ. Και μου είπε ότι είναι στα φυσιολογικα όρια.γι;τι υπολογίζεις να γεννήσεις τόσο νωρίτερα απ' την Πητ;σου είπε κάτι ο γιατρός πέρα απ' το βάρος;

Λόγω βάρους καθαρά θα πάει υπερβολικά πολύ αν πάω 12 Σεπτεμβρίου... Θα τον κρατήσουν για υπογλυκαιμίες μετά μέσα κ δε το θέλω αυτό. Ελπίζω να έρθει μόνος του πρν πάει τόσο να μη πάω για καισαρική. Βέβαια ότι είναι καλύτερο.... Είμαι προετοιμασμενη για όλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Tatateo είπε:

Λόγω βάρους καθαρά θα πάει υπερβολικά πολύ αν πάω 12 Σεπτεμβρίου... Θα τον κρατήσουν για υπογλυκαιμίες μετά μέσα κ δε το θέλω αυτό. Ελπίζω να έρθει μόνος του πρν πάει τόσο να μη πάω για καισαρική. Βέβαια ότι είναι καλύτερο.... Είμαι προετοιμασμενη για όλα. 

Έχεις σάκχαρο;εύχομαι να γίνει το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/8/2021 at 10:01 ΜΜ, Ασία είπε:

Κατάλαβα....τότε ναι μάλλον θα έρθει το μωράκι λίγο πιο νωρίς αλλά δεν θα είναι πρόωρο σίγουρα εφόσον ξεπέρασες αυτόν τον κίνδυνο.οπου να ναι μπαίνεις στον μήνα σου έτσι κι αλλιώς και αν μπούμε στον μήνα μας οποτε έρθει θα είναι μια χαρά.ιδανικα θέλουμε να έχουμε ολοκληρώσει τις 36 εβδομάδες μου είπε ο γιατρός μου.αρα αν τα υπολογίζω καλά,ιδανικά θέλεις να φτάσεις έως 21 Αυγούστου,από εκεί κ πέρα ας έρθει οποτε θέλει.σε νοσοκομείο η σε κλινική θα γεννήσεις;

Μωρε ας φυγω απο τον 8ο κ ας ερθει οποτε θελει.... Στ νοσοκομειο θα γεννησω.... Κ ολα δειχνουν με φυσιολογικο τοκετο! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Μωρε ας φυγω απο τον 8ο κ ας ερθει οποτε θελει.... Στ νοσοκομειο θα γεννησω.... Κ ολα δειχνουν με φυσιολογικο τοκετο! 

Καλημέρα.καλη εβδομάδα.αυτη την εβδομάδα μπαίνεις κι εσύ στον 9ο ε; Εγώ αύριο μπαινω που θα είμαι δηλ 35 ακριβως.ανυπομονω να γεννήσω από τη μια αλλά από την άλλη θέλω να μείνει όσο περισσότερο γίνεται μέσα στην κοιλιά για να αναπτυχθεί πλήρως.οι 2 τελευταίες εβδομάδες,η 39η και η 40η,είναι σημαντικές για τον εγκέφαλο και δεν με βλέπω να κρατάω τόσο.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα.καλη εβδομάδα.αυτη την εβδομάδα μπαίνεις κι εσύ στον 9ο ε; Εγώ αύριο μπαινω που θα είμαι δηλ 35 ακριβως.ανυπομονω να γεννήσω από τη μια αλλά από την άλλη θέλω να μείνει όσο περισσότερο γίνεται μέσα στην κοιλιά για να αναπτυχθεί πλήρως.οι 2 τελευταίες εβδομάδες,η 39η και η 40η,είναι σημαντικές για τον εγκέφαλο και δεν με βλέπω να κρατάω τόσο.

Καλησπεραα..καλη εβδομαδα...Το σαββατο ολοκληρωνω την 35 εβδομαδα κυρια μπαινω στ μηνα μ δλδ.... Εγω δν αντεχω αλλο αχαχχαχα ζεστη πονους κ τετοια εχω φρικαρει ειμ κ μονη μ γτ δν εχω κ τν αντρα μ εδω λογω δουλειας κ λεω ας ερθει την επομενη βδομαδα δν εχω θεμα κανενα... 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 4 ημέρες διάφορα μόνο! Εγώ νιώθω πως πλησιαζει πολυ η ημέρα της γέννας ενώ έχω μπροστά μου ακόμη 5 εβδομάδες για την πητ.στην πρώτη εγκυμοσύνη την ξεπέρασα την Πητ αλλά τώρα νομίζω πως δεν θα φτάσω καν τον Σεπτέμβρη,δηλ πριν την 39η εβδομάδα θα γεννήσω.βλεπω ότι παρά πολλές έχουν γεννήσει τόσο νωρίς και το θεωρώ πιθανό.να.δουμε ποια θα είναι η πρώτη της ομάδας μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...